Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 09:47 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Nobody
O čem jsou zavádějící komentáře?
V čem jsou zavádějící? V tom, že tu demonstrujete, kolik se dá v pěstírně nacpat dorostlých ryb do 200 l akvária. Pevně věřím tomu, že když se Sir162 ptal, kolik teter neonových a červenohlavých muže nacpat do 200 l akva 100*50*40, že měl na mysli bežné společenské akvárium.
...Vy,se přete o odchov rybek,kterému"až tak moc nerozumíte"...
O žádném odchovu rybek se nepřu. Z čeho tak usuzujete? :-)
Nejednou jsem zdůraznil, že nejsem rybičkář. Ovšem i přesto mám jakési povědomí o tom, jak to vypadá v rybárně. Takže i ty nádrže plné ryb mi nejsou neznámé. Proto taky nemám důvod zpochybňovat, že do 200 l nádrže dostanete 400 neonek. Ale jak jsem napsal - jako argument pro Sira162 je takové konstatování zavádějící!
Měl jste ten můj příspěvek o 200l nádrži a rybkách číst celý!Ne jen reagovat na to,co se Vám hodí.
Předpokládám, že myslíte tohle:
50kusů + několik ancíků nebo pancéřů,ale žádné jiné rybky!!! Pohoda.
A na to jsem už dříve taky reagoval - podle mne je to na 200 l akviško mnoho.
Nepochybuji o tom, že dobře provozované akva takovou zátěž ustojí, ale problém vidím jinde...
Řekněme - v prevenci. Až na výjimky jsou akviška (zejména začátečníků, ale nejen jejich) rybkami přeplněna. Zákonitě pak dochází k nerovnováze, jejimž výsledkem bývá zhusta "rybí koncentrák".
Naučit začínající akvaristy, že půvab akviška není v rybím mišmaši, a že akviško není rybí konzerva, mi přijde smysluplné. :-)
Pro mě je toto téma uzavřeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 23:42 Nobody – Re: Sid
"Možná byste měl přiložit fotku, ať si udělá představu, o čem ty vaše zavádějící komentáře jsou...."

O čem jsou zavádějící komentáře? O čistých akvárijích,bez humusu,bez řas a nebo o kvalitě vody?
Já jsem psal o dorostlých rybách a potěr nikam necpu.

"Pro vás zase 200 l nádrž se 400 neonkami nejspíš představuje uspokojení, že se vám je daří množit, a velmi pravděpodobně v nich vidíte i "oživlé korunky", které vám proplouvají nádrží..."

Tak to nevidím. tone

Měl jste ten můj příspěvek o 200l nádrži a rybkách číst celý!Ne jen reagovat na to,co se Vám hodí. :)
Já se s Vámi nepřu o rostlinky,osvětlení atd. :-) Zato Vy,se přete o odchov rybek,kterému"až tak moc nerozumíte" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 20:08 Muž Turok [18]
mě se teda nestalo že by se mi pomíchaly dva různé hejna teter :-D či to působilo chaoticky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 18:58 lipli – Re: CodyMaverick
Skaláry, tetry, sekavce a a pancíky. Sekavci sice nejsou moc vidět, poteřebují drobné dno a patří do Asie ale jinak by to měl jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 17:45 apinek
takže :-)
je blbost,aby jsi bral vše po 10,taky jsem to jendou udělal a vše bylo smíchaný a působilo chaoticky a přerybněno.tudíš bych vzal:
2skaláry amazon black
10tetra(jakou si vybereš)
na dno nějaký pancíky
a potom si tam eště nějakou rybu dokoupíš,ale já bych to nechal takhle.
bude to působit pěkně,nepřerybněně,nechaoticky a bude to klidný.....
každej si bude stát za svim,ale uvidíš sám.mě taky nikdo neradil a musel jsem to zkusit.
tak ať se ti to vyvede.měj se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 15:02 R Muž Silent [5949] – Re: CodyMaverick
Když nebudu přihlížet k objemu, tak spíše bych přidal akarky a dal pryč Black molly. Ty chtějí trochu odlišné hodnoty vody. Jinak nápad dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 13:57 CodyMaverick – Co si myslíte o této osádce?
Myslíte že se k sobě hodí:20x neonka obecná
10x tetra měděná
10x tetra ozdobná
4x sekavec
10x black molla

A tady bych potřeeboval poradit taky.šli by k těmto rybičkám 2 skaláry amazonské nebo 2 akary zelené?Mám 200l akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 13:03 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: Unnamed
Přesně takové jaké chce sir162 ! Jinak opravdu nejsem příznivec přerybnění, ale kdyby tam dal 60 teter tak je to v pohodě. Jo a pěkně zarostlé, na to bych málem zapomněl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 12:57 Muž vojtak [312] - Cichlidy
achyles73 napsal: Mám 160 l bez dekorace, jinak 135 l a v pohodě to funguje a mám tam asi 50 teter ;-)
v pohode se tam vejdou jsi myslel? Jake tetry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 12:54 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Nobody
nemyslel jste 2000l? to by vypadalo hezky. ale ve 200l se odchovava poter do prodejni velikosti pri zarybneni 1 ryba na pul litru vody. jinak v okrasnem akvariu bych pocital minimalne s 5 litry vody na 1 tetru, u pohyblivejsich teter (cervenousta) asi 7-8 l na rybu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 12:50 Muž achyles73 [12] - Živorodky – tetry
Mám 160 l bez dekorace, jinak 135 l a v pohodě to funguje a mám tam asi 50 teter ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 10:04 sir162
tak 400 se jich tam rozhodne nehodlam nacpat tone to radsi budu hledat nez abych jich tam nacpal cely zverimex :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 00:03 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Nobody
Máte to, Nobody, ve svém věku zapotřebí? hmm
Sir162 zjevně patří do kategorie akvaristů-hobbystů, jak jste ji nazval. Sotva tedy předpokládat, že ho zajímá, kolik potěru tetry červenoústé jste schopen nacpat do 200 l nádrže.
Možná byste měl přiložit fotku, ať si udělá představu, o čem ty vaše zavádějící komentáře jsou....

Co se týče rybí osádky akviška, je skutečně otázkou vkusu, jak se kdo zařídí. A nejen vkusu - také schopností, znalostí, zkušeností a v neposlední řadě i možností.
Máte pravdu, že rád koukám na akviška se zdravými, prosperujícími kytkami, které tvoří spolu s nezbytnými rybkami (krevetkami, šneky...) živý obraz.
Pro vás zase 200 l nádrž se 400 neonkami nejspíš představuje uspokojení, že se vám je daří množit, a velmi pravděpodobně v nich vidíte i "oživlé korunky", které vám proplouvají nádrží...

Nechme si každý ty své pocity, co kdo v nádrži vidíme. ;-)
Já jen akvaristům-hobbystům připomínám, že styl "hlava na hlavě" s sebou nese více starostí, než - vašimi slovy - akva, ve kterém je třeba rybky hledat... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 23:16 Nobody – Re: johan
Smutné...proč?
Ještě jste mi nesdělil jméno toho Vaše docenta ohledně genetiky akvarijních ryb..Klidně můžete do zpráv.

Toto nerad píši,ale už mě to přestává pomalu bavit.
Odpověď na Váš příspěvek by měla znít:
"Kdo umí,umí a kdo ne,ten čumí."

Těm rybkám je dobře,možná mnohem lépe,než u někoho v akva,i když jich bude jen 30.Vše záleží na přístupu,jak jsem již psal v příspěvku,na který odpovídáte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 23:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Nobody
Nobody napsal: Zrovna jich mám 400ks ve 200l.Vypadají velmi spokojeně. :)
Když tam dám sto kusů,vypadá to poněkud prázdně.
Pokud to není potěr, tak je to... no, velmi smutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 22:50 Nobody – Re: Sid
Moje představa?Vy komiku.
Zrovna jich mám 400ks ve 200l.Vypadají velmi spokojeně. :)
Když tam dám sto kusů,vypadá to poněkud prázdně.Foto nedám,byl by to velmi špatný příklad pro akvaristy-hobysty. ;-)

50kusů + několik ancíků nebo pancéřů,ale žádné jiné rybky!!!
Pohoda.
Jen nesmí být akvarista moc líný,údržba jednou za několik měsíců(musí častěji).Pak je vše v pohodě a akva vypadá mnohem lépe,než ty rybky v akva hledat. Ne každý rád kouká jen na kytky.
Asi Váš případ,nebo se pletu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 11:08 sir162
diky za tolik reakci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 10:05 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Voloďka
Je lepší zapráskat akviško jedním druhem rybek, než směskou. Pochopil jsem dobře?
Podle mě je to jen menší zlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 09:32 Žena Voloďka [59] - Tetry
Není třeba za každou cenu zapráskat akviško rybami.
Ano, není, ale je to určitě lepší než kdyby si tu dotyčný zapráskal akvárko 15druhama ryb se stejným množstvím. hmm Tetra je tetra, ale hejno je HEJNO ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 00:04 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Nobody
Vím také, jak vypadá 30 těchto teter spolu s 15 neonkami obecnými a cca 10 razborami klínoskvrnnými ve 480 l akvišku. Nebo cca 25 spolu s hejnem endlerek a pár kusy SAE ve 450 l...
V obou případech jde o nádrže s bohatým rostlinným porostem. (Zkusím je příležitostně nafotit.)
Není třeba za každou cenu zapráskat akviško rybami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 23:47 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Nobody
V pohodě 50ks do 200l a stejně to bude vypadat, pokud je nádrž zarostlá, že tam žádné rybky nejsou...
To je jen vaše představa; realita vypadá jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 23:42 Muž Johan [4945] - Rostliny
:-P sardinky ve vlastní šťávě, mňam hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2008 23:22 Nobody – Re: Sid
25 kusů? Nehledá je ten akvarista lupou?V pohodě 50ks do 200l a stejně to bude vypadat,pokud je nádrž zarostlá,že tam žádné rybky nejsou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 22:58 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Nobody
Protože vím, jak vypadá 240 l akviško s polovičním počtem teter červenoústých. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 22:55 Nobody – Re: Sid
Proč ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 22:52 Muž Sid [6629] - Rostliny
50 teter červenoústých v akvišku 100x40x50cm?! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 22:23 Muž nipac [3]
jj hejno třeba 50 teter je kouzelné, viděl jsem ho u kamaráda... ten měl myslím ty červenoústý, je to opravdu hezký :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 21:58 sir162
dik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 21:38 Žena Voloďka [59] - Tetry
Tetry já ráda :) Do 200litrového akva bych dala maximálně 40-50 kousků. Jak říká frmol-není tetra jako tetra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 21:32 Muž frmol [14]
silne zalezi na velikosti, neni tetra jako tetra
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 21:24 Muž Sadman [0]
záleží na filtraci a množství kytek... ale při ne moc silné filtraci bych jich tam dal kolem 60 - 70.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 21:17 sir162 – kolik teter do 200l akva
ahoj chci se zeptat kolik teter neonovych a cervenohlavych muzu nacpat do 200 l akva 100*50*40 dik moc za nakou odpoved ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 18:24 Joecz
no jo, ale pokud tam dá skaláry, tak jí ten potěr neonek zlikvydují, ono je pravděpodobné, že ten potěr žerou i ostatní ryby v akaváriu, takže těžko něco doroste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 15:03 Muž Yirka [9118] – Re: Anuska
Pokud bys chtěla pár, tak bys musela nakoupit velikost XXL, protože v běžné prodejní velikosti pohlaví skalár nepoznáš. Je tedy lepší koupit více kusů a počkat až se vytříbí nějaký pár. Potom se bude třít naprosto pravidelně. Pokud se ti zbývající ryby budou bít budeš je muset prodat-rozdat-vyměnit. Ale ono to (alespoň v mém případě) s těmi boji není tak strašné-spíš jen tak stínují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 10:25 Anuska – re : Yirka
A skaláry je lepší tam dát ve skupince a párek se vybere sám nebo koupit rovnou párek? Četla jsem tady, že samečci jsou na sebe dost agresivní, tak aby se mi potom nepomlátili ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 10:22 Anuska – re : nobody
Hezky se mi rozmnožují tetry neonové - tj klasické neonky, ne ty s celým bříškem červeným, ale ty co mají červený jen kousek - Paracheirodon innesi. Bohužel potěru se nedaří a i když dělám vše podle rad zkušených akvaristů ( dezimfikuju nádrž před vytřením atd...), tak mi toho většina pomře :-( Jenže já mám radost, že se vůbec třou, protože mi známý chovatel ¨říkal, že se jim do rozmnožování většinou nechce a tak si je hýčkám :-) Jasně, že pancíci nedýchají jen střevem, vzhledem k tomu, že vyletí k hladině jen párkrát za den by už byli kaput smich, ale v knížkách stejně píšou, že jim nedělá dobře vysoký sloupec vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 19:46 Nobody – Re: Anuska
"nesmí mi požrat neonky, které se mi hezky rozmnožují "

Které neonky se Vám hezky rozmnožují?

"ale mám akva trigon s dost velkým vodním sloupcem a o čichavcích jsem četla, že jim to nemusí dělat dobře. I když pancíci se svým střevním dýcháním to v pohodě zvládají"

Pancíci mají střevní dýchaní jen jako přídavné.Normálně dýchají jako ostatní rybky,jen v horších životních podmínkách využivají střevní dýchání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 18:28 Joecz
já bych tam čichavce nedával, když už tam jsou všechny ryby z ameriky tak bych tam dal asi ty skaláry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 17:56 Muž Yirka [9118] – Re: Anuska
Pancéřníčky tam mám také, výška AQ je 70cm a nedělá jim to absolutně žádný problém. Skalárům to vyloženě svědčí, momentálně jsou 10-12cm dlouhé a 15cm vysoké. Nemají ani rok. Nádrž byla hlavně pro ně. Co se týče vodního sloupce pro čochavce, tak je to problém pouze pro potěr. V prodejní velikosti si to v pojodě užívají. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 17:27 Anuska – re : Yirka
Ty čichavce máš krásný. Mně se čichavci moc líbí. Já byla původně už skoro rozhodnutá právě pro čichavce, ale mám akva trigon s dost velkým vodním sloupcem a o čichavcích jsem četla, že jim to nemusí dělat dobře. I když pancíci se svým střevním dýcháním to v pohodě zvládají... Teď jsem nahlodaná na ty skaláry, protože pro ně by byl zase velký vodní sloupec jak dělaný. No - ještě podumám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 17:05 Žena bucliik [99]
když jsem měla skaláry taky jim neonky nevadily, dokonci i když jsem dokoupila menší neonky k dospělým skalárům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 17:02 Muž Yirka [9118] – Re: Anuska
Mám taky 200ku v ní neonky a jiné menší rybky coby "křoví", pár velkých čichavců zlatých a perleťových a poměrně velké skaláry. Vše funguje a ryby vedle sebe žijí v naprosté pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 12:33 Anuska
akva mám cca 200l (už po odečtení dekorací - pařez atd...) Ancistrus 2ks, pancéřníčci celkem 7ks, teter neonových asi 15ks, neonek černých 10ks, teter skvostných 8ks. skaláři mě taky napadli, ale moc jim nevěřím s těma neonkama, aby si je časem nedali k obědu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 12:23 Muž spooky [11] - Asie – Re: Anuska
Všetky rybky čo tam máš tak sú z Južnej Ameriky. Dal by som k nim párik skalárov. Mám tiež skaláre s neónkami a nie je s tým žiadny problém. Absolútne si ich nevšímajú. Ale tiež to zálaží na tom, aké máš veľké akva a koľko máš v ňom už teraz rýb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 12:19 Anuska – co za párek větších rybek k tetrám, panceřníčkům....
Řeším už delší dobu, jaké rybky pořídit do zaběhlého akva k tetrám neonovým, neonkám černým, tetrám skvostným, ancistrusům, pancéřníčkům (různé druhy. Chtěla bych párek větších rybek nebo i hejno větších rybek, ale - nesmí mi požrat neonky, které se mi hezky rozmnožují a nechci o ně přijít a nerada bych, aby to byl další rostlinožrout, jako mí dva již letití ancíci, kterým když nedám okurku, oholí celé akva, na tablety kašlou. Napadli mě čichavci, ale váhám hmm Máte někdo nějký nápad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 12:05 lovec
projeď si atlas a pořizuj si ryby podle biotopu , teď sem to zkusil a mam biotop asie ale některé ryby tam nepatří ale to nevadí , ale snaž se vyhledat ryby které žijí ve stejném biotopu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 11:41 Bexim
kdybych to aqa měl já tak bych si tam přidal 3 platy skvrnité
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 10:26 Mato00 – mas velky vyber
Ahoj napr.rozbory,cichavce perletove,dania,mecune,gupky,moly,vela druhov tetier,mierumilovne cichlidy a vela dalsich! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 08:58 oldkiwinka – Re: Ivca
Nějaké krunýřovce - ancistrusi, menší L sumci
Co třeba více neonek, nebo hejno třeba 10 ks teter ozdobných, nebo císařských, atp.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 08:54 Ivca – Jaké ryby?
Dobrý den.
Pořizuji si 160l společenské akvárko, a potřebovala bych poradit s výběrem ryb.
Budu chovat tyto rybky:
3x Bojovnice pestrá (1 samec + 2 samičky)
2x Pancéřníček dlouhovousý
2x Čichavec líbající
10x Neonka obecná
a potřebovala bych poradit, jaké další k nim můžu přidat (aby se snesli), a hlavně v jakém počtu, aby akva nebylo přerybněné....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648?od=2801