Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 22:08 RAP – Re: veverika
Krátce jsem měl ellioty a byly to takový "smíšci". Ovšem, jednalo se o relativně mladé ryby. Na hrbohlavé se zeptej Sharon, ta je chová. ;-) U obou se jedná o cichlidy a každý jedinec je jiný, s chováním od mírného až po "zabijáky".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 21:39 veverika
asi ten eliotův?? ten se mi na pohled líbí víc. ale jestli byste mi doporučil ten druhý, tak jdu do toho druhého....
děkuji, za zájem mi pomoci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 21:36 Muž filipsi [1295] – Re: veverika
Poradit zde neumím, jen rýpnout, tyto ryby jsou zatím mimo můj zájem. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 21:29 RAP – Re: veverika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 21:29 veverika
filipsi, máš pravdu, to jsme přesně my ženské, to říká i manžel, že když si něco umanu je těžké mi to rozmluvit a hlavně potřebuji argumenty pro a proti. tak co s tím kančíkem?? já vím, že jste psali, že ameriku a afriku nemám míchat.
anebo mi poradte nejaké hezké a dobré osazení rybek které se spolu snesou???
a hlavně kolik rybek mohu dát do mého akva? chtěla bych aspon 2 - 3 druhy, aby akva bylo pestré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 20:41 Muž filipsi [1295] – Re: veverika
jojo, to jsou ženy. Neco si umanou, a pak se ptají, co si o tom ostatní myslí. Ptají a ptají a ptají, dokud neslyší to, co chtěly slyšet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 20:27 veverika
RAP - no to je ono, to jseem chtěla slyšet (tedy nechtěla) ale je to přesně ono. to s tím ellioti a hrbohlavým, že by, kdyby s perlovkami dohromady nedopadlo by to pro ně dobře. a co ten kančík???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 18:41 RAP – Re: veverika
Ellioti a hrbohlavý jsou relativně mírní. A tlamovci a zejména perlovky by s nima brzo zametly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 18:33 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: veverika
Me by spis zajimalo proc jo.Tlamovcu je tolik druhu ze nevidim jedinej rozumnej duvod proc k nim pridavat ryby z jinyho biotopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 18:23 Joecz
nevěřím tomu, že by se sneslo 5 různých druhů cichlid dohromady, navíc, když je každá z jiného prostředí (ale nejsem na ně odborník, takže je to spíš jen můj názor)

někdo už ti doporučoval 2 - 3 páry, ale ty si tu stejně meleš, co chceš
pokud chceš poradit, tak poslouchej nebo toho nech
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:35 veverika
RAP - proč bys ameriku s afrikou nemíchal - bude tam jeden pár ameriky to ten kančík, jinak afrika. já chci vědět zda by se tyto rybky spolu snesli... o tom biotopu, už vím to bych i riskla, protože ph atd. mají téměř totožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:09 RAP – Re: veverika
Nemíchal bych Afriku a Ameriku ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 16:46 veverika
a co takto???
perlovka červená - 1 pár
akara modravá - 1 samec a 2 samice
kančík eliotův či hrbohlavý (ještě nevím jaký, musím vidět v akvaristice) - 1 pár
tlamovce maingado či aulonocara sp. Rubin Red či cynotilapia afra - 1 samce a 2-3 samice
a nějaké čističe, které mi k rybám doporučíte???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 00:07 veverika
tak akva mám 100 x 40 x 50 cm. já nechci velké tlamovce, ale spíš menší jako třeba např. aulonocara sp. Rubin Red, cynotilapia afra, tlamovec maingano či tlamovec červenoploutvý chtěla bych vědět kolik ryb mohu dát do akva. a co ten pestřenec a perlovka????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 23:52 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Dahak
Ani se ti nedivím....ten český název je stejnak šílený paskvil. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 23:42 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: wladys
Modrava no jasne :) ja tam cetl modra :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 23:07 Muž wladys [291] - Cichlidy
veverika napsala: asi bych spíš chtěla afriku. mohu dát akaru modravou s tlamovcema, kolik tlamovců byste mi do mého akva schvalovali, takové ty menší typy. pestřence mi k tlamovcům asi neschválíte, že??? a co tu perlovku????

Akara modravá(Aulonocara stuartgranti) je taky tlamovec..Navíc to není žádný dravec.Draví tlamovci jsou většinou většího vzrůstu a tudíž do tvé dvoustovky nevhodní.

Fakt by sis měla nejdřív ujasnit co vlastně chceš.Píšeš,že má akva 200litrů,ale nikde nevidím velikost plochy dna,což je pro cichlidy nejpodstatnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 22:58 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: veverika
Proc chces motat dva biotopy do sebe.Kazdej ma jiny naroky na slozeni vody.Muzes zkusit do ty dvoustovky treba dva pary calvusaku rybicky.net/atlasryb/pestrenec_zplostely nebo nekolik similisek www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 22:17 veverika
asi bych spíš chtěla afriku. mohu dát akaru modravou s tlamovcema, kolik tlamovců byste mi do mého akva schvalovali, takové ty menší typy. pestřence mi k tlamovcům asi neschválíte, že??? a co tu perlovku????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 20:49 zdenall – Re: ivan
možná jsem se špatně vyjádřil slovem "chovat" jsem nemyslel množit,šlo mi spíše o jejich soužití.
Každopádně díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 20:45 Muž ivan [15] – cichlidky
Obě jsou malé,ramirezky jsou nádherné a jen jeden pár,není to málo?Budeš muset vytvořit vhodné podmínky pro množení ale hlavně přežití.(teplota,nemají rády výkyvy pH a chemizmu vody,radši starší voda-ne čerstvě založená nádrž)Nebál bych se společného soužití.Parametry vody nejsou důležité jen pro množení ale v případě ramirezek jde i o přežití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 20:33 zdenall – Cichlidky
Já bych chtěl chovat Cichlidku Ramirezovou a Cichlidku kakadu od každého druhu po páru.Snesou se spolu??? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 20:29 Muž ivan [15] – dravci
To labeo ti někdo poradil?Je dobrá na odstraňování řas,ale obětovat perlovkám,to je trochu škoda.Tahle parmička není dravá,jen si dělá teritorium,vůči jedincům vlastního druhu.Já ji mám s neonkama.A ta přísavka je to samé,mám je spolu.Ještě ze seznamu kančíků,v 200L by ti stačilo několik párů červenohrdlých,nebo i ty saiky.Jestli chceš mít v akvárku saigon,pořiď si piraňi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 20:05 RAP – Re: veverika
Měla by sis hned na začátku ujasnit jestli chceš Ameriku nebo Afriku. ;-) Pak to budeš mít jednoduší. Projdi si pár prezentací o stejném obsahu a jejich komentáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 19:16 veverika
no právě, že tam nechci dát všechny rybky, to je mi jasné, že by to nedopadlo dobře, napsala jsem více druhů, aby bylo z čeho vybírat a myslela jsem, že mi poradíte jaké k sobě jdou a které nikoliv. které se mohou dát dohromady do jedné nádrže. a ještě pokud byste mi napsali kolik kusů rybek dát do mého akva. jo a ještě jedna věc, jaké čističe ke kterým rybkám se hodí??? moc děkuji za vaše příspěvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 17:57 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Ahoj, pokud tam dáš všechny druhy co tu zmiňuješ, tak se Ti velice brzy akvárko změní v bitevní pole. Všechny tyhle cichlidy jsou dost teritoriální a o perlovkách to platí dvojnásob. Osobně mám sice zkušenost i s dost klidnými kusy, ty bych ale považoval spíš za vyjímku z pravidla. Myslím, že třeba relativně mírné a přece jenom menší pestřence by Ti brzo umlátily. Spíš udělej nějaký užší výběr ze svého seznamu a vpusť tam po páru od dvou (nanejvýš tří) druhů, jejichž síly a vzrůst budou dost vyrovnané. Třeba modré akary se sajicami by se měly v tak prostorné nádrži snést docela dobře. Budeš-li trvat na perlovkách, potom k nim dej nigrofasciáty. Ti se dokáží prosadit i ve společnosti mnohem větších anebo bojovných silných ryb a přitom ty klidné, nezřídka i menší nechávají obvykle napokoji (pozor - neplatí to v době tření a následné péče o potomstvo), pokud ovšem tyto neobsazují stejná místa, jaká si nárokují oni.
Jednoduše, s cichlidami musíš opatrně. Jsou to sice ryby nádherné a inteligentní, zároveň ale bývají i dost bojovné, s vyhraněným názorem na svou společnost, prostor a osobní vlastnictví. ;-)
Jo, a radši nekombinuj blízce příbuzné a vzájemně si podobné druhy, jako např. A. sajica + A. nigrofasciatus. Ty potvůrky se mezi sebou dost ochotně kříží, takže se Ti může stát, že zízkáš chovný pár, na který sice bude "malebný" pohled, jejich potomstvem ovšem budou zbyteční (a to je průšvih - nejspíš i plodní) bastardi. Kdysi se mi takový pár vytvořil i přes to, že jedinci obou druhů měli možnost výběru mezi dostatečným počtem svých (14 mladých sajik a 8 nigrofasciátů)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 15:35 karelin
kup si tlamovce.
jsou to nádherné ryby a jsou dravé a drahé ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 14:21 veverika – dravci,
ahojky, chci si založit nové 200l akva a chci v něm mít dravečky. nějaké jsem si našla na netu, jenže nevím zda by a jaké k sobě šli??? našla jsem si jich více a poprosím vás o posouzení které mohu k sobě dát, aby se měli fajne.
PESTŘENEC ČERVENÝ
PERLOVKA ČERVENÁ ČI RUDÁ
PŘÍSAVKA THAJSKÁ
LABEO ČERRVENOPLOUTVÉ
AKARA MODRAVÁ
KANČÍK ZELENOOKÝ, SALVINŮV, PŘÍČNOPRUHÝ, ELIOTŮV, ČERVENOPLOUTVÝ

TAKÉ BYCH TAM CHTĚLA MÍT NĚJAKÉHO TLAMOVCE POKUD TO PŮJDE, PÍSNĚTE JAKÉHO BYCH SI MOHLA POŘÍDIT. K NĚJAKÝM RYBKÁM Z MÉHO SEZNÁMKU.
ČI MI NABÍDNĚTE JEŠTĚ NĚJAKÉ JINÉ VHODNÉ RYBKY.
MOC VÁM PŘEDEM DĚKUJI ZA PŘÍPADNÉ PŘÍSPĚVKY. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 13:47 Žena Danila [4489] - Sumci
Zkus si prohlédnout v nádržích stejné velikosti, jaké tam mají ryby. Mám akva stejného obsahu a během jednoho roku se osazenstvo měnilo asi desetkrát smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 13:30 V
3 Krunýřovce, párek Skalár amazonských, hejno 10 Pancéřníčků zlatopásých, hejno 20 Neonek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 10:23 Muž Geri [29] - Skaláry
Skaláry + 2 hejna teter + pancířníčky + páreček cichlidek

a nebo?... terčovci + pancéřníčci + páreček cichlidek

nebo zvol Asii a čichavce + parmičky SAE + 1 samec betty a 2 samice + nějaký hejno parmiček

Je hooodně možností, ale volil bych k sobě ryby takové které k sobě patří, aby z toho nebyl jak říkáš uláš a mix z celého světa. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 10:20 Petr K – Zalozeni noveho akvaria
Poridil jsem si akvarko o velikosti 240 l. Mam predstavu, ze bych tam mel pet sest vetsich ryb stejneho druhu a k tomu dva tri druhy dalsich mensich hejnovych rybicek. Nechci z toho udelat gulas s dvaceti druhy ryb. Muzete prosim poradit dle vasi zkusenosti nejakou zajimavou sestavu? Ty vetsi ryby bych chtel poridit do ceny cca 500 Kc/ks. Foto vitano.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 22:03 Muž Kolco [57]
Ve dvouset - litrové nádrži někdy může v pohodě vegetovat 6 dospělých skalárů,plus další doplňkové ryby a jindy tam budu 3 ryby předvádět "wrestling".Dopředu se dá těžko říct,jak se ti bobani budou v dospělosti k sobě chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 21:46 Muž jaa [5] – re: isamik
len jeden par? a bol by moc velky problem keby ich tam bolo viac? budu si nejak konkurovat, rozhanat sa alebo si skodit keby ich tam bolo viac?.............tym zakladom nemyslim velke dospele ryby urcene na trenie......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 17:00 Pruda2 – Re: Jaa
Určitě ke skalárům nějaké tetry (ne úplně malé) ve velikosti tak 6-8cm, malé cichlidky, pancéřníčky, ancistrus, možná nějaké živorodky. Výběr je veliký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 11:48 apinek – Re: jaa
k jednomu páru skalár bych dal třeba 15 neonek červených a na dno 10 pancéřníčků černých.
myslim že by to mohlo stačit.ale je na tobě,co tam budeš chtít.vždycky mrkni do atlasu a snaž se vybrat ze stejný oblasti(např. amazonie,amerika...apd)
a taky podle agresivity :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 22:58 Muž isamik [180] – Re: jaa
tim zakladem doufam myslis jen jeden par :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 22:02 Muž jaa [5] – co mam dat do 200l akva?
zdravim, chystam zalozeni dvestovky, v ktorej by zaklad mali tvorit skalare a trosku sa trapim co knim, aby sa znasali a tiez aby to aj pekne ukazalo.............
za radu budu vdecnej.......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 09:56 Žena aluska21 [2] – Re: pumacz
skalari jsou taky krasne ryby a ja je mela s rybama se kteryma se akvarista divil ze vydrzi.mela jsem je i s oceloty a jak se snasely a dva cichavce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 08:23 Muž Puma [0]
ale skaláři když tak koupiš malinky 4 tak jsou hodný a ani v dospělosti ti neonky užírat nebudou já mam pár kterej sem dostal a nebyl od malynka s malejma rybkama a tet jsou hodně agresivní ale kamarád má taky pár ve 200l a nežerou prej sou podovy :-) a skalári si určo dej sou krásný ryby :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 07:01 Žena aluska21 [2] – Re: CodyMaverick
tak se koukni.ja je mela a fekt jsou hezke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 21:23 CodyMaverick – Re: aluska21
Díky za radu.Kouknul jsem se na jednotlivé rybky a vybral jsem si parmičku nádhernou.Je to ohromně nádherná rybička.Zítra půjdu asi do zverimexu a zeptám se jestli ji tam mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 13:17 Žena aluska21 [2] – Re: CodyMaverick
a co tam dat misto akar nejakou parmicku ja nevim hezke jsou treba parmicka duhova je malinka jako neonka.Nebo parmicka nadherna a taky neni velika.nebo parmicka cervenoocasa podivej se na fotky a uvidis jak vypadaji me se teda libi a taky jsem je mela a myslim ze nejsou narocne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 12:33 CodyMaverick – Re: aluska21
To jo.Asi chtěli jen prodat rybky.No nic.tak dám do akvárka neonky a či jiné tetry,pancíky,sekavce.Možná přidám pár platiček mickey mouse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 10:54 Žena aluska21 [2] – Re: CodyMaverick
rict ti to mohly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 09:24 CodyMaverick – Re: aluska21
Akary by si taky z neonek udělali svačinkuVe zverimexu mi řekli,že se s neonkama snesou :-O .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 07:21 Žena aluska21 [2] – Re: aluska21
ne utocily ale snedly a to udelaji i akary
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 07:20 Žena aluska21 [2] – Re: CodyMaverick
jo dej tam akary nebo skalary to je jedno a pak budes hledat neonky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 23:38 Nobody – Re: Sid
Vy tady stále prosazujete zásady,ne že by byly špatné,staré 50 let.Na 1 cm rybky 1-2l vody u těch,které dělají méně výkalů.Náhodou zrovna tetry.
Tehdy bylo pouze vzduchování přes kamínek(malé nádrže v rámech)-filtry(molitan)přišly o něco později a dnešní filtry?...to se nedá srovnávat.
Takže 50 teter - v pohodě do 200l při pravidelné údržbě!
Pište!,že Vaše návrhy se týkají tzv.rostlinných nádrží,kde jsou pro majitele důležitější rostlinky než rybky.
A nejzajímavější na tom všem je,že bez různých hnojiv,CO2 apod.-dařilo se rybkám i rostlinám i před těmi 50léty a nebýt těchto průkopníků akvaristiky,tak dnes nechováme spoustu rybek,nepěstujeme rostlinky a akvaristika jako taková.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 11:45 CodyMaverick
Díky za nápady.Do akvárka asi dám 20 neonek,10 teter měděných,4 sekavce,4-6 pancíků a 1 pár akar zelených,protože skaláry by v dospělosti asi útočili na neonky ;-).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67395x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648?od=2751