Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2018 10:20 Muž LukšaNM [309] Re: surel
Do 240 litrů?
Určitě početnější hejna! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 09:52 Muž surel [3] – Množství ryb do 240l akvária
Zdravím. V současné době mám ve svém akváriu jen 10ks japonic a 9 krunýřovců jednopruhých. Uvažuji o zakoupení 30ks neonky červené a 20ks tetry červenoústé. Rád bych se zeptal znalejších, zda je to optimální množství nebo jít třeba i do vícečetných hejn. Díky za vaše rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 18:17 Maq Re: Em.A.68
Já dělám experimenty v malých akvárkách, 20 litrů, bez ryb, ale šneci k tomu patří (mám levatky a okružáky). Všechno je tam líp vidět, než v normálním akváriu plném všeho možného.
Opakovaně jsem pozoroval, že když bylo zpočátku hodně žrádla, šneci nakladli vajíčka a vylíhla se spousta malých. Jakmile žrádla ubylo, kladení vajíček silně polevilo, a z těch mladých přežilo jen pár nejzdatnějších borců.
Takže tu logiku selekce a rovnováhy jsem mohl přímo pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:46 Muž Em.A.68 [0] Re: Maq
Takže když v akvárku nebude řasa a jiný bordel, šneci se nebudou množit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:24 Muž Em.A.68 [0] Re: Wanderer
X-) Chápu, proto jsem původně na řasu chtěl ty krevetky palec Šneky samozřejmě respektuju, ale mě přišli do mýho akvárka krevetky vhodnější. A pokud dělají stejnou práci jako šneci, raději bych se díval na krevetky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 16:41 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Em.A.68
Až budeš mít akvárium déle, tak oceníš užitečnost šneků. Resp. s nimi budeš mít mnohem méně problémů. A jestli ke jich hodně, je to jen a pouze vina akvaristova.

Píšu z vlastní zkušenosti. Zkusil jsem to se šneky i bez šneků a v tom druhém případě jsem na tom byl mnohem hůře s řasami. Dál bych pátral v příslušných vláknech o šnecích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2018 14:53 Maq Re: Em.A.68
Em.A.68 napsal: dělaj bordel, šneci to samý. Rovnaj dno, nebo se nekontrolovaně přemnožujou...
... a budeme to opakovat znovu a znovu:
(1) Šneci žádný bordel "z ničeho" nevytvoří. Běžní šnečci žerou řasy a bordel a kadí bordel trochu líp přežvýkaný. Nic hezké neubude a nic nežádoucí nepřibude.
(2) Všude je šneků tolik, kolik mají žrádla. Pokud se množí nadměrně, není to jejich chyba, je to chyba akvaristova, že má akvárium plné žrádla pro šneky, viz bod 1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 14:43 Muž Em.A.68 [0] Re: HanysOV
Taky díky za reakci. Krevetky jsem si přál hlavně jako úklidovou četu,(ze starších příspěvků tady jsem pochopil že hnědý akary si krevetek nevšímaj). Že jim pořídím nějaký schovávačky, a nechám je dělat co maj ;-). Ancici rejou kytky,dělaj bordel, šneci to samý. Rovnaj dno, nebo se nekontrolovaně přemnožujou... tak mě napadly krevetky.... každopádně mám po všech příspěvkách a navrhovaných kombinacích hlavu daleko zamotanější, než jsem míval smich Ale vono to nějak vykrystalizuje potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 08:38 Muž HanysOV [54] Re: Em.A.68
Ještě nikdo nezmínil, že pro zmíněné ryby budou krevety drahé krmení. Minimálně neuvidíš přírůstky, ale tipl bych si, že akarák zatočí i s dospělými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 20:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Em.A.68
Rostlin si nevšímají. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 19:51 Muž Em.A.68 [0] Re: Jarry
To byla má 1. úvaha, pořídt hejníčko, a nakonec nechat jen ten pár, ale když jsou ty necky malý, tak je už víc nenafouknu :-( Dík za typy, zatím je na rozhodnutí moře času
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 19:46 Muž Em.A.68 [0] Re: vaaclav
Super tip.. dík. Jen bych ještě potřeboval vědět, jestli nelikvidujou rostliny. V atlasu o tom nic není... A ty Hnědý mě stějně :-( mrzí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.08.2018 16:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Em.A.68
Místo akar si pořiď pár akarek zelených, pohlaví je dobře rozpoznat a jsou dlouhověké na rozdíl od cichlidek které ti vydrží 2 roky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2018 13:37 Muž Jarry [1437] Re: Em.A.68
Pro prioritu akary to chtělo vhodnější rozměr akvária, jsou to poměrně velké ryby a půdorys 80x40 je podle mě vhodný tak pro ty trpasličí cichlidky místo akar - u cichlidek navíc nebude problém rovnou koupit pár, případně samce a 2-3 samice. K cichlidkám jdou přidat hejnové ryby, které nebudou napadat potěr (sekernatky, drobnoústky apod.), navíc se budou poměrně bez problémů třít. Mě se ani z původních 6ti akar hnědých nedal dohromady pár, který by se pokusil o rozmnožení. V akvaristice koupíš akary mladé, kde není šance rozpoznat pohlaví (ono to není moc rozpoznatelné ani u dospělých ryb), takže to chce koupit tak 6-8 kusů a to je v necelých 150l nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2018 13:36 Maq Re: Em.A.68
Jestli jsou prioritou akary, tak bych koupil pět mladých kousků a smyčec. Časem z nich vytřídíš pár, ostatních se zbavíš, a můžeš si užívat legraci s prckama.
Méně je většinou více!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 13:21 Muž Em.A.68 [0] Re: Jarry
Taky dík za radu. Priorita jsou Akary. (I když je moc neuvidim) ne Takže Neonky vynechám a místo nich kakadu? Takhle je to myšlený? Kouknu na ně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 13:12 Muž Em.A.68 [0] Re: vaaclav
Díky, palec to téma neonek (více druhů) bylo myšleno spíš jako info, než abych o tom nějak víc dumal. Vyhovovaly by mi červený (přijdou mi nejmíň náročný na chov). A o schovávání Akar vím, počítám s tím. Proto jsem se ptal hlavně na to čím doplnit plánovanou osádku, aby v těch neckách bylo taky něco vidět palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 12:39 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Em.A.68
Na neonky je to na hranici s délkou. A těch neonek určitě jeden druh a co nejvíc. 20 je málo, to není žádné hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2018 11:48 Muž Jarry [1437] Re: Em.A.68
Já bych do daného objemu akary hnědé nedával, navíc koupit pár nebude na 95% možné, leda by se někdo zbavoval již dospělého páru. Pokud máš zájem sledovat péči o potomstvo, doporučil bych spíše nějaké cichlidky, třeba kakadu. Chtělo by to ujasnit si priority, jestli chceš neonky, bude asi odchov jakéhokoliv potomstva problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2018 11:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Em.A.68
Akary hnědé jsou hezké ryby ale uvidíš je jen pokud jsou mladé. V dospělosti to jsou dost lekavé a schovávající se ryby a je poměrně jedno kolik jich je. Pokud jde o neonky tak je vždycky lepší je mít jen jeden druh a ve větším množství. Říká se jim sice neonky ale jsou to rybky i z docela odlišnými nároky na chov, třeba co se teploty týče. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 10:29 Muž Em.A.68 [0] – L. and M.
Ahoj, zdravím vespolek. Jsem začátečník. Založil jsem akvárko, který plánuju ještě osázet dalšíma rostlinkama a určitě nikam nespěchám. Ale chtěl bych si už s předstihem ujasnit, jaký rybky by se mi hodily k těm, který už mám vyhlídnutý. Určitě bych chtěl Akary hnědý(doufám že se mi podaří vybrat hezkej páreček, od kterýho bych si do budoucna přál potomstvo), a pár neonek. 15-20 kousků. V akvárku budou taky krevetky. rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_neocaridina_heteropoda_var_blue. (jestli mi to někdo moudrej nerozmluví ;-) )
Uvítal bych radu od někoho, kdo takovou kombinaci má, čím případně doplnit dno a hladinu. A taky jsem se tu někde dočetl, že chov více druhů Neonek je neakvaristické tak bych chtěl vědět proč.(to jsem tu nikde nenašel) Předem díky za odpovědi ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 14:48 Žena Hanumana [71] – Re: Strakááč
Nebo zkus teraburzu ve Slavii, já si tam nedávno koupila lorikárie právě od p. Koblasy (ikdyž to chce jít včas, protože pokud je tam něco zajímavého tak je to hned prodaný). A nebo v říjnu bude v Třeboni akvaburza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 13:29 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ctibum
Jojo.. asi to dopadne tak, že zajdu do kamenný akvaristiky v čb buď winkler, nebo aquacarp... a koupim co se bude líbit a ještě to tam zkontroluju na mobilu - tady v atlasu.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 12:54 R Muž ctibum [6906] Re: Strakááč
Koukni na Lorikarie... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 12:02 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Hanumana
Dal bych tam nejdřív něco až v půlce září.. :)
ale zatím to vypadá, že to stačí takhle :) nejradši bych tam dal třeba pár krunyrovcu jiných než jsou ancici.. ale nevím ještě to má čas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.08.2018 01:21 Žena Hanumana [71] Re: Strakááč
Kakadu není vrubozobec. Myslel třeba vrubozobce paví a troufám si říct, že to byl sarkasmus. Dej těm neonkám aspoň chvíli na aklimatizaci.... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2018 22:07 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: jamajcan
Jaký doporucujes? :)
Co treba kakadu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2018 18:33 jamajcan Re: Strakááč
Prskni tam ze tři vrubozubce a snad už budeš spokojený palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2018 18:30 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Tak 125 neonek a 20 pancernicku a pár aniciků už mi tam plavou.. ale tyjo nejradši bych tam šoupnul ještě něco.. :) co by se tam vešlo?? , nebo spíš... už se tam asi nic nevejde co ? :)
Rostliny jsou zasazeny snad všude v pozadí, že to nejni kam sázet, hydrocotylka se snad rozroste a udělá vzadu stěnu až po hladinu.. teď čekám až hladina znova zaroste.. aby bylo neonkam líp..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2018 10:08 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Fid0
Tak tam manželce kup 4 rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha , když se budeš o ně hezky starat vyrostou až až.

A ještě se zeptej manželky, jestli by tam nechtěla třeba potápěče? (když už budeš kupovat ty rybky) :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2018 07:29 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Fid0
Jako předem se už dá říct, že 180 l není zas tak super objem na něco velkého. Takže otázka je, co si představuje pod pojmem velká ryba, ale s arowanou ať se rovnou rozloučí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2018 03:54 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Fid0
Nejdřív udělej prezentaci, vyplň vvšechno co víš.. ať ti může někdo radit... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2018 00:37 Muž Fid0 [2]
Ahojte, prosím o radu... mám 180l akvárium a manželka tam chce veľké ryby ... žiadne neonky, gupky a podobne ... čo by ste poradili ?? Mám CO2, asi 6 rastlin a drevo a dragon rock ... Niečo čo sa dá aj kúpiť v Bratislave, alebo tak ľahko dostupné X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 21:15 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
pH jsem měřil a bylo to stejný pH jak v v mojem akvariu.. 6,5 já jim totiž řekl, že mám v akva 6,5pH vodu..
Torben koupím, když uvidím ty listy mandlovniku, koupim i to.. jinak ta dávka raseliny jak píšou vzdycky doplním po výměně vody ne? Prijde mi to tak logický.. :)
To s tím vyluhem a snižováním pH jsem dělal když tam ryby ještě nebyly.. a než se to okyselilo takbto trvalo zhruba den a něco.. teď ta hrabanka hozena v silonce ve filtru dává dolu pH asi tejden..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2018 20:01 RAP Re: romant
pH může během přepravy klesat díky NOčkám!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.08.2018 19:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Takhle se to nedělá musíš postupně, změna PH o stupeň je normální ale musí to být postupně v průběhu hodin a ne najednou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 17:41 Žena Hanumana [71] Re: romant
O co se vsadíš, že tu za chvíli přibude hodnota pH vody ze sáčku :) , pokud už ji nevylil rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 17:30 R Muž romant [27987] Re: Strakááč
Strakááč napsal: Měřil jsem výluh té mojí hrabanky a měla 4,6 prostě nejnižší bod co dolazal pH tester změřit stačilo dát do akvaria tak půl litru tmavěhnědého vyluhu a voda měla 6,5 ze 7,4 Nedělej to. Snažil sjem se ti vysvětlit, jak máš postupovat. Vevím od koho ty ryby máš, osobně si nejsem jist tím, že právě to doporučovaný Ph budou mít i v sáčku, ale samozřejmě se mohu mýlit, nicméně znovu ti opakuji, děláš s tím zbytečný brekule a spíše si to celý zesložiťuješ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 17:19 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaaclav
Měřil jsem výluh té mojí hrabanky a měla 4,6 prostě nejnižší bod co dolazal pH tester změřit stačilo dát do akvaria tak půl litru tmavěhnědého vyluhu a voda měla 6,5 ze 7,4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2018 16:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Na rašelinu si dávej pozor, některé jsou hodně kyselé a většina jich je neutrální nebo i zásaditá. Ty zahradní můžou být s příměsí nějakého hnojiva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 14:57 jamajcan Re: Strakááč
Fakt se mi moc líbí Tvoje nadšení a verva, s jakou do toho jdeš. pivo Držím palce ,ať se to nezvrhne a ryby přežijí bez úhony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 14:39 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: jamajcan
Fotka k příspěvku Koukám, že to nejni ani tak drahý.. tak to asi objednam..
Jinak pancéřníčci se mi z louhu tý hrabanky taky obravili.. byli úplně tmavý, tmavý pruhy byly bronzovozelený, až černý a zbytek víc žlutý.. když jsem je viděl mezi novýma paleatusama tak ty nový byli úplně světlý :) jak je vidět na foto - starej je vlevo a v pravo nový :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2018 14:35 jamajcan
Fotka k příspěvku Tady jsem Ti pro představu vyfotil, jak vypadá bílá baltská lisovaná vláknitá rašelina, kterou používám já.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2018 14:19 jamajcan Re: Strakááč
Mech není rašeliník. Použij když už tak sterilní rašelinu k tomu určenou a to nejlíp bílou severskou vláknitou, popř. rašelinové granule. Každopádně, myslím že Roman už Ti psal o Torbenu. To je to nejlepší, co můžeš udělat.
Edit. Jen doplním, že rašeliník samozřejmě mezi mechy patří, jen je odlišný od těch, které rostou v lese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 13:48 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: jamajcan
Můžu nasbírat ještě rašelinu z toho mechu, rašeliníku.. ta bude lepší?
Nebo mám vzít dědovi z pytle, co se sype k okurkám ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.08.2018 12:20 jamajcan Re: Strakááč
Pokud jsi ten substrát sbíral v borové lese, je to hrabanka. Rašelinu získáš jen z rašeliniště. Ale vnucovat Ti svůj názor nebudu. Já bych ryby do výluhu z hrabanky nedal, ale co, pokud máš svoji hlavu a naditou prkenici, klidně experimentuj. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 09:55 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Hanumana
Pana Koblasu znám, s jeho dcerou jsem chodil na základku...
Jinak opravdu je to rašelina.. je pravda že na povrchu mi plave nějaká ta hrabanka ale tu ještě vyhodim, nebo klidně nechám.. ta tam určitě nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.08.2018 08:07 jamajcan Re: Strakááč
To co máš není rašelina, ale hrabanka. Nepleť si pojmy s dojmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2018 23:38 Žena Hanumana [71] Re: Strakááč
Chlape, ty si to představuješ jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Vy v těch Ledenicích jste vseobecně všichni nejaky divný smich , ale máš tam pod nosem pana Akvaristu možná když to na začátek pohnojis tak ti do začátku prodá jiný rybičky a poradí jak (se z) to(ho) ne.... Ale zdá se mi že budeš paličák a jen tak si poradit nenechas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 23:15 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Raselinu mám svojí.. Normálně jsem došel mezi borovice a okolo borůvčí pod dubem jsem to nabral - foto
Jinak taky mi to obarvila ta rašelina na žluto.. - foto a mám jí celkem dost teď ve filtru.. Ještě jsem premejslel o trislovinach z dubu např listy a žaludy..
mandlovnikovy listy nesezenu.. a pro olšový šišky můžu doject zejtra.. :) to jim musí stačit.. plno lidí je šouplo beztak do klasický vody a čaau.. :-O a žijou ano
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67395x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648?od=501