Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 19:03 mike – juwel 180
dobrej panové . muhl by mi tu nekdo poradit . koupil jsem akvarium juwel rio 180 a oni tam mají vnitřní filtr juwel bioflow 3.0 . myslíte že tento filtr vyhovuje nebo mam koupit vnější a popřípadě jaký? jsem ůplný začátečník tak se omlouvám jeli to otázka mimo mísu.
dikas za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 18:58 michal Re: Designer
dekuji vsem za odpoved moc mi to pomohlo a dcera ma radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 23:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michal
No pokud bys rad i trosku vzrusa, porid tomu samci Bojovnice tak 3 samice. Kdyz se napozabijeji (nekdy se i u samic stane, bohuzel jsem zazil, ale jde spis o vyjimku), bude o podivanou postarano. Nekdo rekne, ze nechces odchovavat, ale az uvidis, jak ukazuje samec ploutve v pritomnosti samic a bez nich, pochopis jaky je v tom rozdil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:57 R Muž romant [27987] Re: michal
Naprostý souhlas s katterineckou. To bude v pohodě. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2011 22:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: michal
v zarostlé nádrži by neměl být problém, ale každá bojovnice je jiná a můžeš narazit i na agresivnější kus. Ale neonky jsou většinou rybky co si nenechaj nic líbit, utvoří hejno a maj klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:41 michal Re: romant
mam tu 40 neonek+ 3 ancitrusi + tu bojovnici pro dceru moc se ji líbí proto se ptam jestli mužou k sobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:26 HaDaS Re: michal
Bez znalosti dalšího osazenstva : Ano můžeš, pokud budou neonky v dostatečném hejnu. Měl jsem jednoho samce a jednu samici bojovnice spolu s devíti neonkami ve 135 l. Bojovnice si jich ani nevšimli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:26 R Muž romant [27987] Re: michal
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Tak samcem beťáka by se nemělo nic skazit. X-)
Co ostatní osazenstvo nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:21 michal
akvarium 180 litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:06 R Muž romant [27987] Re: michal
Jak velký je to akvárko?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:05 michal – neonky + bojovnice
debrej pánové. mohu mít v akvariu neonky a jednu bojovnici? jestli ano tak kterou. dikes

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 19:30 Taster
120D 40S 60 V


Bude pravdepodobne protože S asi byt nemuže neni misto a V. ta nám nák neva lae menší sme nenasli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:36 Taster Re: Designer
O to de no :)

Skusim to nák vymyslet at mám delší akva u sířky asi zustanu 40 a tu ýšku dam tech 50 to už myslím kdyby se mi povedlo tech 120 D tak je to hned pro malawi lepsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2011 16:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Taster♠
Ohledne te vysky, puvodne jsi psal 70cm. To je pochopitelne dost hodne, i pro udrzbu uz to neni sikovne, jen si zmer kam dosahnes - i kdyz na krasne treba i dosahnes na dno, zase uz pri dosazeni na to poradne nevidis, pac oci i konec ruky do vyse dna zaroven nedostanes, a nebo kdyz ano, budes mit s vysokou pravdepodobnosti mokrou hlavu. :)

Druhou veci je cena skla, s vyskou hladiny roste potrebna tloustka skla, a to stoji penize, muze se to dost prodrazit. Ted uz vis, ze pro to co chces tak moc vysoke akvarium nepotrebujes. Kdyz tu vysku akvaria budes snizovat, a pokud mas moznost vetsiho akvaria, zase bych zbytecne nechodil pod 50cm. Treba se casem rozhodnes pro neco jineho a je skoda, aby Te to akvarium limitovalo kvuli tomu, ze ma 40cm vysky misto 50cm. Navic je to vic vody na stejnou plochu, v ramci kvality vody je kazdy litr dobry, a pokud nad akvariem stejne uz nic neni, proc prostor s rozumem nevyuzit. Sam se dnes mlatim do hlavy, ze jsem mel nechat udelat 45 misto 40cm, krasne by se jeste veslo a tech 5cm by bylo prima.

A dalsi rozmery? Co dovoli vsechno dohromady, od prostoru pro to urceneho, pres nosnost vseho vcetne podlahy, az po "nosnost" penezenky :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 16:20 Taster♠
Tak ješte tu nák vymyslím přesnou velikost možná bude větší ale to se nevý a jinak tu výšku určitě zmenším večr nebo zítra napiši snad přesné velikosti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 15:47 Taster Re: Designer
Dekuju urcite pretu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 15:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Taster
Narazil jsem na neco pro Tebe zajimaveho, alespon myslim:
malawi-bajer.webnode.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 14:15 Taster Re: baldry
Bohužel se v tom nevyznma kdyžak jake rozmezy by byli lepsi ale taky tu de o prostor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 11:00 baldry Re: Taster
Na tlamovce má tebou uvedené akva nevhodné rozměry a druhy, které jsi uvedl bych tam rozhodně nedával. Zvláště pak lombardoi a auratus. Dle mých zkušeností se jedná o větší druhy mezi mbuna cichlidami a ty agresivnější s většími nároky na prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 08:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: taster
hlavně si tu založ profil, můžeš to pak s někým řešit přez vzkazy, takhle zbytněčně zaplňuješ téma kam se to zas tolik nehodí ;-) Snad bude někdo z chovatelů tlamovců ochotný a na vzkazy ti odpoví, je tu hodně takových pěkných malawi atd.
Určitě při vhodně velkém hejnu a dost veliké nádrži s nimi tolik problémů nebude ;-) Ale na to už se musíš zeptat někoho kdo s nimi má zkušenosti
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 07:02 taster
a jeste jsou opravdu tak agresivní jak píšou v atlasu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 06:22 Taster
OK ok děkuji moc skusím to nák vyřesit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:59 R Muž romant [27987] Re: Taster
Podívej se do sekce nádrže a vyfiltruj si tam Afriku a vyjedou Ti zdejší účastníci, kteří tlamovce v akváriích mají a zkus oslovit s radou někoho z nich. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:57 Taster Re: romant
děkuji zkusím napsat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:56 Taster Re: Designer
JJ děkuji sem rád že mi radíš ale tedka nějaký odborník na tlamovce pokud by byl napište mi tu na foˇorko děkuji.

JInak nejaké dalsi vlastní zkusenosti nemás??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:48 R Muž romant [27987] Re: Taster
Zkus se informovat tady na tomhle fóru. Ti kluci těm tlamovcům fakt hoví. X-)
www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Taster
Tak jsem pohledal, kde jsem to s tim mnozstvim ryb nasel a bylo to tady:
www.cichlidportal.sk/…
K linku uvedenemu romantem, nakoukl jsem a nakonec dosel sem:
wds.cz/…
Asi uz by to fakt chtelo odbornika, jak se to snese netusim, ale co vim urcite, par Metriaclima lombardoi, tedy jen dve ryby, dopadnou samici schovanou kam jen to jde, a hrdym samcem nad navrsenou muldou a dnem vyhrabanym az na sklo - vlastni zkusenost. Asi to chce vic ryb, aby se mely cim zabyvat. Urcite bych u techto ryb k jednomu samci poridil cely harem samic, to by mohlo pomoct, mel by se cim zabyvat a ony netrpely. Nastesti tady to neni o nevybarvenych samicich a jednom barevnem samci, jako by tomu bylo u jinych druhu ryb, protoze ta svetle modra s tmave modrymi pruhy na samicich je neco nadherneho a ta zarive zluta samce staci klidne i jen jednou, tezko se prehledne.

U nekterych tlamovcu pozor, pry se ochotne krizi, takovym kombinacim druhu bych se asi taky pokusil vyhnout (nevim ktere to jsou, ale snad se to da najit), protoze si neumim predstavit, jak bych poznal, co ze to ma samice v tlamce, kdyz jsem u toho nebyl.

Jak uz jsem ale psal, vim o tom dost malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:02 Taster
Tak už vybírám rybí osádku doufám že to v praze někde seženu

ted bych potřeboval poradit POčet kusu a jeslti se to snese :)

Tlamovec Metriaclima lombardoi,Tlamovec štíhlý,Tlamovec pseudotropheus acei,Tlamovec Melanochromis auratus,Tlamovec Baenschův,Tlamovec Aulonocara Fire fish

Ale je to težky vybirat vsechny sou hezky tak mi kdyztak poradte nějaké z techto vypsaních popřiípade poradte co tam nedat atak


ALe připadá mi že sou hrozně agresivní jak pisou lidi jaké s tím máte zkusenosti??aby se mi to akvárko nezabhilo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 16:18 Taster
Re romant: OK pročtu děkuji :)


Re katterinecka: jak to myslíš :)JInak ty kytky tam nejsou protože to tahají nebo jak je to to jen pro zajímavost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 15:54 R Muž romant [27987] Re: Taster
Mrkni se třeba sem.
wds.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 15:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Taster
jen si nepředstavuj že když tam nejsou kytky že je všechno o tolik jednodušší ;-) každej druh nádrže má svoje specifika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 14:51 Taster
Jo byl bych rád kdyby mi nekdo poradil s chovem obecně a tak určitě si pročtu weby atak :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 14:24 TASter
mám pražskou tak to bude někde v rozborech na internetu asi ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 14:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Taster
Ja asi moc neporadim, jeden odchov tlamovcu kdysi davno neni buhvi jaka zkusenost, navic pri chovu jen jednoho paru, ale verim ze se tady nekdo ochotny a znaly najde.

Cetl jsem okolo Tlamovcu veci jako "rizene prerybneni akvaria" (ci jak to znelo presne) a dalsi veci, ktere jsou znacne specificke s ohledem na souziti techto ne prave mirumilovnych rybek. Navic jak umi hrabat a jak jim to umoznit, aby to i tak nejak vypadalo... To chce fakt nekoho, kdo se tomuto venuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 14:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Taster
zkus si projít nějaké články a weby přímo o těchto rybách. A být tebou tak si zkus zjistit hlavně uhličitanovou tvrdost (alkalitu) tvé vody, nemělo by smysl neustále muset zvyšovat (snižovat) tvrdost kvůli určitému druhu ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 14:15 Taster
Njn Ale asi sem se rozhodl Nad malawi a tanganikou do ničeho jiného nepudu chtěl bych si to vyskousel a libí se mi ta jednoduchost a krása :)

Asi opravdu budu muset jít podle atlasu :) ale jelikož se nevyznám v tomto bitopu tak kdyžtrak pak napišu co se my libilo a vy my poradíte co dál ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 14:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Taster
Tohle je zrale na pomale prochazeni atlasu, prohlizeni a cteni o rybach jedne po druhe (alespon co se zda zajimave, z ceho bych mohl mit radost), hledani na webu, a az pak po promysleni se dojde k rozhodnuti. Proc se rozhodovat nad biotopem, kdyz si mohu projit ryby a biotop udelat podle toho, co se mi nejvic libi. Divanim se na nazvy jezer, ani pohledem do mapy, se zde nic nevyresi, to uz pak snad jedine losovanim ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 13:42 Taster
Spíše se mi libí ti tlamovci,šnekáči a takovédle ryby je to neco jiného od tech mrnousů z jiného biotopu chtěl bych se pokusit o odchov ale to amozrejmě bude velmi težké....

Těd jsem zmaten jeslti malawi nebo tanganiku :(


JInak děkuji za vysvetlení ,,šnekáči,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 08:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Taster
Kdybychom tak vedeli, o co Ti to jde, co vlastne od toho cekas. To bychom Ti mohli navrhnout nejakou alternativu.

Prikladem napises, ze se Ti libi ty pastelove zbarvene rybicky plavajici kolem kameni, kdyz to pak vypada jako koralovy utes, pritom je to ale sladkovodni akvarium. Nebo chces z nejakeho duvodu biotop z Afriky. Nebo to chces hlavne proto, ze nemusis upravovat vodu, ze mas vhodnou z kohoutku. Nebo se Ti libi tlamovci, rad bys je odchovaval.

Tech moznych duvodu je vic, a kdyz napises co z toho je to nejdulezitejsi, treba by se nasla alternativa, ktera ta ocekavani splni a to mozna i v prekvapive malem akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 08:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Taster
a jak už psali pro tyhle ryby je mnohem lepší větší plocha dna, takže výška 70cm je pro ně zbytečná a akvárko tě tak i vyjde zbytečně draho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 07:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Taster
předem říkám že se těmito rybami nezabývám, ale odpovím jak budu moct, třeba se najde ještě někdo s lepší odpovědí.
Šnekáči jsou rybky které se schovávají do ulit, buď jen jeden z páru nebo oba a v ní i odchovávají své potomstvo. Například tato rybka rybicky.net/atlasryb/pestrenec_similis

Malawi a Tanganika jsou dvě obří jezera v Africe, liší se od sebe hlavně jinými parametry vody, takže i když ná příjdou na pohled skoro stejné, neměly by se míchat ryby z obou jezer. Taky v jezerech jsou úplně odlišné biotopy, takže i když jsou rybky ze stejného jezera tak to ještě nemusí znamenat že se k sobě hodí.
Ve vyhledávači ryb zadej původ Malawi nebo Tanganika a uvidíš co ti to ukáže za ryby a jaké by měly mít parametry vody. Víc ti sama asi neporadím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 20:48 Taster
Prosimte jaký je rozdil mezi tanganikou a malawi??

A co ty šnekáči Omluv prosím mojí nevědomost :)

JInak akva ma být asi 100x40x70 DxŠxV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 18:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: taster
a co třeba šnekáče z Tanganiky, ryby jsou to zajímavý, biotop vypadá skoro stejně a na nějakej menší druh by tak 100-150 litrů stačilo. Záleží proč chceš Malawi. Jinak tlamovci žijí i v jižní Americe (např Geophagus Pindare by mohlo stačit akvárko do 200 litrů), ale to už by byl úplně jinej biotop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 17:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: taster
Jako kluk jsem choval rybicky.net/atlasryb/tlamovec_metriaclima_lombardoi , jen 2 ks, par. Idelani to nebylo, dokonce to vlastne bylo spatne, ve spolecenskem akvariu o objemu kolem 70l (kluk, hloupej malej, nedal jsem si rict). Nakonec ten par skoncil v akvaristickem krouzku, ale i tam byl s pouhym parem problem, samec by samici umlatil. Takze bylo vysledkem akvarium o hrubem objemu 250l, prepazene v puli sklem (tehdy jsem fakt vedel mene nez jsem vedet mel). Ryby to byly nadherne, ale to jejich silene hrabani a nesnasenlivost... Co chci rict, tohle chce si predem rict, ze pokud nemohu mit vice a vetsich akvarii, budu mit jedno vetsi a budu se na tohle specializovat, pricemz i pocet ryb je urcitym zpusobem dan, mene i vice je spatne. Mnoho lidi prave proto do tohoto nejde.

Nejsem ale expert, jen rikam, ze pri omezeni v poctu nadrzi jit do tohoto, je vlastne omezenim dalsim. To neni jako u "normalnich" akvarii, ze se nekdo rozhodne chovat jeste tohle, protoze se to snese, tady je to obtiznejsi, a cim mensi nadrz, tim obtiznejsi. Pod nejakych 200l bych do toho dnes asi nesel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 17:11 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: taster
No pokud máš možnosti omezené, tak není problém mít i menší akva např. kolem 100 L pro malawi, musíš si však pohlídat množství ryb, jsou to ryby teritoriální, čili potřebují mít skrýš a u malého akva jich tam prostě nesmíš dát moc, a jelikož dorůstají povětšinou i větších rozměrů, tak by sis musel pohlídat abys tam nedával zrovna ty nejmenší druhy. Avšak menší akva už bych moc nedoporučoval, jelikož ryby z malawi jsou obvykle větší a v měnším akva by se jim nemuselo tolik líbit.
Další klíčová věc, je plocha, nějsou ani tak náročné na výšku akva, jako spíš na plochu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 15:33 taster
Caute chtel bych si založit malawi tak bych se vás chtěl zeptat kolik je požadované minimum nemám možnost velkého akva tak prosím poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 15:53 JagerMaister
ooo vďaka tak jeden párik by išiel no + mám krunýrovce aj tetry no šlo by to :) skúsim si niečo omrknúť o chove :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 15:45 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: LA Ink
Do 200L asi nepůjde dát hejno, ale pár G. pindae, iporangensis a možná i jiných menších Perleťovek tam dát můžeš. A taky se budeš muset hodně krotit ve výběru ostatních ryb. Víceméně celé akvárium musíš podřídit Perleťovkám. Dal bych do akvária jeden pár a k nim maximálně několik Krunýřovců a 1 hejno Teter.
Jinak tady v nádržích je jena prezentace s 200l akváriem a spoustou Perleťovek, ale mi osobně to přijde hodně přerybněné: rybicky.net/nadrze/10946
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 15:22 JagerMaister
ahojte stále ma fascinujú geophagusy no mám k dispozícii iba 200litrové akvárium - ( z rod. dôvodov ) chcem sa spýtať či existuje nejaký druh geophagov , ktorý by sa do akvárka hodil rozmery akva : 100x40x50 ? PS: nie do toho akvárka čo mám teraz :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 08:56 Muž Yirka [9126] – Re: wexli
Design těchto stránek mi připadne podezřele známý.... Ale třeba se mýlím?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67395x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648?od=2101