Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 10:53 Muž nebozez [0] – Otíci
A nejsou otíci citlivější na kvalitu vody víc než třeba ancík obecný? Myslím, že k pancéřníčkům se mi bude přecejen víc líbit ancík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 10:44 V – Re: nebozez
Ancíkové a Pancéřníčci rozhodně neudělají stejnou "službu". "Náhradou" za Ancíky můžou být např. šneci, nebo Otíkové (rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 10:29 Muž nebozez [0] – Lorikárie vs Ancíci
Takže radši ty ancíky a doufat, že nebudou baštit kytky? Nebo úplně bez nich a nechat dno jen pro pancéřníčky? Ancíky jsem chtěl spíš z funkčního hlediska. Zastanou stejnou práci i pancéřníčci (úklid dna)?

Jsem rád, že mi pomáháte palec Chci, aby akvárko nejen hezky vypadalo, ale hlavně fungovalo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 09:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: nebozez
Pokud chcete méně náročné ryby, tak zrovna Rineloricariemi bych nezačínal. Jsou poměrně citlivé na kvalitu vody a s krmením to také není jen tak jednoduché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 23:58 Hagar
mě teda nescípla nikdy ani jedna panda.Uvedenou sestavu mám a v pohodě.Mám i několik druhů čichavců pohromadě a jsou jak beránci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 19:23 Muž nebozez [0] – Změna
OK a díky! Bude tedy pro začátečníka (mě X-) ) lepší toto?

párek čichavců líbajících
párek čichavců perleťových
8 pancéřníčků skvrnitých
20 teter ohnivých
párek lorikárií kopinatých

Jde mi o to, abych měl méně náročné ryby. Nejdřív bych asi pořídil tetry a lorijárie, pak pancéřníčky a nakonec čichavce. Díky za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 12:09 R Muž Silent [5949]
Pokud Tě lákají cichlidy tak rozhodně bych je nepřidával do původní nádrže. Jak píše Sid je tam toho až až. Raději bych popřemýšlel o další, třeba čistě cichlidí nádrži. A pokud se bude jednat o trpasličí cichlidky nemusí být ani nijak moc velká. Stačí tak kolem 100 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 12:04 Muž sux [117] - Amerika
Tak pokud jim dáš vlastní nádrž budou ti vděčné! palec Pokud ne musíš myslet na to, že cichlidy jsou obecně trošku náročnější na obsah dusíkatých látek ve vodě. Apisogami potřebují cca do 20mg/l! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2009 11:21 Muž aphazel [3] - Cichlidy – Re: LUX
ja bi som to videl na cichlidky kakadu ja ich mam a su super palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 11:03 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: LUX
palec :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 10:57 marie – Re: NHKG
sestřenka měla taky ve 200 čichavce modré a líbající. když vyrostli,tak ti modří ty líbající ubili. sou to fakt divoši, ale krásní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 10:39 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: nebozez
Vpohodě, ale čichavci modří bývají docela divocí, doporučuju místo nich čichavce perleťové. Někteří krunýřovci, obzvláště ancitrusi ožírají rostliny, tak bych vzal třeba nějakou lorikárii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 10:34 Bexi
pokud ještě nemáš skušenosti s chovem pancéřníčků tak bych pandíkama nezačínal.Jsou takoví náchylnější na nemoci atd.než zelení/skvrnití
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 10:33 LUX
Já vím že je dost přerybněný ale strašně mě lákají cichlidy.Asi si budu muset pořídit další akva potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 10:32 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Super výber palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 10:27 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: nebozez
Není problém =) A s čichavcema radši počkej a dej je jako poslední, radši i dýl. Bývají náchylnější na vyšší koncentraci dusitanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 10:24 Muž nebozez [0] – 200 litrů: Čichavci+pandíci+tetry+ancíci?
Ahoj,

chci se zeptat, jestli se k sobě hodí do 200 litrů:

párek čichavců modrých
párek čichavců líbajících
6 pancéřníčků panda
20 teter ohnivých
2 krunýřovci

Podle zdejšího atlasu bych řekl, že ano, ale zkušenosti nemám ;-)
Akvárko mám založené a za tři čtyři týdny bych je chtěl začít zaplňovat. Radši se dvakrát zeptám, než abych něco zkazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 10:11 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: LUX
Už teď máte v akva docela "nával", ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 09:55 LUX – Co přidat za cichlidy do společenského 200l?
Ryby v mém akva: 4x čichavec šedý,5x čichavec zlatý,13x tetra kosočtverečná,9x tetra krvavá,3x krunýřovec obyčejný,12x panceřníček tmavý a 2x sekavec příčnopásý.Chci se vás zeptat jaké byste tam přidaly cichlidy(přemýšlel jsem o páru cichlidky ramirezovi,cichlidce kakadu a akaře hnědé)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 13:20 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: jirin8
Podle toho, jak se ptáš, by to možná nejprve chtělo něco o tlamovcích nastudovat. Jinak si samozřejmě můžeš nádrže rozdělit podle biotopů a pak se mrknout do těch, u kterých litráž souhlasí s tou tvou a tam se inspirovat. Lepší, než aby ti tady každý psal něco jiného...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 13:02 jirin8 – Jaký tlamovce do 200 l akva??
ahoj,mám 200 l akva ;-) ;-) jaký tlamovce by jste mi tam doporucili dik za odpovedi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 22:33 Muž grizly [145] – Re: aLCaPONeBn
smich coze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 21:54 popelnik – Re: jirin8
Do 200 litrů už se dá nacpat hodně druhů ryb, spíš by to chtělo vědět co chceš dělat za biotop a jestli cheš dělat jednodruhové nebo společenské akvárium. Pak akorát mrkneš na to co se dá k čemu dát vybereš kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 20:37 Muž diskoclub [40] - Cichlidy
Musím souhlasit s Wladysem nejprve to tam nastuduj a potom se zamysli nad tím jestli jim můžeš splnit nároky, ve zverimexu jsou většinou prodavači kteří ryby ani nemají....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 19:52 Muž wladys [291] - Cichlidy
Doporučuju navštívit nejdříve tyto dva weby.... www.tlamovci.cz a www.akvamalawi.com pořádně tuto problematiku nastudovat a potom se do něčeho pouštět.Rozhodně nesbírat rozumy v akvaristikách. :-O Většina akvaristik u nás totiž funguje na principu,hlavně prodat a když mu to vychcípe on se vrátí a nakoupí znova. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 19:27 Muž Pusta [25] – Re: jirin8
Z tlamovců nějaké menší rybky z Tanganiky (šnekáče atd.), pořádně si o nich přečti a pak nakupuj. Nekupuj ryby z Malawi (i když na první pohled jsou krásně barevné), většina z nich potřebuje alespoň 300 l akvárko. Do 200 l bys sice nějaké malawky dát mohl, ale je to úplně na hraně a nebude to fungovat tak, jak by mohlo ve větším. Pokud by ti to stejně nedalo, tak z Malawi jen ty nejmenší a nejmírnější druhy (salousi, afra), bylo by to však stejně na jednodruhovou nádrž, rozhodně tam nedávej metriclimy, melanochromise, větší nebo agresivnější pseudotropheusy (demasoni), nebo vůbec ryby dorůstající přes 13 cm. Z 200 l můžeš mít slušnou Tanganiku nebo podměrečné Malawi - pročti si co nejvíce o Tanganice a tamějších tlamovcích a ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 19:25 jirin8 – Tlamovci a výbava akva

Chtěli bychom si pořídit cca 200litrové akvárium a do něj nějaké nenáročné větší ryby. Mysleli jsme na tlamovce. Ve zveráku nám řekli že pokud máme velké akvárko a méně rybek. tak nemusíme mít vzduchování, stačí pouze filtr. Také prý tlamovci nemusí rostliny, to by nám vyhovovalo. Proč o tom píši, přecejenom takové akvárko může být energeticky náročné, tak mě zajímá jestli když takové akvárko vybavím cca 15 tlamovci bez rostlin, jestli skutečně nepotřebuji vzduchování a jesli mohutaké omezit i svícení. Prý pro ryby není nutné ale hlavně pro rostliny. Né že bych jej chtěl o světlo ochudit ale jestli mohu místo 10h denně svítit jen 5hodin. Můžete mi říci nějaké zkušenosti, popř. která další ryba by byla vhodná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2009 19:04 aLCaPONeBn – aa
ide o to co by si chcel ty..v 200ke by pekne vynikli skalare + tetry neonove + prisavnici 2 napr.
chces mat spolocenske abo zamerane na nejaky biotop ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 18:58 jirin8 – Jaké ryby do 200 l akva??
Ahoj,hele mam 200 l akva jaky tlamovce by jste tam doporucili??Dik za odpovedi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 20:19 Muž grizly [145] – Re: l3nka
Jo, rasy likviduje, stejne jako vetsina sneku, jenze ti vyroste za par mesicu do obrich rozmeru :) . V takovem akfa ti jedna staci, bohate. Lepsi jsou ty krevetky. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2009 19:51 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: grizly
paráda tak dekuju X-) popremyslela jsem ze se zamerim vice na rostlinky a na tohle - pmdd.mrp-cz.com/… má to prej rádo řasy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 16:13 Muž grizly [145] – Re: l3nka
Prejed vsechny hrany silikonem a budes mit jistotu ze akva nepotece. Prodavaji se takove sterky na silikon, budes mit silikon krasny a rovny.
36 litru to je na krevetky akorat. Je tu hodne hezkych nadrzi stejneho obemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 15:08 Žena l3nka [13] - Rostliny
zdravim vsechny akvaristy X-) mam doma akvárko š40x30x30.. koupila jsem ho levneji s tím ze uz bylo pouzite a domaci lepení ;-) nejdrive jsem ho mela napusteny pak v nem byly myšky do predvcerejska mali chamíci a ted bych ho chtela vyuzit.. trochu se bojim ze se mi vylije :-( nevim jak to mam akvarijnim silikonem zalepit (kdyby náhodou) vubec me to nejde rozetřít do tech vnitrnich hran.. kdybych to nejak s vasi pomoci udelala tak co by jste mi doporucili dát do akva? Nebylo by blbý jen rostlinky? Bo krevetky? ;-) za kazdy komentar budu ráda

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 20:26 Muž nebozez [0] – Úprava na vaše rady
Díky za informace. Upravuji tedy osádku na 200 litrů takto:

1. Black Molly - 8 ks (původně 6)
2. Krunýřovec sp. závojnatý L - 2 ks
3. Pamička černopruhá - 3 ks (původně 8)
4. Parmička červenoploutvá albín - 1 ks (původně 2)
5. Sumeček průsvitný - 6 ks (původně 8) - ale to až se akva fakt zajede.

Rybky hodlám pořizovat s delšími odstupy postupně podle pořadí 1 až 5.
Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 13:19 kikut3
1x Čichavec modrý samice
3x Čichavec zlatý ( 1 samec, 2 samic 10x Krunýřovec sp. (obyčejný) 7 malých prdů,3 velcí
1x Krunýřovec sp. gold
2x Mřenka nádherná
10x Neonka červená (Paracheirodon axelrodi)
2x Pancéřníček kropenatý (Megalechis thoracata) samec,samice
2x Pancéřníček skvrnitý 4x Sekavec příčnopásý (Pangio kuhlii kuhli)
2x Skalára amazonská (Pterophyllum scalare)

JÁ HO MÁM OBSAZENÉ TAKHLE :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 12:30 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Raider
Parmičky mohou skalárám okousat ocas.Tohle se nám stalo s pavími očky tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2009 15:39 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: pepik
3x Black Molly - ok
6x mečovka - ok
1x Pakeříčkovec dvoupásý (Heteropneustes fossilis) - ne
10x Parmička čtyřpruhá (Puntius tetrazona) - v tomhle počtu by s nimi nemusel být problém
?x Parmička pětipruhá (Puntius pentazona) - ok
2x Pestřenec červený (Pelvicachromis pulcher) - ok
3x Skalára amazonská (Pterophyllum scalare) - na skaláry malé akva
1x Štikovec páskovaný (Aplocheilus lineatus) - radši párek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2009 15:35 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: nebozez
parmička černopruhá - do 200 l tak 3 ks maximálně, jsou to pak velké ryby (ve 400stovce jich mám 5 a je to ažaž)
parmička červenoploutvá - bude ti ty černopruhé nepěkně nahánět, tu bych vynechal
sumeček průsvitný - pokud je to tvoje první akvárium, asi bych s nimi počkal, je to ryba poměrně náročná na chov
black molla a krunýřovec - do začátku vhodné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 14:18 Muž Morath [29] – Re: pepik
Nevim jake maji ostatni zkusenosti s Potvo... Parmickama Ctyrpruhyma, ale ja si kvuli nim nemuzu dat do stareho akvarka temer zadnou zajimavou rybu, cokoliv co ma vetsi ploutev (a to otravujou i Sumecky Zraloci), tzn skalary, antenovce (tem chtej zrat fousky), proste okusujou, tuplem ve vetsim hejnu, vsichni vime ze je to i o rybe a prijde mi ze ja tam mam jednu aktivni potvoru co hony porada :) ale ja osobne tuhle rybu doporucit ke skalaram, ani jinym rybam s velkou ploutvi nemuzu.

PS: Pakerickovec je taky docela potvora :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2009 14:18 V – Re: pepik
Pakeříčkovce bych do 200 l nedával. Parmičky se Skalárama bývají taky problematickou kombinací. Navíc těch druhů je IMHO moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 14:13 V – Re: nebozez
Trochu váhám nad tou Parmičkou červenoploutvou, ale asi by to mělo fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 13:46 Raider – Re: nebozez
Jo u tebe si myslím že je to v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 13:46 Raider – Re: pepik
nevím myslím že k parmičkám bych skaláry nedával! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 13:41 Muž pepik [6]
dobry den mam tu samou otazku,je tahle kombinace vhodna do 200l dekuji

3x Black Molly
6x mečovka
1x Pakeříčkovec dvoupásý (Heteropneustes fossilis)
10x Parmička čtyřpruhá (Puntius tetrazona)
?x Parmička pětipruhá (Puntius pentazona)
2x Pestřenec červený (Pelvicachromis pulcher)
3x Skalára amazonská (Pterophyllum scalare)
1x Štikovec páskovaný (Aplocheilus lineatus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 13:13 Muž nebozez [0] – Výběr pro moje první akva (200 litrů)
Ahoj všem,

chystám se zařídit si 200 litrové akva. Bude to moje první, proto chci raději probrat osádku.
Mám v plánu:

1. Pamička černopruhá - 8 ks
2. Parmička červenoploutvá albín - 2 ks
3. Sumeček průsvitný - 8 ks
4. Black Molla - 6 ks
5. Krunýřovec sp. závojnatý L - 2 ks

Vodu mám spíš tvrdší, ale nemám to ještě přesně změřeno.
Je to dobrá volba?
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 10:32 nancy – k mrenke päťpruhej
čo by sa hodilo do akvária k mrenke päťpruhej?Okrem prísavníkov,prísavok,pancierníkov a pod.
Kedže sa tu píše,že mrenka 5pruhá je skôr plachá a hodia sa k nej pomalšie druhy rýb,tak nehodila by sa k nej napríklad betta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2009 12:10 Žena ustavprochore [567] – Re: nickolka
No, to je právě to, hlavní starost stejně bude na rodičích (možná i na vás ;-)) a malý/malá bude "pomáhat" (hehe, taky jsem se uměla taťkovi plést krásně pod nohy :)). O zařizování a provozu akvária si budou muset nejvíc nastudovat oni a pokud nechtějí lítat z průšvihu do průšvihu, těch informací k nastudování není zrovna málo. I proto by si to měli dobře rozmyslet. :-)

Mě třeba na vašem dotazu trochu zaráží to, že se ptáte rovnou na rybky, vše ostatní (technika, substrát, rostlinky,...) je jasné? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 09:45 nickolka – Re: ustavprochore
právě,že její rodiče si to vymyseli,já jim s tím jen pomáhám,protože tomu vůbec nerozumí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 21:39 nickolka – Re: callito
o přemnožení nemám strach..u nás v akvaristice pracuje moje kamarádka..kdykoliv tam můžeme rybky přinést..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 21:36 Žena ustavprochore [567] – Re: nickolka
Radím dobře rozmyslet, jestli je ten živý dárek pro tak malé dítě vhodný. Většinou ho to po čase omrzí a z vysněného dárku se pak stane jen další starost pro mamku nebo taťku. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648?od=2451