Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 10:54 Muž Jifi [675] Re: karbos166
No, to je věc osobního názoru. K malým krevetám se dají přidat třeba i japonské krevety, ty jsou větší a hodně živé. Pak je akvárko trochu rozmanitější.
Nebo bys tam mohl dát i pár Atyopsisů, ale o těch se píše, že nesnáší hnojiva pro kytky. To japonské krevety jsou opravdu hodně nenáročné a hnojení snáší. Ale zase je asi nerozmnožíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 10:48 karbos166 Re: Lukehofarma
říkal jsme si také že to bude malé proto mě nsem psal ještě o těch krevetách popřípadě nějaké jedno hejno rybek :) jen jeslti se to v tom nebude zbytečně ztrácet .. jeslti to není zbytečně velké akvárium na krevety :o :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 09:35 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetky
Já osobně bych do malawi s tímto objemem nešel. Čistý objem bude tak 140l a to je docela málo. Tlamky jsou docela velké. Nevím zkus počkat na rady jiných. Když bude akva alespoň 200l tak takových 15 možná 20 kusů saulosi v tom bude pěkně sedět ( spíše 15 ). A když bude odpovídající tvrdost dobrá filtrace a péče o akva tak se jim bude dařit. Ale možná budou jiné názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 23:03 karbos166
Zdravím chtěl bych si nechat poradit než se do něčeho pustím .. mám doma zanedbaneé akvárium 40x40x100 .. a přemýšlím co s tím docela mě vždy fascinovalo MALAWI ... a nebo sjem přemýšlel nad rosltinkama a krevetama popřípadě něčím takovým jednoduchým... jde jen o to jeslti je vuebc možné přemýšlet nad malawi v tomhle akváriu ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 18:03 R Muž romant [27982] Re: buck
Na dva páry akar hnědých je to na mě docela malý, spíš bych šel tou cestou jak jsem psal, hejno z menších rybek, ale náležitě množstevně silné a ty krvavky jsem samozřejmě myslel vypustit úplně, oni jsou akary hnědý docela ňoumové a jejich delší ploutve se velmi snadno stanou objektem zájmu temperamentních teter krvavých, tedy spíše mohlo by se stát, abych nebyl brán za slovo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 17:51 buck Re: romant
Diky za rady :-), ještě mě napadlo uplně vypustit tetry krvavy a neonky necha tak, a misto nich dva pary akar a dva pary cichlidek vysokoploutvych (blb jsem se v predchozim prispevku prepsal...). Jo jo, lorikarie jsou fajn, v jednom akva uz je mam, ale ancaky tam necham, protoze uz neni kam je dat a darovat je do akvaristik se mi celkem příčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2015 16:47 R Muž romant [27982] Re: buck
Krvavky v akrám hnědejm rozhodně ne, místo nich posílit na dvojnásobek to hejno neonek, ty cichlidky bych dal jenom dva páry a těch akar bych si do budoucna nechal taky jenom jeden pár. Ancáky bych taky zvážil, ono se to nezdá, ale to akvo není nafukovací(supr bordeláři) a taky jejich občasný úlety s rostlinným příkrmem, který se po okusení stává již pravidlem, zkusil bych mrknout třeba na lorikárie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 16:13 buck
Dobrý den, akva cca 200l čistého objemu.
Dotaz na obsádku.

4x akara hnědá
6x cichlidka velkoploutva
5x ancistrus sp
15x neonka obecna
15x tetra krvava
A male hejnko corydorasu na dno, cca 6-8 kusu

No nejsem si uplně jistý s počty cichlid a souboji o teritorium, ale ryby chci brát mladé, tak bude problém určit pohlaví, až se spárují tak bych kdyžtak přebytky daroval :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2015 15:39 R Muž romant [27982] Re: katrina
Obecná rada zní, podívej se do prezentací obdobě velkých nádrží a inspiruj se tam. Ono, sto lidí, sto názorů a každýmu se bude líbit trošku něco jinýho. ;-) Sem už potom můžeš položit konkrétnější dotaz, stran vznikající osádky, taky by nebylo od věci to akvo popsat, rozměry, technika atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 12:55 katrina – 189l- jaké ryby
Mám 189l akva a potřebuju poradit, jaké rybky do něho, které by se snesly:)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 18:18 Lukot Re: romant
som dal prec asi 30 gupiek , uz to nestihali ani jest ... a zacala mi voda zapachat uz vyraznejsie... preto vymena osadenstva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 15:54 R Muž romant [27982] Re: Lukot
Ty již přítomní čichavci, až povyrostou budou lovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 14:32 Lukot
tak , a moj nazor na gupky sa rapidne zmenil :-D musel som ich vystahovat s akva , rapidne sa mi premnozuju a kedze mam dost dzunglu v akva neda sa poter vychytat .... akeho nasadit predátora ? moze byt mrenka ? ale aby neutocil na neonky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 16:35 R Muž romant [27982] Re: ludvik
Krvavky jsou mrchy, vo tom žádná a akary hnědý jsou ňoumové, to je stará vesta. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 16:29 lemura Re: romant
Jářku, já to tedy zkusím. No na prezentaci je ještě brzo, akvárium je v provozu teprve tři týdny, takže se teprve začínají chytat rostlinky. Pro ryby až někdy za týden za dva. S tím že bude malá změna, místo akar hnedých budou cichlidy mnohotrnné, které se mi konečně podařilo sehnat. Až bude celkový efekt vypadat trochu k světu, tak určitě nějako prezentaci spíchnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 16:29 Muž ludvik [1082] Re: romant
Při mých zkušenostech s Akarou hnědou bych radši šel do nějaké jistoty, že je společníci nebudou otravovat. Větší strašpytle aby člověk v atlasu pohledal ...
Tím netvrdím, že to nemůže fungovat. Krvavky osobně neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 16:18 R Muž romant [27982] Re: lemura
Nebude jářku na tvojí otázku odpověď jednoznačná. :) Bude to taky o vodě, čím horší kvalita, tím větší pravděpodobnost, že to "zkusí", ale nestresoval bych se tím zase až tolik, objem dobrej, počty taky, tak ještě spíchni prezentaci ať to zkouknem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 12:18 lemura
Tak přišel čas konečně nakoupit rybičky do nového akvária. Chtěl sem se zeptat zdejších kapacit, zda mužů dát asi tak dvaceti členné hejno teter krvavých k akarám hnědým. Četl jsem spoustu názoru a bohužel se dost rozcházejí. Jeden tvrdí že v tak velkém hejnu nechají ostatní rybky na pokoji, druhý zas že i tak okusují ploutve. Akvárium má 250 litrů a kromě zmíněného tam přijdou ještě cichlidky kakadu a nějací panceřníčci na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2015 23:55 Lukot Re: Mislow
to bol strop, teraz je niekde medzi 10-20mg a hodnota sa zrazila sama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2015 22:41 Muž Mislow [304] Re: Lukot
Ahoj, 50 mg/l je hodne, je treba to srazit dolu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2015 22:27 Lukot
chcel som radu a nie vyryvanie... rastlinky rastu ,najviac sa dari erektusom no3 som nameral max 50mg a no2 momentalne nulove ... okrem toho sa mi mnozia gupky :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 18:06 Lukot
tak mam v 220L akva 5panciernickov 15 neoniek a 36 gupiek -endlerky , duhove - trinidiarske modre cervene
a zda sa mi ich strasne malicko , niesu ani vsetky uplne dospele, ale maaaalo .. este by som pridal bud to neoniek alebo tetry neonove...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 13:55 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Hanysek
Když vynechaš Skalary a Ramirezky, problem nevidim.
Nezavidim Ti ale udržbu.
To cos jmenoval jako další ryby, jsou pěkny čunici.
Proto bych k nim ty cichlidy nedavala.
Nedělalo by to dobrotu.
Pokud trvas na Skalarach, dej k nim jen jedno hejno .
Ramirezky uplne vynech.

A i ty skalary by mohly mit větši objem.
Tech 160l už je čistej obj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 12:49 Hanysek – Hodí se tyto ryb k sobě?
Zdravím, chtěl bych se zeptat zda se ve 160L akvárku snesou tyto ryby:
2x Skalára amozonská, 2x Cihlidka ramirezova, 8x mečovka vídeňská, 3x Ancistrus, 14x Kominíčci/Black molly
Děkuji za Vaše názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 12:07 Pulec
chtel jsem nejake rybicky co mohou byt s temi tetrami cisarskymi - aby se jich nebaly - on ten samec je pomerne velky a povazuje cele akvarko za svoje :-D .. takze ted s nim sice bydli parmicky duhove ale mel jsme pocit ze ty medenky by byly odvaznejsi uz jen pro to ze to byvaji taky docela potvurky :) .... a toho samce nechat jednoho ?? planoval jsem rozsirit hejno ale nevim zda dokoupit treba 2 mlade samecky a jednu holku - nebo jenom holky - aby se zas v tom haremu nenudily stydim - znate to jak je moc bab pohromade !!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 08:54 Koště Re: Pulec
S měděnýma si užiješ, pokud se budou chovat jak ty naše. V hejnu a v klidu jsou jen když mají strach nebo se krmí, jinak má každý svoje místo a neustále se perou a zastrašují. Takže pokud ti jde o klidné hejno proplouvající akvem, tak to není dobrý výběr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 06:36 Pulec – Re: karmen1976
No ono to zatim funguje spise jak pise J. Hofmann :-D :-D .. Tetry cisarske se drzi ve svem "domecku" pod velkym anubiasem - a jediny kdo plave po celem akvarku je samec - ktery si milostive vzdycky vybere jednu favoritku z haremu se kterou laskuje - ostatni sedi jak puticky pod listecky :-D :-D :-D .. tetry medene jsem nakonec koupil cvicne v 8 kusech ( 4a4 ) seznamily se z prechodnou nadrzi 60 litru ktera je plna kytek a na dne jsou pancernicci ... jako karantena ... a zmizely - uz jsme je pul dne nevidel - coze haha - to teritorialni chovani a schovavani jsem cekal u tech cisarek - ale u medenych ne - jo a jeste jak videly kde jsou servaly se "o majetek" jako kone - vetsi melu jsme nevidel :-D ..... tak fakt nevim pivo diky vsem za pripominky ktere tak nejak souhlasi s mym zamerem ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 21:31 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Pulec
Cisařek na tuhle litraž klidně i vic. Ale pokud je nechceš mit jako dominantu tak to stači jak to máš. Mě se u nich jako druhe hejno nejvic osvědčily neonky. Já sama za sebe medenky moc nemusim. Měla jsem s nima často problem u samic. Byly plné jiker, ktere ze sebe nedostaly a pak hynuly.
Cisařky jsou aktivní ryby, ktere klidně opravdu ve vętšim hejnu mužeš mit.
Neni problem. Samec si vytvoři teritorium do ktereho bude lakat samice. Takže samic klidně přidej i na 8ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 19:27 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Pulec
To prvé v pohode, do druhého ku kardinálkam radšej tie parmičky, pretože kardinálky aj daniá sa držia hlavne pri hladine, takže lepšie sú tu parmičky, budeš mať rybky po celom akva, nie len hore.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 21:12 Pulec
Mam dotaz a prosbu - kombinuji rybicky do 2 akvarek .. jake mate vlastni zkusenosti a nazory: 160 l - zatim v nem bydli 1 samec a 4 samice tetry cisarske - chtel bych pridat tetry medene ve vetsi skupince :-) --- no a druhe se planuje 220 L 130 cm dlouhe ... tam mam pripravene hejno 21 kardinalek cinskych - a k tem bud Dania nebo Parmicky duhove stydim ... jinak v obou bude jako bonus tlupa pancernicku love diky moc za rady nebo pripadne kritiky hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 19:57 Lukot Re: Lukot
k moly este plata koral
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 19:42 R Muž romant [27982] Re: Lukot
Myslel jsem když s živorodkama, tak bez teter, jedno jakých. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 19:39 Lukot Re: romant
ano su to 3 varianty :-D 1 gupky 2 neonky a 3 molly a v kazdej variante panciernicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2015 19:34 R Muž romant [27982] Re: Lukot
Ale na neonky zapomenem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 19:32 Lukot
toto sa mi paci :-D pekne viac nazorov. alebo potom este black moly zlte platy a platy krvave.. ale kedze su vecsie musel by som oddelovat mlade od nich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 19:29 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
No tak do dvoustovky bych asi vybrala z teter větší žrouty než neonky a tím gupky budou jen v pár kusech fakt na ozdobu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 19:25 R Muž romant [27982] Re: ivaha
A nebo si tam dá oboje. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 19:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Koště
Hlavně neonky, narozdíl od gupek, nejsou natolik omezující v případným doplnění dalších rybek, bude-li o ně tazatel časem stát ;-) Nicméně tím nehoruji proti gupkám, sama chovám několik velmi atraktivních forem, ač bych tomu kdysi nebyla ochotná věřit :-) Víceméně je to jedno. Buď si tam Lukot dá pávčata a časem přizpůsobí údržbu počtu ryb nebo neonky a tím míň starostí.
Asi OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 18:03 Koště Re: romant
Snad ta regulace bude Lukotovi stačit :-)

Jinak, osobně bych tam taky radši dal neonky, když už jsou v plánu panceřníčci, ať na tom dně nemají takový bordel od těch rozmetadel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 18:09 Lukot Re: RAP
tou raselinou som myslel substrat a zasypany je kremikovym pieskom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 15:37 RAP Re: Lukot
Nějak nechápu. To máš rašelinu na dně a zasypanou substrátem(pískem)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 14:15 Lukot Re: RAP
zle som sa vyjadril :( substrat som mal na mysli.. a voda je ako taky tuhy caj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2015 12:59 RAP Re: Lukot
To není dobré. Rozhodně lepší je do punčochy a umístit ji k výtoku z filtru nebo se dává přímo do filtru např. rybicky.net/vyrobky/891-fluval-raselina-granulovana . Třetí možností je výluh z rašeliny.
Pod pískem ti může začít hnít. Už davno jsem se naučil na dno pouze čistě praný substrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 12:42 Lukot Re: RAP
no pod pieskom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 12:03 RAP Re: Lukot
A kde máš tu rašelinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 11:43 Lukot Re: Koště
povedal by som ze to je s raseliny, a ten asi tiez filter pohlti , ci ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 11:34 Koště Re: Lukot
Není to problém, pokud je to počáteční zákal tak zmizí, pokud je to výluh, tak tím lépe pro rybky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 11:23 Lukot Re: RAP
ano urcite na viac krat budem davat neonky, kedze chcem viac druhov/farieb..
akurat som poposadzal dalsie rastlinky a voda je dost zakalena, resp. aj pred tym bola... taka dost nepriehladna a tmava, asi s tej raseliny je toproblem? hodnoty vody su dobre a filter je tam novy externy od piatku na plny vykon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 11:18 RAP Re: Lukot
Lukot napsal: zdravim, kolko do cca 220L akvarka mozem dat rybiciek? ...... chcem dat tak zhruba 10 panciernickov a 50 neoniek ? moze byt.. p.s. rastlin bude hojnost :-D
Může být úplně v pohodě, pokud bude to akvárium slušně nastartované.
Jen upozorním na postupné přidávání ryb. Nejdřív pancéřníčky a týden dva na to neonky. A i ty bych klidně dával na dvakrát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 10:00 Lukot Re: romant
ano , pred uplnou prestavbou , uz tam je pridany substrat , externy filter a sadim rastlinky... niektore su sice este len odrezky ale bude tam dzungla , aby sa mali kde male schovavat a nemusim ich odchytavat

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648?od=1301