Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2017 14:38 R Muž Anthrax [4739] Re: Ivet
Ahoj, pomohla by prezentace, protože nevíme, jak to tvoje akvárko vypadá, jak probíhá údržba, co je tam za techniku, atd. Takhle se těžko něco doporučuje ;-)
Edit: Jedna fotka v prezentaci ve které je vyplněno co nejvíce informací má větší vypovídající hodnotu, než 100 příspěvků tady na fóru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 14:24 Ivet – akara hnědá
Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu - mám 225 l akvárium, na dně jsou ancistrusy a přemýšlím, co bych koupila za rybky. Chtěla bych akary hnědé a něco k tomu. Známý doporučoval 4 akary hnědé a 4 akarky zelené nebo ramirézky. Jaké máte názory nebo nápady? Předem děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2017 17:40 Panda Re: Wendy2
ti vypadají pěkně, díky za nápad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2017 17:37 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Panda
co nějací gavůnci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2017 17:22 Panda Re: ondralomnice
nebyl by nějaký nápad na náhradu těch skalár ? nějaké ryby zajímavé na pohled
myslím si že těch razborek by mi stačilo i 20 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2017 17:16 Muž ondralomnice [81] Re: Panda
skaláry néé raději pořádný hejno razborek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2017 17:06 Panda Re: koikapor
délka akvária je 100cm, výška 50cm a šířka 40cm
takže kdybych to změnil na 20 razbor, čichavců tam dal 4-6, pancéřníčků 8, skalár 6, živorodky 4 tak by to mohlo být ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2017 16:13 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Panda
No, z kombinácie razbora/neónka by som vybral len jeden druh a dal riadne hejno (20-30 kusov), pretože jedna riadna skupina vyzerá lepšie než dve separované. Pancierničky ok, aj do 10 kusov. Gupky sú trochu bordelári, čo by mohlo pri zanedbanej údržbe a premnožení robiť neplechu, ale pri starostlivosti akva by mohli fungovať. Skaláre by som možno vynechal (aká je výška akva?), mal som ich v 300 litroch a sú to celkom veľké ryby. Radšej by som dal tých zakrslíkov, a mal som ich svojho času aj s bojovnicami v 150 litrovom akva a bolo to v pohode, čiže aj bojovnice by šli, keby tam neboli tie skaláre a gupky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2017 16:02 Panda – Výběr ryb do 200l akvária
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli by tato skupinka ryb mohla být spolu v jednom akváriu.
10 neonek obecných
8 razbor klínoskvrnných
6 pancéřníčků panda
4 živorodky duhové
4 skaláry obecné
3 čichavci zakrslí
a přemýšlel sem i nad 3 bojovnicemi pestrými, ale nevím jak by se chovali.
Děkuji za případné rady či návrhy na změnu osazení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2017 10:51 Žena drvi [2894] Re: paradoxcz
paradoxcz napsal: Líbí se mi ta Sekernatka ale nemám krycí sklo tak abych z toho neměl sušírnu na ryby.
No jo vlastně, to jsem zapomněla hmm , krycí sklo by se hodilo. Já je teda mám v akvu, který není zakrytý - a je pravda, že čas od času (v řádu měsíců) nějakou tu vyskočenou sebevražedkyni najdu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2017 10:27 Muž paradoxcz [2] Re: paradoxcz
Perfektní, díky všem za tipy. Projdu si detailně co a jak. Líbí se mi ta Sekernatka ale nemám krycí sklo tak abych z toho neměl sušírnu na ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2017 10:08 Žena drvi [2894] Re: paradoxcz
Já doporučuji do horních etáží akva tuhle super rybku rybicky.net/atlasryb/sekernatka_mramorova
Do střední části rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova
Oboje to jsou moc pěkné a klidné rybky, které by krevetky nechaly na pokoji, a bez problémů přijímají i suché krmení. U jednoho kolegy se razbory dokonce rozmnožily, já zatím takové štěstí nemám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2017 09:58 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: paradoxcz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2017 09:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: paradoxcz
Za mě sumeček "sklovitý". Nedávno jsem je koupil a super. Drží hejno, čehokoliv na dně si nevšímají. Akorát k nim nemůžeš dát moc průbojné nebo velké ryby, pak se bojí a nenažerou se. A sušené u mě zatím nežerou. Množit se nebudou.
K nim by šly rasbory. A na dno sewelie. Ty by se i množily, ale krevetky jim sežerou většinu jiker. Kukni se k lenkalor na nádrž. Tam se inspiruju já. ;-) rybicky.net/nadrze/27209-sewelin
rybicky.net/atlasryb/sumecek_prusvitny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2017 09:16 Muž paradoxcz [2] – Výběr ryb
Zdravím, založil jsem nové akva 240L. Aktuálně čekám až se zajede a pořádně zaroste. Teplota celoročně okolo 23°C. V novém akváriu chci mít hlavně krevetky (Japonica, Neocaridiny) které přelovím z miniakvária + dokoupím. Dále řeším co za ryby. Rád bych takové, které tvoří hejno a případně uvítám nenáročný (samo) odchov, kde jednou za čas něco přežije a doroste. V kombinaci s krevetkama jsem zkoušel Endlerky ale po dvou měsících šli ke tlamovcům (přemnožení + nevyhovovali barevně).

Napadají mě tyto směry:
1) Krevetky, neonky červené (50-70ks), Danio nebo něco jiného u hladiny. Taková jistota kde mám se vším zkušenosti + mám vyzkoušenou kombinaci neonek a krevet.
2) Krevetky, gupky + vhodný predátor (jaký?) který bude redukovat potěr (ano, jem ji vědom redukce na všech tvorech) ale nechá dospělé krevety. Tohle se mi zdá dost riskantní ale z rodiny je tlak na modrá paví očka. Případně není problém vozit přebytky jako krmivo, odběratelů mám dost
3) Úplně jiná kombinace ryb? Tady bohužel trochu tápu protože mi rukama prošli už jen skaláry, parmičky čtyřpruhé, mečovky a pár sumců (ancistrus, otík...) což je vyloženě nevhodné na mé požadavky.

Co by jste mi doporučili na uvedené požadavky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 21:41 R Muž romant [27982] Re: Nostardomus
Tak já osobně s kombinací světadílů problém nemám, když jde o ryby obdobných nároků, proč ne? Rostliny tě baví, ale kde jsou? Rozhodně přitlačit, použít plovoučky, nějaké vzrůstnější, tak aby se zaplnila i horní třetina vodního sloupce, třeba pro čichavce a skaláry je to velmi oceníhodný počin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 21:35 Muž Nostardomus [0] Re: romant
Ahoj,
Rekl bych ze je to sebemrskacstvi:) Neco nacteno mam, ale optimum to urcite neni. Verim ze prerybneno neni, jsem zvedav za co mi date coud:)

Chci to prestavet az se prestehuji, tak jakykoliv tip je vitan.
To akva se mi libi, ale zkratka tomu neco chybi a rekl bych ze ryby ve stredo-spodnim sloupci.

Mix je Amazon-Asie a to mi taky asi date.

Kytky mne vylozene bavej, tak uvidim co s tim udela to svetlo. Neumim to vyhodnotit.
Dekuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 21:25 R Muž romant [27982] Re: Nostardomus
A jde ti o co? Navrhnout nějakou optimálnější osádku? Nebo je to od tebe projev sebemrskačství? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 21:11 Muž Nostardomus [0] – Do mne
Ahoj vsem,

Tady moje prezentace. Do mne prosim. Prestavba planovana na Rijen 2017.
rybicky.net/nadrze/26714

Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 09:33 Muž kofejn [963]
Zkoušeli jste chovat listonohy spolu s rybami (skaláry, tetry, otící a pandíci)? Listonozi jsou už ve velikosti, kdy jim ryby neublíží, ale aby to nebylo naopak.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 21:26 Žena Morticia [118] Re: ctibum
ctibum: Ano, musí být ČERNÁ. X-) A do Nožovky jsem se zamilovala, když jsem je našla v prodejně! Ale mám na ně malé akva a moc jiných hyperaktivních ryb..
Trnovec je hustej! (Mám ráda divný ryby), ale obří...mou osádku by si asi dal k večeři.
Ecsenius namiyei je mořskej, tomu by se u mě asi nelíbilo...
Černá parmička (black shark) z posledního odkazu je krásná! ...ale bojím se, že jí bude hrabat jako červenoploutvé nebo červenoocasé...

Mám prostě malé akvárium! :-D

NHKG: Černý panceřníček je krásný!Tady v Atlase ani není...ale asi by to chtělo jiné než černé dno. :-D
Parmičky mechové a čtyřpruhé prý okusují dlouhé ploutve.To ne-e.
Rájovce neznám. Nepraly by se s bettama?
Mečovky možou mít až 10 cm? coze ..ale to chce zase hejno, což? Lze mít 1 kus?

Jezírko do bytu fakt nenacpu. :-D




 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2017 22:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Morticia
Trošku realističtější možnosti než nabízí Ctibun, ale nejsou úplně černé:
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

Ale já bych se nebál (u mě i mého švagra bezproblémová ryba, ale musí být jen 1):
www.youtube.com/…

A něco vhodného do jezírka:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 22:22 R Muž ctibum [6870] Re: Morticia
smich
rybicky.net/atlasryb/trnovec_belopruhy
akvaforum.no/…
EDIT
rybicky.net/atlasryb/nozovka_belocela
EDIT EDIT
tryelixir.org/…
cz.pinterest.com/…

ALE ASI JIM BUDEŠ MUSET UŘÍZNOUT OCÁSKY, JSOU ASI TROCHU VĚTŠÍ smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 22:18 Žena Morticia [118] Re: ctibum
Ne-e, ta je přeci šedá! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 22:15 R Muž ctibum [6870] Re: Morticia
Já myslel, že černá je ta Garra... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 22:08 Žena Morticia [118] Re: Jarry
Parmičku jsem nakonec zavrhla, pár lidí mi tu psalo, že jim po nějaké době parmička začla dělat neplechu v podobě terorizování ryb,až usmrcení.
A čichavce mi nedoporučovali k Bettám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 22:05 Žena Morticia [118] – černá ryba
Stále jsem si nevybrala černu rybu...! :-|
Parmičky jsem po zkušenostech několika zdejších přispivatelů zavrhla,že jim až příliš často po nějaké době hrábne.
Z Betty,která se na burze zdála černá, se pod lepším světlem vyklubala modro-černá (ano,krásná!)
Molly asi nechce být sama a teď čtu diskuzi o nich, že můžou žrat kvítka...
Skaláru sem nenacpu.
V prodejně jsem našla krunýřovce černého - dle popisku prodejce 7-9 cm,dle popisku zde v Atlase 70-90 cm! Teď kde je chyba???? V totmo případě ta"nula" udělá mega moc! :-D

Má někdo nějaký typ??? (Skladba: Danio rerio+Corydoras panda+Betta splendens+Garra rufa)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 23:01 R Muž ctibum [6870] Re: Morticia
Já mudroval asi dva měsíce. A když jsem to vymudroval, tak mi žena řekla, že místo Parmiček čtyřpruhých a mechových chce Tetry krvavý, já se rozhodl, že místo Ancistruse dám Otíky a bylo vymudrováno. No a pak jsem ještě potkal ty Loriny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 22:58 Muž Jarry [1433] Re: Morticia
Já osobně bych dal čichavce perleťové, protože se mi líbí. K tomu třeba tu parmičku a dania. A jeden druh na dno, jestli jsou tam pandy, tak navýšit počet a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 22:55 Žena Morticia [118] Re: ctibum
To jistě :-D zas takový ultra ňouma nejsu-snad..? :-O ,ale myslela jsem spíš kombinaci druhů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 22:53 R Muž ctibum [6870] Re: Morticia
Tabulku zvládneš. Ryba, max. velikost v dospělosti, počet. Pak velikost krát počet a to dole sečteš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 22:49 R Muž ctibum [6870] Re: Morticia
Ano, všiml a proto pro ně hlasuju X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 22:48 Žena Morticia [118] Re: ctibum
NO! Sem s tabulkou! :-D
a jistě sis všiml, že v mém seznamu jsou oba druhy. ;-) Na Loriny s mě přesvědčil-ono to teda nebylo tak těžké. Cucýnek musí byt!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 22:04 R Muž ctibum [6870] Re: Morticia
Já to neodsuzuju. Ještě mám někde tabulku v excelu, když jsem počítal ryby do "200" ;-)
EDIT
A můj amatérský názor názor znáš. Zvětšit obě hejna co máš a přidat Loriny a Parmičku červenoploutvou... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 22:01 Žena Morticia [118] Re: Jarry
Zjednodušeně napsáno, ale budiž: počet ryb=aktuální objem vody=součet délek všech rybek v dospělosti v cm. Opsáno zde v chytrém článku!
ctibum: Orientační, ale podle nečeho se orientovati je dobré.Alespoň v začátcích. Což?

K těm druhům:Co by mohlo tedy být v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 21:49 Muž Jarry [1433] Re: Morticia
Obsah akva v jakých jednotkách = počet ryb? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 21:49 R Muž ctibum [6870] Re: Morticia
Ta poučka je spíš 1 litr = 1 centimetr ryby (1,5cm u živorodek)... Ale je to jen orientační výpočet! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 21:43 Žena Morticia [118]
Maq a Wanderer: Znovu opakuji, že tam nechcu dát všechny uvedené druhy, ale něco z uvedených druhů a to tak, aby se mezi sebou pokud možno snesly. Tedy né pokud možno, ale aby se snesly.
Teď nedávno mi bylo vyčteno, že jsem vybrala hnusný ryby. Jako nechápu, to jsem dosud neslyšela. Při obchůzce prodejny prej:jednu-dvě tento druh,k min třebas ještě tento-hejnová?Fajn, tak tři-čtyři, mmm,má albínovou a žlutou formu, tak ještě po dvou odkaždé formy, ať je teda hejno, pak ještě třeba tento druh...ať to je pestré. Na ukázku, co slyším doma. Takže dvoudruhovou skladbu neuhájím. Jako přidám od každého druhu, co mám, ale ještě něco k tomu.
romant: Přidávat bezhlavě nechcu. ;-) Konzultuju zde a pamatuju i poučku: obsah akva=počet ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 19:30 R Muž romant [27982] Re: Morticia
A co teprve až tam bude "normální", třeba tmavý pozadí, to teprve osádka vynikne, protože takhle tam můžeš přidávat, přidávat, přidávat a stále to bude málo, málo, málo, tím bych začal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 19:16 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Těch dánií bych tam dal aspoň třicet a deset pancéřníčků na dno. K tomu menší hejníčko nečeho barevnějšího doprostřed a bude to fajn pokoukání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2017 12:37 Maq Re: Morticia
Zdrženlivost v nákupu druhů ryb se bohatě vyplatí. Ryby ti o sobě řeknou nejvíc, když jsou v počtu vyhovujícím danému druhu (hejnové v hejnu, párové v páru, atd.) a víceméně nerušené ostatními. Máš tam tuším dánia, ty obsazují volnou vodu, a pancéřníčky, ti šmejdí po dně. To je dobrá kombinace. To jsou už dva druhy dost odlišných ryb, které můžeš pozorovat a užívat si je. Oba mají rády společnost svého druhu, všechno řeší ve skupině, párují se, dohadují se, atd. Větší hejno danií a menší hejno pancéřníčků bude podle mě ideál, budou spokojené a Ty máš zábavy hromadu.
Je to mnohem zajímavější než když mečovka propluje kolem čichavce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 10:53 Žena Morticia [118] Re: Kapr
To by bylo vůbec nejlepší! palec Vyhodit pár nepotřebných skříní nebo tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2017 10:36 Muž Kapr [9] Re: Morticia
Nebude lepsi si poridit jeste dalsi 2 akvaria, aby si mela vse co se ti libi? ☺
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 10:28 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Morticia
Mě se dobře snáší s tetrou černou

rybicky.net/atlasryb/tetra_cerna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 10:16 Žena Morticia [118] Re: Roli
Nebráním si ani zvýšení počtu Dania-jsou úžasné. Ale přesto chcu k nim ještě něco dalšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 10:12 Muž Roli [13] - CichlidyRe: Morticia
Morticia, Yirka ti už odporúčal zvýšiť počet pánd. Čo trebárs zvýšiť i počet dánií? Sú to hejnové ryby. Vypadalo by to pekne. A nemáš problém s ďalšími druhmi, ktoré môžu ti prinášať ďalšie problémy (iný tip krmení, agresivita, okusávaníe plutví, a pod).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 09:57 Žena Morticia [118] Re: drvi
No, s teplotou se dá pohnout. Mám to u všech druhů vypsané a "najdou se". Danio 19-26, panda 20-25 atd. To stejné mám u rostlin.Teď jsem si říkala vybrat druhy a třeba postupně zvyšovat,bude-li třeba,aby to nebylo naráz.Už takhle jsem postupně zvyšovala po stupínku,od stavu bez topítka (to tam bylo 1 Danio) až na dnešních 21°C.

Yirka: A co bys doporučoval za krmivo? Zdroj by byl Brněnský Sklorex nebo případně burza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2017 09:33 Muž Yirka [9118] Re: Morticia
Daleko lepší zkušenosti mám se zlatými perleťoví jsou zcela pohodoví. Ale aby byli krasavci, je třeba je mít z dobrého zdroje a dobře krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 09:33 Žena drvi [2894] Re: Morticia
Sekernatky jsou úžasný ryby, ale u mě žijí v 26 stupních , u tebe v 21 by zmrzly ;-)
Ale na ty čichavce to chce taky teplejší vodu, podívej se do atlasu - čichavec perleťový, min. 24 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 09:25 Žena Morticia [118] Re: Yirka
A líbí se mi toho mnohem víc, ale akvanení nafukovací, že jo. Třeba Nožovky.Nebo Sekernatky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648?od=801