Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2016 21:03 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Mě by zajímalo, kdo první tady začal s tou pitomostí o centimetrech. Staří akvaristi měli takovou poučku, že malá jikernatá ryba potřebuje tak 4-5 litrů, malá živorodka 6-7. A fungovalo to. Pak někdo přišel s kravinou o centimetrech ryb a centimetrech akvária, pořád to někdo bezduše opakuje a přitom je to blbost. Jenom pro příklad. Mám dva 30 cm dlouhé vrubozubce, které umístím od 40litrového akvárka o celkové délce 60 cm. Délka bude O.K. ale v praxi mi ti dva vrubáci chcípnou. Akvaristika je hlavně o citu k přírodě a ne o matematických poučkách. Mělo by se brát v úvahu, jak často se bude akvárko čistit, jaká tam bude filtrace a vzduchování, jak bude osázeno kytkami, a jánevímcoještě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 20:53 R Muž ctibum [6876] Re: NHKG
No, bez přícucáka se to neobejde, fousatej samec je vyžadován mojí milou. Už jsem jí ho slíbil.

Údržba bude ;-)

Tak dík za schválení ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 20:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ctibum
Nedával bych krunýřovce (často požírá rostliny), ale jinak OK. Spíš bych přitlačil na otících. Pokud bude probíhat údržba jak má, nebál bych se ani těch rasbor.
Tetry krvavé jsou malinké ryby, celé to tvoje hejno dohromady nenadělá nepořádek jak jedna normální ryba co mám já...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 20:40 R Muž ctibum [6876] – polévka do 200
Zdravíčko
Do "200" (prý 150 čistého) bych rád:
Určitě
20-25x tetra krvavá
1x parmička červenoploutvá
1x krunýřovec Sp.

Když to k tomu půjde
4-5x otík napský

A navrch
6-8x razbora klínoskvrnná - na dožití od kamoša, ale jen když se vejdou.


Vidí v tom někdo nějaký zásadní problém?
Na centimetry je to asi na hraně, ale to beru s rezervou.
Soužití mi z atlasu a fóra přišlo ok.

Dík X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2016 18:10 R Muž romant [27983] Re: malinkej
Pancéřníčky a hejno teter do vodního sloupce, tedy za mě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2016 18:08 malinkej – skalari
Jaké rybky se snesou se skalárama?Chtel bych tam mít pancerníky,ancitrusi,cichavce a nejaké živorodky.Poradí mi nekdo?Počty ryb a popr.jaké druhy doporučit.Mám založené akva 200l. 100cm delka,40cm hloubka,50cm vyška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 19:21 R Muž romant [27983] Re: petr
Ano, podle mého předpokladu, ancák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 19:18 petr Re: romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 19:01 petr Re: romant
Ok dík za radu.Je fakt že na skalary my to příde malí.A ta červenoploutvá je dost agresivní vůči ostatním ale jinak sou v pohodě a ten kropenáč ten není skoro vidět.No ale asi dám na radu je toho tam asi moc.Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 18:57 R Muž romant [27983] Re: petr
Parmičku červenoploutvou a skaláry někomu daruj, ostatně já bych daroval i toho panc. kropenatýho.
Edit: Ty parmičky a razbory jsou hejnový ryby, na tvojí velikost akvária bych si vybral jenom jeden z těchto hejnových druhů a ten náležitě posílil na hejno ne měnší 10 kusů v případě parmiček a 15 v případě razbor. Molly předpokládám na dožití, stejně tak jako toho krunýřovce(předppokládám že jde o klasickýhio ancáka).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 18:50 petr – osazenstvo akvaria
Dobrý den.Mám prosbu koupil sem aakvarium i z rybkama ale nevím jestly jich není moc a nejsou tam druhy které se nesnesou?takže:1ksPanceřiček kropenatý,1ks Parmička červenoploutvá,1ks Živorodka(gold molly)1ks Krunyřovec 2ksParmička čtyřpruhá,1ksRazbora klinkoskvrnná,1ksParmička mechová,3ks Skalar,a 10ks neonek. Akvarium 120lt.Tak nevím jestly to není nějak moc rybiček po hromadě? nijak se neperou a vypadaj spokojeně.D9k za nějakou radu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 20:46 R Muž romant [27983] Re: malinkej
Tvoje představy jsou jedna věc a realita může být odlišnější, tedy v tom složení samců a samic se rozhodně lehce pousmívám, to by se muselo jednat o dospělý kusy, který u kterých už bylo pozorováno tření, aby se dalo bezpečně určit kdo je kdo. Mrkni na tento článek a třeba tě uvede do problematiky i jinak. rybicky.net/clanky/1585-par-postrehu-neboli-dva-z-chovu-skalaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 19:49 malinkej – skalari
Dobrý den
Chtel bych se zeptat mam pripravené akvarko 200l rozmery 100cm delk,40cm hloubka,50cm vyška.Chtel bych mít 3 skalári 1 samici a dva samce,je to dostačující?A jaké ryby knim a počet.Dekuji predem za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2016 06:30 R Muž romant [27983] Re: laki3
Přidat samozřejmě můžeš, tedy na četnosti a intenzitě výměn vody, ono totiž nitrifikační křivka je núprosná a nedá se moc voblbnout a tvoje akvo se momentálně nachází ve velmi kritický fázi, kdy vrcholí přeměna škodlivých N látek na akceptovatelené a proto se taktéž připojuji k doporučení přidání velkého množství rostlin(stonkovky, plovoučky), prostě těch co dokáží bejt hodně nápomocny těmto krizovým stavům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.07.2016 23:23 Muž Shimamoto [492] Re: laki3
Jestli chceš něco přidávat tak jedině ROSTLINY - a to rychle rostoucí druhy. Počet rostlin v tvém akváriu je nutné minimálně zdvojnásobit. Po čtyři týdny obden měň třetinu vody a krm jen málo, jinak budeš mít z akvária za chvíli smradlavou žumpu - zvlášť v těchto vedrech. Při počtu (a druzích) ryb, které sis neprozřetelně do svého nezajetého akvária dal, to zatím smrdí katastrofou. Pokud budeš mít kliku a za měsíc bude všechno ok, ryby v pořádku a rostliny dobře porostou, tak můžeš přejít na normální režim a vodu měnit jednou týdně. Do té doby ať tě ani nenapadne nějakou rybu přidávat!!!

Jinak žádné dvě "šmrclé" parmičky na fotce tvého akvária nevidím, vidím tam dvě tetry černé.

EDIT: Tu kostku biomolitanu by to také chtělo určitě větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   21.07.2016 22:49 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: laki3
Hele, já na tebe teď budu záměrně přísnej až zlej protože dotazy tohoto typu vyloženě nesnáším. Přijde mi to zcela stejné jako kdyby na nějakém motoristickém fóru někdo psal: Koupil jsem si nejnovějšího bavoráka v modré metalíze. Co myslíte, hodila by se mi do něj blondýna s přírodníma čtyřkama anebo bruneta s umělýma šestkama?

Co tím chci říci je toto: akvarista by měl být zamilován do přírody a obzvláště do ryb. A některé druhy ryb by mu měly padnout do oka, říká se tomu láska na první pohled. Pak by se měl zajímat, co je a co není pro jeho lásku vhodné a na tomto základě by se měl volit odpovídající nádrž a vybavení.
Pokud na to jde z opačného konce, je to podle mě špatně, stejně jako když si někdo kupuje obraz do ložnice a má jediné kritériu: aby mu ladil k povlečení či potahům případně k tapetám. Má pak sice obraz barvou rámu ladící k tomu či onomu ale už vůbec netuší, co malíř chtěl tímto obrazem vyjádřit.

Chceš-li být dobrým akvaristou, jdi na to opačně - neplň akvárium rybama, které zaplní volný prostor ale pořiď si akvárium k rybám, které toužíš chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 21:59 laki3 – Co pridat??
Fotka k příspěvku ahoj ;) po 14ti dnech sem do nove zalozeneho cca 200l akva vpustil osadku: 10x parmicka mechova, 2x thoracat, 4x ancistrus, 8x zbytek pavich ok, + 2 parmicky (sou nejaky smrcly - kupovany na burze) zbylo mi 2ks..

pridaly byste k temto rybkam neco?? nebo jen zvysily stavy? libila by se mini nim tetra krvava, hodila by se? nebo radeji neco jineho? a kolik, diky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 09:09 Muž ercan [38] Re: romant
Jasan na rostlinky ještě přitlačím. Momentálně mě tam plave kousek pupečníku bílého a kus ricie která se urvala z kameu (ale tu dám zase zpátky). Na fotkách je tam nemám.
Jo a ještě tam je zasazená Egeria densa. Tu bych taky mohl jednu vytáhnůt ať tam plave.
Děkuji všem zůčastněným za info a rady. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2016 08:49 R Muž romant [27983] Re: ercan
Určitě, ale opravdu se nejdříve polepši s těma schovávačkma, když budou, můžeš mít i samce 2, ale není to jenom kvůli těm samcům, ono holky dovedou taky pěkně načechrat ofinu a to nejen vlatnímu druhu, míval jsem samici co postavila do latě celý akvárko a parta skalár se držela pěkně v koutku, taková to byla dračice. :) Dá se to řešit jednoduše, třeba chuchvalcem nějakýho povalujícího se plevelu rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum , těch vzrůstnějích mám v oblibě rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_aponogetifolia , jako plovoučky třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides a nebo rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes , čímž si pořídíš tzv. 2v1, tedy jejich bohatý kořenový systém poskytne ono kýžené útočiště pro čichouny a podle toho jak budou prospívat se dá odvodit, jak na tom jsi s dusíkama, což se u čichavců taky hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 08:38 Muž ercan [38] Re: romant
Jj perleťáků chci přikoupit 2samice a ty tetry taky přidat. Ale až se to víc zajede.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 08:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ercan
Jak píše Romant, máš málo rostlin u hladiny pro labyrintky.
A já s Rájovci nemám dobré zkušenosti. Při tření jsou hodně agresivní a jsou schopní ryby velikosti tetry zabít. Ale měl jsem je ve 100 litrech, takže ve 20 litrech by to mohlo být lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2016 08:22 R Muž romant [27983] Re: ercan
Osobně bych, litry na to máš, posílil ty perleťáky, těm ta teplota bude více vyhovovat, ale polepšil bych se v rostlinách, tedy rozhodně bych pořídil plovoučky a nebo nějakou vzrůstnou dlouholistou a listy nechal povalovat na hladině a dále bych se zamyslel nad těma tetrama, máš tam po špetkách tři druhy kde si myslím, že nevynikne ani jeden, je to takovej pel mel rozstřel. Preferuji v těchto případech jedno(druhové) tzv. centrální hejno náležitě početně silné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 08:06 Muž ercan [38]
Co myslíte,mohl bych k té mé posádce dat Rájovce dlouhoploutvého? 1 samec a 2 samice. Viděl jsem ale že potřebují chladnější vodu cca 15°c a já mám 25°c byl by to velký problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 20:50 Muž Shimamoto [492] Re: ercan
U pancéřníčka skvrnitého můžeš mít i v rámci jednoho druhu vzhledově velmi rozmanité hejno. Jsou běžně dostupné přírodně zbarvené ryby, albíni, k tomu i závojové formy obou barev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 11:27 Muž ercan [38] Re: laKatos
To jo. Ale rád si poslechnu i názor ostatních. Možná,kdyby bylo akvárko větší (myslím hlavně délku) tak jo,ale takto tam nechám jen ten jeden druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2016 11:06 laKatos Re: ercan
do akvaria si davej to co se ti libi. Divat se na nej budes predevsim ty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 10:47 Muž ercan [38] Re: romant
Když si to tak představuju....... Tak by to asi nebylo ono. Možná až si pořídím další akvárko,tak tam dám jiné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 10:42 R Muž romant [27983] Re: ercan
Špatný? proč špatný, někomu se rozmíchaná rybí polívčička i dokonce líbí, holt každej jsme ňákej. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 10:40 Muž ercan [38] Re: romant
OK to byl jen takový momentální (špatný) nápad. Zůstanu jen u toho jednoho druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 09:50 laKatos Re: romant
souhlas.... mam taky rad vice kusu od stejneho druhu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 09:18 R Muž romant [27983] Re: ercan
Spíš bych to viděl na vkusu každýho jedince, mě třeba se kombinovaný hejna prostě nelíbí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 09:07 Muž ercan [38]
Ještě bych se zeptal. Když v budoucnu budu rozšiřovat tych pancéřníků skvrnitých. Tak mohl bych je nějakým podobným druhem? Budou se družit? Nebo je to blbost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 19:29 Muž ercan [38] Re: NHKG
Jo a s těma čichavcema máš pravdu. Už jsem jednou pro něho kupoval samičku a nakonec se z toho vyklubal zase samec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 17:00 Muž ercan [38] Re: NHKG
Jo filtr nijak vytuněný nemám,jsou tam původní náplně. Akvo chci určitě nechat ještě tak jak je obsazené. Zatím je času dost na nové rybky. O posádce budu muset ještě nějak popřemýšlet.
Jinak všem zůčastněným děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.06.2016 19:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ercan
Jop, pokud přitlačíš na výměně vody, nebudeš údržbu flákat a máš vytuněný filtr, tak by to sneslo i víc ryb, než jen doplnění pancéřníčků, neonek a čichavců. Ale, nejdřív nech to akvárium ještě tak 2 měsíce zaběhnout. Navíc pro ty čichavce dej nějakou rostlinu k hladině. Stačilo by vytáhnout tu Egeria densa ze substrátu.
U těch čichavců asi samičky neseženeš, větší kousky se moc neprodávají. Počkej až to zaroste a kup jich rovnou 5.
Dánia a čichavci není zrovna ideální kombinace, svým plaváním dánia čichavce ruší, pohybují se u hladiny jak čichavci. Ale jde je mít po kupě. Na miniryby zapomeň, čichavci vyrostou a nejsou to úplná neviňátka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 19:48 Muž janesik1xjakep [63] Re: ercan
Asi bych to tak viděl. Na druhou stranu, nemáš tam vyloženě rybky bordelare, takže by to ještě možná něco sneslo, ale to už hodně záleží na tom, jak se staras. Ale počkej si na reakce ostatních, nerad bych te nějak omezoval. Ale z mého počtu je to doplnění několika pancernicky a neonkami dost, Razím pravidlo méně je někdy více :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 19:30 Muž ercan [38] Re: janesik1xjakep
Myslíš tedy zvednout na 20ks? Ale tím pádem tam již nic nepřidávat krom těch čichavců a pancéřníku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 19:25 Muž janesik1xjakep [63] Re: ercan
Jasně, ale na ten obsah jich mas malo a asi se nebudou cítit optimálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 18:14 Muž ercan [38] Re: janesik1xjakep
No chtěl jsem tam mít i něco jinšího než jen neonky atd......... Aby to bylo pestřejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2016 17:24 Muž janesik1xjakep [63] Re: ercan
Ahoj ;)
Přidej pro jistotu 2 samičky
Ohledne ostatního, nechces tam radši přidat ten pancernicku více? A přidat ještě těch neonek? Rybky se budou cítit lépe ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 17:08 Muž ercan [38]
Zdravím ahoj
Měl bych dotaz ohledně rybek. Mám akvo 250L hrubého viz. moje prezentace a chtěl bych nějak rozumě rozšířit porádku.
Určitě přidat samičku pro čichavce (akorát nevím jestli 1. nebo radši 2.)
Ještě bych přidal tak 2-3 pancéřníky.
A libí se mě Dánio perlové. Myslíte že bych je tam mohl ještě přidat a kolik si tak můžu dovolit kusů?
Jestli by bylo možné tam dát ještě nějaké hejníčko mikro razborek? Ale to už by bylo asi hodně,že jo?
Líbí se mě druhy prťavoučkých rybek stydim . Předem děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 10:35 Muž janesik1xjakep [63] Re: LiborSprysl, lhajek
Mate pravdu, řešil jsem to z druhé strany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.06.2016 07:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: lhajek
Nakupovat páry do společného chovu je vzhledem k veliké promiskuitě skalár naprosto zbytečné a drahé... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 07:04 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: janesik1xjakep
Také je to možné řešení, ale když se zamyslíš jak jsem položil otázku: jak velké akvárium na trvalé "ustájení" 8ks skalár, tak asi logicky to akvárium nemám a zajímalo mě prostě do budoucna jak velké by takové akvo mělo být, aby se minimalizovaly možné problémy, zejména pokud se rozhodnou utvořit páry a třít se a zároveň akvário nebylo ve velikosti městského bazénu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 06:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: janesik1xjakep
janesik1xjakep napsal: Nebo si můžeš koupit rovnou pár, myslím že před vcerem jsem viděl na fb, že někdo prodává páry po 1. vytření. Jestli máš zájem, můžu se po tom ještě podívat a pohledat to.
No ale když má být v akváriu více skalár, je celkem zbytečné kupovat páry, když nejde primárně o množení... no ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 06:04 Muž janesik1xjakep [63] Re: lhajek
Nebo si můžeš koupit rovnou pár, myslím že před vcerem jsem viděl na fb, že někdo prodává páry po 1. vytření. Jestli máš zájem, můžu se po tom ještě podívat a pohledat to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 13:23 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: FrantisekP
Jo mlely, ale původně jich do toho akva dal tuším 12....

LiborSprysl napsal: Mazec nastane, až se náhodou dva, dvě či pár rozhodnou se množit...
Právě kvůli této situaci jsem chtěl slyšet (číst) nějaký názor na ten objem .... Ano 6 kousků by bylo lepších ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2016 12:35 Muž FrantisekP [54] Re: lhajek
Koukni na horácovo akvárium - 170x50x55 a 3 páry se mu tam docela mlely... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.06.2016 11:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: lhajek
Mazec nastane, až se náhodou dva, dvě či pár rozhodnou se množit... Není to na výskoky, ale dá sa. Asi by bylo lepší nechat tam pak jen šest ryb s ohledem na to jak porostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 11:03 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: NHKG
Kdybych to otočil, tak jaké rozměry akvária na takových 8ks Skalár amazonských k trvalému obývání. Určitě se neptám na nutné minimum. Spíš takové optimum :-) Jasně že čím větší tím lepší ....
Stačilo by 120x50x60 (d x h x v)?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648?od=1001