Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 19:13 Muž dimmur [283] Re: medamedas
OT: zkus poptat v okoli kolegu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 19:10 Muž medamedas [6] - TetryRe: Anthrax
Já myslel, že rotula rotundofilia co tam mám, tak je rychle rostoucí...
OK, rapidně snížím hnojení a zítra vyměním polovinu akva vody. Kde seženu půl kýblu růžkatce? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 19:06 Andaska Re: afc1886
Mám ho stažené na polovinu. Tak to tak nechám. I když v akva je teda teď spíš polostín než světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 18:59 Muž dimmur [283] Re: medamedas
bud pridat treba pul kyble ruzkatce na hladinu, ten jde pak dobre odstranit nebo sundat na chvili "nohu z plynu" - sviceni a hnojeni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 18:57 R Muž afc1886 [14655] Re: Andaska
Světlo bych zatím nechal tak jak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 18:57 Muž 4Sima [1888] Re: medamedas
Kdyby to bylo mé akva, přidal bych růžkatec a egerii kvůli odebírání živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 18:57 R Muž Anthrax [4739] Re: medamedas
Zelenou vodu nebudeš nikdy mít z nedostatku živin. Samozřejmě že přebytek živin vadí. Vyhledej si pojem eutrofizace. ;-)
Určitě jak říkáš. Vybodl bych se na tuhle metodu. Nasadil bych nějaké opravdu rychlerostoucí kytky, ty pak můžeš po čase vyhodit ale teď je potřebuješ.
Edit: Jo a vyměnil bych vodu aby koncentrace těch látek klesla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 18:53 Muž medamedas [6] - TetryRe: Anthrax
Ale dle všeho by přeci neměl vadit přebytek živin ne? Aspoň to je smysl metody hnojení EI. A řasy údajně z živin nerostou, ale z amoniaku a dalších látek, které vznikají při rozkladu rostlin. Ale taky mě to napadlo. Co tedy navrhuješ? Snížit rapidně hnojení a ještě snížit svícení? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 18:50 Andaska Re: afc1886
Zkusím obojí ano Moc děkuji za odpověď love A co světlo spíš slabší nebo zesílit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2019 18:48 R Muž Anthrax [4739] Re: medamedas
medamedas napsal: 14 dní nově založené akva.
medamedas napsal:Od začátku hnojím metodou EI a svítím cca 12 hodin denně.
Tady bych viděl problém já. Pereš tam moc živin a světla (klidně bych ještě snížil) a nemá je kdo spotřebovávat. Vždyť tam nemáš téměř žádnou rostlinou hmotu.
Měnil jsi vodu? To totiž tahle metoda jaksi předpokládá. Narveš tam hódně živin a co rostliny nespotřebují, tak vyleješ ven. Ideální metoda pro výrobce živin. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 18:46 R Muž afc1886 [14655] Re: Andaska
Já bych se snažil napřed co nejvíce řasy odstranit ručně a potom bych prováděl po nějaký čas výměnu vody aspoň co dva dny. Taky bych trochu zesílil proud v akváriu, jestli je ta možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 18:43 Muž medamedas [6] - Tetry – Řasy a zelená voda v nově založeném akva
Ahoj,
prosím o radu, mám 14 dní nově založené akva 432l. Od začátku hnojím metodou EI a svítím cca 12 hodin denně. Před pár dny jsem stáhl svícení asi na 9 hodin(LED). Hodnota CO2 je nyní asi kolem 50mg/l (Původně cca 15mg/l a postupně jsem zvyšoval, nyní zase snižuji cca na 30mg/l). Proud dle mě byl z rampy filtru a všude snad rovnomerné CO2 bylo (2ks drop checkerů), všechny rostliny prosperovaly a povětšinou lehce vlály. Včera jsem navíc ještě přidal proudové čepradlo abych proud ještě zvýšil, protože jinak nevím kde už by mohla být chyba. Po cca týdnu jsem do akva přidal Easy Life EasyStart. Ale zhruba po 12 dnech se začla objevovat řasa a následně zelená voda. Přijde mi, že je tam více druhů řas, zelená, hnědá, i jakésy vlasy. Mám tam od začátku i Chihiros Doctor III. Včera jsem měřil PO4 a vyšlo mi zhruba 2,5mg/l. Rostlinám se všem daří dobře a zdá se že prosperují a rostou, jsou vidět jasné přírůstky. Pravděpodobně jsou v akva jistě vysoké hodnoty amoniaku a dalších škodlivin, protože není akva zaběhlé. Možná jen stačí počkat, až se zaběhne akva a řasy a zákal zmizí, ale nevím jestli je tomu tak. Dělám něco špatně? Nebo mám jen tedy vydržet? Moc děkuji za rady. Ještě mě napadlo, že by to mohl způsobovat kořen, protže na něm se hned od začátku objevovala jakoby plíseň(nevyvařoval jsem ho). Nerad bych to teď nějak pokazil, protože mě to stálo už dost času a peněz. A musím říct, že malé akva mám roky, a doma jsme vždy měli akva, tak nejsem úplnej začátečník. Prezentace zde s všemi detajly ohledně rostlin a světel: rybicky.net/nadrze/29960
Moc děkuji za rady a komentáře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 18:33 Andaska Re: afc1886
Ráďo a jak se jich zbavit? Co bys udělal na mém místě, kdyby to byly konkrétně tyto řasy. Už nevim, co dělat :-( Ty řasy se dělají i na horní části filtru (bioakvacitová kostka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2019 18:26 R Muž afc1886 [14655] Re: Andaska
Podle mě to je zelená vláknitá prorostlá rozsivkami viz odkaz v modrém rámečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 18:05 Andaska – Řasy po celém akváriu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, pokládám znovu dotaz, protože na minulý nikdo nereagoval. Prosím mrkněte. V akváriu (viz. prezentace Šmírákov) se mi začala rozrůstat řasa a je jí čím dál tím víc a už je na všech rostlinkách a dělá se i na skle. Barvou byla nejdřív světle zelená a teď už je hnědá. Buď je přisedlá nebo má dlouhá vlákna. Nejvíc je jí na Hygrophile, Ludwigii, microsoriu a veškerý mech je jí prorostlý coze Vypadá to hrozně. Jakoby to byly chuchvalce špíny hmm .
Nejdřív jsem zkusila na týden zesílit osvětlení, teď zase snížit a nepomáhá ani jedno. Přidala jsem i okružáky a vůbec si ij nevšímají. Co je to za řasu? Nedokážu ji identifikovat, abych se ji mohla zbavit. Děkuji ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 22:42 Žena vero-ni [134] Re: Provpe
Asi 30 menších a 10 vetsich ;-) udělala jsem ještě navíc pár menších výměn vody mezi obvyklým režimem (1x týdně 1/3), přece jenom je to i tak zátěž na víc, a ten rozdíl na listech je fakt patrný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 20:37 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: vero-ni
Kolik jsi jich tam dala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 00:37 R Muž Anthrax [4739] Re: dido
A? Co teda bylo to co ti pomohlo? Samotné výměny vody? To ses možná měl zeptat rovnou zde a mohl jsi mít klidné spaní již dříve. Jinak samozřejmě gratulace, že se ti povedlo řasy zbavit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 00:22 dido – riasy
zdravim vsetkych bojovnikou s nasim uhlavnym nepriatelom riasou.ja som sa dlho trapil s tymto previtom vyskusal som snad vsetko mozne aj nemozne,stravil nekonecne dlhe hodiny a bezsenne noci citanim na roznych forach.v mojom akva 960 l. sa uz vystriedali snad vsetky druhy rias,snad aj take co este ani neboli objavene.svietil som nesvietil som hnojil som pmdd pps pro ei.co ckoval som a nic.riasa sa mi smiala cez to sklo do ksichtu.ale zrazu co sa stalo.precital som si na google eutrofizacia vod.velmi zaujimave clanky odporucam si to pozret.naozaj.teras nehnojim iba vymenami vody a akvarko sa pekne spametava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 06:27 R Muž romant [27983] Re: vero-ni
Neskutečně pracovitá dělnická třída akvária. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   11.02.2019 19:48 Žena vero-ni [134] – Zelená vláknitá řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přidávám foto stavu vallisnerií před a po pastvě okružáky :-) stejné listy, teď už skoro neznatelná. Tedy: okružáci fungují!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 19:21 R Muž Anthrax [4739] Re: Daffyn
Podle mě je na hnojení brzo. Neboj rostliny teď nechcípniu hlady, mají z čeho růst. Ale když přihnojíš, tak budou mít z čeho růst i řasy. Ten chemický přípravek proti řase neznám. Ale nic pěknýho to nebude.
CO2 vital není žádné CO2. akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 19:14 Muž Daffyn [4] Re: Anthrax
Takze zatim nehnojit? Prave ze me k rostlinkam prodali i hnojivo, ze mam kazdy tyden pridavat. A taky me prodali neco proti rasam je to alga control. A taky CO2 vital-tekuty CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 18:34 R Muž afc1886 [14655] Re: Daffyn
Rozsivky. Je to čerstvě založené akvárium, tak to chce čas a šneči by pomohli. Vidím tam jen neritinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 18:33 R Muž Anthrax [4739] Re: Daffyn
Zakládals 25.1., takže mi přijde dost předčasné hnojit, navíc moc rostlin stále nemáš. Zkus měnit vodu, řasu která jde namotat namotavej na špejli a koukni po nějakých rychlerostoucích kytkách. Např. egeria densa nebo ceratophyllum demersum. Ono se to poddá :-)
Edit: Omlouvám se, koukám, že kytek tam už máš víc než na úvodní fotce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 18:28 Muž Smetany [1226] Re: Daffyn
Řas tam je víc hlavně zelená vláknitá a rozsivka bojovat můžeš okružáky ale příčinu ti nepovím chtělo by to víc info.
Edit: Koukal sem na prezentaci a u novější nádrže je to normální buď nasadit ty okružáky nebo ručně odstraňovat a ono si to časem sedne až začnou vyhrávat rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 18:22 Muž Daffyn [4] – Rasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den vsem.
Prikoupil jsem rostlinky, dal hnojivo a vytvorila se me tahle rasa. Prosim o radu co je to za rasu popripade jak s ni bojovat. Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2019 16:11 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: logrus
Ano. Ale pokud jich je v akváriu hodně a mají málo potravy (hlavně řasy) tak okusují rostliny, hlavně ti větší jedinci. Za mně bych ti doporučil spíš okrużáka ploského nebo kanadského.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2019 16:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: logrus
V pohodě dej, ale na tu zelenou řasu spíš okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 15:29 Muž logrus [0] levatka
Dostalo se mně do ruky asi 20ks Levatky. Dá se taky používat na ničení zelené řasy, nebo raději tohodle šneka nedávat do akvária??
Díky..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 10:07 Angus68 Re: vaclav
Já si nechávám posílat ve větším množství, tak se mi to vyplatí. Ale díky Vendo ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 10:00 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Angus68
Drogerie sanitr, KNO3, E252 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 09:46 Angus68 Re: NHKG
Jo, vyjde levně Jirko, když si nemusíš nechat poslat :-D Za jedno poštovný mám tři balení :-D
U nás jsou akvaristiky 0-0 ho.... Takový obyč. věci ani nemají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 09:34 Muž logrus [0] Re: NHKG
Test jsem si nechal dělat, ale asi si ho ještě koupím a zaměřím sam..
Tak to snad pomůže na tu řadu az to přidám..
Díky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 09:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: logrus
Změř kohoutkovou vodu, ať si potvrdíš, že ti to dobře měří.
NO3 ti sežerou rostliny, pokud jich tam je hodně a ryb málo.
Kup si KNO3 v práškové formě, vyjde velmi levně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 08:57 Muž logrus [0] Re: vaclav
S kohoutku by mne melo téct 16mg /l
Tak jak je možné se pak v akvarium nameri skoro nula?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 08:13 Angus68 Re: logrus
Přidej něco podobnýho ;-)
www.vitaplant.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 08:08 Muž logrus [0] Re: vaclav
Nechal jsem si ten test udělat, tak nevim..
A jak zvisim NO3 v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 07:59 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
Asi jsi ty dvě první veličiny prohodil. Pokud je NO3 0 tak se nediv že se ti dělají řasy. Pokud máš rostliny tak nesmí být na 0 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 07:54 Muž logrus [0] Hodnoty..
Jak jsem tady psal předtím, hrozně se mně delaji rasy...
Tady mam zaměřené nějaké hodnoty, tak jestli mně poradite co stím, aby rady zmizeli..
NO3 0,25mg /l
NO2 0mg/l
GH celková tvrdost 5°dgh
KH uhličitanová tv. 3°dkh
PH 6,8

Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 20:06 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Welt
Kľúčová je aj intenzita, nie len doba osvitu. Koľko w akého osvetlenia tam máš, a aké veľké akvárium? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2019 13:00 Muž Welt [4] Re: Anthrax
Ok snížím o 3 hodiny ještě svícení. A uvidím během týdne jak se to bude vyvíjet. Zkusil jsem to namotat na špejli a celkem to šlo .Bylo to takové pavučinové občas to dost drželo na listech.

Re: Provpe No mě přišlo že je to světlo docela slabé ale očividně není proto jsem svítil více. No snad se květinky vzpamatují.

Co se týče přistínění chtěl jsem tam dát ještě nějakou plovoucí. Ale mám tam krycí sklo a dost vysoko hladinu takže potřebuju něco co bude fakt nízkého růstu. Ale na to se zeptat v jiném vlákně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2019 12:00 R Muž Anthrax [4739] Re: Welt
Přidej na začátek rychlerostoucí rostliny co přistíní akvárko:
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
Pak je tam mí nemusíš ale během záběhu je budeš potřebovat. Tu dobou svícení stáhni klidně o dvě, tři hodiny.
Rostliny nech kde jsou. Snaž se toho co nejvíc namotat na špejli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2019 12:00 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Welt
Prvni tyden po zalozeni se ma svitit max 6 hodin. Pote se nediv ze se ti dela rasa kor kdyz mas platinum soil :) ale spise to vypada jako plisen. Kdyz to rukou setres tak by to melo jit lehce dolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 11:22 Muž Welt [4]
Fotka k příspěvku Čau všiml jsem si na dvou rostlinkách něčeho jako pavučina. Mám je vyndat z akvária aby mi nenapadly ostatní? Nebo mám jen snížit dobu svícení a čekat? Šneky zatím nemám, ale možná už o víkendu je mít budu.

Je to nově založené akvárium dneska to je první týden. Svítil jsem opravdu hodně od 7:00 do 22:00 ,ale to byl záměr abych zjistil ,jestli je toho světla opravdu moc nebo je to slabé. Teď jsem přenastavil spínací hodiny na 7:00-18:00.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 12:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: logrus
Ano.
NO3 ti neporadím, nevyznám se v tom a sám se obejdu bez měření.
Na osvetleni nejsem expert. Jen mam odpozorovano, ze je zasadni intenzita a ne delka sviceni.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 12:15 Muž logrus [0] Re: JirkaŠčobák
Tak že jako první mám koupit 10ks Egerii a nechat je volně plouput v akvárku?? + nasadit Okružákovce? A změřit NO3 a pH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.01.2019 11:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: logrus
logrus napsal: Rostliny mně rostly ale asi po 2 měsících se začala dělat řasa a rostliny začali postupně hynout..
Egerii tam bylo asi 10 kousků. ale začali od spodu uhnívat a postupně odpadali..
Jak přidám kytku, tak je za týden obalená řasami...
potřeboval bych nějak přerušit ten enormní růst řas..
Zkusím sehnat ty okružáky..
Ale spíš bych potřeboval zjistil proč se tak rychle řasy dělají...
jestlí málo světla nebo hodně, moc hnojiva nebo málo... atd
díky..

Sem ti napsal :). Málo rostlin, moc ryb. Kdy jsi dal ryby? Dal jsi je všechny najdenou? Nekoreluje jejich nasazení s časem náběhu řasy?
Egerii strkat do substrátu není ideální nápad. Používá se vzplývající pod hladinou.
Okružáci - fajn! 100 (!)
Jasně, že když přidáš kytku, obalí se řasami. Potřebuješ tam 20 stejných kytek! Řasy se dlouhodobě poráží masou rostlin. Jednu kytičku zblajznou řasy jako nic. Plavající rostliny, co radí NHKG, taky pomohou.

NHKG: Ryby co má, by bylo ok, kdyby byly jeho rostliny funkční a bylo jich dost. Jenže tomu tak není. Mám už tyhle poměry trochu v oku. Věř mi. Jeho akvárium je tak na šest gupek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 11:01 Muž logrus [0] Re: NHKG
No zkusím koupit ty testy a pak uvidím..
plouvocí jsme tam měl ale nějak nerostli a spíše chcípali.. Mám celkem blízko Led osvětlení nad hladinou, tak jim to asi úplně nedělalo dobře...
Jen nevím co mám dále zkusit...?
Ta řasa fakt jede.. Za týden mám uplný povlak řas na kamínkách :-(

Kytka Nymphoides hydrophylla 'Taiwan' (plavín hydrophylla 'Taiwan') který mně krásně rostla, tak ted uplně chcípá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 10:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: logrus
Ryb nemáš moc. Akorát to chce více trpělivosti a přidávat toto množství ryb až do plně zaběhlého akvária. Určitě kup test na NO3. Pokud bude na 30mg/l, přitlač na výměně vody. Pokud ti kytky hnijí, zkus plovoucí jako je Pistia a Salvinia než to vyřešíš.
Musíš zkoušet měnit různé věci, každé akvárium je jiné, takže nejsou univerzální rady.
Edit: Zkoušej měnit vice vody, méně svítit, menit dobu svícení, omezit a případně i změnit krmení (jen sušeným, jen mraženým). Plovoucím rostlinám to co píšeš u mě nevadí, zkus je znova, ale jiný druh. Vadí jim ale, pokud se na hladině hýbou. Ale proud vody u kořenů jim nevadí.
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484-jak-na-rasy?od=801