Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 11:47 Muž Rostislav84 [1] – jikry
Ahoj,včera se mi zase vytřely skalary,tenokrát to byli zlatí zavojový.Dneska jsou všechny jikry zase bilé,nic z toho nebude.Jelikož nemám eshu2000 tak jsem tam dal multimedikal.A stejnak to nepomohlo.Co dělám špatně.Prosím poradte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 04:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Aby se to dalo takto shrnout, je třeba znát vstupní parametry, ale pokud je to "skaláří" voda, tak ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 19:50 R Muž romant [27987] Re: RAP
Souhlas, čím větší driják, tím lepší sterilní prostředí a menší pravděpodobnost výskytu plísní. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 19:49 RAP Re: romant
romant napsal: Savem, hypermanganem, prostě dočista dočista.
Přidal bych ještě chloramin a potom řádně vypláchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 19:37 JoKa Re: romant
OK, díky moc všem... Snad se zase něco podaří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 19:36 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Savem, hypermanganem, prostě dočista dočista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 19:31 JoKa Re: RAP
Čím? Nějakým preventinem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 19:01 RAP Re: Urtman
Před vložením podložky s jikrama řádně vydesinfikovat vytíračku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 17:29 JoKa Re: LiborSprysl
Takže když bych to měl shrnout: kytky pryč, bublifuk vypnout, vzduchovat lehce, voda čerstvá, napůl s vodou z původního. Chápu správně? Nebo jsem na něco zapomněl??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 15:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: Tak na okraj, vzduchování a bublifuk dokáží svou činností částečně změnit hodnoty vody.
Desinfikujete kytky před vložením do elementky?

Já myslel, že jsem to napsal už jednou...Pepo čtěte toho Vlastu!
Kytky jsou ke skalárám nesmysl. Vodu měnit až po nějakém krmení rozplavaného potěru - podle množství ryb a krmiva. Někdo vzduchuje, aby voda proudila, někdo ne. Já jsem vzduchoval. Opatrně! Chce to zkusit, aby se voda nehýbala v hodnotách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 15:13 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Urtman
Vyzkoušej vytíračku pořádně vyčistit,vyměnit 75% vody před tím než tam dáš jikry a do rozplavání dej pryč filtr.Nechej jen vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 14:07 JoKa Re: RAP
To vim, ze castecne meni, ale cetl jsem, ze zanedbatelne... To uz tu vodu vic zmeni ta egerie, ktera zmekcuje... Ve vytirackach a elementkach pouzivam prave jen ty egerie a nedesinfikuji, jenom je proplachuji pod tekouci vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2014 13:50 RAP Re: Urtman
Tak na okraj, vzduchování a bublifuk dokáží svou činností částečně změnit hodnoty vody.
Desinfikujete kytky před vložením do elementky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 07:51 JoKa Re: LiborSprysl
Takze co radite Libore? K lihnuti pouze bublifuk a vzduchovani? Vodu predpokladam micham dobre, pulka z puvodniho akva a pulka cerstva. Mycopur jsem daval, ale ted zkusim vynechat...
Tu vodu u nich mam druhy den po preneseni menit, nebo az kdyz se rozplavou?
Posledni vec, davam do elementky pomerne dost egerie, tim nic nezkazim ne?
Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 03:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: Urtman napsal: V elementce je bublifuk a vzduchovani, ve vytiracce je hlava a molitan pres celou zadni stenu a vzduchovani. Oboje vic nez rok zabehle, tady problem nebude...
No, já bych si tak jistý nebyl, když už je to rok v běhu.


Jojo...Vlastík má pravdu.
Tenhle způsob odchovu není o setrvačníku, že všechno bude vždy a za všech okolností stejné u jednoho druhu ryb, stejně jako u ostatních druhů. To co funguje u ancistrusů či císařek, nefunguje u skalár.
Způsob vytírání skalár na list je právě ten vnos pokaždé nového biologického základu pro odchov, takže podmínky jsou pokaždé jiné. I při míchání vody, jak je popisováno. To mám už dávno za sebou.
Sice nevím jestli je dobře prozrazovat kuchařku "výrobců skalár", ale mnohem lépe fungují destičky umělohmotné. I v zakytkované nádrži si je většinou ryby vyberou, pokud jim ji nabídneme v blízkosti prvního výtěru.
Molitan k líhnutí je nesmysl, ten až k rozplavanému potěru.
Rok 2008 7 nebo 8 třecích párů....80 000 skalár...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 19:57 JoKa Re: RAP
Samozřejmě jsou filtry prány, když je třeba... Třeba ten molitan docela často, jak se tam hafo krmí, tak se rychle zanáší...

Edit: v té samé vytíračce, se stejným filtrem, dorůstá v tuto chvíli 70 super redů. Vytíračka má 25l, kdyby nefungovala filtrace, tak už tam není žádný!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 19:56 JoKa Re: romant
To jsem chtěl zrovna napsat, že jediné, co mě napadá, je nepřidat ten mycopur... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 19:55 RAP Re: Urtman
Urtman napsal: V elementce je bublifuk a vzduchovani, ve vytiracce je hlava a molitan pres celou zadni stenu a vzduchovani. Oboje vic nez rok zabehle, tady problem nebude...
No, já bych si tak jistý nebyl, když už je to rok v běhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 19:48 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Zkus to úplně bez ničeho, tedy toho omnipuru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 19:45 JoKa Re: romant
To bych bral u toho druheho paru, ty mi nedali jeste nic, ale ten treti pruhovany daval ryb hodne a zdrave, zadna deformace, zadne utraceni mrzaku. Naopak, par jsem jich dal tchanovi a kdyz na ne koukam, tak se biju do prsou, jak jsou nadherni a perfektni...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 19:38 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Chyba může bejt klidně i v těch rybách, genetika je sviňa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 19:36 JoKa Re: romant
Tuhle vodu mám stejnou (pravidelně jí sleduji) od té doby, co jsem založil akva v novém bytě, kam jsem se přestěhoval, cca dva roky...
Od té doby jsem skaláry vytřel několikrát. Mám ve společenském, z prezentace, tři chovné páry.
Černá s bílým klukem, ty se mi vytřeli (odchovali, nepočítám výtěry, na které jsem se vykašlal a nechal osudu) 2x. Poprvé jsem byl debil a neměl artémku, přežili 4 ryby, ale vykulilo a rozplavalo se jich hodně, cípali mi hlady před očima v hromadě sušeného a mražené žrasa. Po druhé jich bylo méně, protože ten pár, hlavně samice, je starý (dostal jsem je od tchána a je jim 6 let určitě), cca 60 mladých a úplně na pohodu. Od té doby nic nedali a už ani nic nečekám, dožívají...
Druhý pár je samec z prvního vrhu (ten přeživší hrdina) se ségrou černé samice. Vajíček mám od nich hodně, ale zmiňovaný problém, všechno zplesnivý...
A třetí pár jsou klasičtí pruhovaní... Vytřeli se několikrát. Jeden vrh byla "autoškrabka", to jsem ti posílal fotky, možná pamatuješ a druhý vrh jsem ti také posílal nafocený a mám ho i v prezentaci, chválil si mi plná a spokojená břicha... Oba vrhy cca 100 ryb... Třetí a čtvrtý vrh mají stejný výsledek jako druhý pár...
Jak jsem psal, v té samé vodě odchovány neonky, císařky, neurekum příčnopruhých kanců (ty se ale vytřou i v louži), milion ancáků (to ale také není alchymie), pak tři vrhy pestřence červeného, než mi chcípnul samec, dva vrhy betty a tři odchovy pancéřníčka dvoupásého...
Asi už mi skaláry zrutinněli, zažil jsem si nějakou chybu a nevím jakou... Něco prostě dělám blbě, ale jak přemítám, připadá mi, že všechno stále dělám stejně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 19:08 R Muž romant [27987] Re: Urtman
A kolik skalár? Už od toho páru v tý vodě nějaký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 19:07 JoKa Re: romant
Primo to co tece. Akorat to necham odstat a pridam par kapek mycopuru, kvuli zaplisneni... Upravovat nemusim, tece mi ph 6,7 a celkova tvrdost 4... Odchoval jsem v tom bez uprav neonky a asi miliardu cisarek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 18:28 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Vodu nějak upravuješ, nebo tam leješ co teče z vodovodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 18:16 JoKa Re: romant
V elementce je bublifuk a vzduchovani, ve vytiracce je hlava a molitan pres celou zadni stenu a vzduchovani. Oboje vic nez rok zabehle, tady problem nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 17:24 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Máš tam bublifuk, nebo jenom vzduchování, nezměnilo se tohle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 17:22 JoKa Re: romant
Ja jim poprve menil vodu vzdy, az kdyz se rozplavali, prave ze strachu, ze bude voda jina. Vstupni vodu jsem premeril, na vse co zmerit umim, kh, gh, ph, dusitany a oproti rok a pul rok starym datum se nehlo nikam nic...
Tak co radis? Menit jim vodu denne? U poteru je to jasny, ale u vajicek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 16:39 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Myslel jsem parametry na vstupu, jestli se tam něco nehnulo. Měl jsem třeba teď problém u jedný studny s dusíkama a ani z vodovodu nemusí téct neustále stejná voda, možností je hafo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 16:33 zvedavka Re: Urtman
Nejspíš bylo myšleno PH,obsah dusitanů, celková a uhličitanová tvrdost atd. Myslím, že by se měla voda i častěji měnit.. stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 09:06 JoKa Re: romant
Parametry vody? Delam to tak, ze elementku vzdycky komplet odsaju a dam pulku vody z puvodniho akva a druhou pulku cerstvou. Je to spatne? Nebo jak jinak muzu ty parametry ovlivnit? Mam jim druhy den vodu menit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 09:03 JoKa Re: MonterMonty
Jo, prendavam to. Obsypaji list, tak ho smiknu a prendam. Delam to takto dva roky a tohle se deje az v posledni dobe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 06:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Sváděl bych to na parametry vody.
Téměř zcela jednoznačně + dravý nálevník by také mohl po té první várce plísně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 19:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Urtman
a to ty jikry dáváš do separé nádrže ? je to určitě zaplísněné , nebo to zbělá ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.09.2014 19:37 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Sváděl bych to na parametry vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 19:30 JoKa Re: romant
Také se zeptám na téma plíseň...
V poslední době (2-3 měsíce) mi vajíčka plesnivý, ale hrozně zvláštně... Zplesnivý 3-4 vajíčka z celé snůšky, které hned odstraním. Pak se den nic neděje a další den, když už jsou vidět ocásky, tak to zaplísní celé sakumprásk a je po vrhu...
Nevíš, čím to může být??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 18:44 R Muž romant [27987] Re: Rostislav84
Pokud jsou jikry straší než den a nejeví známky zaplísnění, nejsou mezi nima bílý kousky, tak bych to neřešil. Jinak ty bílý se dají odstranit, třeba ostrou špejlí a posléze ze dna odsát, to jsou nejčastěji neoplodněný a začnou plesnivět jako první a od nich se to mlže rozšířit i na ostatní zdravý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 18:39 Muž Rostislav84 [1] Re: romant
chovné ryby jsou zvlašt a mají naprostý klid. Tu eshu2000 mám objednanou.Jen mě zajimalo jestli to mužu použit,když momentálně nic jiného není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 18:15 R Muž romant [27987] Re: Rostislav84
Tak když není nic jinýho, tak i jo, ale osobně bych spíš šel do eSHy 2000 nebo acriflavinu. Jinak preferuju tu eSHu. Když nedáš nic, taky možný, tedy pokud nejsi produkční chovatel a netlašíš na počty. ;-) Co se nevyvede teď, vyjde třeba příště v jiný variantě a předpokládám, že jikry jsou mimo v separé nádrži. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 18:11 Muž Rostislav84 [1] – jikry
Zdravim lidi.Muže se při vytření jiker od skalar použit proti plisni multimedikal nebo preventin?Dik za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 19:36 Muž jiri609 [91] Re: luci
ale uvědom si, že když kupuješ rybičky, nemusí být pohlavně zralé, takže ti nebudou hned se rozmnožovat... a za další - většinou potřebují čas na zabydlení atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 18:34 luci – dík
Dík za radu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 18:25 R Muž romant [27987] Re: luci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 18:17 luci – jikry
Může mi někdo prosím poradit? Za jak dlouho vyprskne
skalára jikry? Jak dlouho porostou ? Čeká už asi4 týdny a
už fakt nevim kdy to bude. Jinak dík za odpověď spim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 19:17 R Muž romant [27987] Re: Otakar
Jinak nechci ti brát iluze, ale jedná-li se o výtěr(samec+samice) ve společenským akváriu, v drtivý většině případů z toho do rána nic není, ostatní obyvatelé, nebo rodiče se postarají samy. Ovšem když on dopostí i motyka spustí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 19:13 Otakar Re: romant
Taktéž jsem si to myslel, takže zruším opět proti pancéřníčkové bariéry - Díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 19:09 R Muž romant [27987] Re: Otakar
Tak jak tam nemáš samce nebude z toho nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 19:07 Otakar – Množení skalár
Dobrý den, dnes mi skalára začala lepit jikry na filtr. Chtěl bych se zeptat jestli je možné vyvinutí jiker, protože mám v akváriu pouze jen tu samici. Díky za odpovědi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 00:15 Muž jmalyska [167] – Odchov
Dneska mi samička nakladla mladé na anubias, ve společenském akva. Ihned jsem list přendal do plastové porodničky, nechal v tom samém akváriu a dal blíže k filtru aby byl list neustále pod lehkým proudem vody. Samička mimo porodničku.
Tak uvidíme. Nějak nepotřebuji mladém, co pak s nimi...
Už jsem měl 2x potěr, jednou se i rozplaval,ale ostatní velké skaláry si daly malé na snídani...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 20:52 Muž rriki [818] - CichlidyRe: TomaPetra
Máš špatné pH

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38756x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-skalary-rozmnozovani-odchov?od=551