Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 17:54 12Mattiew12
Nazdar mam jednu otazku: do akej velkosti sa dosrasta skalár diamand? nema niekto o tomto druhu skalara nejake info?hladal som skoro vsede ale o tomto druhu som nic nenasiel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 15:26 Muž DonJuanKarlos [30]
Tak snad se mi to za měsíc povede.dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 15:24 R Muž Silent [5949] – Re: DonJuanKarlos
Skaláry mláďata kožním sekretem nekrmí. O to se budeš muset postarat sám :-D . Jinak je nádhera sledovat oba rodiče jak vodí potěr po nádrži a jak se střídají v péči o potomstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 15:22 Žena Eliška [38] – Re: Motýlek - jarda
Jehla se dala koupit normálně v lékárně, poměrně silná je růžová, jestli jsou ještě silnější by ses musel zeptat. Ale je to už pár let, co jsem kupovala, tenkrát stála 0,80Kč (je to tak 5 - 6 let). Ale za optání nic nedáš. Spíš bych se ale pokusila sehnat malou pipetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 15:20 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: fantasta
Nemají skaláry taky něco jako mají terčovci, že mláďata krmí kožním sekretem? Promiň že tě otravuju, ale konečně jsem našel někoho kdo tomu rozumí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 15:17 R Muž Silent [5949] – Re: DonJuanKarlos
Pokud je tam necháš tak do další snůšky. Pak by je mohli začít odhánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 15:15 Muž DonJuanKarlos [30]
Moje se třou na dřevo palec tak jim tam jedno dám. Díky za rady za měsíc to zkusím. jak dlouho se o ně budou starat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 15:13 R Muž Silent [5949] – Re: DonJuanKarlos
Podklad kam se vytřou. Může to být třecí kužel jako pro terčáky, nebo velkolistý echinodorus, nebo jen šikmo postavený kus břidlice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 15:10 Muž DonJuanKarlos [30]
Co je třecí substrát? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 15:09 R Muž Silent [5949] – Re: DonJuanKarlos
Jako vytíračka to stačí. Jen potřebují třecí substrát a nejlíp stejnou vodu jako měli ve společné nádrži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 15:05 Muž DonJuanKarlos [30]
Svítil jsem 2 hod. po zhasnutí zářivek a samec odehnal samici a bylo vidět že je stresovaný a tak jsem to radši vypnul no a ráno byly jikry fuč sad Máte někdo zkušenosti s párem, který je zvlášť v akva? Mám jedno volné akvarium (cca 50 litrů) 50d*40vysoké*30h, zaběhlé s molitanovým filtrem, stačí to? Odchovají je až do velikosti 1 cm? (kdybych je krmil žábronožkou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 11:43 motýlek - jarda :-)
no - teď ale ryze teoretizuji, protože sám to nemám odzkoušené ... šlo by dát jehlu ze stříkačky na hadičku připevněnou ke špejli a takto to odsávat (ale netuším, jestli se dá sehnat tak silná jehla?) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 07:39 R Muž Silent [5949] – Re: DonJuanKarlos
Pokud chceš cíleně odchovávat tak je musíš mít zvlášť. Rozhodně jim nepřisvicuj celou noc. To není dobrý nápad. Nakonec by tu snůšku požrali sami vlivem stresu. Jestli nemáš možnost mít třecí nádrž tak to musíš nechat na přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 20:20 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: DonJuanKarlos
poradí mi někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 18:06 Muž DonJuanKarlos [30]
Ahoj, zase se mi trou skaláry ve spol. akva. Ale v noci jim jikry sežrou thokaráti atd.. Napadlo mě na místo kde se vytřeli svítit přes noc halogenovou lampičkou, aby nespaly a hlídali je.
Nevyčerpá je to? thx

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 21:44 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: majda
Musíš koupit víc skalar 2 nebo 3 ať se vyberou samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 19:14 majda
S tím samcem se budu snažit, ale těžko to v akvaristice poznat. Navíc občas bývají agresivní rozzureny a já tam mám hejno neonek hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 21:27 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: majda
Kup jí samce. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 20:57 Mišo57
nemaj strach mne sa jedno obdobie treli kazde 2 tyzdne a bolo to v pohode X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 18:48 majda
Fotka k příspěvku Ahoj,mám v akva neonky a skáláru. Je to samice, a tře se tak jednou za měsíc. Mám strach, aby ji to příliš nevyčerpalo. Dá se s tím něco udělat? Děkuji za radu
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 13:42 Jason
Nechavame vzdy s rodici, ti se o ne staraji a neni problem s plisnema, pokud je bila jikra tu ihned odstranuji. S jikrami co nejmene hybat, pokud jsou ve fazi ocnich bodu tak vubec!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 13:16 Muž DonJuanKarlos [30]
tu tvrdost bych potřeboval v dGH ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 22:51 Nobody – Re: jirka
Pominu tvrdost jako takovou. :-)
Vodivost 130-150 mikrosiemsů na centimetr.pH rozmezí 6,5 - 7,2.Teplota 25-26°C(u černých 26-27°C).Jikry neplísní,plůdek se perfektně líhne a rozplavává i u náročnějších forem(variant)skalár. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 22:40 jirka – Re: DonJuanKarlos
zeptej se zde přítomných úspěšných skaláristů na tvrdost jejich vody.posune tě to hodně dopředu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 18:59 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Snofrev
Snofrev: To je asi ten důvod (z jiker jsem odstraňoval ty zablísněné a některé se asi mylem dostali nad hladinu). dík palec příště už to bude lepší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 17:20 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: Standa
Jestli z nich čouhají bílé šnůrky tak to už jsou asi plesnivé a jestli ne,rodiče tam nedávej sežerou je nebo se oně nebudou už starat.Návodů jak se starat o jikry skalara je tady plno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 14:16 Standa – Bělající jikry
Zdravím,mám pár skalarů,kteří se mi poměrně často vytírají,pořídil jsem porodničku,při tření jsem je s listem do porodničky(síťovina v akvárku cca15cm,15cm,na 20cm) přemístil,vytřeli se na list,poté jsem je z porodničky přemístil zpět do akvárka,na druhý den jikry zbělali,zatím jsou bílé a je vidět zřejmě plíseň,jinak z těch jiker čouhají takové bílé šňúrky,tak nevím,mám oba skalary dát zpět do porodničky?Musí tam během celé doby být?A není ta porodnička pro ně malá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 18:08 Muž Snofrev [54]
Když jsou jikry bílé, tak to neznamená, že jsou plesnivé, ale buď nejsou oplodněné a nebo jsou poškozené při manipulaci s nimy.Ty černé body v nich, tak tomu se říká oční body.Pokud je kdokoliv přendaváte do jiného akva, tak doporučuji co nejdřív po nakladení a nebo pak až když se vytvořej ty oční body.Jinak raději nehýbat a mělo by být vše OK palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 16:27 Muž DonJuanKarlos [30]
Jsem si jistý že mám samce a samici palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 01:22 Vééna – Zbělení jiker
Zdravím,
mám podobný problém jako někteří z níže zmíněných. Skaláry se mi třely zatím pouze jednou, takže je možné, že chyba bude v mojí i jejich nezkušenosti :-) , ale přesto..První den bylo vše podle očekávání - pouze pár bílých jiker, druhý den - bílé jikry stále přibývaly a bohužel třetí den - zbělaly i zbylé jikry a některé byly najednou úplně průhledné..Kladení a následné oplození jiker sem viděl na vlastní oči, takže mám jistotu, že nejde o dvě samice, ale je to opravdu pár (dobře patrné rozdíly v pohl.org.).. Skaláry se o jikry staraly a bílé jikry sem jim průběžně vybíral. Teplota byla 28°C. Jemné vzduchování šlo přímo na list s jikrami. O plíseň se podle mého nejednalo, pže došlo pouze k zbělení jiker, žádnému zaplísnění...
Je možný, že by skalár jikry neoplodnil?? Nebo je chyba jinde (např. vada samce, pohlavní nedozrálost - jedná se o mladý pár, ...)??
Budu rád za každý názor... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 22:03 Nobody – Re: jirka
Ano,ty black jsou na tom hůř.Tam je potřeba vyšší teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 22:00 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: DonJuanKarlos
Jestli zbělali,tak nebyli oplozené a třou se ti asi 2 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 21:54 Muž DonJuanKarlos [30]
Tak já jsem to už vzdal měl jsem pouze cca 5 zdravých jiker sad zkusím to zase při dalším tření.
Ty moje jikry neplesnivěly, ale zbělely (žádné chloupky atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 19:40 jirka – Re: Nobody
vysoká proto aby se vyklubaly právě už za 2 dny a nesplesnivěly.kvůli vodě musím odebírat jikry.u amazonských mám výsledky většinou jako ty,jsou bezproblémové,skoro stoprocentní ale u chov. variant např. u černých to kolísá,někdy 80% vyklubaných, jindy celý výtěr splesnivý,proto spěchám s vykulením
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 18:49 Nobody – Re: jirka
Proč tak vysoká teplota?
Odchovávám společně s rodiči při teplotě 25-26°C.Potěr se kulí zhruba za 3dny a za dalších 5 dnů se rozplave.Jikry plesnivé - za celou dobu tak 10-15 kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 18:26 jirka – Re: DonJuanKarlos
myslím že celkem běžný průběh,alespon u mě.24hod. po výtěru pár plesnivých jiker,(ihned odstranovat)další den již plísen řádí ve větším měřítku.drž teplotu na 28-29 a za 48hodin by měly být vyklubané.odstranuj i potom plísen dokud se nerozplavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 17:56 Muž Eff [417] - Rostliny
Odsávat jikry hned po tom co zbělají, aby se plíseň nešířila (já vím, ze školy to půjde asi špatně) a možná přidat toho vzduchování. Jinak to co psal Hadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 17:34 Muž DonJuanKarlos [30]
Hadu: dík ještě nějaké rady ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 16:24 Hadu
Nech více původní vody - té kde se třely a lehce tam kápni přípravek vhodný proti zaplísnění jiker, třeba Mycopur. palec Mělo by se to zlepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 15:47 Muž DonJuanKarlos [30] – Bělající jikry - Skalára amazonská
Ahoj
Mám problém: Skaláry se mi třou docela často palec a tak jsem se rozhodl je zkusit odchovat. Když se zase vytřely ustřihnul jsem list i s jikrami, dal do 10 akva (teplota:30 1/3 voda kde se třely a 2/3 nová odstátá voda) list jsem napnul kolíčkem a kamenem a v místě kde byly jikry vzduchoval filtrem z cigaret (má nejemnější bublinky). 1. den bylo vše OK, 2. den bylo z 200 jiker 30% bílých, ty jsem ostranil (ráno),ale když jsem dnes přišel ze školy tak byly zase další bílé ty co před tím nebyly takže dalších 40% bílých sad u těch v pořátku jdou už vidět černé tečky potlesk (asi zárodky) .
Neměly by jikry zbělat najednou a ne takhle postupně?
Co dělám špatně?
dík,moc bych je chtěl zkusit odchovat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 08:46 Muž Yirka [9135] – David a Goliáš
Když jsem asi před 10 dny koupil zlatou varietu skaláry (cca4cm), měl jsem obavu jak ji ostatní přijmou. 2 dny ji proháněly a pak se vše uklidnilo a byly v poho. Včera jsem však zjistil, že nová skalára prohání přírodní (nejméně 2x tak velké), a obě dvě si to nechají líbit a prchají. Je to normální? Máte někdo podobnou zkušenost - nebo je rezavá barvou agrese i u rybek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 16:41 jirka – Re: skalárka
proti plísni můžeš použít 30procentní peroxid vodíku,5ml na 20-30 litrů,jikrám skalár spolehlivě 1 ml. na 4-5litrů,plesnivé jikry mechanicky odstranuj jinak ti plísen vše zničí.po rozplavání je dobré nonstop několik dnů svítit než potěr zesílí.jinak při 28 stupních by se měly jikry vykulit již po 2 dnech.artémka je výborná ale údajně u mladých párů je malý potěr a potřebuje tu nejemnější a čerstvě vylíhlou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 16:19 Muž DonJuanKarlos [30]
Mr.Frame: tak max. 3 - 5 měsíce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 22:55 Vééna
OK. Díky za info... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 21:09 jirka – Re: Vééna
pokud jsou o.k. tak to dokážou i každý 8.-10.den a to pravidelně několik měsíců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 20:17 Nobody – Re: Vééna
Ano.
Možné to je,hlavně když jim odebíráte jikry nebo o ně přijdou.V určitou chvíli si dají delší pauzu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 20:13 Nobody – Re: dado
Záleží na tom,jak vysokou teplotu máte v akva a jakou formu skalár.
Pro tření stačí teplota 25-26°C.U formy black raději 27-28°C.
Já se nyní věnuji formě RED CAP DIAMOND - stačí těch 25-26°C.Mám je samostatně po párech v akva-nepřemisťuji jikry.Krásně se o ně starají. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 19:10 Vééna – Tření - jak často???
Zdravím všechny,
využiju této sekce o skalárách a taky přidám jeden dotaz. Zajímalo by mě, jak často (v jakých odstupech mezi třeními), se může pár znovu vytřít?? Ptám se proto, že zhruba před 3 týdny se mi vytřel můj dominantní pár a už dneska je při letmém pohledu patrný, že se na vytření chystá znova (velké břicho samice, větší agresivita páru, hlídání teritoria,...). Je možný, že by se opravdu třeli řekněme jednou měsíčně??

Díky za odpovědi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 12:24 dado
Chcel by som sa opytat ze ked zvysim teplotu v akva ci ich to (prinuti) k treniu, nevedel som inak napisat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 09:18 dado
Nobody,diky presne to som chcel urobit dam list do malej nadrze a budem sa one starat sam

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38756x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-skalary-rozmnozovani-odchov?od=1801