Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 17:16 Martin – Biele ikry
tiez som dal ikry hned po nakladení do 3 litrového akvária a zbelelo si 95% ikier a zbelejúasi aj ostatné asi sim mal zlú teplotu 24 stupnov poradte mi. veľmi by som ich chcel rozmnozit a este mi poradte preco mi rodičia začali žrať ikry hned po vytrení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 09:46 jana – belajicy skalary
jmenuji se jana a mam stejny problem jako mnoha zvas ale byle jikry jsem odstranila vzala jsem trilytrovou sklenici a do ni jsem dala teplomer s teplotou 28 a ten list s jikrama jsem zvedava jestly neco stoho bude budu rada za kazdou radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 09:46 jana – belajicy skalary
jmenuji se jana a mam stejny problem jako mnoha zvas ale byle jikry jsem odstranila vzala jsem trilytrovou sklenici a do ni jsem dala teplomer s teplotou 28 a ten list s jikrama jsem zvedava jestly neco stoho bude budu rada za kazdou radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 18:42 azir
Dahak - nemas icq? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 18:22 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: azir
Hej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 17:53 azir
ok takze samec sa len obtiera o ikry nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 17:52 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: azir
No co delaj pri treni...samice klade jikry a samec po ni samec jikry oplodnuje.S jikrama urcite nehejbat.Skalari moc radi pri vyruseni nebo stresu svoje jikry zerou.Pokud by jsi prelovil jen jikry tak by musela bejt v tom druhym akvarku stejna voda a teplota jako v tom ve kterem se vytreli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 17:46 azir
este my povec co robia pri tom treni a ci mam teda dat tie vajicka aj so skalarmy do druheho akvarka?
rychlo odpiste!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 17:37 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: azir
Pokud je neoplodnil pri treni tak ted uz to nestihne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 17:31 azir
no tak to som v haji ani jedno neni oplodnene rozzureny tone no a mam este aj take priesvitne ako keby alebo take zlte a kolko to asi tak trva pokial samec oplodni ikry?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 16:49 véna – Re: azir
Je to jednoduchý. Bílé jikry sou neoplodněné a takové jakoby mírně našedlé, jsou oplodněné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 16:28 miro03
Ked sa na ikri pozreš pod lupov tak po 24hodinách je už vidno čierne tečky takže podla toho vieš ktoré sa vyvíjaju a ktoré nie hlavne,tie neoplodnené bud splesneju hned alebo po nejakej dobe. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 16:15 azir – ako vypadaju ikry skalara po oplodneni?
ja mam doma parik skalarov a mam aj ikry len niektore su take biele(myslim si ze su oplodnene)a niektore su len take priesvitne poradte my ako rozoznat ktore su oplodnene a ktore nie
palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 21:43 Hony – re:anonym
nebojte předtím v tom kyblíku žádné takové svinstvo nebylo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 20:17 anonym – Re: Hony
a nezapoměl jsi v tom kýblu primalex?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 19:07 Hony
zkoušeli ste někdy přenášet rybi v bílím kyblíku jednou sem je přenašel ke kamošoj a z černýho sumce se stal bílí tak myslím že tamvší barva bude lepší na zbarvení ryb ale jak to je se stresom tak si myslím že by světleší hněda vyhovovala nebo jiná světlejší barvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 18:25 Muž DonJuanKarlos [30]
V páru jsem skaláry prodávat neviděl (pokud ty jo tak máš štěstí palec ) a navíc skaláry dost špatně donutíš ke spárování. Je to lepší nechat na nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 18:08 Muž styv [10] - Amerika
Ja som si myslel, že už máš chovný pár.V tomto akváriu ti nikdy nedorastú skaláre a nie ešte ,že by sa množili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 16:22 Muž TomášB [12]
a dolita voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 16:20 Muž TomášB [12]
akva bylo dneska přemístěno do mého pokoje a v neděli koupím pár skalár
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 21:33 Nobody – Re: RAP
Souhlas.
Rozdíl je udělat černé dno u odchovných nádrží a černou stěnu.
Mám dno vlastně bílé,deska polystyrénu.Rybám to nevadí.Nejsou lekavé.
U 50l je asi jedno,že se jedna stěna natře světlejší barvou.
U velkých odchovných nádrží(300 a více) je to nepraktické.
Pro lepší údržbu nádrže je dobré,aby byla přístupná z obou stran(na délku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 20:52 RAP
Dr. Jurgen Schmidt doporučuje světlé barvy, nejlépe světle zelená nebo světle hnědá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 18:14 Muž juro127 [6]
:-| nooo nechcem sa velmi starat ale biela ryby urcite stracuje takze bielu neodporucujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 18:06 sakrbleK – Re: DonJuanKarlos
Názor asi né,ale barvu mění hodně ryb podle podkladu/pozadí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 18:03 Muž DonJuanKarlos [30]
matrix069 napsal: Nemožno to zrovnávať,ale skúsme si predstaviť prázdnu izbu natretú celú na čierno,asi by sa mi tam moc nepáčilo,ale keby do nej dám pekný koberec,nejaký farebný nábytok+nejaké doplnky,tak by sa mi tam aj možno dalo v pohode žiť. hmm :)
pochybuju, že ryby budou mít na barvy stejný názor jako člověk....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 17:52 Muž matrix069 [79]
Ja si myslím,že farba spoločenského akvária a odchovien sa nedá zrovnávať. Myslím,že v spoločenskom akváriu je čierna v pohode-sám ju mám v jednom z mojich akvárii a Skalárom(vytierajú sa pravidelne) ani iným rybkám očívidne nevadí.No v spoločenskom akváriu,na rozdiel od odchovien,sú rastliny,nejaká tá dekorácia a dno,kdežto odchovne sú zriadené hlavne na to,aby splnili svoj účel a bola v nich max.čistota a jednoduchá údržba. Z tohto pohľadu,je preto svetlešia farba pre rybky možno oveľa viac vyhovujúca ako čierna.
Nemožno to zrovnávať,ale skúsme si predstaviť prázdnu izbu natretú celú na čierno,asi by sa mi tam moc nepáčilo,ale keby do nej dám pekný koberec,nejaký farebný nábytok+nejaké doplnky,tak by sa mi tam aj možno dalo v pohode žiť. hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 16:38 Muž DonJuanKarlos [30]
Ve společenském akvariu nejde ani tak o pozadí jako o rostliny a ryby palec Pozadí by mělo být jednoduché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 16:26 sakrbleK
A taky si myslím,že se namýlím,když řeknu,že mnohem estetičtější je mít nejen chovnu ale i jednotlivé akvária natřeny nějakou veselejší barvou než je černá.Jeden příklad za všechny federic.sk/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 16:14 sakrbleK – Re: Přéma
Inu,je zaděláno asi na plodnou diskusi ohledně vlivů barev na ryby,jak ve společenské,druhové nebo chovné (třecí) nádrži. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 16:09 Muž Přéma [23] - Amerika
No tak já s tím natíráním ještě počkám,nějaký barevný papír tam můžu dát vždycky,vyjádří se k tomuto tématu ještě někdo?
Mimochodem,v bývalém akváriu (společenském) jsem měl černé pozadí a skaláry se třely jedna báseň,nemyslím si,že byly ve stresu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 15:57 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: sakrbleK
Jak vysvětlíš že ryby v akvariu s tmavším dnem jsou lépe vybarvené než se světlým?
Díval jsem se na odchovnu mira03 a viděl jaké má pozadí u chovných akvarií, je tmavě modré. (myslím tu u terčovců PIGEON BLOOD)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 15:49 sakrbleK – Re: DonJuanKarlos
Jak můžes srovnávat přírodní podmínky s podmínkama v akváriu?A navíc,proč srovnáváš 2 zcela odlišné věcí.Je to to same,jako kdybys zkoumal vliv těchto věcí na člověka.Něco je zavřít člověka do osvětlené místnosti s 4 černými zdmi a druhého zavřít do tmavé místnosti,bez světla.O tom,jaký má vliv černá barva na člověka a jaký má s ní pocit,je snad všem jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 15:45 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Přéma
Podle mě je to blbost, v přírodě žijí skaláry v blackwaters (černé vody obarvené listím atd.) takže černá pro ně bude dobrá nebo zkus hnědou. Zelené, modré nebo bílé pozadí je pro ryby stresující no Ta modrá nebo zelená tapeta jedině, kdyby byla tmavá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 14:52 Muž Přéma [23] - Amerika – Černá není dobrá?
miro03 napsal: Čierna ryby stresuje najlepšia je modrá,zelná,biela.

Má ještě někdo tentýž názor?Nikdy jsem toto neslyšel,spoustu lidí volí černé pozadí v nádrži.
Mám totiž novou vytíračku pro skaláry a čichavce - 100 l a zrovna dnes jsem se chystal natřít vnější zadní stěnu černou barvou.... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 14:15 miro03 – Re: chicko
Neber to špatne ale radit čierne pozadie pre skaláre je špatné tak ako i pre terčovce.Čierna ryby stresuje najlepšia je modrá,zelná,biela.Tieto farby ryby ukludnuju citia sa v nádržiach lepšie.Mám vlastné skusenosti že ked chodím okolo rýb v tmavom tak su nepokojnejšie a ked chodím v bielom tak su ryby v klude nelakaju sa tak.Stačí pozret aj na internete a vidíte že všade su pozadia volené svetlé ako i ustrojenie zamestnancov alebo chovatelov.Ja osobne čo máme chovné páry skalár tak su v 50litrových nádržiach.Len dopusti vodu doplna,tak ako radia iný a pokial nemáš istotu v stolíku tak daj akvárium tak aby si nemusel trpnut kedy Ti ten stvol rupne. ;-) hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 10:56 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: TomášB
bojím se by ten stul neprdnul protože ted už je pořádně prohnutej
tak tohle bych neriskoval ne Jetli to nechces dat jinam, tak radim ani nezavadet. Pri vymene vody ti ukapne na stul, a ten povoli. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 09:35 jirkaa – Re: TomášB
chudáci ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 09:07 sakrbleK – Re: TomášB
A ty i přesto,že nedokážeš zajistit vhodné podmínky pro odchov Skalár je tam chceš dát?To je teda přístup...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 09:03 Muž TomášB [12]
bojím se by ten stul neprdnul protože ted už je pořádně prohnutej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 08:32 akvaman
určitě bych přidal vodu když už akva není vyší a nahoru kryt jak už se tu řeklo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 08:28 Muž chicko [124]
Nalepil bych nějakou látku z boku a ze zadu(černou) a dolil bych vodu´a přidal krycí sklo-nebudeš jim muset pak tolik topit, takhle ti to hrozně "větrá" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 08:26 Muž styv [10] - Amerika
Dá sa ,viac vody, oblepiť 3 strany akv.aby neboli ako na námestí,zo 2 trsy mikrosoria a zakryť aby nevyskočili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 08:22 Muž TomášB [12]
jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 08:18 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: TomášB
50? coze :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 08:14 Muž TomášB [12]
jeto 50l a větší nemám a nebylo by místo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 08:11 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: TomášB
větši akvo? :-O když to má bejt na skaláry:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 08:03 Muž TomášB [12] – odchov skaláry
Fotka k příspěvku Koukněte na fotku a uznejte co tam ještě chybí kromě rybek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 14:25 Bohis – Re: DonJuanKarlos
Tvůj sameček asi není ještě pořádně vybaven, snaží se, ale málo. Časem to příjde. Vajíčka si zbělají kdykoliv... Já jsem potěr stěhovala do jiného akvarka, až byl vyklubaný z vajíčka, ale nesměl být rozplavaný, jinak by se nedal chytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 18:10 12Mattiew12
aha diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 17:58 R Muž Silent [5949] – Re: 12Mattiew12
Dorůstá jako všechny ostatní variety cca 10-12 cm délky těla. Informace jsou stejné jako u všech šlechtěnců Skalár. Není to přírodní forma.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38756x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-skalary-rozmnozovani-odchov?od=1751