Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 17:34 Muž Martex42 [20] - Tetry
Nebude těm jikrám vadit zvýššení teploty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 15:05 R Muž romant [27987] – Re: Martex42
Teplotu zvedni a dej tam vzduchování, ať kolem jiker proudí voda.
Edit: Použij ještě nějaký prostředek proti plísni, je toho mraky, co seženeš, nebo můžeš když uvidíš plesnivou jikru je jednotlivě odstraňovat, ale to je velmi neefektivní. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 14:56 Muž Martex42 [20] - Tetry – teplota 25°C
Zdaravím vás,Skaláři se mi vytřeli při 25°C. Jikry jsem jim sebral a dal do elementky mám tam nechat tu stejnou teplotu nebo ji mám postupně zvednout na 27°C? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 13:20 Muž Yirka [9126] – Re: Trdej
Ta perioda sedí, je to jednou až dvakrát do měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 13:14 Trdej – Re: Yirka
Někde jsem četl že by se mĚli třít asi po tŘech týdnech,tak udělám,jak říkáš. Děkji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 12:54 Muž Yirka [9126] – Re: Trdej
Tak ještě jednu radu na závěr. Vytřely se jednou, vytřou se podruhé a budou se při dobré péči vytírat pravidelně. Proto bych je nechal na první tři výtěry ve společenské nádrži, aby se naučily péči o jikry (i s tím že to nakonec neuhlídají) a potom bych teprve přikročil k odchovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 12:52 Trdej – Re: Dahak
Děkuji za varování,je to poprvé ,co se mi vytřeli skaláři a vůbec nevím,co s tím.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 12:39 Muž Yirka [9126] – Re: Trdej
O jikry se dobrý pár postatrá, bude je až do vykulení ošetřovat, jakmile se začnou rozplavávat pár bych odlovil. Ryby musí být v klidu a pohodě jinak jikry či potěr pozřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 12:39 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Trdej napsal: A ještě jeden dotaz,mám asi 10malých mečovek(potěr) můžu je dát k jikrám do akva?
Určitě ne.Potěr živorodek je větší než čerstvě vylíhlý potěr skalárů a i kdyby je nedokázal sežrat mohl by je zabít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 12:19 Trdej – Re: Yirka
Jj dám na tebe, byl to jen dotaz.Jinak normálně až se skaláři budou připravovat na páření,tak je mám odlovit do jiného akva ? a ony se budou o ty jikry starat?Nepožerou ten potěr ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 12:04 Muž Yirka [9126] – Re: Trdej
Osobně bych to nedělal, i když vlastní zkušenost nemám. Ale musíš je krmit při vyšší teplotě a tím pádem je horší kvalita vody atd. Prostě ne (ale třeba bude mít někdo jiný názor).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 11:11 Trdej – Re: Trdej
A ještě jeden dotaz,mám asi 10malých mečovek(potěr) můžu je dát k jikrám do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 11:08 Trdej – Re: Yirka
Ještě jednou děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 10:29 Muž Yirka [9126] – Re: Trdej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 10:07 Trdej – Re: Yirka
Děkuji ti strašně moc.No bohužél,už jsem udělal,co jsem udĚlal.... :-( Zkusím to.Tažábronožka to je živá potravá ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 09:44 Muž Yirka [9126] – Re: Trdej
Nechci brzdit tvé nadšení z prvního výtěru nějakou skepsí, ale upozorním na nějaká úskalí umělého odchovu. Předesílám, že je lepší chovný pár nechat sehrát a pak se pokusit odchovávat ve zvláštní nádrži. Pokud ses rozhodl pro umělý odchov tak vedle toho cos již udělal je třeba zajistit trošku vyšší teplotu na 27-28°C, dále vodu ošetřit nějakým prostředkem proti zaplísnění a hlavně, list celou dobu jemně vzduchovat. Bílé jikry odsávat. Pokud nesplníš tyto podmínky je takřka vyloučeno odchovat nějaké rybky.
Jako potrava by měla sloužit žábronožka nebo cyclop, máš ještě pár dní se porozhlédnout. Jinak odchov pěkně popsán zde v atlasu a také v mnoha příspěvcích v diskusi.
rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 09:10 Trdej
Ahojte,včera večer se mi ve společenské nádrŽi vytřeli skalári na list,ten list předělám do druh=eho akvárka,a vodu odeberu z akvárka.Ale v atlase psali,že po rozplaváni je mám něčím krmit,ale já nevím co to je :-( no čím,a ani to určitě nemám :-( Můžu je krmit něčím jinym?Třeba mám granule pro panceřníčky,když ji rozdrtím,tak by to mohli slupnout,nebo ne ?Pak mám sušené nýtěnky,nějaké sušené korýše,a klasickou vločkovou stravu.Prosím pomoc,je to moje ,,první,,

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 18:56 Muž kortezhugo [983] – Re: Romy
1000 percent su to 2 samci... :-) skalare mam "stale" a chovam ich uz od malicka... ano
ale ako som pisal uz prestali spolu cistit list teraz sa pre zmenu vedia poriadne pobit...ale len sem-tam...este ze to nerobia casto vedia si pekne dotrhat plutvy...
mozno raz natocim tu bitku... X-) este sa aj zahriznu do seba... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 18:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Vpravo je to jasný samec,vlevo si nejsem jistý...Zkusil jsem se zeptat chovatelů skalár a ani jeden mi nepotvrdil tření resp.přípravu místa na jikry od samců,od samic ano,ale napadá mne otázka,jak je to s urogenitálními papilami,jste si jistí,že to opravdu nebyly dvě samice???Co takhle dominantní sammice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 18:32 Muž kortezhugo [983] – Re: Romy
Fotka k příspěvku tieto 2 su samce a uz par krat "dva samci skalár svorně čistili místo výtěru" palec
teraz sa ale obcas pobiju...-dufam ze ich to casom prejde a zoberu medzi seba mramorovu samicu... :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 17:13 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Yana
Zcela upřímě,o tření samic jsem nejenom slyšel,ale zažil i na vlastní kůži...,ale že by dva samci skalár svorně čistili místo výtěru,to je docela proti genetickému fondu cichlid...Jestli má někdo podobné zkušenosti,o čemž ale pochybuji,sem s nimi. Jen tak si říkám,zda to nebylo naopak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 15:54 Yana
u mna tak cistili jeden list asi 3 dni, a nakoniec sa nevytreli. O par tyzdnov ked som dokupila dalsieho som prisla nato preco, lebo to boli samci :-D A ta nova bola samicka, tak sa s nou obaja neskor vytreli, ale samica nato doplatila, lebo jej totalne znicili chvost. Jedneho samca som nakoniec dala svokrovi, a teraz sa uz tru bez problemov, dokonca sa im uz aj rozplavali mlade. Na prve trenie sa vykasli, skus zobrat ikry tak z 10teho, uz budu skusenejsi a budu mat aj viac oplodnenych ikier
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 12:08 Muž kortezhugo [983] – Re: reddriver
...uz som to tu na fore spominal - raz sa mi stalo ze sa vytierali spolu 3-skalare...2samice 1samec...a spolu ich aj strazili... :-) X-)
...skoda ze som si to nesfotil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:59 Muž Miras [111] – Re: reddriver
možná začnou čistit někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:54 reddriver
tu třetí skaláru jsem včera ještě odlovil...čistění pokračovalo dále do noci...ale pak najednou se na to vykašlaly a listu už si ani nevšimli...v jednu v noci sem je šel zkontrolovat a jezdily si úplně jinde po akváriu...a k vytření nedošlo, zajímavé chování:) a neonky už do teritoria pouštěj a přestaly na ně útočit, čistý list obsadily okružáci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 21:28 Muž Yirka [9126] – Re: reddriver
Jde o to co myslíš tou druhou ( nebo třetí?) skalárou. Každopádně jestli je to první výtěr tak bych tomu nechal volný průběh, poučil se sám a nechal učit ryby. Do 3 týdnů bude výtěr další a pak uř dle zkušeností můžeš přikročit k nějaké akci. Toť moje doporučení pro teď.
edit: ještě to kladélko - je to pohlavní orgán samičky, kterým "spouští" jikry na plochu. Má jiný tvar než orgán samečka, ale když tady trochu zabrouzdáš ve vyhledávači a fotkách u skalár, určitě top najdeš nafocené.
rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 20:57 reddriver
že bych si nastavil buzení?:) mám z toho strach je to mé poprvé:) nebo odlovit i tu druhou skaláru? já tam moc ale nechci šťourat sítkem abych je nějak nevyplašil...a navíc v tom druhym akvárku to není zrovna ok teplota atd. Blbá otázka co je kladélko?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 20:42 Muž Yirka [9126] – Re: reddriver
Je blbé, že to je na noc, pokud nakladou tak do rána to těžko ve společenském uhlídají. Přes den to nějakou dobu vždy uhájí. Největším zlodějem bude skalára a neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 20:37 Muž Miras [111] – Re: reddriver
i to že ti je sežerou ostatní obyvatelé se stát může, mě osobně už několikrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 20:34 reddriver
a když už pak čistí jenom jeden, tak je to těsně před tím? a který čistí? já se bojim aby ty jikry nesežraly ancíci, neonky a nebo jedna skalára co se točí pořád do kola
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 20:33 reddriver
takže varianta nechat je dneska aby oplodnili jikry a během zejtra list přesunout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 20:15 Muž Yirka [9126] – Re: reddriver
Záleží na tom jak intenzivně čistí a jestli čistí již jen jeden. Také jak moc má vysunuté kladélko. Řádově to bude asi spíše v hodinách než ve dnech. Celý ten proces u mně trvá asi den dva od začátku výběru teritoria, čištění posledního listu po začátek kladení, určitě však poznám ( a ty časem také) že do hodinky dvou budou jikry nalepené.
Dají se pochopitelně líhnout i odchovat bez rodičů, ale musíš si být jist že proběhlo oplodnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 20:10 JuMPo – Re: reddriver
ahoj ja taky chovam skalary,a premistit jen poter samotny nedoporucuji take sem to skousel ale bez uspechu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 20:05 reddriver – skaláry - tření
hoj, moje skaláry se nejspíše chystají vytřít..čistí jeden list pořád a střídaj se při tom...jeden sameček tam pořád oxidoval kolem a rušil je při tom...mám malé akvárium 112l tak jsem ho odlovil, aby měly klid. Moje otázka zní, za jak dlouho by tak se mohli vytřít jsou to řády hodin bo dnů? Po případném vytření list odstřihnout a přesunou do stejně temperované vody ze společenského akvária do menšího kam bych dal list a vzduchoval?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 14:29 Muž leak [8] - Rostliny
mam podobny problem ako reakcia o jedna nizsie. neviete niekdo poradit vcom moze byt problem. Voda je ako v spolocenskom AQ, kde sa vytrely. Dost masivne teraz hniju. NO3 25, NO2 0, pH 7,4, GH 14, kH 5.

Roztapam teraz sneh ak by bolo treba maksiu vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:10 Hencin – Re: Yirka
To by mohlo být pravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 18:30 Muž Yirka [9126] – Re: Paulina
Tak těch informací je trochu více, ale jak už někteří kolegové naznali a jak jsem ráno naznačoval, je to z cesty. Jedinému čemu bych mohl věřit je to že mladá mohla být nějaká plata a ta pak mohla skončit coby skaláří potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 15:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Mě se ani nezdá že v tak malém akva s ostatními rybami by sám od sebe přežil jeden skalár do velikosti 1,5cm hmm Bez odpovídajícího krmení a péče je to zázrak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 15:19 Paulina
No, skusim to foto, ale pojdem tam asi az zajtra alebo pozajtra, zatial vam dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 15:12 Muž Miras [111] – Re: Paulina
zkus udělat foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2010 15:07 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Paulina
Jsi si jistá že se jedná o skaláry? nějak si nedokážu představit jak by mohlo bejt vidět cokoliv u skaláry v žaludku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 14:06 Paulina
Aha, a este je tem jeden ancistrus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 14:05 Paulina
Ja som ho tiez videla, naozaj mal uz 1,5 cm. Dokonca ho vraj vidno v matkinom bruchu (?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 14:02 Paulina
OK, takze v 80l akvariu su 4 tetry cierne, 3 platy, 2 guramy (dnes rano akurat jedna z nich uhynula) a spominane 2 skalare.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 14:01 Paulina
OK, takze v akvariu 80 l su 3 tetry cierne, 2 platy, 2 guramy (dnes rano jedna uhynula) a tie dva spominane skalare
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 14:01 Muž leak [8] - Rostliny
1,5cm je dost vela, nemyslym ze sa zmesti do pusy skalarovy. Nebolo to skorej 1,5mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2010 13:03 Muž Yirka [9126] – Re: Paulina
Víš, je to celé trochu zmatené. Pokud nebude více informací o nádrži a jejich obyvatelích je to na hádání z křišťálové koule. Tak jak je to totiž popsáno je to trochu mimo realitu akvarijního života. Proto se také nikdo nežene do rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 10:46 Paulina
Dakujem, preco je ale potom ta samica malatna? Zeby bola chora? A nemohlo sa stat, ze ho zozrala sama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 06:09 Hencin – Re: Paulina
Skalary sice svoje potomstvo chrání, ale tlamovci tonejsou. Mladé v tlamkách nenosí. Maximálně přenášejí malý potěr z místa na místo. 1,5 cm už ne. Myslím si, že mladého skalárka ostatní obyvatelé nádrže prostě sežrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 00:30 Paulina – starostlivost skalarov o mlade
Chcela by som poprosit o radu - hladam na webe, ako pomoct svojej svokre a nenasla som tam ziadnu info, ktora by sa priblizovala tomu, co ptrebujem vediet. Kupila si akvarium a do neho (okrem ineho) parik skalarov. Jedneho krasneho dna zbadala v akvarku malinkeho - asi 1,5 cm - skalarika. Nejake dva tyzdne to vyzeralo, akoby ho chranila - prenasala ho v puse (obcas bol vidiet, obcas nie). No za posledne dva tyzdne to vyzera, ze ho samica vobec z pusy nevypustila, zacinala chradnut, lezala na dne akvaria a odmietala zrat. Ale asi pred styrmi dnami zacala javit zaujem o zradlo. Maleho stale nevidno. Co sa mohlo stat? Je vobec mozne, ze skalar takto chrani svoje mlade? A je nejaka sanca, ze to mlade sa este objavi? Nesudte ma prilis prisne, ja sa v rybkach nevyznam, len chcem pomoct. Dakujem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38756x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-skalary-rozmnozovani-odchov?od=1151