Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2016 16:52 R Muž romant [27987] Re: stanki
Nikoho nikam nesplachuj, rozhodně bude lepším řešením, když se pokusíš najít někoho a myslím si, že by to něměl bejt problém, kdo ty zprsklý ryby od tebe vezme jako krmení pro svoje dravce. Je to běžná praxe, kdo odchovává ve větší míře mívá k tomuto účelu nějakou nádrž, který se říká třeba kafilérka, kde se právě realizuje tím skrmením "likvidace" toho nepovedeného. Píšu to hlavně z důvodu kdy je mě jasný, že do toho půjdeš i když se zde povede jakkoliv plamenná a emotivní debata. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 16:16 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Zabít je nebo snad spláchnout je taky pěkně pitomá varianta. Určitě se najde někdo, kdo si je vezme pro želvu, nejaké velké dravce,anténovce nebo co já vím co. Prostě tak, aby to mělo další užitek, když už si to odpiplá.
Tady se totiž stala chyba už to, když dopustil, aby se takové ryby mezi sebou mohly spustit. Prostě bych si společně do akva takové ryby nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2016 15:53 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: stanki
Víš tady jde o něco jineho než o pochopeni toho co bys chtěl.
já osobně mam taky pár skalar kteří se třou každych 12 dni. Bylo by to super, kdyby se mi podařil odchov. Jenže..pár je mix. Sice jsou oba přírodní forma, ale z toho jeden manacapur a druhý kříženec manacapur..

nevěřim sama sobě v tom, že bych dokazala pak malý ryby zabit, když už bych si s nima dala tu práci.. radši bych je někomu dala..a jsme u toho.
mysliš, že zustaneš u toho že bys je spláchl když se s nima budeš piplat ?? A poznáš ,jestli ryby rostou tak jak mají Atd
zrovna dnes jsem v akvaristice viděla tak nechutně zprzněné skalarky, že mi to nedalo a šla jsem vedeni řict co si o tom myslim. Že nechapu jak mohou vzit do prodeje ryby které nemají dokonćene pruhy, spíš jen takové patvary, tlamky a prsní ploutve zdeformované, upálené hřbetní ploutve atd...
že by mě zajímalo od jakeho "chovatele" jsou ..
prostě nekonečný kruh...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 09:03 Muž Horác [3942] Re: stanki
stanki napsal: Dve kusky by som si nechal pre seba a zbytok radsej splachnem no. Hmm ... čím dál tím líp palec :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 08:17 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Aspon niekto ma chape :-). Tak by som to nerozsiril dalej. Dve kusky by som si nechal pre seba a zbytok radsej splachnem no. Ale najprv sa bude musiet nieco podarit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 08:00 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: MonterMonty
Hele, já z mého pohledu ho naprosto chápu.
Doteď se mu množily akorát ty gupky, jak sám píše a najednou má pár skalárů, který je ochoten se vytřít. No a měl by se té možnosti vzdát jen proto, že zprzní již tak zprzněný druh.
Prostě má radost a my mu ji bereme.
Jenže by měla následovat zodpovědnost z jeho strany, třeba to i dotáhnout do konce, ale pak dál to nepouštět mezi lidi a třeba si najít někoho, kdo s tím třeba nakrmí nějaké dravce nebo to hodí kačenám. Ale to je problém,který se ho teď hned netýká a jeho řešením se zatím odmítá detailně zabývat. A asi ani ještě nemusí, zatím to je v hypotetické rovině...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.09.2016 22:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: stanki
A v tom je ten problém , v akvaristice je vemou zadarmo -( ikdyž už taky ne , každej nechce riskovat kvůli pár korunám případné nemoce) , a trh bude ještě více zaplevelenej zprsklencema , pokud si chceš něco dokazovat nebo se naučit , pořid si ustálenou formu - několik ryb stejné formy a uč se na nich , bonusem ti pak může bejt pár kaček třeba na krmení , když se ti to povede , co je na tom nepochopitelného zas nebere nejen moje hlava ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 22:49 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Akvaristyka by ich zobrala zadarmo. Nejde mi o zisk ale o to to dokazat. Nehodlam natom zarabat a slachtit nejake druhy, len bi mi bolo luto len tak ich splachnut. Tiez netvrdim ze je to dobre zmyslanie len moj nazor. Mnozit gupky je jednoduche a premna uz nude. Chcem vyskusat nieco dalsie. A ked sa naskytla sama moznost preco nie? Ak je to zle tak si necham len zopar pre seba a zbytok pojde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2016 21:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: karmen1976
Hele , to je marný , vidina astonomických zisků je mnohem mocnější , von si to zkusí na vlastní kůži , pak zjistí že udá tak pět ryb za dvacku, pak nebude vědět co se zbytkem tak to začne rozdávat zadarmo , no a výsledný efekt ... další hromada zmršenců ... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2016 21:35 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: stanki
Právě že už je tak hrozně moc zprzněných skalar, že najít kvalitní čistou linii je téměř nadlidský úkol..
Právě z důvody "chovatelů" kteří mají podobný názor, že je to jedno, dyť je to skalara jako skalara...
rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.09.2016 12:05 RAP Re: stanki
stanki napsal: ...........Stale necham co je natom krizeni zle. Ved nekrizi sa skalar s nejak tetrou ze vniknu nejaky mutanti. Krizia sa len farebne variacie co podla mna neje zle.
Tak až si koupíš nějakou barevnou formu a budou ti z výtěru padat různobarevné mutace, tak možná pochopíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 18:58 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Neslo by o rodicoch ale o vodu. Starali sa vzorne, ale mam eztremne tvrdu vodu. Miesam ju napoli s RO a tvrdost vo spolocnom je nejakych 15gh. Taktiez uhlicitanova tvrdost je vysoka, namiesana voda ma 6-7 ale mal som aj 12 v akvariu a to asi kvoli tekutemu uhliu. Davkujem ho uz menej a klesla na 8kh. Taktiez nevzdychujem ale mam ph kontroler s co2. Ikrom by prospelo viac kyslika. Vodivost v akvariu mam okolo.700ms co tiez neje najlepsie. Ale stou mojou tvrdou vodou je to hrozne. A 100l akva na vyter nemam.
Stale necham co je natom krizeni zle. Ved nekrizi sa skalar s nejak tetrou ze vniknu nejaky mutanti. Krizia sa len farebne variacie co podla mna neje zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 18:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: stanki
A fakt jsi si jistej , že dokážeš jikrám věnovat lepší péči ,než jejich rodiče ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.09.2016 18:06 R Muž romant [27987] Re: stanki
Odborné křížení a domácí zprsk to je trošku rozdíl, leč zabránit se tomu nedá jinak než tím, že chovatelé jsou zodpovědní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 18:01 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Tak nic stoho nebude, po 45 zacali plesniviet a skalare to zacali jest. Nabuduce to asi zavcasu odoberiem a tam do vody z ro. A co je nezodpovedne? Krizenie? Ved uz dneska je vela krizencov skalarov. Druhy a farebne variacie stale pribudaju, natom podla mna neje nic zle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.09.2016 22:30 RAP Re: stanki
stanki napsal: Skrizil sa mi mramorovy s oranzovou hlavou a klasicky sivy s ciernimi masmi.3-4 kusky by som si ponechal a zbytok rozdal, alebo jedna akvaristika odoberie rybi. Uz som tam raz odniesol nejake co sa mi nepacili. .....
A jsme u toho, mícháš dvě barevné formy a při případném úspěchu je chceš pustit do oběhu. hmm Nezlob se, ale je to nezodpovědné.
Vykulený nerozplavaný potěr se dá odsát hadičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 11:44 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Skrizil sa mi mramorovy s oranzovou hlavou a klasicky sivy s ciernimi masmi.3-4 kusky by som si ponechal a zbytok rozdal, alebo jedna akvaristika odoberie rybi. Uz som tam raz odniesol nejake co sa mi nepacili. Ja sa nebojim ze ich bude vela ale skor ci prezije aspon nieco. A ked sa budu drzat v hufe na jednom mieste bolo by to fajn. Rodicia ten huf budu srazit? Este som otom ani nepocul ako to.robia. Inak ruducha uzskoro neje, uz sa drzi len scati na anubiase a este par listy inych rastlin.

Alebo skusal niekto prelovit potom ten huf? Jasne ze nie do sietky ale napriklad sackom, vedierkom... aj keby sa mi podarilo prelovit len cast
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.09.2016 11:20 RAP Re: stanki
stanki napsal: Aj keby nieco ustrazili, ako ich nakrmim v 450tke husto zarastenej? . .........
Chcel by som nieco odchovat a pritom nezatazit vodu v spolocenskom. Preto uvazujem o preloveni ikier

Krmení můžeš pomocí injekce vstřikovat přímo do houfu mladých. Navíc v zaběhlé nádrži si prťata něco najdou, např. právě v porostu ruduchy.
Máš tam několik barevných forem, nevím, jak se ti napárovaly. Co pak s mladýma budeš dělat? Pustíš případné křížence mezi ostatní akvaristy?
Chápu snahu odchovat mladé svých svěřenců, ale s rozmyslem co s nima dál! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 08:21 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Aj keby nieco ustrazili, ako ich nakrmim v 450tke husto zarastenej? Sak tam sa potrava rozplinie a nic nenajdu. Taktiez sa snazim menej krmit a zbavujem sa ruduchy uz druhy mesiac. Zatial sa mi to dari. Chcel by som nieco odchovat a pritom nezatazit vodu v spolocenskom. Preto uvazujem o preloveni ikier
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2016 22:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: stanki
Vony se skaláry naučej hlídat aby jim to nesežraly ostatní ryby , pokud jsou jikry nažloutlé nebo světle nahnědlé je to vpořádku , ty bílé jsou špatné , ale nerejpej jim do toho , prostě to nech na rybách. Většina chovatelských forem skalár už je tak domestikovaná , že se alespon část jiker vykulí i ve tvrdší vodě, prostě nech to na nich a příště budeš vědět co a jak, skaláry se v produktivním věku třou cca co tři týdny-samo záleží na kvalitě krmení atd...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 22:49 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Ked v akva mam vselijake druhy ryb. Tam to isto pojedia ostatny a mna to laka nejake zachranit. A tiez ikry nepotrebuju meku vodu? A ked tam su uz cez jeden den a su do hneda je to zatial dobre?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2016 22:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: stanki
nech to na nich at se učej starat , z prvních pár výtěrů většinu nic není , sežen si žábronožku k líhnutí a nastuduj co s ní dělat , brzy se dočkáš znovu kvalitnějších výtěrů ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 21:49 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Caute vytreli sa mi prvykrat skalare. Mam ich asi rok. Vytreli sa niekedy v stredu doobedu. Ikier je mozno 100 az 200 na liste v spolocnom. Par sa onich zatial (30h) vzorne stara, ofukuje a strazi. Ikri su svetlo hnede. Led dve som si vsimol ze zbeleli. Ak ich necham a po 50h premiestnim zvlast do ineho akva s vodou zo spolocneho, rovnaku teplotu a jemnym vzduchovanim moze stoho nieco byt? Alebo ake su asi sance nieco odchovat? Zatial s ikrami skusenosti nemam. Mam prachove krmivo pre poter a nejake tekute pre poter od JBL. Tiez mrazeny cyklop. Nejde mi o vysoku uspesnost ale o to zvladnutie. Aj jedna rybka by potesila :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 13:24 - Re: MonterMonty
No ja takmer artemku neliahnem.Všetko odchovávam na cyklópovi,sušenom a občas dáke to ťekuté.Napísal som takmer,lebo občas si ju naliahnem.No numero uno je cyklóp.Mám úplne drobnučký,ktorý berie i poter Pelvicachromis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2016 00:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
a pak že na velikosti nezáleží smich
samozřejmě že je to o velikosti palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 00:01 - Re: MonterMonty
Aj cyklópom sa dajú odchovávať i tie najmenšie ryby,treba len mať tú správnu veľkosť cyklópa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 22:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: michalcod
Zkus to no ... se žloutkem taky nemám zrovna top zkušenosti , žábronožku prostě nic nenahradí , po tom rostou jak diví ,narvou se tím že pak tahaj pupky po zemi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 21:58 Muž michalcod [13] Re: MonterMonty
Pohyb vody by tam byl, jen bych Teda nevzduchoval a krmil od malička mrazenym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 21:49 mudzej Re: MonterMonty
Dříve jsme odchovávali na vařeném žloudku. Teď jsem 3 dny po rozplavaní a zkouším to znovu. Bez všech kupovaných vymožeností. Rodiče už jsem odlovil. Odhaduju tak 150 malejch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 21:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: michalcod
bez pohybu vody mi vždy všechny jikry zplesnivěly(at jsem s vodou laboroval jakkoli) , vyzkoušel jsem spousty umělých krmiv ,vždy do týdne všechno lehlo , raději to nech rodičům , až se to začne kulit tak jim to odsaj , žábronožka se dá líhnout i bez vzduchu ,když to budeš prokládat třeba mikrami -po čtrnácti dnech mi berou bez problémů mraženého cyklopa , dá se koupit i mražený mořský viřník - ten je droboučkej - ovšem jak Ti mezi řízkama v mrazáku projde krmení pro ryby netuším smich
pro rozplavanej potěr- 112 litrů - to se tam dříve uplavou k smrti než najdou žrádlo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 20:04 Muž michalcod [13] Re: prasan
Souhlasim.
Chci ji udělat až bude vše hotovo, teď to nemá cenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 19:49 - Re: michalcod
Čo takto spraviť si tu prezentáciu.Radi poradíme. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 19:46 Muž michalcod [13] Re: prasan
Snažím se...rád bych si přečetl rady, tipy ap.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 19:20 - Re: michalcod
Sorry Michal ale na obyvák to chce ešte trocha na akvárku zamakať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 19:15 Muž michalcod [13] Re: romant
V pohodě jsem vděčný.
Máme to všechno v obýváku a musí to všechno dobře vypadat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 19:10 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Tak to potom jo. Nesmíš se na mě zlobit za moje káravý dotazy, ale už zde mám lecos odžito a některý situace se prostě opakují jak přes kopírák. ;-)
Edit: Tak proč řešíš to světlo? Rozplavávačka má bejt holá, bez dna, aby se dala dobře udržovat čistota, ono je to na tom holým dne pěkně ten bordýlek vidět. X-) Rostliny do květináčů a fertig. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 19:05 Muž michalcod [13] Re: romant
To bych právě měl na to rozplavání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 18:55 R Muž romant [27987] Re: michalcod
A mám tomu rozumět, že je budeš mít v tom 112 litrovým setu? Tedy dospělce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 18:53 Muž michalcod [13] Re: romant
Ano, nejde mi o co největší výtěžnost.
Chci být připraven tak samozřejmě zařizuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 18:50 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Něco odchováš, ale tobě jistě nejde o co největší výtěžnost. ;-) Jinak máš připravený další rozplavávací akvo, kde je potom budeš futrovat a často ji měnit vodu, aby rostly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 18:47 Muž michalcod [13]
Mám dotaz na budoucno :-)
Pokud přendám jikry na listě do jiého akva se stejnou vodou bez rodičů, tak by se dalo odchovat mladé bez vzduchování jen s čeřením hladiny(nebo okysličováním rampou a podáváním jen mražené artémií???
Důvod: v místnosti spím, takže motorek nemohu mít a živé krmení mi doma neprojde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 18:26 R Muž romant [27987] Re: jiri
Přesně tak, nechat to na přírodě. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 18:17 jiri – prvni vytreni skalaru
www.youtube.com/…
takze nechat to byt? je to poprve , nejsem pripraveny?

nebo muzu ten list treba ustrihnout a dat do sklenice v tom akvariu a pretahnout sitkou? neni zadny jiny hack kdyz clovek nema dve akva.

nad nima si dela hnizdo cichavec a samicka je jako balon.

mam tam dva ancistruse - starsi - 10/12 cm. ti to asi v noci zblajznou ne?

nebo to muzu nejak zkusit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2016 17:38 Muž navik [908] - SumciRe: MiroslavAdam
Po vykulení se přichytí sekretem žlázek na hlavě na list (jako obvykle, než je rodiče stěhují). Pokud jsou oddělené do odchovné nádržky, tak část také drží na listu, ale část spadne prouděním i na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 16:18 R Muž romant [27987] Re: MiroslavAdam
Oni si je rodiče přestěhují jak budou potřebovat a ty je už nenajdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 16:08 MiroslavAdam Re: romant
Aha a jak se vykukli tak spadnou ke dnu nebo jak to potom funguje hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 16:04 R Muž romant [27987] Re: MiroslavAdam
Máš poslední šanci, ustřihnout ten list, dát vedle do stejný vody, jemný vzduchování na list a připrav si artémku, aby jsi je měl čím krmit, až se vykulej a strávěj žloutovej váček. Potom je dobrý mít připravený další už větší akvo, jako rozplavávačku, měnit vodu, krmit a udržovat akvo v čistotě, rozumí se bez dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 15:52 MiroslavAdam
Moc dekuji uz dve noci vydrzely ale nevidel jsem pokrok tak sem se zeptal, ale uvazuji ze pludek prelovim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 15:48 R Muž romant [27987] Re: MiroslavAdam
Do několika hodin nezbělají, ale jestli je to ve společenským akváriu, tak z toho s největší pravděpodobností nic nebude a za pát hodin to zmizí, odhaduji do rána.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 15:41 MiroslavAdam
Ahoj skalary se my vitrely na list ale nevim jestli jsou ty jikry oplozene nevite jak to poznat hmm :-( hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38756x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-skalary-rozmnozovani-odchov?od=301