Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 17:55 R Muž ctibum [6867] Re: pe3czek
To je toto "240 l diversa akvarium"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 17:51 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pe3czek
Tak pávčaty to rozhodně nebude asi bych hledal jinde třeba filtraci a kvalitu vody a PH. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 17:15 Muž pe3czek [81] – Skaláry umírají...
Ahoj, mám společenské akvárium jsou tam i paví očka a potěru je fakt dost. Už 2x jsem koupil 4 ks skalár a vždycky když vyžerou malý paví očka tak během pár dní všichni skaláři umřou... Proč? 240l akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 06:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: M0RGAN
No není, lépe odvodí mláďata do větší velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.03.2020 20:23 Muž M0RGAN [120] – Můj první pokus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Třikrát neúspěšně se mi vytřely skaláry v dočasné nádrži jen s anubiasy, přemístil jsem je do rostlinného akva s CO2 a rázem se pokus povedl. Už mrskají ocásky, mám tam trochu proud, tak jsem rodiče přestěhoval do vedlejšího akva, aby je ze stresu nesežraly. Je tam jen pár šneků (teď jsem jednoho záškodníka z listu eliminoval do jiného akva), tak to moc neřeším.
Co s mrňaty v rostlinné CO2? Nebo je mám odlovit do nějaké malé odchovny jen se vzduchováním? Případně jim klidně můžu třeba na měsíc nechat toto akva jen pro sebe. Už líhnu artemie. Ale jestli na ně není 200l zbytečně velké :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2020 19:11 - Re: krkolomnypad
Stáva sa to.Najčastejšie, ak je starší samec od samice.Niekedy i u mladých párov ktoré sa učia starať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2020 13:39 Muž RAP [1549] Re: krkolomnypad
Stává se to, ikdyž většinou je to opačně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2020 13:09 Muž krkolomnypad [1] – samec a samice
Nazdar kolegové. Už se mi po několikáté stalo že se skaláry vytřely, ale v mojí nádrži to neodchovají. Skrz dvě veci. První je jsou to zatím mladé a většinou to sežraly a pak druh akva. Je to prostě společenské akva. Každopádně teď se mi naskytl zajímavý výjev. Skaláry mají jikry na spodní straně anubiasu. Hlídá sameček a ten odhání i samici. Zřejmě aby nežrala jikry. každopádně i ta samice hlídá větší perimetr. Jakmile se však přiblíží k jikrám, tak ji samec zažene. Setkal se s tím někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2020 00:14 - Re: DavFM
Áno stať sa môže.Z vlastnej skúsenosti viem,že takéto divoké úniky robia skôr ani nie pred sokom ale akvaristom.Skaláre sú strašné stresman ryby.Pár krát keď som sám urobil okolo akvária pohyb čo ich vyplašil,tak sa udierali do skla - dekorácií,preskakovali mi pozadie,vo hnali sa do takých štrbiniek,že som ich musel ručne vyťahovať.Niekedy zase stačí,že susede o poschodie vyššie niečo spadne na zem a už je u mňa pri divokých skalároch panika.Raz som tak prišiel z práce a samec bol zakliesnený medzi stenou akvária a koreňom obrovského anubiasu čo tam mám.Tam uhynul,než som dorazil.No ani to čo píšeš nevylučujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2020 21:36 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kawa
U altů se bojím, že to až tak vyjímka není. U toho známého se to dělo systematicky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 21:14 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: DavFM
Stát se muze cokoliv. Ryby umí překvapit. Toto je ale jen vyjimecny případ. V zásadě je to jak je napsáno níže. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2020 21:10 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Prašan
No bohužel jsem i na vlastní oči viděl, jak jedna skalára, sice nepřímo, zabila druhou. Dominantní samec při souboji tak zahnal druhou rybu, že se pokusila vyskočit na hladinu, praštila se do krycího skla a mrtvá padla ku dnu. Myslel jsem, že je jenom omráčená, ale bohužel.

A o altech jsem taky už slyšel, že se navzájem dokážou pozabíjet, když jdou do tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2020 20:29 - Re: Tommo
Ani dva nebudú strádať.Často sa takto v chovniach držia,no je pre tieto ryby prirodzenejšie byť v skupinke.V prírode sa počas prípravy na trenie pár oddeluje od ostatku húfu a až po odchove poteru sa vrátia zase k skupinke.Skaláre nepreferujú jediného partnera.Nemajú problém, ak sa im znepáči ísť k druhému.Alebo ak jedna ryba uhynie.Nie všetky spárované ryby sú v pohode.Niektoré ,,manželstvá,, sú rozhádané stále. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 19:44 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Wanderer
Jo přesně. palec aspon je s nima zábava hop Nechápu co všichni mají proti jejich potyčkám. Nikdy si vážně neublíží a to už jsem viděl lítat i šupiny. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 19:43 Muž Tommo [828] Re: Wanderer
Díky :-) No já to mám také tak. Chvilku spolu drží dvě, vypadá že je to pár. Po chvilce se to zvrtne a jedna nahání všechny ostatní. Pak všechny honí jednu :) Jsou to blázni, ale krásní. A to že se to rozprostře je vcelku logické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.02.2020 19:27 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Tommo
Nechal bych je tam všechny. Řezat se budou i dvě, takhle jim bude veselejc a trochu se to mezi ně rozmělní. Já jich mám 12 a vytvářejí se různé bojové skupinky. 1 proti zbytku, 2 proti zbytku, 2 a 1 a zbytek proti sobě, 1 proti celému akváriu... ale řekl bych, že je to lepší, než když jsem měl jen 2 páry.

Taky se to mění časem, za pár týdnů to může být jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 18:55 Muž Tommo [828] Re: Prašan
Vodu mám stále stejnou. Tohle se projevuje posledních 14 dní, takže to bude v souvislosti s jejich dospíváním. Ale já se neptal, proč jsou "agresivní" a nejsem tím překvapen, čekal jsem to. Můj dotaz zněl, pokud nechám jen pár, jestli nebude strádat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 18:43 - Re:Tommo
Agresiu rýb podporujú vysoké dusíkaté látky.Ryba sa cíti nepohodlne je v strese a takto reaguje.Dosť robí i samotná tvrdosť vody.
Pošťuchujú sa stále ale nikdy si dáko extra neublížia.V rámci hierarchie a dvorenia si navzájom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 13:42 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Tommo
Spousta chovatelů má dlouhodobě jen páry zvlášť. Nikdy jsem si nevšiml že by nějak strádaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2020 13:26 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
Budou se mydlit pořád já měl 3 páry a boje byly stále i když se netřely. Až teď mám nanaje a ty jsou v klidu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 13:21 Muž Tommo [828] Re: Kawa
Odchov není rozhodně moje priorita. Já když jsem je kupoval, tak jsem tak nějak počítal, že si nechám jen utvořený pár. Už teď je jedna zalezlá jen v koutě a vylézá prakticky jen na žrádlo. Jde mi primárně o to, zda nebude tomu páru vadit, kdyby byl sám, když jde o hejnovou rybu. Priorita je, aby se ryby cítily dobře, nebyly ve stresu ( což může vyvolat nemoci a případné problémy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2020 13:12 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Tommo
Akva máš dostatečně velké. To že se rvou je normální neublíží si. A jak říkáš budou se párovat. Pokud se utvoří pár můžeš je klidně nechat spolu. Pokud bys je chtěl rozmnožit je lepší pár odlovit do jiné nádrže. V přírodě žijí v hejnech po deseti kusech plus mínus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 13:04 Muž Tommo [828]
Ahoj,

mám 5 ks Skalár, zakoupeny v červnu 2019 na burze Pankrác. Poslední dobou jsou mezi sebou dost agresivní. Připadá mi, že se řežou všechny se všema. Trvá to cca 14 dní zpět. Čekám, že by se vytvořil nějaký pár, což se neděje. Předpokládám, že dřív nebo později se to stane. A teď k otázce. Pokud se mi vytvoří nějaký stabilní pár, mám nechat v akva jen ty? Nebo mám nechat v akva všechny Skaláry? Pokud bych nechal jen pár, budou ty ryby méně stresované, nebo jim budou ostatní "chybět"? Pokud měním vodu, drží se všechny Skaláry u sebe, čímž se asi cítí bezpečněji, pokud jich je více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2020 10:59 - Re: Kawa
No čo čítam,tak by tieto baktérie v krmive mali byť prospešné.Lepšie trávenie rýb,rýchlejší rast,lepšia imunita atď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2020 08:41 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Prašan
Krmíme mimo jiné i Serou Immun, která obsahuje právě Bacillus subtilis. Abych pravdu řekl, žádné zvláštní účinky nepozoruju, ale je těžko říct jen tak od oka, jestli jsou díky tomu ryby zdravější nebo odolnější. Možná i ten cca měsíc a půl, který to máme, není dost dlouhá doba na to, aby se něco projevilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 00:07 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Prašan
Ahoj. Rozveď to trochu o co jde a k čemu je to dobré. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 00:00 -
Inak spýtam sa pri tejto debate na probiotické krmivá.Máte niekto skúsenosť.Čítal som niečo pri odchovoch terčov so živou kultúrou Bacillus subtilis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2020 11:09 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: krkolomnypad
Viděl jsem i odchov ve spol.akva. Jikry sežerou i zkušené páry. Voda pro vývoj jiker musí mít správné parametry. Pokud chcete mladé pořiďte si další nádrž. A až půjdou ryby znovu do tření přelovte je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 09:39 Muž krkolomnypad [1] Re: Kawa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přikládám foto. Nicméně teď jsem po hodině zjistil že většina jiker je pryč. Ráno už jich bylo poměrně dost bílých. Na pár lehká plíseň. Předpokládám tedy že se toho sami zbavili. Každopádně tomu nedávám moc šance. Jak jsem četl níže nejlepší by byl odlov ostatního osazenstva. Což by nebyl problém i s umístěním. Ale problém je že nemám druhý filtr který by jinak rezervní akvárko.

Edit. Jsou tu i dvě fota ryb. Jedno by měl být same a druhá samice. Kde by měl být viditelný rozdíl v pohlaví. To jen pro ostatní. Dokud se ryby nezačly třít, tak rozdíl jsem nemohl poznat.
fota v pořadí: snůška jiker, samice, samec.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2020 15:30 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: krkolomnypad
Pokud chcete aby se starali tak bych s tím nehýbal. Foto by nebylo od věci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2020 14:15 Muž krkolomnypad [1] – Pomoc
Zdravím přátelé. Chtěl bych radu. Zjistil jsem že moji skalari nejsou moc chytří a dali si jikry přímo na nasávání filtru. Chtěl bych jim nějak pomoci. Napadlo mě to nasávání do filtru odpojit a ve stejné výšce ponechat někde bokem. Jen nevím jestli po tom zásahu budou mít o to ještě zájem. Má někdo nějaké zkušenosti s tímhle? Jinak filtr je externí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2019 00:16 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: DavFM
angelsplus.com/… ,když se nebráníš komerci,tak Ti nikdo nebrání,aby jsi ji využil. ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2019 14:23 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Tojsouvěci
Ano, taky v tom mám jasno, ale nejsem tak striktní a ocením, pokud někdo umí vyšlechtit pěknou ryby. Ať už je to skalár, terčovec, gupka...
A z komerčního hlediska se těmto rybám nebráním vůbec.

Ta závojová "nanajka" vypadá fakt hrozně, ale když se podívám na vlka a pak na čivavu, tak ta nanajka je ještě celkem fajn. Mmch, ta závojová nanajka má luxusní pruhy, nebýt těch ploutví, tak je to ryba par exellence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2019 12:58 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: DavFM
www.youtube.com/… potlesk
www.youtube.com/… rozzureny

Já v tom mám jasno,ale proti gustu žádný dišputát. :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2019 07:18 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Tojsouvěci
Barevné šmudly.....to jako že neuznáváš chovné formy a nic jiného než přírodní formy ti nesmí do baráku a nebo že zrovna jeho ryby nejsou nic moc?

Že propaguje nějaké svoje žrádlo ani netuším, nijak jsem to nezaznamenal za ty roky, co ho sleduju. Se šlechtěním Red devilů (on je teda označuje jako "koi") je nejdál, imho. Shodou okolností jsem se včera stavil na kafe ve Vojnově městci, ony ty Zdeňkovy Red devily pocházejí s největší pravděpodobností také od S.Rybicki, byť šly přes Wilhelma z Německa. Ale už na první pohled je vidět, že na nich není tolik červené a Rybicki ku dnešním dnům se šlechtěním pokročil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2019 00:47 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlama
Steve Rybicki propaguje svůj byznys a krmivo Color Primal Pellet,ale ty jeho čudly jsou barevné šmudly, www.youtube.com/… ,které by jsem nechtěl,ani zadarmo.Zarybnění nebeských rybníčků ,bez přítoku vody a jiných zatopených proláklin zajišťují vodní ptáci,je to téměř na konci textu: ceskavedadosveta.cz/… ,mimochodem,první jikry jikernatých halančíků se do bývalého Československa zasílaly v dopisních obálkách.Oplozené jikry jsou v některých akvakulturách obchodním artiklem.;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.08.2019 11:23 Muž Yirka [9118] Re: dvorak
Bez toho, abys tomu obětoval čas žádná možnost neexistuje.
Slovy klasika "ono se to samo neudělá".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.08.2019 10:41 R Muž ctibum [6867] Re: dvorak
Tyhle úvody fakt miluju - Nechce se mi to číst, takže mi to napište znovu a strčte mi to pod nos...
Sačí projít letošní příspěvky a máš komplet informace...
Ale když na to nemáš čas, tak to neřeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 09:07 Muž dvorak [94] - Rostliny
Zdravím, samozřejmě že to tu možná už bylo, ale pročítat 38 stránek fóra se mi nechce.

Včera večer jsem objevil nakladené jikry skalár na listě Anubiasu. Pročetl jsem dvě stránky tohoto fóra, kde se rozebíralo piplání prcků až po větší ryby. Na to teď bohužel nemám čas, abych se tolik o potěr staral. Chci se však zeptat, zda je nějaká možnost, jak jikrám pomoct, aby se z nich něco vyklubalo a respektive přežilo?

Jedná se o společenskou nádrž (5 skalár, 5 ancíků a asi 15-20 živorodek). Je nějaká možnost jak plůdku pomoci v přežití, nebo vzhledem k tomu, že nemám čas okolo toho lítat a pečlivě se starat, je plůdek odkázán ke zkáze?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 17:30 Žena Sára73 [68] Re: Prašan
No jak jsem psala...prostě je napadlo zkusit odchovat....bez znalostí, bez přípravy, sestřenka je už starší člověk a informace na internetu hledat nebude, takže se ptá mě, ale já nejsem chovatel, ani se o to moc nezajímám, vím jen tak nějak rámcově co a jak....už jen to, když jsem jí řekla, že si myslím, že desetilitrová nádržka je dle mého malá..a ona "ale ti prckové jsou taky malí, tak jsem myslela, že to bude stačit" a když jsem jí řekla, když teda ještě prťata žily, ať si fofrem sežene většatější, alespoň stolitrový akvárko, tak její původní představa byla, že když vypiplá rybky tak do centimetrové velikosti, tak že je už vypustí do společenskýho akva...
Nebyla v tom nějaká ambice odchovat a prodávat, spíš "kdyby se nám podařilo vypiplat do dospělosti pár kosků, které bychom si nechali"....myslím, že to asi příště zkoušet nebude ;-) No tak je asi z téhle představy vyléčená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 17:03 - Re: Sára73
Skaláre sa vytierajú čo 2 týždne a v podstate tu u nás na východe by o ne nebol záujem, ak by som si mal všetko odchovávať.Často si nechám maximálne 20-40 a z nich si následne vyberiem dalšie do chovu.Už druhý odchov sa sesterke môže ako tak pošťastiť a vtedy nech počíta,že môže mať cez 20 rýb.Tie ako napísal Monty potrebujú miesto a čas na starostlivosť.Alebo ich rovno bude 300 a vtedy sa už sesterka pri výmenách vody fakt zapotí.A ako bolo spomenuté prvé dni netreba kŕmiť vôbec,než poter spotrebuje žĺtkový vačok.Ja občas niečo dám do predajne.Ak sesterka nemá takúto možnosť,tak by som si odchov tak veľkých rýb rozmyslel a skúšal to račej na niečom menšom ako sú napríklad ostriežiky Pelvicachromis.Tie mávajú menej mladých a rovnako, ba dokonca lepšie sa o poter postarajú ako spomenuté skaláre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 10:58 Žena Sára73 [68] Re: MonterMonty
No oni ani nepočítali, že se něco vykulí, natož rozplave, takže ani nebyli tak nějak připraveni a řešili všechno za pochodu. Sestřence jsem říkala, že když se příště na odchov cíleně připraví, tak to možná vyjde, ale nevím....ona se fakty starala, pořád odsávala "bordel", kontrolovala, krmila, tak je z toho teď špatná....no ale nikdy neříkej nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 07:08 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Proti Montymu jsem naprostý amatér, ale z těch pár vrhů, co jsem odchoval mám obdobnou zkušenost. Co nejvíc měnit vodu a zavčas přesunout do většího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   29.07.2019 00:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Sára73
Určitě nechci znevažovat příspěvky ostatních uživatelů nad tím mým původním ,

při postupu který Ti v něm popisuji mám takřka nulovou úmrtnost - velmi zřídka najdu nějakého prcka na dně bez známek života a to v elementkách 10-25 litrů rozplavávám i 350 kousků .
Výměny vody s odsátím zbytků potravy a detritu po každém krmení, považuji při odchovu za naprosto stěžejní - bez toho prostě neodchováš nic , v takové hustotě a málo prostoru ,žádný filtr nemá šanci odbourat skokový nával čpavku a dusíků - proto v těch malých elementkách žádné filtry nepoužívám a po každém krmení dělávám i 90% výměny vody.

čím kvalitnější - stravitelnější potravou krmíš - tím méně odpadu z ryb pak "vypadne" - i proto můj neskrývaný odpor k umělým náhražkám.

Pokud sestřenka , při těch pokusech krmit umělotinami , neodsávala nesežranou potravu a neměnila značnou část vody , tak se potírek zcela jistě otrávil čpavkem z jeho rozkladu, nicméně ve stáří 19 dnů už měli být dávno v mnohem větším akváriu - v tak malém neporostou nedostatkem prostoru.


pro ilustraci - můj první zdokumentovaný výtěr "Mániček" - něco přes 270 potírků elementka 12L(v záběru kamery není ani polovina prcků z tohoto výtěru) - pár hodin po rozplavání- ještě nemají zcela dotrávený žloutkový váček - binec na dně elementky není nestrávená potrava ani detrit , ale drobné částečky z rašelinového výluhu ,který používám při míchání vývojové vody pro jikry - www.youtube.com/…

Ta samá várka potírků 11 den života - přeloveno do cca 130 litrového akva - pár minut po krmení - v nádrži už běží dva zaběhlé dvouramenné molitanové filtry poháněné vzduchem - denní výměna 20-40% vody , jednou týdně výměna 80% vody
www.youtube.com/…

Opět ta samá várka ryb - už ve 270 litrové nádrži - výška vodního sloupce 55cm ,cca 8 týdnů života ,před rozdělením do dalších nádrží - denní výměna vody 30-50% ,jednou týdně očista veškeré techniky a skla uvnitř akva - výměna 80%vody
www.youtube.com/…

K odchovu skalár je taky neméně důležitý prostor - jsou to velké ryby , v malé nádrži neporostou- takzvaně se podrazí - zakrní v růstu - dochází pak deformacím ploutví i části těla atd...
Osobně považuji za naprosté minimum i k odchovu 20ti kousků, nádrž o rozměrech 50X50X50 cm, neméně důležitá je i výška vodního sloupce.

Sestřenka ať po prvním neúspěchu nic nevzdává, nebudu nikomu nic nalhávat , když jsem se ty skaláry "učil" odchovávat , "pozabíjel" jsem takových výtěrů desítky - přesně takovýmto elaborováním s umělými krmivy a pod. ahoj




 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 20:33 Muž Miras [111] Re: Sára73
Buď se na to vykašli rovnou a nebo to chce trpělivost a zkoušet.
Každopádně v 10l to abys jim tak 2x denně měnila vodu. Já jsem z prvních 5ti "vrhů" neodchoval nic. Z dalšího mám asi 10, kteří už mají cca. 2cm, takže ty snad už nepojdou. No a momentálně mám cca. 30 malejch, kteří už taky vypadají, že se dožijou stáří :-)

První, druhý den po rozplavání jim dávám JBL NobilFluid Artemia a pak začínám přecházet na vylíhlou Artemku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 20:23 Žena Sára73 [68] Re: Skoro důchodce
No nevím....myslím, že druhej pokus nebude. Sestřenka se s nima dost crcala a docela jí to vzalo sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 20:01 Muž Skoro důchodce [21] Re: Sára73
To víš že jsme rádi, že jsi dala info, snad se tady dohodneme kde byl problém.
Určitě se vytřou znovu, snad bude příští pokus úspěšnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 19:46 Žena Sára73 [68] Re: Sára73
Sára73 napsala: Lidičky pomoc....
prosím o radu, ono to tady asi někde bude, ale jsem v práci a nemám čas to hledat.
Sestřenice zkouší odchovat skalárky....momentálně jsou prcci rozplavaný, už to tak desátej den bude. Zatím krmila vylíhlou artemkou, jenže bohužel myslela, že vylíhlá artemka má delší životnost.
Zkrátím to...dnes je artemka mrtvá, další teprve teď bude líhnout. Je nějaká varianta, čím potěr krmit do té doby....?? Třeba nějaké schůdné "průmyslově vyráběné" krmivo pro potěr.
Předem díky ano , já neodchovávám, tak to jde tak nějak mimo mě. Myslela jsem třeba na mraženýho vířníka, ale nevím, jestli ho u nich sežene.


Tak jen píšu jak to dopadlo....

ve čtvrtek prckové prvotně zakrmeni krmivem Sera pro potěr, které ovšem až na pár vyjímek odmítali, další pokus byl s vaječným žloudkem, výsledek spíš nic než moc.... do rána ze 14-ti kousků, které se dosud, podařilo piplat, nepřežilo deset.....těžko říct, zda to bylo způsobeno krmivem.nebo hlady..když ho ani prckové nechtěli nebo zda se nějak zhouply parametry vody, což bych teda tipla já...
V pátek po této zkušenosti bylo pro jistotu zakoupeno jiné krmivo Tetramin baby...začalo to vypadat nadějně, rybky papaly a chutnalo jim a konečně se taky vylíhla artemie, takže k večeru už dostali zase živou potravu.
Sobota...prckové čilí...prý "řádili" po celém akvárku, krmení v pohodě...ještě v půl druhý v noci, kdy je sestřenka kontrolovala všechno v pořádku a dneska ráno jsou všichni mrtví.

Pokus o odchování se konal v 10-litrovém akvárečku, kam byl umístěn list s jikrami a vzduchování, teplota byla udržována na 29 stupňů, po vykulení byl do nádržky místo vzduchování použit bublifuk zaběhlý - z jiného akva...rozplavalo se asi 50, ale následoval jeden větší úhyn zřejmě po nějaké počáteční chybě a zbylo jich jen 14, do doby než nastal výpadek s artémií všechno v pořádku a pomalu se chystali na přesun do 25-litrovky.....

No takže tento pokus o odchov se bohužel nepovedl...napsala jsem jen kdyby náhodou zajímalo, jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2019 21:50 -
Artémia v oleji,potom mrazený planktón.Neskôr cyklop,komáre,dekapsulovaná artémia.Príležitostne i sušené.Pre prácu nemám čas lietať okolo liahnutej artemie.Je to faktom,že ryby ktoré sú dlho na živej artemke neskôr odmietajú inú potravu.Ja to striedam už od mala a berú všetko čo im dám.Keď sme to tu na stránkach porovnávali,tak rozdiel v raste bol minimálny.Kopec rýb dosahovalo rovnaké rozmery len sem tam niektorá zaostávala cca o pol centimetra oproti rybám na živej artémii.Základom je podľa mňa hlavne tá správna voda.Pretože len v správnej (rozumej parametrovo) a čistej (rozumej bez dusikatých látok) vode rastú najrýchlejšie a najkrajšie ryby.
Sára73: 19 dňové už musia brať drobné čokoľvek.Kritických je iba prvých 5 dní, podľa mňa.
Samec úplne na pravo vo videu, je úplne prvý ktorého som si od týchto Rio Belem odchoval.Už prerástol svojho otca,na videu v ľavo.A to v živote nemal živú artémiu.Hodilo by sa mu skôr väčšie akva a čas na častejšie výmeny vody.
www.youtube.com/…
A toto sú ostatné z odchovu,ktoré mám práve doma,ktoré tiež živú nemali.
www.youtube.com/…
Montyho sú top,ja som len amatér. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2019 21:23 Žena Sára73 [68] – krmení potěru
Všem moc děkuji za odpovědi...ještě prý vyzkouší ten žloudek a obtelefonují zverexy ve větším okolí, zda nebude někdo mít toho vířníka....jestli to mlaďoši nezačnou jíst, tak snad doufat, že vydržej, než se vylíhne další žábronožka.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38753x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-skalary-rozmnozovani-odchov?od=101