Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 21:02 EmpiriC – Ikry
Fotka k příspěvku Potrebujem pomôcť, včera mi Skaláre Amazonské nakládli ikry a dnes sa akosi zmenili (do biela) Musel som ich oddeliť od ostatných rýb lebo by mi to ako vždy iné druhy požrali.
Len neviem či sa liahnu alebo dajako zanikajú.
Foto pridávam, vopred ďakujem za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2015 16:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ivoš
Ivoš napsal: skaláry přemísťují již kulící se jikry či vykulený potěr často. U mě většinou 2-3x, než se potěr rozplave.
Nejen skaláry... nevzpomenu si na cichlidu, která by to nedělala...Snad jedině tlamovcové...ale přemísťování probíhá zase s matkou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2015 14:47 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: JagerMaister
skaláry přemísťují již kulící se jikry či vykulený potěr často. U mě většinou 2-3x, než se potěr rozplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 20:51 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
na moje prekvapenie rodičia presunuli vyliahnutý poter na iné miesto, so zvedavý čo z toho ostane ráno ;-) druhý pár je mimo nádrž, takže jediná hrozba je asi len ancík no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 18:09 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: JagerMaister
Skaláry se mi ve společenské nádrži třou každou chvíli, ale po vypnutí světla se o jikry postarají ostatní ryby. Vzhledem k tomu, že jsem odchov skalár dělal mimo tuto nádrž a vím jak dlouho trvalo potěru se rozplavat, tak se obávám, že nehrozí přežití ani zlomku potěru. Ostatní skaláry se rádi postarají o nabídnutou vydatnou stravu ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 12:18 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
skúsim a uvidím, každopádne pár sa osvedčil takže nabudúce poputujú do odchovne, kde budú mať pokoj :-) chválabohu mám v nádrži zatiaľ len endlerky a tie rybám nerobia väčšie nervy ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2015 10:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ivoš
Já jsem kdysi měl také jednu společenskou nádrž... smich Odchovával jsem takhle ramky a diamantové tetry... Teda samozřejmě těch teter mnohem víc než ramek... ;-) Šmejdily všude. Ale z výtěru těch deset kousků rodiče dokázali uhájit...Pak jsem to zkoušel se skaláry a také to šlo podobně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.05.2015 10:14 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: JagerMaister
Horko těžko a za cenu terorizování zbytku nádrže:-(
Já dávám třít skaláry extra, rodiče u potěru nechávám až do rozplavání protože jsou v péči o potěr natolik starostliví, že je nenechají ani pořádně nažrat. Navíc - potěr se rozhodně lépe nabaští ve 20-ti litrové rozplavávačce než ve společenské nádrži, kde se potrava rozptýlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 10:01 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
tak tak, len koníček :) chcem vidieť či rodičia dokážu z ikier v spoloč. nádrži vypiplať poter, ak sa to podarí, poter zrejme prelovím do odchovne, kde bude v bezpečí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 09:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ivoš
Hele je-li to koníčkář, tak deset rybiček je pro radost...Jinak to s tebou samozřejmě souhlasím. Jen u toho sóloodchovu je dobré svítit, kvůli žraní. U albínů dokonce životní nutnost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 09:25 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Ivoš napsal: Není důvod jim svítit 24 hor/denně.
No jak se to veme... v případě výtěru ve společné nádrži to nutnost je. Dospělým se tak dává šance se přece jen něčeho dočkat. :-P A pak při odchovu mladých je to dokonce nutnost v některých případech rovněž. ;-)


Výtěr ve společenské nádrži nepovažuju za pokus o odchov. Potěr zde nemá pořádnou budoucnost tak jako tak - počínaje nebezpečím ze strany ostatních ryb přes podstatně ztížený přísun potravy konče radikálně zvýšenými požadavky na výměnu vody v odchovně oproti společenské nádrži. Pokud akvarista nemá možnost zajistit alespoň rozplavávačku a odpovídající odchovnu, tak je podle mě zcela zbytečné si lámat hlavu nad tím, zda ve společenské nádrži na jikry v noci svítit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 08:45 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
tak tak, u páru v odchovni to bol 1. výter, no pár v spoločenskom už ich má za sebou 4, len vždy keď som na noc vypol svetlo, ikry zmizli :) už toľko s tým svetlom vydržím, hlavne že nesvietim obom stydim
vďaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 08:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: JagerMaister
Pokud jsou to první výtěry stává se to, nemusí jim vyhovovat voda. Ty ve společenském potřebují vidět. Stačí třeba jen malá lampička, pokud chcete spořit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 08:38 Muž Dirtysoul [2] - CichlidyRe: LiborSprysl
prvý deň som svietil obom párom 1. pár v odchovni a druhý v spoločenskom .. ten v odchovni to požral tak svietim len páru v spoločenskom a ten ešte drží, som zvedavý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 06:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ivoš
Ivoš napsal: Není důvod jim svítit 24 hor/denně.
No jak se to veme... v případě výtěru ve společné nádrži to nutnost je. Dospělým se tak dává šance se přece jen něčeho dočkat. :-P A pak při odchovu mladých je to dokonce nutnost v některých případech rovněž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 20:27 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
;-) ok ďakujem, ušetrím na elektrine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2015 17:09 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: JagerMaister
Není důvod jim svítit 24 hor/denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 17:04 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
zdarec, možno je to hlúposť .. ale vypínate páru s ikrami, príp. poterom cez noc zapnuté svetlo ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 19:44 Muž Toncek12 [0] Re: Ivoš
asi to tak bude nejlepší sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 19:44 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Toncek12
Jak říkám, nejlepší pro tebe je zapomenout na množení skalár. I kdyby se ti ryby opět vytřely, nech jikry ve společném akváriu napospas osudu protože ty ryby zkrátka nemáš kde odchovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 19:36 Muž Toncek12 [0] Re: Ivoš
Jo já vím ale s tím prostorem to bude horší bydlím v panelaku až v posledním patře a nevím jak by se sousedum líbilo mít vodu v bytě.Ale rozhodně se budu snažit o pořizení většího akvari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 19:34 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Toncek12
Budeš potřebovat nejen peníze ale i nezbytný prostor pro další akvária. Pro začátek by mohly stačit dvě 200-300 litrové nádrže na odchov. A taky budeš potřebovat čas -odchovny potřebují každodenní údržbu a péči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 19:32 Muž Toncek12 [0] Re: Ivoš
Bohužel já stim nic nenadělám ja za to nemužu že na skalari přišlo jaro: :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 19:32 R Muž romant [27987] Re: Toncek12
Pustil bych se do něčeho méně prostorově náročného, třeba nějakých cichlidek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.04.2015 19:29 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Toncek12
Toncek12 napsal: No jako ja teprve s akvaristykou začínám takže se mam čemu učit ale podařilo se mi odchovat par skalaru v 10 L akvarku a dneska jsem je přehodil do toho 100L ale mam strach že byly přiliž malí proto ocením jakoukoliv dobrou radu

Tak přesně toho jsem se obával. Jediná možná rada je aby ses za těchto podmínek vyprdnul na jakékoli pokusy o množení skalárů protože jsi na tom s nutným vybavením podobně jako člověk chystající se na přechod Grónska vybavený pouze sandály , repelentem na komáry a šnorchlem. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 19:26 R Muž romant [27987] Re: Toncek12
Tak zcela upřímně, ve tvých podmínkách kloudnou skaláru nikdy neuděláš. Chce to akvo alespoň 250 litrů a to stávající 100 litrový si nechat jako tu výkrmnu, rozplavávačku, klasickou kostku 50x50x50cm jako vytíračku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 19:19 Muž Toncek12 [0] Re: romant
No jako ja teprve s akvaristykou začínám takže se mam čemu učit ale podařilo se mi odchovat par skalaru v 10 L akvarku a dneska jsem je přehodil do toho 100L ale mam strach že byly přiliž malí proto ocením jakoukoliv dobrou radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 18:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Toncek12
A těch 100L co máš v prezentaci je i na ten potěr po pár tejdnech málo
EDIT : a koukám že tam jsou dospělí , to není nic dobrého , ty ryby maj daleko větší nároky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 18:30 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Toncek12
Jen tak mezi námi: máš nějaké odchovné nádrže pro ty skaláry anebo se tvé úvahy pohybují v dimenzích toho tvého 100 litrového akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.04.2015 18:16 R Muž romant [27987] Re: Toncek12
Osobně, pokud bych měl jenom trochu místa, tak bych pro ně měl sólo výkrmnu(čistý akvo s co nečastější výměnou vody a několikadenním futrováním), kde je daleko dříve a efektivněji dostaneš do prodejní velikosti a ta výtěžnost bude příjemnější. Budou ve svým houfu, zabojují o potravu mezi sebou, nebude jim neustále dáváno na jevo, od dospěláků, kdo je v akváriu pánem, ale jestli to máš jako náhodnej výtěr, co se tzv. zadařil dotáhnout až sem, tak jak píše Ivoš. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 17:31 Muž Toncek12 [0] Re: Ivoš
Děkuji moc a jaká je asi přibližně velikost kdy je mužu přehodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 17:27 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Toncek12
Zjednodušeně řečeno tehdy až je dospělé ryby nebudou schopny sežrat čí výrazněji je utiskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 17:12 Muž Toncek12 [0] – Po rozplavání
Zdravým chtěl jsem se zeptat za jak dlouho po rozplaní plůdku skalara je můžu přemístit mez dospělé ryby

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 12:39 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Lucie123
Jedna věc je vytření ale zcela jiná vykulení. A jak už tu bylo psáno - pokud nemáš dostatek prostoru, času a prostředků pro odchov, tak to ani nezkoušej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 20:08 RAP Re: Lucie123
Nechal bych tomu volný průběh a neřešil to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 17:15 Lucie123 Re: romant
Jenže oni se chystaj se na ten filtr vytrit už po druhé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 17:03 R Muž romant [27987] Re: Lucie123
Stěhovat celej filtr kvůli jednomu výtěru, to se mě nezdá jako dobrej nápad. Zamysli se nad tím, co jsem napsal, jak jsi připravena na to až se jikry vykulí, čím budeš krmit, kam mladinu posléze umístíš.
Edit: Já tě nechci odradit, jenom uvádím sktečnosti, na který se v té euforii možného odchovu někdy zapomíná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 16:58 Lucie123 Re: romant
A když přestěhuju ty jikry na filtru do menšho?Stane se něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 16:42 R Muž romant [27987] Re: Lucie123
Musíš si nejdříve odpovědět na otázku, jak jsi připravena na skutečný odchov a jestli máš připravenou další rozplavávací nádrž, řekněme ne menší než 100 litrů a odchovničku v podobě nějakýho sólo akvária, řekněme 30 litrovýho, tak potom jim tam podstrč nějakou umělohmotnou destičku a když bude klika, nakladou to na ní, tu vyndáš, přendáš do toho 30 litrovýho, zavedeš jemný vzduchování a odchováš uměle, mezi tím si připravíš živou potravu, nabízí se artémie, aby bylo čím krmit a jede se. Tak to by bylo ve stručnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 16:36 Lucie123 – Skalary
Dobrý den,chtěla bych se zeptat co udelat kdyz mi skalary jikrami osypou filtr?Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 10:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mosnovam
Nevkládej sem cizí fotky ale jen odkaz. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 22:44 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: djkoli
Jo, je to změnou prostředí. Nejspíš se jeden už chce třít a druhý ještě není zabydlený a tak na tyhle věci nemá ani pomyšlení. Dej jim čas a živé krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 16:39 Muž djkoli [5] - RostlinyRe: romant
Super, díky za info. Myslíte tedy, že je to přechodný stres jo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 15:46 R Muž romant [27987] Re: djkoli
Nic, dej je do velkýho akvária a nech to na nich, třeba se znovu spárují. Jak se moc tlačí na pilu, není z toho nic. Určitě máš jinou vodu, než ten chovatel, zmeněna podmínek, stresík atd. Dej jim čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 15:42 Muž djkoli [5] - Rostliny – Páreček
Ahoj všem. Nedávno jsem si koupil od chovatele párek skalár koi. Jemu se naprosto v klídku třeli a neustále byly mimo společné aq.
Přede mnou je vylovil z vytíračky (samička měla ještě venku kladélko). Já jew přinesl domu a dal jsem je do mé vytíračky. Den, dva naprosto vše v pořádku.
Pak se začali hrozně prát až jedna měla okousané ploutve. Rozdělil jsem je sklem, ale stále na sebe útočí. Poraďte, co dělat ? Prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.01.2015 21:04 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Priest
Pokud se pár o jikry a pak i o vylíhlý potěr stará a pak potomstvo zlikviduje, tak mě napadá jediný důvod: snůška byla rodiči vyhodnocena jako neživotuschopná.
Z 99-ti procent to zapříčinila kvalita vody: pH, či tvrdost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 20:30 RAP Re: Priest
Nebo jim obětovat páru větší akvárium. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 19:28 Muž Priest [325] - CichlidyRe: romant
Každopádně můj původní záměr o odpočinku páru vzal za své. :-) Jelikož je nechci rozdělit,tak budu muset uvolnit další akvárko.Tentokrát je už s potěrem nenechám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 19:20 R Muž romant [27987] Re: Priest
To padlý ph by ukazovalo že Libor bude mířit na terč přesněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 19:18 Muž Priest [325] - CichlidyRe: LiborSprysl
Sám jsem se divil že se vylíhlo všechno a to při ph 6,8 a vodivosti kolem 120uS.Obvykle jsem míval ph níže.Od vylíhnutí spadlo ph k 6,4.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38756x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-skalary-rozmnozovani-odchov?od=451