Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 23:28 Vééna – to pato22
Hele,
nechci tu být za chytráka, ale zkus se tu trochu porozhlédnout, než se začneš ptát na věci, který tu jsou už stokrát zodpovězený a dají se sehnat snad všude. Základní info o skalárách najdeš třeba zde : rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 22:59 Muž Snofrev [54]
kliknout na záložku fórum a doplnit hledaný text
pokud vím, zajímá tě rozmnožování skalár, tak tedy třeba toto
rybicky.net/forum/hledat/

ale jelikož je chceš dát do 30l akvárka, tak si nejdříve něco přečti o těch rybách, třeba zde v atlase ryb
rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska

pokud je budeš chtít i tak dát do 30l akvárka, tak upřímnou soustrast tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 22:56 pato22 – vééna
aku ph vodu by mali mat skalare
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 22:33 pato22 – vyhladavas
a co si mam dat do vyhladavaca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 22:18 Mato00 – skalare
ahojte ja mam zase taky problem, ze som zobral raz ikri a teraz ked sa vytru hned ich zozeru!cim to je?nedovera? coze hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 20:20 Muž Yirka [9126] – Re: pato
Jediná rozumná odpověď je, do 30l Aq si žádné skaláry nepořituj, je to BLBOST!!!
Pokud se zajímáš o detaily okolo skalár a jejich množení, jsou zde nastokrát popsány, jen zadej do vyhldávače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 17:58 pato22 – chlch
a kde sa tam mam opytat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 17:52 chlch – Re: petik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 15:17 amigo
je pravda ze ked sa male ikri zacnu pukat teda liahnut sa je treba da rodicov od nich prec do druheho akvarko a vobec pokial nevirastu ich nemozem dat k rodicom?a pls je potrebne mat pri skalroch piesok a nie strk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 14:37 pato – skalar22
ako rozoznam pohlavie
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 14:23 pato – skalar222
prosim vas po kolkych dnoch od prichodu do noweho akvarka z obchodu by sa mohli zacat vytierat.za kolko by sa mohlo z ikier stat skalar. a prosim vas moze byt medzi skalarmi ktore maju ikry byt prisavnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 14:05 pato – skalar22
hej prosim vas kolko skalarov by som mohol dat do 30litroveho akvaria dakujem za odpowed

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 09:01 Muž Leitlik [9]
V noci ANCISTRUS,KRUNÝŘOVEC,HROTOČELEC vs JIKRY SKALÁRA. Takže příště. Ale dík všem za odpovědi. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 20:44 Mato00 – ASI NIC
Ked chces mat mlade skalare musis mat samca aj samicu!A ty mas asi iba samicu takze s toho nebude nic! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 20:29 marek
Ikry odober do ineho akva.



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 20:24 Muž Leitlik [9]
Jééé a mám nějakou šanci,že s toho něco bode ?? :) Co mám pro to udělat ? Je to nalepený na stěně filtru. Nepožerou to nějaký rybky ? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 20:12 marek
Su to určite ikry skalára ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 20:04 Muž pepik [6]
Řekl bych ze jikry ano a ta skalara je nejspis hlida ,ale nevim to na 100% :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 19:56 Muž Leitlik [9] – Jikry ??
Fotka k příspěvku Prosím poraďte,co to je ?? Pořád u toho vegetí jedna Skalára. Moc dík za info. ano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 00:25 Muž spooky [11] - Asie – Re: Vena
Tak ja práve teraz 18. deň odchovávam skaláre.
Na úpravu vody používam RO a prípravky Sera Aquatan, Sera Morena, Sera Toxivec a od Rataja Acidon.
Voda má parametre:
- GH: 8
- KH: 4
- teplota: 28-30
- pH cca. 7
Z cca 300 ikier mi splesnivelo asi 20. Do vody s ikrami som pridal Acriflavin a priamo pod list som zaviedol vzduchovanie, ktoré priamo ovievalo ikry.
Poter rastie v takejto vode krásne. Inak moja osobná skúsenosť znie jasne:
Kto chce odchovávať skaláre potrebuje mäkkú vodu a hlavne čerstvo vyliahnutú žiabronôžku soľnú(bez tej to vážne nejde, aspoň mne nie).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 19:17 kelpy – Re: Vena
Udejel si vylet do Sudejova u Uhlirskych Janovic. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 22:01 fazola Re: véna
Všechno jde :-) www.akvarista.cz/… Podívej se do deníku, jsou tam videa.. :-) V prezentaci přibližné parametry vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 18:06 véna Re: smik
Já si myslím to samé, pouze jsem se o tom chtěl ujistit ;)!! Pokud přeci jikry hned po nakladení (řekněme max. do hodiny) přendám ze společenské nádrže s tvrdou vodou, do již připravené chovné nádrže s ošetřenou měkkou vodou, nemělo by to jikrám uškodit, ba naopak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 23:32 Muž spooky [11] - AsieRe: smik
Tak ono straty sú vždy nejaké. Mne sa vždy z 200-300 iker tak 50 nevykulí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 20:04 smik Re: véna
pokud přendáš jikry ze společného akva s tvrdou vodou do odchovného s vyhovující vodou hned po tření ryb tak se ti plůdek vykulí, pravděpodobně s nějakými ztrátami. Důležité jsou správné parametry vody v odchovně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 11:28 véna Re: spooky
Samozřejmě, že tahle vyrianta s přendáním chovného páru ještě před vytřením by byla nejlepší a nejjistější, ale jde o to, že já tu vodu v odchovně, kterou mám z přírodního pramene, nemám vyzkoušenou a ještě sem si nekoupil testy na změření hodnot vody. A už to asi ani nestihnu, pže podle chování skalár budou jikry nejpozdějc zítra a já se do města dostanu nejdřív v pátek :-O .
Prostě to asi budu muset risknout s přendáním samotných jiker do jiné vody a uvidím. Dám tam nějakou prevenci proti zaplísnění a třeba se zadaří..Každopádně dík za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 10:49 Muž spooky [11] - AsieRe: véna
V tvrdej vode sa ti ikry nevyliahnu. Ja tiež práve teraz odchovávam skaláre. Vytreli sa mi v spoločenskej nádrži a po výtere som ikry preniesol do odchovnej nádrže. Voda v obidvoch akva mala rovnaké hodnoty(GH-8, KH-4, teplota-25). Po prenesení ikier som zvíšil teplotu v odchovne na 28-29 stupňov. Neviem čo sa stane, keď ikry prenesieš do inej vody, možno splesnivejú alebo zareágujú na zmenu nevyliahnutí, ale neviem, s týmto skúsenosti nemám.
Inak do vody v odchovni som dal Acriflavín proti plesniveniu ikier a priamo pod list s ikrami som zaviedol vzduchovanie, ktoré ikry priamo ovievalo a výsledok je super. Z celej znášky asi 200 - 250 ikier zplesnivelo len 11.
A nemal by si lepšie, keby si nechal skalára vytrieť už v nádrži s tou makkou vodou a máš po starosti. Ja to tak bežne robím, len teraz som to nestihol. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 22:20 véna – Voda v odchovně
Zdravím všechny akvaristy,
měl bych dotaz na to, jakou vodu dát do odchovné nádrže?? Předem upozorňuji, že problém je v tom, že nemohu použít do odchovny i společenské nádrže tu samou vodu...
Mám v plánu odchovat skaláry a to tím způsobem, že okamžitě po nakladení jiker jikry přendám do odchovné nádrže. Pokud bych měl ve společenském akváriu vhodnou vodu, dal bych tu samou i do odchovny a bylo by po problému, ale voda ve společenském je bohužel moc tvrdá a do odchovny ji dát nemohu.
Ptám se tedy, zda je možný nechat skaláry naklást jikry ve společenském a hned po výtěru přendat jikry do odchovny s jinou, hodnotově lepší vodou???

Ptám se proto, že všichni zde radí, že voda v akváriu, kde byly jikry nakladené a voda v odchovně by měly být stejné, ale nikde sem se nedočetl proč vlastně, když voda v odchovně bude mít stejnou teplotu a navíc mnohem lepší hodnoty...

Možná sem se do toho trochu zamotal, tak se předem omlouvám hmm

Budu ovšem rád, za každou radu a nejlépe z praxe..Véna

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 22:02 Vééna – Jak na odchov??
Zdravím,
tak měl bych také jeden dotaz ohledně skalár a možná bude i víc obsáhlý :).
Již dvakrát se mi skaláry vytřely, ale vždy sem nechal jikry ve společném akva a zhruba po 24 hodinách začali bělat, až postupně zbělaly všechny. Jikry oplodněné byly, pže sem oba jedince viděl přímo při kladení a navíc jikry opravdu začaly bělat až cca po 24 hodinách. Žádná plíseň patrná nebyla, takže tady taky nebyl problém..Napadlo mě teda, že chybka bude možná ve vodě. Na pohled je sice voda super a v akva vše v pohodě, ale hodnoty už tak dobrý nejsou, alespon pro skaláry ne. Potřebují měkkou vodu a to ta moje opravdu není :(. Tvrdost mám přes 25 dGH a pH se přiznám, že jsem neměřil. Po přečtení několika článků o chovu skalár jsem se dočetl něco málo o tvrdosti a pH vody, kterou by skaláry zhruba tak potřebovali..

Ptám se tedy, dala by se nějak, alespon částečně snížit tvrdost vody?? Napadá mě např.možnost převaření vody nebo použití destilky?!?! Nebo mám zkusit nějakou chemii? Případně kterou vy sami používáte??

Díky moc za rady již předem ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 21:33 Mato00 – Jaskina
Prepacte ale asi som to zle napisal!tam kde sa doposial treli bola mala jaskyna , ale potom som tam dal vecaiu! hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 20:16 Nobody – Re: Mato00
Jeskyně?Co to má společného s třením skalárů? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 17:03 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Mato00
palec tady džím ten palec..ale je fakt že do jeskyní se mi nikdy netřeli..vždycky na list, na sklo nebo na čerpadlo od filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 14:50 Mato00 – re:killer
aj mne sa to stavalo ale iba max 1 den a treli sa mi kazdy tyzden ale ikier bolo nenej iba(200)kusov!ale teraz ma samica na 100% ikri a na trenie je uz pripravna!samec ju vzy zenie ku vytieradlu ale ona nechce ist a navise sa hryzu!ale uz som asi prisiel na to kde je pes zakopany!prestaval som akva respektive vymenil som jaskyne dal som tam vecsiu! ahoj a drz palce aby sa to napravilo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 13:47 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Mato00
Každopádně se mi třou každý 3 týdny,ale někdy zjara se taky o týden nebo 2 týdny opozdili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 12:46 Mato00
Ale ty si odobral iba cast alebo vsetko?ja som odobral vsetko!smola ahoj ale ajtak diki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 11:57 Muž Killer [133] - Sumci – odebrání jiker
já jsem taky odebral jikry - jen část a samice nakladla jikry 14dní potom znova,ale samce k nim nechtěla pustit..Jelikož sem neměl čas,tak nevím jestli k tomu samce nakonec pustila, každopádně další den jikry už byly sežrány..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 10:44 Mato00 – re:Nobody
ahoj ahoj ale ja mam iba 2 skalare a v nasej akvaristike maju iba mlade!miro03 my poradil krmit iba zivou potravou a tak skusam jeho radu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 23:08 Nobody – Re: Mato00
Asi si nepadli do oka.
Zní to sice dost divně,ale běžně se to děje hlavně u mladých párů. ;-)
Nahradit jednoho partnera jiným.Funguje to,ale ne vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 14:59 Mato00 – Prosim
Prosim pordte ked mate podobne skusenosty a ako ste ich riesili sad ! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 00:56 Polux – Re: Mato00
tak co vim u nekterych druhu ryb po vytreni musi jit samicka a samec od sebe !! po nejake dobe je zase muzes sparovat.Ale s timhle nevim zkus se podivat po netu najdi si neco o vytirani skalar.Tam se neco treba doctes. palec Ja co jsem se o tom docet tak mlade sklary se musi ucit vychovavat male:-)Nemaji se po vytreni stresovat jinak sezerou poter !! Tak treba tam ty vajicka postradaji nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 21:35 Mato00 – Skalare
Ahojte mam otazku na skusenych chovatelov!Preco, ked sa my vytreli skalare vo spolocenskom akva a po odobrati ikier sa prestaly vytierat? coze Je to uz 1 mesiac a 4 dni a stale nic!Zly par?A navise sa zacali medzi sebou hryst!A nikdy sa my to s ostatnymi parmy nestalo!(je to mlady par)Piste! ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 22:12 Muž navik [908] - Sumci – Re: Vééna
Chybí trošku více informací. Vývoj jiker s chovným párem nebo samostatně? Kvalita vody?? Preventivní dávka přípravku proti zaplísnění? Atd. Je třeba přesněji popsat jak postupuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 21:32 Vééna
Zdravím všechny,
měl bych taky jeden dotaz a to na chovatele skalár, kteří mají větší zkušenosti s rozmnožováním, než já. Na rady jak chovat skaláry, čím je krmit a podobně se rozhodně ptát nechci :-) , to už je tu stokrát, ale docela by mě zajímalo, kolik skalár se Vám tak nějak průměrně rozplave při každém nakladení jiker??? To sem tu ještě nikde nenašel ;-). Ptám se proto, že se mi skaláry zatím třeli 2krát - poprvé během 3 dnů všechny jikry postupně zbělaly a ted podruhé mám také velké ztráty a pokud se něco rozplave, bude to tak 15-20 ks, víc určitě ne...Jak ste na tom vy?? Díky za co nejvíc odpovědí ;-) ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 00:37 Muž navik [908] - Sumci
Fotka k příspěvku O víkendu se mi dva páry vytřely a na vložených fotkách je možné rozdíly poznat (viz Skalárko)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 22:12 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Romy
plně souhlasimpalecuž je v kompu smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 22:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: mch.sokolov
Nefotil,s foťákem se stále peru, coze kdysi jsem to našel někde na webu a už jsem to mnohokrát dával na tapetu.Ono se pro názornost tyto fotky vyplatí mít. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 22:05 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Romy
pokud si to fotil ty,tak mazec,hustota,super!! palec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 22:00 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: doris
Fotka k příspěvku Tohle jsou terčovci,u skalár je to stejné.Vlevo je samice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 21:57 Muž Yirka [9126] – Re: doris
Pohlaví u skalár je velmi těžko rozeznatelné-zejmémna u mladších ryb. U dospělých ryb lze pohlaví rozeznat dle tvaru pohlavní papily (kladélka) - u samečka čpičatého tvaru, u samičky jakoby useklé. Nejlépe je to pozorovatelné v době tření. Starší dospělí samečci mají trochu větší čelní tukový hrbolek. Zkus nahlédnout do atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 21:33 doris
ako zistim pohlavie u skalara pls poradtee rybka

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38756x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-skalary-rozmnozovani-odchov?od=1701