Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 18:03 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: navik
To mě nenapadlo :-) A budou to žrát? Musím to vyzkoušet, ale kdyby to žraly bylo by to super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 17:38 Muž navik [908] - Sumci – Re: DonJuanKarlos
Namraž artemku a drobný prach v kostičkách v mrazáku, děda může do akvárka hodit jen kostku (takhle mi je krmí manželka když jsem v práci nebo musím pryč) palec

Když namrazíš přiměřené množství, stačí jen zadat ke krmení jednu či dvě kostky (hlavně bacha na překrmení, za ty 4 dny už by se jim to nemuselo líbit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 16:59 Muž DonJuanKarlos [30]
Mám další otázku :) V neděli bude skalárám 4 týdny, měří 1 cm a chci se zeptat jestli vydrží bez mé přítomnosti 3-4 dny. Doma bude děda hmm je mu 80, ale je v pohodě :-D
1. den ráno bych je nakrmil Artemii a černými komářími larvami (ty jim vydrží až do večera než je sežerou)
2. den by už musel krmit děda by měly ráno ještě artemku, připravil bych to tak aby s ní bylo co nejmín práce a na večer z ledničky komáři larvy.
3. den už jen ráno komáří larvy, z lednice
4. den, to bych se už vrátil, ale ráno asi zase komáří larvy

Nebude jim po dobu mé nepřítomnosti lépe v 70L akva (plně zařízené, s dnem, 1 velkým echinodorem a bublifukëm) než v 15L kde jsou teď?
Je nutné krmit každý den?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 18:47 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Dahak
Já klidně budu artemkou krmit dál, jen sem se ptal. Skaláry zatím rostou pěkně (klep,klep). Zkusím je pomalu učit na jiný krmiva a artemkou budu krmit na "plno" do konce práznin (možná déle).
Taky jsem zjistil, že mi nestačí jen 1 lahev na artemky, mám už 3 a konečně mají celý den stálý přísun krmení palec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 18:30 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: DonJuanKarlos
Proc chces prestat krmit artemkou.Dokud to neni pro ne moc mrnavy tak je to asi to nejlepsi co jim muzes dat.Samozrejme je muzes zacit ucit zrat i jiny veci vcetne susenyho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 17:54 Muž DonJuanKarlos [30]
Skaláry má už 3 týdny staré a chci se zeptat, jestli můžu postupně končit krmit artemii a přejít na jiné živé krmení? Na zahradě máme v jezírku obrovská hejna malých larev komárů a skaláry je s chutí žerou.
Kdy je mám začít zvykat na umělé krmení? A hlavně jak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 14:49 Muž Yirka [9118] – Re: Snofrev
Malé upřesnění, nechávám tomu volný průběh, jikry nepřendávám. Z toho i pramení výsledek, vždy vydrží 1,5-2 dny a potom zmizí, i když bílých je naprosté minimum. Ale odchovávat nechci a tak tomu bude i nadále. Jen je, jak nakonec píše i "spooky", až zarážející ta přesnost intervalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 13:08 Muž spooky [11] - Asie – Re: Snofrev
Odchovné akvárium je rovnaké ako akva s chovným párom. Viem že tie rozmery akvárií nie sú úplne optimálne ale zatiaľ sa im darí. Čoskoro budú úplne nové akvária: jedno na terčovce, 210 x 70 x 65 a druhé chcem na skaláre 150 x 60 x 60 cm, takže potom to už bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 13:00 Muž Snofrev [54] – Re: spooky
jj byla to vaše prezentace, líbila se mi ta fotka odchovny a ještě jsem se pozastavoval nad velikostí akvárka v kterém ty skaláry máte, ale očividně se jim tam daří

ještě jsem si říkal, jestli náhodou ta odchovna není větší jak to akvárko s chovnym párem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 12:10 Muž spooky [11] - Asie – Re: Snofrev
To bola asi moja prezentácia. Mne sa skaláry trú každých 14 dní, a to presne. Asi majú nejaký diár, kde majú každých 14 dní(vždy v sobotu ráno) napísané aby sa vytreli.
Výter je vždy samovoľný a ikry nechávam na pospas prírode, takže z toho nič nie je. Iba raz som preložil list do odchovnej nádrže a dnes má poter 60 dní a má sa krásne k svetu. Je ich cca. 200 kusov. ano
Od výteru pred 60 dňami si vediem denník s údajmi o odchove, kedy sa stalo niečo nepredvídané, aby som mal prehľad, čo sa mohlo stať.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 11:53 Muž Snofrev [54] – Re: Yirka
to bude asi tím, že jim berete jikry a dáváte je do jiné nádrže
řekl bych, že pokudy byste jim je nechal, tak by se staraly o mladé a tak často se netřely

ovšem, jestli se vám třou tak často a v takovém množství, tak to by mě zajímalo co s tolika skalárama děláte?

ještě je od vás vůbec někdo vykupuje?

PS: nelze než závidět, ale jen trochu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 11:48 Muž Snofrev [54] – Re: connie
jak mysléte nečisti? dělějte přesně to co jste dělali než jste objevili jikry, tedy stejné intervaly v čištění a dělat vše stejně
pouze když nakladou jikry, tak do akva nesahat, případně jikry přendat do samotného akva (ale když už přendavat, tak jen ty jikry).
Malé skaláry se z jiker kulí za dva až tři dny a další cca 4-7 dní tráví žloutkový váček a rozplavávaj se.
Skaláry nechovám, tak vám neporadím, kdy je nejlépe malé přendat do samostatného akvárka, ale třeba Yirka vám poradí kdy přendavá. Ale při trávení žloutku to asi nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 09:52 connie – vymena vody
tak by sme teraz nemali menit a cistit akvarko??? nechat ho radsej v povodnom stave ak by sme chceli skusit odchov???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 08:42 Muž Yirka [9118] – Re: Snofrev
Je to tak, poslední měsíce se mi pravidelně třou v intervalu 12-15 dni, už jsem to i přestal evidovat, protože o odchovu neuvažuji. Pokaždé je to 300-500 jiker. Vypadá to, že když se pár najde tak by se jen třel a třel... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 08:34 Muž Snofrev [54] – Re: connie
jak se jim bude chtít, předvčírem jsem koukal na jednu prezentaci (už nevím koho) a ten psal v deníku, že se mu vytíraj každejch 14 dní

ale je to o tom jak se jim líbí v akva a když nakladou jikry, tak s nima určitě nehýbat, leda přendat jenom jikry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 08:27 connie – skoda
no tak do rana mame po ikrach sad na buduce budeme hadam lepsie pripraveny a scitany... kedy by to tak mohlo asi byt? teraz vycistime akvarko a potom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 21:02 connie – re:::
no mame knizku , dakujem...ale pisu v nej skor vseobecne a nachytro to bolo takto jednoduchsie....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:32 Muž Lukysek [8]
pomoct po 16 dnech novy vytěr skaláru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 16:31 Muž Snofrev [54] – Re: connie
co takhle si o skalárách něco přečíst?
alespoň zde v atlase ryb

o jikry se skaláry staraj, ale pokud je vystresujete, tak vám všechny sežerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 16:08 connie – zatial su
oddelene, ale rodicia su tam s nimi, mozem ich tam nechat? ak sa vyliahnu rodicov oddelit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 15:27 Muž Lukysek [8] – Re: connie
pokud jsi je odelila od ostatních i od rodiču(tak už je k nim nedavej) jinak je požerou sad pust do té nadoby vzduchování na plno hrozi zaplisnění jiker a zvedni teplotu na 27-28 stupnu celssia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 15:03 connie – prave vytrene skalare
ahojte, prave sme zistili ze sa nam vytreli skalare :-) a nemame tusenia co teraz... :-( po roznych diskusných prispevkoch sme ich v akvarku oddelili od ostatnych a co teraz? ako postupovat? mozu ostat s rodicmi a ak nie, kedy ich oddelit? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 21:21 Muž filipsi [1295] – Re: Nobody
To je prave v tom odkazu, jak chovat a mnozit. Ale prekladat to take nebudu, nikdy se k tomu nechystam. Pokud by nejaka konkretni pasaz nebyla z autoprekladace i s vynalozenim nejvetsiho usili jasna, ozvete se vzkazem, pomuzu.
S tim lyofilizovanym je to osobni zkusenost? Diky, moc duveru jsem v to nemel, myslel jsem, ze je rec o zivem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 21:13 Nobody – Re: Sid
K rozkrmení není špatný,ale většinou jen u méně náročných ryb.Před použitím dát do vody a nechat 10minut-míchat-nasaje vodu.Jinak se drží na hladině a rybky si ho nevšímají.
Někde jsem četl,že ho lze(možná jiný druh)množit jako trepku.To je ovšem informace neověřená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 23:33 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: filipsi
Hezká písmenka v tom odkazu... Děkuji! :-)
Zase ta angličtina! (Ale pořídil jsem si jakýsi překladač, takže se brzy k tomu odkazu vrátím! :) )
Každopádně jsem se vyjádřil příliš obecně - omlouvám se!
Mám na mysli, jestli by se někdo nepodělil o zkušenosti s použitím např. tohoto mořského vířníka k rozkrmení(?) potěru.
www.easyfish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 23:06 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
www.fao.org/…
osobne ne, myslim nejaka zminka na akvaristovi, snad tam?
Vzhledem sympaticke zviratko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 22:44 Muž Sid [6629] - Rostliny
Nemáte někdo zkušenost s mořským vířníkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 21:38 Muž spooky [11] - Asie – Re: Nobody
Tak to je asi pravda. Bola to asi vazne ta koretra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 21:31 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Nobody
Špatně jsem se vyjádřil :-D koupil jsem si vajíčka a krmit skaláry budu žívými vylíhlými žábronožkami ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 20:44 Nobody – Re: spooky
Tak možná koretra.Jak by artémie přežila?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 20:43 Muž spooky [11] - Asie – Re: Joecz
U nás v TN v akvaristike som ju tuším raz videl. Bola v takom priehľadnom malom sáčiku a bola dovezená z Polska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 20:41 Joecz – Re: Nobody
to se mi nezdá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 20:39 Nobody – Re: DonJuanKarlos
Někde prodávají živou žábronožku? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 21:32 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: navik
Jo díky, ale mám těch malých moc(cca 130) sad chci jich jen pár. Krmit budu živou žábronožkou :) zejtra jí jdu koupit.Na rozplavání budou mít zaběhnutou 70-ku. dík za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 21:24 Muž navik [908] - Sumci – Re: DonJuanKarlos
Fotka k příspěvku Já většinou jikry které se nevyvíjejí odstraňuji, jsou potenciálním zdrojm plísně a ta troška práce s odsátím tě nezabije.
Po dobu než začneš krmit je výměny vody zbytečná a vzduchování rozhodně nevypínej!!! bude potřeba po celou dobu.
Dle návodu postupovat můžeš, ale spíš bych doporučil krmit živým (nauplie artemie a prach srovnatelné velikosti - pak je i zmiňovaný nerovnoměrný vývoj a růst podstatně méně rozdílný než při krmení náhražkami - ty doporučuji jen nouzově). Krmit nejméně 3x denně - měly by mít téměř pořád plné bříško...(viz foto)
Je lépe měnit denně 20-25% vody než nárazově za 3 dny 70%.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 19:56 izbench – Skaláre
Zdar, poradil by mi niekto,mam 11 skalar a v poslednom čase sa mi dve z nich začali schovávať pod koreň , do domčeka ,ale keď kŕmim tak potravu prijímajú normálne,ale schovávajú sa a ja neviem prečo, vďaka za rady... potlesk hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 12:21 Muž DonJuanKarlos [30]
Před několika minutama se mi vylíhli z jiker skaláry amazonské hop hop Jsou u dna a hýbou ocáskama. Na dně je několik bílých jiker, mám je odsát? Hned 1. den jsem použil acrifavin, proti plísni a nalil do elementky vývar z dubových listů. Vylíhly se přesně 2. den. Mám vyměnit část vody za odstátou?
EDIT: Jo a mám vypnout vzduchování? Můžu postupovat podle tohoto návodu: www.akvarijni.estranky.cz/… ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 23:29 Muž spooky [11] - Asie – Re: Lukysek
V spoločenskom akva ich neodchováš. Ak už sú ikry na liste, treba list odstrihnúť a preniesť do samostatnej nádrže, v ktorej bude voda rovankých parametrov ako je v akváriu, kde sa skaláre vytreli. Pod list umiestni vzduchovací kamienok, aby mali ikry stály prívod kyslíku a nezačali plesnivieť. Ja som do akva s ikrami pridal ešte Acriflavin. Za cca. 5 dní sa poter rozpláva a začal som prikrmovať naupliami žiabronôžky soľnej a prachovým krmivom Sera Micron. A potom už len dookola to isté - kŕmenie, výnema vody, kŕmenie, výmena vody, ... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 16:00 Muž Lukysek [8]
:-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 14:29 Muž Lukysek [8] – Lukas
prosim o pomoc třou se mi ve velkem akva skalaři co mam delat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 17:46 Novypes – Re: mirielll
To máš pravdu! smich :-( Ale bohužel spoustu rybek takhle umira zbytecne a podle toho co psal chce ryby jen na kseft, ty co by je chteli jen chovat by je nedavali do 30 § :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 15:36 pato22
a v 30l mam 2samcov gupiek a 2samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 15:36 pato22
no v 250l mam 4skalarov 2mecunov 2neonky a 2panciernickov kovovych a 2prisavnikov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 15:15 kolcun2 – Re: paťo22
Ake rybyčky maš v akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 15:11 pato22 – mirielll
tym si koho myslel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 15:02 kolcun2 – Re: paťo22
Čítaj, čítaj, čítaj........odbornu literaturu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 09:38 mirielll
nejsem zadnej zkusenej rybar, ale nekteri lidi jsou fakt blbi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 00:02 Muž spooky [11] - Asie – Re: pato22
Predpokladám, že nemajú dosť kyslíku a dusia sa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 21:40 pato22 – skalar
ludia co sa deje ked sklaare plavaju pri hladine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 13:48 pato22 – snofer
a ake mas ryby

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38753x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-skalary-rozmnozovani-odchov?od=1651