Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 20:25 Vitek
Ahoj, již po třetí se mi začali vytírat skaláry..po prvé z toho nic nebylo , podruhé jsem rozplavaný potěr odchytil do porodničky ale vše uhynulo.. Teď jsem si všiml že začali oplodňovat jikry.. Prosím o každou radu jak úspěšně odchovat alespoň pár kousků rybiček .. Jaká nejlepší teplota vody, čím je nejlepší potěr krmit atd .. Díky za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 11:55 Muž Yirka [9126] Re: Nico
No, i když si odmyslím tu fotku, tak píšeš že tam máš 200 litrů a já vidím hrubý objem 300 litrů. Dno a ostatní 100 litrů =1/3 objemu určitě nezabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 11:26 Muž noexp [8]
Nico: No že chybí asi 10cm doplnit.Tak 2cm pod horní hranu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 09:09 Žena Nico [0] Re: Yirka
Co myslíš tím přidat vodu? Mám vodu dávno přidanou, nejspíš koukáš na starou fotku, kdy nebylo akvárko dopuštěné. Jikry se mi už vykulily, jen jsem neměla zajištěnou potravu.
Ad Libor- Jikry byly čerstvě položené v době nahrání videa. Z předchozího líhnutí již vím, že mám pár ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2017 09:23 Muž Yirka [9126] Re: Nico
Rozhodně bych především přidal vodu. To že je filtr dimenzován na menší litráž je samozřejmě menší problém, než ta směska co ti tam plave. V té společnosti prostě jikry nemohou "přežít". (nehledě k tomu, že to vypadá s tou neúplnou vodou dosti "zvláštně").
Samozřejmě je lepší obrácená situace, kdy filtr je předimenzován, na druhou stranu je třeba si uvědomit, že kvalitu prostředí nezajistí pouze filtr, ale také dobré dno, které spoustu funkcí přebírá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 09:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nico
No připravená ... moc nevím na co... :-) ... ty jikry jsou bílé, už dokonce opadávají ... z hlediska spolubydlících ... no chtěl bych vidět parametry vody v tom akváriu, kde by se snad mělo něco v jikrách vyvíjet ;-) ... no a nakonec ... nějak mám dojem, jakoby ten pár tvořily dvě samice... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 07:21 Žena Nico [0]
Tak mám další :-)
www.youtube.com/…

tak uvidíme, teď jsem líp připravená

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 10:31 Žena Nico [0]
Tak ze sedmi chudáčků už je jen jeden. V noci se mi tam dostal šnek :-( nechápu, jak se k nim mohl dostat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 20:16 Muž navik [908] - SumciRe: Nico
Nico napsala: ...Dohromady by to stejně nešlo ne? Krevetky by ty jikry sežraly?
Nejen jikry, sežerou i nerozplavaný plůdek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 11:52 Muž Yirka [9126] Re: Nico
Než se rozhodneš pro pravidelný odchov, popřemýšlej co a kam s drobotinou.
Není to tak jednoduché jak se zdá odchovat nepodraženě a udávat desítky, natož stovky rybek tak citlivých na stavbu těla a ploutví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 09:45 Žena Nico [0]
No mám v záběhu 30 l akva, ale jen týden to je málo. Jsem původně chtěla zkusit Red cherry krevetky, ale asi to přehodnotím na budoucí líheň nebo karanténu. Dohromady by to stejně nešlo ne? Krevetky by ty jikry sežraly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 21:58 JoKa Re: Nico
V nouzi můžeš vyzkoušet vaječný žloutek. Uvaříš, bílek pryč. Žloutek promačkáš přes čajové sítko na prach a usušíš...

Nic tím neztratíš, kromě jednoho vejce...

Ale osobně bych se na to vyprdl, kvůli deseti kusům a naladil formu na příště... Hádám, že stejně nemáš, kam je přendat... V porodničce nemůžou být věčně a u dospělých příští dva tři měsíce také ne.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 18:52 Žena Nico [0]
No moc jich tam nemám, tak do 10ti. Další jsou ještě na listu, tak nevim jestli se nějaký ještě odlepí, jsem do porodničky odstřihla asi jen tak 3-4cm těch jiker, jsem totál nečekala, že se vylíhnou, je to pro mě docela šok, že v mých 23-24 stupních se zrovna skaláry vytřou, to by mě nikdy nenapadlo. No asi z toho teď nic nebude, protože jsem v žádným zverimexu v Plzni artemie nesehnala, jen sušený. Jedině je měli v Hornbachu poslední pidi lahvičku s vajíčky za 170 kč, ale ta byla prázdná, někdo si to zřejmě odsypal, takže to mám objednaný, ale bude to až v úterý, což bude pozdě, ale tak aspoň do budoucna no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 16:00 JoKa Re: Nico
Musí být živá, jinak by se ti mohlo stát, že ti pochcípají hlady v hromadě té sušené... Jak se to nehýbe, tak je to prostě nebaví...
Nevadí, že jsou oddělení, 90% chovatelů to nedělá jinak, než že je oddělí...
Kolik tam těch mladých máš, fakt to nevidím...

Edit: pozdě by nemělo být, jestli se vykulili dnes, tak máš odhadem dva dny čas. Artémka se líhne cca 24 hodin, takže když zítra dáš líhnout, měla by si to stihnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 15:25 Žena Nico [0]
Dneska to pojedu koupit, snad nebude pozdě, jsem s tím vůbec nepočítala. Nevadí, že jsou oddělený? Myslím od rodičů, oni tam pořád plavou kolem
E: Ta artemie tedy musí být živá pokud to chápu dobře? Já mám jen sušenou. No koupím to, minimálně budu mít aspoň pro příště
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 15:03 JoKa Re: Nico
Sice tam toho moc nevidím, ale předpokládám, že na fotce jsou vykulenci... Víš co dál? Máš artemii??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 14:49 Žena Nico [0]
Fotka k příspěvku Tak přece :-)
JoKa: jen 2 :-P přišlo mi to přehlednější to tak napsat, než jedna a druhá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 18:27 Žena Nico [0]
Dík :-) tak podle těch obrázků to vypadá, že mám pár, ta moje černá má takovou bouli na čele i takovou papilu měla (měl :-))
v tom případě, ale nevím proč ho ta samička potom odháněla. Zase na druhou stranu bylo to poprvý, tak uvidíme v budoucnu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2017 13:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nico
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 12:28 Žena Nico [0] – Pohlaví
Ahoj, nevím jestli budu používat správnou terminologii, ale poprvé se mi vytřela skalára/y. Jelikož neznám pohlaví, tak to probíhalo asi tak, že skalára A pár dnů proháněla skaláru B, honila jí po akvárku, pak se to uklidnilo a při krmení jsem si všimla, že A odhání ostatní ryby v akva a koukám a list od kytky byl pokrytej jikrama, byly u něj A i B. Hlavní odháněč byla A, ale B nechávala v pohodě. B jakoby okusovala jikry, podle popisů na netu je asi čistila? A Ačko je čas od času ovívala ploutvema. To vytření jsem neviděla, takže nevím čí to bylo. Vydrželo to pár hodin a pak začala A zase odhánět i B a hlídala sama. Druhej den tam samozřejmě už nic nebylo, odstřihla jsem kousek listu a dala ho do porodničky, takže jich pár zůstalo, ale už třetí den se nemění. Dočetla jsem se, že pokud jsou jikry oplodněný, tak do druhýho dne mají ztmavnout. Znamená to tedy, že mám dvě samičky? Nebo já nevím, jaký je mezi nimi časový odstup, při pořízení byla B zhruba o polovinu menší než A, ale už dlouho jsou na tom velikostně stejně. A všimla jsem si, když se motaly obě kolem těch jiker tak měly na spodku, nevim, jak to říct bude to znít blbě, ale vypadalo to jako malý pindíky :-D a měly je dle mýho laickýho pozorování stejný, takže to asi budou dvě samičky? Sameček by jikry nenakladl ne?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 21:51 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Urtman
Děkuji za rady,necham je zatím tak a budu čekat na mráz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 21:32 JoKa Re: Sputnik
Ideál je 6.8 pH a tvrdost do 5i dGh...
Zvládnou pohodlně 7,4 a 8 dGh, ale nějaké ztráty budou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 21:28 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Urtman
Ještě se zeptam na hodnoty pH a tvrdosti při kterých by už neměl být s vodou problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 21:24 R Muž romant [27987] Re: RAP
Pramen v lese, teď už jo, v létě je to ovšem loterie a zvláště třeba v sušších letech. :-) Ovšem to spíš pro ostatní, tebe si netroufám v tomto kontextu poučovat, ty víš svoje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 21:22 JoKa Re: Sputnik
Pokud máš čím měřit a měří to přesně, tak ani nepotrebujes 75l, můžeš to míchat s vlastní vodou... Ale musíš měřit a měřit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 21:21 RAP Re: Sputnik
Sputnik napsal: ......Dešťovku bych asi nedal,všude kolem se tu topí všelijakým bordelem že se ani nedá vyjít ven s kočárem.Navíc bydlím 5Km od chemičky.
To je důvod, proč to nerad doporučuji. To už je lepší pramen v lese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 20:57 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Urtman
Zkusím to,jen aby mrzlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 20:56 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: RAP
Dařilo,snůška tak co 10dní,vždy ale jikry zmizely.
Zkusím tu fintu z ledem jak radí Urtman.
Dešťovku bych asi nedal,všude kolem se tu topí všelijakým bordelem že se ani nedá vyjít ven s kočárem.Navíc bydlím 5Km od chemičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 11:20 JoKa Re: RAP
Já jsem jeden čas používal fintu s ledem. Venku před noc mrzne, proč to nezkusit?

Do kýble nalít čistou vodu a šup s tím ven. Nechat zmrznout polovinu a nezmrzlou vodu vylít pryč. Kus ledu nechat roztát... Výsledná voda je krásně měkká a pH bude také o něco níž...

Je to práce a trvá to poměrně dlouho, ale 75l není zase tolik...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 10:02 RAP Re: Sputnik
Musel by si filtrovat přes rašelinu, aby to mělo význam. Kdyby si to pH měl alespoň kolem neutrálu, pak by šance byla.
Díky té tvrdosti se jikry nevyvíjejí a ryby to poznají. Tak proč nechat tak výživné krmení plesnivět.
V téhle nádrži rybicky.net/nadrze/20156 se jim nedařilo?
Neradím to rád, ale mohla by ti pomoci dešťová voda, ale opatrně s ní!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 09:30 JoKa Re: Sputnik
O tolik nesrazí ani omylem a nebude to stabilní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 09:28 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Urtman
ten torben by měl to pH srazit a tu tvrdost přeměřím ať nekecám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 09:21 JoKa Re: Sputnik
Tvrdost a i to pH... Moc šancí tomu nedávám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 09:19 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: RAP
Myslíš že ta tvrdost je ten důvod proč požírají jikry?
kdyby jim ta voda tak vadila tak nekladou,nebo jo?
Za ty tři měsíce je to jejich už tak patnáctá snůška.(v separaci první)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 09:17 RAP Re: Sputnik
Sputnik napsal: ......S vodou nic nenadělám,je z řádu,mírně zásaditá pH 7.8 a tvrdší.eshu vynechám a zvednu teplotu na 28°C.uvidíme......A s tím proudem?..
S těma parametrama to asi neklapne. Možná v zaběhlém akváriu plném rostlin, které ti pomohou srazit tvrdost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 09:04 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Urtman
No je pravda že první snůšku měly už tak šestý den,což je jaksi moc brzo.Jinak akva je v klidu v místnosti kde se nechodí,jen při krmení je pohyb.
S vodou nic nenadělám,je z řádu,mírně zásaditá pH 7.8 a tvrdší.eshu vynechám a zvednu teplotu na 28°C.uvidíme.
A s tím proudem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 08:48 JoKa Re: Sputnik
Přelovit celý pár je ta ideální varianta. Nepřehazuj je ale tam a zpět, tím je jen stresuješ. Jeden pár si vyber a ten tam nech, ať si na vytírací nádrž zvyknou... Po nakladení jiker už nijak neměň chemismus vody, nijak! Torben je dobrá věc, může pomoct, ale dej ho ještě před třením, ideálně, ať jsou oba v takové vodě od začátku... A pak jim nech klid, žádné prudké pohyby před akva, nic co by je stresovalo...
Jo a prežrání nepomůže. Žerou je proto, že jsou ve stresu, nebo máš špatnou vodu... Eshu Nepřidávej, pokud jsou tam i dospělý, zbytečné, oni ty plesnivé vybírají... Teplotu klidně na 28.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 08:35 Muž Sputnik [12] - Rostliny – Nedaří se!
Zdravím,potřeboval bych pomoct s odchovem skalár.Před třemi měsíci jsem dostal dva páry a umístil je do společné nádrže.Téměř okamžitě oba dva páry začly klást jikry,ale pokaždé zmizely.Nejdéle vydržely cca 50 hodin.bylo mi doporučeno přendat list s jikrami do malé nádrže(17L)vzduchovat,filtrovat bublifukem,teplotu na 27°C, přidat Torben,popř.eSHA 2000 proti plísni.Vždy se ale zcela zaplísnily,ikdyž jsem měnil vodu a odebíral plesnivé jikry.
Přelovil jsem tedy pár do vytírací nádrže(75L)kde již po pěti dnech nakladly snůšku jiker,druhý den tam ale nebyla ani jedna.Sežraly je?Proč?
Pomohlo by kdybych je třeba po nakladení jiker "přežral" třeba patentkami,nebo tubifexem?
Jiné krmivo nemám,suché používám jen TetraMin.
Nebo mám být jen trpělivý a oni to zařídí?
Má být ve vytíračce proud,nebo raději klid?
Děkuji,nemám s tím žádné zkušenosti,jen to co jsem psal. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2016 16:32 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Voda bola menena v piatok a len cca 80l v cca 400l. Nejaky velky vpliv by to nemalo mat. Ale nevadi to nicomu :-D naopak, je to len mensie potesenie.len keby aj nieco stoho bolo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2016 16:26 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Jj, vypláchnout akvo studenější vodou a ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2016 16:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: stanki
Změna vody jako stimul...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2016 16:17 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Caute, skalare mi zas nakladli ikry po dvoch tyzdnoch. Je to normalne? Neje to nejak skoro? Alebo sa im az tak paci v mojom akva? potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 21:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prasan
Já jsem kočce taky vytrhl mladého kosa a i užovku. Potvora dělala mrtvou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 20:42 - Re: Wendy2
Deda mal na to takú fintu.Pár krát jej uloveného vtáčika vzal (spálil v peci) a ona ostala hladná.Div sa svete,odnaučila sa ich chytať.
Zistila,že sa jej to neoplatí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 20:40 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: stanki
naše kočka se rybek na zkrmení bojí, ale mrcha ptáky chytá hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 20:35 - Re: stanki
Ja som z východu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 20:33 R Muž romant [27987] Re: stanki
Taky řešení, už jsem ho bezpočetkrát realizoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 20:30 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Ked v mojom okoli je to dost bieda na vsetko. V niektorych akvaristykach ani nevedia co je RO, co2 .... . A chovatelov tu este menej. Tu na vychode slovenska je to vsetko este pozadu :-( . Ele ked tak rozmyslam v rodicovskom dome zije jeden lenivy kocur :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 17:09 R Muž romant [27987] Re: Pepan
Krutost vypadá jinak, to co jsem popsal je jeden z možných přirozených tzv. přírodních způsobů onoho pověstného zabití dvou much jednou ranou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 17:06 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
romant napsal: Nikoho nikam nesplachuj, rozhodně bude lepším řešením, když se pokusíš najít někoho a myslím si, že by to něměl bejt problém, kdo ty zprsklý ryby od tebe vezme jako krmení pro svoje dravce. Je to běžná praxe, kdo odchovává ve větší míře mívá k tomuto účelu nějakou nádrž, který se říká třeba kafilérka, kde se právě realizuje tím skrmením "likvidace" toho nepovedeného. Píšu to hlavně z důvodu kdy je mě jasný, že do toho půjdeš i když se zde povede jakkoliv plamenná a emotivní debata. ;-)
Zní to krutě, ale je to mnohem humánnější řešení než spláchnutí. V případě sežrání to má ryba během krátké doby za sebou, zatímco spláchnutá se v potrubí a následně v čističce trápí dlouhou dobu než uhyne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38756x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-skalary-rozmnozovani-odchov?od=251