Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 09:42 pavel1234 Re: Wanderer
Já psal když dám, ne že jsem dal. Rodiče mi jikry hlídali první den v pohodě. Druhej den to začal samec pojídat a samička si bránila jikry a proto byl mezi nima spor. Samička asi věděla, že je samec silnější a nechala ho aby to sežral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 08:08 Žena Hanumana [71] Re: pavel1234
Muj táta se chovem skalárů živil dost let a pokud šlo o odchov, tak je nechával třít na takové plastové desticky, které po vytření hned odendaval a to měl každý pár samostatně... Proste jsou páry který jikry nechají a některý je hned sežerou. Takže jistota je jistota. Jako u všech tvorů jsou lepší a horší rodice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2018 06:57 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
Neochrání, ani náhodou. To máš ten seznam spolubydlících moc dlouhej, na to, aby to uhlídala. Navíc jsi ji tam nechal samotnou.

Buď nechat rodičovský pár samostatně nebo dát jikry do odchovničky.

Toho samce jsi dával pryč zbytečně, on to nežere jen tak z plezíru, ale ze stresu, když vidí, že to stejně neuhlídá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 06:21 pavel1234 – Uhlídá to?
Dobrý den,
už jsem měl celkem 5 špatných pokusů, jak odchovat mladé skaláry. Poslední pokus mi samec skaláry začal jíst jikry. Když tedy dám moje 2 ancistruse pryč a později i samce skalára, ochrání samička sama jikry před 6 mecovkami, 3 parmičkami černopruhými a samcem čichavcem zlatém a samicí čichavce modrého? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2018 19:35 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ladalup
Ano , takto si skaláry jikry hlídají a ovívají , pokud bude mít voda správné parametry , cca do 50ti hodin se začne kulit plůdek (pár pak většinou plůdek přenese jinam) ,který následně 3-5 dní tráví žloutkový váček, pak se potěr rozplave.
nicméně před ancákem asi jikry neuhlídají , je to obrněný buldozer , zvláště v noci kdy šmejdí po akva ,jikry požírá a skalára ho nemá šanci odehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2018 19:19 Muž ladalup [3]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj dnes při čištění akva sem na listu lotusu objevil plno jiker a dle mého názoru to jsou jikry skalár,jelikož tam dvě pořád šmejdí a odhání ostatní ryby.Můžete mou tezi někdo prosím potvrdit,nebo vyvrátit?Za každou radu jak pokračovat dál moc dík.
Akva je dost zarostlé.Osádka:
Parmička nádherná 3x
mečovka asi 5x
molly gold 4x
nějaký ancitrus a pancík.
Jo a skalára 5x hop
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.08.2018 12:15 Muž dudak [1885] Re: Radka
To že se mladé nevykulí, případně nerozplavou, bývá způsobeno nevhodnými parametry vody, u skalár nejčastěji moc tvrdá voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2018 11:23 Radka Re: dudak
Ano je to 10 dní od nakladených jiker.Děkuji za informace a snad mi brzo budou žrát ty artemie (dřívější potěr mi tohle nedělal právě :( )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.08.2018 11:06 Muž dudak [1885] Re: Radka
Předpokládám že to je 10 dní od nakladených jiker, mladé se mohou rozplavavat někdy i 1,5 dne, myšleno od prvních plovoucích po poslední, co zůstane i potom na zemi tak odsát, ty už se nerozplavou. Potravu přijímají až plně rozplavane,nic lepšího než živou artemii pro ně neseženete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2018 10:53 Radka – Artemie
Ahoj, prosím je tu nekdo, kdo by mi dokázal s tímhle pomoc ? :( Mám 10 dní staré skaláry (někteří už plavou po celé nádržce,jiní stále leží na dně) ale nechtějí mi vůbec jíst artemie :( zkoušela jsem jim i naškrabat kousky z patentek a k tomu se vždy "přibatolili" ale mám obavu, že z toho se moc nenají, když mi i přes to nějaká umře :( nevíte prosím, jak je naučit, aby mi ty artemie jedli popř. zda neexistuje jiná potrava pro ně ? :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2018 10:52 Muž dudak [1885] Re: landa
Přes internet skoro v každém akva obchodě, z kamenných prodejen jen lepší akvaristiky, nebo Hornbach, tam mají taky vždy. Nebo popros někoho v okolí, aby ti odsypal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 20:53 landa – skalara
mám je asi 13 dni starý a dneska chcípli 4 ale vypadá to ze uz začinájí ty odskorápkované artemie vylučovat ...,tak nevím , skouším je i krmit jemným krmením koupené v akvarystice přímo pro potěr , každý den odsávám odpad,mám jich tam ještě asi 45
EDIT- dají se někde přes internet koupit nauplie ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.08.2018 19:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: landa
ve většině případů to nebudou žrát , je to moc tvrdý i po namočení předem ( nově se prodávají i mražené odskořápkované- což jsem očekával že bude měkčí a není), postupně Ti to pojde hlady , živá nauplie je nejjednoduhší(co se týká přípravy) potrava co můžeš nabídnout pro zdravý a zdárný růst , samo jde zajít na živé , např nauplie buchanky je taktéž TOP krmivo, nicméně dost rizikové -větší jedinci dokáží potírek uštípat k smrti a bez "vercajku" na lov a třídění se neobejdeš.
Jediné co je použitelné je Brachionus Plicatilis - akvaristikanika.sk/… ale je to už větší , tak pro 10ti a vice denní potírek -dost to ale houpe s vodou, je potřeba po každém nakrmení odsávat zbytky a hodně měnit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 21:17 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: landa
A proč ne? Jak porostou, tak můžeš postupně zkoušet další krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 20:58 landa – skaláry
je dobré krmit malé skaláry po rozplavání odskořápkovanou artémií ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 20:53 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: landa
Není potřeba, je to zbytečné. Ony si taky potřebují pospat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 20:46 landa – skalára
chtěl bych jse zeptat jestli se má malým vytřeným skalárům svítit přes noc svítit aby mohli požírat potravu ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2018 19:40 Muž Driv3r [236] Re: Otakar
Popadali ti po vykulení? musíš vzduchovat a udržovat čistotu. Jinak popadají.voda má Dobrou vodivost?
Já už odchoval 2 várku a s rodičovským párem,v samostatné nádrži.
Párkrát to uhlidali i ve společenském ale tam to vždy po vykulení někdo spucoval.;-) tam je ale horší vodivost.
Tak tuším rodiče.
Pokud máš možnost tak si odchov s rodiči odskousej je třeba je párkrát nechat zkusit ve společenském. Pak se jim to povede samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2018 18:51 RAP Re: Otakar
Ten list nenech volně plavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 13:33 Otakar – skromnny odchov
List s jikrami jsem vlozil do 3l lahve svodou s akvaria zavedl vzduchovaci kamen a nechal plavat v akvariu po nejake dobe se vylihli ale nakonec zustala jen 1 a ta uz ma 5cm a plave uz v akvariu s ostatnimi.ted to zkousim znovu a na radu od vas jsem tam kapnul 1kapku costapuru preji vsem hodne uspechu
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 18:49 Žena Yasmine88 [0] Re: noexp
Uz plavu,drzia sa vacsinou este pri dne,ale niektore su odvaznejsie.Vsade bolo pisane,ze ihned po rozplavani prijimaju potravu,ale oni si ju ani nevsimaju.Dnes je prvy den,co zacali plavat,vcera este poskakovali.Skusim zohnat destilovanu a vymienat.Ten bublifuk je dobry napad teda?Robim totiz na smeny a pomohlo by mi,keby som mala aspon 2 dni pokoj s vymenou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2018 18:28 Muž noexp [8] Re: Yasmine88
20l neni až tak problém pro potěr. Opravdu jsou rozplavané nebo jenom "poskakujou"? Velká výměna je pro ně šok. Chtělo to spíš třeba každých 15-30 minut 0,5-1L !!vyměnit!!. Chtělo by to stáhnout No3. Destilka, dešťovka , RO voda

Edit: Hodil by se zajetej bublifuk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 17:09 Žena Yasmine88 [0] Re: noexp
Samozrejme,ze som to doplietla.Ospravedlnujem sa.Uz sa stalo...Odsala som ich,dala som tam komplet vodu z akvaria,kde sa im vytreli rodicia a vyliala naspat.Stale nechcu ale prijimat artemie.Teraz je vsetko ok,NO2 ciste,NO3 50mg/l.Mam velmi malu nadrz,som si toho vedoma :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 16:58 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Yasmine88
Z vlastní zkušenosti doporučuji co největší možnou nádrž, tj. i tu 20l mít plnou až po vršek a co nejčastější výměny vody. Jestli to jsou klasické domestikované skaláry, tak můžeš dávat běžnou vodovodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2018 16:34 Muž noexp [8] Re: Yasmine88
Nepleteš si No2 a No3? 100mg/l No3 a 5mg/l No2 bych věřil. Jedině fofrem měnit vodu po troškách. Otázka taky zní co jim tam leješ za vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 15:27 Žena Yasmine88 [0] Re: Kubaa
Ok,ostava mi jedine.Odlovit a dat nanovo vodu z akva,kde sa vytreli.Bud to daju alebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2018 15:21 Muž Kubaa [718] Re: Yasmine88
100 mg/l NO2? To už bych se bál kolem toho akvária i chodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 15:18 Žena Yasmine88 [0] Re: RAP
Vodu som vymenila dnes prvykrat,snazila som sa co najviac bordelu odsat a pocas vypustania som rovno napustala vodu z akva,kde sa vytreli.Zmerala som aj po vymene a hodnoty stale neklesaju.NO2 100 mg/l a NO3 5 mg/l.Nechcu dokonca ani prijimat potravu,aj ked plavu a drzia sa v hejne.Asi to nedopadne dobre :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 14:21 RAP Re: Yasmine88
Bublifuk tam můžeš dát, ale než se zaběhne....
Jinak se minimálně po rozplavání vyměňuje voda za čistou stejných parametrů pH, tvrdost...
Přečti si deník třeba zde rybicky.net/nadrze/21694 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 13:58 Žena Yasmine88 [0] – Bublifuk
Ahojte,vytreli sa mi skalare v spolocenskom akvariu,tak som prelozila ikry do 20l akvaria,kde je teraz cca 6l vody,samozrejme,postupne prilievam vodu tych istych parametrov a zvysujem hladinu.Vzduchovanie a ohrev samozrejme mam.Mlade su uz relativne rozplavane,ale nakolko su tam velmi vysoke hodnoty NO2 a NO3,bojim sa,ze to dlho nepozije.Zatial plavu prvy den a nechcu este ani prijimat potravu.Bolo by riesenim dat tam bublifuk?Nemam sancu udrzat v tak malom objeme normalne hodnoty.Vacsia nadrz uz je v rieseni,samozrejme.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 20:11 Muž Kubaa [718] Re: Cofi
Má to jednu vadu - není živé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2017 19:44 Muž TOMPAJ [1] - AmerikaRe: Martin
Možná by bylo dobré jim v nocí svítit nějakou malou lampičkou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 14:54 Cofi – Krmení
Bezva živé krmení
youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 21:16 Martin – Skalar
Zdravím, už po několikáte se v mém akváriu vytřeli Skalaláři, bohužel je před tím několikrát snědli Ancistrusi, nemáme nějaký nápad jak je ochránit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 12:57 Žena vrbovap [0] Re: RAP
Tak jsem je sledovala celý víkend a je to super ukazatel :-D díky za tip. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2017 16:09 RAP Re: vrbovap
Pokud tu artemii berou, mělo by jim po ní zoranžovět bříško. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 11:38 Žena vrbovap [0]
tak v tom případě už nic nemají, ptže už tam plavecké pokusy mají. Ale jestli tu artemku zobají nebo ne...to teda nevím :-D

jinak víření už teda dělat nebudu...ale prosímtě nepředstavuj si víření ve stylu míchání kávy :-D jen jsem kolem nich pomalu projela lžičkou, aby vznikl trochu proud a viděla jsem, jestli jsou naživu.
Filtr nemám, jen bublání a topítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 11:29 JoKa Re: vrbovap
Přesně jak píše kolega. Až ho spotřebují, tak se rozplavou a to je ten správný čas začít krmit...
A to víření s nimi nedělej. A pozor na příliš velký proud z filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2017 10:48 RAP Re: vrbovap
Začnou se rozplavávat až spotřebují žloutkový váček a teprve tehdy je potřeba začít krmit čerstvě vylíhlou artemií. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 10:29 Žena vrbovap [0] Re: JoKa
ten nobil je taková pojistka...hlavní krmení má být artémií... ale ptže je to první chov, tak jsem se tím chtěla pojistit.

myslím si, že už je pryč...
jakože by nepřijímali artémii kvůli tomu, že si ještě stačí s váčkem?

a myslíš, že je normální, že leží na dně? na boku, na zádech... vypadá to jakoby dodělávali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 10:18 JoKa Re: vrbovap
Artemie bude naprosto ok. Pokud ji máš dost, tak nobil nebudeš potřebovat.
Ty skaláry mají ještě váček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 10:08 Žena vrbovap [0] Re: JoKa
Mám čerstvě rozplavanou artémii..a pak ještě tohle (prý kápnout do vzduchování, aby vypadala, že se hýbe...že po tom pak jdou...)
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 09:53 JoKa Re: vrbovap
Čím krmíš, nebo budeš krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 08:46 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: vrbovap
Vydrž.

Buď se rozplavou nebo chcípnou, nic jim nepomůžeš.
Pokud chcípnou,bude to chtít na příště měkčí vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 08:06 Žena vrbovap [0] – Rozplavání skalár
Dobrý den, mám lehce rozplavané skaláry. Lehce znamená, že občas se některý vzmůže, proplave se akvárkem a pak zase klesne ke dnu a vypadá jak mrtvolka. Když jim zvířím vodu, abych viděla, jestli se budou hýbat, tak se rozmrskají, někteří se proplavou a zase klesnou ke dnu a jsou z nich ležáci. Leží na boku...na zádech...prostě jak mrtví.... :/ Je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 11:44 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hepsik
Ty skoro průhledné jsou oplozené, bílé ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 11:16 Hepsik Re: vaaclav
A jak poznám ze jsou oplozene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 10:28 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hepsik
Průhledné, bílé jsou neoplozené a nebo i plesnivé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 10:14 Hepsik
Ahoj,prosím vás jak mají vypadat jikry od skalar mají být bílé nebo takové průhledné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2017 20:27 R Muž romant [27987] Re: Vitek
Toto vlákno a karta ryb v atlase obsahuje dostatečné penzum relevantních informací, použij kolečko u myši a jistě se brzy dočteš.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38756x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-skalary-rozmnozovani-odchov?od=201