Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 16:40 senta
hm, no u nas kladie ikry ten, co ma na hlave taky hrbol a ten druhy po tom prechadza, ale nic nevylucuje, ten je mensi...co je pre mna paradoxne, dost sa medzi sebou biju. je to normalne, ak by to bol parik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 09:43 RAP
Tak tak Dahak má pravdu. Nicméně u skalárů hodně záleží na kvalitě samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 23:07 miro03
suhlasím s Dahakom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 21:58 Muž matrix069 [79]
IKry máš v pohode,tie jasne biele sú neoplodnené(na fotke) a ostatné vyzerajú tak ako majú. Ale postupne Ti môžu obeleť všetky,príčina je potom buď v neoplodnení samcom,alebo nevhodnou kvalitou vody pre ich vývoj(splesnivenie ikier).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 20:09 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Jsou to evidentne mlady ryby na tech se to pozna jen pri treni.Samecek ma spicate kladelko samicka zaoblene tak je spolehlive rozeznas.Na fotce neni bohuzel kladelko videt ani u jede z ryb.Ze jsou nektery jikry bily je normalni jsou pravdepodobne neoplodnene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 18:34 Honza
Fotka k příspěvku Ahoj, tak zde jsou fota. Dokaze mi nekdo, prosim, poradit, zda se jedna o samice nebo je mezi nimi i samecek? V pozadi jsou videt i jikry.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 12:01 miro03
Vetšina ale podotýkam nie je pravidlom,samci mávaju na hlave akoby tukový hrbol.U skalárov je bežné že sa vytru spolu dve samice.Stalo sa mi to už osobne a takisto u terčovcov.Odporučam Ti ich odfotit a pridat sem fotky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 11:27 Honza – Tření Skalár - dvě samice?
Ahoj, mám dotaz. V akváriu mám dvě skaláry, jedna z nich nakladla jikry na rostlinu. Nicméně již od začátku jsou jikry bílé. Druhá skalára pomáhá pouze odhánět ostatní ryby. Podle všeho by měly být jikry tmavší barvy. Může to být způsobeno tím, že obě skaláry by mohly být obě samičky a jikry nemá kdo oplodnit? Jsem poměrně začátečník a pohlaví nedokážu určit :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 21:07 miro03
Fotka k příspěvku nič nedávat k chovnému páru najlepšie sa im darí ak su zohratý ked su v klude a osamote.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 21:05 miro03
Fotka k příspěvku To že si ikri prehodil si urobil dobre ja ich nechávam do rozplavania s chovným párom dokonca ked sa mi nechce tak si mladé vodia.Potom včas zakrm naliahnutou artemiou a uspech bi sa mal dostavit.Skaláre rýchlo rastu čiže už za mesiac ti z nich budu v akvárku plavat pekné šipky.Ahoj a vela zdaru.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 20:51 Muž juro127 [6] – s
prosim vas co sa deje ked mi obeleleli ikry a potom opadali z listu ? a s tym panciernikom to neni moc dobre ale mohol by som tam dat neonku ? a mozem tam dat aj filter aj vzducuovaci kamienok pls piste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 18:52 Muž markopolo [2]
Vsetkym dakujem. List som prelozil v aq je este 2x SAE asi 2cm a 4x mrenka patpruhova. Pridal som preventin. ZA kolko dni sa maju vyliahnut???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 16:29 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku Hlavne tam nedávaj žiadneho ancistrusa(prísavníka,krunýřovce),tan si na nich zmlsne a skaláre ho nedokážu zahnať!! Ak súhlasí teplota vody,a nieje práve napustená,tak ich kľudne aj s listom daj do vedľajšieho akvária. no musíš im tam dať aj vzduchovací kamienok,ktorý bude kúsok od nich(nie moc blízko) aby zapezpečil prúdenie vody okolo ikier a tým pomohol ikrám aby nesplesniveli. Keď tak tam pridaj do vody niečo proti pliesni ikier(akryflavin,preventin....)ale to nieje podmienkou. Tak či tak ti určite niektoré ikry začnú plesnivieť(neoplodnené) a ak tam nemajú rodičov ktorý by ich odstránili,tak to musíš urobiť ty. ano Aby sa ti plieseň nerozšírila. Ja mám na vnutornej strane akvária zavesenú malú nádobku s dierkami a mávam ich tam(keď sa mi chce)-tým zabezpečím tú istú kvalitu vody v akej boli a len tam pridám vzduchovanie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 16:20 Muž Onďa [32] – to josee
To je pravda! mě sežral ancistrus jikry ramirézek.Osobně bych na prohánění nechal nějaké tetry nebo živorodky. ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 16:17 Muž markopolo [2]
Staci prelozit list do druheho aq a zabezpecit rovnake podmienky ako maju v spolocenskom aq a bude vsetko v poriadku? To aq ma byt uplne prazdne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 16:15 Muž Josee [23]
Teda chovatel skalár nejsem, ale s tím ancistrusem bych si dovolil nesouhlasit - moje skaláry si jikry ve "společenským" uhlídají předevšema, ale jak nastane noc (zhasne světlo), tak ancíci pořádají závody, kdo se bude pást první!!! Jinak přeju hodně štěstí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 16:05 Muž Roman [100] - Cichlidy
Jde o to jestli spíše nemůžeš v klidu odlovit ostatní ryby.To by bylo lepší.Jinak potom stačí nechat u rodičů nějakého ancistruse či malého panceřníčka, aby to měli před kým hlídat.není to nutné.JInak jak odlovíš rodiče s listem, tak to sežerou.Jak píše sokolík,lepší je potom dát vedle jenom list,ale voda a teplota musí být shodná.navíc je třeba jemně vzduchovat aby se k jikrám dostalo dostatek kyslíku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 15:58 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
pokud máš stejnou vodu v tej 80tce,tak štipni ten list a dej je tam a nebo jen skaláry,někdy to rodiče ze strachu sežerou,jinak co dál ti tu poradi nákej chovatel skalárů....at se zadařiX-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 15:55 Muž markopolo [2] – Ikry skalarov S.O.S.
Ahoj. Prosim o radu. Dnes sa mi vytrel par skalarov na list echinodorusu v spolocenskom aq. Neviem co stym a ako na to. Prosim poradte. Velmi rad by som ich odchoval. Mam moznost prelozenia skalarov do ineho aq cca 80l. Ak nie je neskoro pomozte ako to mam urobit a ake podmienky im mam vytvorit. Velmi pekne dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 11:42 Vrubouš
Zkus je nakopat na zahrade.Ja minule sbiral brambory a bylo jich tam celkem dost :-).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 11:36 sexi meda
ja semse chtel zeptat kde seženu ty artemije

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 20:54 yanet
několikrát se mi podařilo odchovat potěr skalara ,ale asi po 10-14 dnech mi začínají odumírat,vyzkoušel jsem několik krmiv /Artemie-Nobil fluid,nebo Artemie sešené/v tom problém není
poraďte mi prosím jak je to z odsáváním,příp.výměnou vody,v jak velkém akvárku je nejlepší rozplavání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 11:53 Muž Jammes [72] - Afrika
pokud ti plave vylíhnutá artemka i u hladinu tak je tam moc soli, pokud jsou u dna mezi vylíhnutou artemkou i slupky tak to je nevylíhnutá artemka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 23:41 miro03
Fotka k příspěvku Stačí nechat postát vyliahnuté artemie,5minut a skořábky vyplavu na povrch a na dne zostanu čisté artemie.potom,stačí len precedit odstredené artemie cez jemné sitko a krmit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 21:47 jenda9
Ok.Rád znovu zkusím artemii. Používám tu jak se musí dát na nějakej den dva připravovat do slaný vody se vzduchováním, tak mohli byste mi ještě prosím jak pak dostat vylíhlé artemie k rybkám bez slané vody?...A můžou se jim tam dávat i ty prázdný schránky?Nevadí jim to?Dělalo mi to trochu problémy...Dočetl jsem se, že prázdné schránky by měly pěkně vyplavat na hladinu a artemie by měly na dně tvořit naoranžovělý povlak, ale takhle mi to teda neprobíhalo. Bylo to všechno smíchaný na jedný hromadě jak na dně tak i u hladiny....Už se mi rozplavávají další mladý tak vám ještě jednou děkuju za ochotu a rychlou odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 07:06 Vrubouš – jenda9
Vytreni Skalar na sklo se mi stalo nekolikrat... rybicky.net/obr/ryby/max/423.jpg ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 23:10 Petr_Janousek
Jednoznačně rozkrmovat artémií ano Neznám nic lepšího. Blechy z rybníku jsou pro ně velké a dokonce některé buchanky jsou dravé. Navíc si můžeš do akvária zavést nemoc a parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 22:41 jenda9
Aniž bych chtěl, rybky mi jikry naházely na sklo akvária. Nezbývalo mi nic jiného než je do odchovného akvária odsát vzduchovací hadičkou. Odsával jsem první nebo druhý den po oplodnění a paradoxně jsem zjistil, že když se jikry odsají a nezůstávají dlouho u sebe, podstatně se tím sníží jejich plesnivění. Bylo tam i dost kontaktu hadičky s jikrami, ale jak se zdálo, tak to mláďátkům nedělalo žádný problémy. Další den tam samozřejmě trocha plísně byla, ale po vyčištění už se vyskytovala jen minimálně a snadno se už udržovala čistota. Tolik mladých se mi ještě nerozplavalo. A to jsem nepřidával žádné přípravky. Avšak po pár dnech opět už po několikáté pochcípaly. Nemůžu je donutit příjimat potravu. Zkouším blechy z rybníka, sera krmení pro jikernaté rybky po rozplavání a nyní nakonec i Artemia mix od SERY, ale pořád nic. Mohl by mi někdo prosím poradit, čím rybky odkrmuje, případně jaký přesně je popis případné přípravy nějakého krmení. Děkuji všem mnohokrát za ochotu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2007 17:30 miro03
Fotka k příspěvku Takisto ich odchovávam v vode bez uprav no pretým som dával tripoflavin 5ml na 100 litrov vody,no zistil som že ich odchovám aj bez neho takže ho už nedávam.Oplesnivé ikri sa mi postará chovný pár a ako náhle sa začnu líhnout tak chovný pár odlovým.Pak už len za 4dni zakrmím artémiou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 12:29 Vrubouš
Jo,ale tizeny vesledek je po delsi dobe.Tak to je hned:-)A jeste v odchovnem akva dekorace prekazi,je potrebny kazdy litr navic a taky se dno pak spatne odkaluje.Detrit zapada mezi a pod listy a tim stoupa NO2...Takze bych nedoporucoval.Jedine je nastrkat do silonky a povesit na bok akvaria.To by slo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2007 12:27 Kai
Ty lisy ani nemusíš vyvařovat,stačí je prostě dát do akva.Nehnijou,ale pomalu se rozkládají a vylučujou huminy postupně.Navíc je to podle mě pěkná dekorace palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2007 12:01 Vrubouš
Hypermangan ne,to je blbost.Bud slaby roztok Preventinu (10 kapek na 50 L vody) nebo raselinovy vyluh.Ten obsahuje huminne latky,ktere jsou jikram prospesne.Ja odchovavam Skalary bez jakychkoliv pripravku,prirozeny uhyn nikdo neovlivni.Doporucuju ten raselinovy vyluh.Nebo staci nazbirat dubove (bukove) listy,varit jich cca 20 minut.Az bude voda pekne hneda,muzes prestat varit:-D.Pak vodu zcedit a nechat odstat na pozadovanou teplotu.Pri vymene muzes pridat do vody.Mnoho stesti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 11:40 skalárka – Odchov skalár
Ahoj, potřebovala bych poradit s odchovem skalár. Slyšela jsem že, aby jikry nechytily nějakou plíseň, tak se jim má dát do akvárka slabý roztok hypermanganu... jak slabý? není to nějaká blbost a jakou mají mít asi teplotu? 28 stupňů Celsia?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 19:10 Žena Dorianna [2]
Jamesi, krmit je můžeš čím chceš, i tím, cos napsal, hlavně aby nebyli vybíraví a jedli to. Ale myslím, že není zas tak velký problém sehnat někde mražené patentky a koretry za dvacku a mít stálý přísun živého krmiva.
Já jsem teď rybám dala červíky z třešní a rozhodně si nestěžovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 18:18 James00
A co kuzel ?
Myslis ze bych je moh krmit zivejma mravencema, broukama a treba i pavoukama ?

A vadi rybam silnej proud vody ve vytiracce ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 21:53 miro03
Fotka k příspěvku ja používam na výter pre skaláre plastové zelené dostičky po výtere netreba nič strihat iba preložit a urobit to čo písala xena.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 21:32 Aneta
Ahoj,z rostlin pro skaláry si myslím že mnohé echinodory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 20:20 James00
Mohli byste poradit jake rostliny jsou pro skalary vhodne ke treni.Kdyz chci aby se vytreli staci zvysit o nekolik stupnu teplotu a davat jim masitou potravu a pak uz jen pockat ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 20:37 zip
Bohužel teď druhé akvárium k dispozici nemám, bydlí v něm rak :-D Jinak mám se skalárama čichavce a ancistrusy. V té porodničce by to nešlo? Skaláry jsem dostala a do tří dnů se vytřel první pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2007 20:20 Muž Miky [14]
;-) Ahoj no jestli tam v tom akvárku máš jen rodiče tak je tam nech ale jestli jsou tam i jiné ryby tak ty jikry sežerou hlavně Ancistrus je vyluxuje jako nic. No jinak jak píšou níže: Vem malé akva nalej tam vodu z původního na dno umísti vzduchovací kámen a poblíž dej ten list či co to máš at se jemě okolo čeří voda. Až se ti vyklubou a rozplavou tak je krm živým krmením kup si Artemie a vyklubej je návod najdeš na Netu chovají se ve slané vodě. Přeji hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 12:28 shedlo – ...
Jak to děláte, že se Vám vytírají? Mám pět skalár ani jeden pár se neutvořil :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 10:46 zip – jikry u skalárů
Prosím o radu. Mám skaláry poprvé -dva páry. První pár se mi vytřel na trubku od filtru, bohužel z toho nic nebylo. Včera se mi vytřel druhý pár na list. Mám jikry nechat tam kde jsou a nechat rodiče, aby si je bránili, nebo je možné je přelovit i s listem do porodničky. Byli by v původním akvárku, ale ostatní by na ně nemohli. Chtěla bych je zkusit odchovat. Poradí mi někdo? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2007 21:39 Vendy
Při jaké velikosti jsou skaláry pohlavně dospělé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 20:42 Muž Horác [3942]
A nebo jak píše Xena :) ... to se asi používá ještě častějc ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 19:40 xena
ahojki jestli je to ještě aktualni.my mame skalary mramor a koi adocela se nam daři je odchovat. vždy když se vytřou samozřejmě ve společny nadrži tak ten list odstřihnem a dame zvlašt do 10l vytiračky a stejnou vodu stoho akva kde se vytřeli pak nakapem 4 až5kapek anti-mykotinu.a vzduchvat.když se ti to podaři radi nějake vyměnime za mramory.dik ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 21:35 Page
Hlavně bych moooooc červený skaláry chtěl!!!! Nevíte někdo kde se dají sehnat, nekde blízko Litoměřic love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 21:20 shedlo – red
Přidávají se barviva? Docela by mne zajímalo, jak to Ti chovatelé/šlechtitelé dělají..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 21:19 Muž Jammes [72] - Afrika
dania tu barvu mají v genech, je jim uměle přidávána, je i zelené danoi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 20:54 Woolin
no... ale mě se moc nelíbí.. přidávaj se rybám barviva a oni se pka zabarvej a mas z toho cerveny skalary ;-) neco jako s daniama.. ted ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 19:10 shedlo – červené skaláry
To je nějaká nová uměle vyšlechtěná forma?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [40] 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38753x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-skalary-rozmnozovani-odchov?od=1951