Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2021 11:21 Muž kofejn [963] Re: kvietik
Při zhasnutém světle to nezvladnu já smich
Mám pocit, že skaláry ubránily jikry i plůdek díky nočnímu osvětlení, kdy ho mám stmívač na 1%.
EDIT: Tak jsem vyměnil první kýbl (cca20l). Prťata přežila, akorát se rodinka přestěhovala pod listy anubiasu barteri barteri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2021 11:17 Muž kofejn [963] Re: Wanderer
Dík, to bude asi řešení, snížit hladinu tak o pět centimetrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2021 10:17 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: kofejn
Bych to zkusil častěji a menší množství. Třeba jen pětinu a další den znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2021 10:04 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: kofejn
Súce nie pri skalároch, ale ja som mal najmenšie straty, keď som menil vodu pri zhasnutom svetle večer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2021 09:56 Muž kofejn [963] – Rozplavaný potěr ve společenské nádrži
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj vespolek.
Víc jak měsíc se mi pořád třou skaláry a abych je zbytečně nerušil, odkládal jsem výměnu vody. No a teď už hlídají mláděž a já už táhnu druhý měsíc se stejnou vodou stydim . Akvárko asi další měsíc zvládne, je to zaroslá džungle, ale přeci jen bych rád tu třetinu vody vyměnil. Redukce kytek teď nepřipadá v úvahu, malé skaláry se v nich schovávají a asi shání něco k snědku.
Mám vodu měnit, i když je to riziko pro omladinu? Staré je nebudou moct hlídat a bleherky jsou fakt rychlý. Jak pomoct odchovu ve společenské nádrži?
Bohužel k dispozoci mám jen 10l elementku a 10l skleník s listonohama. Až těch posledních pět mohykánů chcípne, zkusím namnožit novou várku a dám je jako krmení do velkého, ale to bude nejmíň a 14dní.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2021 20:20 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawasaki
Totéž ostatně platí pro všechny cichlidy. Jinak chválím použitou literaturu, byť je cca 40 let stará :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2021 15:06 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: coobosh
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2021 14:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: coobosh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 13:48 Muž coobosh [2] Re: RAP
Mám ji - rybicky.net/nadrze/32108-tercovci-z-ivancic
No tak jsem zas o neco chytrejsi. Cetl jsem, ze se pak o jikry starají, ovívají je ploutvema atd. Tak mě nenapadlo vzít jim jen ty “děcka”. Ty skaláry mám asi tři čtvrtě roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2021 13:43 Muž RAP [1549] Re: Jakub
Měl si přenést jen ten list. Taková změna bývá pro pár nepřijatelná a jikry zlikvidují.
Ryba s oranžovou hlavou by mohl být samec.
Jak jsou staré?
Kolik skalár je v nádrži?
Co se registrovat a udělat prezentaci akvária? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 13:39 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Jakub
Chyba. Když přendáš jikry jinam tak už bez rodičů. Měl jsi je tam nechat co nejdýl. Taky musíš mít nějaké parametry vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 13:33 Jakub Re: Kawasaki
Tak jsem to možná jen blbě pochopil. Takze jen odstraňovat ty špatný.
Kazdopadne uz jsem je prestehovale do samostatné nádrže i s listem a tam docela brzo ten (pravdepodobne) samec ty jikry kompletně ozobal :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 13:20 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Jakub
U těch jiker jsi je měl vyfotit. Během výtěru nejlépe. Jikry neobměnují. Jen je čistí a odstraňují špatné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 13:11 Muž RAP [1549] Re: Jakub
Jakub napsal:.. Cetl jsem ze budou jeste doplňovat a obměňovat jikry (dobrý za špatný) ..
coze Kde si to četl? Takový nesmysl jsem ještě nečetl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 12:55 Jakub Re: Kawasaki
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady jsou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 12:35 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Jakub
Nafot ty ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2021 10:03 Muž Yirka [9118] Re: Jakub
Jsi si jistý tím pohlavím?
Doba kladení jiker je k rozpoznání pohlaví ideální. Kladélko i papila jsou zduřené a snadno rozeznatelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 09:36 Muž HanysOV [54] Re: Jakub
:-D No, ta druhá samice to těžko oplodní, takže není, co separovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 09:07 Jakub Re: Wanderer
A po jake době je mám odseparovat do zvlast nadrze ? Cetl jsem ze budou jeste doplňovat a obměňovat jikry (dobrý za špatný) a pak za 2-4 dny dojde k lihnuti. Tak kdy jakoby skonci to kladení ? Jikry jsem objevil dnes ráno.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2021 08:38 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Jakub
Úplně klidně to můžou být obě samice a třít se společně. Už jsem je tak taky měl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 08:26 Jakub – Skalára
Zdravím. Stalo se mi poprvé že jsem dnes ráno objevil jikry skalárů. Rodiče jsou urcite Ti dva, kteří se motají okolo ?
Jeden chovatel mi totiž před měsícem zarytě tvrdil, že tohle jsou samice :-/
Děkuji mic

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2021 19:07 Brodys Re: Kawasaki
A já myslel, že jsou ještě pod zákonem stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2021 18:24 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Brodys
Mladé? Tyto barevné šlechtěné formy se třou běžně už v sedmi měsících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2021 17:39 Brodys Re: Kawasaki
Díky za ujasnění,jsem v tomhle začátečník a hlavně mi přišly ještě mladé. Občas zobne,ale spíš odhání zbytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.01.2021 17:34 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Brodys
Skaláry. První výtěr mnohdy sežerou.Taky jikry čistí.Vypada to jako by je požíraly. Panceřničci kladou jikry nahodile po celé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2021 17:24 Brodys – Kdo je otec/matka?
Fotka k příspěvku Je tohle dílo skalár nebo pancéřníčka a ony jen pečlivě požírají? smich
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.05.2020 11:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: M0RGAN
Měkká voda -to je parametr asi jako bych Ti řek - je to tam jak je ten patník , vedle něj stožár a kvete tam pampeliška
uhličitanová tvrdost a vodivost jsou ty parametry co Tě mají vedle PH taky zajímat , snižovat PH COčkem pro vývoj jiker- nemyslím si že je úplně v pořádku - tedy pro ty jikry
nízký obsah dusíkatých sloučenin hraje taky svou zásadní roli

když koukám na foto s tím potírkem - myslím ten binec na dně ve kterém se válí - rozhodně taky není v pořádku- hygiena v nádrži s odebranými jikrami- poř. rozplavaným potírkem , je další zásadní věcí - protože tady nejsou rodiče , kteří se starají o čistotu jiker popř. tetelícího se plůdku, neustálým "ovíváním" ploutvemi a čištěním tlamkou

Pod příspěvek Kawy se bez rozmýšlení podepíšu , jestli je tady někdo ,kdo vývoji jiker rozumí , tak to nejsme my ale ryby - takže pokud neznáš výše uvedené parametry vody, nebo je nejsi schopnej upravit , nech péči o jikry na rodičích - má to mnohem vetší šanci na úspěch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   04.05.2020 07:36 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: LiborSprysl
Nehledě k tomu, že je opravdu rozdíl pokud se chovný pár o jikry stará nebo jsou odebrány.Péči rodičů nelze ničím nahradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.05.2020 06:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Prašan
Prašan napsal: Protipliesňové prípravky netreba používať vôbec ak je voda vyhovujúca a čo do parametrov v poriadku.
Platí to slovo "pokud" ... a protože už tu vodu trochu znám, není tak úplně ok, a proto jsem se ptal. Ideální vývojová voda to asi nebude... Navíc pokud líhneš na listu, tak s sebou neseš do nádrže i řadu potenciálních problémů. V tomto případě je chemie rozhodně vhodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 23:51 Muž M0RGAN [120] Re: MonterMonty
Měkká voda (východ Prahy), CO2 z bomby=>PH 6,5, hromada rostlin. Teplota původně 23°C, teď zkouším 25°C.
On není problém při případném příštím pokusu parametry vhodně upravit - když se dočtu, co ideálně chtějí. :-) Ale tenhle jsem ještě nezatratil, nějaký mrňavý potěr tam je, tak uvidím a začnu chystat artemie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2020 21:17 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: M0RGAN
Já myslím že Tvůj problém bude vývojová voda a ne desinfekce , jaké máš parametry u jiker ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.05.2020 14:10 - Re: LiborSprysl
Protipliesňové prípravky netreba používať vôbec ak je voda vyhovujúca a čo do parametrov v poriadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 13:44 Muž M0RGAN [120] Re: RAP
Jenže ten echinodorus jich má jen pár. Ve velkém akva mám jeden, co jich má tak 50, tak tam mu jich klidně polovinu odlámu :-D
Ano, je to otázkou priorit a ten echináč má před jikrami prioritu, jikry se tvoří snáze :-) Akorát jsem teda zjistil, že podle všeho máme z burzy v lednu 3 samce a jedinou samičku a doma byl jeden samec, takže docela špatný poměr a musím je mít rozházené do tří akvárek, aby se nervali :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2020 13:18 Muž RAP [1549] Re: M0RGAN
Stačilo odlomit list s jikrama. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2020 12:33 R Muž romant [27982] Re: M0RGAN
To si budeš muset zvolit priorioty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 12:27 Muž M0RGAN [120] Re: romant
Na tom se píše, že škodí rostlinkám. A já nechci ten echinodorus zahubit, když už jsem ho vytáhl z původního akva a teď živoří s kořeny volně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.05.2020 08:28 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
Jedině Kapušanský ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.05.2020 06:59 R Muž romant [27982] Re: M0RGAN
Acriflavin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 00:43 Muž M0RGAN [120] Re: LiborSprysl
Ano - ruce a pinzetu k oškrabání plesnivých jiker :-D
Zkusil jsem tam kápnout poloviční dávku Preventinu a nějak to nestačilo. Tak při případném příštím pokusu zkusím něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2020 20:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: M0RGAN
Hele používáte nějaký protiplísňový přípravek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 20:11 Muž M0RGAN [120] – Další pokus
Fotka k příspěvku Další pokus. Tentokrát jsem je odebral rodičům (minule stejně neuhlídali zaplísnění) a přemístil do vlastní 54l s vodou z původní nádrže. Filtr dělá trochu proud (proti bližší stěně), pod jikrami bublátko, teplota asi 25°C, PH asi 7. A uvidím, jak to dopadne :-) Předchozí 4 pokusy selhaly, tak jsem zvědav. Ancíky odchovávám běžně, pancéřníčky Corydoras už jsem odchoval taky, živorodky a krevetky ani nepočítám... Na řadě jsou skaláry :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2020 17:51 Muž Densi [40] - AmerikaRe: Zdendasss
Všude je tolik informací, od kdy začít krmit....jen chtít a hledat. A učit se pravopis.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.04.2020 14:34 Muž dudak [1885] Re: Zdendasss
velká určitě nebude. poprvé krmit až budou všichni plavat, takové to poskakování po dně není ještě plavání. malé skaláry plavou většinou volně ve sloupvci v hejnu. Artemie ze začátku opravdu málo. jestli žerou nebo ne se pozná podle oranžových bříšek. Pokud zbyde nějaká artemie na dně je dobré jí odsát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 10:44 Muž Zdendasss [15]
Fotka k příspěvku Dobrý den, tak je to týden co skaláří nakladli jikry. Včera večer se ještě tak pohupovali na dně a dnes ráno už začali plavat. Dal jsem jim tam hned žábronožku, ale zdá se mi že ji nežerou, nemají ani snahu se do toho pustit. Myslíte že potřebují ještě chvíli na to rozplavání, nebo je pro ně žábronožka moc velká? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2020 01:59 Muž Zdendasss [15] Re: navik
Tak dík za rady bublinky mám na max tak hadicku když tak přiškrtím jinak jikry zbelali jen 2 zatím
Acriflavin jsem tu teď našel tak tam trošku dám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.04.2020 22:16 Muž navik [908] - SumciRe: Zdendasss
Bude třeba nahradit také péči rodičů (odstraňovat průběžně neoplozené či nevyvíjející se jikry co zbělají - napomůže špičatá špejle s trochou šikovnosti a pipeta). Doporučuji umístěný kamínek utlumit a nechal jen lehce bublat aby kolem jiker mírně proudila voda, nevím, jestli ta fotka mate nebo je ten proud bublin moc velký....
Preventivní dávka nějakého přípravku (akriflavin či podobná účinná látka) je také vhodná.
Držím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.04.2020 21:42 Muž Zdendasss [15]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den dneska jsem přišel domů a vsimnul jsem si že se mi skálari vytreli ve společenském akva na teploměr. teploměr jsem vyndal i s jikrami do jiné nádrže nalil jsem tam stejnou vodu dal vzduchovani teplotu nastavil na 27stupnu myslíte že s toho něco bude? Udělal jsem všechno správně?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 22:19 Muž pe3czek [81] Re: Sára73
Až budu mít zase moc potěru, tak zkusím tentokrát pramičky. Třeba budou odolnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2020 21:36 Žena Sára73 [68] Re: pe3czek
Krmím skaláry taky potěrem pávčat a nikdy žádný problém nebyl. Naopak se mi jeden aktivní skaláří mlaďoch přežral živýma patentkama a druhý den bylo po něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 18:10 Muž pe3czek [81] Re: ctibum
Jo jo...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38753x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-skalary-rozmnozovani-odchov?od=51