Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za plže?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Co je to za plže?
https://rybicky.net/clanky/1055-plzi-v-akvariu-i
https://rybicky.net/clanky/1062-plzi-v-akvariu-ii
https://rybicky.net/clanky/1088-plzi-v-akvariu-iii
https://www.schnecken-und-muscheln.de/

Toto téma slouží výlučně k určení druhů plžů. Je-li plž správně určena, pak další otázky (např. k jeho chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování plžů přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:04 Muž hf [54]
Fotka k příspěvku Ahoj,

Při nákupu v akvaristice jsem zahlédnul tohohle šneka. Přišlo mi to jako piskořka věžovitá a tak jsem prodavačku ukecal ať mi s rybičkama vyhrábne i pár šneků (v akvu jich bylo docela dost).

Co myslíte, je to skutečně piskořka a můžu ji pustit do akvárka?

Díky,
H.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 23:45 Muž agent007 [47] Re: jajaapaja
Říká se mu vojenská helma, ale název. Mám ho taky. Ano je to jako neritina co se týká rozmnožování ve slané vodě, ale s tím, že neritina klade po akva vajíčka, což nevypádá zrovna vábně. Tento by neměl. Jinak pokud jde o spásání řasy, tak by to mělo být stejné. Ten název??? tone hmm Chjo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 16:20 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: jajaapaja
Není to něco jako neritina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 21:07 Muž jajaapaja [174]
Fotka k příspěvku Dnes na burze v Brně jsem koupil šneky.Ale zapoměl jsem jeho jméno.Rozmnožuje se ve slané vodě.je tmavě hnědej.Nevíte o něm něco?Přidávám foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 18:42 Žena ustavprochore [567] Re: petulevrtule
Řekla bych, že mám úplně stejný šneky od léta v akvišku taky. Jsou super :-) Taky jsem zkoušela trochu pátrat a došla jsem k tomuhle: www.allesumdieschneck.de/…

Bez záruky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 17:43 petulevrtule
Fotka k příspěvku Prosím, nevíte někdo, co je to za šnečka? Přinesla jsem si ho s rostlinkama z krámu, tak jsme si ho ponechali, ale ať hledám, jak hledám, takovýho jsem tu nenašla :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 18:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kristian
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 18:44 Muž kristian [80] – Nevi nekdo copak je to za sneka? Zda li je nejak skodlivy? ci prospesny?
Fotka k příspěvku Nevi nekdo copak je to za sneka? Zda li je nejak skodlivy? ci prospesny? Pravdepodobne prinesen v drivejsi dobe s kytkama z hornbachu :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 10:12 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Imii
Buďto to je člunka provohrotá (na vrchu ulity je takovej výběžek a ten směřuje doprava) a nebo člunice jezerní (výběžek směřuje doleva). V akváriích bývá člunka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 08:10 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Má to "ulitu" tak je to asi šnek ...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 01:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: danrycka
Jak už jsem tu psal. Podle mě to je Planorbella anceps.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 11:22 Muž danrycka [56] Re: Johan
Fotka k příspěvku ano je to planorbella scalaris, včera jsem po tom ještě pátral, uložil do prezentace ale sem už jsem neodpověděl. pak tady mám fotku asi okružáka která tady už byla, ale nikdo nenapsal přesný název ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 00:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: danrycka
Podle jednoho z těch odkazů ( ten třetí) by to měl být Planorbella scalaris. A koukám, v prezentaci ho máte určeného=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 23:20 Muž Johan [4945] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 21:59 Muž danrycka [56]
Fotka k příspěvku To teda koukám co všechno se po Vašich akváriích nachází :-) já mám jen piskořky a v riccii mi žijí kružníci tak bacha na riccii z aukra :) ale přecejenom mám fotku šneka který u mě žil v akvaristických začátcích. Detail není moc ostrý ale snad někdo pozná...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 21:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: 1trebor
Piskořka je to 100%, když je tahám z písku, mají ty konce taky podobně omlácené, když je vybírám z filtru, mají koneček úplně do špičky a ostrý jak jehla. Asi si to o ten písek otlučou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 20:19 Muž Jurasek [137] Re: 1trebor
Řekl bych, že je. V atlase se píše: Silnostěnná ulita piskořky s 6–8 závity je štíhlá, vřetenovitá. Její vrchol bývá často ulomený., takže bych v tom neviděl nic neobvyklého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 19:59 1trebor – Je to piskořka věžovitá ?
Fotka k příspěvku Zdravím,
sehnal jsem od známé pikořky, ale nemají konec ulity špičatý, vypadá jako ulomený. Je to piskořka ? Nevíte co to může znamenat ?
díky
trebor
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 13:32 Jurasekch Re: Jurasekch
Tak jsem si na to odpověděl sám. Měl by to být tento plž:
rybicky.net/atlasostatnich/plz_thiara_cancellata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 13:07 Jurasekch – Neritina ano,či ne?
Fotka k příspěvku Koupil jsem dnes dva šneky, kteří byli v místní akvaristce pojmenovány Neritina sp. ....... Bohužel si však myslím že jde o úplně jiný druh, protože hned po vložení do akvária se mi zavrtali do písku což asi neritiny nedělají. Přikládám foto.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 07:42 Žena Eliška [38] RE: Imii
To je clithon corona, je příbuzný neritin a prá se chová stejně jako ony. Pokud to vyjde, tak bych měla příští víkend pár mít.
rybicky.net/nadrze/4261 tohle je ta nádrž, kterou hledáš :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 07:30 Žena Imii [45]
Potřebovala bych poradit :-)

Někdo tu měl prezentaci a v ní zajímavý šnečky. Bohužel si nevzpomenu kdo a v atlase nejsou.
Vypadali jak malé ampulárky akorát měli na ulitě takový výrustky (antény :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 14:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Radek
Je to ona.. Nelikvidoval bych ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 14:01 Muž Radek [3] – Je to levatka?
Fotka k příspěvku Zhruba po deseti dnech od založení akva a nasázení kytek z Akva-daho se vyrojili šneci. Je na fotkách levatka? A nakolik akutní je nutnost likvidování jedinců větších 0.5cm, o čemž se píše v profilu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 15:53 0 Re: Aluška
Fotka k příspěvku Takto vypadá skutečná blue - modrá Pomacea bridgesi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 15:30 Muž LangMaster [24] Re: Aluška
jj je to modrá ampul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 15:06 Muž Turok [18] Re: Aluška
modrá ampulárie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 15:03 Žena Aluška [2] – Co je to za šneka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj můžete mi poradit co je toto za šneka? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.07.2008 00:24 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Péťa
Okružáci jsou mí oblíbenci. Neustálým seškrabáváním přisedlých řas pečují o čistotu rostlinných listů. A mladé ampulárie mám vyzkoušené na sinice. Zázraky ovšem neumějí ani okružáci ani ampulárie; tam, kde mají řasy ideální podmínky a přemnožují se, tam šneci nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 19:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Péťa
Jak napsali Scryc a TomášB – jde o okružáka a ampulárii.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 19:13 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: nipac
A není to tak, že Pomacea bridgesi je platný název šneka, který se dříve jmenoval Ampularia australis? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 18:28 Péťa Re: ghostik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Posílám ty slíbený fotky.Nemám kvalitní foťák,ale věřím,že zkušený poznají.Mám se jich raději zbavit nebo to stím žraním trávy není tak hrozný?Požírají řasy?Už se mi objevila.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 17:40 Muž nipac [3] Re: Sid
A není Pomacea bridgesi náhodou ona zmiňovaná ampulárie? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 17:24 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: TomášB
A nemůže být ten žlutý Pomacea bridgesi? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 13:30 Muž TomášB [12] Re: scryc
Ano, taky si myslím, Planorbarius corneus a Ampullaria australis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 19:53 Muž scryc [0] - CichlidyRe: Péťa
Pravdepodobne jde o okruzaka a ampularku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2008 18:21 Muž ghostik [81] Re: Péťa
A co takhle foto ? X-)

PS:Ja mam doma psa a ma 4 nohy a hnedou barvu muzes mi rict co je to za rasu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 18:12 Péťa – Dva druhy šneků
Mám v akvárku 2 druhy šneků.Jedni jsu takový tmavý malý,který prý nikdo nechce,že žerou rostliny.Ten druhý je žlutý,větší,a podle toho co zde čtu tak je to ampularie.Píšete,že taky žerou rostliny.Může mi někdo říct co mám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 21:49 fester
Fotka k příspěvku Takéhoto mám v akva ja :-)


Bithynia tentaculata
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 21:03 Žena Rebbie [71] Re: kasal
Pokud nechceš malý šneky, tak je vem a vyhoď... hlavně je nenechej vylíhnout do akvárka ;-) Pokud je chceš nechat narodit, tak ten kokon s vajíčkama přendej někam do sklenice... nebo do jinýho akva, ale pozor, nesmí bejt pod vodou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 19:27 kasal Re: Rebbie
dakujem vam za info, moc sa v slimakoch nevyznam, a je mi jasne ze maju vajicka ale nevedel som si spomenut na spravny nazor, mam 4 takychto slimakov, takze preto sa stale oplodnuju a su aktivny..
ale neviem co s tym..ci ich niekde vykupia alebo lepsie im tie vajicka vybrata je pokoj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 16:48 Žena Rebbie [71] Re: kasal
Jj, je to rozhodně ampulárie, čili né hermafrodit :-) Pokud je ti divný, že nakladla vajíčka a máš než jedinýho šneka, tak ji zřejmě máš od někoho, kdo měl i samečka a ona pak může klást vajíčka i několikrát za sebou bez přičinění dalšího samce ;-) Moje to tak taky udělala a byla to zrovna tahle modrá forma ;-) rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni nebo super Horácoweb: www.horacovoakvarium.cz/… ;-))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 08:36 Muž Yirka [9126] Re: kasal
Podle nakladených vajíček (jikry kladou ryby) si přečti něco o Ampullariích (Měchýřovkách).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 08:11 kasal – Slimak modry a jeho aktivita
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, teraz bojujem s krupickou tercovcou, a prekvapili mam moji 4 slimaci jeden z nich mi nakladol "ikry" ale kedze uz je to asi 5 raz neviem co stym? viete mi poradit co su to za slimaky a co treba robit aby ikry ostali? slimak je hermafrodit takze neviem...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 17:37 Muž Johan [4945] - Rostliny
Fotka k příspěvku Pomůže mi někdo s identifikací tohodle šneka? Je asi 4mm široký.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 22:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
To jsem si taky myslel. Sice to na této fotce není vidět, ale Gyraulus albus má mít na ulitě výrazné podélné a příčné rýhování, které tvoří mříškovitou strukturu, což oni mají jen příčné rýhování. Nebo to podélné prostě nevidím. A tak by to měl být G. laevis, ale jak jsem psal, není to v potoce u rybníka. :-O Ale nikdo mi to neurčoval, jen to co čtu v knížce=/, ale tak když to říkáte, tak ho ještě neškrtám :)
Bohužel jsem na internetu nenašel těch dvou druhů fotky živých exemplářů=(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 21:56 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Johan
Gyraulus (albus?) - kružník (bělavý?). Také si jich "pár" v akviškách hýčkám... :-)
(Druch?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 18:23 Muž Johan [4945] - Rostliny
Fotka k příspěvku Neví někdo co to je za šneka? Typoval bych na něco z rodu Gyraulus a druh si vůbec netroufnu, protože to je v akváriu a né unás v potoce, tak nevím. Má maximálně 5mm.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 22:20 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: recht
člunka pravohrotá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 22:18 Muž recht [10]
Fotka k příspěvku Chtel bych si oveřit zda je tohle maly šnek. Ma to na delku 1-2mm. Nebo je to nejaky jiny tvor? Zda se, že se to pohybuje. Diky
 
https://rybicky.net/clanky/1055-plzi-v-akvariu-i
https://rybicky.net/clanky/1062-plzi-v-akvariu-ii
https://rybicky.net/clanky/1088-plzi-v-akvariu-iii
https://www.schnecken-und-muscheln.de/

Toto téma slouží výlučně k určení druhů plžů. Je-li plž správně určena, pak další otázky (např. k jeho chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování plžů přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [24] 25

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 51327x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3158-co-je-to-za-plze?od=1151