Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za plže?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Co je to za plže?
https://rybicky.net/clanky/1055-plzi-v-akvariu-i
https://rybicky.net/clanky/1062-plzi-v-akvariu-ii
https://rybicky.net/clanky/1088-plzi-v-akvariu-iii
https://www.schnecken-und-muscheln.de/

Toto téma slouží výlučně k určení druhů plžů. Je-li plž správně určena, pak další otázky (např. k jeho chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování plžů přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 15:43 Muž pancéřníček [168] Re: paia
Vypadá to na levatku říční.Jeden z nejrychleji se množících šnečků co se běžně vyskytují v aq.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 15:40 Muž paia [3] – identifikace
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku mohl by mi někdo identifikovat tohodle pidi šnečka, má asi 2 mm, proto se blbě fotí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 19:57 Muž Chem [837] Re: fantuomas
Taky jsem nad touto Brotii premyslel, ale ma opravdu temer na vsech dostupnych fotkach daleko tmavsi nohu. Ted jde o to, zda je barva nohy znak, podle ktereho jdou tyto druhy plzu odlisit..
Edit: Jeste mne napadlo - nemuze to byt Brotia costula? Ale tam ma zas obvykle "hladsi" ulitu.. No asi opravdu musis pockat na odborniky, co se v plzich vyznaji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 18:45 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Chem
Fotka k příspěvku ďakujem, myslím si aj ja, pre istotu dám ešte kvalitnejšiu foto trochen,..p:

www.allesumdieschneck.de/…

podozrenie mám aj na túto brotiu, len tá farba..:/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 15:08 Muž Chem [837] Re: fantuomas
Je to Tylomelanie, ale ktera to tedy netusim. Nektere druhy jeste nejsou urceny, ale v obchodech uz jsou, takze opravdu tezko rict..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 14:31 Muž fantuomas [35] - Rostliny – tylomenia, brotia ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ..v obchode označený ako brotia pagodula, čo si myslím že nieje (?), podla internetu by som to typoval na nejaký druh tylomenie poprípade brotie..poradte ;)
dĺžka ulity asi 4cm, vyzerá to že sa pasie na riasach a vodnom kameni usadenom na bočnom skle.
farba "pleti" :) béžová so šedou...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 13:02 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Tomas Enderson
Granifera je kratší a "macatější", než ta na Bakově fotce. (A než tuberculata).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 12:55 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Bak
Tak se zkus podívat tady.

rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_melanoides_granifera

Tomas Enderson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 12:40 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Gunguy
Už jsou větší ale pořád ještě nevím co jsou zač, hnědá ulitka jim roste pomalu a tělíčko mají taky hnědé, točivost jako u piskořky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 11:02 Muž Gunguy [2]
ja taky myslim piskorku, moje jsou take hnede, nektere
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 08:11 kadli666 – Copak je to za šnečka? Poraďte prosím
Fotka k příspěvku Ahoj:-).
Měl bych dotaz, copak je to za šneka na fotce.
Mám ho v kavrítiu asi 14 dní, mám podezření na ampulárii.
Předem díky.
Kadli666.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 16:18 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Gabro
to je nejběžnější šnek okružák Janku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 15:36 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku dotaz co je toto za druh šnečka...dostal se mi do akva na nějakém kořenu, a musel tam vydržet o suchu hodně dlouho...můj tip je rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 22:53 Bexi Re: Bak
mohla by to být také nějaká piskořka,možná i barevná varianta piskořky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 14:10 Muž Yirka [9135] Re: Bak
Tipl bych si na rybicky.net/atlasostatnich/plz_tylomelania_sp, nebo něco příbuzného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 14:07 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Už jsem s tím tu byl, ale co je to ?
Fotka k příspěvku Hnědá ulitka, hnědočervené tělo pokud se nemýlím, víc obrázek, lámu si hlavu co je zač ?
Vzadu je Yellow Fire, ten není předmětem dohadu :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 19:13 nickolka Re: Mrakoplash
o šnecích opravdu nic nevím..ale jestli se jim ulita nemění,tak to ono asi nebude,protože ten můj šnek ji má uplně stejnou,jako normální šnek,nemá ji dole širší a ke konci protaženou do špičky jako ta levatka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 15:40 Žena datura [104] Re: nickolka
černé tečky má na sobě okružák.
aquagarden.ic.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 11:04 Mrakoplash Re: nickolka
To by mohla a s největší pravděpodobností to i bude levatka.
rybicky.net/atlasostatnich/levatka_ostra
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 08:40 nickolka – druh?
donesla jsem si domů z burzy plovoucí kytky..no a nevšimla jsem si maličkých šnečků...Vždy,když je uvidím,vylovím je z akvárka a hodím do sklenice..už jich tam mám asi 6...jeden už je dost velký,abych poznala jeho zbarvení..je šedý a má na sobě černé tečky..vypadá jakoleopard nebo tak něco..nevíte někdo,co je to za druh?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2009 20:25 Bexi Re: Bak
na barvě v mnoha případech nezáleží, můžou existovat různé barevné odchylky
předpokládám že máš bud tmavou p.věžovitou nebo melanoides (piskořka) Granifera
mkohl1.net/…
www.crayfishandmore.de/…
perso.infonie.be/…
vzhledem k tomu že jsou ještě malé tak tvar ulity budou mít stejné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 20:03 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bexi
Nene, tahle je identická tvarem piskořce věžovité ale je tmavě hnědá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 20:00 Bexi Re: Bak
nevím z popisu mi to připadne jako nějaký druh piskořky(Granifera?) ale až sem hodíš foto tak budeme moudřejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 19:53 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Neznámý šneček
Ahojte, v nádrži mi přibyli dva šnečci po importu, jsou malí 3 mm ( neumím vyfotit )ale mají schránku stejně točivou jako piskořka věžovitá, narozdíl od ní barvy tmavě hnědé. ( piskořka je světle nazelenalá ). Původ: NDR Netušíte někdo ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 16:51 Muž Alexandross [2] Re: Ipetr
Je to klasická Měchýřovka východní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 16:46 Muž Ipetr [1] – Poradíte co je toto za šneka?
Fotka k příspěvku Včera jsme si ho donesli a nevíme druh. Je tedy stále zavřený, nebo jen trošku vykoukne bo na něj útočí naše bety, tak nevím jestli to byl dobrý nápad.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 23:02 Muž agent007 [47] Re: agent007
Tak mi to poslal. Je to Filopaludina sp.Military Helmet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 21:13 Muž agent007 [47]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 13:40 Muž Chem [837] Re: Petr
Je to levatka ostrá - Physa acuta.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 13:30 Petr – Poznáte ho někdo?
Fotka k příspěvku Tohodle šneka jsem si zavlekl asi z nějakou rostlinkou a pěkně rychle se množí tak bych rád věděl co je to za šneka... troufnete si někdo říct název, respektive mi dát odkaz kde bych v nějakém seznamu mohl hledat?
Díky...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 12:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Ipetr
Je docela slabomyslné se jich zbavovat, zvlášť pokud ani nevíte co je to za šneka. hmm
rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 12:33 Muž Ipetr [1] – Co to je za šneky a jak se jich zbavit...
Fotka k příspěvku Tak se mi v akváriu nějak množí tito šneci viz foto, velikost cca 4 mm. Za poslední týden jsem jich vytahal snad třicet. Poradíte co to je za druh a jak se jich zbavit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:23 Bexi Re: petulevrtule
vypadá to jako melanoides granifera.Tvar ulity má na dálku stejný.Nějaká bližší fotka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 16:59 petulevrtule
Fotka k příspěvku Tak jsem si donesla domů 4 kousky tohoto šnečka a i když jsem se koukala do atlasu, nejsem si jistá, jaký to je :-) Co si myslíte vy? Je to pidi šnek, v krámě jsem si vybrala tyhle největší co měli, víc to už neroste. Sami nevědí, co to je...Díky za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 20:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Thoros
Jj, ale není důvod dávat zamračeného smajlíka=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 19:45 Muž Thoros [1]
Fotka k příspěvku Ahojte, tohle je teda asi taky levatka, že? Donesl sem si ji zřejmě na rostlině z obchodu :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 07:51 Muž Horác [3942] Re: Snowy
To právě není pravda (viz příspěvek od ustavprochore). To první není ampulárka (Marisa, Pflanzenkiller - zabiják rostlin), ale Ampullaria (Pomacea, měchýřovka). Kdo říká měchýřovce ampulárka, riskuje nedorozumění a zmatky na diskusních fórech (a také to, že přijde o všechny rostliny :o).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 01:04 Žena Snowy [24] Re: Yirka
Souhlasím s ostatními, první je ampulárka (moje žerou rostliny jen když vyloženě "suší hubu", přednost dávají žrádlu pro ryby), druhé neritina, baští výhradně řasy. V sedmém čísle časopisu se o nich můžeš dozvědět víc, jsou víc než zajímavé. Aspoň já se na ty moje ampulárky vydržím koukat hodiny. hop www.klub.akva.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 20:07 Muž Yirka [9135] Re: grizly
Budu trošku oponovat, zde v atlase takové kategorické tvrzení rozhodně není. Když tak dej odkaz, protože to opravdu není pravda. Do rostlin se opravdu pustí jen při nevhodné stravě a nebo když jsou rostliny poškozené či odumírající.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 20:06 Žena ustavprochore [567] Re: grizly
Možná tuším, kde je "problém". Ampulárie rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni a ampulárka rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_okruzakovita není totéž :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 20:01 Muž dominator [6] - Živorodky – Šnek
Fotka k příspěvku Ahoj,
Potřeboval bych poradit co je to za šneka. Je docela malej a mam jich v akvariu docela hodně asi kolem 15ti. Neuškodí nějak v akvariu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 19:15 kreten Re: grizly
To přece není povinné, pokud má co žrát jiného, proč by se dřela s okusováním kytek:-) To druhé je nejspíš neritina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 19:04 Muž grizly [145] – Copak je to za sneka???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Potreboval bych zjistit, co je to za sneky. Myslim si, ze prvni je ampularka, u druheho neznam vubec, v atlasu sem ho nenasel. Jestlize je prvni ampularka, jakto ze mi nezere rostliny?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: aoel
Zoufalý? proč? Planorbarius corneus nebo rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 13:54 aoel
Fotka k příspěvku Copak je to za šneka..? :-( sem zoufalý...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 13:16 Vak. Re: endus
Je to suchozemský slimák,asi Balea perversa-ciha obrátená ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 11:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: endus
Žádný takovýto vodní šnek unás nežije. Připomíná mi to závornatku, ale ta nemá "víčko".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 08:50 Muž endus [21] – Pozná ho někdo?
Fotka k příspěvku Zdravím,
zajímalo by mne, jestli někdo náhodou nepozná tohoto šneka. Ani vlastně nevím, jestli je přímo vodní, ale synátor tvrdí, že je našel v potoce a někteří lezli i v bahně na břehu. Třeba ho má někdo v jezírku nebo tak. Ulita cca 1,5-2 cm, uzavíratelná černým víčkem. Díky za případné reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:14 Muž Barney [61] Re: hf
Je to Piskořka rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_vezovita dej ji do akvárka. ;-)
https://rybicky.net/clanky/1055-plzi-v-akvariu-i
https://rybicky.net/clanky/1062-plzi-v-akvariu-ii
https://rybicky.net/clanky/1088-plzi-v-akvariu-iii
https://www.schnecken-und-muscheln.de/

Toto téma slouží výlučně k určení druhů plžů. Je-li plž správně určena, pak další otázky (např. k jeho chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování plžů přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] 25

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 51328x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3158-co-je-to-za-plze?od=1101