Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za plže?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Co je to za plže?
https://rybicky.net/clanky/1055-plzi-v-akvariu-i
https://rybicky.net/clanky/1062-plzi-v-akvariu-ii
https://rybicky.net/clanky/1088-plzi-v-akvariu-iii
https://www.schnecken-und-muscheln.de/

Toto téma slouží výlučně k určení druhů plžů. Je-li plž správně určena, pak další otázky (např. k jeho chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování plžů přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2010 16:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Lila1
Rozlišení je velmi jednoduché, což v atlase na fotkách vidět je!
Levatka: ulita levotočivá, tykadla nitkovitá

Plovatka: ulita většinou pravotočivá, tykadla uchovitá

Z vaší fotky nikdo nic nepozná.. ;-), ale je to levatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 08:35 Žena Lila1 [31] – Copak je to za šneka?
Fotka k příspěvku Dobré dopoledne, dnes jsem našla v akváriu tohoto šneka a nedokáži jej určit (žádné zkušenosti). Připadá mi, že by to mohla být levatka nebo plovatka ?
Prosím o radu, děkuji.
Edit: Ještě doplním. Šnek má asi 0,5 cm, je po Clea Helena v akva druhý největší šnek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 21:12 blackarrow Re: TomasEnderson
Fotka k příspěvku Nejspíše to bude ona, jejich chování tomu odpovídá. Jen mě zmátla ta jejich hladká ulita.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 21:04 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: blackarrow
Tohle by měl být on taky se mi někde v akvárku toulají. hop ahoj

rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_melanoides_granifera…

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 20:13 blackarrow Re: NASREDDIN
Fotka k příspěvku Tady je ještě foto z boku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2010 20:06 Muž NASREDDIN [1383] Re: blackarrow
www.akvarko.cz/…
že by pikořka ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 20:00 Muž čichavec [0] - ŽivorodkyRe: blackarrow
vipadá to na levatku má podlouhlou ulitu nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:52 blackarrow
Fotka k příspěvku Ahoj, zajímalo by mě, jestli víte, copak je tohle za šneka?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 20:37 Žena Lila1 [31] Re: křupka
Přijde mi, že je podobný tomu mému novému - Clea Helena
rybicky.net/atlasostatnich/plz_clea_helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 20:30 křupka – Jaký je to šnek?
Fotka k příspěvku Dostala jsem šneky a chtěla jsem se zeptat jaký je jejich název.Majitel co je měl tak už to zapoměl a já bych prosila o radu.Dostala jsem dva a už mám od nich mladé a to je nemám ani měsíc.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:20 Žena ustavprochore [567] Re: Kamilstrom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 17:59 Muž Yirka [9126] Re: Kamilstrom
Barva se může trochu měnit, zkus porovnat ještě zde: images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 17:33 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Bob66
Nevim,nezda se mi to byt Piskorka(barva a vroubky na ulite)Chovani je podobne ale oziraji mi rostliny a ani Plovatka ta zije jinak.Ono to uz je celkem jedno co to je,ale jak se toho zbavit?? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 15:40 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Kamilstrom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 09:42 Muž Yirka [9126] Re: Kamilstrom
Je to piskořka. Podívej se do atlasu ostatních a dozvíš se o ní více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 05:43 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Co to je za sneka?
Fotka k příspěvku Prosim vas je tohle Plovatka mala?Mam jich stovky a neda se jich zbavit,uz jsem zkousel vse,vysbirat je nejde jsou drobni,ziji pres den v substratu a vylezaji v noci,na pasti kaslou,heleny pouzivaji pro svou prepravu a srandu,zkusil jsem pripravek s medi proti snekum a stim si cistili zuby a rechtali se,Mrenky si jich nevsimaji,kdyz krmim mene-zerou mi rosliny!! :-O Asi budu muset vse vydensifikovat a zalozit znova(coz bude tragedie).Co snima,ma nekdo nejakou jinou radu???Dik. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:47 Žena ustavprochore [567] Re: vlacek
Okružák nemá šanci zdravé kryptošce ublížit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 13:08 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: vlacek
okružák kanadský na milion procent - mám je taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 10:40 Muž vlacek [402] Re: JurajSssk
Fotka k příspěvku Bude to okruzak, muj vypadal presne stejne, na pruhledne ulite tmavsi kolecka. Za mesic a pul vypada jako na fotce. Ktery presne a ni po takove obe nedokazu urcit. Brzo se ho zbavim, je prvnim kandidatem na pachatele okousane cryptocoryny. Nevim proc, ale mam jen jednoho a vubec se nerozmnozuje, zatimco levatky pribyvaji geometrickou radou. Mozna je jeste mlady, ale ma tak 1.5cm v prumeru.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 08:37 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Jurajsssk
Mohol by to byť Český název: Okružák ploský (eurosibiřský) Latinský název: Planorbarius corneus, ale neviem, lebo v týchto sa nevyznám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 00:01 Muž JurajSkkk [1] - Cichlidy – A tieto su čo zač
Fotka k příspěvku Prosím čo sú to za slimáky mám tam neritu a piškorku , ale toto neviem čo je. rozzureny rozzureny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 09:29 Muž Chem [837] Re: pancéřníček
Levatka to není - ulita plže na fotce se točí naopak, než se točí levatkám. To už do tohoto vlákna píšu podruhé..

Je to uchatka toulavá (Radix peregra) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 00:10 Muž pancéřníček [168] Re: geminika
Vypadá to na levatku ostrou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 15:09 Žena geminika [39] - Živorodky – slimáky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Otváram znovu túto diskusiu, lebo som urobila nové a ostrejšie fotky. Vie niekto na 100 % o akého slimáka ide? A či náhodou neviete, ktorý je ON a ktorá ONA? Boli totiž len oni dvaja v akvarku a nakládli vajíčka. Neviem, či sú "sebestační" a nepotrebujú partnera.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 21:33 Muž pancéřníček [168] Re: TraumaZero
Mohla by to být ampulárka okružákovitá neboli Marisa.Nejraději má aq rostliny tone Rychle se jich zbav,nebo ti aq vyžerou až ke kořínkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 21:23 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky – prosím o určení šneka
Fotka k příspěvku Donesl jsem dnes domů dva šneky do společenského akva, prodávající znal jen latinský název který jsem si dobře nezapamatoval, přikládám foto, šneci mají cca 3cm v průměru, podle všeho by to snad měl být okružák ? (Ploský, kanadský ?), jen mě mate to pruhované zbarvení každopádně v akva se velmi rychle zabydleli. Každopádně již zdecimovali list anubisu barterova, možná byli vyhládlí, tak nevím, každopádně nerad bych je touto pěknou dužnatou rostlinou krmil. Díky za info...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 10:34 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Johan
Na toto sa to nepodobá. Tie moje sú biele a nemajú takú pretiahnutu ulitu. No ale nevadí. Tu som sa dozvedela o Clea helene a asi si ju zakúpim, keď ju niekde uvidím. Ako som písala, keď som ich dala do spoločenského, tam sa stratili. Niekto si na nich pochutnával. Mám tam Ancistrusov, panciernikov, mrenky, skaláre a gubky. Možno niektoré z týchto. Pozri moju prezentáciu TROJUHOLNÍK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 10:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: geminika
Jinak zvyk vylejzat vysoko nad hladinu má ta blátivka.
rybicky.net/nadrz/6362/o5376.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 09:43 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Johan
No neviem, aj toto sa na to podobá.Len u tých mojich som si nevšimla, že by mali tú dýchaciu trubicu. Oni skôr vyliezajú vysoko nad hladinu, skoro až ku kryciemu sklu, až sa bojím, že mi budú loziť po izbe. :-D Nemajú tykadlá, ale také špicaté ušká. V tomto albume sú pri jednom druhu fotky aj s tykadlami. Tuším to bolo pri tej Levatke. Skúsim urobiť ešte lepšiu fotku, lebo fakt neviem. Také sú podobné, že je to ťažko rozlíšiť. Ale ďakujem za každú radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 09:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: geminika
Barva ulity by měla být plus mínus stejná. Koukněte těm tmavým na tykadla... Jestli jsou lalokovité, tak by to mohlo být rybicky.net/atlasostatnich/blativka_americka.
Na vašich fotkách se mi zdály všechny světlé se skvrnami. Pokud i tyto mají tykadla lalokovitá, tak by se mohlo jedna o již zmíněnou L. peregra. Ty bývají světlé s tmavými skvrnami. Tmavé sem snad ještě neviděl. (mohou mít různé tvary ulit)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 09:12 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Johan
Ak je to toto, čo si myslím, že ano, tak sa len spýtam, či môžu mať rôznu farbu ulity? Tie moje sú všetky tmavé a tu sú skôr také bledé so škvrnami. Plž - slimáčik vyzerá takto. Bledý s uškami a okrúhlou tlamkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2010 16:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: TomikVyskov, gupka atd.
Koukněte se na ty fotky ještě jednou. Levatka má levotočivou ulitu, zde na fotce je ulita pravotočivá, levatka má nitkovitá tykadla, ale tady na fotce jsou lalokovitá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2010 16:01 Muž TomikVyskov [5] Re: gupka
Souhlasím, určitě levatka ostrá měl jsem je taky v akvarku úplně stejné pokud jich tam máš hodně a vadí ti tam tak si kup Clean helenu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 12:39 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: gupka
Z čeho usuzuješ, že je to levatka? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2010 12:34 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce EgemanovyRe: geminika
lavetka ostrá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 10:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: geminika
Nevidím důvod proč byste se jich měla zbavovat. Jestli jich tam je na vás příliš, tak děláte něco špatně. Nejspíš moc žrádla. (např. v 500, kde je méně ryb a i méně zbytku, tak mám asi 10 šneků a ve 50, kde se krmí o sto šest, je šneků nepočítaně). ;-)
Můj tip rybicky.net/atlasostatnich/uchatka_toulava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 10:10 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Johan
Fotka k příspěvku Kde sa vzali, tu sa vzali a naraz boli tam. Cielene som ich nepriniesla, jedine že bol nejaký zašitý na rastlinke, ktorú som priniesla. Bolo ich zopár, tak som ich nechala, ale už ich je tam príliš a vidím, že aj tie biele bodky, čo tam sú, budú asi ich potomkovia. Najväčšieho som tam videla asi tak 1 cm. Veľa ich mám v akvarku medzi drobotinou gubiek. Keď ale vylezú na hladinu, tak tie menšie prešupnem do spoločenského akvarka a tam si na nich niekto s radosťou pochutnáva, lebo tam vôbec nie sú. A to som ich tam už pohádzala dosť. Je dobré ich mať alebo je lepšie sa ich zbaviť? Tu je ešte foto, keď boli na hladine.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 10:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: geminika
Kde se vám to tam vzalo? coze Jak jsou velcí? Pokud tak do 1,5 cm, tak to budou blátivky, ale spíš mi připomínají plovatku. Určení z takovýchto fotek není možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 09:22 Žena geminika [39] - Živorodky – Aký je to slimák?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vie mi niekto poradiť, o akého slimáka ide? Mám ich veľmi veľa a neviem, či sú užitočné, ale skôr na škodu v akvarku. Nezdá sa mi, že by robili nejakú neplechu, ale pri tom množstve, čo mám sa to môže stať. Zaujímavé pri nich je, že vyliezajú vysoko nad hladinu. Neviem, či to je z tej fotky vidno, ale majú také malé trojuholníkové ušká, ulitu majú špirálovitú ako záhradný slimák, nie plochú (koliesko). Tých plochých sa úspešne zbavujem. Ďakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 23:37 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: .:Hunter:.
Já v tom vidím Planorbella sp. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 22:59 Žena ustavprochore [567] Re: Johan
No, já jsem na tom podobně, kromě té velikosti a "vytaženosti" mě nic nenapadá. Asi by to chtělo nějakej klíč na určení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 16:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ustavprochore
Docela by mě zajímalo, jak se ti dva okružáci lišej. Vždy to poznávám trošku intuitivně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 15:31 Žena ustavprochore [567] Re: Sakul
Zkušený šnekař sice nejsem, ale podle mě je na hunterově fotce klasický okružák kanadský, kterého má spousta z nás doma. Existují různě barevní, s puntíkama na ulitě, se světlou ulitou, červenou nebo růžovou nohou,...
Okružák ploský je v akváriích dost vzácný, dorůstá do větší velikosti než okružák kanadský, taky bývá často pěkně "vytaženej z ulity", rybky to může dost lákat. :-) (Tady v atlase je podle mě pár fotek špatně zařazených, zkusím požádat někoho z redaktorů o opravu.)
Kružník čínský je oproti okružákům "prťavka", dorůstá tak maximálně okolo 5 mm, a je "placatej".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 15:21 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: isamik
Okružák ploský to s nej pravděpodobností nebude. Mě se ty mrchy dorůstaj max 1,5cm a mam je při 30°C. Těško říct, ale kdyš koukám že je i prodávaj za 23kč tak by sem si i docela přál abych měl ploskýho, bych si za ně koupil auto :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 14:36 Muž isamik [180] Re: hunter
Prijde mi to jako obycejny okruzak plosky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 13:53 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: hunter
Mam úplně ty samí, malinko sem pátral ale nemůže se rozhodnout mezi okružákem kanadským a kružníkem čínským. U toho okružáka kanadskýho se podívej na další fotky asi třetí foto. Ale nejsem si tim jist zdali je správně přiřazenej, pač kdyš vigoogluju kružníka čínskýho vijdou mi téměř podobné foto. Snad by se mohl vyjádřit nějaký skušený šnekař...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 13:14 Muž . : Hunter : . [17]
Fotka k příspěvku aky je to druh okruzaka alebo niecoho ineho
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 15:43 Bexi Re: paia
levatka,plovatka? pokud nemáš šneky rád a jseš z těch,komu se přemnožují a pak na ně nadáváš tak se jich zbav dokud to jde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 15:43 Muž pancéřníček [168] Re: paia
Vypadá to na levatku říční.Jeden z nejrychleji se množících šnečků co se běžně vyskytují v aq.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 15:40 Muž paia [3] – identifikace
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku mohl by mi někdo identifikovat tohodle pidi šnečka, má asi 2 mm, proto se blbě fotí.
 
https://rybicky.net/clanky/1055-plzi-v-akvariu-i
https://rybicky.net/clanky/1062-plzi-v-akvariu-ii
https://rybicky.net/clanky/1088-plzi-v-akvariu-iii
https://www.schnecken-und-muscheln.de/

Toto téma slouží výlučně k určení druhů plžů. Je-li plž správně určena, pak další otázky (např. k jeho chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování plžů přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 25

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 51276x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3158-co-je-to-za-plze?od=1051