Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 10:12 Muž _ucx_ [830] - Symphysodon + CorydorasRe: JankaLF
Těch možností je celá řada, počínaje rozdílem pH v sáčku a v nádrži, přes stres, obecně špatné ryby, jak už bylo zmíněno atd. Konkrétní parametry vody neuvádíš, třeba jsou vhodnější pro živorodky než pro tetrovité ryby, to je taky možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 09:33 Žena JankaLF [0] Re: _ucx_
ja som našla mrtve, tú čo jej chýbal kus chvosta som videla ešte živú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2020 08:52 R Muž Anthrax [3249] Re: JankaLF
Mě teda přijde že pro takové plašany, jako jsou neonky modré, tam není dostatek vzrostlé zeleně ve které by se mohly úkryt když necítí bezpečí + nové prostředí, nová voda. Tak možná stres.
Další problém může být „kvalita“ ryb. Ta u tohoto druhu dost kolísá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2020 07:44 R Muž afc1886 [8077] Re: _ucx_
Příjde mi to trochu nešťastně napsáno. Ty krevetky co tam má živé rybky neloví, pouze spucujou uhynulé kusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2020 23:02 Muž _ucx_ [830] - Symphysodon + CorydorasRe: JankaLF
Takže ty jsi je neviděla dodělávat, ani jsi nenašla uhynulá těla a tak ani nevíš, jestli se jedná o úhyn nebo o ulovení?

Ryba žere rybu zpravidla tehdy, když se jí vejde většina do tlamy, takže platy to pravděpodobně nebyly. Krevetky to být mohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2020 20:40 Žena JankaLF [0] – Úhyn rybiek :(
Ahoj len nedávno som dokúpila do akvária húfik Neoniek Modrých (Paracheirodon simulans) bolo ich 11. Postupne mi však začali umierať. viete mi povedať prečo? Máme ich 3 dni a už nám zostali len 3.

V akváriu bola menená voda pár dní pred tým ako sme ich doniesli, aklimatizovali sa ako to robím vždy. V akváriu je okrem toho 9 živorodiek a malé krevetky, ktoré v ňom žijú už pár týždňov a tie sú v poriadku. Parametre vody sú dobré, takže už neviem prečo mi mohli uhynúť. Od tohto predajcu máme aj 3 gupky a tie sú v poriadku.

Mohli ich napadnúť živorodky, alebo krevetky ?? Pri jednej som včera spozorovala že jej chýba kus chvosta.
sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 17:47 Muž michalt [733] - MiniakváriaRe: _ucx_
Díky za tip. Myslím si, že dusičnanů budu mít tak přiměřeně. Rostliny rostou, okřehek roste, ale ne nějak přehnaně rychle. Rychlost růstu je hodně citlivá na tom, jestli tam nějaké NO3 dodám nebo ne. Když jej dodám (samotné), rozroste se okřehek znatelně rychleji. Když jej nedodám, roste pomalu, někdy dokonce zcela růst přestane.

Kapkové testy NO3 nepoužívám, laboratorně jsem si před časem změřil vstupní vodu, která tehdy měla 10mg/l, ale to se může změnit ze dne na den. Zkusím si tenhle týden změřit NO3 v akváriu v laboratoři, ale neočekávám, že by jich tam bylo tolik, aby to mohlo pro ryby být nebezpečné. Možná nějaký výkyv NO3 při překrmení - nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 17:41 Muž michalt [733] - MiniakváriaRe: NHKG
Díky. Tu změnu režimu krmení zkusím. Doposud jsem krmil jednou denně - večer. Jednou nebo dvakrát týdně jsem nenakrmil. Zkusím to, jak píšeš. Taky zkusím zvolit jeden druh krmení jako dominantní, kterým budu krmit častěji. Možná ryby nemají šanci zvyknout si na krmení, když mají každý den něco jiného.

Pokud jde o tu vodovodní vodu, tak si neumím představit, co by tam mohli ve vodárnách přidat, aby to bylo pořád pitné ve smyslu všech hygienických limitů a aby to takhle odrovnalo ryby. Tahle možnost mi napadla, ale ani kdybych si to chtěl laboratorně ověřit, nenapadá mi, co bych měl hledat. To načasování mi spíš sedí na ty důsledky předchozích potíží, když jsem byl pryč a ryby masověji uhynuly.

Odkalování (jako nějaké hloubkové) mě nějak moc netrápí. Spíš si kladu otázku, kolik různých ulit a nepořádku obecně leží pod listy rostlin. Když při údržbě někde nějaký kus dna odkryji, něco tam je, tak to odsaji. Ale jsou místa, kam se se zvonem ani nedostanu a ani se tam pořádně nepodívám. Zase si říkám, že kdyby tam byl nějaký problém s organickým znečištěním, dělala by se někde nějaká řasa nebo by se mírně měnilo pH. Jenže ani jedno z toho se neděje.

No nic, zkusím krmit méně a častěji, uvidíme, co se stane. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 16:54 Muž _ucx_ [830] - Symphysodon + CorydorasRe: michalt
Kolik tam máš dusičnanů (NO3) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2020 16:04 Muž Roger [1065] Re: NHKG
NHKG napsal:
Ono je taky možné, že ty ryby byly "načnuté" a ty úhyny jsou jen důsledkem problémů z minulosti. Další možností je vodovodní voda, občas tam vodárny něco přidají...

Z mého laického pohledu bych to viděl podobně ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.02.2020 15:50 Muž NHKG [3807] - HadohlavciRe: michalt
Jak často krmíš? Doporučuju 2x až 3x denně, ale tak, aby celková denní dávka byla menší než teď.
Ono je taky možné, že ty ryby byly "načnuté" a ty úhyny jsou jen důsledkem problémů z minulosti. Další možností je vodovodní voda, občas tam vodárny něco přidají...
Odkalování není vůbec nutné, pokud se na dně nic neválí. Mám akvárium, kde vůbec neodkaluji a nemám tam žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 14:55 Muž michalt [733] - Miniakvária – Dvě ryby za tři dny
Ahoj, v mém akváriu 50 litrů z prezentace mi nějak mizí ryby. Byl bych Vám vděčný za případné rady a názory. Detaily jsou v prezentaci a v deníku. Od nového roku jsem přidal ještě jeden druh pelet ke krmení.

Před třemi dny jsem našel jednoho mrtvého pancíka. Sleduji je často a neměl jsem pocit, že by některý měl nějaké symptomy. Ostatní se jeví v pořádku.

Včera večer jsem zas musel vylovit a utratit razborku, která byla v posledním tažení. Na těle jsem nic zvláštního neviděl, kromě ztráty barvy. Z toho se však nic určit nedá. Taky jsem si předtím nic zvláštního nevšiml. Ostatní razborky se zdají být v pořádku.

Obecně mám pocit, že jsem za poslední tři týdny, odkdy jsem se vrátil k akváriu po třech týdnech nepřítomnosti, ztratil celkové tři razborky. Bylo jich 13, nyní je po tomhle utrácení jen 10. Nikdy jsem žádné ostatky nenašel, ale to bude prostě hustým porostem dna.

Jinak v nádrži nic nenasvědčuje problémům. Plži jsou v pořádku, levatky a kružníci prosperují. Žádný úprk piskořek anin okružáků, biologicky nic neukazuje na otravu. Rostliny rostou. Jedině se mi zdálo, že okřehek roste pomaleji než obvykle, tak jsem jednou přidal PMDD 5ml na objem nádrže. To bylo den před úhynem pancíka.

Pak je možné, že občas mírně překrmím, protože se mi zdá, že razborkám dlouho trvá, než si krmiva ve vodě všimnou a když dopadne na dno nebo list rostliny, už se o něj nezajímají.

Taky detrit že dna odsávám jen omezeně, protože se tam kvůli rostlinám těžko dostává. Ale není jej hodně. Ph pořád mezi 7 a 7.5.

Tak teď měním vodu 2-3 krát za týden. NO2 jsem nenaměřil žádné a myslím, že tam opravdu žádné není.

Je něco, co bych mohl/měl udělat, abych případně ochránil ostatní ryby?

Díky za jakýkoliv komentář a hezký den všem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2019 18:54 R Muž afc1886 [8077] Re: vlka
Když hynou ryby, tak bych vodu měnil mnohem častěji, tím nic nepokazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2019 18:42 Muž vlka [1394] Re: Maya
Začal bych výměnou vody každý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2019 18:24 Žena Maya [30] Re: NHKG
Teplota vody 24, vymena vody byla pred 3tydny-menim cca 20-30l
Filtr eheim -s houbou.
Ph nevim-nemeri . Muzu max zmerit no2 a no3
Ale ted jsem vymenila vodu-tak to spis az zitra

Joo a tak mesic a kus zpet se mi na skle zacala delat rasa- takovy kapicky- co se blbe odstranuji:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2019 13:52 Muž NHKG [3807] - HadohlavciRe: Maya
Všechno. Prezentace je hodně stará a není tam žádný bližší popis techniky, údržby, ...
Drobnoústky jsou dost citlivé ryby, takže bych to tipl na špatnou kvalitu vody.
Teplota a pH jsou OK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2019 13:51 Žena Maya [30] Re: Králík
Co presne tam chybi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2019 10:27 Muž Králík [151] Re: Maya
Aktulizuj prezentaci, pak Ti budeme moci lépe pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2019 09:43 Žena Maya [30]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mam drobnoustky backford.
Mela jsem jich 9 - minuly tyden se jedna ztratila- zacala padat na zadek a druhy den se prestala zbarvovat a ma pruhy s flekama dohromady...vcera dalsi zacala padat na zadek a dneska uz se taky se sluncem neprebarvila jak ma. Prikladam foto.
Obe holky.
Jinak do posledniho jedi

Co jim muze byt? A hlavne, co s tim?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 20:41 Muž RAP [704] Re: Dinecek
Po troškách a častěji! Je lepší vyměnit 2x20litrů, než 1x50litrů. Zejména když máš tak nestabilní hodnoty. Pak už jen kontroluj hodnoty vody a až se stabilizují, tak začni přemýšlet o rybách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 20:12 Žena Dinecek [26] Re: RAP
Děkuju moc za rady.

Do konce prázdnin nic přidávat nebudu. Myslíš, že pak bych mohla přidat Microrasbora kubotai? A dokoupila bych pak ještě ty pancéřníčky malé? Tyhle rybky se mi strašně líbí. A přála bych si je mít stejně jako otíky. Myslíš, že takhle by to mohlo být OK? Samozřejmě vodu budu měnit po troškách, jak jste mi tu radili. Jsem zatížená na malé rybky :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 18:43 Muž RAP [704] Re: Dinecek
Záleží, které se ti líbí. Koukni do atlasu a použij vylučovací metodu.
Půl roku by to trvat nemělo, to už by bylo asi na výměnu dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 17:47 Žena Dinecek [26] Re: RAP
A které rybky bys poradil? Dneska jsem měřila parametry, zapsala jsem je tu do deníku. Také si myslím, že je to dané tou nestabilitou kvůli tvrdosti vody. Už budu měnit jen malé množství vody. Ale chtěla bych, aby rybky, které zatím přežily, se měly co nejlépe. Nebo raději vůbec nepřidávat živočichy a počkat, až si to fakt sedne - např. půl roku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.07.2019 10:18 Muž RAP [704] Re: Dinecek
Co zkusit místo 1 velké výměny vody 2 malé týdně než si akva pořádně sedne. Pokud si dobře pamatuji, tak se u akvárií s těmito typy substrátů dělají na začátku častější výměny vody než s inertním dnem.
Mimochodem, ty rybky, co sis pořídila na začátek, potřebují spíš zaběhlé a funkční akvárium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2019 08:31 Muž zervajs [202] - RostlinyRe: Dinecek
třicet litrů vody a ještě "ošéfované" přípravkem sachem do 150 litrů aby takhle rozhodilo rovnováhu je "pech" ,kterému se ani nechce věřit.
Já používal vodu z Kunčiček, Zábřehu,Mariánek,Hulvák,Poruby,Hrabůvky a Dubiny a vždy přímo do akva bez přípravku na vodu, měnil jsem i půlku nádrže... problém jen když jsem sám "vrtal" do chemismu vody ( anorganickou kyselinou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2019 07:32 Muž zervajs [202] - RostlinyRe: NHKG
je z OV ;-)
že,by 30 litrů( z výměn ) z 150 udělalo takovou paseku coze ??
(i v OV jsou hraniční pásma ,kde je voda "nekojenecká", a nebo tvrdá ;-)
ps: tím Co2 to být mohlo,
ps2: mě teče z vodovodu KNK 2, a v akva stěží naměřím 1...ten systém není jen hydrogenuhličitanový, a pokud má 0,5 je třeba přidat sodu nebo uhličitan vápenatý.( už k vůli tomu dnu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 23:18 Muž NHKG [3807] - HadohlavciRe: Dinecek
Píšeš u nádrže o úhynech po výměně vody. Jaké parametry u tvé vody uvádějí vodárny?
V Ostravě máme vodu celkem OK, ale taky se mi zdálo, že citlivějším rybám nedělá dobře. Ale vrčivky trpasličí prozatím u mě vypadají OK (mám 4 a o 3 jsem přišel v karanténě).
Zkus změřit vodu co liješ do akvária a taky tu těsně před výměnou a porovnej je. Co přesně liješ do akvária kromě vody?
Můj tip je, že to dno ti snižuje tvrdost vody a ta je pak hodně nestabilní, její parametry (hlavně pH) dost kolísají a ryby to nedávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 22:52 Žena Dinecek [26] – Postupný úhyn ryb
Ahoj, prosím o radu. V akváriu mi postupně odcházejí rybky. Prvně jsem cca po dvou měsících od založení pořídila vrčivky od chovatele. Ty jsem bohužel pravděpodobně otrávila CO2. CO2 od té doby nebublám. Nepřidávám žádné hnojivo. Provádím pravidelnou údržbu viz můj deník akvária. PH pravidelně na 6.5 a KH na 0.5, NO3 vždy kolem 10 mg/l. Používám lapkové testy od Rataje. Může být problém v nich? Někde jsem tu četla, že nejsou moc spolehlivé. Mám výživný substrát Platinium Soil. Nevzduchuji, pouze čeřím hladinu.

Po čase jsem pořídila pancéřníčky malé - 10 a 8 otíků. Pancéřníčky nyní vidím pouze 2, otíků už mám jen 5. Už žádné rybky nekupuji. V akváriu je docela dost nezmarů, ale nic s nimi nedělám kvůli 2 Neritinám sp,, levatkám a okružákům. Teplota stále 26 stupňů.

Krmím 1/4 tablety Dajana a 1 hranoli Hikari pro rybky dna. Budu vděčná za každou radu, já už si rady nevím, a to jsem tady toho přečetla mraky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 20:06 Žena Lucie Š. [47] Re: afc1886
Díky, no já s tím asi počítám, jen hledám a čtu a pomalu se s tím smiřuju. Ono je to jak na houpačce, když vypadali zdravě, tak byl úhyn a teď se to zastavilo a vypadají takhle. Nevím, jestli se mi to zdá, ale ty zdravě vypadající se drží dál od těch špatných. Když se mi podaří odchytit ty špatné, tak je utratím, ať se netrápí a uvidím jak to bude postupovat. ALe jak to je zarostlý, tak to nejde a nechci to stresovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 19:55 Žena Lucie Š. [47] Re: Smetany
Díky, ten Co2 vital nedávám, to bylo jen na začátku. Dávám olšovky, torben a teď jsem přidala Easy Life Catappa z mandlovníku. Krmení máčim v Sera Fishtamin. Včera jsem pořídila Seachem StressGuard na podporu slizu a hojení, nevím jestli to k něčemu bude. Tu artemku zkusím. S tou veterinou mě to napadlo, nevím, ale jestli se u nás obejdu a jestli do toho má cenu jít. S tím léčivem taky, jestli je to něco " jen " na neonkách a mají to stejně spočítané, tak je mi líto odrovnat všechno ostatní. Je to těžký.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2019 19:41 R Muž afc1886 [8077] Re: Lucie Š.
Nechci tě strašit, ale toto většinou zlikviduje většinu neonek a jen pár nejodolnějších přežije. Myslím si, aspoň co jsem tak vysledoval, že se s tím nedá nic dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2019 19:36 Muž Smetany [1220] Re: Lucie Š.
Zkusil bych místo toho tekutého uhlíku lít torben nebo jiný rašelinný výluh a krmit málo a třeba jen artemii trošku jim tím zvedneš imunitu a buď tu někdo přežije nebo ne. Ještě by šlo poslat 2-3 utracené ryby na veterinu ať ti řeknou co jim je ale myslím že jakékoli léčivo které ti doporučí odrovná krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 19:16 Žena Lucie Š. [47]
Ještě dodám, že čím hůř ty neonky vypadají, tím menší je úhyn, spíš teda teď za poslední dobu jsem žádnou mrtvou nenašla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 19:13 Žena Lucie Š. [47] – Postupný úhyn neonek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, nedávno jsem tu řešila postupný úhyn neonek modrých. Dala jsem na Vaše rady, přidala jsem filtr, měním vodu atd. No a pokračuje to tak, přišla jsem už i o dva pandy. Přes svátky byl klid, pak jedna neonka a do dneška žádný úhyn. Na neonkách nebylo předtím nic vidět jak jsem psala a po jedné výměně vody katastrofa, neonky ve špatným stavu, některá měla třeba jen jednu, dvě šupiny odstáté, jiné zježené víc. Ty poslední co uhynuly, tak paradoxně patřily mezi ty které vypadají stále dobře, netroufám si odhadnout, ale už je to asi pade na pade. Už jsem fakt zoufalá a nevím co dělat, pár špatných co se mi podařilo odlovit jsem utratila, teď už to snad vzdávám a nevím jestli se s tím dá ještě vůbec něco dělat a zachránit je, nebo je všechny, i ty co zatím vypadají dobře odlovit a utratit. Je to hrozný pocit a fakt už nevím co dál, je mi jich líto a je těžký se na to koukat. Pokoušela jsem se odlovit ty špatné, ale to je snad nemožný. Teď už začínám být smířená s tím, že o všechny přijdu a děsím se toho, že budu muset zlikvidovat celé akva. Jinak vše ostatní, krevety, ráčci, velká molucka a snad i ostatní pandové a otíci jsou stále v pořádku. Mám tam jednu malou čudlu, kterou jsem přinesla s neonkama, ani nevím co je zač a ta je taky v pořádku. Přihodím fotky neonek. Tak jestli někdo poradíte nejlepší řešení budu vděčná. Díky Lucie
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2019 21:31 bertík13
Zkusim to ja jinak napsat. Jak pises moc hoven :-D = Hodne dusitanu (jedovaty pro ryby) = Ryby to udusi.
Kdybys mela kytky a nitrifikaci tak ty jedovaty dusitany se promeni na dusičnany, který v mensi norme nejsou skodlivy, naopak pro rostliny potrebny.

Takze když to shrnu, muzes akvárium vzduchovat jak chces, udusi se ti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.01.2019 21:07 R Muž ctibum [5397] - Snažím se to nezahubit...Re: Ven.tom.
V tvém případě bych nic nezachraňoval, protože vůbec netušíš co, jak a proč. Bude to jen trápení ryb i tvoje... Buď bych ryby vrátil do zverimexu, nebo je odnesl do jiného zverimexu, klidně zadarmo. Akvárko bych vypustil, ty plastové věci vyhodil a začal číst odkazy, který jsi dostala tady i při registraci. Pak bych začal znovu a lépe. Nebo si pořídil třeba kaktus.
Ano, ve zverimexu tu neporadili dobře. Tak už to ve zverimexech chodí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2019 20:29 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Ven.tom.
Tvoje Kvarium je malé i na 1 skalara.
Kroky:
1. Pridaj veľa živých rastlín
2. Daruj skalára a zredukuje si osadku
3. Kým toto vyriešiš často meň vodu
4. nikdy si nenechaj radiť v akvariste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2019 20:18 Muž nekdo [244] Re: Ven.tom.
je tam vice druhu a je celkove hodne ryb na to, v jakych podminkach jsou a v jake kondici je ta voda
jedny ryby maji radi (mohou existovat)v ciste vode a k tomu date kadice
na zacatek se dava vetsinou jen par ryb... na zajeti..
a nedava se jich vice najednou - ano nekomu to vyjde, ale takove mnozstvi lidi se da oznacit za statistickou chybu...
samozrejme, ze kdyz mate akvarium 1500 l, tak je tam 60 ryb jak kdyz plivne, ale vy mate pidi objem a nezajety
prostudujte si ty odkazy...a reste priciny, ne dusledky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 20:12 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Ven.tom.
V substratu se ti tvori nitrifikacni bakterie pokud budes furt odsavat ryby budou umirat stejne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 20:10 Ven.tom. - Rostliny
15 malých ryb na 60cm akvarium je přerybněni? Co se týče skalara tak mi tím pádem ve zverimexu špatně poradili a to měly být dva. A nevěděla jsem že živé rostlinky tam být musí, když se všude prodávají umělé. A kdyz budu akvarium často čistit od hoven, tak tu vodu budou mít pořád jen čerstvou a ne moc "zabydlenou" nebo jak bych to řekla ne? Myslela jsem že se maximálně voda mění 1x tydne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2019 19:53 Žena drvi [2743] - RostlinyRe: Ven.tom.
Bez živých rostlin ti v takhle malém akvu tahle rybí parta pochcipe na špinavou vodu. Sama vidíš, jak hodně nedělají výkalů, živé rostliny by jim to pomohly zpracovat. Ve tvém případě se ty ryby udusí ve vlastních splodinách. Navíc třeba neonky potřebuji větší nádrž a opravdu čistou vodu...o skalárách ani nemluvím ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2019 19:51 Muž nekdo [244] Re: Ven.tom.
priciny uz vam tu byly vypsany
nezabehle akvarium
bez kytek
zivorodky nemaji nejake super traveni = kudi jezdi, tudy kadi
k rybam to tu uz take zaznelo

proste se zamyslete nad tim, jestli nahodou nebude opravdu neco na tom, ze vam tu vice lidi nezavisle na sobe odpovida stejne na reseni vaseho problemu...
chapu, ze to nechcete slyset, ale proste tak to opravdu je - bohuzel
ted muzete jen menit casto vodu a cekat...dodat rostliny..mezitim si tu neco nacist... a uvidite sama za chvili, ze to pujde jinym smerem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2019 19:50 Žena Wendy2 [472] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Ven.tom.
Příčinou to je. Kdyby bylo akva zaběhnuté, s živými rostlinami a větší, problémy by být nemusely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.01.2019 19:50 Muž Wanderer [1902] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Ven.tom.
Ten problém se jmenuje přerybnění a nevyhovující podmínky. Zavřete se celá rodina na záchod a pak dej vědět, jak se vám tam bydlelo. A dávat skaláry do 50l hrubého objemu je prostě prasárna.

Pročti si ty odkazy pro začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 19:45 Ven.tom. - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Fotka k příspěvku Samozřejmě na radu dávám, jen když mi všechny ryby za chvilku chcipnou, tak pořád nebudu vědět ten problém. Nebo vážně může být příčina smrti že tyhle druhy nemůžou být spolu i když na sebe neútočí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 19:38 Muž HanysOV [53] Re: Ven.tom.
Tak to je nářez coze Můžeš dát fotku? Tohle bych chtěl vidět.
A ano. Být Tebou, chlapy bych poslechl. Ví, o čem mluví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 19:31 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Ven.tom.
Páni majú pravdu. Daj si poradiť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 19:26 Ven.tom. - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Wanderer
Tak nemyslím si, že taková sestava ryb způsobuje každodenní umrtí. Něco se těm rybám nelíbí a nevím jak zjistit, co je špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 19:09 Muž Wanderer [1902] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Ven.tom.
V téhle sestavě to vychcípá prakticky všechno. Už jen podle toho popisu a sestavy ryb to nemůže fungovat ani když to napojíš přímo na vodovod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   15.01.2019 17:45 R Muž afc1886 [8077] Re: Ven.tom.
Máš tam prostě nevhodné podmínky pro rybky. Vidím to asi takhle.
1- rybky vpuštěny příliš brzo do nezaběhlého akvária
2- absence živých rostlinek
3- nevhodná osádka do akvária
4- založ prezentaci akvária
5- po registraci dostaneš hodně poučných odkazů
6- každodenní výměna části vody je pro tebe teď to nejlepší

EDIT- tady máš ty odkazy
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 46 47

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 24802x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb