Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Liapor a další substráty z pálených jílů

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Liapor a další substráty z pálených jílů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2013 22:38 Muž sasula [274] Re: MonterMonty
No pokud jde o to litani, tak liapor mam odchvnicce pro tlamky, a uz vubec nelita. Jen jsem asi mesic vzdy rohrabnul rukou dno, vysly bublinky a ted se chova jak kremicity pisek. Pro neverici zitra natocim video a postnu to sem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:29 Muž kofejn [963] Re: Sid
Já navlíknul do zvonu síťku a postup je pak stejný. Jen ztrácím trochu té nejjemnější frakce, která prolítne až do hadice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2013 22:27 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: MonterMonty
Já bych to krapet shrnula - buď Liapor chci, včetně jeho kladů i záporů (roste to v něm dobře, ale je pravda, že na některý rostliny radši použiju matku) a v tom případě se s ním naučím zacházet. Nebo se na to vykašlu a dám si na dno třeba písek ;-) Jednoduchý, všichni máme možnost volby a nikdo nikoho k ničemu nenutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Sid
Side , asi maj nějakej zázračnej liapor kterej nelítá smich potlesk , prostě je to dost nepraktické, ted vidím další mou chybu , stěhoval jsem z malého akva do nového většího nezaběhlého , měl jsem dát úplně dolů to původní dno , na něj vrstvičku 2cm liaporu zasucha a na to černej štěrk a pak dolejvat vodu, ale neovedu si představit co by to dělalo při sázení, no ale nakonec to zas tak zle nevypadá , holt po každým odkalení budu ještě cedit a prát odkalený liapor a vracet zpět do akva , pravda - každý týden budu mít jinak "flekaté" dno, tedy opravuji svůj výrok k liaporu - Liapor ano ,ale po půlročním máčení-pečení-ždímání-vaření-kvedlání a smažení .... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2013 22:02 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Sid
Ano, mám Liapor ve dvou nádržích a dělám to tak už skoro rok ano Písek mám jen v jednom akvárku a i tam to tak dělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2013 21:59 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ivaha
Tohle platí pro "standardní" substrát (štěrkopísek). Zkoušela jste takto postupovat u Liaporu? Mně to přijde, že dřív, než Liapor, klesne zpátky ten "bordýlek"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2013 21:40 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: MonterMonty
Tak neumíš odkalovat, tak abys substrát neodsál. Úplně stačí prstem brzdit hadičku - nech lehce zvednout trochu substrátu do zvonu, pak ucpi prstem hadičku, substrát spadne zpět dolů a ve zvonu zůstane jen bordýlek, kterej pak odsaješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 20:08 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: micz
Fotka k příspěvku Mě tak polovina plavala i po převaření , tak jsem ji nasypal drahé polovičce do květináčů , tam to udělalo taky parádu :) , můj původní záměr byl smíchat ho s černou drtí , to jsem tyky udělal , se sázením teda žádnej problém , problém nastává při odkalování, všechen liapor jde pryč ikdyž použiju nejmenší zvon a hadičku 8mm , takže ho asi po odkalení budu dosypávat zpátky ,neb to vypadá celkem k světu a příjde mi to dobrý materiál pro usazení nitrifikačních bakterií , jinak za Mě - Liapor nebrat ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2013 17:52 Muž vikimaki [32] Re: O.Tom
Já jsem použil Liapor z hornbachu minulý týden. Prevaroval jsem ve velkém hrnci na zahradním grilu a chladil ve studené vodě co plavalo. Přitom jsem si opekl parky a dal dvě dvanáctky s kamošem, co se přišel podívat co vařím v tak velkém hrnci. Druhý den jsem to nasypal na původní vrstvu štěrku, ve kterém už byly rostlinky a ryby v akva. Něco vyplavalo, obavy jsem měl zejména z pancernicku, ale byly zbytečné. Ale sázet rostliny ? -do toho bych se nepouštěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 01:15 Muž O.Tom [439] Re: malyLibor
Moje zkušenosti jsou jiné, taky to mohlo být smůlou na pytel... jak se tu lidi shodli,
že každý pytel je jiný a jinak potopitelný.
Ze dvou pytlů mi zbylo asi 8 litrů nepotopeného, taky jsem převařoval... opakovaně.
Co mě hlavně dostalo, je ono tvrzení bezproblémového sázení rostlin
a po tom co si člověk Liapor pořídí a trápí se s neúspěšným sázením... dodat,
že ono "bezproblémové" sázení je vlastně s ocelovou matkou, aby rostliny nevyplavaly.

Liapor má pěknou barvu, dovedu si ho celkem dobře představit v miničkách a tam,
kde si člověk hraje s pinzetkou a nůžtičkami.
Po dlouhé době i u těch větších nádrží a rostlin, kdy (u mě cca půl roku) opravdu nasál, přestal vylučovat vzduchové bubliny a seděl dobře na dně.

Nejsem odpůrce Liaporu, ale bylo by dobré lidem sdělovat, že bezproblémovým sázením je v tomto vlákně povětšinou myšleno sázením s ocelovou matkou.
A na porovnávání Liaporu s pískem jsem trošku alergický :)
Půl metrovému Echinodoru v písku chytnu list co se mi nelíbí a prostě ho uškubnu,
udělej tohle v Liaporu a můžeš znova zakládat akvárko :) ... je to přehnané, ale jen pro to srovnání Liapor/písek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 00:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: O.Tom
10.11. jsem tady popsal, jak jsem vařil Liapor já. Do třístovky jsem měl dno hotové asi za 3 hodiny, a to jsem přitom ještě chatoval. Hned ten den jsem do toho sázel a šlo to v pohodě. Je fakt, že než se zcela usadil a přestaly jednotlivé kuličky po akvu lítat pár týdnů trvalo, dnes se už chová jako jemný písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 23:09 Muž sasula [274] Re: dudak
Nevim, ja nevaril, jen daval dohorke vody a to odlozil a cca 3ze4 se potopilo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 22:58 Muž dudak [1885] Re: Nery
já převařoval 2 pytle, ihned po převaření spadla cca 1/3 - ještě při vaření a pak to šlo pomalejc, nakonec se potopilo cca 70-80%. Důležitý je horkej liapor házet do studený vody, což by teď v zimě nemusel bejt takovej problém. Převařovat několikrát se mi moc neosvědčilo, sice ještě něco spadne, ale nestojí to za to. Při té ceně je lepší koupit případně další pytel a co nespadne na poprvé cca do 10 dnů použít jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 21:54 Muž micz [132] Re: O.Tom
Ale musím uznat, že jinak vypadá fakt krásně. Hned vedle mám akvárko s Aquaclay od Rataje a Liapor je daleko hezčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:50 Muž O.Tom [439] Re: micz
Po zhruba měsíci se potopilo 90%.
Potopení ale neznamená, že si sednul.
Ještě nějaký čas putoval po akváriu a několik měsíců dál uvolňoval vzduch a víc nasával.
Až po půl roce se dostal do stavu, kdy se sním dalo rozumě pracovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:18 Muž micz [132] Re: Nery
Já ho taky teď dával do krevetárka. Původně měl přijít do plánované 350-ky a jsem jedině rád, že jsem to akvárko nekoupil. Nechce se to potápět ani po několikátým převaření, prostě děs běs... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 20:09 Muž Kepke [10] Re: ivaha
Můžu potvrdit, připravuji článek o průběhu zakládání tak snad potom podrobněji ale jinak potvrzuji že 80% dolů jde celkem v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 19:27 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Nery
Divný... Já vařila vždy cca 10 litrů a jen jednou, z toho se mi nepotopilo tak litr a půl, max. dva, nemám problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:17 Nery – plave a plave
Tel liapor potopit je vážně o nervy :) Po převaření jsem tím z poloviny naplnil dva 200l sudy, dopustil vodu a čekám co spadne, občas míchám jak jen to jde, dnes milá potřebovala zařídit 100l akva, tak ať prej dojdu pro liapor - z těch 200l se potopilo necelých 15l !!! Fakt nevím nevím, potřebuji nějakých 100-150l do toho svého velkého a tohle vypadá nadlouho :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 08:25 nery Re: dudak
Jojo, převážně tam budou malé hejnové , geophagusky jsem tam chtěl hodit jen jako doplněk pár kusů, prostě to rysknu s liaporem a uvidíme co to udělá, když tam mrsknu po půl roce pár mladejch geophagusek, kdyžtak je můžu vždy vyhodit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2013 23:16 Muž dudak [1885] Re: nery
no ja myslel že původně jsi psal pro geophagy.... pro tetry a terče bych v tom neviděl problém, on pořádně ztěžkne až po několika měsících, asi jak ho osídlej baktérie a vyženou poslední vzduch, já ho mám teď cca 5-6 měsíců od prvního namočení a je to čím dál tím lepší, už do něj v pohodě sázím i kobercovky, na začátku to vůbec nešlo. A pancéřníčci mi v něm občas "rejou", ale rozhodně nelítá po celé nádrži. no a jestli tam budeš mít i rostliny, tak můžeš bejt úplně v klidu, nalepí se to na kořínky jak lepidlo, vždy když nějakou kytku vyndavám, tak to musím z kořenů ručně obírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2013 22:18 nery Re: dudak
Nu o pár dnech je ten liapor čím dál lepší a už skoro neviri... Zkusím koupit i trochu terramolu založím menší nádrž a uvidíme... V tom velkém chci mít krom malých teter i několik tercovcu, ten když se splaší,bude substrát lítat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 22:44 Muž dudak [1885] Re: Nery
ekogrit je drcenej liapor, takže pro tebe lehkej, navíc má i ostré hrany. Podle mě je pro tvoje ryby lehkej i teramol, ale možná se mýlím, v akvárku jsem ho ještě neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 22:17 Nery Re: KarlosS
Jak je na tom terramol s objemem? potřeboval bych cca 100l substrátu...Dá se sehnat levněji než za 21Kč/kg?

Na stránkách bonsaistů jsem našel ještě Ekogrit - to by možná šlo použít také? Tvarově a barevně je to moc zajímavé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 08:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: nery
mám liapor i terramol a terramol se mi líbí víc. Nemusí se nic máčet ani vařit a jde hned ke dnu. Drží mi v něm i jemnolisté trávníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 07:43 nery ok
jop,mate pravdu panove, po martiriu potapeni 50l liaporu jsem tu pulku co se po 5ti uvarenich a zchlazenich potopila soupnul do dvou mensich nadrzi a je to jak mit dno z peri...do toho velkeho to nepujde :(

Co takovy Terramol? Ten je tezsi? Nebo co jineho poradite? Fakt nemam rad obycejny pisek/sterk. Libi se mi sintetika, ale to je desne drahy a ve vetsich nadrzich to vypada strasne neprirozene :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 00:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: nery
Liapor mám už dlouho a jsem s ním nadmíru spokojen, ovšem je pravda, že moje největší ryby mají okolo 4 cm a nejsou to žádní hraboši. Pro tvé účely se obávám, že by nebyl vhodný. Nasávat přes něj jako půdní filtr by jistě bylo bez problémů, ale pouštět pod něj vodu by opravdu neklaplo. Navíc velké cichlidy by v něm udělaly asi bez problémů pěkné krátery. Na druhou stranu, když se do něj zakoření rostliny, není nijak snadné je vytrhnout... Přesto bych se asi na tvém místě poohlédl po těžším substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 22:59 Muž sasula [274] Re: nery
Predni xast bez problemu, na to ze bys pod liapor pousteo vodu zapomen, bude plavat nebo budes mit moc maly prutok.

Cose rypi tyce staci ze poradne hodej ocasem a preryvaj to. Mam ho v porodnicce u tlamovcu, a u 7cm kousek udelapeknou diru. Na druhou stranu aspon se to meni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 22:34 nery – půdní filtr
Zdar, taky jdu do liaporu, ale zajímaly by mne názory a zkušenosti s půdními filtry...

Vepředu bych chtěl udělat klasickej(voda odsávaná zpod dna) tam nebude problém.
V zadní části nádrže chci ale dát systém průtočný(voda z externího filtru se bude tlačit pod liapor).
Mohlo by to dělat problémy? Zvedat substrát nebo tak?

Akva má asi 1500l plus cca 200l externí filtr,potůček, prostě samé srandovní vymyšlenosti :)

Další věc je, jak moc to přerývaj ryby? Chtěl bych tam hodit i skupinku mých oblíbenců Geophagus steindachneri a ti nejsou bagrysti, ale ani miláčkové co nikdy nevyhrabou kytku ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   15.11.2013 18:13 Muž malyLibor [5371] - Asie
Protože se tu zas objevují různé divné postupy, dovolil bych si vložit sem svůj postup při zakládání dna z Liaporu. Jen bych předem uvedl, že podle toho, co jsem pochytil, tak množství "utopeného" Liaporu záleží pytel od pytle. Já měl štěstí, mně z 50litrového pytle zůstaly asi 2 litry, možná ani ne.
Dělal jsem to tak, že jsem do největšího hrnce (asi 20litrů) nasypal Liapor tak 3 cm pod vrch (ne vrch hrnce, ale maximum, kolik se v něm může vařit např guláše), zalil ho vodou až po maximum a dal vařit. Mezitím jsem do dětské vaničky nalil tak 1/2 studené vody. Až se to vařilo asi 10 minut, tak jsem velkým sítem začal Liapor házet z hrnce do té vaničky. Jakmile byla většina Liaporu z hrnce ve vaničce, posbíral jsem sítem, co plavalo na hladině (většinu, ne všechno) a naházel to zpět do hrnce, přisypal Liapor a dolil trochu vody a nechal vařit. Mezitím jsem menším sítkem sebral z hladiny ve vaničce zbylé plaváčky a dal je vařit, pak z vaničky velkým sítem vybral většinu toho, co bylo utopené a dal do akvárka, a začal opět vybírat z hrnce do vaničky.
Bylo to celkem rychlé, stíhal jsem u toho i chatovat na netu a bylo to dostatečně efektivní... za jeden večer bylo dno hotové, druhý den jsem sázel. Ale jak jsem to při sázení rukou zhutňoval, tak jsem dosypával ještě asi 5 litrů... takže je dobré navařit toho víc. Já do Třístovky použil něco přes 30 litrů - dával jsem poměrně dost velkou vrstvu hlavně dozadu, kvůli kryptoškám.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 12:11 Muž sasula [274] Re: moncajss
pytel koupis v Hornbachu za par slupek, Nevaril jsem jen nasipal do kyble zalil horkou vodou ze sprchy a nechal macet - vzdy se namocilo min 50%. varit to nekolik hodin na to bych nemel nervy. takhle se to proste vysype zalije, to co plave se prenda do dalsiho kyble a zaleje horkou vodou. Z celeho pytle se nepotopilo na 2 pokusy asi 15L. tak to bude do kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2013 11:35 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: moncajss
Kúpil som ho od zdejšího uživatele Ondra.Dodal mi ho už namočený a komplet utopený.Nič som nemusel variť ani namáčať,rovno som ho sypal do akva a nič neplávalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 11:04 Žena moncajss [4] Re: savan
a kde a za kolik se dá koupit? :-)... musel jste ho vyvařit nebo nějak proplachovat...nechat namočený...? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2013 10:58 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: moncajss
S Liaporom mám len tie najlepšie skúsenosti,vrele doporučujem.S počiatku som sa k nemu staval troška skepticky ale bol som po založeni nového akva nadmieru príjemne prekvapený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 10:52 Žena moncajss [4]
jaké máte kdo zkušenosti s liaporem nebo keramzitem? :-) děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 16:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: pedrous
Pokud budou běžné rostliny a osádka, jak píšeš, pak je zbytečné dávat hnojivo. Křemičitý písek bych nedával vůbec. Dal bych jen Liapor. Jen je třeba si uvědomit, že nějakou dobu trvá, než si zcela sedne, proto bych pancíky dal až nakonec. Vhodnost krevetek k tebou plánovaným rybkám je na diskusi v jiném vlákně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 20:24 Muž pedrous [2]
Ahoj mám dotaz chci předělat dno a můj plán je takový to. Jako hnojivo chci použít osmocote na který příjde jemný křemičitý písek cca 2cm a následně vrstva liaporu 1-4mm.Mohu tuto kombinaci použít? Rostliny budou běžné a osádka také black molly,paví oka,pancéřníčci,neonky + krevety.Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 10:41 Muž sasula [274] Re:seic
Tak já liapor nevařil jen dal do kýble s horkou vodou ze sprchy a nechal máčet, co nekleslo šlo do kytek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 08:53 Muž MomoPB [33] Re: seic
ja som liapor neprevaral. Kedze su to 50L balenia, stacilo mi jedno na moju 216L s dnom 120x45cm, v predu mam 4-5cm substratu. Mal som ho len namoceny dva tyzdne, kedze mi skrinka pod akva meskala, inak by som ho daval rovno s preplachnutim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 08:18 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkypresne je to o trpelivosti
- sehnal jsem nestandard 0-2mm, o moc lepe to neslo :-)
- prevareni pomohlo, ale stale toho dost plavalo, tak jsem to nechal namocene
a postupne co klesne pridavam do AQ
- nastesti jsem "plnil" jen 37litru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.10.2013 08:11 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: drlift
Tak křupání jsem si uklidila sama, dokonce hned ten večer :-D. V ostatních akva mám černý písek (v jednom od flexiobkladů, v druhém odjinud - a ten je šíleně barevně nestálý). Liapor se mi v akva líbí víc..ale vím to až teď, když zakládám 6té :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2013 08:09 Muž drlift [38] – substrat
Zkousel jsem jak Liapor tak Terramol. Znovu uz do Liaporu nepujdu. To vareni byl silenej vopruz a i prez moji snahu mi par dnu kroupal pod nohama v kuchyni na dlazbe Liapor, coz zena kupodivu nelibe nesla. Terramol stacil jen proplachnout a sup s nim do akvaria. Navic se mi Terramol v akvariu libi vic nez Liapor.

Co se tyce lehkosti substratu, tak je to u obojiho v pohode. Liapor je ze zacatku dost lehkej, ale po par tydnech si sedne a neni problem. Kytky v nem rostou opravdu hodne dobre. U Terramolu kytky zatim nemuzu hodnotit, protoze ho mam v akvariu teprve par tydnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2013 07:28 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: jmalyska
nejlepší je (tak jak se to povedlo mě) sehnat pytel liaporu, co už půl roku ležel v akva - pěkně bez práce a ještě za levnějc než v ochodě hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2013 06:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: jmalyska
a proc jsi to v ty horky vode nenechal vychladnout??? prelejvanim provzdusnis vodu, kterou jsi varem deareoval.... akvaristika je o trpelivosti, prvni neuspech te nesmi odradit....

znas to... kdyz se to stane jednou, nemusi se to uz opakovat, ale kdyz se to stane i podruhy, muze se to stat i potreti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 01:04 Muž jmalyska [167] – Liapor
Já zkoušel liapor převařit a dát do studené vody, že by to nějak pomohlo, vůbec. 80% toho zase plavala. Troubu doma nemám, abych to rozžhavil. Tím pádem jsem liapor nevyužil a teď se mi válí celý pytel doma. nemá někdo zájem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.10.2013 20:51 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Teda první sázení do Liaporu mám za sebou a teda spokojenost! Použila jsem k přichycení nerez matky /silnější rostliny i bez/. Při napouštění jsem dala na dno talířek a nic se nezvýřilo..barevně taky super..no já jsem spokojená!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.10.2013 18:24 Muž Kyd [43] Re: Jiripi
JJj v poho uplně v klidu to zahrábni jen měj na mysli že čas od času budeš muset molitan vyndat a propláchnou tak aby jsi nad tím neměl něco co by tomu překáželo např. kytky.

Mimo to liapor je skvělej jakožto náplň i do samotné filtrace,náhrada za keramické kroužky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 18:14 Muž Jiripi [0] Re: Kyd
Jen ten molitan zahrnout (zamaskovat) liaporem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 17:51 Muž Kyd [43] Re: Jiripi
Jestli máš na mysli udělat půdní filtr pod liaporem tak bych v tom nevyděl žádný problém pokud nebudeš nad zahráblou kostku do liporu sázet kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2013 15:16 Muž ludvik [1082] Re: Jiripi
Jak si to představuješ? Víš co bude znamenat čištění?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 61085x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16474?od=951