Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Liapor a další substráty z pálených jílů

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Liapor a další substráty z pálených jílů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2014 22:53 - Re: Miso
Miso napsal:Amano a Knott (a samozrejme par dalsich) vymysleli ako to spavit tak aby z toho blato nebolo ...a za to platis

Nič také nevymysleli.Pálený íl je pálený íl.Rozdiel je len v druhu ílu a spôsobe vypalovania.
sk.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 22:49 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: KarlosS
KarlosS napsal: jenže ADA je ucelený systém -
Nevěřím že ten systém je tak dokonalý. Kdyby ano tak je to přesně to co hromada začátečníků hledá ... tedy instantní akvárium ... stačí do skleněné nádoby nasypat ingredience, zalít vodou a máme nádherné akvárium.
Pokud někdo zasponzoruje tak rád na sobě pokus s tímto systémem udělám a budu dělat vše proto aby to šlo a nebudu to nijak sabotovat a stejně věřím že se problémy v různé míře objeví tak jako u jiných akvárií která jsem si založil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 21:57 Muž Miso [470] Re: Aforte
vpohode, ale dost odbocujeme od temy. Kazdopadne rozdiel v palenych a nepaleny iloch je podstatny.
no rastliny sa da uspesne pestovat aj v palenych ako aj v strku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 21:43 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Miso
Já taky ne. Za nepravdivé tvrzení se omlouvám. Měl jsem za to, že je to právě naopak než píšeš.
I Amano akadamu používal než "vynalezl" aqua soil. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 21:40 Muž Miso [470] Re: Aforte
osobnu skusenost s nou nemam (planujem) ale pH znizuje a kopce drzi, je na aquascaping casto pouzivana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 21:38 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Miso
Akadama se drolí, má jinou barvu, není výživná, nesnižuje pH, nedrží kopce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 21:37 Muž Miso [470] Re: Aforte
to si +/- na stejnom , najdostupnejsia alternativa je podla mna spominana Akadama, ale je to substrat pre bonsaie, takze vo vode nebude tak stabilna ako na to urcene substraty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 21:20 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Miso
Pro ty, kterým se za to nechce platit je ještě jedna možnost: environment soil. Je to o něco levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 21:17 Muž Miso [470] Re: Aforte
Miso napsal:takeho Manada, Aquacalyu pretoze s tym o moc viac prace ako s Liaporom nieje ako som pisal viac prace s tym bude ale je to na tom istom principe, vypalis il a nikdy sa ti to nerozpadne, ale bude to mat v sebe hodne porov a ziadne ziviny.
Ak by si vsak s ilu (nevypaleneho) spravil gulicky a dal do akva tak mas z toho v momente blato a Amano a Knott (a samozrejme par dalsich) vymysleli ako to spavit tak aby z toho blato nebolo ...a za to platis ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 21:07 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Miso
To si jen myslíš. Manado není až tak lehké jako liapor. Manado je jiné barevně(každému sedí něco jiného). Navíc manado nemusíš potápět(99,999% ti sedne).
Nevím, jak je to s rozpadem. To sem radši nepletu, protože si nejsem jist. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 21:01 Muž Miso [470] Re: ludvik
netvrdim ze tu sa hodne neplati za znacku, ale vyrobit substrat z nepaleneho ilu tak aby drzal tvar vo vode bude asi stat viac ako ho len vypalit X-)
to uz by som sa viac pozastavil u takeho Manada, Aquacalyu pretoze s tym o moc viac prace ako s Liaporom nieje a cena je trochu inde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 19:03 Muž ludvik [1082] Re: Marcel G
A to ještě spolu všichni drží basu ... NatureSoil od Knotta není nijak extrémně levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2014 17:55 Marcel G Re: 150koni
150koni napsal: A když se rostlinám daří v Liaporu, nevidím jediný rozumný důvod jej nepoužívat.No, mě třeba jeden celkem podstatný důvod napadá, a tím je jeho velmi nízká hmotnost, resp. to, že má uzavřené póry a ve vodě je hrozně lehký. Blbě v něm obzvláště malé rostlinky drží. Sázení je zkouškou trpělivosti. A navíc nedrží tvar. To můžou být pro někoho celkem podstatné nevýhody. Já bych si taky nejradši kupoval nějaký levný substrát, který dobře drží tvar, je jílovitý (takže dokáže vázat živiny a může se v něm usídlit velké množství užitečných bakterií) a dostatečně těžký, aby se do něj dobře sázelo a všechno v něm drželo. Bohužel takový substrát neznám, a tak musím hledat rozumné kompromisy. Buď si připlatím za značku ADA, nebo musím na druhé straně oželet nějakou tu vlastnost, kterou by měl ideální substrát mít. Nejblíže je substátům ADA substrát Akadama, který není zas až tak drahý. Nevýhodou je ale to, že se poněkud více drolí (musí se s ním zacházet trochu opatrně) a neobsahuje v sobě ve výchozím stavu tolik živin jako ADA Aqua Soil. Já osobně tíhnu buď ke křemičitému písku, akadamě nebo ADA Aqua Soil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2014 16:44 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: 150koni
jenže ADA je ucelený systém - pokud použijete jejich substrát, který už je zásoben, jejich světlo určené na jejich typ velikosti aq (s,m, ..), budete hnojit jejich step 1, ..., ve filtru budete mít ADA media, ... vyhnete se z největší pravděpodobností různým kalamitám (řasy, stagnace růstu rostlin a jiné negativní prvky. Je to vyzkoušený a odladěný systém, který se používá již řadu let. Takže substrát je jen součást fungujícího soukolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 16:32 Muž 150koni [653] Re: lhajek
Přesně tak. Každý má svou hranici částky, kterou je ochoten investovat. A když se rostlinám daří v Liaporu, nevidím jediný rozumný důvod jej nepoužívat. Snad jen proto, že se značkovým substrátem by byl akvarista více akvaristou a IN. Ale to není rozumný důvod hmm

Taky jsem jej chtěl do Akvária dát Liapor ale v mém okolí nebyl k dostání, i když tady je firma, která je oficiálně vedená na stránmách Liaporu a nebyl jsem ochoten investovat čas do shánění. Vlastně já ani téměř žádný čas neměl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 15:16 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Miso
Jenže cena stejná není a nikdy nebude, takže tato úvaha je hezká, každý si dozajista odpověděl, zasnil se u toho, ale zpátky na zem ... cena Liaporu vítězí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 12:23 Muž Miso [470] Re: Marcel G
njn, ale keby bola cena pre vsetky rovnaka v akom poradi by si tie substraty uprednostnil pre rastlinne akva? ja myslim ze Ada, Akadama, Liapor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.06.2014 13:38 Marcel G Re: LinaDee
Z toho si nic nedělej. Se mnou zase na fom FB pár lidí přestalo úplně mluvit poté, co jsem si dovolil oponovat dvěma největším českým aquascaperským "guru". Někteří lidé prostě věří kravinám a nemá smysl se jim to ani snažit v dobré víře vyvracet, nebo s nimi o tom diskutovat. Liapor je do akvária stejně vhodný, jako třeba Akadama. Moje zkušenost je taková, že lidé, kteří utrácejí doslova statisíce za značku ADA, žijí prostě v jiném světě. Podobná rivalita funguje i mezi příznivci Macintosh vs. Windows.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 12:53 Muž Miso [470] Re: LinaDee
problem je ze z liaporu nejde spravit clenite dno pretoze je lahky, a to je pri vytvarani aquascapu problem.

EDIT: ale inak liapor je vpodstate to iste ako manado, aquaclay, apod. co su substraty do akvarii, pravda je ze sam o sebe ziadne ziviny neobsahuje, ale to ani kremicity strk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 12:45 Žena LinaDee [167] - Aquascaping – Liapor
Tak jsem nedávno zažila poměrně nepříjemné překvapení. Když jsem doporučovala na FB akvaristické diskuzi Liapor, spražila mě jedna, ať se na Liapor zeptám aquascaperů, že mě pošlou do horoucích pekel, a že to není určené do akvárií, nemá to živiny, jako RPS a další profi substráty, a proto to tam nepatří. Já jí oponovala, že spousta věcí, tzv akvarijních, do akvárka taky nepatří - třeba černobílá drť a spousta dalších kravin. Ale zarazila mě tím postojem. To opravdu jsou aquascapeři tak vysazení proti Liaporu? Mám ho už drahnou dobu a akvárko mi funguje dokonale.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:47 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kytka
Mě taky ta akadama nijak neoslovila, ale co se nelíbí mně se může líbit jinému. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:42 Žena Kytka [2146] Re: Aquasky
Mrkni na fotku na druhém odkazu v modrém rámečku nahoře, je tam srovnávací fotka pěti substrátů, alespoň pro představu barev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:42 Žena Kytka [2146] Re: Aforte
Akadama je dost světlá, to už bych kvůli barvě radši volila Profi soil. Navíc v ní bývá dost prachu.
A ani cena není ve srovnání s ostatními nejpříznivější - v Hornbachu 2l sáček ke dvěma stovkám, na netu k sehnání litr od padesáti korun nahoru, ale zase plus poštovné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:16 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Aforte
akadama neni palená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:12 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Aquasky
Akadama je jak říkáš červeno-hnědá. Já ji nemám, ale slyšel jsem o ní dost. Měla by být dost podobná jako aqua-soil amazonia od ADY. Oba jsou to pálené jíly. Každopádně je akadama bez živin. Navíc je i lehká a obsahuje dost prachu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:00 Muž Aquasky [35] Re: Aforte
je pravda že když z blízka pozoruji dnu tak v proudu se jakoby vrchní kulička liaporu chce odlepit a odplavat a spodní kulička jí drží...ale mě je jedno že je mezi nimi nějaký náboj protože liapor odčerpává zřejmě H+ ionty a tak mění vodivost...protože po měsíci se stejnak ten substrát na 99% nasytí a je neutrální..a navíc krevetky ho milují...rostlinám se v nem daří...nějakej náboj je mi fukec :-D AKADAMA?...vyfoť prosím...myslel jsem že je hodně do červeno-hněda...proto jsem na ní zanevřel...chtěl bych takovej tmavší šedej nebo tmavohnědej substrát..on stejnak zaroste zeleným ale i tak :-D...díky za připomínku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 22:46 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Aquasky
Akadama. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 22:40 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: KarlosS
no to jsem zjistil v práci že i některé kuličky liaporu - opravdu malé množství se mi lepilo na magnety u vodováhy když jsme liapor rovnali do podlah
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 22:40 Muž Aquasky [35]
chlapáci kdyby jste mi raději poradili substrát jako ADA amazonia a levnej jako liapor...a budu nejšťastnější...hlavně liapor pokud chcete mít hezké a funkční akva je cenově nejvýhodnější dno i když pár rostlin z počátku vyplave a půlku pytle vyhodíte z vokna :-D je dokonalý..jen chci aby byl tmavší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2014 21:13 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: replikant33
Čisti sklo kreditnou kartou ;-) , nič lepšie už hľadať nebudeš. pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 21:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: MonterMonty
pokud tam není kobalt a nikl (navíc reagují jen při vysoké teplotě), tak to nevadí. A případné Fe a Mn se hodí, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 20:54 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: MonterMonty
jo když čistiš sklo magnetem a najedeš ke dnu tak se ti to hezky obalí.... jinak je to super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 20:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: replikant33
magnetický ? coze , měl jsem ho v plánu vyzkoušet :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 20:34 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
terramol je magnetický strašná pakárna !!! rozzureny rozzureny rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2014 17:39 Muž ivo1339 [161] - AmerikaRe: RadekH1
Liapor je upravený jíl, tudíž koloidní oxid křemičitý s nečistotami. Radioaktivní nejspíše nebude. Na stavbách se měří radon, nikoliv radioaktivita, což jsou dvě zcela rozdílné věci. Pro klid duše - koloidní křemičitany jsou přítomny i v pitné vodě, pokud je odebírána z povrchových zdrojů. Pro neklid duše - koloidní křemičitany jsou živnou půdou pro diatom řasy (tedy řasy "hnědé" neboli rozsivky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 16:51 Muž RadekH1 [129] Re: kus
Měří mi to tam firma www.csias.cz . A opravdu asi mají laboratoře. Testují nám sádrokarton (Rigips) Zateplovací vatu (isover) a sklo. Dokonce na jejich stránkách máme i naší fotku. www.csias.cz/… S přístrojem tam neběhal. jsou tam nějaký kelímky a ještě spousta dalších věcí. Ale to je jedno. Liapor tam má prý každý rok na měření a nedoporučil mi ho pod podlahu. To co mají na stránkách je hezký, ale vím jak se všechno ve stavebnictví šidí. a nejenom ve stavebnictví.
Jen mě to zaujalo a tak sem se tu zeptal. Sám ho mám v akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 15:25 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: RadekH1
nepokládal tam ten pán na zem tak náhodou kelimky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.05.2014 15:12 Muž kus [200] - RostlinyRe: RadekH1
v tom případě si tam dej slámu a ani u tý bych si nebyl moc jistý.;-)
Dále, měření radioaktivity u stavebních materiálů se provádí zásadně v laboratořích a v současné době má povolení k této činnosti 12 měřících firem. Cituji: Odhad průměrného ozáření ze stavebních materiálů v ČR (podle výsledků měření za rok 1999) je 0,4 až 0,6 mSv za rok tj. asi desetkrát méně než z radonu, který do budov proniká z podloží.....Atomový zákon a vyhláška č.307/2002 Sb. ukládají výrobcům a dovozcům stavebních materiálu povinnost zajišťovat systematické měření a hodnocení obsahu radia ve vyráběných materiálech. Četnost měření je stanovena 1x za čtvrt roku až 1x za 2 roky v závislosti od druhu materiálu a jeho použití ve stavbách.
Takže pán tam může pobíhat třebas s dosimetrem, ale pokud nebude měřit přímo liapor a to stanoveným způsobem a než se "uloží" na stavbu, je to k ničemu. A to je už můj subjektivní názor, že spíše bude mít tendenci do sebe trochu toho radonu natáhnout z okolí, myslím ten liapor né ten pán. :-)
Více zde odkud jsem čerpal: www.suro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.05.2014 14:20 jamajcan Re: RadekH1
Systém kontroly jakosti výroby
Výroba kameniva Liapor

Liapor je základní surovinou pro řadu dalších aplikací ve stavebnictví, a proto jsou jeho vlastnosti velmi pečlivě sledovány jak z hlediska mechanicko fyzikálního a chemického složení, tak z hlediska zdravotní nezávadnosti. V pravidelných intervalech jsou na odebíraných vzorcích prováděny zkoušky, jejichž výsledky jsou sledovány vlastní zkušebnou, nezávislými akreditovanými zkušebnami (TZÚS Praha). Protože značný objem Liaporu je exportován, je jeho kvalita dozorována také zahraniční zkušebnou (LGA Norimberk). Firma Lias Vintířov je rovněž členem Svazu výrobců lehkých kameniv, ve kterém jsou sdruženi výrobci z celé západní a střední Evropy, a který rovněž kontroluje kvalitu výrobku. Pravidelně je sledována sypná hmotnost, objemová hmotnost zrna, tvar zrna, mezerovitost, setřesitelnost, křivka zrnitosti, obsah cizorodých částic, obsah sloučenin síry, mrazuvzdornost, součinitel tepelné vodivosti, radioaktivita atd. Tyto pravidelné zkoušky jsou pro zákazníky zárukou stabilních vlastností Liaporu. Citace z těchto stránek.
www.liapor.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 14:05 Muž RadekH1 [129] Re: jamajcan
Jasne ze baraku. Jen jsme se k tomu dostali co si vsechno u nich nase firma nechava merit. A tak jsme tam chvilkupokecali. A protoze chci liapor pouzit jako podklad pod podlahy tak jsem se zeptal i na nej. Nevim zda je nebo neni radioaktivni. Jen me zajimalo zda to nekdo resil nebo se o to zajimal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 13:56 jamajcan Re: RadekH1
To teď nějak nechápu.Pán Ti bude měřit radiaci toho baráku,nebo konkrétně Liaporu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 13:52 Muž RadekH1 [129] Re: Marcel G
Pan vi co meri a v jakych jednotkach. Jen ja si to nezapamatoval. Az budu mit protokol v ruce tak ty jednotky uvidim. Rozbor si delat nabudu. Jen se zeptal zda to nekdo resil. A jestli to vubec nekoho napadlo to resit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 13:45 Marcel G Re: RadekH1
RadekH1 napsal: pry ... pry ... max 0.5 ale nevim ceho ... liapor ma 0.6 ... pry vic jak polovina liaporu a liafloru neni vhodna.Bez urážky, ale pokud ti má na tvůj dotaz někdo odpovědět, tak bude jistě potřebovat něco víc, než jen pár neověřitelných údajů od jakéhosi pána s jakýmsi přístrojem, který měří cosi v neznámých jednotkách. A mimochodem, i kdyby byla pravda, že liapor něco škodlivého obsahuje, tak bych se tě rád zeptal, jestli si necháš udělat rozbor i u všech ostatních substrátů (JBL, Dennerle, ADA, Tropica ...), které se nepoužívají jako stavební materiály, a nemusí si tudíž podobné rozbory nechávat dělat, takže i kdyby obsahovaly něco podobného, my se to (pokud to výrobce sám nezveřejní) nikdy nedozvíme?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 13:11 Muž RadekH1 [129] Re: pavmal
Dneska jsem byl s panem na jednom baraku o ktery mame zajem merit radiaci. Je to tydeni mereni. Chvilku jsem snim pokecal a pry az budu mit v akvariu mrzaky tak s nemam divit. Pry jsou tabulky pro stavebni material a hodnota je max 0.5 ale nevim ceho. A liapor ma 0.6. Takze pry neni moc vhodny. Firmy co delaj stavebni material musi kazd rok mit doklad o provedeny zkousce a pry vic jak polovina liaporu a liafloru neni vhodna. Tak me zajimalo zda to uz nekdo resil a ma nejake info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2014 12:43 Muž pavmal [6] Re: RadekH1
Vařil jsem ho předevčírem v jedenáct v noci a nesvítil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 12:37 Muž RadekH1 [129]
Ahoj vsem. Resil tu uz nekdo nekdy radiaci liaporu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 13:55 Muž Legioix [574] Re: Annette
40-45l. Zhruba.

Já dávám vždy o trochu víc než kolega podemnou. cca 7-8 cm. Takže pokud liapor, tak koupit 50l pytel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2014 13:55 Muž DrChila [243] Re: Annette
no tak většinou se dává cca 6cm takže 0,6x15x4 a výjde ti to v litrech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 13:52 Annette – Kolik liaporu
Ahoj, poradíte mi prosím kolik bych si měla pořídit liaporu pro moje akva? Rozměr 150x40cm. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 14:23 Muž rybka1 [178] Re: zvedavka
nooooo mne otom nieco hovor mne treba liapor prevarat do 450tky:-):-) cca 2-3 vrecia.mam ho v malom akva a mozem len potvrdit ze na rastlinky je to prave orechoveeee:-).NIKDY SA MI ZIADNA RASTLINKA NEDRZALA VSETKO HNILO,KYM MI KAMOS NEPORADIL LIAPOR.a s tym sadenim trosku nesuhlasim,mne vsetko drzi bez matiek dokonca aj eleocharis,a to uz je co povedat:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 61088x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16474?od=501