Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Liapor a další substráty z pálených jílů

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Liapor a další substráty z pálených jílů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 15:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: seic
ty hele, to je divný. Já mám lias vintířov za barákem, znám tam ty lidi. Dokonce mi občas várčičku z pece vyklopí do studený vany. V tý peci při tý teplotě nic nepřežije a v čistým provozu to pytlujou. To asi nebylo tím liaporem ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 14:36 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: lhajek
- jak rikam, nejspis smula na balik/sarzi
- z AQ jsem vsechno vyhazel, zbyl tam jen liapor a kvitka
- nachazel jsem i zahadne zdechle okruzaky, takze nejen krevety
- ryby v pohode, zadne umrti
- predtim jsem to napsal spatne, slo o atyp Liapor 0-2mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 14:29 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: seic
Žádný problém jsem u krevetek v kombinaci s Liaporem neměl. Samozřejmě krevetky šly do akva nějaký půl rok po výměny dna, takže více než dostatečná doba pro zaběhnutí. Navíc tam mám náročnější Caridina cantonensis sp. Tiger takže kdyby nějaký problém byl tak jsem dnes už asi žádné neměl ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 14:09 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: lhajek
- koukam, ze mas Liapor u krevet, vsechno v poradku?
- ja mel asi smulu na balik/sarzi... v nadrzi s Liaporem 1-4 vsechny krevety papaaaa...
- prece jen je to stavebni material, takze garance cistoty a nezavadnosti nulova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 13:09 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Lucianetta
Někdo tady v minulosti dával nějaká měření co dělá liapor s vodou v akva a nějaké ovlivňování tam bylo, ale už si nevzpomenu kdo to byl a jak to výrazně ovlivňovalo vodu. Zkus toto vlákno prohlédnout více do minulosti (snad to bylo v této diskuzi).

Každopádně liapor mám v akva s tigrama a protože mám velmi měkkou vodu (tvrdost = 2°dGH, alkalita = 1,5°dKH) tak přidávám na zvýšení tvrdosti CaCO3 a MgSO4.7H2O - někde v nějaké kalkulačce jsem si to spočítal kolik do měněné vody přidávat aby to bylo na tigry tak akorát a po cca dvou letech to sedí, takže liapor už nic neovlivňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 13:02 Žena Lucianetta [43] Re: amrtin
Právě, že je jí kousek. Nicméně zkusím ji vyndat, vyměnit část vody a změřit, po pár dnech opět změřím. Pokud hodnoty zůstanou stejné, bude to sépiovkou. Pokud stoupnou, budu zkoumat dál palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 12:25 amrtin Re: Legioix
To by jí tam musela dát celou,nebo aspoň rozdrtit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 12:24 amrtin Re: Lucianetta
Tak pochybuji,že by kořeny ovlivnili tvrdost a to ještě směrem nahoru...(netvrdím,že takové dřevo neexistuje,ale ty obyč.co se používají v akva asi ne).A kousek sépiové kosti?Tím to taky nebude...spíš bych viděl,že bylo něco v tom liaporu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 12:24 Muž Legioix [574] Re: Lucianetta
Sepiová kost tvrdost vody ovlivnuje a to dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 12:01 Žena Lucianetta [43] Re: KarlosS
Zvláštní. Pak mám v akva pouze dva kořeny, pravda, nově koupeny, v jiném akváriu jsem nezkoušela. Filtr mám nějaký obyčejný závěsný, obsahuje pouze filtrační hmotu. Jo a pravda, mám tam kousek sépiové kosti, ale to se mi nezdá. Ve velkém akváriu mám sépiovku taky, poměrně velký kus a teda voda je pořád stejná, v závislosti na výměnách vody samozřejmě.

Ale dobrý nápad, zkusím tu sépiovku vyndat, co to udělá. Pokud by byla voda pořád moc tvrdá, zkusím vyndat ty kořeny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 11:57 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Lucianetta
bohužel pro mě, neovlivňuje. Mám měkkou vodu 3°dKH a 5°GH a někdy by se tvrdší šikla. Liaporem to nebude. Co ostatní dekorace v aq a nápně ve filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 11:50 Žena Lucianetta [43] – Liapor - ovlivňuje tvrdost vody?
Mám dotaz...pravda, nezkoumala jsem, zda a jak ovlivňuje liapor vlastnosti vody a pořídila jej jako dno do 90 L pro krevetky. Voda byla použitá z vedlejšího akvárka, kde se tvrdost pohybuje mezi 7-14°d. Druhý den po založení krevetárka, tedy nasypání dna a nalití vody z vedlejšího akvária, je tvrdost výrazně vyšší, a to kolem 20°d. ostatní hodnoty zůstaly srovnatelné. Jsem zaskočená, protože jsem chtěla pořídit k red cherry i pár tigerů. Kteří ovšem tak velkou tvrdost vody nezvládnou.
Kdo máte liapor delší dobu - ovlivnil vám nějak výrazně tvrdost vody? Nebo je to počáteční stav a s přihlédnutím k pravidelným výměnám můžu očekávat klesání tvrdosti vody?
Děkuji za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2015 10:10 Muž RadekH1 [129]
Fotka k příspěvku Liapor trochu jinak :) mam ty kulicky uplne vsude
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 09:09 Muž rybka1 [178] Re: startrek
Cerveny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 09:00 startrek
Dobrý den. Prosím vás. Liapor jsou dva druhy žlutý pytel pro keramické betony a červený pro vyrovnávací vrstvy plovoucích podlach. Který z nich mám objednat, popř. nezbyl někomu třeba půl pytle. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 07:24 - Re: cezarmilan
Časť textu wikipedie:
Íl zásadne mení svoje vlastnosti v prítomnosti vody. Prítomnosť vody je značne závislá od stupňa spevnenia. Nespevnené íly sú plastické[3], sypké sú iba v prípade, že boli vysušené. Pri styku s vodou majú tendenciu napučiavať, naopak pri vysúšaní sa zmršťujú, čoho prejavom sú napr. bahenné praskliny. Íl po vypálení tuhne. K vypáleniu môže dojsť i prírodnými procesmi, napr. pri kontaktnej metamorfóze, kedy vznikajú tzv. porcelanity a kontaktné rohovce. Íly majú po usadení až 80 % pórovitosť, pri kompakcii však zmenšujú objem, lupienky ílovitých minerálov sa stláčajú a zoraďujú sa pri tom rovnobežne, vďaka vzájomnej väzbe na atomárnej úrovni potom držia pri sebe[4]. Z chemického hľadiska obsahujú ílové sedimenty hlavne SiO2, Al2O3 a H2O. V menšom množstve i TiO2, Fe2O3, FeO, CaO, MgO, K2O, Na2O a iné[3]. Medzi ich najtypickejšie textúry patrí laminácia alebo masívna textúra. Laminácia je typická pre časté zmeny sedimentačných podmienok, známa je napríklad z kvartérnych jazerných varvitov. Jemnozrnné ílovité sedimenty môžu veľmi dobre uchovávať skamenenliny, príkladom sú kambrické burgesské bridlice. Farba je závislá od minerálnych prímesí. Kým červená a fialová farba je spôsobená prítomnosťou trojmocného železa, zelenú farbu spôsobuje dvojmocné železo[2].
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 21:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Johan
To by vedel lepšie vysvetliť Luis Pasteur :-)
Prešiel som si všetky svoje príspevky a nikde nespomínam pH, co tím chtěl básník říci ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 21:48 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: cezarmilan
Hm, ideální pH pro většinu akvárií je tak 6,5 a jak moc si myslíte, že v takovém prostředí bude fungovat přetváření "amoniaku" na dusičnany za pomocí bakterií? ;-)
Pokud obsahuje živiny před třeba pečením, tak kam se při něm ztratí? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 21:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Johan
Prevarený a upečený liapor obsahuje živiny? coze A pre baktérie je, povedal by som s nadsázkou priam ideálny ano Preto je doporučovaný ako vhodný do akvárií a stým určite súhlasím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 21:41 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: cezarmilan
No, liapor není dobrý substrát kvůli bakteriím, ale kvůli živinám. To se sterilitou nesouvisí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -14   17.12.2014 21:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Turbínka
Ježiši a vy nerozumiete? Píšem, že prevarený liapor je len dekorácoiu do času kým sa neobohatí živinami, to znamená, že zábehom, krmením ,výkalmi rýb, odhnívajucími časťami rastlín, rozkladom uhynutých organizmov i rýb, odhnívajúcimi korienkami a hlavne baktériami a ich anareobnými procesmi sa prevarený-sterilný liapor obohatí živinami a tým vlastne "ožije" a až potom môžme o ňom hovoriť ako o substráte. Dovtedy je to sterilná dekorácia.
Takže nie hr, hr, ale prečítať všetky predchádzajúce príspevky, ja verím, že už dochádza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 21:37 Muž 150koni [653] Re: cezarmilan
právě že "podklad pre vznik niečoho", "podklad; materiál" je to, co tady celou dobu popíráte. Tedy obyčejný čistý sterilní písek. Z vašeho odkazu právě tento sterilní písek je všeobecně substrátem, protože je to právě ten "podklad pre vznik niečoho", "podklad; materiál"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2014 21:31 Žena Turbínka [2558] Re: cezarmilan
Jistě, dle této logiky vlastně takový říční písek nebo flexi obklady nejsou podklad pro vznik živého "něčeho", takže v takovém dně vlastně vůbec nic nežije asi, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 21:26 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: 150koni
Správne, podklad činnosti , živné prostredie , podklad pre vznik niečoho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.12.2014 21:18 Muž 150koni [653] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: Neviem čo znamená v českom jazyku slovo substrát, ale v slovenčine to substrát nieje na 100% ;-)
takže cituji z vámi daného odkazu. Substrát všeobecne: základ, podklad (najmä činnosti, stavu, vlastnosti), živné prostredie, podklad pre vznik niečoho, to čo je podložené, podklad; materiál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.12.2014 22:15 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: cezarmilan
Ja se nehadam o tom jestli je lepsi s zivinama nebo bez, ale tom, ze v obou pripadech je to substrat coz vy jste se snazil zpochybnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   16.12.2014 21:02 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Barakainus
Keď sa budeme baviť o tom, či je jedno, že je sterilný a či nie tak, je to čistá filozófia. Určite to jedno není ;-) Za normálných okolností sa akvarijný substrát celkom nevyčerpá, pretože je doplňovaný, buď nami, alebo pomocou rýb (ich výkalov), odhnívajúcich častí rastlín, korienkov, listov, neskonzumovanou potravou a zabudol som, odumretými organizmami. Tu môžem zahrnúť ako ryby, tak i baktérie a pod. Výmena vody rovnako niečo doplní. Takže zopakujem, sterilný štrk, liapor.... je dočasu len dekoráciou. Život, ktorý potom nastúpi ho o živiny obohatí. Takže ak použijeme pri zakladaní akvária pečený, varený liapor, tak musíme rastlinám živinami "pomôcť"
sk.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   16.12.2014 04:03 Muž Barakainus [654] - Rostliny – Re: cezarmilan
Nevim co povazujes za substrat ty, ale akvarijni substrat je vsechno co je v akva a rostou v tom (nebo na tom) kytky. At je to sterilni ci ne je uplne jedno.
Obecne se o substratu mluvi jako o necem co se nasype do akva, je to na dne a sazi se do toho kytky. Takze se lidi nemusi zabyvat tim, ze kus dreva ci kamen jsou taky susbtrat, stejne jako stena akvaria na nemz rostou rasy.
Rozlisovat ale substrat podle toho jestli v nem jsou ziviny ci nikoliv proste nejde. Protoze kde je ta hranice? Makro prvky ano, ale mikro prvky uz ne? Musi tam byt vsechny? A ve spravnem pomeru? Co se stane se substratem kdyz se vsechny ziviny vycerpaji? Prestane byt substratem? Co kdyz se vycerpa jen jedna a tudyz fungovat nebude stejne jako kdyby se vycerpaly vsechny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2014 22:29 Muž rybka1 [178] Re: cezarmilan
Hej,hej jasneee mas pravdu.to som len nahlas premyslal.a tema sa zase rozticila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 22:26 Muž dudak [1885] Re: cezarmilan
keramzit se používal do filtrů už před 30 lety, když na trhu nebylo nic jiného vhodnějšího k sehnání, ale dnes si myslím, že existuje velký výběr kvalitnějších filtračních materiálů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 22:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rybka1
Podľa mňa je do filtra moc ľahký, to, čo sa dávalo do črepníkoch sa volá tuším keramzit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2014 21:36 Muž rybka1 [178] Re: cezarmilan
Ked je porovity,a dokazu sa v nom uchytit prospesne bakterie,tak hruba frakcia 12-16 (ako bola v skolach v crepnikoch)by sa dala pouzit aj ako napln do filtra. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   15.12.2014 21:23 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Tu chýba to rozlíšenie substrát a substrát. Kto, čo považuje za substrát? Liapor , teramol, kremičitý piesok, či riečný piesok sa za substrát považovať nemôžu aj keď s obľúbou to tak nazývame.
Substrátom nazývame to, čo už živiny obsahuje a to buď už takto namiešaný, alebo živinami doplnený. Sterilný liapor sa substrátom môže časom stáť. Pečený, či varený je v začiatku len dekoráciou schopnou viazať na seba živiny. Jeho veľkou výhodou je i to, že je dobrým útočiskom pre pozitívne baktérie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2014 14:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Pepyyczek
nene, ta ti poroste i jako plovoucí, či na klacku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 14:06 Muž Pepyyczek [17] Re: KarlosS
Podmínkou je substrát s drobnou frakcí, vhodný pro kobercové rostliny : Pouze cituji atlas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 13:51 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Pepyyczek
jen dodám, že Micranthemum umbrosum Monte Carlo nepotřebuje substrát vůbec žádný ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2014 13:05 Muž Pepyyczek [17] Re: lhajek
Já jsem s rozsivkami neměl sebemenší problém.
Ohledně sázení je to tak,že pokud s tím člověk počítá tak je to pohodička.Od začátku jsem navazoval matky a dodnes nemám problém.
Mám Micranthemum umbrosum Monte Carlo(sakra prosperující kobercovku) a Liapor frakce 4-8,tak ať mi tady nikdo nevykládá,že úspěch pro pěstování rostlin je v substrátu.Nesmysl nad nesmysli!!!Pro zdárný růst a prosperitu rostlin je mnohem víc důležitějších faktorů než nějaký substrát.U substrátu je důležitá jen vzdušnost a schopnost vázat živiny,které do vody stejně dodáváme nebo po čase začneme dodávat.Je úplně jedno,jaký je to substrát,ať už sterilní vyvařený liapor nebo např. ADA Aqua soil.Všechny substráty,pokud mají možnost vázat na sebe živiny(porézní),tak se do půl roku sobě vyrovnají.Jediná nevýhoda u sterilního liaporu je ta,že se mu musí na začátku pomoci nějakým hnojením do dna(což je otázka 100kč).
Ano liapor se rozmohl v akváriích hlavně pro svou cenu,ale po nějaké době v prosperujícím akváriu se vyrovná i substrátům,které jsou až za nesmyslné ceny.
;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 12:17 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: lhajek
ve stejném akvárku , než jsem dal liapor , po založení s nějakým štěrkem , nebylo po rosivce ani stopy , relativně stejné podmínky a po výměně za liapor docela řádila , tak bych to viděl taky na křemičitany v něm ,ikdyž v jinejch menších se neobjevily , tam byla ale jiná várka , liapor byl z žoku , a ten se minimálně půl roku máchal venku na dešti , tak kdoví jestli se z něj vymyly ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 10:17 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: dudak
Když nad tím tak přemýšlím tak se mě také po výměně dna za liapor objevily rozsivky. Ale jsem kliďas a zmizely dřív než jsem se o ně začal zajímat proč se tam vyskytly ikdyž v minulosti jsem je po založení nikdy nezažil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.12.2014 22:53 Muž dudak [1885] Re: všichni
už nějakou dobu tady pozoruji tu vaši diskuzi, až mi to nedalo a taky přispěju svojí zkušeností. Vařil sem a pakl a hned od začátku rostlo vše, jakmile jsem vyladil hnojení tak dokonce vše dobře. S rozsivkama v prvním měsíci až dvou mám stejnou zkušenost jako Monty, asi je v něm hodně křemičitanů, které mohou rozsivky využít na tvorbu svých schránek. Já měl první měsíc pokryté skoro vše i kytky, ale samo to odešlo a poměrně rychle. Když teď občas dosypávám čerstvej liapor, je vidět že je jinej, má jinou barvu a póry zřejmě prázdné. Ale myslím, že na tom vůbec nezáleží. Kytky v něm rostou pěkně, vypadá dobře, cena je dobrá, a za to se platí těma strastma při potápění a sázení. Jakmile kytka zakoření, drží v něm líp než v písku.
Ale hlavně jsem chtěl upozornit na to, že celá diskuze je nesmyslná, protože růst rostlin záleží na tolika dalších faktorech a když je nebudete mít vyladěné neporostou vám kytky ani v sebelepším substrátu a taky obráceně, když budete mít vše ostatní dobře, poroste vám to i ve vápencový drti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:29 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: cezarmilan
moc tomu nevěřím že by 100 litrů vody dělalo takové zázraky , ale nasypal jsem před 14ti dny další pytel do sudu , do něj už ale prděj aspon bahnatky , joa taky komáři co se tam nastěhovali na zimu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MonterMonty
To robil ten pobyt v tom sude, ver mi pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: cezarmilan
len nie som za pečenie, varenie a pod
v tom se shodnem , upečenej už je teda z fabriky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:17 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: cezarmilan
ty píšeš že časem začnou růst rostliny , mě začaly růst hned , časem - jsem myslel že vychytáš jak s tím liaporem pracovat , jak do něj sadit atd , ne že v něm až časem začne něco růst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:16 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kofejn
Myslím, že i rybky ako živorodky a zbytky neskonzumovanej potravy ho tiež dokážu zásobovať. Nemusí to byť ono, ale v jednom akváriu pri endlérkách nepridávam nič a mám tam teramol a zatiaľ všetko rastie ano
Nechápte ma zle, ja mám tiež liapor len nie som za pečenie, varenie a pod. Stačí v sude cez leto a je to dobrý substrát. Nevýhodou je to, že je pre moje nároky moc ľahký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MonterMonty
MonterMonty napsal: .... ale čas ukázal že všechno chce svoje a když si to vychytáš , je to celkem slušnej materiál ;-)
Veď o tom píšem vo svojom prvom príspevku, áno, časom ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:07 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: kofejn
jasně , to "zásobní" vypust :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2014 22:05 Muž kofejn [963] Re: MonterMonty
Liapor není zásobní substrát (ve smyslu dodaných živin), ale něco v něm je pro kytky dostupné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:02 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: kofejn
no jasně , každej zásobní substrát jednou mine živiny co obsahuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2014 22:00 Muž kofejn [963] Re: cezarmilan
KarlosSovi vyrábí liapor za barákem, takže ví.
Já ho vařil a přišlo mi, že ze začátku to rostlo líp i bez hnojení, teď mi to trochu "drhne" i přes hnojení do dna i do vody.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 61088x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16474?od=351