Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Liapor a další substráty z pálených jílů

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Liapor a další substráty z pálených jílů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.01.2014 21:49 finnnp Re: Jjapan
Já mám rybníky oplocené.On ten Liapor po roce ve vodě i pěkně ztěžkne a dá se sním pracovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2014 21:14 -
Určite záleží na várke.S tej mojej u známeho z 5L liaporu plávať ostalo pol litra.Po opätovnom prevarení toho pol litra,ostala plávať len 1/4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2014 21:06 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: finnnp
Nápad je to dobrý. Pokud máš možnost ho dát někde kde ti ho někdo neukradne. Tak je to super palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 19:49 - Re: Pepenka
Niektoré akváriá s rastlinkami čo mám som neodkaloval už vyše dvoch rokov.A sú tam rôzne substráty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.01.2014 19:21 Muž zordix [37] Re: Pepenka
Liapor (a podobné) patří do převážně rostlinných akvárií, které se neodkalují... to je jako používat savo na praní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 18:56 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
A já musím říct, že Liapor v akva už nikdy nechci..mám ho ve třech a už nikdy..ne že by v něm špatně rostlo, ani mi nestoupá, ale odkalování je docela problém a navíc pro mě - ta barva je problém, není nad černý písek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2014 17:56 finnnp – Liapor
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak dneska jsem byl zase máčet Liapor.V létě ho vytáhnu a neplave ani kulička a kvalita jakou nemá ani Rataj.Už tam mám 7 pytlů.Ani jeden,ale není můj.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.12.2013 18:40 Muž dudak [1885] Re: Nicky
celé ne, jsou i další substráty z páleného jílu, ale liapor je hlavně díky ceně a dostupnosti asi nejvíce rozšířený, takže skoro celé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.12.2013 17:22 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: martin386
Tady je to snad celé o tomto výrobku, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 16:35 - Re: martin386
Len niekoľko príspevkov nižšie som dával odkaz ja.Veď je to výrobca. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 16:34 Muž martin386 [17] - Živorodky
Zdravím, máte někdo zkušenost s tímhle ?
obchod.liapor.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 08:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: replikant33
replikant33 napsal: trocha horké vody to vše výléčí

To už zase nebude tolik o těch živinách... ;-)
O tom bání...to opravdu ne, ale zase to občas něco stojí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 07:56 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Nicky
Tak úspěch, čichavci s ním nepohnou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.12.2013 23:41 - Re: replikant33
Moc by som do substrátu neskôr nevŕtal.Skôr by to bolo na škodu ako k úžitku.Ono sa to dá do poriadku i bez prehrabovania.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.12.2013 20:16 Muž O.Tom [439] Re: replikant33
nechat, on bude dál nasávat.. dny.. týdny.. měsíce.. a těžknout :)
Při tom bude vylučovat vzduch, při občasném prohrábnutí z něj vyjdou bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 20:01 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
hele mam dotaz po namočení liaporu sice leži u dna ale pi mirnem zaviření plave..nechat nacucat vic nebo vyhodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 12:21 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
To už mám za sebou, i filtr se zabíhal vedle. Ale za ty asi 2 dny od nasypání liaporu žádná větší změna, vypadá to pevně, ale není. Za týden chci přidat koberečky z řasokoule a z těch se ty zbloudilé kuličky budou těžko vybírat.

Jinak kdyby někdo chtěl, věnuji půl pytle nepoužitého liaporu (cca 25l) plus kýbl nepotopeného, ideálně za nějakou rostlinku. Mně na 112l stačilo asi 10l liaporu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2013 12:09 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Tak si to dno naočkuj bordelem z jinýho akva a máš to pořešený raz dva, stejně tak filtr.
Edit: Jak jsem pochopil, akvo už běží, ale nic to nemění na to, že se do něj dá trošku cmrndnout odkalenýho bordelu z toho většího Tvého akvária, aspoň se roznesou kolonie nitrifikačních bakterií po celým akváriu a do druhýho dne se to stejně dočistí a filtr v tom bordelu můžeš vymáchat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 11:54 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: LiborSprysl
trocha horké vody to vše výléčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 11:25 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Tak už mi běží filtr, sice ve 112l mám filtr do 30-50l daný na minimum, ale nakonec ho tam asi nechám, krevetkám bude stačit, větší proud by nedělal dobrotu. Pár kuliček se ještě převaluje sem a tam, zbytek leží, ale jak do toho sáhnu, zvedá se to pořád všechno. Zkusím do toho hodit čichavce pro rychlejší záběh, chtěla jsem je pořídit do druhého akva, tak zatím budou tady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 09:59 finnnp Re: LiborSprysl
Člověk se nesmí tolika bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 09:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: finnnp
finnnp napsal: V Létě ho vytáhnu a neplave ani kulička a navíc je plný živin.
Nejen živin, ale často nežádoucího života... ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 09:01 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: RadekH1
ja mam dva velké rybniky tak si je ke mne klidně hod,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2013 23:25 finnnp Re: RadekH1
Ten co jdu zítra máčet.Tak také není můj,ale dělám to jako akci Z.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2013 23:04 Muž RadekH1 [129] Re: finnnp
A nechceš ho máčet v rybníku i na kšeft? palec
My co nemáme rybník by jsme to uvítali. Já ho máčel 3 měsíce v kýblech ve sklepě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.12.2013 21:51 finnnp Re: replikant33
Uplně živě vidím jak v papiňáku bublam 200l Liaporu.V papiňáku je lepší mít hovězí než Liapor.Zítra ho zrovna jdu máčet.4 pytle hodim ze závažím do rybníka.V Létě ho vytáhnu a neplave ani kulička a navíc je plný živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2013 21:20 Muž micz [132] Re: replikant33
No kdyby se čistě náhodou zrnkem liaporu ucpal odvod páry z papiňáku... taky jsem nad tím přemýšlel, ale po tom co známýmu podobným způsobem bouchla kolona na výrobu pálenky tak sem papiňák radši vzdal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2013 20:33 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: micz
co myslíš že se stane horšího než že mne žena zabije ? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2013 20:32 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: dudak
máš svatou pravdu.a nebo si s liapor vezmeme na klin a přemluvime ho aby se potopil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 20:16 Muž dudak [1885] Re: replikant33
Nejsem žádný fyzik, ale selským rozumem mi přijde - v liaporu jsou uzavřené vzduchové bublinky, ať zvýšením nebo snížením tlaku či teploty dojde ke změně objemu vzduchu v nich a porušení struktury jílu, vzniknou praskliny a pak do nich pomalu proniká voda, teplota má samozřejmě taky vliv na tlak a objem, takže proto je úspěšné ohřátí a následné ochlazení, při kterém se bude rychle měnit objem uzavřeného plynu. Takže si myslím že i papiňák by měl fungovat, stejně jako ponoření liaporu někam na dno hlubší vody nebo ho vzít sebou do barokomory. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 18:49 Muž micz [132] Re: replikant33
osobně bych to neriskoval... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 16:08 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: JaV
to každodne by podtlk bych okamžite učinny se 99.9%uspěšnosti, tlak vznikli v papinaku by mnel vzduch z liaporu ale vytlačit taky ,nebo ne ?seženu liapor a zkusim to,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 15:23 Muž JaV [22] Re: replikant33
to si myslím, že spíš naopak, do tlakové nádoby a vytvořit vakuum, to sy myslím, že by byl okamžitý 100% výsledek X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2013 10:54 kubric01 – Mé info
Ahoj, mám potřebu napsat i své zkušenosti s tímto substrátem.
Zatím jsem s ním moc spokojený. A nemyslím si, že to změním. Vzhled dna je pěkný, cena je perfektní. Ale abych jen nechválil. Práce s ním nic moc.
Já jej dle návodu tady převařoval a pak hup s ním do dětské vaničky se studenou vodou. Nijak jsem se s tím nemazlil. Co se nepotopilo do 24h jsem vyházel. Znova jsem to nepřevařoval. Potopitelnost tak 50% odhaduji. Ale na mé jedno 120L akva to postačilo. Dno drží svah, není to problém je třeba nejprv dno vytvarovat a pak opatrně lít vodu. Opravdu opatrně. A sázení rostlinek, nooooooo. Bez matičky ani ránu. Docela jsem se s tím vyvztekal a nakonec to skončilo zatěžkáváním. Nijak mi to nevadí, jen je to piplačka. Měl jsem Liapor namočený 2 dny což jak zde všichni píšou je jako peří...na sázení rostlinek určitě. Nic méně druhý den po založení jsem vrátil do akva všechny obyvatele a ti dno nevíří. Asi první týden jsem denně sbíral u hladiny pár vynesených kuliček. Teď už nic.
Momentálně je to 14 dní co mám dno v akva a už se nehýbe vůbec. Tedy normálním provozem, kdybich tam hrábl rukou, tak to samo rozvířím. Někdo tu píše cca půl roku do normálu, tak uvídím.
Já se po všem tom čtení tu rozhodoval mezi flexiobklady a Liaporem a nakonec vyhrála cena a dostupnost (pro mě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2013 10:47 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
ahoj nevim nožna to už někoho napadlo ale tak třeba ještě ne,, při vaření liaporu kdy se do nej snažime dostat vodu bych použil papinák předevšim vysoky tlak a teplota u bodu varu by mohla docilit velice rychlé a hluboké nasaknutí vodou ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.12.2013 09:59 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: prasan
...Je to pálený íl,rastlinky v tom rastú perfektne. Beztak majú korene väčšinou len na uchytenie a živiny čerpajú listami vo vodnom stĺpci...
Rostliny tvořící kořenový systém čerpají živiny přednostně ze substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 09:46 finnnp Re: sasula
Tak to jo.Já osobně nikdy Afriku neměl.Na druhou stranu bych řekl,že Liapor na jižní Ameriku moc není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 09:17 Muž sasula [274] Re: finnnp
tohle akvárko je jen odložiště/odchovna. prostě to co nechci aby bylo v akvárku u velkých tlamovcu - aby jich přežilo víc. Ve velkém z celé tlamy ryb zůstane tak 1 - 2 rybky. když je nechám vypustit v této či podobné nádrži tak jich mám z tlamy tak 20 - 40...

a liapor je tu na dne jelikož si ho připravuju pro akvárko s jižní amerikou(výměna za písek) pokud miteda ta výměna bude povolena. Přítelkyni se liapor moc nezamlouvá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 03:34 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: finnnp
Jestli jsem to pochopila, tak je to akvárko pro afriky jenom překladiště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 00:03 finnnp Re: sasula
Akvárium je pěkné.Ryby jsou pěkné.Dno je pěkné,ale neměla by Afrika plavat v trochu jiném a větším prostředí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2013 23:47 Žena LinaDee [167] - Aquascaping – Tvarování dna
Já už mám liapor v akvárku skoro rok, Je to parádní substrát, neplave, proto se chystám ho podrobit další zkoušce. Už mě štve, že mám dno rovné jako placku, tak bych si ráda vatvořila nějaký ten kopeček. Samo o sobě to asi držet nebude, plánuji to zpevňovat břidlicí, tak mi držte palce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 23:18 Muž sasula [274] Re: finnnp
jj to věřím...


abych napravil svou chybu, tak ještě video bez 3D

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:39 - Re: DrChila
DrChila napsal: akorád přemejšlim že bych koupil nějakej substrát nebo jak se tomu nadává aby rostli hezky i kytky že momentálně to má živin asi nula nula nula
Je to pálený íl,rastlinky v tom rastú perfektne.Beztak majú korene väčšinou len na uchytenie a živiny čerpajú listami vo vodnom stĺpci.Ak budeš hnojiť napr.PMDD báť sa nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:15 finnnp Re: sasula
A rostlinám jak se daří.Když je takhle pěkně vylouhovaný v rybníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:09 Muž sasula [274] Re: finnnp
jsem rád že nejsem sám postiženej nepřevařováním/vypalováním liaporu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.12.2013 21:57 finnnp
Já se z Liaporem moc nemažu.Naplním dva pytle od brambor Liaporem.K tomu dám dlažební kostku a na pár měsíců to hodim do mého rybníku na zahradě.Liapor pak 100% neplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 21:11 Muž sasula [274] Re: bali
je to 3d kamerou, bohužel si muj format nerozumi s youtube...

byla první po ruce. a zapomněl jsem ji přepnout do 2d

Edit: pokud to vadí - můžu to natočit ještě jednou ve 2d... jinak pro majitele 3D TV je to native Side by Side...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 21:08 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: sasula
to je 3D? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:39 Muž sasula [274]
Tak jak jsem před nějakou dobou slíbil, že hodím video s liaporem a tlamovci. Ať je vidět jak moc plave a jak ho rozhážou ryby když proplouvaj. A to ze jsou některý už pěkný kousky. v tom akvárku je jich cca 50

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2013 20:15 Muž DrChila [243] Re: KarlosS
130kč mě stála 50L pytel spotřeboval jsem půlku. Cca míň než čtvrtka plave zatim ho namáčim třeba si časem lehne. Když si to přepočítáš na peníze kdyby sis tam dával nějakej písek či štěrk tak balík stojí 35kč tady cca a potřeboval bys na to moje dno tak 4-5 balíky takže pro mě se to vyplatí:)
já ho mám teprve týden v akvariu tak já moc radit nemůžu zda se vyplatí a nebo ne ale z tohodle hlediska se vyplatí. Mě osobně se líbí ty malý kuličky údajně v tim funguje dobře nitrifikace tak nevidim důvod proč by se to nevyplatilo akorád přemejšlim že bych koupil nějakej substrát nebo jak se tomu nadává aby rostli hezky i kytky že momentálně to má živin asi nula nula nula

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 61088x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16474?od=851