Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 20:39 Jurgen90 – Úhyn ryb
Dobrý den, v poslední době nám začaly postupně umírat ryby (neonky a parmy-až nedávno jsme se dočetli,že tyto druhy ryb se k sobě nehodí,protože každa potřebuje něco jiného).Máme akvárko 23l, vzduchování, filtr, dno + neživé dekorace. Jednou týdně jim do akvárka kapneme multi-medical kombinované léčivo typu FMC s širokým spektrem účinnosti (50ml).Čistíme akvarium 1xměsičně.První kupované parmy vydržely 5 měsíců bez újmy, pak náhle začaly umírat.Pořídili jsme si 4 neonky a 4 parmičky a ty během 14 dnů poumíraly,máme už jen jednu parmu :-( .Na posledních 2 parmičkách jsme si všimli červených fleků po těle. coze Krmíme 2x denně,někdy jí, ale někdy si toho vůbec nevšímají.Nemůžou být něčím nakažené? Poraďte prosím :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 21:42 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Iv
k tomu bioakvacitu, co ti posílal odkaz Jarry, si pořiď akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…#
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 20:44 Iv Re: Jarry
Poradili bys mi jednoduse jaky filtr bych mohla koupit? Tyhle houby atd,netesim jak to se stavit .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 20:30 Iv Re: Jarry
Ok, ten se muze tesit az tam pojedu. Moc dekuju za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 09:45 Muž Jarry [1437] Re: Iv
Ještě k tomu filtru - jestli se vejde, dal bych tenhle rozměr kostky www.sklorex-akvarium.cz/… Pro srovnání s tím Diversa filtrem, tohle má objem 4,2l (řekl bych tak akorát pro dané akvárium, když nebude přerybněné), zatímco molitan v tom Diversa filtru bude mít tak 0,2-0,3l, což je v podstatě zanedbatelný zlomek objemu potřebného pro fungující filtraci daného akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 09:06 R Muž afc1886 [14700] Re: Iv
Těch ryb bude stejně časem zase moc.Jestli se rozhodneš vyměnit filtr,tak nechej oba dva běžet spolu aspoň měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2017 06:46 Muž Jarry [1437] Re: Iv
Akvarista z Domažlic měl asi velké zásoby živorodek a pH testů. 30 živorodek (navíc vypuštěných najednou) mi přijde hodně moc i kdyby to bylo již zaběhlé akvárium s opravdovým filtrem. Pokud diverze klar 1000 = Diversa Claro 1000, tak to moc jako filtr nevypadá, za podobné peníze se dá pořídit čerpací hlava a kostka biomolitanu (pro živorodky bych volil kostku co největší). Ale i s funkčním filtrem bych jich tam dal tak polovinu. Teď tedy nejlépe hned koupit filtr a měnit často vodu (denně), ještě lépe snížit počet ryb tak na 5 a po pár týdnech od nasazení nového filtru možno počet navýšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 06:27 Iv Re: drvi
Akvarko je 120, ryb 30 na radu akvaristi z Domazlic v prodejne, zdalo se mi to moc, ale on rekl, ze je letity akvarista a ze to je optimalni pocet. Akva bezi mesic, rybky jsou tam 10 dni. Filtr diverse klar 1000. Vymenila jsem polovinu vody den pred vpustenim ryb a tretinu po dvou dnech kdy uz tam byly. Merim jen ph, rikal ze nic jinyho nepotrebuji :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2017 23:17 Žena drvi [2894] Re: lv
Jj, a kolik tech ryb tam vlastne mas, prijde mi to dost zarybneny, spis az moc... :-O , teda jen tak od pohledu. NO2 a NO3 meris?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2017 22:58 R Muž ctibum [6926] Re: Iv
Ještě přitlač. Jak je akvárko veliké, kdy bylo založené, jaký tam je filtr a jak často ho čistíš, kdy do něj šly první ryby, jak častá je údržba...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 22:42 Iv
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rybky jsou neustala pod hladinou, chovame jen zivorodky,ph vody 8, 25 st voda,nektere rostliny hnednou. Vcera mi dve rybky uhynuly.voda ,jedna treti na vymene a v utery, filtr vycisteny vcera ve vodu z akva po vymene.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 22:34 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Iv
Chtělo by to víc informací o tom, jaké máš akvárium, takhle se dá jen hádat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 22:32 R Muž ctibum [6926] Re: Iv
Založ prezentaci a vyplň co nejvíc pravdivých údajů. Přidej fotku akvárka. Já mezitím vymyslím, do jakého vlákna tvůj dotaz přesunu, tady to asi nebude to pravé ořechové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 22:28 Iv
Zdravim, chovame zivorodky a porad plavou pod hladinou, nevite prosim jestli jim neco nechybi? Vcera mi dve umrely. Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2017 21:36 Maq Re: muťa
Pokud vím, pan Rybka je chovatel a mám za to, že prodává jen svoje odchovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 20:18 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Pepan
...ano, žhavé! Mám je od pana Rybky z Apisto, stejně jako Razbory. Bohužel ale nevím jestli je to odchov, nebo dovoz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 20:10 R Muž romant [27987] Re: Pepan
Tak to jsem špatně přečetl, má vina. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 20:06 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
romant napsal: Ne, ne, tvrdost 20 dávají ohnivky naprosto v pohodě, ale je třeba vědět jaký je to zdroj, tedy těch ryb, jde-li o importy je to s tou aklimatizací horší, ale tuzemská produkce v pohodě.
Jenže Muťa psal o žhavkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 20:04 R Muž romant [27987] Re: Pepan
Ne, ne, tvrdost 20 dávají ohnivky naprosto v pohodě, ale je třeba vědět jaký je to zdroj, tedy těch ryb, jde-li o importy je to s tou aklimatizací horší, ale tuzemská produkce v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2017 19:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: muťa
To není o množení. Ta voda je pro ně tvrdá i na žití a listy mandlovníku nebo Torben to nevyřeší. Jediná šance je, ji něčím měkkým naředit. Buď dešťovkou a nebo zajet někam k potoku do Beskyd a nabrat vodu tam. Jinak to je jako v tom Hornbachu. Tam měli tvrdost 20.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 19:52 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Pepan
O těch terach a spol jsem to věděl ale stavím se k tomu tak že je nechci rozmnožovat. Proto dávám listy mandlovniku a Torben. Ale mám právě největší podezření na tu tvrdost.

V každém případě tuto debatu velice vítám, a děkuji za ni. Je dobré slyšet více názorů. Udělám rozbor, to mě nezabije a budu řešit dále. S tou hloubkou na tom něco je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.05.2017 19:19 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: NHKG
NHKG napsal: OT: Segra měla studnu a ta byla spodní vodou spojená s rybníkem cca 100 metrů od ní. A taky ta kvalita vody ve studni byla žalostná. Navíc spousta studen (ty mělké) zachycuje v podstatě dešťovku a to co zteče z okolí.
Nojo, jenže když Muťa uvádí, že tvrdost vody je 18dGH, tak se evidentně nejedná o povrchovou vodu, ale vodu z hloubkového pramene, který obsahuje soli vylouhované z horniny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2017 19:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Driv3r
-povrchová voda a spodní voda , v tom je ten problem
-píšete sám ,že se kontaminoval pouze rybník (napřed půl rybníka)
-studně vzdálené 50-80m určitě kontaminované nebyly ,protože kontaminace spodních vod je hodně velký průser
-dále jsou tu další faktory ,jako je propustnost atd.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 19:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Driv3r
OT: Segra měla studnu a ta byla spodní vodou spojená s rybníkem cca 100 metrů od ní. A taky ta kvalita vody ve studni byla žalostná. Navíc spousta studen (ty mělké) zachycuje v podstatě dešťovku a to co zteče z okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 19:02 Muž Driv3r [236] Re: lacewings
Úplně jednoduše aspoň podle mě.Jezedaci nacházeli na louku za nami nějaký hnojiva a pak tam vyvezli močuvku,a vše to steklo do rybníka.Netuším co je na tom zmatečný,jen hledám možnosti co to mohlo způsobit a voda ve studni diky tomu může byt prvni na ráně.
Píšu vlastní zkušenost asi sem nezmínil že sme to měli i ve studni.Tam to nikomu neublížilo je jen na zalévání,tak sem napsal to co je pro Akvaristiku relevantní.
Předpokládám že řekneš že se to do studny filtrováním přes zem nedostane.opak je skutečností.

Edit studna i rybník jsou od sebe tak 50-80m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.05.2017 18:44 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Driv3r
Driv3r napsal:.... hnojení na polích postřiky vsechno to leze do vody nám takhle jzdaci otrávili půlku rybníka.!nehnojili u vas?
-jak se dá otrávit půlka rybníka?
-navíc ,rybník a studna jsou dvě zcela rozdílné věci
-zbytečně zmatečné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2017 18:43 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: muťa
Podle mě je příčinou příliš tvrdá voda. Zkusil bych ji ředit dešťovkou. Když se podívám do karty žhavé tetry, vyžaduje výrazně měkčí vodu a otíci o pancíci jsou na tom podobně. Navedla mě na to informace jednoho mého známého, který dříve pracoval v Hornbachu Ostrava Svinov. Tam taky čerpali do akvárek vodu ze studně a měli ji tak tvrdou, že se jim pravé neonky obracely hore břichem dva dny po dodání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2017 18:31 R Muž romant [27987] Re: muťa
Tak právě koliformní bakterie by bylo dobré zjistit, to je totiž tzv. fekální znečištění vody a bývá to velmi často onen kámen úrazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2017 18:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: muťa
Psal jsem ti to 2x z mobilu ale není to tu.
Pořiď si spínací hodiny a zapoj na ně vzduchování. Spínej ho v době kdy zhasínají světla a vypínej chvíli před rožnutím světel. V době kdy světla svítí, by měly dostatek kyslíku zajistit rostliny a v době kdy nesvítí CO2 rostliny nepotřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 18:15 Muž Driv3r [236] Re: muťa
Njo ale teď je důležitější zamezit úhynu.
Rostlinky to chvilku bez co2 vydrží,a teď mě napadá proč to tam dáváš když řešíš úhyn.Asi bych se snažil vyřadit všechny proměnné.

Mág:hm já vím sem na mob a za jízdy se blbě píše.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 17:37 Muž muťa [554] - RostlinyRe: romant
No já mám rozbor vody z chalupy a vemu to podle něj, ale to byl pouze chemický rozbor. Já si myslím že pro mé účely až tolik nepotřebuji vědět, jestli nebo kolik Coli bakterií tam je.
Je ale pravda že za týden to nemusí být pravda ty hodnoty. Proto jsem se ptal na co bych hlavně neměl zapomenout, jelikož mám testy JBL, které jsou brány jako ty lepší a vstupní vodu jsem přeměřil. Je mi ale jasné že laboratoř je laboratoř.

EDIT: tím na co bych neměl zapomenout, jsem myslel v souvislosti s tou zemědělskou činností....co by mohlo být limitujícím prvkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 16:56 R Muž romant [27987] Re: Maq
Nemyslím si. Bohužel se voda ve studních poslední dobou mění tak rychle, že dnešní podrobný rozbor bude zítra naprosto k ničemu a proto jsem vyslovil názor, že ten základ bude pro účel možného zdroje problému postačovat, ale konečné rozhodnutí bude na zadavateli rozboru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 16:50 Maq Re: romant, muťa
Možná ne. Mám v tom trochu hokej, ale často vidím rozbory pitné vody, které se zaměřují na všelijaké zdravotní parametry, nic proti tomu, ale údaje o obsahu Na, K, Mg, Ca, P, a další často chybějí. Když už si zadal rozbor, tak ať tyhle věci ví, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2017 15:37 R Muž romant [27987] Re: muťa
Samotný klasický rozbor bude jistě dostatečně vypovídající o kvalitě tvojí studniční vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2017 15:30 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Driv3r
Volal jsem do laboratoře a mám si říct, které konkrétní prvky chci rozborem zjistit. Jinak dělaji jen klasické, biologické rozbory s pár prvky navíc. Na co bych neměl zapomenout, co bych měl zjišťovat především souvislosti s blízkostí pole?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 13:29 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Driv3r
Zavádět vzduchování se ale zase bije s přidáváním CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 12:47 Muž Driv3r [236] Re: muťa
Plovoučky tam nech dej vzduchovani.pokud to bude kyslíkem tak to vzduchovani vyřeší pokud ne.tak cokoliv co bude odstraňovat z vody škodlivé látky bude potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 12:17 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Driv3r
To netuším. Ale vyloučit to nelze, pole není daleko. Udělám co nejdříve ten rozbor a pro jistotu uberu ty plovoučky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2017 09:34 Muž Driv3r [236] Re: muťa
To zajisté a co další látky hnojení na polích postřiky vsechno to leze do vody nám takhle jzdaci otrávili půlku rybníka.!nehnojili u vas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 19:36 Muž muťa [554] - RostlinyRe: NHKG
Rozbor nemám, ale budu dělat, resp. už jsem měl dávno. Vím jen že je tvrdá a obsahuje dusičnany 15 g/ml. Ale jestli je uznána jako pitná, netuším. Jsou to už léta co byl dělaný test. Ono ale co není pitné, nemusí znamenat, že je špatně pro ryby. Normy pro lidi jsou přísné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 19:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: muťa
Vím, že jsem ti je dával. ;-) Ale mám ověřeno, že dobře rostou i v akváriu s NO3 skoro 0, pokud je nějaký přísun dusíku z krmiva. Pokud v akváriu nekrmím a NO3 je nula - nerostou vůbec.
Co ten kyslík? Viděl jsem už hodně mrtvých ryb kvůli kyslíku, ale bylo to vždy ráno a nikdy ne po jedné. Vždy více mrtvých ryb najednou.
Ta studna má pitnou vodu? Měl by k ní být rozbor. Zkus ho najít.

EDIT: Ještě k tomu kyslíku. Měřit to moc nejde, sice mám test a mohl bych ti ho i pučit, ale ukazuje divně. Mi šlo spíše o to, jestli nějak čeříš hladinu, máš vzduchování a podobně. Pokud se hladina vůbec nehýbe a není vzduchování, můžou se ryby v noci dusit. Mohlo by to být na jejich chování během rozbřesku i vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 19:25 Muž muťa [554] - RostlinyRe: NHKG
Bydlím vedle Ostravy, takže studna. Plovoučky fakt šílí (jsou od tebe). No je fakt že jsem je nechal vyřadit abych přistínil kvůli žabímu vlasu.

Test na O2 nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 19:21 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Jak vidím množství plovouček a ryb, tak bych rovnou vyloučil problémy s dusikatými látkami. Filtrací to nejspíš taky nebude, pokud funguje jak má.

Ale jak jsi na tom s kyslíkem. Úplně zarostlá hladina a žádné vzduchování je hodně špatně.
A odkud bereš vodu? Pokud bydlíš v Ostravě, tak tak tvrdou vodu tu snad ve vodovodu nemáme, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 19:16 Muž muťa [554] - Rostliny
Nevím co dělám špatně, ale poslední dobou už skoro obden vylovím mrtvou rybku. Moje prezentace je více než aktuální. Stále měřím NO2 do 0.1 g/ml (JBL). Mám podezření, že mi nestíhá filtr. Krmím střídmě o víkendu vůbec. Mám tetry žhavé, razbory klínoskvrné (koupeno dohromady 100ks / 400l nádrž), otíky a pancíky třískvrnné (koupeno dohromady 35) a od záběhu zůstali, dnes už jen 3 gupky že 4. Další možnost vidím ve tvrdosti vodky 18 dGH, přidávám listy mandlovniku. Vodu měním pravidelně 1/3 týdně, sem tam odkalím. No....nevím. Nádrž je založena 15. ledna, tetry tam šly až po 2 měsících. Děkuji za názory rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   01.05.2017 17:19 R Muž romant [27987] Re: Janica
Tak jistě že jsou potrhané i když se nemají o co potrhat, to potrhání je totiž jejich reakce na nevyhovující podmínky, jsou nuceny přebývat v bordel vodě, ty nejstarší jedinci jsou zřejmě na ledacos zvyklý, ono ruku na srdce, ta péče o akvárium v průběhu těch tří let asi probíhala všelijak a vůbec nejhorší jsou právě ty brutální a jednostranný zásahy kdy se čistí, čistí, čistí a zase čistí vše co člověku příjde pod ruku a ono potom ten zdravej bordýlek chybí a chybí a chybí a umírají nám ryby a je to stále dokolečka, máme problém, napíšeme prd informace, všichni co to čtou mají přeci křišťálovou kouli, mrknou se, ahááá, tady je problém a už se rady jenom hrnou. ;-) Tak takhle to děvucho nefunguje, buď dáš do placu všechno co se o akváriu dá informačně sdělit a to nejlépe formou prezenatce a nebo to bude neustále asi, možná snad, třeba to, třeba ono. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2017 17:05 Maq Re: Karnal, Janica
Ne, nic nekupovat.
Z toho co Jana/Janica napsala je více než jasné, že o akvaristice neví vůbec nic a jenom zabíjí ryby. To je potřeba důrazně říct, nějaké okolky ničemu neprospějí.
Teď to chce naštudovat základy akvaristiky krok za krokem, jak se to vůbec dělá, a pak se eventuálně pustit do založení akvária.
Anebo jít od toho, nevídáno, nikde není napsáno, že každý musí být akvaristou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.05.2017 16:43 Žena Karnal [196] Re: Janica
Osobně to vidím na klasické narušení biologické rovnováhy. Už se to vezlo nejspíš od té výměny / instalace pozadí. Jedna ryba uhynula, už tak hraniční rovnováha zkolabovala, další rybky se už vezly. Po návratu a důkladném vyčištění akvária je biologická rovnováha dost v háji, ale asi by to bylo ok, kdyby se do akvária po týdnu nepřibyly nové ryby - rovnováha to vzdává, a ryby opět umírají. Ty přeživší z původní ekologické katastrofy jsou zřetelně odolnější, tak se ještě drží.

Takže za mě - měnit třetinu až polovinu vody denně týden a minimálně měsíc nekupovat nové ryby. Po tom měsíci dokupovat ryby po malých skupinkách, v cca týdenních intervalech. Vodu měnit týdně třetinu, už pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2017 16:41 R Muž ctibum [6926] Re: Janica
Dost mě překvapuje, že vám některé ryby vydržely tři roky...
Nové ryby bych v žádném případě nekupoval.
Můžete přidat fotku akvárka?
Úplné vyčištění je založení nového akvárka. A do toho nemůžete dát zpátky ryby a ještě jim přikoupit další...
Podle mě rybky neuhynuly na chcíplou rybu. To možná byla jen poslední kapka do už tak mizerných podmínek...
Pročtěte si odkazy, které vám vložil romant...
Ideálně kdybyste se zaregistrovali a založili akvárku prezentaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.05.2017 16:40 R Muž afc1886 [14700] Re: Janica
Janica napsal: Uplne vycisteni je vycisteni kaminku, filtru, akvaria -prolite vodou a vzate houbickou, rostlin a vseho co v akvariu je. Ryby cistime, vzdytak, kdyz se akvarko znecisti cca mesicpul az dva, kazdych 14 dni ale menime pulku vody v akva.
Tady bych hledal problém,špatně provádíte údržbu akvária.Žádné vytahování kamínků rostlin a ostatních věcí.Buď se čistí filtr,ale až když klesne průtok filtru,nebo se odkaluje dno.Nikdy né najednou.Ale to vše najdeš v těch odkazech,co ti tady dal romant.Dej tady prosím fotku celého akvária,někdy dá jedna fotka za tisíc slov. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 16:19 Janica Re: afc1886
Akvarium mame 3 roky, jsou ryby, ktere tam jsou od zacatku. Bohuzel ale se ted deje neco, co uplne nechceme... Uplne vycisteni je vycisteni kaminku, filtru, akvaria -prolite vodou a vzate houbickou, rostlin a vseho co v akvariu je. Ryby cistime, vzdytak, kdyz se akvarko znecisti cca mesicpul az dva, kazdych 14 dni ale menime pulku vody v akva. Rybky tedy zemreli, na uhynuti jine rybky, jeli jsme pro to, pro vice rybek, aby nam v akvarku nezbylo 5 jedincu.. ty ale do dvou dnu posly.. nechali jsme tedy tyden akvarium s temi prezitymi od zacatku a nic se nedelo, ani jedna nezemrela, meli jsme tedy za to, ze je to v poradku a jeli pro dalsi, ty ale opet acali umirat. Nedavame tam nic, co by tam ale nepatrilo.. opravdu sitim uz nevime rady, rybky ale jsou jakesi potrhane, ale nemaji se cim nebo o co potrhat..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262?od=201