Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:25 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: martin189
jak je akva staré, jak je velké, jaké ryby atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:25 R Muž romant [27987] Re: martin189
Začni měnit denně vodu, nekrm a nech všechnu techniku zapnutou. Bude se zřejmě jednat o tzv. syndrom nový nádrže, nebo-li velmi záhy tam šly ryby. Přečti si něco o akvaristice. www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:22 martin189
chtěl bych se zeptat...sem uplny začatečnik..!! Včera sem si pořidil rybičky do akvaria a dnes sem zjistil prvni uhyn, pak druhy a ted i třeti. Poradte mi čim to muže byt.??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2013 23:13 R Muž Silent [5949] Re: handuliuna
Já bych to viděl na špatnou kvalitu vody, přerybněná nádrž s nevhodnou osádkou, naprostý nedostatek rostlin, nedostatečná filtrace a osvětlení. Doporučuji přečíst www.akvarijni.cz/… www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 23:09 handuliuna
Fotka k příspěvku ele néé pardon, sptná fotka tato jwe spraávně:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 23:08 handulina – fotk
Fotka k příspěvku lampička
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 23:06 handula
Fotka k příspěvku Zasílám ještě další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 23:04 Handula; – Náhlý úhyn rybek
Fotka k příspěvku Ahoj, zdravím vesechny, mám trochu více otázek, tak Vás moc prosím o rady a zkušenosti. Tajk měsíc, co jsem si založila akva. Nwejdříve jsem měla malé kulaté a pak jsem prřídila 70l (Š-45, D-56cm, Výška- 31cm. Proplulo mi tamtudy hodně rybiček, ale momentální stav: 2x skalára amazonská, 3x mečovka(1samec), 3x neonka, 2x plata tuxedo, 4x goldmoly(malinké), 1x blackmolly, 1x thajská škrabka, 1 ancitrus bílý, 1 paví čko samec, 2x danio pruhované, 1x nejaka mala parmička, 1x plata (taková černá do zlata), 4x taková zlatá rybka co vypadá jako plata, a má ploute trochu do závoje. nějaké rosttlinky. Svítím normální lampičkou, ted jsem tam dala 41kw žárovku. Vůbec se nedaří rostliná, jaké lampičky jsou nejvhodnější? Jak jsem riksala rybky mi postupně vymřeli (měla jsem nožovku, spoustu neonek, i červených i modrých, black molly, jiné mečovky)
Nechápu proč se to tak děje. Nějaké plavaly, jako že u hladiny vypadali jak mrtve, a když jsem kolem nich začeřila cvodu tak popoplavaly a zase se přestali hýbat, až vážně umřeli. Mám filtr kaskádový, a ještě vzduchovací hadičku.Takže nedostatek kyslíku asi ne.. Poradíte? A další, hlavně teda mečovky, a platy, mi umřeli na nějakou bílou pusinku. Měli jakoby rtíky natřené na bílo. Zkoušela jsem osolit vodu, ale stejně umřely. Máte stím nějaké zkušenosti? Dnes jsem vyměnila tak 40% vody, osolila a přidala aqasafe. Rybky pak ke konci taky jen plavali bez hnutí obcas ozivly a pak umřeli.A malý potěr, mečovky, co jsem vychytala(2ks) jsem měla vedle ve sklence, kam sem jim fouklaa vzduch, a pak jsem je dalas do plastového kyblíčku do kterého jsem udělala dirky do velkého akva. Po 2 dnech pošli, a tak jsem tam dala těhotnou blackmollu která měla pupek už vááážně dlouho, a ta za 2h umřela v tom kyblíčku taky... Prosím Vás o rady, zkušenosti a poznatky. přikládám i foto, na púrvní jsou ty zlaté rybky ( co neznám jméno), na druhé lampiščka kterou svítím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 11:31 jamajcan Re: Pepan
V podstatě výstižná odpověd,jen s tím,že rostliny kyslík nevyvíjejí,ale uvolnují diky fotosyntéze z Co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 11:25 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: bigboban
V akvárku se delší dobu neodkaluje a kumuluje se tam detrit. V něm žijí anaerobní bakterie. Již delší dobu to asi bylo na hraně a to, že ryby večer nelapaly po vzduchu u hladiny, je pochopitelné. Za světla totiž rostliny díky fotosyntéze uvolňovaly kyslík. Pak se zhaslo, kytky přestaly kyslík uvolňovat a naopak jej začaly odebírat. Pokleslo jeho množství ve vodě, bakterie se díky optimálním podmínkám začaly rychle množit a bylo zaděláno na průser. Takže jak napsal Romant - nekrmit, denně větší výměna vody spojená s odkalováním a naučte se aspoň jednou týdně to akvárko odkalovat. NIc tím nezkazíte a rybky Vám budou za čistou vodu vděčné. A to, že se to stalo po víkendu, nic nenaznačuje. Klidně se to mohlo stát třeba v půlce pracovního týdne. A ještě k té rychlosti otravy. Bakterie se množí dělením a podle vhodnosti podmínek možná i vícekrát za hodinu. Tak si zkuste spočítat, pokud by se rozdělily třeba jenom dvakrát za hodinu, kolikanásobné množství se jich v nádrži vytvoří třeba za deset hodin v noci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 10:57 Muž bigboban [19] – chemie
Takže pokud by to byl chemický problém (jídlo) tak se může situace ve 120l akvárku změnit za 12h?? To bych chápal v nějakém dvacetilitráku ale ve 120? Vždycky pokud jsem měl nějaký chemický problém tak na to upozornilo chování ryb (čmuchání u hladiny) případně úhyn prvních kousků. Ale večer všechno OK a ráno půlka ryb po smrti??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2013 10:45 R Muž romant [27987] Re: bigboban
Tak podle mě to vypadá na postupnou kumulaci N látek a k oné poslední kapce mohlo přispět to včerejší krmení. O tom, že je krmení akváriu dopřáváno o trochu více než by bylo potřeba, svědčí i ten fakt většího množství šneků, jak je popisováno. Osobně bych odkalil dno, zprovoznil ten filtr, pokud není více jak 5 hodin mimo provoz, tak s ním nic nedělal, nekrmil několik dní a jenom měnil denně vodu a pokud by zákal neustupoval, tak vodu neměnil, neb jak jsem již napsal bude se zřejmě jednat o nálevníka, ale považuji to za akutní stav a proto výměnu vody doporučuji, byť je to tzv. proti zvyklostem při boji s nálevníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 10:35 Muž bigboban [19] – šnek
To akvárko jede v kuse už snad 6 let. Posledních několik let už na odkalování dna kašlu, je tam dost kytek a dobře se jim z toho bordelu žije, rybám ani vodě to nikdy nevadilo.

A pokud jde o šneka - šneci se mi taky roky rodí a samozřejmě chcípají průběžně. Víceméně nikdy jsem nelovil chcíplého šneka, vždycky až prázdnou ulitu.

Ať je to dobře nebo ne - jak něco co funguje roky může nadělat paseku za jednu noc? Tomu nemůžu věřit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 10:32 Hasic
Zkus se mrknout po uhynulym snekovi a urcite bych zkusil namerit vodu...no3 atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 10:29 R Muž romant [27987] Re: bigboban
Kdy byla naposledy měněna voda a odkalovaný dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 10:27 Muž bigboban [19] – krmení
Nene fakt nikdo nekrmil a jak říkám šneci zbytky dorazí, těch tam mám možná desítky. CO2 a nic podobného nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 10:21 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: bigboban
Já bych se zkusil poptat po rodině, jestli náhodou někdo nekrmil. Třeba mladší brácha nebo sestra. Mi to připadá jako zákal z překrmení. Pokud totiž krmí někdo neznalý, který nemá odhad, tak podle jeho mínění těm rybičkám dal jenom trošku a pak se zjistí, že ta troška byla skoro hrst krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 10:21 R Muž romant [27987] Re: bigboban
Používáš CO2, burčák?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 10:18 Muž bigboban [19] – topení
Cca před rokem (možná je to dýl) mě vyvraždilo celý akvárko vadný topení. Po příjezdu z dovolený bylo všecko po smrti, voda zakalená shnilá, ale to už byl spíš následek úhynu. Nakonec bylo příčinou vadné topení do kterého se dostala voda..

Nyní mám topení "externí" ale je otázka jestli nějaká vada na elektřině nemůže vodu nějak "elektrizovat"..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 10:17 Hasic Re: romant
Se snekem je to pravda, taky se mi to stalo, chcipnul a pekna paseka, ale ryby zily...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 10:15 Muž bigboban [19] – šneci
Jojo šneků mám spoustu, vždycky se seběhnou na tablety a zbytky jídla. I proto si myslím že jídla po krmení moc nezůstává spíš žádné. O víkendu byly ryby hladem a po příjezdu naprosto v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 10:13 Hasic
To spis vypada, jak kdyby ti tam nekdo neco vylil...pokud si nemenil vodu a nic s tim nedelal, tak je to fakt divne ... Samotnyho me zajima pricina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 10:11 R Muž romant [27987] Re: bigboban
Máš tam stále ty ampulárky? Nedošlo k jejich úhynu před tím? To dovede nadělat pěknou paseku. Ještě k tomu krmení, nekrmil někdo i o víkendu? Už jsem to párkrát zažil, že bylo rybám dopřáno a majitel se posléze nestačil divit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 10:06 Muž bigboban [19] – vzduch
Jo to jsem zapomněl napsat vzducuju jak o život. Žádný zásah jako čištění apod jsem nedělal, krmeno klasicky jako každý den rok předtím. Navíc jsem krmil po víkendu co jsem byl pryč takže ryby byly spíš hladovější takže podle mě všecko zblajzly do minuty..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 10:04 R Muž romant [27987] Re: bigboban
Toho odstavenýho filtru je škoda, ten bych zprovoznil, klidně jenom v belíku. Výměny vody, to je jasná první pomoc. Co mě napadá, jestli nebylo překrmeno, občas se to stane, že když se hodně na noc nakrmí, tak ráno nálevník, tak jak to popisuješ, což si myslím že tam máš a tudíž bych zavedl silný vzduchování. Nebylo třeba odkalováno a čištěn filtr zároveň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 09:58 Muž bigboban [19] – náhlý úhyn
Mám problém s úhynem a to dost drastickým. Mám akva cca 120l, filtr vnější dostatečně dimenzovaný, filtr v chodu, topení takové to externí na trubce také v chodu. Večer bylo akvárko v pořádku, všechny ryby ok, voda čistá čirá.

Ráno po rozsvícení (tedy cca po 12h spaní) bylo akvárko zakalené do běla, půlka ryb po smrti, filtr stále v chodu, teplota cca 25st.

Co může způsobit takto drasticky rychlou tragédii v akvárku? Nemoc? Nějaký chemický problém? Co dělat pro nápravu?

Jako první pomoc jsem filtr zastavil, topení odpojil a vyměnil 4 kýble vody. Ale co dál?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 14:00 Muž Ferdajz [-1] – Neonky
Zdravím, doufám, že se dočkám nějaké odpovědi na mojí otázku. Už téměř rok mám akvárium, převážně v něm mám neonky, více info u mě v prezentaci. Prostředí pro ryby mám dobré, akorát si stěžuji na celkovou tvrdost vody okolo 18, čili si myslím, že můj problém se prostředí netýká.
Jde o to, že za celý rok jsem přišel asi o tři neonky. Všechno bylo v pořádku a náhle vždycky jenom jedna, nikde ne víc najednou, se začne motat, dělat "vývrtky", polehává na listech rostlin, zatím se z toho nikdy nevyhrabaly, vždy smrt. Po prvé jsem zkoušel přeléčit akvárium Eshou, ale žádná změna. Proto se chci zeptat, co by za tím mohlo stát, rybky nejsou tak starý podle mě..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 21:27 Muž Raduzza66 [2] – Úhyn živorodek
Zacali mi umirat postupne vsechny samicky co rodili :( a nevim co mam delat..uz dve pavi ocka, gold molla, black molla a ted mecovka :( a testy jsem delal a vse ok ! Teplota take..diky zabrady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2012 08:37 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Jirka
přečti si popis ryb, zvlášť u tetry krvavé. Myslím že tam najdeš odpověď na okousané ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   15.08.2012 08:04 R Muž romant [27987] Re: Jirka
Ovšem, máš špatnou rybí osádku ve vztahu k prostoru té nádrže, to je celý kouzlo. Ono to půjde, chyby dělá každý, když to budeš řešit, tak se rozumného stavu jistě dobereš. To je prostě kus cesty kterou si člověk musí ujít sám. Podívej se na nároky jednotlivejch rybek co tam máš třeba ve zdejším atlase a bude Ti to jasnější. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 08:00 Jirka – Re:
Dobře kouknu na to...
Dnes mi něco přez noc okousalo paví očko smace neměl zadní ploutvičku...
ale jediný agresoři co tam při pozorování jsou jsou tetry krvavý a tetry fantomovy sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.08.2012 07:11 R Muž romant [27987] Re: Jirka
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
Než se tím vším prokoušeš, tam měň často vodu, klidně obden a nepřidávaje žádný další rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 22:29 Jirka – úhyn
Zdravím všechny akvaristy,
Jsem naprostý laik a začátečník do začátku jsem si vybral nádrž o objemu 35 nebo 40l přesně neměřeno.
filtr jsem dal EHEIM 2006,myslím že to byla dobrá volba.
Filtr jsem nakrmil nitrifikačními bakteriemi z kapek,do vody jsem přidal JBL Biotopol,nehal pár hodin profiltrovat,a jelo se pro rybky,první co jsem tam dával byly 3 paví očka(1samec:2 samice),2x pancéřníčka pandu,1x ancistrus,2x tetra krvavá, 2x tetra fantomova,no vše šlo v pořádku po prvním dni se voda zakalila druhý den již byla odkalená vše v pořádku,dva týdny vše šlapalo jednou týdně výměna 1/3 vody + odkalení dna akva,vše v pořádku,do té doby než jsem k nim dal malou skaláru amazonskou... cca 4 dny byla v naprostém klidu vůči ostatním rybkám a ejhle dnes jsem se probudil a na dně ležel jeden pancéřníček panda a jedno paví očko)samice),odstranil jsem je.. a dlouze pozoroval akvárium a skaláraa napadala i malé tetry.... usoudil jsem že je zamordovala skalára,,, je to možné?skalára dnes byla odstraněna,přidal jsem 2x black molly,3x mečovka mexická red(1smaec:2 samice.
takže prozatimní stav akva.
1x pancéřníček panda,1x ancistrus,3x mečovka mexická,2x black molly,2x tetra krvavá,2x tetra fantomova,2x paví očko
vzhledem k počtu rybek v akva přidán i druhý filtr mám za to že hailea bt-200+eheim 2006+vzduchování.
je to dobrý stav? :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 15:13 Muž Shanep [3] - AmerikaRe: Nympheas
No jo, mělo se to řešit na začátku, jenže mě nenapadlo, že tam ty kozy budou plavat. Zkusím tam nacpat ten molitan a uvidím. Proud tam nevede, vyloženě to vypadá, že se tam prostě chtěli schovat, přitom jsou v klidné části bytu, bez přímého slunečního svitu a chodí se kolem nich docela daleko.
Mezera je veliká různě cca jeden cm a méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 09:05 R Muž romant [27987] Re: Shanep
Já jsem kdysi mezeru mezi polystyrénovým pozadím a sklem řešil natlačením dřevěné laťky odpovídající tloušťky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 08:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Shanep
cerny molitan se da sehnat, je dost hruby, ma tloustku 1cm, napada me i cerna netkana textilie, cerna pvc lista apod..... zalezi na sirce ty skviry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 06:45 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Shanep
No..to se mělo šešit před napuštěním.mě někdy rybka uvízla mezi molitanovou kostkou a sklem.Chtelo to vyspárovat silikonem a posypat pískem v barvě pozadí.Nevede třeba k té mezeře proud,který tam ryby směruje.To mě tak napadlo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 21:45 Muž Shanep [3] - AmerikaRe: savan
asi jo, taky mě to napadlo, zkusím se tam zeptat a uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 21:44 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Shanep
ten molitan som doma našiel ako obalový materiál v nejakej krabici od elektrospotrebiča.v akvaristike niečo take ako čierny biomolitan nebudú mať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 21:37 Muž Shanep [3] - AmerikaRe: savan
jj, souhlas, navíc bych musel vypustit celé akvárium. Ještě mě napadlo, kde si ten molitan sehnal? Koupil si nějaký v akvaristice a pak ho nastřihal, nebo někde jinde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2012 21:31 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Shanep
není za čo,tiež som mal podobný problem.všetci mi radili to zapatlať silikonom ale do toho sa mi nechcelo,pretože to už sa nedá vrátiť naspäť a bál som sa že za pozadím bude tá voda kysnúť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 21:19 Muž Shanep [3] - AmerikaRe: savan
To s tím ucpáním mezer a zabránit jim v tom, aby se tam dostali je první věc co mě taky napadla. Jen jsem přemýšlel jak to udělat, ale ten nápad s černým molitanem není špatný. To asi zkusím, protože ani nemusím odpouštět vodu. :-) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 21:01 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Shanep
v prvom rade im musíš zabrániť prístup.ja som to vyriešil tak že som do medzery medzi sklo a pozadie nacpal čierny molitan.voda pomaly mohla prúdiť ale ryby sa tam nedostali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 20:54 Muž Shanep [3] - AmerikaRe: savan
No to mě taky napadlo, že se něčeho lekly, ale že skoro všechny najednou? Jediné koho to ani nenapadne jsou ancistusáci, ale ty v tom mají praxi, takže nejspíše vědí, kam mohou a kam ne. Ale neonky jsou fakt blbé. Napadlo mě, jestli to třeba nedělají, že se jim v akváriu nelíbí (kvalita vody apod.) a snaží se najít cestu jinam, kde by bylo lépe. Jen teď bohužel nemám žádné testy na kvalitu vody, abych to mohl zkontrolovat a k akváriu se dostanu až v pátek. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 20:51 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Shanep
rybky bývajú niekedy až príliš zvedavé a vlezú zo zvedavosti do každej škáry.treba im tam jednoznačne zamedziť prístup.buď sú zvedavé alebo sa niečoho boja a snažia sa schovať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 20:45 Muž Shanep [3] - Amerika – hromadná sebevražda
Mám aktuálně problém, že mi rybky udělali hromadnou sebevraždu a nacpaly se do úzkého prostoru mezi sklem a 3D pozadím a protože se nemohou dostat ven, tak tam uhynou. :-( O přerybnění se u mě nedá hovořit (mám 9 ryb na 200 l). Jen jsem se chtěl zeptat, jestli jste se s něčím podobným nesetkali taky a co by to podle Vás mohlo být.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 11:27 Muž r0b1nh0 [4] Re: romant
Jednoznačná shoda :-D díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 10:46 R Muž romant [27987] Re: r0b1nh0
Klidně to do toho dna můžeš trošku zahrábnout, to se nic neděje.
Edit: No neříkal jsem to. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 10:44 Muž souky [592] - RostlinyRe: r0b1nh0
já ho mám pár cm ve dně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 10:43 Muž r0b1nh0 [4] Re: Cosmogagy
Díky moc za názornou ukázku. Snad to tam nějak nacpu, moje akva je vysoké trošku více než 30 cm, když odeberu pár cm dna tak těch 24 cm tam musím dát :-D Pokud ne, budu muset trošku seříznout. Snad nebude vadit, že se to bude skoro dotýkat dna. Jinak mě ještě napadlo, že by se to dalo dát vodorovně ale to nevím, jeslti by bylo možné.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262?od=901