Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 14:15 Muž Smetany [1226] Re: bici10
Vzduchování oproti čeření hladiny filtrem má jednu obrovskou výhodu.(zvlášť u akvária syceného CO2) je možné nastavit vzduchování jen v noci. A protože u fungujícího rostlinného akvária je v době svícení voda kyslíkem většinou přesaturovaná je čeření hladiny v době svícení kontraproduktivní. Naopak v noci je velmi žádoucí vzduchovat a snižovat tím kyslíkový deficit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2019 13:58 Muž bici10 [24] - TetryRe: Atomret
Nevim jestli jsem to psal ale budu kupovat filtr Sunsun HW-702B ten ma rampu budu to dělat za 14 dni. Jen nevím jak pak s tím vzduchovanim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 13:09 Muž Atomret [41] Re: bici10
Dej na ten filtr rozstřikovací rampu a já mám po straně akvárka vzduchovací tyč napojenou na externí kompík od serry. Ta rampa se dá vyrobit, ale je to pro Přemka podlahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 12:11 Muž bici10 [24] - TetryRe: lacewings
Jako ten filtr co mám tak filtruje a ceri hladinu. Ale ale ma maly filtracni medium a celkem rychle se zanese a uz nemá takový prutok. Až budu mít novej filtr tak tomu prizpusobim I to vzduchovani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 11:15 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bici10
-větší pohyb hladiny se dá řešit i druhým vduchovacím kamínkem umístěným těsně pod hladinou
-ten na dně necháte jemně bublat a ten pod hladinou pustíte naplno ,nejlépe u vyústění filtru
-jde ale pouze o krátkodobé řešení!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 10:53 Muž bici10 [24] - TetryRe: lacewings
Dostatecny pohyb vody moc nemám budu kupovat novej filtr. Co se tyce údržby dělám kazdy tyden a menim 1/3 vody. Snazim se AQ udrzovat. Jemne bubliny mám a jeste jsem kompresurek priskrtil na pulku aby nejel na plnej vykon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2019 10:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bici10
-odkalte dno ,zajistěte dostatečný pohyb vody na hladině (filtr) ale i v akva (vzduchování)-jen lehce ,jemné bublinky ,vyněnte část vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 09:54 Muž bici10 [24] - TetryRe: Atomret
Právě já mám No3 už vysoky ve vstupni vode a to 24mg/l a pak se pohybuje cca nekde kolem 35 až 40 mg. Resim prave novej filtr a čekám až ho naskladnej a jdu do vnejsiho sunsun HW 702B. Ten co mám je nedostacuji a mám I prerybneno. Ale na rybach je znat že jsou od vcerejska akcni po pridani bublinek. Jsem taky začátečník ucim se a je mi tech rybek lito když to nezvladnou rozzureny :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 09:39 Muž Atomret [41] Re: Anthrax
To ano pokud tu hladinu opravdu čeří, ale myslím, že to není dostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.06.2019 09:35 R Muž Anthrax [4751] Re: Atomret
Atomret napsal: Filtr vodu neokysličuje.-)
Proč myslíš? Pohybující se hladina ti okysličí akvárko celkem obstojně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 09:21 Muž Atomret [41] Re: bici10
Filtr vodu neokysličuje.-) A vzduchování není nic nového a světaborného a novátorského:-)) Ale pravda je i v tom , že velký vliv hraje celý biotop. Kup si lakmusové testy a mrkni na NO2 a NO3, nekupej tu alchymii od Rataje , ta je na nic a na ...... Jinak já si myslím , že je to vedrem a tam je to o větráku nebo klimatizaci v bytě.-) Sice se tu citím a jsem brán začátečník, ale začal jsem znovu po dlouhém čase a sbírám zkušenosti. vzhledem k tomu , že je všade spousta nových věcí a rybičky se staly komerčním zbožím a jejich genetická degenarace je značná.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 08:37 Muž bici10 [24] - TetryRe: Maq
Tak jestli jsis precetl první prispevek co jsem sem dal tak tam je že první Rybka co me uhynula tak byla před mesicem a nic ji před tím nebylo. Kytek si myslím že mám dost. Mám asi prerybneno a nedostacuji filtr aby mi tu vodu dobře okyslicil :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2019 01:06 Maq Re: bici10
A teď si prosím odpověz na následující otázku: Myslíš si, že před dvěma týdny, kdy bylo chladněji a ryby Ti nechcípaly, jsi měl v akváriu kyslíku dostatek?
Já si teď trošku přihřívám vlastní polívčičku. Už nějaký čas tady i jinde soustavně tvrdím, že přehlíženým problémem mnoha akvárií je chronický kyslíkový deficit. Jenže názory lidé nemění tak snadno, a tak zasáhnou, až když je to na rybách poznat. A souvislost se špatným zdravím rostlin nebo nedostatečnou mineralizací/nitrifikací si nepřipouštějí vůbec.
Tak mě zajímá, jestli Tě ta zkušenost poučila pořádně, anebo jestli vzduchování při nejbližší příležitosti zase vypneš, například "abys si nevyháněl céóčko".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 23:48 Muž bici10 [24] - Tetry
Moc děkuju všem za Rady. Pořídil jsem vzduchovani a hned to bylo znat. Všechny rybycky zacli jezdit jak snad nikdy v AQ. Tak jim bubliny asi prospeli a uvidíme casem. I zbylejch 5 pancéřníčků ožilo jak nikdy jak zacli rejt do dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 22:50 Muž aleduc [0] – Poprosím také o radu.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Z ničeho nic mi začaly hynout Black Molly, mají oteklé oči a tlamu. Vůbec netuším. Moc díky za názory a nápady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 18:19 Muž bici10 [24] - TetryRe: Atomret
Dobře já to budu hlidat jak roste moc rychle nahoru ta teplota ale topitko už jsem před tydnem odstavil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 18:08 Muž Atomret [41] Re: bici10
Páč ty ,, kluci u dna,, ty vedra nesou hodně těžce.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 17:16 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Jj, ventilátor funguje výborně a rychle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 15:23 Muž bici10 [24] - TetryRe: Atomret
No ukazuje mi 26 stupnu :-) pročpak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 14:36 Muž Atomret [41] Re: vaclav
to vaclav: Myslíš na to , co já v tom vedru? Bici10 kolik máš na teploměru?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 14:23 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bici10
Radši než kompresor bych dal ventilátor a foukal na hladinu, kompresor ti bude ještě víc ohřívat vodu pokud ho nebudeš mít když to přeženu v lednici. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 13:56 Žena Pavla28 [210] Re: bici10
Záleží co se ti bude esteticky líbit, ale blízko filtru by to bylo nejlepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 13:54 Muž bici10 [24] - TetryRe: bici10
Jo a jeste jedná vec Kam ho mám umistit? Někam do rohu nebo aby na něj miril filtr aby bubliny rozhodil po celým AQ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 13:51 Muž bici10 [24] - TetryRe: Pavla28
Dobře dekuju moc za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 13:49 Žena Pavla28 [210] Re: bici10
Stačí ten nejmenší, vzduchovací kamínek, bude stačit malý, dej ho na substrát, tím budeš mít pěkné malé bublinky, čím hlouběji ho zakopeš, tím větší bubliny budou, plus pořiď i škrtítko ať můžeš sílu regulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 13:41 Muž bici10 [24] - TetryRe: Pavla28
Moc děkuju za radu bezim koupit kompresurek. A jak velkej prutok mám koupit? Když mám cca čistej objem 80 litru? Nebo staci nějakej malinkej at to jen tak málo bublinek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 13:38 Žena Pavla28 [210] Re: bici10
JJ to by mohl být, takový menší nedostatek a slabší jedinci to prostě neudýchali, většinou mají z vrchu barvu stejnou jako okolní povrch. Zkus jim přidat bublinky a zkus pro jistotu i otestovat vodu, ať si jsi jistý, že se neděje v akva něco spatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 13:33 Muž bici10 [24] - TetryRe: Pavla28
Fotka k příspěvku Vypadá nějak takhle když jsem tu chudinku vylovil :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 13:26 Žena Pavla28 [210] Re: bici10
To by chtělo foto jak moc růžové, pokud lapají po dechu a rychleji, mohlo by to prokysličením být, ale mohlo by jít i o otravu, chtělo by to asi poměřit amoniak apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 12:38 Muž bici10 [24] - TetryRe: Pavla28
Neprijde mi ze by je meli prekrveny. Ale co koukám tak jsou nejaky jedinci když plavou na místě tak jakoby lapali po dechu ale to mi asi Jen prijde. Asi poridim nějakej malej kompresurek a pustim jim tam bubliny.
Edit: Znamená prekrvene že jsou takový ruzovy? Celý tělo ma Bily a KDE ma zabry tak jsou takový ruzovy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 12:32 Muž bici10 [24] - TetryRe: Atomret
To je dobrej poznatek ale spíš me zajima proč to odnesla i jedna parmička. Není to jako uhyn vsech rybicek ale uz to odnesli dvě a nevim proč rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 12:20 Muž Atomret [41] Re: bici10
Pokud máš to zatracený Vulcano a chceš mít rybky na dně , tak ho vykydej. U mě to taky jeden Schwartzák odnes, Dal jsem písek a je to v poho. To Vulcano je jinak stejně bez živin a na prd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 12:12 Žena Pavla28 [210] Re: bici10
Měl překrvené žábry? Pokud je totiž ve vodě méně kyslíku, tak mají rybky překrvené žábry, koukni na ostatní rybky, pokud by to tak bylo, měli by je hodně červené všechny.

Koukala jsem, že máš lávové dno, to je docela ostré pro dnové rybky, panceřníček se mohl zranit a tím uhynul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 10:17 Muž bici10 [24] - Tetry
Ahoj, dneska jsem vylovil z AQ mrtveho pancéřníčka. Byl to asi nejstarsi jedinec ze vsech pancernicku. Pritom včera normálně plaval a bylo vše v pořádku. Vůbec nevím proč tomu tak je. Mesic před tím jsem vylovil jednu parmičku perletovou uhynulou. Obe rybky byli bez nejakych zname boje nebo okousani. Jen jsem Pozor oval že pancéřníček kloudne nepapal. Jeho mladsi kolegove ty rejou do dna o sto sest. A napadlo me třeba jestli Maj dobře prokyslicenou vody když nemám vzduchovani. Za Rady budu moc rad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 22:16 Muž Atomret [41] – Ancistry v Mostě
Ještě pro doplnění ,. V té době padali Ancistry jak po moru....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 07:01 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Atomret
Pokud na to není zvyklý a sežere toho hodně, stát se může.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 22:05 Muž Atomret [41] Re: Anďaska
Hned jsem klidnější, on tvrdil, že je ,, trávožerec,,.-) Ale břicho měl nějaký nafouknutý a fialový, ale long vocas žije.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2019 22:01 Anďaska Re: Atomret
To je blbost coze . Ancitrus je všežravec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 21:36 Muž Atomret [41] – Ancistrus
Dnes jsem dostal info , teda radu, že když dávám mraženou ,, živou,, potravu a něco spadne na dno a Ancistrus to náhodou sežere, může ho to zabít. Je to tak?.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 19:34 Muž Atomret [41] Re: MikiG
Co mám přesně ,, hodně špatné,,?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 19:22 MikiG Re: Atomret
Dívám se denně do všech mých nádrží,čichnu k vodě a pokud nedostanu signál tak jen dolévám odpar, vodu měním velmi sporadicky(zhruba co 14 dní až jednou za měsíc) a nic mi neumírá a ryby se mi kupodivu umí i rozmnožit. Jasně nemám náročné rostliny a ryby většinou v monokultůře s dostatkem životního prostoru a ani netvrdím, že to dělám dobře a mé nádrže lahodí každému oku, ale hlavně do vody neliji žádné nepotřebné zázraky a nikdy jsem do čerstvého akva nestrčil ani gupku. Voda a údržba jde ruku v ruce pouze s tím co v té nádrži máš. Ty to máš bohužel hodně špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2019 19:18 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Atomret
Souhlasím se Zetorem a vaclavem. I dnes lze úspěšně mít nádrž, aniž by se musela týdně měnit voda, odkalovat, hnojit, prostřihávat atd. Na tom fakt, že spousta věcí se posunula kupředu (filtry, osvětlení, dno, kytky atp.), nic nemění. Kdo chce fungovat postaru, může, nemusí se trendům přizpůsobovat... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2019 19:13 Muž Atomret [41]
Kluci , ryby jsou z Mělníka a většina kytek taky. Kdybych neposlouchal všechny rádoby ,,odborníky,, , tak to akvárko bylo zajetý přírodní formou. Měl jsem zabrousit rovnou sem.-)
Podruhý nový dno ,teď fungl nový. Rostlin už tam bude snad konečně dost. A hlavně u toho velkýho dám na Vaše rady a můj selskej rozum!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2019 19:07 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Atomret
Jak píše vaclav. Taky ale záleží, jak dlouho akvárko funguje, CO a KOLIK toho v něm plave i roste. Podle toho všeho se ti buď daří, nebo "nedaří"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2019 19:03 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Atomret
To nemusíš dělat ani dneska ale záleží co si všechno nakoupíš do akvária a odkud. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 19:02 Muž Atomret [41] Re: Smetany
U nás je voda , celkem v poho jen velmi měkká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2019 19:01 Muž Atomret [41] Re: Zetor
Prostě si nepamutuju, že by člověk musel každej tejden dělat údržbu, např.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:54 Muž Smetany [1226] Re: Atomret
Nemyslím že by byly ryby méně odolné ale je problém ta voda co nám teče z kohoutku. Ta jim snižuje odolnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:52 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Atomret
Atomret napsal: za mejch mladejch let byly ryby všeobecně odolnější.
Jak tomu mám rozumět? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:51 Muž Atomret [41] Re: MikiG
Ještě mě napadlo, že jsem jí vzal ten hrad , kde se schovávala. Včera ležela celej den na listu Anubiase. kterej jsem dal přesně na jeho místo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262?od=101