Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:46 Muž Atomret [41] Re: MikiG
Zejtra bude jiný dno....za mejch mladejch let byly ryby všeobecně odolnější. Včera v pohodě, dneska ráno minimum pohybu a odpo břichem vzhůru. Břicho nafouklé a barevně fialové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.04.2019 16:28 MikiG Re: Atomret
V dobrých podmínkách pojdou většinou věkem, ty máš celkově nevhodné podmínky pro všechny ryby ve své nádrži. Mám obavy, že to nebude poslední ryba z této nádrže,které dáváš poslední sbohem :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 15:25 Muž Atomret [41]
Zlatý Ancistrus - R.I.P. Nevím jesli můžu sem? Co bývá prosím nejčastější příčinou jejich úhynu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 19:26 Žena tesaja [5] - AsieRe: Anthrax
Díky, No uvidím jak to s nimi půjde dál. Zatím žádné známky nějakých nemocí coze a žádné nové úhyny se nekonají.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 17:19 R Muž Anthrax [4764] Re: tesaja
Těžko říct. Ale když šly do věčných vod tři kusy, tak si spíš myslím že to je následek transportu a změn podmínek. Prostě jim to nemuselo sednout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 16:35 Žena tesaja [5] - Asie – danio pruhované
Zdravím, je možné, že dania pruhované co mám, jsem koupila už starší a proto mi nějaké umřeli? Je to cca měsíc, možná i déle, co jsem doplňovala osádku rybiček. Dánia byla krásná, velká, vzala jsem jich 1o, včera jsem objevila, že jedna se drží u dna a je divná. Žádné viditelné znaky, jako krupička, vodnatelnost-byla jen trochu pohublá. tak nevím, co
to může být? aktuální počet je 7 kousků. Ostatní ryby ok, žádné jiné úhyny nemám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 07:57 Žena Kač [131] Re: Anďaska
no, to samozřejmě budu. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 05:09 R Muž afc1886 [14682] Re: Kač
Každodenní výměna vody jak píše Andy a ještě bych přidal dost rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.03.2019 04:43 Anďaska Re: Kač
Teď bych hlavně měnila část vody denně, dokud nebudou dusitany na 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 01:59 Žena Kač [131] – úhyn rasborek
Zdravím zkušenejší akvaristy!
Založili jsme s přítelem nové akva pro radost (spíchla jsem rychle prezentaci- V emigraci), on chtěl glofish, ale to se mi podařilo vetovat palec . Nicméně radost stejně nemáme. Je to 37l, živé rostliny + nějaké dekorace, závěsný filtr, topítko, černý substrát s o něco větší zrnitostí než je labák. Akva je založené necelý měsíc, hned po založení jsme přidali bakterie (nikdy dřív jsem bakterie nepřidávala, ale přítel byl nedočkavý), pak po týdnu a něco krevetky. Kytky rostou. Včera dovezli rybky, 10 razborek bornejských a 4 vrčivky trpasličí. Ale od té doby to jde od 10 k 5. Tedy s razborkami, už 5 jich padlo. Jedna hned po vypuštění vypadala marně(a do hodiny bylo po ní), tak jsem si myslela, že ji dostal transport. Ale do rána další dvě a dnes během dne další 2 rozzureny Myslela jsem, že jsme rozhodili cyklus přidáním velkého množství ryb, ale testy ukazují 0 (amoniak 0, NO2 0.25 ppm, NO3 něco mezi 0 a 5 ppm). To se mi fakt nezdá, neboť sem měla pocit, že i příznaky odpovídají otravě - jedna po druhé začnou viset pod hladinou, pak to vypadá, že se nemůžou udržet rovně, pak se začnou přetáčet břichem vzhůru, čas od času vystřelí do strany, vypadají že se jim hodně těžce dýchá a pak je konec (ale je fakt, že výměna vody vizuálně vůbec nepomohla). Včera i dnes jsem vyměnila půlku vody, přidali jsme bakterie z lahvičky (jestli to je k něčemu to fakt nevím, ale uškodit to snad nemůže). Vrčivky vypadají spokojeně, krevetky taky (neměly by krevetky jít první? myslela jsem, že ty jsou na dusitany velmi citlivé). Omezili jsme krmení. Respektive omezili...včera odpoledne je přivezli, dostaly trošku večer, jen vyzkoušet, jestli jsou žravé. A byly. A teď dostaly zas jen trošku, protože vrčivky vypadaly fakt hladově. Jo a ještě pH, to je trošku vyšší, 7.2 (musím vyházet kameny, vodovodní je 6.8), ale mohlo by tohle vyšší pH takhle potrápit razborky? Nikdy dřív jsem bornejské nechovala. Děkuji všem za nápady a připomínky a ať to plave (ale ne břichem vzhůru!) kač
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 00:28 Muž vlka [3444] Re: mildasara
Takhle těžko říct. Vyměň 2x týdně část vody, filtruj, hodně rostlinek. Chtělo by to víc info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2019 23:28 Maq Re: mildasara
mildasara napsal: Rybičky se začaly zbarvovat do černa
Jedna z možností jsou dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 19:36 mildasara – Úhyn rybiček
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
rád bych se zeptal na názor o přibývajícím úhynu ryb. Prakticky každý den umře jedna rybička. Rybičky se začaly zbarvovat do černa (hlavně hlava) viz. foto a na druhé fotce má rybička cosi zvláštního, co neumím popsat. Rybičky byly dříve pestře zbarvené, ale teď začínají tmavnout. Ještě bych rád podotknul, že do akvária byl pouštěn CO2, nemohly by být ryby otrávené? Teplota akvária je 25°C, osvětlení LED, krmení: Micro wafers a Floramin.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 07:17 Muž Robin151 [11] Re: Anthrax
3 ryby mam i fotky ale nevim jestli je sem můžu dat a jestli k čemu budou teplota cca 22 stupňu, byly tam cca půl roku.Uhyn byl přes noc už den před tím to ale takhle fungovalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 07:09 R Muž Anthrax [4764] Re: Robin151
To byl hromadný úhyn přes noc? Kolik těch ryb bylo? Jakou tam máš teplotu? Z tvé prezentace není moc poznat jak tam ty ryby byly dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 06:58 Muž Robin151 [11]
Dobrý den,
Potřebuju se zeptat z jakého důvodu mi uhynuly parmičky nádherné. Mam podezření na udušení, protože jsem ceratophylum roztáhnul po celé hladině a ponořil rampu z filtr pod vodu. Ryby měly takove nafoukle bříška.

Všem díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2018 11:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Oldass
Většina krunýřovců se může dožít vic jak 10 let. Přesně to ale nejde určit. Muj nejstarší má asi 8 roků a ještě mi žádný krunýřovec nezemřel na stáří.

rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2018 10:53 Muž Oldass [806] Re: romant
Mě by stačily zkušenosti jiných, kolik se jim dožívají Krunýřovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2018 19:15 R Muž romant [27987] Re: Oldass
Kdo by chtěl odpovědět na tvojí otázku bude buď blázen a nebo má křišťálovou kouli. X-) Naprosto bez urážky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2018 19:06 Muž Oldass [806] – Krunýřovec
Dnes mi umřel Krunýřovec, měl jsem ho 5 let. Jak starý byl při koupi nevím. Je to brzy a nebo je to běžné?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2018 19:36 komec Re: Kubaa
Tak příště se nenechat zlákat modrou rybou... Nicméně díky za info. V téhle dětské nádrži budou už jen malinký rybky ve velkých počtech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2018 19:31 Muž Kubaa [718] Re: komec
Tohle na utlumení agresivity samce v teritoriální náladě nestačí, zvlášť v takto malé nádrži. To chce opravdu džungli ode skla ke sklu, kde ryba nevidí ani na 10 cm a ideálně nádrž s velkou plochou dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 19:28 komec Re: Kubaa
Fotka k příspěvku Džungle to není. Levá část byla Čichavců, přirozeně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2018 19:26 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: komec
Řeknu ti to bez obalu: hodil bych o zem fantomem i čichavcem. Pokud na to nemáš srdce, dej je do mrazáku. A příště si vyber nekonfliktní ryby. Je mi jasné, že budu obviněn z nehumáního chování, ale tak bych to prostě vyřešil jednou provždy.
EDIT:koukám, že než jsem to sepsal, tak ti to lacewings sdělil poněkud diplomatičtěji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2018 19:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: komec
-utratit
-podle rozsahu poškození ,uvidíte jak se se bude pohybovat s odstupem 24hod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 19:19 komec Re: lacewings
Je reálný, že by si takovou rybu někdo vzal? Nebo ho musím utratit? :-(

Ten napadený Fantom bez ploutve je stále naživu. Leží v písku, ale když připlave jiná ryba, nebo se ho snažím vytáhnout, obstojně plave pryč. Mám ještě nějakou šanci ho zachránit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2018 19:13 Muž Kubaa [718] Re: komec
Je to teritoriální labyrintka. Zjevně máš v akváriu málo rostlin. Ve správně zarostlé zelené džungli, která je pro čichavce vhodná, by neměl přehled o celém akváriu ale jen nejbližším okolí a takový problém by s ním nebyl.

EDIT: Takového chování jsou schopni i čichavci s oběma očima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2018 19:09 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: komec
-ty reakce jsou důsledkem poranění oka ,navíc umocněno samcem u druhu ryb ,u kterých je dominantnost známa
-bude tam nejspíše obranný efekt ,právě z toho poranění oka ,kdy útočí na vše okolo
-po podrobnější prohlídce určitě nějaké torzo ,čí zbytkové části naleznete ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 18:48 komec
Ahoj,

akvárium jsem zakládal v prosinci, jako takovému se mu docela daří. Není špinavé, rostliny hojně rostou, množí se šneci, všechno až na ryby alright. Problém je samec Čichavce zakrslého. Velkej problém. Tahle mírná ryba si podmanila celý akvarium, pronásleduje ostatní ryby. Před asi měsícem přišel o oko - nemá tam žádnou ranku, ale oko chybí. Následující týden jsem jel na hory, mezitím zmizeli krunýřovci a samička Čichavce - těla jsem nikde nenašel, ani ve filtru. Minulý týden jsem našel mrtvé tělo samce Fantoma na hladině, dneska jsem se probudil a našel dalšího Fantoma bez ocasní ploutve na dně. Oboum chyběla pouze ploutev, těla si ten zločinec nevšímal. Populace se mi značně zmenšila, bohužel nemám možnost založit další nádrž a ryby rozdělit. Existuje ještě nějaká jiná možnost, než si Čichavce zbavit? Jak může být zrovna tahle ryby tak agresivní? Jak mohlo zmizet tělo samičky? Jsou to už docela "velké" ryby, nechce se mi věřit, že by samec snědl 3 ryby. Díky za názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 10:10 Muž Mitroz [160] Re: Wanderer
Ok díky zkusím. Budu ji držet důraznou až zhubne :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2017 07:43 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Mitroz
Taky bych je nějakou dobu nekrmil. Třeba týden. Zařaď pak jeden, klidně dva dny v týdnu hladovku jako běžnou součást obsluhování akvaria. Moje ryby jsou každé pondělí bez žrádla a určitě nestradají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 21:09 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Mitroz
Zkus nějaký čas dietu.
Edit. Myslím u ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 19:24 Muž Mitroz [160] – Gold Molly
Fotka k příspěvku Ahoj,
dnes ráno jsem našel na dně mrtvou zlatou molly. Byla to samička nepozoroval jsem žádné podivné chování. Byla velká, břicho mnohem větší než samečci a přikládal jsem to těhotenství...ehm jestli se to u ryb takto vlastně říká :-)
Druhá samička vypadá podobně, plave, čeká na dlabanec u skla, prostě zdá se v pořádku.
Tak 14 dní zpět jsem odlovil dvě malé narozené molly, takže se i množí. V akva nepozoruji žádné negativní jevy, ryby jsou ok, množí se i pancíci.

V atlase jsem se dočetl, že jsou tyto ryby schopné se užrat k smrti. Pravda je, že neustále šmejdí a nafutrují do sebe neskutečné množství všeho co najdou. Máte s tím někdo zkušenost? Samečci jsou v přesile, nemohly je uhnat? Nebo je prostě přežraná a mám ji držet od potravy dál?

Přikládám foto pro srovnání samičky a ostatních. Díky za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.09.2017 21:37 Muž Magic [879] - RostlinyRe: irigi
Len na okraj toho NH3/NH4+ - pri pH=7.5 a teplote cca 25℃ je podiel voľného NH3 len asi 2%, takže pri výsledku testu 0.3mg/l je obsah NH3 0.006mg/l, to ide v pohode.
Samozrejme do momentu než vyletí pH alebo teplota...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 19:33 Muž irigi [2]
Díky za reakce.

@lacewings: Bohužel můžete mít pravdu, že se tetry uvařily. Teploměr nikdy neukazoval víc jak 30 deg, ale byly zrovna dost horké dny a přes den jsem na teploměr nekoukal, protože jsem byl v práci. Sluníčko mohlo přitopit :-( Budu na to muset dávat víc pozor.

Pro upřesnění: hodnoty dusitanů a amoniaku byly nula, jsou to kapkové testy od Aquaru. Tolerance, kterou uvádí manuál jsou: < 0.3 mg/l NH4+, NO2- < 0.1 mg/l. (Doteď nevím, jestli takový test má smysl - zejména pro NH4+, kdyby test vyšel nenulový, tak už jsou ryby asi po smrti.) pH vychází stabilně 7.5 - budu to muset doplnit, včetně tvrdosti.

@Anthrax: Filtr je vnitřní, Bioflow 3.0 od Juwelu. Mám ho cca půl roku, tak doufám, že by měl být v pořádku. (Nevím, jak to poznat, kdyby byl špatný, kromě těch testů na NH4+, NO2, NO3). Ale po úhynu těch teter je osádky docela málo na velikost akva, takže snad by to neměl být problém.

Obrázky jsem updatoval, až najdu chvilku, updatnu i měření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.09.2017 10:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: irigi
-nikde není uvedeno pH a některé další hodnoty
-neviděl bych souvislost
-v prvním případu jste ryby "uvařil" ,kde bych přisoudil faktory teploty a čerstvě založeného akva a dle příznaků uvedených i snad pH vody
-v tom druhém to bude v samotném přístupu chovu a prostředí akva ,
-uvádíte ,,Po úhynu jsem dělal test na dusitany, amoniak a dusičnany, ale hodnoty nebyly zvýšené,, takže tam nějaké hodnoty byly ,ted jen ten jejich limit ,který jste posoudil jako nikoliv zvýšený , nebot i nízký limit v kombinaci s pH ,včetně teploty může mít ovlivnující faktor pro určitý druh ryb
-pokud k tomu se přidá nízká imunita ryb ,třeba v důsledku nesprávného vývoje a krmení v tomto prostředí ,lze jim přisoudit uvednou problematiku mortality ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 10:02 Maq Re: irigi
Aktualizuj prezentaci, dej fotky nádrže atd. Podle fotky z časů Stařičkého mocnáře se dá odhadnout jen tolik, že to zřejmě není prostředí pro citlivější ryby, jako jsou ramirezky nebo terčovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2017 09:57 R Muž Anthrax [4764] Re: irigi
Ta teplota 27 stupňů je zbytečná, pokud v současné době neaplikuješ nějakou léčbu, která to přímo vyžaduje. Na terčovce to opravdu není, to musíš sám uznat a žádný z tvých chovanců takhle vysokou teplotu neocení, spíš naopak. Chtělo by to fotku nádrže, protože ta co tam máš je z dubna. Nemůže být problém ve filtru? Je veliký rozdíl, jestli měníš vodou jednou za týden, nebo jednou za dva týdny. Jaké testy používáš? Být tebou, tak teď měním klidně častěji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 21:17 Muž irigi [2]
Zdravím, rád bych vás poprosil o identifikaci nemoci a pomoc s léčbou. Nemoc se vyskytla v mém akváriu rybicky.net/nadrze/26975 . Část je popsána v deníku nádrže, ale popíši více do detailu:

cca 10.7. Tetry žhavé byly zhruba týden pasivní, schovávaly se ve valisneriích a nepřijímaly potravu a mírně se třásly (třepetání ploutvemi). Pak v jeden den začaly rychle plavat podél stěny akvária nahoru a dolů a během noci 11 ze 20 uhynulo. Zbytek jsme přelovili do kýble, kde většina uhynula, nebo jsme je utratili. Zároveň s nimi uhynula mladá žlutá ramirezka. Izolovaným dvěma ramirezkám jsme v kýbli podávali Esha Exit a Esha 2000 - přeživší ramirezku jsme po třech dnech vrátili do akva. Po úhynu jsem dělal test na dusitany, amoniak a dusičnany, ale hodnoty nebyly zvýšené. Vodu pravidelně měníme jednou za týden nebo za dva 30%.

26.7. jsme nakoupili dva čichavce a tři ramirezky (z toho dvě electric blue). Do 17.9. bez problémů prosperovali bez jakýchkoliv zvláštních příznaků nemoci.


17.9. Menší electric blue ramirezka pasivně stála, jakoby s ochrnutými spodními ploutvemi. Následujícího dne uhynula. Na jednom boku měla mírně světlejší skvrnu 0,5 x 0,5 cm. (spíš menší). Jinak na těle ryb nebylo nic zvláštního, krupice to není.

Teplota akva od 26.7. je 27 deg, tehdy jsme koupili i silné vzduchování.

Nevím, jestli je mezi prvním a druhým úhynem souvislost a aktuálně nepozoruji žádné významné příznaky u dalších ryb, ale přesto než přijít o další ryby se raději zeptám: Tušíte prosím, co by to mohla být za nemoc/parazita/otravu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2017 09:44 zdeno
Dik za rady tak tam zatial dám ten fluwal ale idem ešte kúpiť tu keramiku.este raz dik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 09:41 Muž Jarry [1437] Re: zdeno
No ona papírově možná protočí 1000l/h, ale rozhodně nepřefiltruje, protože nemá přes co. Proto se těmto filtrům říká honítka vody. Dal bych tam zpátky ten Fluval naplněný keramikou (vyhodil bych vše ostatní, hlavně uhlí, jestli tam je). Pokud chceš levný vnitřní filtr, tak čerpací hlava s biomolitanem je ověřené funkční řešení za pár korun, ty fluvaly mi přijdou celkem drahý, to už bych raději pořídil nějaký externí filtr, viz toho vlákno: rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 09:34 zdeno
K vymene filtru ma viedla skutocnost ze diversa prefiltruje 1000lza hodinu.dam tam aj ten fluwal len musim kúpiť tie keramické guľôčky a čo by si mi odporucil aky filter mohol by bit aj fluwal u3 alebo u4 su fakt tiche.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 09:32 Muž Jarry [1437] Re: zdeno
On tam ten filtr není ani tak kvůli bordelu, co odkaluješ, jako pro přeměnu pro ryby jedovatých látek na méně jedovaté až neškodné. Tím, že jsi tam dal filtr, který má minimální objem, jsi tuto biologickou filtraci zmenožnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 09:29 Muž Jarry [1437] Re: zdeno
Tak je to asi jasné, pokud jsi jenom vyměnil filtr za nezaběhlý, filtrace přestala fungovat (ona teda s tou Diversou fungovat nebude nikdy). U filtru je důležitý objem filtračnách hmot, pro tvé akvárium by to chtělo cca 4l, pro zajímavost ta diversa, co jsi tam dal, má objem filtrační hmoty 0,3l. Jaký byl vlastně důvod pro výměnu fltru za výrazně horší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 09:25 zdeno
Ano mal som ich pustene sucasne vyse mesiaca bol som v tom ze ta diversa bude lepšia a čo sa týka toho bordelu tak odkalujem dôkladne a výmena vody je cca 80%.údržbu robim kazdy týždeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 09:20 R Muž afc1886 [14682] Re: zdeno
Chápu to dobře,že jsi ty filtry nenechal běžet nějakou dobu současně.V tom případě už asi víš,kde je problém.Zaměř se na podmínky v akváriu,jak říká romant tzv. bordel voda.Začni s velmi častou výměnou části vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 08:40 zdeno
Tak je to diversa claro predtym som tam mal fluwal u2 a ta diversa nestačí? Pred uhynim som dal ten fluwan von tak ho dám asi naspäť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 08:31 Muž Jarry [1437] Re: zdeno
Nezkoušel bych měnit různé zdroje vody, mohou tam být výrazně odlišné parametry a to asi bude pro ryby horší, než třeba i ne ideální, ale pořád stejná voda. Co filtr? V prezentaci je Diversa 1000, jestli je to Diversa Claro 1000, tak bych začal asi tam - nahradit pořádným filrem. U vody by to chtělo znát alespoň základní parametry všech zdrojů, pak se dá radit, kterou zvolit.

EDIT: přidávalo se do akvária něco krátce před úhynama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 08:02 zdeno – Neonky
Pekny den v poslednej dobe asi 2 týždne mi hynu neonky údržbu robím 1x do týždňa vymena vody atď mal som ich 13 ks a ostalo mi 5ks vodu som skusal rôznu mám 3 zdroje a nič stale to isté ostatne rybky su pohode , už neviem čo mám robiť.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.05.2017 20:41 R Muž afc1886 [14682] Re: Jurgen90
Všechno je špatně,dneska při registraci jsi dostal pár užitečných odkazů,tak si je přečti.Na tu tvou osádku je to akvárium malé,žádné živé rostlinky a velmi slabá údržba.Buď kup o hodně větší akvárium,nebo založ akva znovu a dej si tam jednu bettu.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262?od=151