Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 20:41 R Muž romant [27987] – Re: kmara
Co ten filtr? Kdy byl naposledy a jak čištěnej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 20:38 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
kmara napsal: Testy nepoužívám, ale dusitany by měly být na nule po měsíci
Nebuď si tak jistej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 20:36 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: annis
Testy nepoužívám, ale dusitany by měly být na nule po měsíci ne :)

Jinak jsem natočil krátké video, tohle dělaj celé odpoledne. Omluvte rotaci videa.

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 20:30 Žena annis [21] – Re: kmara
A jaké máš hodnoty dusitanů a čím je měříš? Jinak pokud máš kryt a nehlídáš CO2,právě Čichavci se mohli otrávit tím,co dýchají nad hladinou..Také bych ještě mj podotkla,že Skaláry a Čichavci se k sobě vůbec nehodí.Dokud jsou mladé nic moc se neděje(když už pominu rozdílné nároky ),ale v době tření by se ti metr dlouhé akvárko proměnilo v bitevní pole
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:46 Muž kmara [10] - Cichlidy
Oba zbylí čichavci jsou teď u boční stěny a jezdí svisle nahoru a dolů. Asi jim bude taky brzo konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:20 Žena stetinka [270] – Re: Deathbull
Tomu věřím, byla jsem ve stejné situaci, je to jako don Quijote a větrné mlýny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:13 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: stetinka
Souhlasím je to hnus. Bohužel tam dělá jeden docela schopný a znalých člověk, kterého je pro takový moloch velká škoda...on osobně s tím nic neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 17:02 Žena stetinka [270] – Re: vlacek
Těch šest týdnů je všude! Záruka na živá zvířata. Ale je to klasický občanský zákoník, takže se musí prokázat, jak ryby uhynuly. Toto prokazování je ale na prodejci.
Za druhý, byla jsem v Hornbachu na Čerňáku asi před cca měsícem, možná 6 týdny, ale všední den. Ryby opravdu velmi špatné! Hodně akvárek podivně zakalených, ve VĚTŠINĚ nádrží leželo několik mrtvých ryb. Živorodky slepené ploutve, tetrazony(mechovky) vyhublé. SAE namíchané s nepravými... Jediný, co mě potěšilo, byl zaslechnutý úryvek z konverzace prodavače a zákazníka. Mluvil celkem poučeně.
Mně osobně teda odpudily i zaschlé stékance na vnějších sklech akvárií. Bylo to dost výrazné,ale je fakt, že to už je moje profesionální úchylka.
Na druhou stranu bych ale vyzvihla technické vybavení k prodeji, to zboží bylo celkem široké, na to že je to vlastně obchod pro kutily.
Závěrem chci říct, že bych NIKDY cokoli živého z Hornbachu nedala rovnou mezi stávající osádku. Osobně jsem tam viděla potkany se svrabem a po černém morčeti pochodovaly všenky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 15:29 Muž vlacek [402] – Re: kmara
Ja bych hornbach negeneralizoval, tady v Praze jsou dva a kazdy nabizi jine ryby a stav nadrzi je take ruzny a samozrejme se meni s casem... Asi se poptej lidi od vas, jakou zkusenost maji konkretne s tim vasim.
O tech sesti tydnech moznosti vraceni vim v Hornbachu, jak to funguje jinde nevim. O prodejnach jsou tu jina vlakna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 15:18 Žena Chalybda [55] – Re: katterinecka
No jo vlastně! To jsem si nějak nedala dohromady, že těm by to vlastně vadilo asi nejmíň! Bylo mi podezřelý, že tak naráz...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 15:13 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: katterinecka
Tak ty mrtvé čichavce, jsem už zlikvidoval. Nemám Hornbach zrovna po ruce, tak to hrotit nebudu. Vyměním vodu a uvidím, co se bude dít dál. Každopádně je to velká škoda, ti modří čichavci jsou fakt hezcí.

Jinak bych se teda chtěl zeptat, jak je to s tím Hornbachem. Já tam kupoval ryby teď poprvé a vždy jsem si myslel, že je to tam dobré. Ono tady v okolí o žádné dobré akvaristice nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 15:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: kmara
kdyby to byla nemoc proč by další den umřely ryby které už jsi měl, zas tak rychle se ty nemoce nešíří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 15:02 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: kmara
nevím jestli by zrovna čichavci, kteří dýchají vzduch z hladiny, měli problém s otravu COčkem.
Určitě bych teď měnila víc vody, každej den aspoň třetinu dokud se to nezlepší. Nemáš nějaké testy na NO2 a NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 15:00 Muž vlacek [402] – Re: kmara
Ano, v Hornbachu tu moznost mas.

Jinak ale bych byl velmi opatrny s tim obvinovanim z problemu Hornbach pokud ryby pri koupi vypadaly zdrave a ted zemrely relativne kratce po vypusteni do nadrze.

@stetinka: Ja jsem posledni dobou v Hornbachu na cernaku kazdy vikend a vzdy zajdu mrknout na ryby. Ne, ze by byly vsechny zdrave a zive (jako vsude), ale polovina je hoooodne velky prestrel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 14:55 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: Chalybda
Tak je pravda, že burčáku pozornost nevěnuji. Ale podle mě je 200 litrů dost na to, aby se to nějak vstřebalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 14:52 Žena Chalybda [55] – Re: kmara
Nemohlo se něco přihodit s tím burčákem? Sleduješ nějak ty hodnoty, aby se akva neotrávilo- jen mě to tak napadlo, když ti umřely tak rychle najednou? Myslím, že je to potřeba víc kontrolovat a regulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 14:42 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: stetinka
To mám sebrat ty 4 mrtvé čichavce a jet jim je ukázat ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 14:38 Žena stetinka [270] – Re: kmara
opět musím opakovat, že tu nikdo z nás pravděpodobně není jasnovidec. Mohu ti jen doporučit, abys ryby sebrala a jela je reklamovat, máš na to 6 týdnů záruku. Podruhé už bych v Hornbachu nenakupovala, byla jsem nedávno v Praze na Čerňáku a byla to hrůza, polovina ryb nemocných nebo už mrtvých. Pro bližší určení důvodu úhynu je minimálně třeba důkladný popis,ale i tak to bude jen odhad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 14:02 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím mám smutný dotaz :-(

V pátek jsem v Hornbachu zakoupil 2x Skalár a 6x čichavce (3 modré 3 žluté). V sobotu proběhla výměna vody. Akva má 200 litrů a je založeno něco málo přes měsíc.

Včera jsem našel na dně jednoho mrtvého modrého čichavce a jednu mečovku. To jsem si ještě říkal, že se to stát mohlo. Ale! Dnes jsem našel další mrtvou mečovku, jednoho žlutého a dva modré čichavce.

Prosím nevíte, co by se mohlo dít ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 17:41 Žena Kajka99 [229] – Re: Daniel
tak se přikláním k Linduš...ale s tím jak dlouho trvá "nachlazení" labyrintu nemám zkušenosti takže nemůžu poradit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 16:57 Daniel
Nemala na sebe žiadny povlak ani nič iné.Predtým ako umrela bola normálna pláva aj krmivo jedla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 16:41 Žena Kajka99 [229] – Re: Daniel
tak jsme vyřadili úmrtí kvůli stáří rybky a úmrtí kvůli španté stravě (nitěnky)...ještě...jak vypadala ta mrtvolka? nějaký povlak na sobě, naježené šupiny, tečky, bouličky, puchýřky, zákal v oku? Jak se chovala předtím než umřela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:29 Daniel
Dobrá otázka mohla myslíte si že by to bolo príčinou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:26 Žena Linduš [166] – Re: Daniel
tak mě napadá: nemohla si dýchnout hladnějšího vzduchu při cestě domů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:19 Daniel
Ano čítal som že bojovnici vadí keď je veľký rozdiel teploty medzi vodou a vzduchom nad hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:12 Muž Tudy [330] - Krevetky
Obyčejné krycí sklo stačí. Neměl by být velký rozdíl teplot mezi vodou a vzduchem nad hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:10 Daniel
Asi 3-4 týždne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:07 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Daniel
A jak dlouho bylo v provozu, než ste do ní dal rybu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:00 Daniel
Stačí kryt len obyčajné sklo?Lebo na akváriu mám len sklo samozrejme že tam je medzera aby bol prísun vzduchu.Mám aj ohrievač.Akvárium mám už ale 3 roky nekupoval som si ho spolu s bojovnicou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 14:48 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Daniel
Vyměň všechnu vodu. Vyhoď umělou rostlinu a sežeň si živé, nenáročné a rychle rostoucí (pokud tedy máš osvětlení). Bublifuk by byla dobrá volba. Až začnou rostliny trochu růst, kup si další Bojovnici - ale pořádně si ji nejdříve prohlédni (lepší je mladý kus a ne krasavec o obrovskými ploutvemi). Měň vodu, každý týden 50% objemu, 1x 14 dní odkaluj, nepřekrmuj. Nejlépe krm tak, aby rybka vše sežrala a na dno nic nespadlo. Máš kryt? Pokud ne, sežeň si ho. Vhodná teplota vody je 24-28 °C - sežeň si topítko, pokud ho nemáš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 14:44 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Daniel
Nekoupil ste si akvárium zároveň s bojovnicí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 14:40 Falcon – Re: Daniel
Máš na akva krycí sklo?nebo jiný kryt?v rostlině bych problém nehledal,dle mého názoru,ten filtr je šílenost(150l/h,a na nějakých 20l/h ho nemáš šanci uškrtit) no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 14:27 Daniel
Bojovnicu som mal 5 dni.Kúpil som ju v akvaristike.Rastlinu mám ale umelú viem že by tam nemala byť. Krmivo Tropical špeciálne pre labyrintky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 14:04 Žena Kajka99 [229] – Re: Daniel
jak dlouho jsi bojovnici měl? byla z importu nebo od chovatele? máš v akva rostliny? čím jsi bojovnici krmil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2010 14:02 Žena Kajka99 [229] – Re: moliro
Kdo blázní? Čím větší výkyvy hrozí při sebemenším zásahu v malém akva, tím by měla být delší doba zajíždění, aby se vytvořila skutečná rovnováha, kterou nerozhodí přidání živočichů. Při zakládání mé osmdesátky jsem první ryby přidala s klidným svědomím po třech týdnech, v miniakva bych si dala sakra pozor na to, abych živočichy přidala v krajním případě nejdříve až po měsíci. Čím citlivější dané prostředí je, tím pečlivěji by se měly dodržovat akvaristické zásady - a to že to funguje ti dosvědčí desítky miniakva jenom na tomhle webu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:47 Muž Tokuschew [22] - Rostliny – Re: Daniel
to nie je filtrom!
Skôr, nefiltrovanou vodou, čerstvou (mrtvou) vodou, nesprávnym čistením filtra, nedostatkom nitrifikačných baktérií..atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:47 Daniel
Mám tam tento filter www.arapezinok.sk/… ale asi by tam bolo lepšie dať bublifuk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:44 Žena stetinka [270] – Re: Daniel
Nejsme tu jasnovidci. Mohlo to být špatným filtrem,ale taky nedostatečnou hygienou v akva,malým akvárkem, nemocí, nastydnutím labyrintu,... Když ti umře pes tak taky nepůjdeš za vetem, že ti včera odešle do věčných lovišť, ať ti řekne proč. Nemůže tušit, zda ho porazilo auto nebo mrtvice, nebo žes ho krmil hřebíkama... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:38 Daniel
Mám 12l akvárium v ňom som mal bojovnicu, ktroú som dnes našiel ležať na dne.Môže to byť spôsobené zlý filtrom? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 11:25 Muž kortezhugo [983] Re: cerdan
"tetratec in 600plus" -ma tiez malo f.hmoty -ale snad pomoze
...odkalovat? na toto nieje univerzalna rada -ale ak je tam tolko ryb? pravdepodobne bude potrebne "vojst hlbsie"

ten "biomolitan" stoji par korun...-naco spekulovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 10:10 cerdan Re: kortezhugo
Takže mám dát dva filtry a jedenkrát týdně odkalovat?No nechám tam tenhle filtr a druhý mám tetratec in 600plus, tak ho tam šoupnu a uvidíme.A když odkalujete, zaboříte a zavrtáte v písku nebo jen tak povrchově, abych si pak nerozrýpala všechny zasázené rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 09:25 Muž kortezhugo [983] Re: cerdan
...napichnut to ide -ved som sem dal aj odkaz
kupit najvecsi co vlezie do akva -ako pise Silent...

alebo kludne 2ks 10x10x20 cm +este jednu cerp. hlavu

preto ze ked tak zoberem a citam kolko a ako "kapu"?...tak toto co som pisal bude lacnejsie ako 45ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 13:55 ludo Re: cerdan
je to jak píše kortezhugo, měl jsem délku AQ 1,76m a musel jsem dát dvě hlavy proti sobě, ona by to jedna zřejmě zvládla, ale na tu délku by musela být hodně silná a tím pádem i velký proud vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 12:10 cerdan nemoci
Dobrá dobrá, no s tou nafouklou rybou, šupiny odstáté nemá, měla jsem takhle zebřičku, strašně moc nafouklou, jednoho dne se s zní prodtě něco vysypalo-asi jikry a ryby to začaly žrát jako blbý a za chvilinku jsem jí našla na zemi s úplně prázdným vyžraným břichem od ryb...jestli to nemůže mít i ta parmička?Takže koupit ten foltrační molitan a půjde píchnout na to čerpadlo od aquaelu?

Jinak jsem to stále já, jen jsem se zaregistrovala, tak zase koukám do akvárka a jedna parmička nádherná má jednu žábru úplně otevřenou, co s tím?Akvárko jsem dnes odkalila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 12:03 R Muž Silent [5949] Re: Dana
Pokud je nafouklá a odstávají jí šupiny tak ji raději ihned utrať. Jednalo by se v tom případě o infekční vodnatelnost a ta je bohužel v tomto stadiu neléčitelná. Co se filtru týče tak na tento objem to chce rozměr akvacitu cca 10x10x24 cm nebo ještě lépe 10x14x25 cm. Čím větší objem hmot tím lépe. Čerpadlo bych při téhle délce nádrže nechal naplno. Stejně se po záběhu filtru průtok sníží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 11:24 Dana Re: kortezhugo
Takže parmička byla úplně nafouklá a strašně rychle dýchala, tak jsem jí odlovila, byla to ta, jak už asi přes týden nic nežrala a stála na místě, ale jen nafouklá, nic jiného jsem u ní nenašla.Tak mám koupit jen ten biofiltr atman? No akvárko je 160l, proč mám kupovat na 200-300l, aby to pak nevadilo něčemu jinému.Ještě se chci zeptat, jak mám nastavit filtr, když tenhle přečerpá až 700l/h, jak ho mám nastavit správně?Já se omlouvám za otázky, ale jsem ráda, že takoví fórum existuje, protože začínám a je vidět, že se v tom pěkně vezu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 09:17 Muž kortezhugo [983] Re: Yirka
hups...ja som pozeral len foto toho AQUAEL FAN 3 Plus
Rewelacyjny stosunek wydajności 700 l/h do mocy 12W

taketo cerpadla sa davaju na slusne ex.filtre...
ale ide na to zapichnut ten biomolitan -co moze pomoct a je to za par korun
www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:56 Muž Yirka [9126] Re: kortezhugo
Pro čerpací hlavu to bude v pohodě, neměl bych z toho strach a vyjde to levněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:54 Muž kortezhugo [983] Re: Yirka
...to je strasne "dlha" nadrz na jednu cerp.hlavu ked ide o int.filter -podla mna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:51 Muž kortezhugo [983] Re: Dana
Dana napsal: Jinak ty rostlinky, co jsou na tom tmavém místě jsou umělé :-) :) Jeeeezis...
no ale k filtru -urcite pomoze pridat este jeden na druhu stranu ano ale aj z vecsou f.hmotou...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262?od=1251