Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 14:45 Barčuša
Takže denně měnit vodu. Co pak dál? Až tam zůstanou ryby co přežijí, mám nechat akvárium běžet zase měsíc bez nových?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 14:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Horác
Si myslím, že se to v organizmu to svinstvo nějak ředí...Nevím, to je spíš takový poznatek z praxe. Ryby, které zpracovávat atmosférický kyslík nedovedou tak dobře, většinou dusíci vedou do kafilérky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 13:46 Muž Horác [3942] Re: LiborSprysl
Ale jo ... tomu rozumím, že různé druhy ryb mají různou citlivost na N-látky (např. letální koncentrace dusitanů se pohybují v rozmezí 0,3 - 300mg/l (!!!) v závislosti na mnoha faktorech - druh, věk, kvalita vody a další). (To nevím z hlavy - to jsem si dohledal :o) (nicméně ve vlastním článku :o))) ... Čemu nerozumím je, jak s tím souvisí labyrint, tedy možnost "dejchnout" si z hladiny ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 13:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Horác
Ne to určitě ti nic neuniká, ale jak je nad tebou poznamenáno... leeri vydrží méně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 11:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Horác
Presne tak, velmi dobra pripominka, a navic se neda ani brat v potaz, ze kdyz se nadechuji nad hladinou, ze se pomaleji otravi, protoze prikladem (ktery zname asi nejlepe) lidsky kojenec zmodra z vody plne dusitanu a dusicnanu i kdyz ji nedycha, a kazdy vi, ze potrebuje kojeneckou vodu a ne jakoukoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 07:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Horác
No šedí (zlatí, modří) čichavci vydrží hodně, ale ostatní druhy jsou citlivé na kvalitu vody.
Baruš přeju ať se daří a nenech se odradit. Akorát si něco dostuduj a ptej se zde co ti není jasné, ať se problémy neopakují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2015 07:23 Muž Horác [3942] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: To nebude nitrifikačními bakteriemi, protože čichavci zase až tak nejsou odkázáni na fungování vody, když si "dejchnou" z hladiny, takže pokud neplavou vyloženě ve čpavku, tak zvládají ledacos.
Tuhle část nechápu ... přece pokud má ryba hemoglobin zoxidovaný na methemoglobin, tak je jí celkem na prd, že si díky přídatnému dýchání (labyrint) může loknout vzdušného kyslíku ... nebo mi něco uniká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 06:55 Barčuša
Aaaa tak omyl, neonka už to má taky za sebou. Neeeeeeeeeee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 06:37 Barčuša
Takže poslední cichavec perletovy umřel, další 3 cichavec zlatý mají taky takovou tu belavou tlamu, tak ze počítám, že až přijdu z práce budou další na řadě :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 04:24 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Podle mě tam šlo hodně ryb najednou a to akvo to prostě nestíhá a čichavci jsou jako první na ráně, zvláště jestli jsou podražený, jak vysvětluješ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 04:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Denně měň vodu, min. 1/3 objemu akvária.
Edit: Klasický příklad toho, že ani měsíc záběhu akvária nemusí být dostačující, tedy v případě, že se po dobu záběhu nedostává žrádla nitrifikačním bakteriím, tak po vpuštění osádky dojde ke skokovýmu zvýšení N látek a toho jsi právě svědkem. Tím léčivem řešíš následek, ale příčina stále zůstává, tak alou na tu vodoléčbu. ;-)

Všimni si Romane, jaké ryby mají potíže a kde jsou koupené...To nebude nitrifikačními bakteriemi, protože čichavci zase až tak nejsou odkázáni na fungování vody, když si "dejchnou" z hladiny, takže pokud neplavou vyloženě ve čpavku, tak zvládají ledacos. Ten problém je ve velikosti, dvojím transportu a dvojím přelití... Leeri jsou klasičtí problémové, pokud nejsou od chovatelů, nebo z obchodu dobře zakrmení, dělají potíže (stejně jako líbačky). A víkend byl myslím celorepublikově stejný... slunečno, větrno, ráno mráz... a akvarijní trhy... No není se co divit... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 21:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Barčuša
Tak to zábeh ani nebol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 21:19 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Hmm, tak to si likviduješ ten zbytek nitrifikačních bakterií který tam máš. Intenzivní výměny vody a klidně polovinu akvária, bez podávání toho bactopuru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 21:16 Barčuša Re: romant
Sera baktopur se to jmenuje. Měnila jsem vodu asi jednou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 20:57 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Nevím čím léčíš, měnit natočenou přes sprchu, bez dalších úprav.
Edit: A jak často jsi v průběhu záběhu to vodu měnila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 20:55 Barčuša Re: romant
Zradlo mají už od prvního týdne založení, mám tam totiž od začátku 2 ancisteuse. Mam počkat po těch třech dnech léčení, nebo ji mam měnit hned? A musím jí nějak upravit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.04.2015 20:36 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Denně měň vodu, min. 1/3 objemu akvária.
Edit: Klasický příklad toho, že ani měsíc záběhu akvária nemusí být dostačující, tedy v případě, že se po dobu záběhu nedostává žrádla nitrifikačním bakteriím, tak po vpuštění osádky dojde ke skokovýmu zvýšení N látek a toho jsi právě svědkem. Tím léčivem řešíš následek, ale příčina stále zůstává, tak alou na tu vodoléčbu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 20:35 Barčuša
Ahoj lidičky, začínám být zoufalá :(
V sobotu jsem si konečně po měsíci běhu akvária koupila ryby na akvarijních trzích. Vše se zdálo úplně nádherné až do včerejšího rána. U třech cichavcu perletovych jsem si všimla, že mají belavou tlamu a nezerou. Běžela jsem před práci do zoo shopu, prodavač mi dal lecivo, ale kd_z jsem prisla, byly všichni 3 mrtvy. A dneska další rána, poslední cichavec perletovy nezere, jedna neonka plave u dna hlavou dolu, další má rozpadnou zadní ploutev a ma sobě bílé fleky, další jsou taky takový divný. Cichavci zlatý sice žerou, ale chovají se taky divně, stojí na místě. Tal jsem jim tam dala to léčivo, zvýšila teplotu na 27°.prosím nějaký rady? :( fakt mě to zabíjí, tolik péče sem tomu věnovala, těch peněz, a nakonec tohle :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2015 22:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: RBeil
Môže záležať aj na značke testov, nieje test ako test
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 10:15 R Muž romant [27987] Re: Luccy
Pokračovat dál a zaměřit se na tu filtraci, jak jsem již nedávno psal, prostě nastartovat ten správný proces přeměny škodlivých N látek na akceptovatelné. Měnit denně, to je prioritní, ta eSHa je léčba následků, příčina je stále uvnitř akvária v tom rozhozeným systému.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 10:12 Muž RBeil [174] Re: cezarmilan
Já mám NO3 poslední dobou stabilně kvůli sínice na 90mg/L a ryby jsou v pohodě. Ani čichavcovi to nevadí, pořád staví hnízdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 10:09 Luccy Re: Luccy
Znovu ahoj vsem,
behem poslednich dnu byla situace v akvarku stabilizovana, ale vcera jsme opet nasli 2 plesnive ryby (jedna s flekem na ocasku a druha na cumaku),okamzite jsem je z akvaria odstranila a vykapaa esha 2000. Dnes dalsi 3 ryby plesnive. Dokoupila jsem dle rady dalsi 2 kytky a pravidelne menime vodu. Nejake zkusenosti? Napadlo me udelat jim na hodinu silnou lazen, stejne tak hodne vykapat vodu v akvariu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 21:51 R Muž romant [27987] Re: JardaEdd
Já, když to znovu čtu, klonil bych se k možnosti nepatřičné reakce oněch léčebných přípravků a bude zde hrát roli taktéž jejich dávkování, tedy aby to nebylo v zájmu pomoci v nedměrných koncentracích. Tedy to tady možná fantazíruju. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 21:44 JardaEdd
NO3 mám teď lehce nad 25mg/l. Hmmm... Ale přeci jen se mi nechce věřit, že se jen dočasně rozhodila jakási rovnováha a rybky se otrávili. Akva vypadá skvěle, krevetky rejdí a našli se dvě čerství paví očka. Mají trošku zmenšený ocasní ploutve a mají se k světu, dokonce mám pocit, že si spolu hrají. Počkám ještě dva týdny a zkusím novou osádku, asi dania. Díky! Jarda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 22:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JardaEdd
Tak, tak. NO3 je už v poriadku? tých 100mg/L je už veľmi veľa na rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 22:15 JardaEdd
Bublifuk jsem vylepšil o čerpací hlavu pro lepší flow v akvárku. Rybek bylo lehce víc, ale NO2 bylo stále na nule, NO3 bylo cca 100mg/L. Nyní se všechny sledované hodnoty snížili... No, živorodky už nechceme... a budeme jistě mnohem opatrnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   16.04.2015 21:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JardaEdd
No ak je to 58L a filtruje bublifuk (verím, že nonstop), tak neónky už boli nad rámec. Všetky napadnuté rybky von a do karantenného akvária. V tomto meniť denne 50% vody a čakať.
Ak nemieniš investovať do testov, tak ako vravím čakať. Liečivom si poničíš rovnováhu v akváriu i keď môže niekto namietať, že esha je O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 22:27 JardaEdd
Pravidelně odkaluji s každou výměnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 21:11 R Muž romant [27987] Re: JardaEdd
Bylo to akvo odkalovaný a nebo se jenom měnila voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 21:02 JardaEdd
Zdravím! Mám akva 10 měsíců, spoustu kytek, všemu se daří. Chováme živorodky a přidali jsme neonky (už jsem se dočetl, že to není šťastná kombinace...) Po asi 14ti dnech jsem si všiml, že voda při výměně je podstatně "žlutější" než obvykle, za tři dny opět výměna, stále žlutá, všímám si, že zemřelo dost šneků - novinka. A živorodkám se dělá na očích jakýsi rosol, trošku tmavnou, nežerou a chovají se divně, všechny se začaly otírat o předměty, neony taky. Podle atlasu nemocí mám podezření na hlístice a trichodinu. Nasazuji esha gdex. A tady přichází bod zlomu... 1. den léčby klid, nekrmím, 2. den živorodky působí celkově rosolovatě, plavou jako osleplé, neonky divoce dýchají a objevuje se plíseň skoro na všech, 3 neonky leží na dně, ale žijou. Přidávám multi-medikal. 3. den 4 neonky a 3 živorodky (2 vyskočily) mrtvé. Zbyly 2 paví oka a 4 neony, očka mají výrazně rozevřené skřele, neonky nemají žádné ploutve na bříšku. 4.den 2 neonky mrtvé, večer na to už nemám a zbylé 4 rybky utrácím. Teď měním denně 1/4 vody a maximálně čistím dno. Celou dobu všechny hodnoty v normě... vzduchování i pohyb hladiny značné. Mám tam dvě krevety a ty si to teď užívají. Šneci jsou zase ok. Otázka zní... Je třeba to akva rušit a dezinfikovat? Co to mohlo být? Všem díky za případné připomínky! Jarda
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2015 17:17 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: Luccy
Ja by som pridal viac rychlorastucich rastlin, nech pomozu filtracii.Inak tie rastlinky na pravej strane su dufam zive, nie umele? a gupky s endlerkami nie je velmi stastne chovat spolu-kvoli krizeniu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 17:09 R Muž romant [27987] Re: Luccy
Tak jsem zběžně mrknul a musím uznat, není to až zase taková tragédie, jak se někdy vídá. ;-) Ten filtr, ač mám eheim v oblibě, tak je to ta kategorie, co jsem věštil, takže je do tvého akvária docela nevhodnej, tedy vztaženo k poměru velikost akva x rybí osádka(špindírové), takže se bude docela rychle ucpávat, čímž tě bude nutit k častýmu čištění a osobně bych tu filtrci řešil klasikou v podobě čerpací hlavy a kostk biomolitanu, tedy řešením, kdy získáš několikanásobnou osídlovací plochu pro nitrifikační bakterie o který ti půjde především, třeba www.rybicky-rybky.cz/… a k tomu www.rybicky-rybky.cz/… . Pokud se to rozhodneš měnit, tak nech tu novou čerpcí hlavu běhat měsíc společně s tím stávajícím filtrem, přiškrtíš výkon a jak se bude špinit, budeš přidávat a teprve po tom měsíci ten stávající odstraníš. Kostku necháš řádně zašpinit a vyčistíš jí prvně ne dřívě než za 2-3 měsíce a potom podle klesajícího výkonu. Čištění filtru nedělej společně s odkalováním dna a řeš to třeba po týdnu po sobě, dno odkaluj vzhledem k tvojí osádce ne v delším než 14 denním intervalu a vodu měň, teď velmi často, takže klidně denně a to celý týden a posléze 1x týdně, jako takovej normální pečující rytmus. :-)
Edit: Pravda, jak píše kolega kvietik, ty umělý rostliny pryč a místo nich njakej ten plevel, třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 14:34 Luccy Re: romant
Prezentace hotova, mela by se plne zobrazovat. Vcera ani dnes zatim zadny uhyn. Za kazdou radu budu vdecna. Dekuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2015 16:46 R Muž romant [27987] Re: Luccy
Podle popisu je načatá nitrifikace, tedy v akváriu nefunguje přeměna škodlivých N látek na akeptovatelné a dovolím si zavěštit že to akvo je spíš menší, tedy v poměru k té osádce a filtrace je tam poddimenzovaná s nějakým honičem vody, s nicotným objemem filtračních hmot, rybkám je dopřáváno přehršel papáníčka a systém se prostě zhroutil, třeba k tomu i přispělo to vyčištění filtru, možná že se společně s tím i odkalovalo, ale jak píšu spíše odhaduji a věštím. Teď prostě jak psal kolega, měnit, měnit, měnit vodu s to denně, velmi omezit krmení, na několik dní úplně vynechat a v mezičase udělat tu prezentaci, uvést co nejvíce údajů, aby se to mohlo doladit tak, jak by to býti mělo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 14:25 Luccy Re: Zoidik
To jsem zapomněla napsat, pravidelná výměna vody a čištění filtru, během léčby nepřetržité vzduchování 24h denně. Poslední výměna včera odpoledne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2015 13:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Luccy
Založ si prezentaci, vypiš všechno co víš (objem, filtrace, světlo, rostliny, počty ryb...) a hned bych zahájil vodoléčbu, aneb denně třetina ven a zase zpět. Z osádky co jsi vypsala to jsou všechno čuňata. Vlivem léčby mohlo dojít k narušení nitrifikace a tudíž ke zvýšení N látek ve vodě a díky tomu ryby padaj. Každopádně taky zredukuj osádku aby tam nebylo tolik prasátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 13:34 Luccy – Hromadné vymírání
Ahoj všem,
máme cca 2 měsíce založené akvárium (paví očka, nějaká blackmolla a xifa, pancéřníčci, endlerky...) Minulý týden jsme objevili na 2 pavích očkách plíseň. Okamžitě jsme zahájili léčbu s Esha 2000, zvýšili teplotu vody.. Léčbu jsme podle návodu ukončili po 4 dnech, a přidali ještě 3/4 lžíce soli, plíseň už vidět není, ale rybky stále hromadně umírají (dokonce i jedinci, kteří ještě večer vesele plavali a nebyli plísní viditelně napadeni, ráno jsou mrtví). Nevíme si už rady jak rybky zachránit sad Prosím o radu.
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2015 20:16 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: cezarmilan
Nemyslím si, že to chcelo ako samovraždu, proste tam vbehli a vycúvať už nedokázali. Niekedy sa mi ich podarilo zachrániť, ak som včas odtiahol filter, radostne vyšli von, ale niekedy bolo neskoro. Je možné, že to kvôli súžitiu s Tetrami čiernymi, ktoré sú večer, keď sa už v akváriu zhasne, dosť aktívne (podľa môjho názoru majú rady prítmie, sa naháňajú), kdežto neónky v šere už idú spať (zalezú do skrýš a vyblednú).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 19:17 Muž Honza123 [3] Re: cezarmilan
RBeil :vložil jsem tam kousek toho biomolitanu a pomohlo to, mezi filtrem a sklem je větší mezera a rybky tam mohou i proplouvat takže díky. cezarmilan: kvalita vody je dobrá ale koupil jsem nové neonky a jsou hodně aktivní a prozkoumávají co se dá, takže s tebou nesouhlasim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 16:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: zervan
No ja mám neónky už niejaký ten rok a takéto správanie som nepozoroval ani v jednom akváriu a to, čo opisujem som riešil u začínajúcich veľakrát a zabralo.
Jednoducho mi nevojde do hlavy fakt, že rybka bez zjavnej príčiny spácha "samovraždu" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 16:39 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: cezarmilan
S tým nesúhlasím, ja som mal kvalitu vody výbornú, ale na noc sa mi tam stále pchali neónky, pre nocovanie obľubujú "zašité" miesta. Takto mi pošlo dosť neóniek, až som nakoniec zmenil taktiku - nesnažil som sa molitán ku sklu pritláčať (to vždy nejako zlyhalo), ale oddialiť a bol pokoj odvtedy. Iné rybky ako neónky tam nechodili nocovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   05.04.2015 16:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Honza123
Kvalita vody bude zrejme nevhodná, to preto sa tam rybky akoby tlačia, hľadajú únik zo zlého prostredia.
Ak by sa jednalo o jednu rybku, tak by sa ešte dalo polemizovať, ty však píšeš, že to bolo opakovane.
Hneď vymeň 50% vody a potom už 30% a častejšie. Filter preper vo vode odpustenej z akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.04.2015 10:20 Muž RBeil [174] Re: Honza123
Některé ryby když cítí že bude jejich konec, tak se někde co nejvíc schovají a tam zemřou. Ovšem není vyloučené že se tam sekly neúmyslně. Jestli máš ještě kus toho molitanu tak uřízni takový hranolek tak ať tu kostku u filtru tlačí od skla, něco jako takový klín to bude fungovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 10:01 Muž Honza123 [3]
Prosím stalo se už někomu, že by se mu mezi kostku bioakvacitu a sklo dostala rybka a zemřela ? .. Mě se to stalo bohužel už potřetí. Mezi sklem a tou kostkou mám jen minimální mezeru, přesto menší rybky jako neonka se tam dostanou a zaseknou se tam. Zkoušel jsem filtr trošku seříznout, aby ta mezera byla větší ale jak je ten filtr mokrý tak to řezat nejde. Kdybyste někdo věděl nějakou radu, sem s ní ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 12:45 Muž Tomiino [43]
Zivorodky uz v akva davno nejsou jedna se o nadrz ,,skalari,, Byl jsem ted na sluzbce.Po prijezdu jsem vyndal dalsi 4 tetry mrtve a na ostatnich jsem zpozoroval krupicku.Nasel jsem ji jen na tetrach..takze diky schozeni listu cryptocoryn se zkazila voda,a ryby z toho dostali krupicku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 23:08 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tomiino
Nevím teda v čem to máš, jesti u těch skalárů a plat nebo kde, ale ze zkušenosti jsou dost citlivé na vodu, jak na kvalitu tak na NOčka. Takže pokud tam máš živorodky a více jsi se hrabal ve dně, nebo ve filtru, tak to mohlo posloužit jako dobrej spouštěč. Doporuil bych ti spíše Tetru Bleherovu, pokud chceš takovýhle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 17:27 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Pokud jsem zaregistroval, tak padlo docela dost listů těch kryptokoryn, což s kvalitou vody mohlo hejbnout, rybu to načne aa při dalším zhoupnutí, který jindy projde, už to nemusejí dát. Tedy uvažuju nahlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 17:22 Muž Tomiino [43] Re: romant
ze dne na den... myslis ze za to muzou ty zmeny??protoze to je z niceho nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 16:50 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Podle mě to vypadá na klasickou kombinaci více faktorů a oba dva co píšeš bych nevylučoval. Jak ty ryby vypadají když odcházejí, tzv. bez příčiny. Ze dne na den, nebo pozoruješ na některých že to jsou adepti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 14:30 Muž Tomiino [43]
ahoj vsem.Chtel bych se zeptat na uhyn teter cervenohlavych.Nevim kde najit chybu,nebo duvod proc postupne padaji.Vim ze maji rady kvalitni vodu,ale ze bych mel vodu moc spatnou se rict neda,behem tydne obcas nejaka padne..drobet se mozna zhorsila kvalita vody donesenim vetsiho poctu cryptocoryn,ty nasledne shazuji listy protoze prisly pod jine svetlo a ja drobet hybal se svetlem.muze to byt zpusebeno timto? udava se u techto ryb,stari cca 2 roky,nejake uz mam 2 roky v akva,nejake rok...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262?od=451