Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 15:19 johnax
Je pravda, že Aquatan třeba není, ale jakmile vypnu filtr, abych mohl vyměnit 1/3 vody, musím tam nitrivec opět nalít - na druhou stranu by tam nějaké bakterie zůstat měly - a každopádně s tou vodou něco udělat musím, jelikož mi během dneška umřela další rybka a ostatní mají stejné příznaky (roztřepené ocasní ploutve).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 15:15 Štěpán
johnax napsal:
Takže udělám toto :
Výměna vody, přemytí štěrku i filtru

PROČ? Proč bys měl znova začínat od nuly?

johnax napsal: naleju aquatan a nitrivec
PROČ?! K čemu chemii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 15:09 johnax – pH
Ještě jsem tu nenapsal, že po napuštění a týdenním "zajetí" akvária jsem měl hodnotu pH 8.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 15:08 johnax – :)
To se nám to tady rozběhlo, ale je to fajn, že má každý nějaký názor, ALE HLAVNĚ - ZKUŠENOSTI.
Takže udělám toto :
1, Výměna vody, přemytí štěrku i filtru
2, Štěrk zpátky, pak kytky (alespoň 70% osázené dno), naleju aquatan a nitrivec
3, Nechám minimálně 14 dní se zapnutým filtrem
4, Změřím NO2 a pH a jakmile bude NO2 neměřitelné a pH bude skutečně alespoň na úrovni 7, mohu postupně vpouštět rybky?
Jinak nechci být pesimista, ale co když se v našem "suprovém" kohoutku "najde" opět voda, která je tvrdá a s vysokým pH a nebudu ji moci snížit? sad
Předem opět děkuji a očekávám jak výtky, tak rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 11:09 Muž arnošt [37] - Rostliny
díky za vysvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 11:04 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: arnošt
Za ty zhruba tři roky jsem těch rad napsal celou hromadu. Co považuji za nejdůležitější je, že moje myšlenky žijí svým životem i bez toho, abych se musel nějak zvlášť namáhat. :-)
Jak už jsem několikrát vysvětloval, svým "rýpnutím" se snažím "donutit" člověka, na jehož komentář reaguji, aby "ještě zapřemýšlel", jestli jsou jeho závěry skutečně "O.K.". :-)
S výsledkem takového počínání jsem docela spokojený - lidé víc přemýšlejí nad souvislostmi. :)
Jak jste si (doufám) všimnul, "rejpu" jen do věcí, o nichž (si myslím, že) mám co říct. (Rybičkářům se do odborných debat nemíchám.)
Vaši výtku v tomto konkrétním případě přijímám jen k bodu 1). K bodům 3) a 4) jsem své výhrady konkretizoval.
K budu 1) mohu dodat, že ani po 14 dnech (nebo třeba 3 týdnech) není možné považovat cyklus nitrifikace za uzavřený, pokud není v akva kompletní (plánovaná) osádka a hodnoty NO2 neměřitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 11:01 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Moucha
já ti nevim - asi sem na tyhle projevy trochu útlocitný, protože když čteš pátý téma s tím samým rázem, tak je to trochu moc... to sem ale nepatří - hlavně že to plave a roste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 10:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: arnošt
arnoste bych to spis videl ze SID me jen doplnuje a upresnuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 10:39 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Sid
velice si vážím vašich zkušenností, kterých jistě máte v akvaristice více než já, ale už se mi vážně trochu přejídá, jak každému jen vyvracíte co napsal a přitom sám nepřijdete s žádnou radou - od toho sem přeci nechodíme - co byste tedy Johnaxovi doporučovat, když Moucha radí špatně? děkuji za pochopení mé výtky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 10:01 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Moucha
...1) spatny zabeh akvarka, bez zivych kytek (zabeh aspon 14dni)...
Záběh alespoň 14 dní sám o sobě nic neřeší.
...3) pokud mate tvrdou vodu tak se pH meni dost spatne...
Tady by byla spíš na místě rada, že začátečník, který nezvládá založení akva, by se do úprav pH neměl vůbec pouštět.
...4) nejste prvni kdo si pri nakupu novych ryb pritahl nejakou nemoc...
Jistě nejde vyloučit, že si člověk domů nepřinese nemocné rybky. Ale mnohem pravděpodobnější příčinou úhynu ryb je absolutní neznalost procesů probíhajících v nově založeném akva...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2010 09:59 Muž filipsi [1295] – Re: johnax
Nez to vsechno prectes a nastudujes, podotknul bych jeste jednu vec - nez se budes poustet do jakekoli upravy vody, bud si opravdu jisty, ze cis, co delas. Bez toho upravami spise rybam uskodis, nez pomuzes (napr. pokud se snazis nejakym zpusobem - Phminus - upravit Ph presne pro ne). Vetsina ryb je pomerne tolerantni jak ke tvrdosti, tak Ph vody (te bezne, co tece z kohoutku).
V pripade tvrde vody je nejlepe pouzit reverzni osmozu, pro snizovani Ph rozumne aplikovat co2 (i rostliny budou mit radost). Ale i o tom dost veci precist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 09:42 johnax – Děkuji za rady
Díky moc všem za rady, zítra jdu koupit rychlerostoucí rostliny,umělé asi rovnou vyházím z akvária a změřím NO2 a další. Ryby mám v plánu nakoupit nejdříve na konci února nebo začátkem března, nyní jsou podmínky pro převoz a adaptaci ryb do nového prostředí přece jen špatné.
Akorát se bojím, že voda z vodovodu bude krom vysokého pH ještě vysoce tvrdá, takže jsem zvědavý, jak si s úpravou vody poradím :-|
Kdyby něco, alespoň vím, že na tomto fóru mi kdekdo poradí. Ještě jednou díky všem za vstřícnost hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 21:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: johnax
klasicke zacatky
1) spatny zabeh akvarka, bez zivych kytek (zabeh aspon 14dni) viz např. rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
2) nepisete jake hodnoty vody mate... pri zabehu je treba hlidat hlavne cpavek a NO2
3) pokud mate tvrdou vodu tak se pH meni dost spatne
neco o chemismu vody a jake jsou moznosti upravy vody najdete treba zde maniakva.sweb.cz/…

4) nejste prvni kdo si pri nakupu novych ryb pritahl nejakou nemoc..... jinymy slovy ryby jiz mohly byt nemocne, pripadne nasledkem stresu...

takze nekolikrat denne menit az 50% vody, pridat rychlerostouci rostliny, merit NO2 - jakmile jsou nemeritelne tak se rozbehl dusikovej kolobeh a muzete prejit na normalni frakvenci vymeny vody

co se tyce nemoci tak to Vam neporadim

skoda tech ryb... achjo

a jeste jeden odkaz pri inspiraci a pouceni www.klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2010 20:10 Muž Yirka [9126] – Re: johnax
Odpověď je poměrně jednoduchá a pro tebe bude asi překvapující. Všechno špatně. Doporučuji začít zcela znovu, a před tím počíst:http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 19:57 johnax – Prosím Vás, poraďte:(
Ahoj všichni akvaristi.Před dvěma týdny jsem si založil nové 120ti litrové akvárko.Pečlivě jsem vypral štěrk, akvárium vydrhnul a opláchl, zasadil rostliny(prozatím umělé), napustil a nechal týden odstát vodu s běžícím filtrem a aquatanem a nitrivcem atp. Poté jsem (a teď mě neukamenujte) koupil 20 rybiček (5 Teter černých, 10 Neonek obecných, a po 5ti další dva druhy Teter) a ihned, když jsem je donesl domů jsem dal "pytlík" s rybičkami do vody a nechal cca půl hodiny, ať se přizpůsobí teplotě(24stupňů). Ihned první den mi umřely 2 rybičky(Neonky). Zjistil jsem, že jsem idiot, protože jsem si nezměřil pH, takže to bylo tím. Koupil jsem si z obchodu přípravek pH minus a i když jsem nalil do akvária postupně celých 100 ml (je to na 4 aplikace takže 4 dny), pH se mi nijak rapidně nezmenšilo. Ale to je teprve první problém.
Druhý problém je, že mi postupně rybičky umíraly a mám jich jen 5!!! A nevím, čím to je...nejdříve jsem myslel, že se navzájem požírají, díky jakoby "roztřepeným" koncům ocasních ploutví, ale u bíložravců je to snad nesmysl. Nevíte, čím může být způsobená taková věc? ROZTŘEPENÉ KONCE OCASNÍCH PLOUTVÍ sad Netuším, co to může být...že by BAKTERIÁLNÍ ROZPAD PLOUTVÍ??? Jenže kde by se tam ta bakterie vzala? Jsem v koncích, prosím Vás, PORAĎTE sad sad sad Děkuji předem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2009 17:44 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Já bych to viděl na dusičnany. Těch ryb je tam jak v konzervě a i když sem tam něco málo vody se vymění, tak část dusičnanů zůstane a další se během chvilky díky velkému počtu ryb (hlavně živorodek, hnojičů) je nejen na původní hodnotě, ale i o něco málo vyšší. Chtělo by je změřit.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 13:33 karpek – Re: Crystal87
ahoj jednak jak říkají kolegové je to přerybněné a i ve 20l akva se musí mněnit třetina vody za čerstvou jako i u ostatních akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2009 13:27 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Manželovi doporučuji přečíst si třeba: rybicky.net/rady/kolik-rybicek-si-mohu-dat-do-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 13:24 Crystal87 – Re: Marri
no měl jich tam ještě víc a všechno bylo ok a ted najednou tohle...nevím no.Ale on jako chlap si ode mě nenechá poradit prý jich tam moc nemá a tečka ;-) uvidíme ted si chci přivést od známého akva 54l a tohle malé si chci nechat jako vytírací tak snad rybky vydrží ještě pár dní!Ale vrtá mi to hlavou zvlášt když mně v tom velkém se nic neděje a přitom je v obou vše stejné ale v tom malém musí být něco špatně už jen kvůli tomu že tam měl manža na pár dní black molly a ty tam fakt strádaly jen polehávaly stejně jako ted ta mečovka a předtím ty ostatní a jakmile jsem je dala k sobě tak se vzpamatovaly a jsou v pořádku nechápu no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2009 13:24 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Crystal87 napsala: je to manžela akvárko prý měřil a je to ok
má tam pár bet 4 neonky 3 rasbory pár mečovek jednoho ancistruse a pár malinkých pancéřníčků a jednu platu.Nemá tam toho náhodou moc?Já si myslím že jo ale on tvrdí že ne


Na 20 litrů je toho požehnaně. Jak dlouho je akva založené? Co jste měřili za parametry?
Nechala bych v akva párek bet a možná ty pancíky. Všechno ostatní bych dala pryč. Pokud máte zaběhnutý filtr, neměl by být problém v krátkém čase rozběhnout akva znovu.
Nebo bych vyndala osádku krom těch bet a pancíků a pak uvidíš... V každém případě, je to strašně přerybněné. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 12:54 Marri – Re: Crystal87
Nooo, má tam toho hodně... To máš 15 ryb ve 20l, ne zrovna malých, ale proč hynou, to ti neporadím, jestli je to kvůli tomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 12:48 Crystal87 – Re: Marri
je to manžela akvárko prý měřil a je to ok
má tam pár bet 4 neonky 3 rasbory pár mečovek jednoho ancistruse a pár malinkých pancéřníčků a jednu platu.Nemá tam toho náhodou moc?Já si myslím že jo ale on tvrdí že ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 12:17 Marri – Re: Crystal87
Co máš za rybky v té dvacítce a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 12:14 Polux – Re: Crystal87
tak jestli tam mas bety tak ta ti vydrzi ve sklenici od okurek nez to znova zalozis.Jo jasne ze kuli necemu to je ale preventivne vse vydesinfikuj a mas klid.Jak rikam 20L je male.Merila si dusitany atd ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 11:49 Crystal87 – Re: Polux
No a kam mám dát asi ty rybičky?vzhledem k tomu že v obou jsou betáci tak nechci riskovat že se okoušou a přecemusí být nějaký důvod proč tomu tak je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 11:32 Crystal87 – Nevím co s tím
Ahojky hledala jsem ale nenašla tak to zkusím tady snad někdo poradí.Máme zatím 2 akvárka jedno 20l a druhé 112l menší bylo založené o měsíc dřív,Vše bylo v pořádku ale poslední dobou nám v tom malém umírají jedna rybka za druhou:(Žádné nemoci jsem si nevšimla.Všechny rybičky vypadají normálně i se tak chovají a pak vždy z ničehonic jedna ráno jen polehává a k večeru umře:((někdy jí to trvá i dva dni)Všechny hodnoty jsou v pořádku ,dno je stejné jako ve velkém ,krmení dáváme taky stejné ,rybičky co jsou v malém mám i ve velkém a tam je vše v pořádku.nevíte čím by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 00:29 Žena Danila [4489] - Sumci
paja napsal: přerybněno asi není, mám cca 12 rybek, z toho jedna v těžké křeči

Nemůžu si pomoct, ale na 31 litrů se mi to zdá moc, do jedné své 27 l nádržky mám max. 2 ancíky a jednu dvě betty a mám dojem že je to až až. Malý akvárka se strašně špatně udržují v rozumné rovnováze, ale to už asi víš:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2008 19:47 Žena bucliik [99]
a krmit jen opatrně a po malých troškách, aby se vločky( pokud jimi krmíš) nedostávaly moc na dno, budou tam hnít a to akvárku moc dobře neudělá ;-) koukni na ty články, fakt jsou krásný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 19:39 Muž Yirka [9126] – Re: paja
Teplou vodou zabiješ vše užitečné ve filtru, četla jsi něco o zakládání a údržbě nádrže? Dožeň to!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2008 19:37 Žena bucliik [99]
;-) to bud taky troška do mlýna. mrkni na moc krásnej článek tady na stránkách o základech akvaristiky. dočteš se tam o bakteriích, které žijí ve filtru a pomáhají čistit akvárko, tvoří se docela dlouho a je potřeba být na ně hodný :-) tím, že je propereš chlorovanou vodou a ještě teplou je vyzabíjíš a akvárko tak v podstatě zakládáš od znova.
ty bakterie jsou tmavé barvy- často ta hnědá voda co teče z houby budou asi ony, filtrační hmota nemá být úplně čistá.
filtr se pere jen jednou za čas ve vodě odsáté z akvárka a jen jemně ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 19:30 paja – Re: bucliik
aha, no tak to me nenapadlo ani resit v jake vode ho mam prat. Normalne v teple z kouhoutku, vodu menim tak ctvrtku tydne, nekdy za 10 dni nebo tak, nemam pravidelne intervaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 18:40 Žena bucliik [99]
a co údržba akvárka? jak často, v jaké vodě pereš filtr, jak často? :-) výměna vody?
kdyby jsi měl/a fotečku tak by se určitě lépe radilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 18:38 paja
K tomu vybaveni, mam 7 rostlinek, na dne sterk a jemny bily pisek, plus nejake dekorace - korab lodi a 3 mensi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 18:32 paja – Re: PentueR
no jako zacatecnik jsem na to sama pochopitelne neprisla, ale asi to tomu tak byla, pancernicci to prestali delat...a zahadny pripravek to nebyl, jednalo se o aguatan a toxivec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 18:30 paja – Re: navik
přerybněno asi není, mám cca 12 rybek, z toho jedna v těžké křeči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 14:45 Muž navik [908] - Sumci
paja napsal: ...začaly znovu rybky chcípat, nejdříve bez příčiny, pak se objevily zelené řasy...

Mohu Vás jen ujistit, že zelené řasy nejsou příčinou umírání rybek, mohou být důsledkem přílišného zatížení odpadními látkami, jak jsem uvedl v prvním příspěvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 14:41 Muž PentueR [256] – Re: paja
Gratuluju - od oka zjistit těžké kovy a ještě je zlikvidovat kouzelným přípravkem...

Popiš co všechno máš v akva (jaké kameny, písek, dekorace atp.), jaké má parametry voda kterou používáš a jak se o akva staráš... jinak ti těžko někdo poradí.


EDIT: ups...pozdě...


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2008 14:40 Žena Archa [14] - Živorodky – prestuduj
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…

Zrejme sa jedná o otravu NO2 X-) Chcelo by to testy na NO2 a zmerat, koncentrácia od 1 mg na liter je pre rybky prudko jedovatá s následkom smrti. Hodnota NO2 v dobre zabehnutom akváriu je permanentne 0,00 mg na liter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 14:40 Muž navik [908] - Sumci – Re: paja
Pomohly by bližší informace - doba založení a výskytu problémů, hustota a doba osazení rybkama, hustota osazená akvária rostlinkami (a jakými).
Dá se odhadnout otrava dusíkatými látkami (vážou se na hemoglobin - který přenáší kyslík od žaber do tělních tkání - a blokují jej a fyziologicky dochází k dušení ryb). Tento jev je nezřídka doprovázen bakteriálním rozvojem za vzniku plynů v těle - to je to obracení rybek bříškem vzhůru a ztátě rovnováhy a schopnosti normálně plavat - bývá doprovázeno i změnou barvy (ztmavnutí koncové/přední části těla).
Teď můžete pomoci intenzivnějším vzduchováním omezením podávání krmiva a hlavně pravidelnou denní výměnou cca 30% vody za čerstvou odstátou.
Bohužel tedy zapříčiněno špatným zabíháním či údržbou akvária (tedy Vámi) - v malém akváriu je udržení stability náročnější a dle popisu odhaduji, že bude akvárium přerybněno (NEONKY, TETRY ČERVENOÚSTÉ, PANCÍŘNÍČCI, ....? počty kusů :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 14:21 kvang1 – Re: paja
z tohoto se neda presne urcit co by to mohlo byt......jak dlouho si nechala akva zabehnout respektive po jake dobe jsi tam dala rybky????jakou mas vodu??kolik mas rostlinek a pod???jake krmeni pouzivas je toho dodt a dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 14:15 paja – Potřebuji poradit s permanentním úbytkem ryb
Dobrý den, potřebovala bych poradit, protože ja jsem úplně v koncích. Založila jsem si malé akvárko (31 l), mám vnitřní filtr, vzduchování, ale již od prvopočátku mi chcípají rybky. Vystřídala jsem snad všechny nemoci, nevím co pořád dělám špatně. Bez zjevné příčiny mi po založení začaly umírat neonky. Pak se některé tak divně klepaly a byly u vzduchování. Pancéřníčci se jezdili nadechovat nad hladinu, tak jsem zjistila, že jsou to nejspíše těžké kovy, aplikovala jsem přípravky a bylo to v pořádku. Pak přišla krupička, kterou jsem také vyléčila. Nevím proč, ale teď mi najednou začaly znovu rybky chcípat, nejdříve bez příčiny, pak se objevily zelené řasy a teď mi rybky plavou břichem vzhůru, točí se kolem vlastní osy, proud vzduchování a filtru je odnáší pryč, ale pořád žijí. A tetry červenoústé mají někdy hlavičky úplně bílé a jindy normálně červené. A také ty rybky někdy stojí úplně kolmo. Nevíte co někdo co s tím prosím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 13:30 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: rostic
Jsem rad ze jsi jeden z mala kterej misto aby se s nama zacal nesmyslne hadat si radsi opravdu neco precte a uzna chybu ;-)
Verim ze od ted se budou mit ryby u tebe uz dobre ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 13:21 rostic
Jo jo máte pravdu.Sice jsem věnoval několik hodin co a jak ale ne takhle podstatných věcí..., ale jak koukám na ty vaše odkazy tak to jsem opravdu nečetl a uvědomuju si hodně chyb... :-(. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.10.2008 21:47 R Muž Mrakoplash [1776]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.10.2008 21:35 Muž Yirka [9126] – Re: Rostic
Všechno špatně: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 21:34 Rostic – Uhyn
Ahoj.Potřebuji poradit.Asi před 20 dny jsem si pořídil akvárium (120l).Napustil jsem vodu,zasadil rostliny a nechal asi 3 dny v provozu bez ryb.Potom jsem pořídil jednu bojovnici,šest neonek obecných,pět black molly,čtyři mečovky vídeňské a dvě skaláry amozonské.Skaláry se stále drželi jen u filtru,po nádrži plavaly jen zřídka a po dvou dnech jsem je lovil mrtvé.Další den jsem si tedy koupil čtyři nové a bylo to úplně to samé:od filtru se vůbec nevzdalovali..neplavaly a druhý den jsem je zase lovil mrtvé:-( .Další den zemřeli i ty black molly.Nic už jsem pak radši nedokupoval a rád bych věděl co může být příčinou.Předem děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2008 23:05 Muž navik [908] - Sumci – Re: Páska
V minulosti to mohlo projít z více důvodů, důležité j si uvědomit, že pečlivým vyčištěním dna, akvárka i filtru jsi odstranil užitečné bakterie, přesazením rostlinky přerušily asimilaci a tím spotřebu odpadních látek a vrácení ryb v počtu "větším než přimeřeném" to rozbořený systém akvárka nemohl unést a došlo k otravě ryb (či snaze se této otravě vyhnout).
JE TŘEBA SI UVĚDOMIT, ŽE "PEČLIVÉ VYČIŠTĚNÍ AKVÁRKA" = JEHO ZNOVUZALOŽENÍ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2008 22:57 Žena bucliik [99]
To zařasení nebude taky určitě v pořádku- to se stává při přemíře živin. Tvoje rybky udělají mnoho nepořádku, mají nedokonalé trávení, z toho řasa.....stačí juknout na témata jak likvidovat řasu ;-) znovuzaložení kolikrát ani nepomůže a zatemnění taky ne( to se hodí spíš na sinici, ale ani tam nevyřeší příčinu)
úplně vyčištění je veliký zásah do akvárka, příště bude lepší trošku to pozjišťovat dopředu a tomuhle předejít
ať už se jen daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 22:54 Páska – Re:
Neříkal jsem, že si nepřipouštím, že jsem udělal chybu. Jenom říkám, že už jsem to v minulosti párkrát udělal a nikdy se nic takového nestalo. Tak jestli nemůže být chyba třeba v něčem jiném. Třeba v nových rostlinách nebo dnu nebo tak. A ty ryby mají fakt 2-3 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 22:43 Muž navik [908] - Sumci – Re: Horác
palec ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262?od=1701