Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 12:00 Muž AGASSI [5]
Hmmm nevim jak bych zvladal cistit kazdy mesic 300l akva metodou jak popisuje terzka.

Asi bych se z toho......

Terzko asi mas male akva ,ale stejne je to zpusob spatny . Musis mit hodne problemu to udrzet v chodu timto zpusobem .
Procti neco a nech to behat samo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2010 11:54 Žena Sirah [11]
kdysi, kdyz jsem zacinala, tak jsem mela jednu ubohou salatovou knizecku od taty, jinak nic...
Ale v dnesni dobe? Kdyz je net zavalen informacemi? Je preci normalni si nastudovat co a jak...potom teprve jednat. Jej, kolik me se libilo rybicek...skalary, tercovci nebo malawi...ale proste pro ne nemam podminky a tim to pro me hasne. Vetsi akva jsem si do pokoje dovolit nemohla a tak v nem mam to, co tam muze zit spokojene a ja jsem taky spokojena.
Jiste jsem kdysi udelala spoustu chyb, ale jednak jsem byla decko a jednak jsem nemela kde cerpat informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:47 Vája – nevzdávejte to, přátelé
Třeba si někdo dělá legraci, třeba jen prostě neví. Každému začínajícímu říkám, že to není žádná legrace a oni nevěří. Pak se přesvědčí sami a teprve přijdou. Samozřejmě to znamená řadu zbytečně uhynulých ryb. Lidé jsou už mnohdy takoví - obecně si myslí, že zvířata vydrží všechno. Navíc je o tom ráda přesvědčí řada obchodníků, podle kterých mohou být pohromadě úplně všechny druhy ryb. Oni samozřejmě vědí, že to tak není, kšeft je kšeft. Některým z nás to možná přijde jako legrace, ale výše uvedeným způsobem čistí akva velké množství lidí. Ano, i o tom Savu už jsem slyšel vícekrát. Je to o nervy, já vím. Ale - nevzdávejte to, přátelé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2010 10:46 Žena Sirah [11]
ja mam spis pocit, ze nekteri sem chodi proto, ze se nudi a tak si delaji prcu z ostatnich...protoze tohle mi fakt hlava nebere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.04.2010 10:42 Muž Yirka [9126] – Re: Terzka
Anonyme, Tome, Radime, Pantere, Hafane, Jarku, Josefe, Pájo, Terezko, Terzko.

Už jen výčet tvých nicků napovídá že se ti asi nechce respektovat předchozí rady a tak se ptáš pod stále novými na pochopitelné problémy. Byly tu uvedeny nějaké linky, kde jsou popsány všechny zásady, které ti pomohou tvé problémy vyřešit. Pokud je nemíníš respektovat, nemá cenu aby ostatní ztáceli svůj čas radami, které nejsou respektovány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 08:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – vsici
Neco podobnyho jsem slysel od jedny uklizecky, ale ta navic vsecko desinfikovala savem! Pak se divila ze ji vsecko skapalo! Tak jsem ji dal pulhodinovou prednasku, predal ji par publikaci od Sery a JBL s tim ze ma preskakovat tu chemii a upozornil jsem ji na par veci co by mela delat jinak nez v prirucce. Od ty doby byla spokojenou akvaristkou.

Videl bych to na zanedbanou osvetu obycejnych lidi, kdyby ji ten prodejce dal do ruky aspon par prirucek jak se o akvarko starat, tak by tam lila nejakou tu chemii, ale rozhodne by necistila akvarko pomoci Sava! A tokovej nezodpovednej prodejce si pak mne ruce a s radosti prodava temuz cloveku furt nove ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:51 Muž PetrS [4] – Re: Terzka
Naskyta se jeste jedno vysvetleni: Jsi tak mlada,ze neumis cist a nekdo to za Tebe pise. Jinak uz nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:47 Muž karelpavel [18] – Re: Linduš
Spíš stručněji - Terzka ,založ si profil a prezentaci nádrže X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:45 Žena Linduš [166] – Re: Terzka
prosímtě, jen tak ze zvědavosti....
jak dlouho máš akvárko, jak je velké, jak často ho "čistíš" a jak ti rostou kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.04.2010 23:43 Žena Linduš [166] – Re: Terzka
tak tohle není čištění, ale neustále se opakující zakládání akvárka + stresování ryb odchytem a skladováním v malém prostoru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2010 23:41 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Terzka
Tohle by tu chtělo "zarámovat" jako motto! :) (Jak se to nemá dělat...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2010 23:39 Terzka – Re: Linduš
Já čistím rybky tak, že bylovím ryby do té sklenice ve které je voda z akvária, vypustím z akvárka vodu, do lavoru vyberu štěrk a ten sprchou ve vaně properu dokud z něj neteče tak špinavá voda, pak vyčistím stěny akvária od řas, vymyju ho, nasypu propraný štěrk, zavedu vzduchovací kamínky, vyčištěný filtr, topítko, napůstím 5cm vody, nasadím rostlinky a doleju vodu z kohoutku tak aby teplota byla taková jakou ryby mají při běžném provozu...vodu z kohoutku není třeba upravovat, máme pH6,6, tvrdost 6°dGH...ryby pak se sklenicí umístím do akvária aby se teploty vyrovnaly a pak je vypustím do nádrže ven ze sklenice...přikryju krycím sklem, dám osvětlení a hotovo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:27 Žena Linduš [166] – Re: Terezka
proč jsi rybky vyndavala?
čištěním akvárka se rozumí: výměna části vody, odkalení, popř. odrbání řasy ze skla, či dekorace a kdyžtak vyčištění filtru ve vodě z akvárka.
počet a skladba ryb ve třech litrech...hm...chtělo by to fotku :-D :-(
asi to bude mimo téma, ale připomělo mi to "článek v časopisu"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2010 23:20 Muž filipsi [1295] – Re: Terezka
Uz toho padlo hodne, otazka je, proc je vubec na cisteni vyndavas a jak to cistis?
Treba pomuze trocha cteni:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…...
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:16 Muž karelpavel [18] – Re: PetrS
Ty ryby měli šok jen když byli tam kde byli normálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:13 S Muž invalida [3881] – Re: karelpavel
Jasně máš pravdu..ale je tu spousta témat dokola protichůdně zbytečně..hledánínpak unaví...jo chyba se stala velká ale neznechutte prosím nové rybkaře....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:12 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Terezka
A co za vodu bolo v tej flasi? Rovnaka ako v akvariu, alebo cerstvo napustena z vodovodu? Lebo rybky mohli dostat tepelny alebo chemicky sok (napr. prilis chladna voda, alebo prilis odlisne parametre vody v akva a vo flasi).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:08 Muž karelpavel [18] – Re: invalida
Jóóó to je pravda, ale ... jak píšeš - po přečtení alespoň článků o zakládání by to takhle nedopadlo ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:06 S Muž invalida [3881] – Re: karelpavel
Něco načti...ale i my sme chybovali... :) držím kolíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:04 Muž karelpavel [18] – Re: Terezka
Proč máš vůbec takovou sestavu ryb !!!!! když ani nevíš základní věci ! no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:02 S Muž invalida [3881]
Málo vody málo vzduchu..terči náchylní...moc ryb na málo vody...jo a občas po vsi jen do sklenice rybku krevetku darovat nosím...špatně vymytá taky problem...mám pár půlhodinu vyvařenejch a beru si je z5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2010 22:31 Žena bluedream [245] – Re: Terezka
Do 3l sklenice tolik ryb coze ? Max. na pár krevetek. Na rybky je opravdu lepší kýbl. A proč vlastně dáváš rybky při čištění ven z akva???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:28 Muž PetrS [4]
To se Ti tam veslo? Ale bez vody ne? :-D
TO takhle nemuzes. V tom uplne nejhorsim pripade je dej alespon do 10 l kyble. Ovsem jen opravdu na velice kratkou dobu a dej jim i filtr z akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:25 Terezka – Úhyn ryb při čištění
Dnes jsem čistila akvárium ve kterém jsem měla čichavce, mečovku, tři 4cm terčovce, dvě parmičky čtyřpruhé, pancéřníčky a ancistrusy...rybky jsem vylovila do 3litrové sklenice od okurek a během půl hodiny byli dva terčovci na dně mrtví a obě parmičky čytřpruhé taky...kdysi se mi to stalo i s neonkama červenýma, uhynuly mi asi tři neonky...
Myslíte že rybky se za půl hodiny udusily nebo proč to z ničeho nic uhynulo? V akváriu se jim velice pěkně dařilo i terčovci byli zdraví.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 11:10 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: tibor
Nedávaj nám otázku na otázku..chceš pomocť? chceš!..tak opiš nam čo najpresnejšie všetko čo sme ti písali a mi ti dame nejaký návod ako to dať do poriadku..inak to nema zmysel ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 10:14 tibor – ....
Koľko mám teda nechať odstáť vodu z vodovodu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 06:41 weishauplik
Potřebujeme informace o akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 06:13 Muž deCORF.OBRAEN [220]
tibor napsal: akvárium aj z rybyckami som dostal od jedného zanámeho ...
tibor napsal :"a chcem povedať že to nieje moje akvárium .. ja sa pýtam za svojho uja ... " coze tak je to tvoje akvárium alebo si z nás strieľaš?Radi ti pomožeme ale nereaguješ poriadne na to čo potrebujeme detailne vedieť,nevidím problém opísať cele akva do podrobna a aj popis presne čo a ako si robil... tone a nemusíš sa hambiť klľudne sa priznať či je alebo nieje to tvoje akvarko a tvoja chyba ,lebo si písal , že si menil vodu ( v ujovom akváriu ) a asi si to prehnal a teraz sa tvoj "ujo" nás pýta ako má pokračovať v tvojom mene coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 22:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: tibor
tedka premyslim ze kdyz jsi vymenil komplet vodu a nasypal tam ty sejrajty mozna by bylo nejucinejsi vymenit opet komplet vodu (aby jsi se zbavil ty skalice) a dalsi dny cca 2x denne az 50% vody nez klesnou NO2 na nulu (coz znaci ze se nastartoval cyklus dusiku), no2 se vaze na krevni barvivo ryb a pak se dusi!!, proto ta vymena vody a proto nepomuze vzduchovani
jake filtry mate.. vetsinou staci je jeden.... nejednodusi je kostka biomolitanu prislusne velikosti s cerpaci hlavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2010 22:17 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: tibor
Léčíš ryby tímhle sajrajtem a ani nevíš co jim je to je paráda.Pokud se snaží ancistrus vyskočit z akvárka musí to bejt řádnej koktejl svinstva ve kterým plave.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 22:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: tibor
1) nikdy se nemeni cela voda!!!!!!!!!!!!!!!
2) pokud filtr nebezi nejakou dobu odumiraji dulezite bakterie odbouravajici dusicnany a dusitany
3) tou chemii jsi to dorazil! (nepisesh jake davkovani), skalici jsi pravdepodobne zabil vsecky bezobratle (nikdy by me nenapadlo ji tam davat)
4) nekolikrat denne men 50% objemu vody a hlavne nepridavej zadnou chemii!

rozepis se podrobne o tom "predani od znameho"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 22:03 tibor – ..
este raz opakujem ,.. ked som tam dal chémiu nezomrela ani jena .. akvárium má 112 litrov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 22:02 tibor – ...
akvárium aj z rybyckami som dostal od jedného zanámeho ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 22:01 švíco – Re: tibor
Jak je akvárium velké? Závojnatky nejsou moc čistotné rybky a do akvária moc nepatří... jde taky o počty ryb! Kolik od každého druhu jich tam je? Nejdřív ti beztak začaly chcípat na otravu dusitany a potom si jim "pomohl" skalicí... A provozovat podobnou "hrůzu" s plastovými rostlinkami je přinejmenším...mno škoda mluvit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 22:00 tibor – ...
a chcem povedať že to nieje moje akvárium .. ja sa pýtam za svojho uja ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 21:58 tibor – ...
v akváriu sú sumceky , prísavníky a závojnatky . na dne sú kamene . sú tam vačšinou umelé rastliny . mám tam 2 filtre a jeden kamen na bublinky .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 21:57 švíco – Re: tibor
Měl bys v zájmu všeho odpovídat všem na otázky, jinak ti nikdo nepomůže a hlavně než cokoliv uděláš, tak se zeptej (nelij tam žádnou chemii !!!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 21:54 Muž Yirka [9126] – Re: tibor
Kolega Moucha ti položil nějaké otázky. Uvědom si, že pokud je nezodpovíš nikdo ti nemůže kloudně poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 21:50 tibor – ...
vodu sme vymenili celú ... a ryby zdochli este pred tou chémiou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 21:41 S Muž invalida [3881] – Re: tibor
To neumíš číst?????? Ryby nemůžou odejít...Že se nestydíš... rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 21:40 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: tibor
kolik vody ste vymenili? s tou chemii jsi to totalne pos..!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 20:45 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: janmacu
teraz už je asi neskoro..človek by mu aj poradil ale ako??..ako píše "Moucha"..čo opraviť ked nevieme čo tam ma :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 20:41 Muž janmacu [18]
jestli to akva bylo založeno před pár dny a ještě tam dáváš chemiji ,tak se nediv,to se stává ,že ti vše odejde,najdi si tady na foru ,jak založit nové akva,at se příště vyhneš začátečnickým chybám X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 20:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: hrrdf
tak odpoved na me otazky.... jinak med je docelaslusnej jed.... treba tou chemii jim jeste pritezujesh.... vzdy je dulezite vedet opravdu proc a co do akva pridavash...

pokud lapaji po vzduchu tak se dusi... napis JAKY RYBY mash jak je dlouho akva zalozeny, kolik jsi tam dal ty chmeie a jaky mash objem!!!! chce neumime vestit.... to je jako by jsi volal do servisu ze ti auto nejde a chtel aby ti poradili jak udelat aby jelo aniz by jsi jim odpovedel na otazky!!! tak se prober a napis doplnujici info
protoze to mouhou byt dusitany... ci jina otrava! a to jde o minuty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 20:36 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: tibor
..hrrdf ??..zmena nicku?... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 20:33 Žena basa1313 [18] - Parmičky – re:hrrdf
neviem ci uzivas lieky aj ked nie si chory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 20:32 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: hrrdf
Duvod muze byt prave ta chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2010 20:30 hrrdf
Davam tam chemii pro ryby a porad zdechají. proč??? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 20:26 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: tibor
Ako píše "Moucha"..daj viac info.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 19:09 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: tibor
ja uz se uplne desim, ze jste menili tu vodu komplet, to se pak neni cemu divit. chemii tam necpete, pokud to nema duvod.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262?od=1601