Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 12:54 Žena Turbínka [2558] Re: Renča
Když už si proplachovala dno, nebála bych se nyní vodu měnit o něčo častěji než jednou týdně, ostatně jak píše Designer. A poučení pro příště: Ryby v dobře fungujícím akváriu vydrží klidně 14 dní (i déle) nebaštit. A pokud bys trvala na krmemí od maminky - připrav ji přesně denní dávku krmiva třeba do obalu od bonboniery nebo do jiných malých kalíšků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 11:27 Renča Re: romant
JJ vodu jsem vyměnila úplně od základu propláchla dno....znovu dala flordepot nebo jak se to píše pod květiny :) ...a tak se jenom bojim jestli jim něco není protože mi přijdou nějaký prostě dravý no :) tak snad se dají dohromady...jinak vodu jim poctivě měním každý týden jednu třetinu, ale odjela jsem na dovolenou a maminka mi krmila ryby a trošku víc jim tam toho sypala a ta voda se uplně celá nějak zkazila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 09:36 R Muž romant [27987] Re: Renča
Jj, čerstvá voda, s nízkým obsahem škodlivých N látek ta dělá divy. ;-) A proto bych výměny vody rozhodně nepodceňoval a činil takto v min. objemu 1/3 akva min. 1x týdně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 09:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Renča
Ryby jsi (pri)otravila a ted dostaly cistou vodu, tak je jim dobre. Pokud jsi to vzala uplne od zakladu (vcetne proprani dna), chce to ted casteji menit vodu, protoze musi zase nabehnout nitrifikace, aby sis znovu ryby neotravila cpavkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 09:00 Renča – Překrmení akvária
,Ahoj, potřebovala bych radu. Měla jsem překrmené akvárium (tedy na dně bylo spousta neodstraněné potravy) a akvárium mi uplně celé zčervenalo bylo oslizlé a umřelo mi pár rybiček. Teď jsem vodu květiny, vše vydrhla od základu a vrátila jsem zpět ryby a přijde mi, že jsou teď moc akční, pořád se všechny mezi sebou dřáždí, klidní krunýřovci, kteří o sobě ve vodě ani nevěděli se teď mi přijde perou? Je to normální? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 23:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: volhpe1
Lóriny se umí taky pěkně servat , nepozoroval jsi někdy potyčky v akva ?
třeba při krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 22:58 S Muž invalida [3881]
Tohle sem u Lorikárky v životě neslyšel. Ale nemusím slyšet všechno. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 22:03 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: MonterMonty
Je to krunýřovec jehlicovitý X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 19:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: volhpe1
Otázka zněla , co je krunýřovec americký, o takovém jsem ještě neslyšel ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 18:29 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: invalida
Právě je odolnější jeden který je už od založení akvária ten sp. gold + jsem dokoupil amerického před půl rokem a ten se taky adaptoval, ale jiní vždy uhynou ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 13:02 S Muž invalida [3881] Re: volhpe1
Co je krunýřovec americký? Je divný že jeden přežívá...Máš ty doplňující ryby z jednoho zdroje? Může jít o stav nějaký spící choroby pro kterou je změna (stres ) starujícím faktorem ale spíš bych se přiklonil k nevyhovujícím podmínkám a jednomu odolnějšímu kousku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 11:50 Muž volhpe1 [41] - Tetry
Mám celkově problém s úhynem krunýřovců nevíte čím to může být? Pořád mi tam žije jen jeden a je spokojený, ale jakmile dám do akva jiného do dvou měsíců uhyne :-( Podařilo se mi do akva umístit před půl rokem i amerického krunýřovce a žije X-) nevím čím to může být díky za rady jinak vodu měním pravidelně a o akva se starám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.07.2014 10:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lukys
Ja to trosku zjednodusim.

Ryby na nemoci vetsinou neodchazeji tak, ze by byly vsechny pryc za pouhe 4 dny a to jeste bez nejakych zjevnych priznaku.

Ryby to zaroven (nebo v rychlem sledu) odnesou pri nejake otrave, teplote, pH, udusi se atp., ale ne z duvodu nemoci, protoze ta je vetsinou pro kazdou rybu individualni na dobu preziti dle jejiho stavu, kdy ji sama chyti, jak ji dokaze odolavat atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 10:09 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Přijde na to, kolik přesně se myslí slovem "trochu." :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 18:21 R Muž romant [27987] Re: Danila
Pakárna? Možná. :) K ničemu? To sotva. :) Ale myslím si že ti rozumím, že je to léčba následků a chce to odhalit onu příčinu, aby to fungovalo jak má jenom s jednotýdenním vyvětráním. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 17:29 Žena Danila [4489] - SumciRe: romant
Mražený nitěnky nemusí být eklhaft, ale pokud byly nekvalitní, možný to je:-)Spíš bych to viděla na zanedbání odkalování.Měnit denně trochu vody je 1) pakárna 2) většinou k ničemu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 16:29 lukys Re: romant
Ok díky, snad bude líp..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 16:25 R Muž romant [27987] Re: lukys
Mražený nítěnky, to je pěkněj eklhaft, předpokládám že úhyny začaly potom, co bylo kvo zakrmeno těma nítěma. Dno bych řádně odkalil a tu vodu měnil teď častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 16:22 lukys Re: romant
Je pravda, že odkalování jsem moc pozornosti nedal. Výměna vody tak třetina jednou za týden. Krmení mám www.mondoanimaleshop.it/… Ještě jsem jim sem tam dal mražený nítěnky.Čištění filtru zatím jednou ve vodě z akvária ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 16:14 lukys Re: Danila
Neonky jsem měl právě jako první a to ještě v předešlém akváriu. Voda byla odstátá víc asi no, ale 2 měsíce bez problému a najednou z ničeho nic :( Teď jsem někde četl, že mám měnit trochu vody denně tak uvidíme..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 16:08 R Muž romant [27987] Re: lukys
Co údržba, odkalování, čištění filtru, nějaký přípravky, třeba proti šnekům, krmení, čím. Ty výměny kolik a jak často? Chtělo by to prezentaci předmětnýho akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 16:05 Žena Danila [4489] - SumciRe: lukys
Nebyly neonky nově koupeny? Nebyla voda odstátá déle, než 12 hodin? Nepřekrmil někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 15:35 lukys – úhyn
Zdravim,
Vím že jsem někde udělal chybu, ale nevím vůbec kde..
Mám akvárko 80LItrů..Voda odstátá. Filtrace vnější, vzduchování i rostliny. V něm jsem měl.. 3x paví očko
2 mečovky
2 nějaké sumečky, ale to nevím přesný název
2 tetry
Neonky 6ks
Mám ho založené cca 2 měsíce. Všechno klapalo, Paví očka se rozmnožila. Část vody jsem měnil. A asi před 4 dny.. To začlo neonkama, postupně pošly všechny.Jediný který mi zbli jsou mečovky, které se zdají v pohodě a ty mladé paví očka které jsou v jiné nádrži.. A ted se bojím nějaké dokupovat protože fakt nevím co jsem udělal špatně.. ne ne Voda 23 stupnu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 22:20 Klaris Re: Horác
palec potlesk No dobře, už mlčim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 22:17 Klaris
JJ, to je fakt, pardon, vždy to chce aspoň nějakýho šnečka. Jen mě kvůli těm rybám mrzej takovýhle hurá akce, kde je vidět, že si začátečník nedělá moc hlavu ze základních zásad. Ale je taky fakt, že jsme takhle začínali skoro všichni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 22:13 cudlis19 Re: Klaris
napsal jsme to špatně neměl jsem odleželých 100 l vody ale asi 20 a do statních jsem daval nějaký přípravek který by měl vodu přizpůsobit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2014 22:09 Muž Horác [3942] Re: Klaris
Klaris napsala: Zajímalo by mě kde si může člověk nechat odležet 100 l vody :) smich :)
když se chce ... všechno jde :o) ... horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 22:07 Muž patamatix [408]
Stačí místo ryb nějaký ty plže na rozběh akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2014 22:06 R Muž romant [27987] Re: Klaris
Až na to, že měsíc, dva bez osazenstva to bude po přidání osazenstva tak trochu obdobnej průser, jako teď. Ono to chce taky trochu ty bakterie krmit a ani tak dlouho čekat nemusí, ono to stejně nikdo tak dlouho nevydrží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 22:03 Klaris – Re: cudlis19
Zajímalo by mě kde si může člověk nechat odležet 100 l vody :) smich :) . Chce to trpělivost. Zařídit akvárium zatím bez ryb, nechat rozjet filtr, dát čas bakteriím pro správnou biologickou rovnováhu. Klidně to nechat bez osazenstva měsíc, dva. S rostlinami je to i bez ryb krásnej pohled. Mezitím se ještě rozhodnout pro ty správné ryby a něco si o nich počíst. Není kam spěchat X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2014 21:15 R Muž romant [27987] Re: cudlis19
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:13 cudlis19
čau prosím o radu koupil jsme si 125L akvarium zasadil jsem rostliny nalil jsem odleželou vodu a vložil ryby mam tam 8 parmiček 1 ancistruse 2 panceřníčky a 4 věčí sumečky a 4 neonky voda byla cca 4 dny dcela zakalená po 10 dnech začaly ryby postupne umírat njedříve 2 parmičky pak 4 neonky ... Voda začíná zapáchat poradte prosim jestly nevíte čím by to mohlo být .? předem děkuji za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:38 katchaber Re: Ičin
Děkuji všem za rady! K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:38 Žena Karnal [196] Re: katchaber
V akvaristice? No, popravdě, v leckteré akvaristice bez uzardění prodají do taková nádrže i krokodýla, hrocha a polární lišku, kdyby je náhodou měli na skladě. A budou tvrdit, jak se k sobě ta zvířátka budou skvěle hodit a jak se jim ve dvaceti litrech bude báječně žít. :-|

Osobně měním ve všech akvárkách třetinu vody po týdnu, přijde mi to lepší, ale když nemám čas, tak 14 dní se to taky asi dá. Ale voda v takovém miniakvárku je vyměněná hned, toho se není třeba bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:37 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: katchaber
Dospělé krevety to zvládnou, mladé sežere. Vodu bych měnil radši každý týden třeba jen 5 litrů. Je to půl kýble, to je tak na 3 minuty práce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:21 katchaber
Teď už něco o zakládání akva vím. V posledních dnech nedělám nic jinýho, než že pročítám různé příspěvky. Klasická chyba začátečníka.. Jen mne mrzí, že jsem při koupi hlásila velikost nádrže i počet ryb, a nikdo s tím neměl problém. A odkašlaly to ryby. A stačí krevetkám měnit 1/3 vody po 14 dnech, nebo je to málo? A co k bettě? Taky můžou krevetky anebo mi je sežere?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:21 jamajcan Re: katchaber
Pokud chceš rybám pomoci,jak uvádíš,tak existují dvě možnosti.Jednu už napsal Ilčín.Přizpůsobit osádku objemu 20l./např.ty krevetky/a druhá,dopřát stávající osádce adekvátní životní prostor,koupí větší nádrže./z ušetřených peněz za léčiva a dokupování dalších ryb,odsouzených ve stávajícím objemu ,ke stejnému osudu/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:11 Žena Karnal [196] Re: katchaber
Takhle, ono to není o náročnosti na čistotu vody, jde tam o poměr toho, co rybka nebo kreveta vyprodukuje kontra množství vody do které to vyprodukuje. Krevetky jsou malinké, když jich dáte do té dvacítky deset, tak si nikdo ani nevšimne že tam jsou, pět pavích oček (a to nemluvě o ostatních rybách, které máte) z té samé vody nadělá v krátké době hnojiště. A umře na otravu - protože v tom hnoji plave, dýchá ho a jí ho.
Ale i tak, ani rybky ani ktevetky nepatří do akvária mladšího jak měsíc. Tomu měsíci po napuštění vody a osázení akvária rostlinkami se říká záběh akvária a je v celku nutný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:11 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: katchaber
Ty krevety neprodukují zdaleka tolik odpadu jako živorodky, které nemají úplně ideální trávení, ale zato mají dokonalý apetit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:06 katchaber Re: Ičin
Moji předchozí reakci už neberte vážně, byla jsem rychlejší než vy, a tak jsem to chtěla více ozřejmit. Děkuji za radu. Vidím, že barevná paví očka nám nejsou souzená. Krevety jsem měla v plánu, jen mám strach, aby nám rovněž neumřely, když jsou tak citlivé na čistotu vody.Díky K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:05 Žena Karnal [196] Re: katchaber
Otrava to bude, do tak málé nádrže ty živorodky, natož ti krunýřovci nepatří (navíc takhle brzy!), pokud tedy nechcete denně lítat s kbelíkem vody.
Jinak ale obecně k otravám, žádná otrava čímkoliv není bez následků, i u lidí jakákoliv sebelehčí otrava (třeba jen jídlem) více či méně poškodí ledviny a/nebo játra. Otravou oslabený organismus pochopitelně bude náchylnější k chorobám. Těžko říct co jim tedy přesne je.

Takže, každý den měnit třetinu vody, v žádném případě nedokupovat další ryby, jen by to situaci zhoršilo, prozatím ničím nekrmit, a poohlídnout se rybkám po větším bejváku. Tak cca od 60 litrů vejš. Nemusí to pomoct, pokud už jsou tou otravou hodně načaté, ale aspoň se nebudou trávit dál. Zlepšete rybkám životní podmínky, i u lidí se to používá jako léčebná metoda a funguje to. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:05 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: katchaber
Ona tím dostane nervová soustava pořádnou pecku a na zdravotním stavu se to dost podepíše a časem se to projeví. Ale opět říkám - to, že se vám podařilo nenaměřit dusitany ještě neznamená, že tam nejsou. Buď jste se trefila do vhodné chvíle nebo máte problém s testem. V takovém objemu ty hodnoty budou opravdu dost kolísat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:01 katchaber Re: Ičin
Otrava dusitany je tedy ireverzibilní? Snažila jsem se o tom něco najít na netu a kdesi jsem četla, že při úpravě vody by se měl stav rybiček po cca 5 dnech začít lepšit. To se ale bohužel jaksi neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 10:58 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: katchaber
V tak malém objemu to bude skákat. Například po krmení může docházet ke skokovému zvýšení. Jinak ty následky otravy dusitany jsou nevratné a kupí se, takže časem ta ryba odchází, i když už by vše bylo v pořádku. Ale jak už sem psal poprvé. V takovém objemu jsou 2 kruýřovci, 2 black molly a pavích oček neudržitelné. Tam by patřila buď ona samotné betta nebo krevety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 10:54 katchaber Re: Ičin
Ale podle testů jsou dusitany neměřitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 10:50 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: katchaber
je to samozřejmě otrava dusitany!! Ve dvaceti litrech by teoreticky mohla fungovat jen ta samotná betta. V kombinaci s živorodkama je to neudržitelný stav a trávit se budou pořád, ať se voda filtruje přes cokoli a mění jak chce často(krom průtočné nádrže)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 10:47 katchaber – úhyn rybiček
Dobrý den, moc, moc prosím o radu. Jsem úplný začátečník. Před cca 1 měsícem jsme pořídíli 20 l akva (shrimp set s filtrem, vzduchováním), topení, rostliny, bettu splendens. Po týdnu jsem dokoupili 2 krunýřovce a 2 gold molly. 10 dnů vše o.k., pak začali rybičky hynout 1 po druhé. Nejprve jsem obviňovala bettu, a tak jsme jí (mu) zřídili vlastní akva a ke zbylé gold molly dokoupily původní osazenstvo. Vše se zdálo o.k., a tak jsme dokoupili paví očka 6 ks. Po cca dalších 10 dnech uhynulo 1. paví očko. Nejprve jsem to sváděla na dusitany - koncentraci jsme měli v té době vysokou (cca 10 mg/l), a tak jsme měnili vodu, doplňovali bakterie, přikoupili rostliny. .Pro jistotu jsem přeléčila všechny eSHa 2000 (3dny na doporučení v akva. obchodě).Po 4-5 dnech a komplet výměně vody se vše ustálilo- dusitany 0, dusičnany 10 mg/l, pH 7,4, GH 14, KH 6-10. Nicméně paví očka nám umřely další 2, 3. má na kahánku a mám dojem, že u další začínaji první příznaky.Příznaky vždy stejné: statování na místě, kolíbavé pohyby, přestanou žrát, postupné zvětšení břišní dutiny, v další fázi se straní ostatních, polehávájí u dna a úmrtí nastává po 3-5 dnech. Zježené šupiny jsme nikdy nepozorovali. Jde o přetrvávající otravu dusitany?(je reverzibilni?), nebo jde o nějakou bakteriální či parazitární infekci? Jak postupovat dál? Hrozně ráda bych jim nějak pomohla. Děkuji za každou radu. Kateřina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2014 21:44 Muž patamatix [408] Re: romant
No tak to zas tak blbej nejsem,abych lil savo do akva i s rybami smich Samozřejmě,že savo bych použil po zrušení nádrže ( na vymytí). Udělám jak říkáš,ještě jim dám šanci,ve mu to jako možnost se přiučit,jak to bude probíhat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 21:38 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Zareaguji naposledy. Topit, solit, sledovat, čekat a za týden teplotu postupně na současnou úroveň, sledovat. Jinak ty rady o nalití sava přímo do akva neber jako rady od někoho kdo s tím má zkušenosti. Dělá se to tak, že se voda normálně vypustí, propláchnou se savem filtry, dno a akvo umeje, všechno se to opláchne čistou vodou a může se začít znovu. Rostliny vykoupat v roztoku hypermanganu a možno znovu použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 21:33 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Dnes už na to nemám sílu,dělal jsem velký akva :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262?od=551