Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2019 13:59 Muž _ucx_ [20] - Symphysodon + CorydorasRe: michalt
Mně se na kryt osvětlení osvědčil leštěný pozinkovaný okapový žlab a koncové krytky, zas tak špatně to nevypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2019 11:42 Muž michalt [561] - MiniakváriaRe: slavko
U prodávaných LED osvětlení jsem se moc po zkušenostech 10 let+ moc nepídil, protože tak dlouho žádné z těch osvětlení na trhu není. Jistě, to taky něco naznačuje, že pořád není nic, co by si troufli nabízet dlouhodobě. Může to být taky postupným zvyšováním teplotní stability nových generací čipů. Celkově nejsou moc spolehlivé recenze na takováhle osvětlení.

Do výroby vlastního osvětlení "na míru" jsem se doposud nepustil právě kvůli mechanice. Udělat to všechno tak, aby to hezky vypadalo a aby to člověk chtěl mít v obýváku, pro mě zas není zcela jednoduché. Teď se mi právě hodí, že bych měl již to nefunkční osvětlení, do kterého bych to všechno schoval. Ale zase budu omezen rozměry toho svítidla. Zkusím se inspirovat na youtube, možná někdo udělal něco hezkého, co budu taky umět.

Jdu teď řešit ten předřadník, až to bude nějak pojízdné, budu si pomalu dělat ty výkonové LED, uvidíme, kam to dospěje. Moc děkuji za (dvoucestné :-) ) usměrnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2019 10:55 R Muž slavko [1608] - RostlinyRe: michalt
michalt napsal: A opravdu si myslíte, že tím vlastním světlem postaveným na výkonových LED modulech získám výhodu oproti těm komerčním LED svítidlům (Chichiros, Arcadia...)?
Ťažko porovnávať s "komerčnými" svetlami, pretože to nie je "terminus technicus", nie je jasná ich konštrukcia ani zapojenie. Ono komercia a akvaristika... Na svetlách iste zarobia viac mimo akvaristiku, tak kto by sa trápil, že? Mimochodom, poznáte niekoho kto sa schváli, že má napr. Chichiros 10 rokov a stále to svieti perfektne?

Jednu výhodu to bude mať určite -- vlastná výroba je vlastná výroba X-) No a najmä, môžete si to urobiť presne na svoje rozmery a predstavy, čiže prispôsobiť stroj sebe a nie naopak (s rizikom, že výsledok bude nevalný) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2019 10:15 Muž michalt [561] - MiniakváriaRe: slavko
Díky za odpověď. Ono to zas tolik nespěchá. Momentálně v té nádrži nejsou ryby, je to takové předimenzované bettarium a betta po dva a půl letech přeplavala na druhou stranu řeky Styx. Předřadník se tam pobral až pak.

Prezentaci nádrže odkládám, protože by si lidi mohli myslet, že nejsem normální, takhle předimenzovat nádrž pro bettu. Ale udělám to.

Teď je tam staré ovětlení 2x8W T5, jen tak volně položené na krycím skle, co je dočasně dostačující řešení, aby kytky nechcíply. Stejně to chci všechno přesázet a nakoupit nové kytky, až bude nové světlo.

O LED pásech jsem neuvažoval, protože nejsem jejich fanda. Zase řešit, který bude vhodný, který ne, který se chladí, který ne. Vím, že to lidem dobře funguje, ale není to zrovna něco, co by mě bavilo dělat.

A opravdu si myslíte, že tím vlastním světlem postaveným na výkonových LED modulech získám výhodu oproti těm komerčním LED svítidlům (Chichiros, Arcadia...)? Protože jestli tomu tak je, opravdu nerozumím tomu, proč za tolik let, co je tahle technologie k dispozici, nezačala některá firma vyrábět takové osvětlení komerčně.

No nic, díky za odpověď, ta strategie s výměnou předřadníku a současnou stavbou paralelního osvětlení, se mi zamlouvá, asi se do toho takhle pustím. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2019 06:53 R Muž slavko [1608] - RostlinyRe: michalt
Vzhľadom na to, že bez svetla to dlho nevydrží, tak bod dva ako riešenie okamžitého problému nepripadá do úvahy. Ak Vás však elektronika naozaj baví, tak kúpte nateraz nový predradník (s konkrétnym typom neporadím) a popri tom si začnite stavať vlastné -- ak sa to podarí, budete mať dvojitú radosť, i z akva i zo svetla.

Myslím, že ste ešte zabudli na možnosť s pásmi LED. Je to tiež rýchle a relatívne lacné a s trochou snahy to dostanete aj do tých nožiek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 22:22 Muž michalt [561] - Miniakvária – Jaké osvětlení
Ahoj, ve své malé rostlinné nádrži (55x30x30cm = 49 l) jsem donedávna docela úspěšně provozoval osvětlení T5 4Aqua 60cm 2x24W. Bez krytu, jen s krycím sklem, na nožkách stojících na bočních stěnách nádrže. Byly s tím z času na čas menší potíže, protože tahle intenzita je na low-tech trochu vyšší, ale vždycky se to vyřešilo bez výměny osvětlení. Jednou se upravila fotoperioda, jindy jsem zvýšil množství plovoucích rostlin a jinak to moc dobře prosperovalo. Jenže po třech letech se poroučel předřadník a já řeším, co a jak s tím dál.

Uvažuji o několika možnostech a jestli by mi někdo poradil, která z nich zní obecně nejrozumněji (nebo alespoň které rozumné nejsou), byl bych moc vděčný. Nejdůležitější je, aby to světlo po roce nevyhořelo a nemusel jsem to zas řešit a aby toho světla bylo dost pro nenáročné a mírně náročné kytky bez CO2 a s mírným přihnojováním. Mám tam nějaké cryptocoryne, hnědovku, malé echinodory, limnophillu.

1. Opravit svítidlo s tím, že předřadník 2x24W vyměním za 2x14W. Řešení nejlevnější, pak bych se tady poradil, jaký přesně předřadník vybrat.

2. Využít konstrukci té rampy, vykuchat to a dovnitř si udělat LED osvětlení z výkonových modulů CREE, připojit to na stmívatelný proudový zdroj a rovnou si k tomu udělat časování a stmívání s Arduinem nebo jinou podobnou platformou. Tohle by byla zábava, nějaké komponenty doma mám, jiné si koupím, levné to asi bude taky, ale zabere mi to čas. Nevadí, s elektronikou si hraji rád (místní hasičský oddíl by mohl vyprávět :-) ), ale nevím, jestli tím zas tolik získám.

3. Celé staré světlo obrečet (měl jsem jej rád, protože svítilo a kromě elektřiny nic nechtělo) a koupit nějaké LED osvětlení. Tady uvažuji o:

- Chichiros A s tím pokročilým ovladačem s časovačem (www.rostlinna-akvaria.cz/… a www.rostlinna-akvaria.cz/…)

- Arcadia classica LED stretch light (Hornbach)

- Sinkor (www.rostlinna-akvaria.cz/…)

O novém zářivkovém osvětlení jsem neuvažoval, protože se mi zdá, že pro tuhle délku akvária jich v nabídce již moc není. Nebo něco přehlížím? Do nového LED osvětlení by mi v zásadě nevadilo investovat i víc, kdybych věděl, že nějakou dobu vydrží a že mu půjde řídit intenzitu. Jenže z toho, co se o tom dočtu ne webu, nevím, jaké jsou tam čipy, jak je to chlazené, atd.

Budu moc vděčný za jakýkoliv názor nebo radu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 22:57 Muž vlka [250] Re: Blackie89
Moc díky za vyčerpávající odpověď. Kontaktoval jsem spousty obchodů a nikde mně nebyli schopni, nebo ochotni, sehnat výrobce. palec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2019 10:42 Muž Blackie89 [11] Re: vlka
Ahoj, ono je to v tom, že ta 16w trubice má dvě verze viz.: www.aquael.pl/…
tu co jsi poptával byla nejspíš ta kratší a ty potřebuješ tu delší... ;-)

Tady to máš popsaný i s tím skutečným rozměrem bez adaptérů té delší verze: aqua-light.pl/…

trubici do toho stejného krytu co máš ty jsem objednával bez problémů odtud: fera24.cz/… (toto je verze plant, ta by měla být pro rostlinky lepší) seděla mi přesně do držáků krytu, nebo můžeš tuto: fera24.cz/… (to je ta sunny co tam máš) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 19:39 Muž vlka [250] – LED trubice
Poptával jsem skutečnou délku trubice bez koncovek a dnes mi přišla odpověď na délku této trubice: macenauer.eu/… „po přeměření je to přesně 62 cm“. od Macenauer.eu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 15:03 Žena Maya [25] Re: Smetany
Dekuji. U rostlinna akvaria mam zrovna toho hlidaciho psa na ten sinkor a predpoklad byl 24.4.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2019 14:49 R Muž afc1886 [5833] Re: Maya
Světlo na které ti dal odkaz Smetany mám už necelé 4 roky a jsem s ním nad míru spokojený. rybicky.net/nadrze/23995
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2019 12:19 Muž Smetany [664] Re: Maya
www.rostlinna-akvaria.cz/… co tohle parametry to má hodně podobné sincoru. Ale zkusil bych dohledat nějaké recenze na spolehlivost. Osobní zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 12:11 Muž Lampal [3] Re: Maya
Tak zkus kontaktovat vyrobce sinkoraquarium.com/…

Ps. Tak podle rejstriku je majitel Invital, tedy rostlinna-akvaria.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 12:07 Žena Maya [25] Re: Smetany
Nema ho nikdo, ti, co psali,ze ho skladem maji,tak kecali a prave na nej cekam. V druhem shopu mam hlidaciho psa-tez psali,dodani kolem 24.4. A zatim nic... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 11:31 Muž Smetany [664] Re: Maya
Já bych se sincoru nevzdával používám ho na akváriu už skoro 2 roky a jsem spokojený. Určitě ho nabízí i někdo jiný a na rozměr tvého akvária mi připadá ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 11:00 Žena Maya [25]
Ahoj, tak misto toho sincoru led 60 musim vymyslet neco jineho;( uz na nej mesic cekam a je stale nedostupny. Podle jednoho prodejce mi mel byt dorucen minuly tyden-coz se nestalo a bohuzel ani na mail nereaguje.

Kolik potrebuji w na akvo 60x30 vyska 44?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 19:44 Muž vlka [250] Re: Blackie89,nekdo
Fotka k příspěvku Díky vám oběma. Ta „AquaEl Retrofit Sunny 16W 742-875 mm“ mně nabídnuta byla, ale po upozornění, že moje trubice má 70cm nikdo nenapsal, že trubice po sundání koncovek má 70cm. Tu druhou mám dokoupenou www.vyprodeje24.cz/… ale nesvítí ani zdaleka tak jak ta originálaní v krytu. Zatim náhradní nepotřebuji, ale zajímalo mě, zdali se dá ten origoš sehnat. I když podle počtu LED diod a uspořádání je i ta www.rostlinna-akvaria.cz/… jiná. Ještě+ jednou dikec. Jo a „nekdo“ klidně mi tykej.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 15:57 Muž Blackie89 [11] Re: vlka
Ale máš tam přece ještě nachystány držáky na ještě jednu trubici - mám stejný kryt a měl jsem je tam dvě - jednu sunny(součástí setu) - to je Tato: fera24.cz/…
a jednu plant dokoupenou - to je Tato: fera24.cz/… = je rozměrově stejná jako ta v setu (sunny).
ty rozměry co tam udávají jsou i s držáky do klasických patic na zářivky, které ty nepotřebuješ..
fungovalo mi to tak celkem obstojně, chihiros jsem kupoval jen kvůli možnosti stmívání a rozednívání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 14:54 Muž nekdo [180] Re: vlka
No, tak je to tak, jak jsem si myslel - a to tak, jak psal i blackie = je to od aquaelu retrofit 16 w a rozměr cca 742 mm až něco
Namátkou AquaEl Retrofit Sunny 16W 742-875 mm www.rostlinna-akvaria.cz/…
Sundáte z toho ty plastové úchyty a je to :)
a proč vám to nikdo z prodejců nenabídl ? Protože se to nejmenuje přímo náhradní osvětlení a nebo možná z Jiných důvodů .... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 14:02 Muž vlka [250] Re: nekdo
Fotka k příspěvku Moc místa navíc tam už není.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 10:10 Muž Blackie89 [11] Re: vlka
Ahoj,
mám dvě tyto trubice - momentálně je nepoužívám, jednu ve verzi sunny a jednu plant, nahradil jsem je světlem Chihiros...
kupoval jsem je tu: fera24.cz/… ve skutečnosti má 70cm - ty rozměry co tam uvádí jsou s nástavci do patic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 10:02 Muž nekdo [180] Re: vlka
To sedi v akvariu jen takhle? Tzn. to co je na fotce (trubka s privodni snurou), nebo jsou na tom nastrkane jeste plastove nesmysly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 22:38 Muž vlka [250] – LED trubice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám akvarijní set: Aquel LEDDY 75 a v krytu 70 cm dlouhou LED trubici 16W (220V) se šňůrou a uprostřed šňůry s vypínačem. Jenn tak jsem se poptal u spousty prodejců akva techniky na náhradní. A bohužel nic. Asi neexistuje. Nemáte někdo zkušenost?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 17:35 Muž rudiezi [3] Re: rudiezi
Tak nakoniec, bola chyba v zdroji, ten som vymenil a svieti to ďalej (ale rád si dám poradiť ešte ohľadom tohto osvetlenia v kryte, či neexistuje dáka lepšia alternatíva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 14:54 Muž rudiezi [3] – Osvetlenie do 54l
Potreboval by som pomôcť aké osvetlenie zvoliť do môjho 54l akvária, má kryt, ktorý som prerábal a dával tam LED pásiky, ale prestalo mi to svietiť (je možné že sa tam len porušil dáky kontakt alebo niečo, životnosť by mala byť ešte zachovaná, nesvietil som s tým tak dlho). Najradšej by som nechal akvárium otvorené a po stranách niečo zavesil, ale obávam sa, že mi odtiaľ vyskáču drápatečky malé. Nájde sa dáke vhodné riešenie (v prípade nových LED pásikov, aké odporúčate) ? Vopred ďakujem za rady

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2019 15:56 R Muž slavko [1608] - RostlinyRe: zdzd
zdzd napsal: No a já si ze školy pamatuju, ... že když zvyšuji "teplotu" světla tak se od infra přesouvá k bílé, dále k modré až z toho máme uv.
Ja teda neviem čo Vás učili v škole, ale je to inak :-)

Začnem od konca, modrá je (zjednodušene) jedna farba, ktorá má svoje miesto na konci viditeľného svetla a má svoju vlnovú dĺžku. Biela nie je jedna farba, v spektre sa nevyskytuje, ale vzniká spojením (zmiešaním) všetkých farieb viditeľného spektra, prípadne len niektorých jeho zložiek (+ nedokonalosť nášho oka) pri umelom osvetlení. Kedže sa pri umelej bielej dajú zmiešať rôzne zložky a navyše v rôznych pomeroch, vznikajú rôzne biele. Na popísanie vlastností týchto rôznych bielych bola zavedená tzv. teplota chromatičnosti, resp. farebná teplota, ktorá vyjadruje odtieň "bielej" pomocou teploty telesa. Tým však akýkoľvek vzťah s teplotou končí, pretože tepelné žiarenie je mimo viditeľného spektra, i preto bežný radiátor nesvieti...

A kde jsem tvrdil, že čím vyšší teplota, tím teplejší. Psal jsem pravý opak...
To číslo, to je tá teplota (chromatičnosti/svetla), takže čím vyššie číslo, tým vyššia teplota, nie naopak...

Pojmy studená/teplá biela sú zavádzajúce a súvisia viac s psychológiou ako so svetelnými vlastnosťami. V neposlednom rade, prírodná/denná biela je teplotou chromatičnosti medzi studenou a teplou bielou. Budete tvrdiť, že denná je teplejšia ako studená a chladnejšia ako teplá? A aká teplá/studená je teda denná?

Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 11:49 Muž zdzd [4] Slavko
Slavko:

No a já si ze školy pamatuju, sice už to je pár roků, laicky řečeno, že když zvyšuji "teplotu" světla tak se od infra přesouvá k bílé, dále k modré až z toho máme uv. Přitom se samozřejmě mění vlnová délka. Nebo je to jinak ?

A kde jsem tvrdil, že čím vyšší teplota, tím teplejší. Psal jsem pravý opak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2019 22:45 R Muž slavko [1608] - RostlinyRe: zdzd
Farebná teplota nemá s UV nič spoločné. Farebná teplota je o spektrálnom zložení viditeľného bieleho svetla, UV je anglická skratka, ktorá označuje vlnové dĺžky nad viditeľným spektrom, po našom ultra fialové svetlo.

Studená, teplá, denná, prirodzená a čo ja viem ešte aká, sú pomenovania jednak marketingové a jednak psychologické, čiastočne i fotografické, každopádne označujú rôzne podoby neúplného/nerovnomerného spektra farby bielej a majú skôr orientačný, ako exaktný význam. V neposlednom rade, farebná teplota nie je bezrozmerné číslo, ale udáva sa v Kelvinoch.

Inými slovami, studená biela má vyššiu farebnú teplotu ako teplá biela, čiže presne naopak, ako tvrdíte...

Prosím, do budúcna si odpustite zavádzajúce príspevky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 22:16 Muž zdzd [4] Guppy
když je teplá bílá 3000 a studená 6000 tak logicky čím větší číslo, tím studenější světlo
od určitý hodnoty je to už UV cca 16 tisíc, jestli si to dobře pamatuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 22:27 Muž Guppy [456] - Rostliny, paví očka, foceníRe: Tommo
Hezký zmatená diskuse. hmm Chybně jsi vložil citaci, takhle to vypadá, že to píšeš Ty.
Samozřejmě čím víc kelvinů, tím studenější je barva.
Ty údaje u Rataje se mi nezdají, 18000 by mohla být svítivost, ale v lumenech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 20:14 Muž Tommo [44] Re: Cataria
Cataria napsala: čím větší číslo, tím "teplejší" barva - takže spíš do žluté. Zato čím menší číslo, tím více "studenější" barva, takže spíš do bílé. Není to údaj, který by udával, kolik ta LED světla vydávají tepla. :-)

A co je napsáno tady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 20:11 Žena Cataria [10] Re: Anďaska
Bezva, tak ještě jednou díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 20:10 Žena Cataria [10] Re: Tommo
Tady je to celkem hezky vykresleno. :-)
eprehledy.cz/…
Ale ano, máš pravdu, nějak se mi to v hlavě prohodilo... To bude tím týdenním studováním akvaristiky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 20:09 Žena Anďaska [204] Re: Cataria
Já mám osvětlení Tommi a jsem s nimi spokojená palec. Do velkého akvária budu pořizovat led světlo od Sinkoru nebo Chichiros.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 20:08 Muž Tommo [44] Re: Cataria
Řekl bych, že je to opačně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 20:07 Žena Cataria [10] Re: Anďaska
Maš s nějakým z nich osobní zkušenost? :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 20:06 Žena Anďaska [204] Re: Cataria
Nebo tahle www.rostlinna-akvaria.cz/…

Na Tommi i Sinkor můžeš napojit i stmivač a regulovat tak sílu osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 20:03 Žena Cataria [10] Re: Anďaska
Určitě mrknu, díky za tip! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 20:02 Žena Cataria [10] Re: zdzd
Těch 18 910K je barevná teplota. Takže zjednodušeně: čím větší číslo, tím "teplejší" barva - takže spíš do žluté. Zato čím menší číslo, tím více "studenější" barva, takže spíš do bílé. Není to údaj, který by udával, kolik ta LED světla vydávají tepla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 20:02 Žena Anďaska [204] Re: Cataria
Koukni třeba na led osvětlení Sinkor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 19:58 Muž zdzd [4] Re: Cataria
u led pásků hlavně pozor na vlnovou délku, aby rostliny dobře rostly, jinak je to zbytečné topení

a rataj tam má uvedený docela divný údaj: 18 910 K je téměř sterilizační lampa, to bych se o osazenstvo nádrže začal obávat... smich

www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 19:02 Žena Cataria [10] Re: Libor
Ano, s tím horším kusem se musí počítat u všeho. :) Ale tak děkuji za radu, pomohlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 19:01 Muž Libor [12] Re: Cataria
Obecně by mělo vydržet mnohem víc, než zářivkové trubice. Doporučuje se nesvítit na plný výkon, ale regulovat na cca 2/3 výkonu.
Samozřejmě se může vyskytnout horší kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 18:59 Žena Cataria [10] Re: Libor
Není to tedy příliš "riskantní"? Nevím, jak jsou na tom LED osvětlení, jestli opravdu vydrží tolik, co se na těch stránkách uvádí. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 18:56 Muž Libor [12] Re: Cataria
V obou případech se jedná o LED osvětlení - zářivky tam nejsou a tedy se nedají vyměnit.
Ještě by se dalo doporučit tohle:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
jen momentálně není skladem. Záleží, jak dlouhé máš akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 18:50 Žena Cataria [10] Re: afc1886
Možná jsem slepá, ale nikde tam nemůžu najít, zda se dají vyměnit zářivky...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2019 18:46 R Muž afc1886 [5833] Re: Cataria
Za mě Chihiros LED A601
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 18:43 Žena Cataria [10]
Ahoj, zrovna si procházím různé obchody s ruzným osvětlením, ale houby tomu rozumím. Mám akvárko 60x30x35 a líbí se mi něco v tomto stylu (odkazy dole), ale vůbec si nejsem, jestli je to ta správná volba a jestli to nebudou jen vyhozené peníze...

www.rataj-spk.cz/…
www.rataj-spk.cz/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 18:34 Muž miso64 [0] – stmievac
a cim to vobec stmievate ak smiem vediet, zaujima ma nejake hotove zariadenie a nie jeho vyroba, ozaj nie som elektrikar,
nasiel som jedine od serra
www.amazon.de/…

podla vyrobcu to je jedine na ich vyrobky, tak neviem, na amazone to normalne kupuju aj s ledkami lampami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 18:19 Žena MajkaK [49] - Raci, krabi, krevetky – Chihiros
Dobrý den, mám dotaz na majitele osvětlení Chihiros A serie. Koupila jsem přes Ebay, dnes přišlo. Při montáži úchytek se mi ale ten plast pořád hýbe. Je to normální, nebo jsem něco udělala špatně? Mají se úchyty hýbat, nebo být napevno? Díky. ano
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 55 56

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 47588x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/13533-osvetleni-do-stredniho-akvaria-51-150-l