Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 22:18 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: lukasn
Tommo má pravdu. Kvalitu nezískáš tím, že za ní utratíš pokud možno co nejvíc. Často je to přesně naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 21:23 Muž Tommo [828] Re: lukasn
Však vpoho :-), jen píšu, že se dají náklady výrazně snížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 21:21 Muž lukasn [0] Re: Tommo
Však ja tomu věřím. Původně jsem si chtěl take vyrobit osvětlení z led pásku. Jenže vysledek by nebyl tak pěkný :-) A případě aby to stalo fakt za to ani tak extra levný jak jsem si původně myslel. hmm
PS: vím, že se dá sehnat spoustu věcí v přírodě. Přiznám se, asi jsem na to líný smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 21:17 Muž Tommo [828] Re: lukasn
Ono se dá také spousta věcí pořídit v přírodě:-). Rostliny se dají sehnat tady a myslím, že lepší než kupované. Spoustu věcí se dá vyrobit. Abych nebyl úplně OT i světlo se dá vyrobit přesně na akvárium. Svoje akvárium jsem pořídil do nějakých 20 tisíc se vším všudy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 21:08 Muž lukasn [0] Re: _ucx_
Omlouvám se spotřeba je jen za to světlo jsem to špatně podal ano Nevím no, neřekl bych. Např takove rosltiny take neco stojí, substrat, hnojiva, dekorace (kořeny a kameny) take nejsou nejlevnější položkou :-) takový pěkný kořen plus kameny je slušná darda hmm A navíc kvantita (v tomto případě objem) nerovná se kvalita. Viz zakládání akva na YT běžně aquascape 100l akvaria se pphybuji i kolem 50 tisic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 20:59 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: lukasn
Tebou zvolené komponenty jsou tak drahé, že cena nádrže samotné se stane nevýznamnou položkou, čili pokud bych do toho chtěl poslat 30 tisíc, tak bych doporučoval opravdu přemýšlet o něčem výrazně větším.

A mimochodem, k té spotřebě jsi došel jak? Počítal jsi tepelné ztráty té nádrže? Znáš už provozní teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 20:38 Muž lukasn [0] Re: vlka
Do akvária jsem šel s tím, že to ma byt krásná dekorace a bohužel to hodne stojí. Taky mě to zarazilo ze začátku. Spotřeba bude do 2000 Kč ročně.

Commander4 Jsou tam už nějaké dafaultni odzkoušené programy + je toho plný internet. Aspoň se nebudu nudit potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 20:35 Muž lukasn [0] Re: Shimi
Ano ano. To ja moc dobře vím, proto to nechci unahlit. :-) co se týče těchto drahých komponent. Začal jsme s tim, že si udělám akvarium do 10 tisic max. Koupil jsem akvarium 80x35x40. Nakonec jsme se rozhodl, ze bych chtěl rostlinné. To jsem si všiml, ze se dělají hezčí akvaria nez s černým silikonem. Tak jsem po konzulati tady s některými jeste nez ho začali delat preobjednal na rozměr 90x40x40 aby na nej slo pěkně Chihiros WRGB 90 .. Akvárium bude "Optiwhite" ze sklorexu. No a suma sumarum, když se vejdu se vším všudy do 30 tisic budu rád. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 19:57 Muž vlka [3441] Re: zervajs
Světlo 75W, samozřejmě +-, filtr 11W, možná bude sem tam topit + pár dalších ,,prkotin,, a ročně to kapánek pohne hodinama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2019 19:41 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: vlka
při led světlech jsou waty jen orientace kolik mi to " papá ", nikoli co to dává rostlinám...
Jestli bere někdo led osvětlení vážně, tak potřebuje znát PAR , a to žádný ( můžu se mýlit) výrobce či prodejce neudává a neměří.
Když se napíše , že 60-90 PAR u substrátu je středně silné osvětlení ( ano záleží na velikosti akva) tak jak zjistím kolik mám ?
Sám jsem si vyrobil led osvětlení, ale nevím kolik PAR mám, a ani to bez investic nezjistím ( V Praze jsou dvě půjčovny PAR přístrojů) neb nejsem z Prahy :-(
Čím se tedy řídí výrobci a prodejci akva osvětlení ?
No udávají možná luxy,lumeny,waty,kelviny, což je irevelantní...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 18:15 Muž vlka [3441] Re: lukasn
Držím palce při ,,najití,, optimálního naprogramování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 18:13 Muž Shimi [682] Re: lukasn
S tímhle světlem a Commanderem to bude bomba palec Tam už potom záleží na skladbě rostlin, protože s tím souvisí CO2 + hnojení. Ještě tě čeká spousta práce a případně i peněz, pokud se rozhodneš pro nějakého vymazleného "Holanďana".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 16:27 Muž lukasn [0] Re: vlka
Bude k tomu commander4 díky němuž je osvětlení plně programovatelné. Cena 1200Kč :-)

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 16:24 Muž vlka [3441] Re: lukasn
Přijde mi 75W na tu výšku AQ moc silné. Už hledej ,,regulátor,,. No a to už není daleko k rozednívání a stmívání. Mám na výšce 40cm origoš 16W. Přidaná LED trubice svítí až vypne hlavní světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 15:33 Muž lukasn [0] Re: Shimi
Tak světlo bude Chihiros LED WRGB 90 75W. Akva bude 90x40x40. Všem zůčastněným děkuji moc za rady.

Celsiq a Shimi pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 15:08 Muž lukasn [0] Re: Shimi
Ve výrobě mají tento tyden dovolenou.
Máš pravdu. To mi nedošlo. Objednávku akva bych mohl jeste změnit na 90x40x40.. Zkusím. Je fakt, že by to vypadalo lépe. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 14:57 Muž Celsiq [50] Re: lukasn
Tak to je pán celkem naivní :-D Já jsem na necelých 31K s 450L - viz. prezentace ;) Jediné, co nepočítám je druhý filtr z původního akvária. Jinak vše kupuji nové :) Pouze jsem plánoval delší dobu a tím pádem měl čas chytat různé slevy (např. cca měsíc zpět měl RA slevu 20% na chihiros).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 14:43 Muž Shimi [682] Re: lukasn
No tak to jsi měl probrat i rozměr akvária, protože zrovna 80 na délku je na pytel. Buď 60 nebo 90, páč skoro všechna designová světla se dělají na tyto rozměry. Samozřejmě, můžeš použít nožky a 60 cm světlo dát na 80 cm akva, ale to potom nevypadá hezky a hlavně to neosvítí celé akva. Měl jsi objednat 90x40x40 a nebo 90x45x45, klasickou AMANO 90p. No ale to už je teď pasé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 14:36 Muž lukasn [0] Re: Shimi
Proto jsem tu, abych vše dobře zvážil a probral se zkušenějšími. Snažil jsem se některé věci dohledat přes hledání ale.. je toho děsně moc a občas v těch diskuzích stejně chybí nějaký kloudny závěr. Mě se od začátku libil Chihiros.. jenže pak jsem byl u pana Macenauera a ten mi zamotal dost hlavu. V první řadě se mi "vysmal" ze s mým rozpočtem (30k) ani nema cenu nic začínat. Aby ne.. po srovnání cen na jejich eshopu/obchodě jsem z hrůzou zjistil, že temer vse maji o 30% dražší než konkurence. Za další tvrdě prosazuje jeho značky jako Juwel a podobně.. Nechci udělat už stejnou chybu jakos akvariem, která me díky bohu stála jen par stovek... Teď je jen otazkou jaky chihiros buď A601 plus nebo WRGB 60. A601 plus větší vykon ale zase jen bílé světlo, WRGB vyniknou pěkně i červené rostliny, které se mi líbí a určitě tam budou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 14:28 Muž Shimi [682] Re: lukasn
No tak o to větší důvod pořídit nějaký pěkný designový světlo a ne tu hrůzu s univerzálním držákem od Juwelu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 14:24 Muž lukasn [0] Re: Shimi
Ano ano prodávám protože když jsem se rozhodl par měsíců zpět, že si založím akva tak jsme ještě nevěděl, že do toho takhle spadnu smich Nakonec jsem si pořídil od SkloREXu jejich "optiwhite". Měl bych ho mit příští tyden k vyzvednutí. ano
Řekl jsem si, že když už tak pořádně. Z vyhrazeneho rozpočtu 10k jsem si stanovil strop 30k. Myslím si ale, že to beztak časem prekrocim. hmm Když už tak pořádně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 14:17 Muž Shimi [682] Re: lukasn
Zdroje většinou odcházely lidem, co si koupili světla přímo z Číny bez homologace. Pokud si ho objednáš např. přes Rostlinná-akvária, tak by to mělo být v pohodě. Já osobně používal Chihiros A601, objednaný právě přes RA, a naprosto bez problémů. Jinak jsem se díval, že prodáváš akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 13:56 Muž lukasn [0] Re: Shimi
Trošku mě u chihiros odradila jedna věc. A to ta, ze jsem se několikrát dočetl, ze odešel zdroj a že se světlo dosti přehřívá. ne

Dale pokud nemám věřit výrobcům, jak tedy mohu vědět, že chihiros ma těch 3500Lm? U středně náročných rosltin doporučují 30Lm/litr a náročných 50Lm/litr..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 13:46 Muž Shimi [682] Re: lukasn
Je a není, to záleží na tom, jaké chceš mít rostliny. Každopádně bych nevěřil na 100% údajům výrobce, 140 lm/W je tak trochu z říše snů. Ale to se netýká jenom firmy Juwel, aby to někdo špatně nepochopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 13:45 Muž lukasn [0] Re: Celsiq
Dobře.
Popravdě. Důvod proč jsem se ptal je ten, že jsem se rozhodoval mezi mnou zmíněným Juwel a Chihirosem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 13:41 Muž Celsiq [50] Re: lukasn
Nevěř počtu lumenů, které prodejce uvádí. Již se to tu několikrát řešilo ;) Navíc další např. pro mne důležitý faktor je tepelný odstín světla. Např. Chihiros A series má hodně bílé světlo (proto sám kombinuji se Sinkorem), tebou zmíněné WRGB má naopak teplejší světlo a více zvýrazní červené rostliny ;) viz. www.youtube.com/… Zde je vidět, že se jedná o velký rozdíl ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 13:32 Muž lukasn [0] Re: Shimi
Na druhou stranu, není důležitější svitivost? Tento Juwel ma 140Lm/ coz při 32W dělá 4480Lm.Za to Chihiros LED WRGB 60 50 W ma daleko větší vykon ale.. pouze 3500Lm.. Od Aquantis by se mi vešlo nad akva Aquatlantis Easy LED Universal 2.0 549 mm FreshWater a tam ta svitivost je na 2400Lm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 13:30 Muž Shimi [682] Re: lukasn
Aha, tak v tom případě beru zpět. Já žil v domnění, že na tuhle rampu není extra držák. Nicméně po designové stránce to není žádná hitparáda, to už jsou povedenější světla třeba od Aquatlantis nebo od Chihirosu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 13:20 Muž lukasn [0] Re: Shimi
To není pravda. Viz:
www.juwelakvarium.cz/…

Má o dost lepší svitivost než ostatní světla v této cenové relaci.

Univerzální držák UniversalFit umožňuje jednoduchou instalaci světelných jednotek HeliaLux LED, a to i na všech akváriích jiných výrobců (ne JUWEL Aquarium).

Flexibilním přizpůsobením obou kolejnic UniversalFit mohou být příslušné světelné rampy HeliaLux LED použity na akváriích o šířce od 50 do 165 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.08.2019 13:07 Muž Shimi [682] Re: lukasn
Pokud nemáš přímo akvárko Juwel Rio 125, tak ti bude tohle světlo k prdu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 13:00 Muž lukasn [0] – Rostlinné akvárium 112l
Ahoj, zakládám rostlinné akvárium (80x35x40 112l), ve kterém bude v budoucnu i pár rybek, nejspíš neonka červená a vybírám vhodné osvětlení. Mám vybráno toto: Juwel HeliaLux Spectrum 800 + Juwel HeliaLux SmartControl. Má někdo zkušenosti s tímto osvětlením? Případně bych se měl podívat po něčem jiném?

www.juwelakvarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2019 13:59 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: michalt
Mně se na kryt osvětlení osvědčil leštěný pozinkovaný okapový žlab a koncové krytky, zas tak špatně to nevypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2019 11:42 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: slavko
U prodávaných LED osvětlení jsem se moc po zkušenostech 10 let+ moc nepídil, protože tak dlouho žádné z těch osvětlení na trhu není. Jistě, to taky něco naznačuje, že pořád není nic, co by si troufli nabízet dlouhodobě. Může to být taky postupným zvyšováním teplotní stability nových generací čipů. Celkově nejsou moc spolehlivé recenze na takováhle osvětlení.

Do výroby vlastního osvětlení "na míru" jsem se doposud nepustil právě kvůli mechanice. Udělat to všechno tak, aby to hezky vypadalo a aby to člověk chtěl mít v obýváku, pro mě zas není zcela jednoduché. Teď se mi právě hodí, že bych měl již to nefunkční osvětlení, do kterého bych to všechno schoval. Ale zase budu omezen rozměry toho svítidla. Zkusím se inspirovat na youtube, možná někdo udělal něco hezkého, co budu taky umět.

Jdu teď řešit ten předřadník, až to bude nějak pojízdné, budu si pomalu dělat ty výkonové LED, uvidíme, kam to dospěje. Moc děkuji za (dvoucestné :-) ) usměrnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2019 10:55 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: michalt
michalt napsal: A opravdu si myslíte, že tím vlastním světlem postaveným na výkonových LED modulech získám výhodu oproti těm komerčním LED svítidlům (Chichiros, Arcadia...)?
Ťažko porovnávať s "komerčnými" svetlami, pretože to nie je "terminus technicus", nie je jasná ich konštrukcia ani zapojenie. Ono komercia a akvaristika... Na svetlách iste zarobia viac mimo akvaristiku, tak kto by sa trápil, že? Mimochodom, poznáte niekoho kto sa schváli, že má napr. Chichiros 10 rokov a stále to svieti perfektne?

Jednu výhodu to bude mať určite -- vlastná výroba je vlastná výroba X-) No a najmä, môžete si to urobiť presne na svoje rozmery a predstavy, čiže prispôsobiť stroj sebe a nie naopak (s rizikom, že výsledok bude nevalný) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2019 10:15 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: slavko
Díky za odpověď. Ono to zas tolik nespěchá. Momentálně v té nádrži nejsou ryby, je to takové předimenzované bettarium a betta po dva a půl letech přeplavala na druhou stranu řeky Styx. Předřadník se tam pobral až pak.

Prezentaci nádrže odkládám, protože by si lidi mohli myslet, že nejsem normální, takhle předimenzovat nádrž pro bettu. Ale udělám to.

Teď je tam staré ovětlení 2x8W T5, jen tak volně položené na krycím skle, co je dočasně dostačující řešení, aby kytky nechcíply. Stejně to chci všechno přesázet a nakoupit nové kytky, až bude nové světlo.

O LED pásech jsem neuvažoval, protože nejsem jejich fanda. Zase řešit, který bude vhodný, který ne, který se chladí, který ne. Vím, že to lidem dobře funguje, ale není to zrovna něco, co by mě bavilo dělat.

A opravdu si myslíte, že tím vlastním světlem postaveným na výkonových LED modulech získám výhodu oproti těm komerčním LED svítidlům (Chichiros, Arcadia...)? Protože jestli tomu tak je, opravdu nerozumím tomu, proč za tolik let, co je tahle technologie k dispozici, nezačala některá firma vyrábět takové osvětlení komerčně.

No nic, díky za odpověď, ta strategie s výměnou předřadníku a současnou stavbou paralelního osvětlení, se mi zamlouvá, asi se do toho takhle pustím. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2019 06:53 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: michalt
Vzhľadom na to, že bez svetla to dlho nevydrží, tak bod dva ako riešenie okamžitého problému nepripadá do úvahy. Ak Vás však elektronika naozaj baví, tak kúpte nateraz nový predradník (s konkrétnym typom neporadím) a popri tom si začnite stavať vlastné -- ak sa to podarí, budete mať dvojitú radosť, i z akva i zo svetla.

Myslím, že ste ešte zabudli na možnosť s pásmi LED. Je to tiež rýchle a relatívne lacné a s trochou snahy to dostanete aj do tých nožiek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 22:22 Muž michalt [737] - Miniakvária – Jaké osvětlení
Ahoj, ve své malé rostlinné nádrži (55x30x30cm = 49 l) jsem donedávna docela úspěšně provozoval osvětlení T5 4Aqua 60cm 2x24W. Bez krytu, jen s krycím sklem, na nožkách stojících na bočních stěnách nádrže. Byly s tím z času na čas menší potíže, protože tahle intenzita je na low-tech trochu vyšší, ale vždycky se to vyřešilo bez výměny osvětlení. Jednou se upravila fotoperioda, jindy jsem zvýšil množství plovoucích rostlin a jinak to moc dobře prosperovalo. Jenže po třech letech se poroučel předřadník a já řeším, co a jak s tím dál.

Uvažuji o několika možnostech a jestli by mi někdo poradil, která z nich zní obecně nejrozumněji (nebo alespoň které rozumné nejsou), byl bych moc vděčný. Nejdůležitější je, aby to světlo po roce nevyhořelo a nemusel jsem to zas řešit a aby toho světla bylo dost pro nenáročné a mírně náročné kytky bez CO2 a s mírným přihnojováním. Mám tam nějaké cryptocoryne, hnědovku, malé echinodory, limnophillu.

1. Opravit svítidlo s tím, že předřadník 2x24W vyměním za 2x14W. Řešení nejlevnější, pak bych se tady poradil, jaký přesně předřadník vybrat.

2. Využít konstrukci té rampy, vykuchat to a dovnitř si udělat LED osvětlení z výkonových modulů CREE, připojit to na stmívatelný proudový zdroj a rovnou si k tomu udělat časování a stmívání s Arduinem nebo jinou podobnou platformou. Tohle by byla zábava, nějaké komponenty doma mám, jiné si koupím, levné to asi bude taky, ale zabere mi to čas. Nevadí, s elektronikou si hraji rád (místní hasičský oddíl by mohl vyprávět :-) ), ale nevím, jestli tím zas tolik získám.

3. Celé staré světlo obrečet (měl jsem jej rád, protože svítilo a kromě elektřiny nic nechtělo) a koupit nějaké LED osvětlení. Tady uvažuji o:

- Chichiros A s tím pokročilým ovladačem s časovačem (www.rostlinna-akvaria.cz/… a www.rostlinna-akvaria.cz/…)

- Arcadia classica LED stretch light (Hornbach)

- Sinkor (www.rostlinna-akvaria.cz/…)

O novém zářivkovém osvětlení jsem neuvažoval, protože se mi zdá, že pro tuhle délku akvária jich v nabídce již moc není. Nebo něco přehlížím? Do nového LED osvětlení by mi v zásadě nevadilo investovat i víc, kdybych věděl, že nějakou dobu vydrží a že mu půjde řídit intenzitu. Jenže z toho, co se o tom dočtu ne webu, nevím, jaké jsou tam čipy, jak je to chlazené, atd.

Budu moc vděčný za jakýkoliv názor nebo radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 22:57 Muž vlka [3441] Re: Blackie89
Moc díky za vyčerpávající odpověď. Kontaktoval jsem spousty obchodů a nikde mně nebyli schopni, nebo ochotni, sehnat výrobce. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2019 10:42 Muž Blackie89 [493] Re: vlka
Ahoj, ono je to v tom, že ta 16w trubice má dvě verze viz.: www.aquael.pl/…
tu co jsi poptával byla nejspíš ta kratší a ty potřebuješ tu delší... ;-)

Tady to máš popsaný i s tím skutečným rozměrem bez adaptérů té delší verze: aqua-light.pl/…

trubici do toho stejného krytu co máš ty jsem objednával bez problémů odtud: fera24.cz/… (toto je verze plant, ta by měla být pro rostlinky lepší) seděla mi přesně do držáků krytu, nebo můžeš tuto: fera24.cz/… (to je ta sunny co tam máš) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 19:39 Muž vlka [3441] – LED trubice
Poptával jsem skutečnou délku trubice bez koncovek a dnes mi přišla odpověď na délku této trubice: macenauer.eu/… „po přeměření je to přesně 62 cm“. od Macenauer.eu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 15:03 Žena Maya [30] Re: Smetany
Dekuji. U rostlinna akvaria mam zrovna toho hlidaciho psa na ten sinkor a predpoklad byl 24.4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2019 14:49 R Muž afc1886 [14655] Re: Maya
Světlo na které ti dal odkaz Smetany mám už necelé 4 roky a jsem s ním nad míru spokojený. rybicky.net/nadrze/23995
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2019 12:19 Muž Smetany [1226] Re: Maya
www.rostlinna-akvaria.cz/… co tohle parametry to má hodně podobné sincoru. Ale zkusil bych dohledat nějaké recenze na spolehlivost. Osobní zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 12:11 Muž Lampal [6] Re: Maya
Tak zkus kontaktovat vyrobce sinkoraquarium.com/…

Ps. Tak podle rejstriku je majitel Invital, tedy rostlinna-akvaria.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 12:07 Žena Maya [30] Re: Smetany
Nema ho nikdo, ti, co psali,ze ho skladem maji,tak kecali a prave na nej cekam. V druhem shopu mam hlidaciho psa-tez psali,dodani kolem 24.4. A zatim nic... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 11:31 Muž Smetany [1226] Re: Maya
Já bych se sincoru nevzdával používám ho na akváriu už skoro 2 roky a jsem spokojený. Určitě ho nabízí i někdo jiný a na rozměr tvého akvária mi připadá ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 11:00 Žena Maya [30]
Ahoj, tak misto toho sincoru led 60 musim vymyslet neco jineho;( uz na nej mesic cekam a je stale nedostupny. Podle jednoho prodejce mi mel byt dorucen minuly tyden-coz se nestalo a bohuzel ani na mail nereaguje.

Kolik potrebuji w na akvo 60x30 vyska 44?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 19:44 Muž vlka [3441] Re: Blackie89,nekdo
Fotka k příspěvku Díky vám oběma. Ta „AquaEl Retrofit Sunny 16W 742-875 mm“ mně nabídnuta byla, ale po upozornění, že moje trubice má 70cm nikdo nenapsal, že trubice po sundání koncovek má 70cm. Tu druhou mám dokoupenou www.vyprodeje24.cz/… ale nesvítí ani zdaleka tak jak ta originálaní v krytu. Zatim náhradní nepotřebuji, ale zajímalo mě, zdali se dá ten origoš sehnat. I když podle počtu LED diod a uspořádání je i ta www.rostlinna-akvaria.cz/… jiná. Ještě+ jednou dikec. Jo a „nekdo“ klidně mi tykej.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 15:57 Muž Blackie89 [493] Re: vlka
Ale máš tam přece ještě nachystány držáky na ještě jednu trubici - mám stejný kryt a měl jsem je tam dvě - jednu sunny(součástí setu) - to je Tato: fera24.cz/…
a jednu plant dokoupenou - to je Tato: fera24.cz/… = je rozměrově stejná jako ta v setu (sunny).
ty rozměry co tam udávají jsou i s držáky do klasických patic na zářivky, které ty nepotřebuješ..
fungovalo mi to tak celkem obstojně, chihiros jsem kupoval jen kvůli možnosti stmívání a rozednívání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 14:54 Muž nekdo [353] Re: vlka
No, tak je to tak, jak jsem si myslel - a to tak, jak psal i blackie = je to od aquaelu retrofit 16 w a rozměr cca 742 mm až něco
Namátkou AquaEl Retrofit Sunny 16W 742-875 mm www.rostlinna-akvaria.cz/…
Sundáte z toho ty plastové úchyty a je to :)
a proč vám to nikdo z prodejců nenabídl ? Protože se to nejmenuje přímo náhradní osvětlení a nebo možná z Jiných důvodů .... ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 64 65

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 56267x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13533-osvetleni-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=301