Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 21:56 marsz
Dal bych spíš 860, záleží na vkusu, ale manžel bude za takové jednoduché řešení určitě jen chválit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 21:51 Muž meroň [18] - Rostliny
T5 místo T8 tam určitě nepujde a jak už psal isamik, výkonější taky ne, pouze stejná watáž, jedině že by slovo výkonější bylo myšleno ve smyslu místo Glo zářivky třípásmovou, která podle toho co se všude píše trochu výkonější je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 21:29 Muž isamik [180] – Re: She
Vykonejsi asi neporidis. Jelikoz vetsinou plati jedna delka trubice = jeden vykon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 21:26 She
Tak, kryt polepen alobalem tak, že na něm není ani kousek černý. Vypadá to tak úžasně, že by si zasloužilo možná polepení celé akvárko, myslím, že by to jen prospělo :P A teď přemýšlím, že tedy zakoupím nějakou výkonnější zářivku. Nejspíš Osram a viděla bych to tak na 840, co mě ale trápí je, jestli mi tam půjde T5 nebo musí být T8, když předpokládám, že mám ty patice tam dělané na T8? A jak se tam pak zářivky dávají? Prostě se odšroubuje tahle a našroubuje nová? Nemůže se nic stát, nebouchne to, nevyhodí to pojistky, nevyhodí mě z bytu muž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 20:25 klofas – Re: Romiš
dik za radu,a to tvoje akva my jednoznacne ispirovalo palec tak zatim dik a at se dari ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 17:51 Muž isamik [180] – Re: Johan
Johan: stane se... to tvoje uz je extrem :-).

Jeste me napada variata zvednout dno a tim se ale snizi objem vody, nebo mit kytky jen primo pod zarivkou a kolem nejaky daleko min narocny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 17:48 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: isamik
To sem psal na začátku :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 17:46 Muž isamik [180] – Re: She
Mel bych taky radu do pranice... vymenit rostlinstvo za rostliny daleko mene svetlu chtive (to je mi obrat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 17:32 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
taky mam set, zarivka 15w a rostliny chcipaly jedna za druhou tak sem se rozhodl udelat novy svetlo s 2x15w ale jeste nevim jak to funguje protoze to zacnu delat pristi tejden doufam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 15:47 Romiš – Re: klofas
Mám vyzkoušenou černou samolepku i na bocích a vypadá to docela zajímavě. :-)
rybicky.net/nadrze/2831
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2009 15:47 Muž Eff [417] - Rostliny
Ovšem přední stranu akvária doporučuji ponechat bez tapety. Ikdyž v některých případech by to až tak nevadilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 15:44 Muž filipsi [1295] – Re: klofas
To snad zalezi pouze na tobe, ne? Jestli chces do akvaria videt i ze strany ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 15:20 klofas – TAPETA
AHOJTE,CHTEL JSEM SE ZEPTAT.BUDU SI PORIZOVAT CERNOU TAPETU,TAK JESTLI JI MAM DAT JEN NA ZADNI STENU A NEBO I NA BOKY.PREDEM DIK palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 15:18 Muž filipsi [1295]
PKL napsal:..objednal osram 840,stojí jen 150,-..
15W? To ale i s postovnym, ne? Jinak je to moc.
Pouvazujte misto lepeni alobalu (prace nic moc) pouzit bilou samolepici folii, pripadne bily nater.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 15:13 PKL
Ahoj řešim stejnej problém originál světlo ze setu svítilo dobře první dva měsíce a teď je to slabota. Nalep alobal na kryt kde to jen půjde hodně to pomůže a vyměn tu zařívku, já jsem si objednal osram 840,stojí jen 150,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 14:39 Žena safira [4]
mám také 54L akvárko a originální kryt s jednou trubicí se po mnoha pokusech o úpravy neužitečně válí pod postelí tone Koupila jsem nové osvětlení (viz levnaakvaristika.cz/…) mám 2x 15W/840 a občas ještě rostlinkám přilepším 11W světlem z miniakvárka a džungle roste jako divá. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 10:45 Muž agent007 [47]
15 W je dostačující, ale zářivky v setech nebývají většinou to pravé ořechové. U mě to bylo podobné a vyměnil sem zo za ......typ v mém profilu a v pohodě. Petice byla stažena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 10:33 Muž mirlun [48] - Rostliny – srovnání
saurama.aqua-web.org/…
ale někdo tady měl stručné porovnání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 09:01 V – Re: She
Osram, Philips, nebo někdo jiný, to máš prakticky jedno. Jakoukoli běžnou T8 15W/8xx (délka 45 cm). 830 je do žluta, 840 bílá se žlutým nádechem, 865 bílá s modrým nádechem, 880 je ještě chlup víc do modra - každé oko to ale vnímá malinko jinak. Vybírej co ti nejlíp sedne. Já 8xx nesehnal (nebyl čas), tak jsem vzal Philips 15W/640 a taky je to v pohodě (mám ale nenáročný druhy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 08:47 She
Za zářivkou mám takovou zrcadlově lesklou plochu už v základním vybavení (teď jsem se teprve podívala), bude stačit nebo alobal ještě na ni? Je jen za polovinou zářivky.
A koupím tedy Osram, máte nějaký tip, která by byla nejlepší? Případně na co se mám omezovat? Půjde tam každá stejně dlouhá 15W nebo to má nějaké další specifikace?
A přece jenom, nemáte náhodou někdo návod na to jak připevnit do krytu další? :)

No, o změně filtru taky uvažuju, je tam nějakej Duetto a všude čtu, že je jen na honění vody :(

A díky moc všem :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 08:05 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Jva
mohu potvrdit. alobal jsem aplikoval téměř ihned. dobře se v takovém setu daří nenáročným rostlinám(echinodor, anubias).jenže ty náročnější na světlo si ani nevrznou. když jsem na jeden den zkusil vložit místo sunglo(15W) zářivku osram 840(15W), echinodor hned vybarvil mladý list a pohnul se zcela znatelně!(během 1 dne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 07:54 Muž Jva [6] – Re: She
Vlastní zkušenost se setem 54l: po asi půl roku trápení s rostlinami jsem vyhodil dodaný "filtr", dal kostku bioakvacitu s čerpací hlavou, pod zářivku nalepil alobal a noname trubici vyměnil za Narvu 860 (také 15W). Změna (obrovská) v růstu rostlin se projevila během pár dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 07:20 V
isamik napsal:EDIT: dam sem jeste jeden odkaz na levne osvetleni levnaakvaristika.cz/… ikdyz to mozna bude kratke.

Tahle rampa se dá nožičkama natahnout o 4 cm na každou stranu, tj až na 83 cm. Zajímavý by byl také Resun SA-20, který se dá použít i bez těch noh (i když jsou taky přibalené) a je tedy níž. Vypadá to možná trochu líp, ale zase je o poznání horší přístup do akvárka. Hailea mi zase přijde trochu poctivěji udělaná: mj. je přímo dodavatelem označená jako akvarijní osvětlení - Resun je psaný jenom jako terarijní. Ale rozdíly jsou zanedbatelné: mám obě rampy a obě slouží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:54 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: isamik
akorát ta rampa je jenom jednozářivková takže by se zas musely(no nemusely ale měly by) koupit alespon dvě, takže by to vyšlo možná ještě dráž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:40 Muž isamik [180] – Re: Romiš
Popravde docela si to i procitam. Jelikoz to nemam nikterak podlozene, nebudu polemizovat o tom jaky nejmensi rozdil mohu dosahnout a nakolik by to co ovlivnilo... :-)

EDIT: dam sem jeste jeden odkaz na levne osvetleni levnaakvaristika.cz/… ikdyz to mozna bude kratke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:38 Romiš – Re: Johan
;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:33 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Romiš
Všechny své akva sem zakládal v září. Zatím mi narozdíl od ostatních nedělá vůbec žádné problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:30 Romiš – Re: Johan
Jak dlouho už toto akva provozujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:29 marsz
Jestli je akvárko založené od Vánoc, tak ty kytky ještě moc neporostou. Světlo by mělo většině z nich stačit. Nanejvýš bych ten kryt vylepil alobalem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:26 Romiš – Re: isamik
Mrkněte do historie příspěvků na toto téma - myslím, že to tu bylo docela podrobně rozebrané. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 22:42 Muž filipsi [1295] – Re: She
Zacni bodem 2, a zkus to vyrobit, Zkus doma najit neco radeji ne(moc)horlaveho co ohnes do oblouku, nejlepe bileho, a upevnis nad zarivku. Snad tenhle kousek kutilstvi v sobe najdes. S tim spoj bod 1.
No a zapomen na koberecky a rostliny hodne narocne na svetlo. Ale takove akva je schopne slusne funkce, vetsina rostlin slusneho rustu.
Jestli jsi se zhledla v krasne barevnych dzunglich a kobereccich, nezbude Ti nez pokracovat dalsimi body.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 22:39 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: She
A co takhle rostliny méně náročné na světlo? Když je málo ryb... Záleží jaké akva se vám líbí. Mě třeba takovéto rybicky.net/k/osobni/6110.jpg, což je téměř 50 litrů a svítím kompaktní zářivkou ca 7W a vše fajn i bez filtru (ten bublifuk není zapojenej=)).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 22:38 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: She
Do toho setu "lepsi" zarivku nedas. Odhaduji ze tam mas 15W a potrebovala bys takovych 2x15W. To lze jedine vyresit tim, ze tam nejak pridas dalsi zarivku s predradnikem. Za jinou trubici typu AquaGlo atd nema cenu menit.

K tomu zahnutemu sklu nad zarivku. Rika se tomu reflektor a teoreticky zvysuje efekt, jelikoz odrazi sevtlo, ktere zarivka vyzaruje smerem vzhuru, do akvaria. Ale jen to nepomuze.

Jestli chces vic svetla tak jedina volba je pridat dalsi zarivku + muzes dat i reflektor nad obe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 22:35 Muž filipsi [1295] – Re: isamik
To je sice dulezite, ale u daneho osvetleni nemenne. Kdybych si mohl vybrat zarivku bez reflektoru , nebo s reflektorem o 10cm vys, volim s reflektorem. Pokud ale budu volit jen z moznosti dat dane svetlo vys nebo niz, volba je jasna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 22:31 She – 54L nedostačující osvětlení
Tak to vezmeme od začátku. Mám set 54l a v krytu mám zabudovanou (nejspíš nějakou noname) 15W zářivku. Mně by to stačilo, rybky si taky nestěžují, ale rostlinky už mají sepsanou petici za lepší světlo do jejich duší. Po prostudování fóra jsem uvažovala nad několika možnostmi a jakožto nezkušená akvaristka se nemohu nějak rozhodnout a ryby neporadí.
1. výměna zářivkové trubice za lepší... někdo tu psal, že prý Osram je dobrý, ale nevím zda by to mělo dostatečný efekt (případně jakou koupit?)
2. koupení takového zahnutého zrcadélka za zářivku, mělo by to efekt?
3. přidělání ještě jedné trubice na kryt... nejspíš by tam šla, už vím i něco o nějakém předřadníku, ale nejsem kutil Tim, takže nevím zda bych to zvládla, případně je někde nějaký návod (pro ženu)?
4. koupení nového krytu, ale to mi připadá jako zbytečná investice

Omlouvám se, že zakládám nové téma, ale ty zelený mršky bych tam ráda měla.
Za sebemenší radu budu moc vděčná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 22:24 Muž isamik [180] – Re: Romiš
Rekl bych, ze rozhodujici je tvar reflektoru, nikoliv rozdil 5-10cm mezi vzdalenosti jednotlivych trubic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 22:12 Romiš – Re: isamik
pavliina napsala: budeš mít zbytečně velké světelné ztráty
Nerekl bych, ze budou tak zdrcujici...

Zdrcující snad ne, ale citelné nejspíš ano. Měření by ukázalo... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 21:03 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: isamik
taky si myslím, že ty ztráty by až tak rozdílné být nemusely, ale to už je spíš otázka vkusu, osobně bych si vybral ty s nožičkama, ale jak říkám....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:56 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: yanilishka
ono je lepší se zeptat na všechno předem než pak zjištovat experimentovat teprve až když už jsou ryby v akvárku. A od toho to fórum je, aby si se mohla ptát, já taky myslel, že mi pukne hlava, když sem si zjištoval jak ten vlastně udělat. Mám takový pocit, že s těma krytama to je fakt největší starost, že by se prodával alespon jeden normální kryt s dostatkem trubic, to ne, pak aby každý sháněl co nejlevnější dostatečné osvětlení tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:53 Muž isamik [180]
pavliina napsala: budeš mít zbytečně velké světelné ztráty

Nerekl bych, ze budou tak zdrcujici...

Meron: myslim, ze si rozumime. Rampa na nozkach ma nozky posunovaci a tudiz je ji mozne postavit na 80cm dlouhe akva, zato cerna rampa se pouze poklada na kryci sklo, pripadne na hrany akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:46 yanilishka – Re: pavliina
Ja si rikala, ze jsem na tohle tema diskuzi uz nekde videla, ale nemohla jsem si vzpomenout kde - jak jsem napsala v jine diskuzi (uz si taky nepamatuju v ktere :-D ), jsem ted ve fazi chystani se na svoji prvni nadrz a sbirani infomraci, kterymi zacinam byt pekne zahlcena. Diky za info a predem se vsem omlouvam, jestli se budu ptat na neco, co uz je tu 100X probirane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:45 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: yanilishka
no ted opravdu jenom jestli se tam dají ty 18 W zářivky do te rampy dát, pokud ne musela by si koupit ty 20W speciálky a to by se zase ještě prodražilo navíc ty speciálky mají údajně horší svítivost než normální třípásmové, takže tím by sis za větší peníze jenom pohoršila v podstatě. V těch třípásmových jestli 830 nebo 860 to je v podstatě jedno , na rostliny to prý nemá až zas takový vliv, jedny mají teplejší tón, druhé studenější a záleží jen na tom co se líbí víc tobě, já osobně mám 3 zářivky 840 a to je takový zlatý střed a rostlinky rostou

no tak pavliina mě už předběhla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:41 Žena pavliina [50] – Re: yanilishka
Já svítím 830 + 840, nechala jsem si tady taky poradit a jsem spokojená palec
Ono spíš záleží jaké světlo se ti bude líbit víc, jestli studenější nebo teplejší odstín ;-)
Pro srovnání saurama.aqua-web.org
Stačilo se kouknout na předchozí stránku, tam jsem to už řešila se Sidem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:35 yanilishka – Re: meroň
No presne tak. Pavliina mi poslal odkaz na tuhle rampu:http://shop.miga.cz/product_info.php?path=242_675&product=79183 a vypada opravdu dobre, takze zatim si ji poridim a az prijde na kryt, necham ho uz udelat s tremi 18W zarivkami. Do te doby nadrz osazim rostlinkami min narocnymi na svetlo. Ja myslim, ze je to rozumny kompromis. Jeste mam trochu zmatek v pasmech svetla jednotlivych zarivek - vim, ze jsou nejake parametry jako 830, 860 atd., ale nevim, co znamenaji a ktere byste mi doporucili na moji nadrz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:27 Muž meroň [18] - Rostliny
pro isamik: no přesně jak psala pavliina nožky to má, ale to je jedno X-)

to mi se zase rampa s těma nožičkama líbí víc co se týče designu, ale je pravda, že ty ztráty na světle by tam byly asi větší, nejlepší by byly ty rampy rovnou dvě :-P , no ale to už je zase moc peněz. Ty jedna rampa co se osvětlení týče by pro nějaké ty méně náročné rostliny snad měla stačit, alte tři zářivky jsou tři, co si budem povídat... ale jako dočasné řešení proč ne...nebo prozatím koupit jednu a když to bude málo a budou peníze, tak ještě jednu rampu k tomu ano . s těmi 20W to by mě taky zajimalo jestli tam jdou dat normální 18 W nebo ne, jestli ne tak to je docela blbé a myslím že ta rampa Atman je právě jedna z těch nejlevnějších
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:19 yanilishka – Re: pavliina
Asi jo, ale stejne co s temy parametry? Pisou 2x20W, ale zarivky nejsou v cene - znamena to, ze do rampy muzu koupit dve 18w zarivky a dat je tam misto tech 20W? Nebo nemate tip na nejakou rampu, kterou bych mohla pouzit pro me akvarko a patrila by k tem levnejsim? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:18 Muž isamik [180] – Re: pavliina
Jooo to jsem si nevsiml :-)... tahle by je mela mit. Jinak sice tam pisou, ze je to pro 20W zarivky, ale zarivky o tomto vykonu jsou pouze specialky. Misto nich doporucuji obycejne 18W zarivky rady 8xx.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:17 Žena pavliina [50] – Re: yanilishka
Mě se ta rampa s nožičkama nelíbí z jednoho důvodu a to, že jak už jsem psala, budeš mít zbytečně velké světelné ztráty, což si s osvětlením 2x18 W na 112 l nemůžeš moc dovolit.
Já bych použila rampu, kterou položíš na krycí sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:15 Žena pavliina [50] – Re: isamik
Ze začátku diskuze yanilishka odkazovala tady na to shop.miga.cz/… ;-) To má nožky :-)
Ale jak píše meroň, byla by blbost, kdyby to osvětlení bylo jen na akva o jedné délce, takže bych to tipla na nastavovací nožičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:14 yanilishka – Re: meroň
"Svagr" me uz odmitl s tim, ze leda po bakalarkach, coz je v lete. Do te doby to vyresim sklenenym krytem a rampou s tou divnou delkou - treba to fakt bude nejak osefovane a kdyz ne, nemusel by byt az takovy problem silikonem k "chnapkam" prilepit male obdelnicky, ktere zvetsi jejich plochu tak, aby se rampa dala bezpecne polozit na kryt. Nebo si fakt nechat riznout kryt o 6 cm delsi (treba by se dal aspon za presah dobre chytnout, kdyz ho budu potrebovat uplne sundat).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 64 65

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 56270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13533-osvetleni-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=3001