Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 06:26 Muž Jifi [675] Re: petulka
Dej sem konkrétní odkaz, co chceš koupit. Když jsem hledal to, co chceš koupit, tak nacházím jen náhradní osvětlení do osvětlovací rampy:
www.akvaristik.eu/…
www.akva-tera.cz/…
Atd.
Pokud jsi měla na mysli toto, tak to dáš do osvětlovací rampy, kterou máš. Jestli rampu nemáš, tak to nemáš kam dát.

Edit: Odkaz od Tudy je na kompletní osvětlení. V tom je rozdíl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 06:18 Žena petulka [11] Re: Tudy
A muzes mi rict co je spatne na tom svetle v setu? Nechci zadne koberecky jen normalni nenarocne kytky jinak dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 05:53 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: petulka
osvetleni-akvaria.heureka.cz/…

Za toto připlatíš 500 Kč,- a máš 3x vyšší výkon s možností regulace intenzity osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 04:32 Žena petulka [11]
Prosim vas muzete mi rict jestli toto osvetleni je dobre jde o akvarium 100 litru : NovoLux LED 80, 10,5 W,uz jsem psala nechci tam slozite rostliny voda bude kvalitni z lesa a min ryb filtr nejaky juwel bio to snad problem taky neni proste je to set od juwelu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 18:24 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tučňák
O ničem takovém nevím. Já čipy kupoval v Číně a tam je trochu sázka do loterie co ti přijde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 16:58 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: vaaclav
Když už tě tu mám - neměl bys někde odkaz na nějakou pěknou stránku, která shromažďuje data o LED čipech? Narazil jsem tu na pár článků, kde se vyskytují screeny autora z Excelovské tabulky (bohužel již přes 4 roky staré), tak hledám něco podobného, ovšem aktuálního a obsáhlejšího.

Především mi jde o množství světla, vlnovou délku a maximální stálý příkon (nebo odběr a napětí, to je jedno). Neboli efektivitu lm/W (s informací o barvě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2017 16:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tučňák
Tohle je od výrobce. www.osram.cz/… jinak měřit světlo v akváriu je dost těžké je tam hrozně odrazů absolvoval jsem to několikrát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 15:58 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: vaaclav
No dokonce. Já čerpal z nějaké směrnice o obecném osvětlení. Docela by mě zajímalo, jak by zářivka dopadla v časovém testu pod luxmetrem (nebo spíš nad).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 14:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tučňák
Po dobu udané životnosti by se světelný výkon měl změnit asi jen o 10% větší ztráta se spíše docílí znečištěním trubice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.11.2017 12:31 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: NHKG
Nesouhlasím. Jestli má zářivkové osvětlení, pak nad ním stále může mít reflektor, řekněme s účinností 70 %, což nic nemění na faktu, že si s uvedenými variantami moc nepomůže, jelikož skoro polovina světla směřuje do akvária přímo (takže ztráta je třeba 30 % z 60 %, což dělá 20 % z celku.

To by mohlo dělat třeba 4.000 lumenů z těch zářivek (bral jsem i jejich svítivost s rezervou). To mu dává 500 lumenů jako rezervu pro opotřebované zářivky. A teprve po této ztrátě začne postupně vnímat více světla oproti zářivkám (ovšem vlivem ztráty výkonu zářivek, ne příbytkem světla).

Jen na okraj: doba životnosti zářivky může být klidně přes 20.000 hodin svícení (při 10 hod/den je to hezkých 5.5 let). To je doba, po kterou zůstane alespoň 50 % výkonu osvětlení v provozu. Samozřejmě vlivem zapínání/vypínání (jednou denně po 10 hodinách) životnost klesá, kdybych to přehnal, tak po dvou letech bude zářivka svítit jen z 50 %, tedy po jediném roce by mohla být stále svítivější (nebo stejně svítivá), než ten LED panel.

Pokud by 1.200 Kč investoval do T5, koupí si jich asi 12, tedy na 6 let. ;-)
Zbylé 2.600 Kč mu vystačí na pokrytí elektřiny (cca 360 Kč ročně) na oněch 6 let, a ještě zbude.

V praxi to tedy bylo srovnání, ze kterého podle mě nevyplývá finanční/světelná výhoda toho LED panelu, a už vůbec bych netvrdil, že velká.

Vivat Chihiros.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 12:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tučňák
Motáš se v tom. Zářivky možná mají více lumenů, ale svítí do všech stran. U zářivek musíš odečíst 20÷60% lumenů, které se nedrazí do akvária, ale pohltí je reflektor a podobně. Navíc rok staré zářivky už taky ztratí velkou část lumenů a kdo mění každý rok zářivky. Takže v reálu si pravděpodobně dost pomůže. Ale ten chihiros + regulace bude samozřejmě lepší možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 11:47 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Tučňák
Koukal jsem na tu svítivost dopodrobna a se současnýma podmínkama bude asi nejlepší jenom obměňovat T5 zářivky za nový. Sice by šlo ušetřit na ele, ale ta svítivost udělá svoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2017 11:23 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: brukiz
No, ta HeliaLux 800 má jen 3.500 lumenů. To znamená, že sice ušetříš za elektřinu, ale snížíš si množství světla (ty dvě T5 mají každá cca 2.400 lm, takže dohromady 4.800 lm). Nebude to upgrade, ale downgrade, s čímž je nutno počítat.

Jako vždy bych směřoval pro Chihiros z eBaye. :-D
Je otázka, jak máš dlouhé akvárium, každopádně panel 60 - 80 cm se k nám nechá dovést za 900 Kč, přičemž při příkonu 39 W poskytuje asi 5.800 lm, navíc je stmívatelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 07:52 Muž brukiz [85] - Rostliny – Upgrade osvětlení
Ahoj, časem bych rád upgradoval osvětlění a rád bych vás poprosil o názory, než do toho vlítnu.

Aktuálně mám tento systém:
Juwel Multi-lux (80 cm, 2 x 28W, T5 Day + T5 Nature)
- www.juwelakvarium.cz/…

a rád bych ho zaměnil za jeden z těchto:

Juwel Multi-lux LED (80 cm, 2 x 14W, LED Day + LED Nature)
- cena 3.090,-
- www.juwelakvarium.cz/…

Juwel HeliaLux 800 (80 cm, 28W, LED bílá + LED modrá)
- cena 3.716,- + možnost Juwel HeliaLux Control za 2.083,-
- www.juwelakvarium.cz/… www.juwelakvarium.cz/…

Cenově výhodnější je první varianta Juwel Multi-lux LED, kde je i lepší spektrum osvětlení, ale u druhého je fajn ta možnost plynulého osvětlení a celkové provedení se mi více zamlouvá.
Máte někdo zkušenosti na porovnání? Nebo aspoň co se vám zdá jako lepší varianta?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2017 05:02 R Muž afc1886 [14655] Re: Xbourn
Kup Chihiros LED A serie 80-100cm 50W A801 www.rostlinna-akvaria.cz/… Máš tam stmívač a světlo si nastavíš jak budeš potřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 04:33 Muž Xbourn [805] – osvětlení
Ahoj,
chci se zeptat na Váš názor. Akvárium mám 110x35x40 + krycí sklo a uvažuji o koupi Z Series LED osvětlení 24,8W 90cm,LED osvětlení LFL-CL-1000 30 W modro-bílá nebo Chihiros LED A serie 80-100cm 50W A801 ,ale u Chihirose mám obavu že je moc výkonné . Co2 neplánuji ani hodně náročné rostliny . Děkuji za názory :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 21:08 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Tučňák
Jj, rampa bude sloužit jen jako držák pro LED, takže gumové těsnění i ten šroubovací kryt můžu sundat a pak to snad po menší úpravě půjde narvat rovnou do patic. Díky za pomoc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2017 20:53 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Tudy
Fotka k příspěvku Tak teď jsem měřil 18W T8 - bez kolíků má 59 cm. Nožičky Chihirosu mají zase 0.5 cm (na každé straně, takže dohromady 1 cm). Ve výsledku má Chihiros, určený pro 60 cm akvária, 59 cm, takže tam už samovolně nezbývá místo pro úchyt. Pokud by se vypustila ta gumová vložka a držák se zapichoval rovnou do patice (bez šroubovacích krytů patice), šlo by to teoreticky udělat pod 2 mm na každé straně, což je rozměr tak malý, že jej spolkne vůle patice.

Bude to chtít trochu zručnosti, ale půjde to (samozřejmě ne s originálním Chihiros adaptérem). Sice to není zrovna to pravé ořechové, ale přijde mi to lepší, než kvůli tomu kupovat slabší osvětlení, kterým je až Chihiros 33 W (50 cm), jehož plocha osvitu je o 10 cm kratší. :/

EDIT: Jestli to světlo půjde na to 80 cm dlouhé akvárium, bude na krajích trochu méně světla, protože budou od zdroje horizontálně asi 17 cm daleko.Asi to nebude žádná tragédie, protože podobně je na tom vzdálenost popření/pozadí od zdroje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 20:34 R Muž afc1886 [14655] Re: Tudy
Nemám to nijak zjištěné, ale já si myslím, že do těch patic budeš potřebovat kratší verzi. www.rostlinna-akvaria.cz/… Ale jenom odhaduji podle rozměrů a obrázků. Počkej co ti odpoví někdo kdo to takhle má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 20:26 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Tudy
Věřím, že to nebude problém. Vzhledem k tvaru "redukce" by se tam ten Chihiros měl vejít. Teoreticky ani nemusíte kupovat držák, stačí 4 kousky drátku v bužírce, které se ohnou.

Co nespraví drátek, spraví více drátku. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 20:16 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Tučňák
Tyto by mohly pasovat, je to tak? Mám rampu na T8 2x18 W, zářivky délky 60 cm.
osvetleni-akvaria.heureka.cz/…

Blíží se Vánoce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 11:27 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Tudy
Jojo, to je taky možnost. Nevýhodou je akorát trochu horší rozložení světla, protože se pak musí koupit kratší Chihiros (aby se vešel mezi patice).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 11:16 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Tučňák
Četl jsem o možnosti vyhodit zářivky a místo ních použít rampu jen jako držák pro Chihiros, takže přímo na krytu by to nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 11:11 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Tudy
Několikrát jsem toto řešil na Facebooku a i v tom krytu to bývá v pohodě, pokud teda není světlo nalepeno přímo na krytu a ten není úplně uzavřen. V současnosti používám automobilové LED panely v jednom krytu (hřejou se, ale není to nic hrozného, i když na závěry je po dvou měsících ještě brzy) a Chihiros v druhém krytu, ten je od včerejška.

Chihiros sice nejede úplně naplno, ovšem i tak se divím, že je na dotek jen teplý a ne horký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 11:03 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Tučňák
Tučňák napsal: ...Za mě Chihirosy...

Také o nich vážně uvažuji, teď mám v krytu T8 s reflektory a LED pásky. Celé bych to nahradil Chihirosy, které mají i výhodu stmívání. Ale mám uzavřený kryt s poklopem, tak se bojím přehřívání. Vaše zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 11:02 Žena petulinakk [2016] Re: Tučňák
No mám vlastní zkušenost, píšu to i níže... můj první chihiros vydržel svítit ani ne dvě hodiny. V pondělí jsem ho poslala na reklamaci, v pátek byl zpět, s novým zdrojem. Na reklamaci fakt rychlovka, ale i tak to bylo nepříjemné protože kytky už byly zasazené, a náhradní světlo nemám...
Nějak si neumím představit řešit tohle přes ebay.

EDIT: ještě dodávám, že díky mojí zkušenosti nemyslím že by Chihiros nebylo kvalitní světlo, neexistuje asi výrobek který by neměl nějaké % vadných kusů, může se to stát ať si koupíme cokoliv, a holt jsem si tentokrát tu smůlu vybrala já... ale právě proto že ani u kvalitních ověřených výrobků se nedá spolehnout na bezzávadnost, doporučuju bedlivě vybírat nejen výrobek, ale i prodejce... ;-) Teda aspon u dražších věcí....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 10:54 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: petulinakk
Díky za podporu a doplnění. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2017 10:49 Žena petulinakk [2016] Re: Tučňák
Není to sice úplně odpověď na otázku, ale nákupy na ebay a spol mají tu velkou nevýhodu, že se tam hodně špatně reklamuje ;-)
To už si radši trochu připlatím a nakoupím u spolehlivého ověřeného prodejce, protože jinak může to levné světlo vyjít taky docela draho.

Jinak abych nebyla úplně OT - souhlasím s Tučňákem, taky bych brala Chihiros.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 10:41 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Xbourn
Za mě Chihirosy. Podle udaných hodnot má znatelně vyšší efektivitu.

Chihiros: 27 W | 4.350 lm | 1.540 Kč
Tommi: 27 W | 2.862 lm | 1.064 Kč

Cenovku mají ty Chihirosy sice u nás vyšší, ovšem na eBay se dají pořídit o něco levněji. Pokud vezmu v potaz, že pro obdobné množství světla je potřeba kupovat více kusů Tommi, cenově se srovnají (ve spotřebě budou Chihirosy napřed).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 09:58 Muž Xbourn [805] – osvětlení
Ahoj,mám ve výrobě akvárium o velikosti 150 litrů a chtěl bych poradit jaké led osvětlení mám použít. Zatím mám vybráno Chihiros LED A serie 80-100cm,nebo Tommi LED osvětlení LFL-CL-1000 30W. Která varianta je lepší nebo máte nějaký jiný tip ??? Dík za odpovědi. ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 21:33 Žena petulinakk [2016] Re: Andrej93
To určitě bude, ono to i délkou bude akorát pokud chceš mít světlo postavené na hranách skla, delší by se tam vlezlo leda zavěšené :-)
To samozřejmě ještě nezaručí že Ti tam vybraná rostlinka půjde, ale pokud ne, světlem to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 21:09 Andrej93 – Osvetlenie akvárium 45 l
Zdravím, chcem sa poradit či bude dobre osvetlenie Chihiros LED A501 33W 50-70cm + stmievač na akvárium 50x30x30cm ? Chcel by som tam úspešne pestovať Micranthemum callitrichoides 'Cuba'... ;-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 20:46 Muž Jifi [675] Re: STEPANZ
Já mám akvárko 80 cm dlouhé. Píšou, že do délky 80 cm to je OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2017 19:34 Muž STEPANZ [1] Re: Jifi
Ahoj,dík za příspěvek,pokud tedy patřil k mému dotazu.Akva je 75cm a světlo 60cm,takže stejně musím přikoupit kovové držáky které jdou posunovat i nahoru a dolu,tím pádem bude světlo cca 20cm nad akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 20:31 Muž Jifi [675] Re: afc1886
Může to světlo zavěsit nad akvárko, což bude mít dvojí efekt - jednak nebude muset tolik tlumit intenzitu a jednak to snad bude svítit i trochu do strany.
A zapomněl jsem na jednu velkou výhodu takového řešení - můžeš nechat kytky vyrůstat ven z akvárka.
Mně třeba teď parádně vyrůstá Pogostemon erectus nad hladinu, ale hned narazí na zářivku :-(
Na Vánoce si kupuju www.rostlinna-akvaria.cz/…
Zavěsím nad akvárko a kytky budou moct růst i nad hladinou :-)
PS: Ztlumit se to dá vždycky (LED osvětlení). Daleko horší je, když si pořídíš osvětlení a zjistíš, že to málo svítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2017 17:08 R Muž afc1886 [14655] Re: STEPANZ
Silnější světlo se určitě hodí, ale stejně bude zase krátké, protože budeš chtít časem větší akvárium. smich Je to zvláštní jak se ty akvárka časem zmenšují. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 16:40 Muž STEPANZ [1] Re: afc1886
Na chihiros 60-80 jsem taky mrknul,asi by bylo na to me akva hodně silné,musel bych tlumit(má stmívač) Ale zase kdybych nahodou někdy v budoucnu potřeboval silnější tak už bych to pak nemusel řešit.Dik za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 16:27 R Muž afc1886 [14655] Re: STEPANZ
Ahoj, já mám čistě bílou variantu, ale je to o vkusu, komu se co líbí. Ano to světlo je vhodné na tvé akvárium, ale koupil bych delší. www.rostlinna-akvaria.cz/… Já jsem s tímto světlem velmi spokojený, ale jestli ti nevadí vyšší investice tak jdi do chihiros led a series. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 14:59 Muž STEPANZ [1] – afc1886
Ahoj,ve tve prezentaci vidím že máš světlo LFL-CL-600 18w.Je to čistá bílá nebo modro bílá.Tedka mám setové světlo 16w zadne naročné rostliny a ani neuvažuji.Jelikož chci zrušit kryt tak uvažuji o tomto světle.Je vhodné místo toho mého?Akva mám 75 dlouhé tak bych musel přikoupit kovové držáky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 15:06 Žena petulinakk [2016]
Mám přesně toto a ze stejného eshopu jako z odkazu afc1886, a na první pokus vydrželo svítit maximálně dvě hodiny. Přesně to nevím, protože jsem ho nainstalovala a odjela nakoupit, a při návratu o 2 hodiny později už nesvítilo. Veškeré pokusy ho oživit byly marné.
Nicméně eshop se opravdu vytáhl, v pondělí jsem odeslala světlo na reklamaci s prosbou o co nejrychlejší vyřízení, než mi chcípnou kytky v akvárku, a v pátek jsem ho měla zpátky s novým zdrojem, komunikace celou dobu na výbornou.
Takže závěr je takový že když kupovat světlo, tak tam kde se prodejce k případnému problému postaví čelem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 14:59 Mejla82
Ted jsem na to akorat koukal a taky se mi libilo...diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2017 14:46 Muž UndeR [80] Re: afc1886
Chihiros mám taky a mohu jen doporučit. Za ty peníze si myslím, že to nemá chybu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 14:40 R Muž afc1886 [14655] Re: Mejla82
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 14:32 Mejla82 – Pomoct vybrat
Zdravim vsechny.....odeslo mi home made osvetleni v rybicky.net/nadrze/27096-spolecenske-160l-v-zabehu
Takze bych rad vybral nove..
Budu vysazovat vice rostlin a pridavat CO2.


Poradil/doporucil by nekdo neco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 14:00 Žena Jitka66 [8] – Juwel osvětlení
... takže Juwel Led osvětlení jsem reklamovala, vrátí mi zpět peníze, protože tato světla bez setu neprodávají. Zkoušel někdo do Juwel - krytu dát toto osvětlení :Chihiros LED A serie 60-80 cm ? Dá se vložit místo zářivek, to píše výrobce. Ale led světla mají úplně jiné uchycení...... Také mi zde bylo doporučeno LED osvětlení LFL-CL-600 18 W, ale i to má jiné uchycení než např. podobné světlo - DIVERSA LED extra 2 x 7,2W/ 60 cm. Ta Diversa by asi do krytu šla,ale jaká je kvalita a síla osvětlení - to neumím posoudit..... Tak nevím, jak se rozhodnout....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 16:26 Muž Iceman [96] – Stmivani
Fotka k příspěvku Já se na záruku vyprdnul a stříhal. Mám to trochu utlumené a je fak, že ty ledky tolik nehřejí. Možná se jim prodlouží životnost.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 15:42 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Lapierre
Existujú spínané zdroje (to je väčšina súčasných adaptérov), ktoré sú stmievateľné pomocou klasického tyristorového/triakového stmievača. Avšak takéto zdroje bývajú nejakým spôsobom označené ako stmievateľné a sú drahšie, takže správny kapitalista by aspoň 5x spomenul, že je to stmievateľné (ako super-tuper funkciu). Ak to nikde nespomínajú, je veľmi pravdepodobné (blížiace sa istote), ze adaptér stmievateľný nie je.

Kábel by som určite nestrihal, ibaže by bol vyťahovací, potom by som kúpil na strihanie druhý, aby som pôvodný mohol použiť pri prípadnej reklamácii ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 18:43 Lapierre Re: ctibum
:-) No,já právě taky ne.Tak doufám,že se k tomu někdo vyjádří,kdo tomu rozumí.Na rozdíl ode mne. smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 18:36 R Muž ctibum [6866] Re: Lapierre
Jo to netuším, jen nahazuju nápad k diskusi... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 18:07 Lapierre Re: ctibum
Což o to.On jde koupit za stejnou cenu zásuvkový stmívač,ale bude to fungovat?U většiny Led osvětlení je stmívač umístěn mezi světlem a trafem.V tomto případě by byl mezi trafem a zásuvkou. :-O
(Nevím,nejsem si jistý.Nejsem elektrikář)

Edit:
Do trafa jde jiné napětí,než z trafa do světla.Jestli funkce stmívače se tím pádem nestane nefunkční?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 64 65

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 56267x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13533-osvetleni-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=501