Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:10 Muž isamik [180] – Re: meroň
Myslim, ze prave u tohoto svitidla zadne nozky nejsou. Pouze se polozi na akvarko, ted si nejsem jist jestli jde i zavesit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:03 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: yanilishka
no ja bych řekl, že sice to má 86 cm, ale mělo by to držet i na 80 cm nebo snad by ty uchytky mohly byt nastavitelné, proč by dělali rampu, která se dá nasadit jen na 86 cm akvarko, když standartní rozměr je 80 cm :-O . Ale kdo ví, já jsem zastáncem krytu vlastní výroby tak tady budu propagovat vlastni výrobu :-D , takže pohroz budoucímu švagrovi, že buď kryt nebo nebude svatba nebo tak něco, tak to vidím já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 19:51 yanilishka – Re: pavliina
Jee, diky za upozorneni. To by asi byla. Ale zase dalo by se to vyresit tim, ze by kryt (na kterem by stala) byl z kazde strany o tri cm delsi. Ale to uz je hodne broukopytlikovske reseni. Zkusim pohledat o 6 cm kratsi rampu v stejne cenove relaci - kdybys mela (nebo kdokoliv jiny) nejaky tip, moc bych ho uvitala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 19:25 Žena pavliina [50]
A výhoda této rampy je, že se nemusí zavěšovat ale může se položit přímo na krycí sklo a žádné světelné ztráty se nekonají ;-)
Ale jak tak koukám, bylo by to jen na dvě 18 W obyč. třípásmové zářivky. 20 W jsou jen speciálky, které jsou na prd :-( Já bych dokoupila ještě jednu rampu na 1 x 18 W ;-) Ikdyž potom nevím, jestli se lépe finančně nevyplatí ten kryt :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 19:11 Žena pavliina [50] – Re: yanilishka
A nebude ta rampa moc dlouhá? Tam píšou, že je 86 cm dlouhá :-O
Nebylo by lepší toto? shop.miga.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 19:07 yanilishka – Re: pavliina
Jasne, ja si rikala, ze proste necham uriznout takovou nudli, ktera by byla z dvou protejsich stran o par cm uzsi, nez je hloubka akvarka - pres mezeru vzadu bych vyvedla kabely od prislusenstvi a tou predni krmila. Kdyz nebudou moc velke, snad mi nimi nebudou cichavci vyskakovat - to by museli mit sakra musku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 18:59 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: yanilishka
pro změnu já zase krycí sklo nemám vůbec, ale pokud si teda koupíš osvětlovací rampu, tak určitě to sklo, jak řekla pavliina bude lepším řešením tam mít, už kvůli bezpečnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 18:50 Žena pavliina [50] – Re: yanilishka
A taky nezapomeň , že z akva ti půjdou kabely od filtru a topítka, takže u zadní strany by to chtělo taky nějaký otvůrek ;-) Já to mám vyřešený tak, že u zadní strany krycího skla mám seřízlé rohy a vepředu uprostřed půlkruh na krmení :-) Pro sklenáře žádný problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 18:39 yanilishka – Re: meroň
Vyrobit celistvy a funkcni kryt bych nezvladla, stejne jako bych nezvladla lobotomii :) Cokoliv kolem elektriky je pro me spanelska vesnice, takze bud se mi opravdu podari presvedcit segrina kluka nebo vyuziju reseni, ktere navrhla Pavliina (cimz dekuju)s tim, ze bych asi nechala kratsi celou jednu stranu - nechcu, aby si mi rybky zvykly chodit na krmeni jen do jednoho rohu. Casem, az bych zase nabrala nejake finance, nechala bych si udelat poradny kryt. Diky za rady, vazeni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 15:33 Žena pavliina [50]
A co si nechat na krycím skle vyříznout kousek na krmení? Nebo mít krycí sklo o pár cenťáků užší nebo kratší? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 15:29 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: yanilishka
jo určitě bych to zkusil, ale je s tím trošku víc práce no, každopádně to vyjde levněji a pokud ne tak je to určitě hezčí než nějaká rampa( i když to je možná otázka vkusu) alespon já sem měl ze sveho krytu radost, že jsem ho dokázal vyrobit smich i když sem původně měl taky myšlenky na osvětlovací rampu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 15:02 yanilishka – Re: meroň
Cha, tak to myslim, ze nikoho takoveho v okoli nemam. Ackoliv bych se mohla pokusit zmermomocnit svagra "cekatele" - ten dela elektro a furt neco montuje. Uvidime. Kazdopadne diky za tip palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 14:07 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: yanilishka
a nebo si nech kryt vyrobit někým zručným s tvého okolí ;-) přijde to možná úplně nejlevněji když už nezbyly peníze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 13:13 yanilishka – Re: V
Aha jasne, ted uz tomu rozumim. Diky moc!!! palec Jenom na krytu asi odklapeci roh mit nebudu, takze jej i s rampou budu pri krmeni posouvat po hranach boku akvaria dozadu :-( Ale stejne diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 13:05 V – Re: yanilishka
Rampa se posadí na boční stěny akva. Pokud máš u krycího skla odklápěcí roh, tak pro krmení rampu sundávat samozřejmě nemusíš. Pro větší údržbu buďto jenom sundáš krycí sklo a posuneš rampu dozadu (včera jsem tak měnil vodu a přesazoval rostlinky), nebo dáš pryč oboje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 12:44 yanilishka – Osvetlovaci rampa, skleneny kryt
Jsem zacatecnik a chystam se zalozit 112 l akvarko (80x40x35). Na poradny kryt uz nezbyly penize, tak jsem uvazovala nad sklenenym krytem a svetelnou rampou 2x20W (shop.miga.cz/…) pres nej. Myslite, ze je to vhodna kombinace? V nadrzi budou hlavne cichavci a ne prilis narocne rostlinky. Taky bych se chtela zeptat, jak ta rampa na krytu drzi (to je na nem jenom volne polozena?)-kdyz budu chtit do nadrze to musim napred sundat rampu, pak kryt? V tomhle smeru jsem uplny zacatecnik, takze se potrebuju ptat na otazky, ktere vam, zkusenym akvaristum prijdou nejspis trivialni, za coz se pred omlouvam. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 12:18 V – Re: vejvar
Např. Hagen GloT5 HO 2×24 W (pro hodně velké nároky 2×). Nebo 2× až 3× Resun SA-20 (T8 18 W). Nebo 2× až 3× Hailea YZ-750 (T8 18 W).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 11:18 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
Nechci zakladat dalsi tema ktere by bylo temer o tom samem, tak to hazu sem:

Mam akvarko 140litru 80x35 a 50 cm hluboke, svitim asi 50cm dlouhou neoznacenou zarivkou ale neni to ono, tak se chci zeptat, je lepsi nejaky kryt s vestavenyma zarivkama nebo mit kryci sklo a nejakou osvetlovaci rampu rampu? a pokud muzete, doporucte mi prosim nejaky konkretni typ.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 16:24 Petr
a zmoijim dodazem si nevite rady? :) :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 15:52 Muž jirka.p [60] – Re: Sid
Po pročítání všech možných témat o osvětlení a jeho vlivu na rostliny myslím že vás zde mnoho lidí považuje za odborníka. Prezentace společenského akva je hotova rybicky.net/nadrze/5468. Myslíte že by byla chyba k stávajícímu osvětlení přidat ještě jednu zářivku? Řasy mám: hnědá řasa, zelená řasa vláknitá a zelená řasa plošně přisedlá. Zapomněl jsem co se týká hnojiv. Pod kořeny jsem dával JBL kuličky - kořenové hnojivo ve formě jílových kuliček.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 12:51 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: jirkap
...myslel jsem že jste odborník. Ale... Poradit není tak snadné, že?
Za odborníka se nepovažuji; možná se jen trochu víc orientuji v souvislostech, než vy...
Poradit skutečně není snadné, a to mnohdy ani když si můžete akviško ohmatat. Ne tak, když se vám o něm nedostává informací, jak o tom píše Filipsi. Uvidíme, až zveřejníte prezentaci, jestli se objeví nějaká myšlenka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 23:32 Muž jirka.p [60] – Re: filipsi
Teď jsem změřil kohoutkovou vodu. NO2 0, NO3 10, GH 4, KH 3, pH 6,6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 23:12 Muž filipsi [1295] – Re: jirkap
A v kohoutkove vode?
To vypada, ze po tom, co zacnes pridavat co2, a akva zacne poradne rust, bude dost mozna treba N pridavat (mozna bylo treba uz drive, ale o tom nechci spekulovat), uz predem bych poridil kno3, radeji i dalsi slozky pmdd, ale opatrne.
Ono je to svetlo dvousecne, pokud ho neni dost, kytky rust nemohou dobre, pokud je a kytek je hodne, casto jim nestaci ziviny, to je tezke vyladit. Tak hodne stesti, verim, ze je to svetla vcelku akorat, a ze to za chvili zacne jit samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 23:02 Muž jirka.p [60] – Re: filipsi
Děkuji moc. Prezentaci udělám. Pokud jde o N, tak NO2 0 mg/l, NO3 10 mg/l. Měřeno testy od JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 22:53 Muž filipsi [1295] – Re: jirkap
Jasne, s tou vymenou jsi dostal osvetleni asi tak 3x vic - jestli mas reflektory, nez bylo. Dala se zmena cekat, v prvotni fazi bych si tipnul i to vetsi zaraseni. Nelekej se toho, zkus do akva jeste dosazet rychlerostouci druhy, kazdy tyden odkalovat a menit cast vody. Zatim zadne hnojivo, jestli mas cim, zkus zmerit N, jinak to nech byt a co2 pridavej primerene dal.
Ja mam sice radsi teplejsi odstiny, ale v barve svetla bych pricinu primarne nehledal.
Udelej si tu prezentaci, jinak budeme opakovat prave to co bylo recene.
Clovek nesmi hledat "zazracnou radu", ale prave rady srovnavat, tridit, koukat na funkcni akvarka, a snazit se vybrat, co z toho plati a je vhodne pro to jeho. Ja si nejsem jisty ani u svych, proto davam jen obecna doporuceni. Zazrak musis najit sam

;-)

(edit - mezitim si dopsal frekvence udrzby. No, ja bych to delal kazdy tyden, alespon nez se to zlepsi. Ale to zalezi i na poctu a druzich ryb .... prezentace ukaze vic, nez dlouhatansky odstavec)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 22:33 Muž jirka.p [60] – Re: filipsi
Nikdy jsem řasy nepokládal za katastrofu, ale sám jsem dokázal posoudit, že stav v mém akva se zhoršuje s výměnou osvětlení. Akva je 84l, osvětlení 2x Osram 24w 865 ho constant, substrát říční dno okrový zrnistost 2-3mm, nehnojím, CO2 jsem nasadil včera vzhledem k velikosti akva Dennerle Bio-Line CO2 Compact (zkušebně). Odkaluji 1x za 14 dní s výměnou 1/4 vody. Filtr TetraTex Ex 700 přiškrcený na 50%. Právě že je toho tady napsáno spousta s člověk se ze všech těch rad snaží vybrat zlatou střední cestu. Za další - pokud člověk čte a nenalezne zmíněnou "zázračnou radu", založí nové téma jako já a dostane odpověď? Vždyť o osvětlení už toho bylo řečeno tolik!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 22:08 Muž filipsi [1295] – Re: jirkap
Jsem sice rad, ze uz rasy nepokladas za katastrofu v akva, ale zatimco na minulych fotkach nebylo nic, co by bylo treba resit, na techto uz ano. Tyhle rostliny uz uplne zdrave nevypadaji.
Nevim ale, co ted po nas chces. Nemas prezentaci, netusime, jak tve akva vypada celkove, jak hu udrzujes, zda pridavas co2, hnojiva .... Zazracna rada pro kazdeho neexistuje, a tech beznych zde padlo uz spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 22:02 Muž jirka.p [60] – Sid
Sid napsal: Modré spektrum a řasy si jdou ruka v ruce
Nestrašte! :-)
Opravdu jsem zde hodně četl a myslel jsem že jste odborník. Ale... Poradit není tak snadné, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 21:53 Muž jirka.p [60] – Mám radost další foto
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 21:52 Muž jirka.p [60] – Mám radost další foto
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 21:51 Muž jirka.p [60] – Mám radost
Fotka k příspěvku Akva 84l. Stav před změnou byl 18W glo. Po přečtení všeho možného na fóru jsem se rozhodl vyměnit "špatné světlo" za "lepší" z řady 8xx aby se rostlinkám dařilo lépe. Koupil jsem Glomat T5 Controler a zářivky 2x Osram 24W 865 HO constant. Začala se tvořit zelená řasa. Na tom není nic špatné, vždyť je to okrasa akva (dle filipsi, sid, danila). Teď mám v akva zelenou a hnědou řasu. Ale vždyť je to krásné. Probíhají tu témata s tím že poradíme jen někomu? Nebo je to tak málo specifická záležitost, že se tím ostatní nehodlají zaobírat. Zatím jsem jen zjistil že někteří jsou za řasy velice rádi protože to mají jako pozadí a jiní to neřeší. Četl jsem zde hodně a možná až moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 19:01 apinek
hmmmm,to by bylo špatné :-(
sakra,proč nemůžou udělat zapínání každý zářivky zvlášť :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 18:32 Muž kalahare [11] – Re: apinek
Ahoj, já mám sice to samé od Arcadie, ale musím mít obě zářivky v paticích. Tak si myslím, že to bude u Glomatu to samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 16:46 apinek – glomat t5
ahoj,nechci kvůli jedný otázce zakládat nové téma,jen jsem se chtěl na něco zeptat.
uvažuji o koupi glomatu t5 (2X 54W),ale nedá se to zapínat zvlášť,což je pro mě problém.
vadilo by,kdybych tam dal jen jednu 54W zářivku?
je to tenhle glomat-http://www.vltava2000.cz/akvahumble/goodsdetail.asp?strGoodsID=101-1559
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 15:31 Petr
:-O :-O kdybvy se někdo našel tak se podělte o skušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 14:45 Muž PetrS [4]
Mam aqua cca 50l vody. Osvetleni 1x15W(klasika set). Je lepsi 840 nebo 865? Diky za odpoved. Nechci zakladat nove tema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 14:27 Petr
dobry den mam akvarium o velikosti 84 litru ale nevim jake osvětleni tam mam dat současne osvětleni je flora-glo 15w a philips 840 18w mno a ještě mam doma sun-glo 20w a ještě nějakou philips TLD 18w/33 mno a vyhrabal sem jetšě nějako s napisem CE 18w a ta je dost chladna spiš do bilo modra tak nevim jake je nejvohnejší kombinace na me akvarium samozdřejmě co by vyhovovalo nejlip rostlinkam a rybičkam tone :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 13:53 Muž kalahare [11]
Taky jsem začínal se setem 54L, kde byla jedna gloglo 15W. Koumal jsem jak to vyřešit, ale kryt od Waterhome setu neumožňoval rozumně přidat zářivku. Tak jsem si za "pár" korun vyrobil kryt a mám teď 3*15W 840 a 860. Ale někdo tu v deníku v poslední době psal, že koupil glomat nebo arcadia patice a vlepil je do krytu a chválí si to. Jinak zářivky jsem kupoval přes E-shop Narva a super cena i termín dodání. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 22:22 Muž Jva [6] – Re: PetrS
U 54l akvárka (také kdysi kupováno jako set) jsem vyměnil dodávanou zářivku za Narva LT15W/860 (80kč) a na růstu a hlavně vybarvení rostlin se to velmi projevilo. Ale před tím jsem samozřejmě vyměnil "setový filtr" za kvádr bioakvacitu s čerpací hlavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 21:27 Muž chicko [124]
já jsem to pořešil namontováním úsporek-podle vás to uřčitě neni to pravý ořechový, ale mě se s nima rostlinám velmi daří. fotky zde v sekci fotek " STAVBA" rybicky.net/nadrze/5136
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 19:39 marsz
54 litrů svítím jen 11W a kytky rostou. Ty co nechtěly růst šly do koše. Těch co rostou je fůra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 18:33 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DoctorT
Tak to jste se řádně plácl přes kapsu... Tutéž zářivku koupíte v elektru za zhruba polovinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 18:08 DoctorT
Do své 63jky jsem díky tomuto problému kupoval taky, nako¨nes jsem koupil Osram lumilux plus, distribuce fa Rataj za necelých 150Kč 1W trubici, má bezvadný teplý intenzivní světlo, rostliny mi pod ním raší o 106 a řasa nikde.
Takže můžu doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 17:58 Muž agent007 [47]
Kupoval jsem Osram 15W 830. Změna byla po týdnu o 180°.V setu byla od výroby nějaká obyč zářivka a ta stála za ho... no, nemůžu si vzpomenout na to slovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 17:45 Muž PetrS [4]
Presne tak.Ne ze by rostlinky brecely,ale preci jen by to asi trochu svetla chtelo. Takhle mi vychazi cca 0,3W/l, coz neni moc. A jakou si koupil zarivku? Docetl jsem se tu,ze 45cm/15W bud 830 nebo 840.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 17:40 Muž agent007 [47]
Proč chceš mít více světla. Jestli si koupil akva jako set, je to dobře spočítáno se světlem. na 54 lt Ti jedna trubice stačí. Spíš jestli chceš, aby se víc dařilo rostlinám a méně řasám, tak tu trubici vyměň za jinou. Místo studeného světla to bude chtít teplejší. Ja měl tento problém a vyměnil jsem zářivku a bylo po řase a rostliny rostou, že je nestačím stříhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 17:29 Muž PetrS [4] – Set 54l. Jak získat více světla?
Potrebuji najit nejake reseni,jak dostat do aqua vice svetla s timto krytem. Za vsechny reakce dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 19:40 Muž ampik [2] - Rostliny
¨nekupovat specialni zarivky jako floraglo,.... jsou na h***o drive jsem mel tyhle zarivky dve ale po spaleni sem nechtel vyhazovat 500kc tak jsem vzal 2 osram lumilux, a ty jsou 2 za 300kc a kytky me rodtou lepe. jinak je odskouseno u strejdy ze rostou i pod tema za xxkc z elektra ale mene vybarvi ryby a vice kytky. kombinuji s jednou za 33kc a 2osramky mohu doporucit palec ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 11:52 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: pavliina
smich
Třeba 830+840+860. Nebo 3*840. Nebo 2*840+865. Nebo... Je to v podstatě jedno. Jde jen o to, jak budete vnímat vy teplejší nebo studenější tóny. Jakési srovnání najdete tady:
saurama.aqua-web.org :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 11:26 Žena pavliina [50] – Re: Sid
Myslím, že mám jasno ano A dokázal byste mi nakombinovat vhodné tři třípasmovky? ;-) love

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] 64 65

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 56270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13533-osvetleni-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=3051