Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 17:20 satai – Osvetleni akva
Fotka k příspěvku Ahoj,žádám o radu.Mam akva 80x40x40,jede už 5 týdnů.Mam ho osvětlené dvěmi bílými led pásky 6500k a jednou led páskou kombinace modré a červené barvy.Kdyz oddelam modrocervenou,světlo v akva je spíš žluté a slabé.S barevným led páskem to vypadá dobře.Mam led pásky nad krycím sklem (4mm a je na něm zespodu odparovana voda).v akva se tvoří řasy a rostlinkam se daří tak napul.myslite,že dvě led pásky bílého světla je málo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 14:53 Muž vlka [3453] Re: Luka123
Fotka k příspěvku Čauky, nejdříve brutálně přidej rostlinek. Na nenáročné rostlinky 16W postačí. Jo a ten filtr bude slabý, já tam měl Asap 500ku a měnil jsem za Eheim Aquball 180...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2020 12:08 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Luka123
S přidáním osvětlení nespěchejte. Čekají vás potíže s rozjezdem akvária, místo lámání si hlavy s dalším osvětlením zkuste věnovat čas studiu rad pro začátečníky. Budou se hodit. Držím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 09:33 Žena Luka123 [128] – Světlo pro 75cm
Ahoj všem. Omlouvám se za asi triviální otázku, ale akvaristika staví před mou chemicko-fyzikální demenci neskutečné problémy. Jak se prosím orientovat v délce led světel. Mám nádrž 75cm, kde v krytu mám místo pro druhou led (teď mám 16w, svítí pěkně, ale asi málo), tak zvažuji trochu podpořit v budoucnu. Na eshopech nacházím jen velikosti 60,70,80... Díky předem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2020 22:35 Muž cefallu [1] Re: daren
Uprimne - pokud se ti nechce procitat treba toto forum, tak bych ti poradil s tim neztracet cas, a koupit si svetlo, ktere je hotove (Sinkor, Chihoros, Eheim, ....) , cenove vyhovuje a libi se ti. Pokud ho bude moc, led svetla se dnes daji temer vsechna stmivat, pokud ho bude malo, povetsinou se da koupit to same jeste jednou. A usetreny cas bych venoval kochani se rybickama. A myslim to uprimne, ja jsem bastlenim ztratil tolik casu, ze to za tech par usetrenych penez nestoji. To te musi leda bavit :)

podařilo se mi tu přihlásit, píši tedy jako JirkaK
díky moc za odpověď! právě ten čas na to fakt nemám, já už jsem to vzdal každou věc do mrtě studovat a zkoumat... navštívím u nás v budějcích krám a omrknu co tam má za světla, neb v těchto těžkých dobách živnostník tvrdý chleba má, tak jej podpoříme X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 22:32 Muž cefallu [1] Re: Sid
podařilo se mi vzpomenout si na heslo a přihlásit se stydim
Jako JirkaK

ano, snažil jsem se to odlehčit. Jsem rád, že podstata byla pochopitelná ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.11.2020 21:41 Muž daren [408] Re: JirkaK
JirkaK napsal: ok, já že na to vždycky narazím v diskuzích napříč internetovým spektrem, ale bližší definice proč se to tak často skloňuje nikde uvedena není...

Ano, clovek v diskuzi casteji slysi Skoda nez Bentley :)

JirkaK napsal:
a ohledně toho osvětlení co jsem psal Sinkor LED WRB, je to použitelné? přemýšlel jsem, že bych koupil nějaké LED pásky samostatně, ale narovinu mám pocit, že bych nejdřív musel nastudovat všechno o světelném spektru, vlnový délkách, luxech, lumenech, kelvinech, závislosti svitu/hloubka akva, co vyhovuje ne/vyhovuje rostlinám atd.
A tady je přece ta studnice znalostí, výskyt těch, co šli stejnou cestu přede mnou, stačí se jen zeptat...
Neberte mě zle, taky po nikom nebudu chtít aby se naučil ovládat počítač příkazovým řádkem, když mu stačí šipkou kliknout na obrázek na ploše ;-)

Uprimne - pokud se ti nechce procitat treba toto forum, tak bych ti poradil s tim neztracet cas, a koupit si svetlo, ktere je hotove (Sinkor, Chihiros, Eheim, ....) , cenove vyhovuje a libi se ti. Pokud ho bude moc, led svetla se dnes daji temer vsechna stmivat, pokud ho bude malo, povetsinou se da koupit to same jeste jednou. A usetreny cas bych venoval kochani se rybickama. A myslim to uprimne, ja jsem bastlenim ztratil tolik casu, ze to za tech par usetrenych penez nestoji. To te musi leda bavit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 21:24 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: JirkaK
...ale narovinu mám pocit, že bych nejdřív musel nastudovat všechno o světelném spektru, vlnový délkách, luxech, lumenech, kelvinech, závislosti svitu/hloubka akva, co vyhovuje ne/vyhovuje rostlinám atd...
Trochu vám to ulehčím: luxy a lumeny můžete bez váhání vynechat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2020 21:17 JirkaK Re: daren
ok, já že na to vždycky narazím v diskuzích napříč internetovým spektrem, ale bližší definice proč se to tak často skloňuje nikde uvedena není...

a ohledně toho osvětlení co jsem psal Sinkor LED WRB, je to použitelné? přemýšlel jsem, že bych koupil nějaké LED pásky samostatně, ale narovinu mám pocit, že bych nejdřív musel nastudovat všechno o světelném spektru, vlnový délkách, luxech, lumenech, kelvinech, závislosti svitu/hloubka akva, co vyhovuje ne/vyhovuje rostlinám atd.
A tady je přece ta studnice znalostí, výskyt těch, co šli stejnou cestu přede mnou, stačí se jen zeptat...
Neberte mě zle, taky po nikom nebudu chtít aby se naučil ovládat počítač příkazovým řádkem, když mu stačí šipkou kliknout na obrázek na ploše ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2020 20:59 Muž daren [408] Re: JirkaK
JirkaK napsal: Dobrý den,
ohledně těch Chihiros: to je nějaké TOP osvětlení?

Chihiros bych rekl, ze je spis budget osvetleni. Top osvetleni jsou o rad drazsi... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 20:46 JirkaK
Dobrý den,
ohledně těch Chihiros: to je nějaké TOP osvětlení? Přemýšlím, že vyměním starou DZ žárovku za LED a přiznám se, že vůbec nevím, které vybrat. Je mi celkem jedno jestli to bude stát 1000,- nebo 1500,- Rád bych aby to svítilo tak, že mi pod tím porostou i jiné kytky než vodní mor a hnědovka křídlatá...
Akvárium je na míru - hloubka 40cm (vodní sloupec cca 35cm), šířka 35cm a délka 50cm.
Zatím pokukuji po něčem takovém: osvetleni-akvaria.heureka.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2020 17:20 Muž 1965 [35] Re: LudmilaK
Záleží co pod tím budete pěstovat .Jsou jimi vybavené sety Eheim . Pro náročné rostliny bych volil dvě , ale to už je cena za kterou se dají koupit chichiros .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 17:08 LudmilaK
Ahoj. Máte někdo zkušenosti s LED osvětlením netobchodak.cz/… ? Přemýšlím, že něco takového koupím do akvárka. Oplatí se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 08:38 Muž Yirka [9126] Re: Vadalbert
Jasně, podle mě prostě denní bílá v intenzitě a délce svícení individuálně dle podmínek každé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2020 08:20 R Muž afc1886 [14700] Re: spajk17
Za sebe doporučím toto. www.krmivahostivice.cz/…
Mám už jich více a dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 08:14 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, schánim nějaké levné osvětlení pro akvarko 80×35×45 126l. Nechystám se pěstovat náročné rostliny. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2020 07:58 Vadalbert Re: Yirka
Hluboce jsem se zamyslel a po zralé úvaze bych řekl, že světlo sluneční. :)
To však nebude jednoduché "dotlačit" do akvária umístěného někde v interiéru... :-)
Tak nezbyde, než experimentovat s umělými zdroji.
(Zábava na celý život. smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 07:13 Muž Yirka [9126] Re: Vadalbert
A proto nelze než zapřemýšlet, které že to světlo je pro rostliny nejpřirozenější... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2020 22:27 Vadalbert Re: Leoš
...A tak jsem si právě říkal, jestli když se změní barevný spektrum svetla, jestli to bude nebo nebude mit vliv na růst rostlin, jelikož nad hi-tech akvárií často vidím barevný svetla... :-)
Změna spektrálního složení světla bude mít vliv na růst rostlin. Jaký, o tom lze vést nekonečné diskuse. :-)
Jinou možností je nadchnout se pro věc, věnovat jí svůj čas, úsilí a jakési finance a otestovat v praxi, jak se budou kytky na různé formy (a/nebo intenzity) záření tvářit.
Vzhledem k současným možnostem "čarovat" s LED osvětlením jsou možnosti téměř neomezené, a to navíc za snesitelnou cenu.
(V "barvení krycích sklíček" budoucnost skutečně nevidím... :-))
Držím palce všem nadšencům, kterým tahle disciplína učaruje a přiměje je konat! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2020 20:57 Leoš Re: daren
Jasny, právě že s těma osvětlovačema mě to napadlo taky (občas na mě taky svitej, tak vím, že tam mají spoustu barevných filtrů) A tak jsem si právě říkal, jestli když se změní barevný spektrum svetla, jestli to bude nebo nebude mit vliv na růst rostlin, jelikož nad hi-tech akvárií často vidím barevný svetla... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2020 18:59 Muž Magic [879] - RostlinyRe: daren
Ale oni tam nemajú LED žiarivky.

S wolfrámovou žiarovkou s krásne spojitým spektrom môžeš filtrovať. U LED je lepšie zohnať príslušnú farbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2020 18:23 Muž daren [408] Re: Leoš
Kravina to neni, je to asi nejlevnejsi zpusob, jak zmenit barvu svetla. V divadle to pouzivaji osvetlovaci celkem bezne. I ja jsem si kreslil lihacema po celofanu... :)

Proste tim cast svetelneho spektra odfiltrujes. Pro rostliny ho bude mene (pokud nesvitis na 100%, muzes to dorovnat zvysenim intenzity). Zmeni se barevne podani svetla, zde podle vkusu kazdeho :) Jen pozor at se ti svetlo neprehreje, zakrytovanim chlazeni moc nepomuzes. Nicmene pokud nektere casti spektra ve svetle nemas, fitrem je nedokouzlis (bile svetlo muze byt spektralne hodne derave, zvlast to diodove).

PS: Vysledek byl v mem pripade spis rozpacity, potiz je v tom, ze lidske oko je hodne tvarne, takze pokud vedle nemas neco na srovnani (druhe akvarium), tak za chvili rozdil ani nepoznas.

PPS: Jinak pokud bys s tim chtel vice experimentovat, muzes zkusit barevnou tiskarnu a tisknout na pruhlednou folii (musi na to byt delana!), to u me zustalo jen v rovine uvah :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2020 18:02 Vadalbert Re: Leoš
...Dalo by se z obyčejného chihirosu udělat wrgb, pomocí barevných fixu, kterýma bych pomaloval krycí sklíčko? ...zajímalo by me, jestli by to mělo na rostliny nějakej vliv
Těžko říct, jestli by to mělo nějaký vliv na rostliny, ale asi by to změnilo vnímání obsahu akvária pro lidské oko. K lepšímu sotva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2020 22:16 Muž 4Sima [1897] Led světlo
www.t-led.cz/…

Není lepší přidat třeba takový pásek, než něco přemalovávat? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2020 22:02 Muž Yirka [9126] Re: Leoš
Já jsem ti rozuměl, také jsem myslel krycí sklo-plast svítidla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2020 21:30 Leoš Re: Yirka
Yirka napsal: No nevím, já si myslím, že když krycí sklo natřeš na fialovo či červeně, UV či infrared světlo nevykouzlíš. nemyslel jsem krycí sklo na akvarku, ale krycí sklíčko na světle,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2020 20:08 Muž GeXeS [67] Re: Yirka
Co já vím, třeba se někomu hodí odfiltrovat nějaké vlnové délky - a nemá na speciální svítidlo? Netuším, jestli to v praxi bude fungovat, jen hádám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.10.2020 16:46 Muž Yirka [9126] Re: GeXeS
A k čemu je to dobré? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2020 13:25 Muž GeXeS [67] Re: Yirka
No tak jistěže nevykouzlíš, to by ti to UV/IR nejdřív musel produkovat zdroj. Ale pokud máš bílé světlo, tak z něj dostaneš modré, červené i zelené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2020 07:04 Muž Yirka [9126] Re: GeXeS
No nevím, já si myslím, že když krycí sklo natřeš na fialovo či červeně, UV či infrared světlo nevykouzlíš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2020 20:56 Muž GeXeS [67] Re: Leoš
Ale tak... přísně fyzikálně vzato ano, barevný filtr propouští jen světlo své "barvy", tedy určitou skupinu vlnových délek. Když si vezmu bílé světlo a překryji jej červeným filtrem, vychytám tím zelené (a do značné míry i modré a žluté) vlnové délky. U diod bude hrát svou roli vyzařování na úzké vlnové délce, ale teoreticky myslím, že by to s tou fixou fungovat mohlo. Samozřejmě jen do času, než se barvivo vypálí a políčko vybledne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2020 14:40 Muž jarovo [1695] Re: Leoš
Keď už chceš experimentovať, tak sú na to špeciálne trubice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2020 13:29 R Muž Anthrax [4787] Re: Leoš
Jako jestli myslíš, že to rostlinám má v něčem pomoct, tak to ne. Akorát jim ubereš světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2020 23:19 Leoš – Wrgb
Zdravím, napadla mě taková věc a chtěl bych na ni slyšet názor. Dalo by se z obyčejného chihirosu udělat wrgb, pomocí barevných fixu, kterýma bych pomaloval krycí sklíčko? Já vím, je to hrozná kravina, ale zajímalo by me, jestli by to mělo na rostliny nějakej vliv smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 22:00 Muž Roger [1873] Re: daren
Nejsem kytičkář, co2 nepoužívám a Monte Carlo na rozdíl od ostatních které vypsal jsem nikdy neměl, nicméně vycházím z údajů z atlasu. je zbytečný se trápit s nějakým Monte Carlo když ho může zastoupit v pohodě jiná kytka apod... netuším jak ti roste bez co2 ale hitparáda to asi nebude ;-) každopádně tak či tak Michal.Riha nepotřebuje vzhledem k i informací které napsal a tedy záměru akva echt výkonné světlo a postačí mu to co jsem napsal, alespoň podle mě, Monte Carlo zkusit může, vyškubat ho může vždycky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 21:54 Muž Roger [1873] Re: Michal.Riha
Jak psali kolegové, tekuté co2 ne. Každopádně světla které jsem Ti vypsal jsou za dobrou cenu a poskytnou ti dostačující výkon, je zbytečný invetovat nemalé peníze do světla se kterým pak svítíš sotva na 40% ale to je na tobě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 21:42 Muž daren [408] Re: Roger
Roger napsal: Omluva, ten rozměr jsem přehlédl.
Řeknu ti to takto, až na to Monte Carlo máš vesměs rostlinky nenáročné, jelikož neplánuješ CO2 tak bych Monte Carlo vynechal.


Nechci budit planne nadeje, ale ja povazuji zrovna monte carlo za pomerne nenarocnou kobercovku, ktera mi roste i v akva bez CO2 a s mizernym svetlem. Jen je treba pocitat s tim, ze roste pomalu a ne v mnohacentimetrovych vrstvach (coz bych zrovna povazoval i celkem za vyhodu). A je treba rict, ze u pomalu rostoucich kytek se vice projevuji neduhy v podobe ras, u rychle rostoucich kytek stare casti prubezne ostrihavas i s pripadnyma 'problemama' :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 16:14 Michal.Riha Re: Roger
Super, díky za informace....
Monte Carlo bych mohl přihnojit CO2 tekutým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2020 15:04 Muž Roger [1873] Re: Michal.Riha
Omluva, ten rozměr jsem přehlédl.
Řeknu ti to takto, až na to Monte Carlo máš vesměs rostlinky nenáročné, jelikož neplánuješ CO2 tak bych Monte Carlo vynechal.
Výška akvária je jak píšeš 40cm, nevim kolik chceš investovat, osobně mám 2 akvária celkem zarostlý o něco větší než ty ale stejnou výšku akva 40cm a bohatě mi stačí Sinkor, stejně kvalitní práci (o chlup slabší ale pořád plně dostačující) mi odvádělo i Tommi lfl modro-bílé, kdyby Tě zarazilo proč mám dvě rampy na každém tak je to kvůli šířce 50cm, jedna celou plochu nepokryje což u tebe s 28cm v pohodě a stejně tak Tommi) pokud chceš investovat více to je na tobě, pak je tu Chirios, Aquatlantis atd..
Osobně jsem spokojený se Sinkor wrb, za málo peněz dobrá muzika, ale i s Tommi lfl modro-bílé, (Sinkor v bílé mi přišel na vykreslení kytek a ryb takový mdlý, ale wrb verze u mě bez námitek) Sinkory mám v NoName i Novus Vita. Samozřejmě ke to na Tobě, ale na nenáročný a středně náročné kytky bohatě stačí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 16:52 Michal.Riha Re: Roger
Objednané mám tyhle...
Micrantheum Monte Carlo
Cryptocoryne viridifolia
Hydrocotyle tripartita SP. Japan
Ludwigia repens
Sagittaria subalata
Limnophila sesiliflora
Egerie Densa

CO2 sestavu mít nebudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 06:42 Muž Roger [1873] Re: Michal.Riha
Křišťálovou kouli nemám, tak se zeptám, jak hluboké je tvoje akvárium, jaké kytky tam máš, jaké ryby, co2 ano či ne atd... Bez těchto základních informací ti tu těžko bude někdo radit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 00:41 Michal.Riha
Zdravím, doporučil by mi někdo nějaké dobré světlo do akvária 87l (78x28x40) Dostal jsem ho už starší, je u něj zářivka ale nevím jak stará, tak bych před založením pořídil nové světlo... Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2020 19:00 Muž jarovo [1695] Re: QQQ001
Keď to budeš kupovať tak si daj pozor na to ako má trubica napájanie, robia sa aj jednostranné aj obojstranné, jednoduchšie je napájanie z jednej strany ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 18:57 Muž QQQ001 [23] Re: jarovo
Mne to bylo divný, na co startér k LEDce. No tak to je super a zkusim to. Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 18:51 Muž jarovo [1695] Re: QQQ001
Nič ku tomu už nebudeš potrebovať je to priamo na 230V. Strana na ktorú sa pripája je označená. Ten startér je takzvaný skratovací aby sa to dalo použiť vo svetle kde bola predtým klasická neonka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 18:46 Muž QQQ001 [23] Re: jarovo
Takže to k tomu budu ještě něco potřebovat ne? Nebo to rovnou připojim do zasuvky? Je k tomu starter tzn. ještě nějaká něco? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 18:14 Muž jarovo [1695] Re: QQQ001
Neutesníš, je to len taká " akoby čínska skladačka" Ak chceš pridať LED za málo peňaží, tak kúp klasickú sklenenú trubicu - robia sa LED aj 60cm, jednu alebo dve vodotesné koncovky s káblom a ku tomu dva držiaky.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.goled.sk/…

Trubica má na sebe takú bielu fóliu, narežeš nožíkom a dáš dole - svieti to lepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 17:59 Muž QQQ001 [23] Re: afc1886
Tak na to kašlu. Já si říkal, že bych to utěsnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 17:53 R Muž afc1886 [14700] Re: QQQ001
Pod kryt bych ho určitě nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 17:50 Muž jarovo [1695] Re: QQQ001
Je to len taká tenká škrupinka a napájanie 230V.Mám ho za monitorom na prisvietenie. Keďže nieje vodotesne tak pod krytom môžu časom nastať problémy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 64 65

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 56270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13533-osvetleni-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=151