Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 05:37 Jíras Re: Designer
dik moc.světlo je Exo Terra 30x13,místo pro žárovku je 19 cm délka od patice ve světle.no nechtěl bych žádný rychle rostoucí prales ale aby se měli rostlinky k světu a přiměřeně rostli.jakou watáž by mela žárovka mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 20:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jíras
Vis, akvarium muze bezet dost ruzne, od nizkoudrzboveho stavu, kdy se sviti mene, nehnoji se (a nebo minimalne), CO2 se nepridava, az po jakysi stav s pridavanim vseho a spoustou svetla, kdy se v tom akvarista hrabe porad a taha z toho rostlin jak salatu ze zahrady, jak to silene roste.

V pripade prvnim, jsem Ti uz niz dal navod jakou usporku koupit, muze to byt i podobna, nemusi to byt presne tahle, a neco uz Ti pod tim i poroste. Ovsem taky se Ti musi ta usporka do svetla vejit, coz Ti nezaruci nikdo, kdyz nevime co je to za svetlo.

Vychazis z predpokladu, ze nam reknes jak mas velke sklo a ze mas nejakou zarovku, a mame Ti poradit co s tim. Ale to fakt univerzalne nejde, tak Ti muze poradit jen nekdo, komu je uplne fuk, jak Ti to pak bude fungovat. Tady by nam to taky mohlo byt fuk, ale protoze jsme blazni, bavi nas to, delame to pro radost, nechceme Ti poradit spatne, takze nam aspon musis napsat, co s tim akvariem zamyslis, jak si predstavujes ze bude vypadat a fungovat. Muzes tam mit par nenarocnych rostlin, stejne jako prales. Rybam staci ze vidi, ty zase tak moc svetla nepotrebuji, jde hlavne o rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 20:15 Jíras Re: Legioix
no já ji nechtěl koupit já ji mám,zustala mi z terária,teď si chcu vybavit akvárium a chtěl bych použít aspoň to světlo.žárovku tedy jinou,a kterou bych měl koupit aby rybičkám a rostlinám stačilo světlo.jo a ještě na akvárium nejde moc dení světlo.dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2015 20:08 Muž Legioix [574] Re: Jíras
Jasně, ale kolega ti vysvětlil, že žárovka cos chtěl koupit není vhodná nad akvárium. Repti glo je terarijní žárovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 20:03 Jíras Re: Designer
já myslel akvárium s rybičkami..né želvárium.světlo mám právě na žárovku,chtěl jsem vědět jestli mužu svítit touhle žárovkou nebo jakou bych měl koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 19:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jíras
Ony zelvicky se rady vyhrivaji a pokud vim (mam jen mizerne znalosti), potrebuji ve spektru svetla UVA, ktere je Ti nad akvariem k nicemu.

Takze pokud chces pouzit ke sviceni usporku, pak prakticky jakoukoli beznou s vhodnym prikonem, vyjde Te mozna i 5x levneji.

Ja mam rad studene bile svetlo, kdybych mel pouzit jednu usporku nad tohle akvarium, a zamyslel jej jako low-tech, vzal bych tuhle: www.gme.cz/… a udelal nad ni reflektor (da se udelat i z roztrihnute plechovky od piva). Lepsi by ale byly dve (s o neco nizsim prikonem), jeste lepsi zarivka, a uplne nejlepsi rozumne LEDky. Pokud planujes nejake "lepsi" pestovani rostlin, pak je to ovsem zase trosku jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 19:23 Jíras – osvětlení akvária
chtěl jsem se zeptat jestli mužu použít žárovku Repti glo 2.0,13w na svícení v akváriu 84L, 70x30x výška 40cm?pokud ne tak jakou žárovku bych měl použít do světla nad akvárkem.diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 11:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TRULY
Mam nad 54l akvariem dve T8 15W, normalne jsem jim vyvody pripajel, draty protahl skrz dekl pres vyvrtane diry a cele konce odmastil a zalil akvarijnim silikonem. Ony ty zarivky maji pri mem sviceni zivotnost 2 a pul roku, takze vymena sice bude slozitejsi, ale kdo by to resil, kdyz mam jeste nejmin rok casu a buhvi co do te doby bude :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 11:04 Muž TRULY [164] Re: Designer
NO MRKNem večer na to. Dam dole kryt a skusim to tam napasovať. Možno ak to budem chcem nalepiť tak to bude priliš hlboko v kryte, takže možno tie uchytky budu lepšie riešenie. Už len nájsť na nete niečo čo využijem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 11:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TRULY
Ony se vyrabeji kovove nacvaky na zarivky, existuji na ruzne prumery trubic.
www.dencop.cz/…
Takze je pouzijes opacne, nez jsou mysleny, neponesou zarivku, ale zarivka na nich ponese reflektor.

Ma to pak kouzelnou vyhodu, ze si muzes reflektor podle potreby na zarivce natocit (cvaky se musi trosku pridrzet, at neryjes do skla zarivky a nedelas to prilisnou silou) a tak v nekterych akvariich svitit predni zarivkou vic dozadu a zadni dopredu, cim dostanes nejvic svetla do akvaria, vlastne si jakoby zuzis celkovy vyzarovaci uhel pri dvou zarivkach.

Totez pri umisteni jedne zarivky treba vzadu, kdyz nelze na stred, kvuli moznosti predni cast odklopit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 11:00 Muž Strojek [141] Re: TRULY
radeji silikonem .. tavna pistole moc dlouho ve vlhku nedrzi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 10:52 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak tu je ten reflektor z ineho krytu co mám doma. SIce nieje s uchytkami ale prilepim ho tam silikonom alebo taviacou pištolou na plasty. Lepšie ako nič alebo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 15:28 Muž TRULY [164]
práve som zistil že takýto reflektor asi mám na akva čo som včera kupil za 150kč, je síce prasknute ale da sa využiť ako terarko + predať kryt :-D bežím dole na to mrknuť heheeh AKVA 54L DIVERSA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 15:25 Muž TRULY [164] Re: Legioix
tak ja len čakaám na správnu cenu na nete. Včera mi vyfúkli akva 150l, vonkajší filter, teplomer, ohrievač, štrky, ryby, a rampove svetlo 2x24w za 40e (1300kč)... skoro ma porazilo.
Len ma to zaujíma, kupil by som aspon ten reflektor. Teraz som dotiahol rasltinky a môže sa stať že akva nekupim najbližší mesiac a nechcem o ne prísť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 14:48 Muž Legioix [574] Re: TRULY
Pokud plánuješ jiné větší akva, tak bych do toho neinvestoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 14:46 Muž TRULY [164] Re: Legioix
tak jasné chápem že by bol kratší len sa pýtam teoreticky by to šlo. Cenu akva pri predaji by to aj tak nezvíšlo ak to kupuje niekto kto nemá šajnu na čo to je vlastne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 14:42 Muž Legioix [574] Re: Legioix
Legioix napsal:

Tady: rybicky.net/fotogalerie.php…
¨

Nesnížil. Relektor zasahuje tak do 50% průměru truce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 14:41 Muž Legioix [574] Re: TRULY
Tento reflektor jde použít jen na trubici - 438 mm / 24 W High-Lite
- 438 mm / 15 W T8 (tu máte vy). Na jiné trubice by byl krátký i když by na ně nasadit šel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 14:33 Muž TRULY [164] Re: j0hny
no skusim to pomerať a objednať. Teoreticky to môžem potom použiť aj pri ine akva nie? aj ked bude na nom vačšia trubica či?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 14:21 Muž j0hny [86] Re: TRULY
Na zivotnost trubky to vplyv nema, kovovy drzi dlhsie tvar, ale plastovy je zase "nezny k sklu trubky" :-) V kazdom pripade reflektor je parada oproti alobalu.
Legioix: Ten juwel vyzera fajn, neznizil ti uhol svietenia ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 13:41 Muž Legioix [574] Re: TRULY
Je úplně jedno jestli je kovovej a nebo plastovej. Mám tento a svítí to s ním o poznání víc: www.juwelakvarium.cz/…

Tady: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 13:37 Muž TRULY [164] Re: j0hny
jasne vdaka. Tak ja som dnes pozeral, tak ten pridávný reflektor ani nemám kde dať. MIlne som si myslel že kryt je diversa ale nie je. Proste nieje kde dať to led svetlo do vuntra. Ten reflektor tam vojde v pohode, len ma zaujíma či je lepší s kovovými alebo umelými uchytkami a či to nemože nejako vplývať na životnosť trubice. (myslim to uchytenie na nej).
Dnesa sa chystám prerobiť tie rastlinky ako píšeš su v tieni a ked tak dam valisnerky viac na kraj a zruším tu skalku, zmenším atd.. Chcelo by to vačšia akva ... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 13:14 Muž Legioix [574] Re: j0hny
Z dvanácti reflektorů za rok nechcípnul ani jeden a odvod tepla je perfektní, ale jak říkám zářivka je zářivka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 13:12 Muž Legioix [574] Re: odikcz
Po roku používání se mi zdá, že ztrácí na výkonu. Navíc je nutné je mít víš nad akváriem kvůli úhlu svícení. O úspoře energie při použití bych taky dost pochyboval, protože když si vezmu 10W led s 900lm a 24W zářivku s 1950lm www.e-light.cz/… , tak je rozdíl minimální a steně bych tady u těch led o tom výkonu pochybovat. Takto jsem to měl v krytu: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 13:01 Muž j0hny [86] Re: odikcz
Svietit tym na akvarko som sice neskusal, ale tychto lacnych reflektoroch je postupnym casom znamy pokles svietivosti, a pomerne nizka zivotnost. Vacsinou medzi LED a chladicom neni ani teplovodiva pasta.
Kludne zaexperimentuj, ale pocitaj s tym ze je to bodove svetlo a musis na to brat ohlad pri sadeni rastlin, aby narocne na svetlo neboli v slabsie osvetlenych rohoch.
A myslim ze 2x10W bude dost.

Inak este pre TRULY: pockaj az sa aspon ta egeria rozrastie na dvojnasobok a potom experimentuj s reflektorom, malo by to stacit. Ludvigy mas v tieni, preto sa im nedari, skusil by som ich opatrne presunut pod svetlo a miesto nich okolo filtru vysadil tie egerie ktore ti plavu po hladine :-) pred sadenim im ostrihaj listky, aby v strku nehnili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 12:51 Muž odikcz [114] Re: Legioix
Přesně to jsem potřeboval, reálnou zkušenost. A ke klasickým zářivkám ses vrátil proč? Rotlinám se nedařilo? Malá životnost reflektoru v prostředí akvária? Nebo jen tak? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 12:34 Muž Legioix [574] Re: odikcz
Koupil bych 3. Sám jsem je měl rok a potom jsem se stejně vrátil ke klasickým zářivkám.
Koupil bych odtud www.berge.cz/… tyto mají lepší rozptyl světla a jsou za lepší cenu.

Pokud zářivky, tak mohu doporučit tyto: www.zoo-hobby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 12:16 Muž LukasHH [3] Re: j0hny
To jsem se nepodíval, ale máš pravdu, chce to více kytek, jinak reflektor bohatě stačí:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 11:50 Muž j0hny [86] Re: LukasHH
Ja ale hovorim o tom, ze tam (okrem buducich zelenych rias) nema comu svietit... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 11:44 Muž LukasHH [3] Re: TRULY
Ten reflektor jsem k tomu LED od diversy pořídil rovnou taky, pomůže, ale o klik nedokážu říct.

Navíc jak píše johny, protože když rozsvítíš hodně jako třebas já, tak se kytky zblázní, ale pak to chce zase hnojivo, aby měli dost živin, jinak začnou zase strádat, jen z druhé strany. Proto jsem teď objednal PMDD:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 11:14 Muž j0hny [86] Re: TRULY
TRULY napsal: Ahojte, mám 60l akva a osvetlenie 1x15w čo zistujem je veľmi málo...
Ako si to zistil ? :)
S tym zosilnovanim svetla opatrne, aby si si neprivolal problemy... ktorych tam uz mimochodom niekolko mas, len sa zatial neprejavuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 11:04 Muž odikcz [114]
Do low-tech akvária 80x35x35 uvažuji nad použitím 2x10W LED reflektor
www.ledsviti.cz/…

Máte někdo zkušenosti, zda to bude stačit (u klasických zářivek jsem uvažoval tak 40W, abych nemusel přidávat CO2) a jak na to budou reagovat kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 01:09 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: TRULY
Teď nějak z hlavy neumím odhadnout, jestli to bude 100%. Výrazně to závisí od výšky nad hladinou (od toho závisí, co znamená to "pod sebou") a od tvaru a materiálu toho reflektoru. Ale dobrý reflektor dokáže v akváriu docela hezky "rozsvítit." :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 00:35 Muž TRULY [164] Re: michalt
super tak aj toto nie je zlý nápad, ten reflektor. Je pravda a je reálne to že zvýši svietivost pod sebou o 100%?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 23:58 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: TRULY
Do standardního setového krytu se silnější trubice jen tak nainstalovat nedá. Bylo by potřeba vyměnit předřadník a změnit rozteč patic.

Jak se ten nedostatek světla vlastně projevuje?

15 W na takové akvárium asi hodně není, ale jestli jde o akvárium a rostliny z prezentace, možná se tomu dá pomoct relativně snadno. Jako první bych zkusil pracovat s tím světlem, které tam již je a líp jej nasměrovat. Umístit nad trubice reflektory, aby se světlo, které teď utíká mimo, dostalo do vody. Buď prostor nad trubicemi vystlat odrazivou fólii nebo zkusit přímo reflektor, který se nacvakne na trubici - www.cz-zooshop.cz/… .

Jestli by to nestačilo, pak bych možná uvažoval o tom dodatečném osvětlení diversa, jak tady bylo zmíněno nebo o dalším předřadníku a paticích do krytu. Ale to všechno opravdu až když se vyčerpají jiné možnosti se stávajícím světlem.

Jestli nad větší akvárium kryt nebo rampu, je spíš věcí osobní preference a praktického uspořádání každého majitele než nějaké jasně dané (ne)výhody. Máš pravdu, že ty větší kryty nejsou taky nejlacinější. V létě může díky nim nepřiměřeně stoupat teplota v nádrži, atd. Rampa má třeba tu výhodu, že když ji pověsíš, můžeš výškou nad hladinou měnit intenzitu osvětlení. Ale na rozdíl od krytu, do rampy si zase jen tak snadno nepřimontuješ další zářivku nebo LED moduly. Ale když se to dobře vymyslí a udělá, dá se velice dobře svítit jak s krytem, tak s rampou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2015 23:23 Muž LukasHH [3] Re: TRULY
Já ano, to je tak akorát na to 96l akvárko co mám. Musíš si to změřit uvnitř krytu aby Ti to vyšlo, mám akva dlouhé 80cm a tohle má tak 76 cm, takže mi to vyšlo tip top:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 23:04 Muž TRULY [164] Re: LukasHH
okej vdaka :)) bral si to presne čo si poslal ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 22:59 Muž LukasHH [3] Re: TRULY
Dá, jen mě to tam asi o 2cm nevyšlo na ty jejich nožičky, tak jsem si to upravil a nalepil tam, ale i tak by to šlo přendat:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 22:56 Muž TRULY [164] Re: LukasHH
HMM zaujímave a dá sa to vlastne aj lubovolne premiestnovať nie? teda do ineho akva napr. že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 22:21 Muž LukasHH [3] Re: TRULY
Mě hodně pomohlo tam namontovat LED od diversy, viz moje prezentace:-)
www.akva-tera.cz/…
A nestačím zaštípavatr bahnatku, roste tak 10cm za týden:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 22:06 Muž TRULY [164]
Ahojte, mám 60l akva a osvetlenie 1x15w čo zistujem je veľmi málo. Mám setový kryt s jednou trubicou. Chcem sa spýtať či je možne do daneho setu namontovať silnejšiu napr. 18w alebo 24w trubicu. Zaujíma ma koľko svetla odporučate na 60l akva. Chcem prejsť na vačšie akva ale zaujíma ma to aj tak. Viem že to záleži aj od rýb a hlavne rastlin, ale bavím sa o stredne náročných až menej náročných rastlin.

Dalej ma zaujíma či odporučate viac rampove osvetlenie. Co pozeram vačšie akva napr: 200l a viac, tak všade je rampa s osvetlenim. Je to preto že to svetlo je rovnako výkonnne ale kryt je drahy, alebo je jednoduchšie toto svetlo namontovať a vykon je dokonca vyššý? vdaka vopred

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 21:10 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: nehygienix
Presne toto mám, ja som kúpil už aj s trafom, teda komplet. Po 8 mesiacoch používania bez problémov a svieti to dostačujúco pre nenáročné rastlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 22:11 Muž Loosos [6] - AsieRe: Designer
Stmívání mám vyřešené pomoci dvou spínacích hodin, které jsou integrované spolu se zdrojem v malém rozvaděči. Rano a večer se sepnou jedny, ty tam poušti 8V, a asi hodinu po tom ráno a před tím večer druhé, ty tam pak pustí naplno 12V. Jinak pásky mám přesně tyhle, akorát 5000K www.ledshopik.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 21:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: nehygienix
Mas 4.8W na metr, LED pasy jsou pro napajeni 12V, takze potrebujes 4.8W/12V=0.4A na kazdy metr a lepe si nechat nejakou aspon mensi rezervu. Takze prikladem pro 2m toho LED pasku by byl prima zdrojik 12V/1000mA, treba takovy: www.gme.cz/… . Pokud zapojis vic, pak samozrejme zdrojik schopny dodat vetsi proud. Ze zdroj umi dodat vetsi proud nez potrebujes, to nevadi, kdyz bude 12V, LED pasem projde presne takovy proud, jaky pri tom napeti on sam dovoli.

No a vem si taky www.gme.cz/… , at to mas hezky na konektorech, za tech par kacek to stoji.

Spatny by k tomu nebyl jeste PWM stmivac, najdes jich na webu mraky, nebo i automaticke stmivani v case, ale to uz jsou veci ktere mit nemusis, zdrojik staci zapichnout do spinacich hodin a mas vyreseno ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 20:54 Muž JaM [1] Re: Loosos
Dik za radu i fotku. Vypada to dobre a jednoduse ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 20:45 Muž Loosos [6] - AsieRe: JaM
Fotka k příspěvku Ahoj, když komplet přestavbu, tak co nějak takhle? Led pásky oproti zářivkám šetří a nepotřebuješ reflektory.;-) (Ale pozor na chlazení úměrné výkonu pásků, já tam dal silnější pásky na ALU profily, které jsou pro slabší pásky a diody postupně chcípaly - jak je na fotce vidět. Pak jsem je musel vyměnit.)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 20:09 Muž nehygienix [4] Re: Designer
Mam doma cele to klubko kde je 5 metru. Ale nevim jakej zdroj k tomu a zda jeste neco. Poradite prosim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2015 08:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: nehygienix
Asi takhle? rybicky.net/fotogalerie.php…

Jedine co Ti u ruznych LED pasu nikdo nerekne, je jak dlouho Ti vydrzi svitit, nez zdegraduji a budou svitit min a min. Nektere muzes chladit jak chces a stejne odejdou, ackoli kdyz na to das ruku, je to sotva vlazne, proste spatny odvod tepla.

Nicmene tohle co pises je jen 4.8W/m, tak by to snad prezit mohlo. Akorat to houby sviti, 300lm/m je 300/4.8=62.5lm/W, to fakt neni zadna hitparada, to maji i slabsi zarivky, jen tady mas vyhodu, ze svitis jen kam mas a oproti zarivce neztracis svetlo svicenim mimo a ztratami na reflektorech. Abys nahradil 15W zarivku s reflektorem, budes toho potrebovat tak zhruba 2m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 23:54 Muž nehygienix [4] – Rada
Zdravim ,
Dalo by se tohle www.tsbohemia.cz/… dat pod kryt? kdybych to dal do hlinikoveho profilu a ten zakryl difuzorem po pripade jeste zalepil tavnou pistoli ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 13:57 Muž Legioix [574] Re: ruzickav1
To záleží na tom, co tam pěstujete a nebo chcete pěstovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 64 65

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 56270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13533-osvetleni-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=901