Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do středního akvária (51 - 150 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 16:50 R Muž ctibum [6909] Re: Lapierre
Zapoj zásuvku přes lustrový stmívač :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 16:40 Lapierre Re: montydvory
Aha.Provedení by problém nebyl,ale s tou zárukou se mi do toho jít nechce.A existuje k tomu nějaké originál stmívání?Asi ne,že....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 14:21 montydvory
Musel by se přestřihnout napajeci kabel a připajet koncovky,ale tím by jsi přišel asi o záruku na světlo.jestli by to fungovalo nevim,tolik se s elektrikou nekamaradím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 12:51 Lapierre Re: montydvory
A myslíš,že tento stmívač by šel k němu připojit mezi kabelem od světla a trafem?

www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 12:38 montydvory
Včera mi přišlo světlo serie Z delka120 cm a jde v pohodě na akva 120.
Do zasuvky jde trafo s vypinačem a pak jde kabel do světla.
Sviti pěkně tak počkam tak měsic v provozu a pak přikoupim i na dalši akva nebo jiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 11:14 Lapierre Re: Beastie
Takže tomu rozumím dobře,že ze světla vede kabel s vypínačem,který je na konci opatřen koncovkou.Tudíž není zapojeno do zásuvky přes žádný adaptér(trafo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 10:02 Žena Beastie [318] Re: Lapierre
netusim, stmivac na nem nemam. Ale kouka z nej jen drat primo do zasuvky, takze asi zalezi, jak se do nej stmivac pripojuje? Nemam s tim naprosto zadnou zkusenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 09:55 Lapierre Re: Beastie
Nikde jsem se nedočetl(v nabídkách e- shopů),jestli k němu lze připojit stmívač.Četl jsem tady,v některém vlákně,že prý ne.Je tomu tak?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2017 09:30 Žena Beastie [318]
Nenasla jsem ho ani v diskuzich, ani v produktech, takze to sem napisu jen tak. Osvetleni Z Series LED 60cm, nema 60 cm. Ty nozicky, ktere se maji dat na sklo, jsou 56cm a daji se posunout tak, aby meli i mene.

Tak jen at s tim clovek pocita, kdyz si ho kupuje. Me stoji na krycim skle, takze to neni problem, ale pokud bych si ho chtela dat na bocni skla, jak ma byt, tak bez sance.

Sviti ale skvele :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 07:53 Žena Jitka66 [8]
Díky za rady. Každopádně světlo budu reklamovat, má prý mít životnost minimálně 2 roky, já ho mám 11 měsíců.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2017 00:19 Muž Iceman [96] Re: Jitka66
Takhle je to rychlejší
m.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 19:29 Muž Iceman [96] Re: Jitka66
Mám to tak udělané. Zkusím zitra nafotit. Ještě tam mám stmívač, aby ledky nejely na plný výkon a tolik nehřály.
Původní světlo jsem doplnil osvětlením Diverza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 18:32 Žena Jitka66 [8] Re: Jifi
Každopádně světlo budu reklamovat, má prý minimální životnost 2 roky..... Pokud je riziko přehřívání, tak můžu nechat otevřený - nebo odstranit - dvířka na krmení.... Pomůže to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2017 11:21 Muž Jifi [675] Re: Jitka66
Pokud chceš osvětlení napasovat do krytu, pak je taky otázka, jak dobře ti ten kryt větrá, aby se v něm svítidlo nepřehřívalo. Přehřívání zkracuje životnost LED.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.09.2017 10:49 Lapierre Re: Jitka66
Toto světlo si myslím bude velice problematické do toho krytu dostat.Na 61 cm délku lze použít,ale buď nad otevřenou hladinou nebo nad krycím sklem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 07:03 Žena Jitka66 [8] Re: afc1886
Díky. Dělají 60 cm, akvarijum má 61 cm, půjde to použít? A dám na to ještě ten kryt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 18:36 R Muž afc1886 [14682] Re: Jitka66
Z vlastní zkušenosti můžu doporučit toto www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 18:11 Žena Jitka66 [8] – Juwel Aquarium Primo LED 60
Zdravím. Prosím o radu. Mám Juwel Aquarium Primo LED 60 - www.juwel-aquarium.de/…. Led osvětlení svítí méně a méně (a to jsem tam ještě jedno přikupovala). Jakým osvětlením ho nahradit? Kryt chci ponechat (světla jsou tam uchycena do takových polokruhových plastových úchytek). Cenově přijatelné....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 16:47 Žena Miraell [15]
Ahoj přátelé.

Potřebuji celkem akutně poradit. Články o osvětlení moc nechápu a jelikož mě googlování už pomalu přivádí k šílenství, přišla jsem za vámi s prosíkem o pomoc, radu, odkaz, výrobu... stydim

Lepí se mi akva netradičních rozměrů, 138x20x25 (výška), bez krycího skla.
Budou v něm rostlinky s možností pěstování emerzně, což hodlám využít, avšak náročné na světlo.
Dno plánuji černé 1-2mm do výšky 4cm.
Do nádrže plánuji 30 teter neonových, na dno krevetky.

Prosím, poraďte mi jaké osvětlení, jak ho vyrobit, kde se dá objednat, koupit, kdo mi ho vyrobíte, nebo tak něco. hmm

Strááášně moc děkuji tomu, kdo mi pomůže tento (pro mne obrovský) problém vyřešit. love

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 09:16 GP Re: justinik
Zalezi na chtenem vysledku a moznosti montaze...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 12:14 Muž justinik [9] – T5 EQ
Sú vhodné na akvária žiarovky T5 EQ? či majú slabú svietivosť???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 11:40 Muž justinik [9] Re: Rammer
mam narezané smrekove dosky + namorým do hneda +lodný lak.. 2x T5 na el. predradník...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 22:18 Rammer Re: justinik
taky me to ceka, osvetleni ale ppuziju ledky.. koupil sem vetsi aqua a uz se mi to nechce delat z plechu jako u 25L , z ceho to budes delat ty ? nejradsi bych nakej plast aby se to nemuselo strikat apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 14:29 Muž justinik [9] – Trubice T5 do 54L akvaria
idem vyrabat kryt na akvarium dlžky 60 cm. Ake ziarovky T5 doporučujete?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 19:30 Muž LukyyyK [2] Re: justinik
Tady si myslím že si vybere každý :) www.rostlinna-akvaria.cz/…

Záleží na tom, jestli zářivky, LED....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 11:20 Muž justinik [9] – akvarium 60L
rodičovské akvárium... poradíte mi vhodné svetlo na 60L akvárko? staré setové v plastovom kryte sa vypína.. chcem im to svetlo dať do poriadku...

Nejaký typ na svetlo??? :-O :-O :-O


Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 18:01 Muž bergkamp [80] Re: powery
Tak už mám doma Aquatlantis Easy LED Universal Freshwater 590 mm a k tomu ještě Aquatlantis Easy LED Control 1 plus. Zatím jsem nastavil svícení od 10 do 22 hod na 40% a budu po týdnu pomalu zvedat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.05.2017 14:33 Muž powery [250] Re: bergkamp
Mám obě na 2 akváriích. Viz prezentace. Obě svítí moc pěkně. Aquatlantis je takový lépe zpracovaný, ale taky dražší. Chihiros ale taky v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 13:56 Muž bergkamp [80] Re: bergkamp
Tak jsem se rozhlížel a přemýšlím o těchto svítidlech:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
nebo
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Cena je ale hodně vysoká. Máte někdo zkušenosti, případně doporučíte něco jiného. Sám se do výroby svítidla z led pásků pustit nemohu, protože by to nedopadlo dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 11:44 Muž Jarry [1437] Re: HanysOV
Můžeš se pustit do výroby, když objednáš pásky z číny, koupíš na nějakém zdejším eshopu zdroj, stmívač a hliníkové profily, dostaneš se cca na poloviční cenu. Já pak profily lepím do hliníkových vinglů, nebo různých profilů, co prodávaj v Obi, aby z toho vznikla rampa. Nevypadá to úplně blbě, ale originál bude hezčí :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 08:42 Muž lukasbc [50] Re: bergkamp
Většina led osvětlení má adaptér, díky kterým jej přímo uchytíš do patic po zářivkách (samozřemě bez napětí smich ).Já jsem Chihiros dával do diverzy - ale ne do patic - protože jsem jej potřeboval posunout na jiné místo - navíc jsem z diverzy oddělal tyt jejich tlumivky a ty jsou s těmi úaticemi v podstatě jeden kus, Ale jak říkám, většina světel má nějaká příslušenství a určitě je je tam napasuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 08:15 Muž bergkamp [80]
Zdravím, budu vyměňovat zářiky do mého akvária 112 l od Diversy (viz. prezentace). V současné době mám OSRAM LUMILUX T8 18W/830 a 18W/840, ale jelikož doba pokročila uvažuji o LED osvětlení, které by šlo přidat do krytu od Diversy. Má někdo doporučení jaké LED osvětlení pořídit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 23:28 Muž HanysOV [54] Re: Sagittariusi
Díky chlapi, oběma. šlo mi spíš o nějakou tu levnější alteranativu. Ale to světlo, o kterém se bavíme, dělá parádu samo o sobě. To je fakt! Ale těch peněz. udu zjižťovat další zdroje, ale myslím, že to stejně dopadne tak. sad ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 16:10 Muž Sagittariusi [19] Re: HanysOV
Tak ako radí afc1886 radšej voľba silnejšieho osvetlenia značky Chihiros pretože znížiť intenzitu u neho môžeš vždy vďaka 7 - stupňovému regulátoru intenzity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2017 15:13 R Muž afc1886 [14682] Re: HanysOV
Světlo chihiros je dost dobré,ale osobně bych přidal 100 Kč a koupil toto www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 14:46 Muž HanysOV [54] – Osvětlení pro 80l
Ahoj, omlouvám se, že budu otravovat se zdánlivě banální otázkou, ale popravdě, čím víc informací čtu, tím víc jsem v tom úplně ztracený. Informací, názorů, článků a zkušeností je opravdu hromada a velice se různí.
Zkusím tedy nějak srozumitelně položit svůj konkrétní dotaz. Mám akvárium 80l hrubého. AQ ještě neběží, takže fotku neposkytnu. Potřebuji sehnat vhodné světlo. Délka je 60cm. Chtěl bych jen krycí sklo a rampu. Dno v nejnižším místě bude cca 40cm ke hraně skla + něco ke zdroji světla. Nějaké osvětlení doma mám, ale je tam startér, jedna T8 a určitě to nemá žádné krytí, navíc nevyhovuje ani esteticky, takže jsem se rozhodl pořídit nové. Nenapadá mě teď nikdo šikovný z mých známých, kdo by mi byl schopný dát něco dohromady a i kdyby, určitě by na tohle nikdo neměl čas, takže jsem se začal poohlížet po něčem hotovém.
Narazil jsem např. na tohle: www.rostlinna-akvaria.cz/… , ale v téhle relaci bych už radši přidal pár stovek a šel do LED: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Je to dostatečné? Stojí to za ty prachy vůbec? Popřípadě pokud bych byl nakonec přes všechno odsouzen na výrobu, jaké trubice výkonnostně a jaký počet? Třeba kdybych se dopracoval k nějakému seznamu a součástky nakoupil, někoho už bych snad splašil na kompletaci.
Ještě doplním podstatné info. Akvárium bych rád měl hustě zarostlé, ale nenáročnějšími rostlinkami. Na 1/3 nádrže bude část dne dopadat světlo z okna, ale máme permanentně zatažené žaluzie. Nádrž bude sloužit hejnu razbor a krevetkám.
Omlouvám se za ten "špalek textu" a děkuji případnému dobrákovi za odpověď! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 14:19 Muž Banung [28] Re: Wendy2
A to kvůli zvýšení hladiny CO2 ? To že do akvária půjde světlo z domu nevadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 13:55 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Banung
Na spínacích hodinách si nastav polední /odpoledni pauzu ve svícení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 13:48 Muž Banung [28] – Posunutí dne / zatemění akvária
Akváriem se kochám především ve večerních hodinách. Když ale svítím cca do 22:00, už je délka osvětlení akvária příliš dlouhá - Ráno se v 5 rozednívá. V 11 se spustí světlo a do 22:00 se svítí.

Nezkoušel jste někdo zakrývat akvárium, a den jakoby posunout? U mě by stačilo, přidělat nějakou roletu k hornímu krytu akvária a tu večer stáhnout.

Co říkáte na osvětlení mých cca 160 litru vody?

11 - 14 h - 11w - led pásek
14 - 20 h - 33w - led pásek
20 - 21 h - 11w - led pásek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.05.2017 17:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 14:43 Muž Banung [28] – Kolik watů na 150l vody?
Kolik watů v led páscích by jste dali na cca 150 l vody?
Akvárium je nízké (40 cm) a podlouhlé. Více v prezentaci

Zatím, po založení svítím 22 waty. Později zvýším na 33w.

Kopil jsem pásky Berge v "gumové hadičce". Vím, že se to tady kritizuje, ale pani od Berge se dušovala, že to je pro trvalé svícení. Např. na osvětlení čerpacích stanic.
Pokud brzo odejdou, tak jí je omlatím o hlavu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 14:12 Žena KLeo [13] - Živorodky – Které z těchto 3 je lepší osvětlení?
Chci si pořídit 112l akvárium.Zaujala mě tato 2 setová (ale filtr bych vyměnila za jiný):
www.luxury-world.cz/…
www.akvamex.cz/…
(to druhé je můj favorit)


a hlavní je rozdíl v osvětlení:
-2 zářivky 18 W
-"LED osvětlení Extra - 2x 10,1W = cca 80W akv. zářivky, délka 75 cm"

anebo 120l akvárium-s 1x 30W zářivkou
www.akva-tera.cz/…

Které je lepší?
Rostliny tu chci mít převážně nenáročné a na světlo tak středně náročné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 10:54 IvetaH Re: Ciffik
Taky jsem na něj koukala, ale to už je cenou zase mimo né představy. To Tommi je skoro o půlku levnější a dost lidí si ho chválí, tak ho asi koupim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2017 08:41 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: IvetaH
Osobně bych šel do osvětlení chihiros, ledkové, nádherně zpracované a hlavně s plynulou regulací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 23:07 IvetaH Re: afc1886
Děkuji. Myslela jsem si to, že toto osvětlení vychází asi nejlíp hop 50 litrů je na páreček bettek málo? :-( co jsem koukala po nádržích, tak je někdo má i v 30ce. A jen bettky s bazborky by šli? Na krevetkách netrvám, chtěla jsem je jen jako čističe dna. Hold použiju neretinky ;) a ještě jeden dotaz - je nějaká kobercová rostlinka, která by se dala zařadit do kategorie nenáročná? palec Děkuji za reakce ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2017 22:04 R Muž afc1886 [14682] Re: IvetaH
Na akvárium 60*30*30 bez CO2 budeš mít 2*24W t5 moc a neukočíruješ to.Ostatní ledkové jsou zase slabší,kromě Lfl cl 600 18w.Tolik k osvětlení a dvě betty v tom objemu není dobrá volba a za další ti budou žrát krevetky,které by mohlo zdrhat před bettama mimo akvárium do bezpečí.Jinak když dáš krevetky do pořádně zaběhlé nádrže,tak nemají důvod zdrhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 21:40 IvetaH – Jsem v koncích :D
Zdravím, budu pořizovat akvárium 60x30x30 cm a největší trable mám se světlem, netuším které. :( Uvažuji nad 4AQUA 2x24 W T5, LED Extra Diversa 2x7,2 W, Tommi LED LFL-CL 600 18 W, AQUAEL Leddy Smart-sunny 6 W nebo Vario LED Light-VL 50 3,5 W? tone Tmavé dno. Kytky nenáročné, možná středně náročné. CO2 jde mimo mě, možná časem tekuté. Osazení razborky galaxy, krevetky, párek bettek. Prosím poraďte X-) a ještě stranou, nejraději bych bez krycího skla, líbí se mi, když kytky rostou nad hladinu, ale co s krevetkami? Neutečou? smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 20:01 Muž hardy [45]
Prosím o radu,mam akvarijni set diversa 112l zarivky T8-2x 18w a je to opravdu slabe roslinky nerostou.Uvazuji ze koupim led osvetleni o toto co mam uplne zrusim.Mate nekdo zkusenosti z tomto svetlem? www.rostlinna-akvaria.cz/…
Nebo prosim nake doporuceni diky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 23:16 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Eliss
zrovna ten chihiros je velmi dobrá volba, má plynulou regulaci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 20:57 Žena Eliss [105] Re: romant
No hurá, konečně konkrétní odpověď od odborníka :) , a pokud by to byly zářivky, tak kolik W tam svítit, aby to nebylo málo ani moc. Výška akva bude 40-50 cm.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 64 65

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 56270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13533-osvetleni-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=551