Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 22:19 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: René73
Někdo teda asi neví co s penězmi za ty peníze už bys měl i 300stovku i více dle vybavení... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:24 Muž René73 [0] – Re: matlala
Já ho dostal zadarmo Jsou tam 3 zářivky po 20w akorád musím koupit filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:18 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: René73
za tu cenu se dá pořídít mnohem kvalitněji vybavené větší akva. Viz moje 200.
Filtr je dosti nedostatečný, neříkám, že nebude fungovat, ale jen při malém množství ryb a velkém množství kytek.
Na to navazuje velmi nedostatečné osvětlení, pod kterým toho moc neporoste.
K rohovénu, ať se vyjádří jiní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 20:22 Muž René73 [0]
Chtěl bych se zeptat jestli náhodou nemá někdo tenhle set www.akva-tera.myeshop.cz/… a jaké má sním zkušenosti

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 22:50 Julek – Dotaz ohledně setu Aquastar 60-54l od Eheimu
Dobrý den,mám dotaz ohledně setu Aquastar 60-54l.Máte ho někdo?? Set jsem zakoupil v obchodě Pet Center. Jelikož to byl vystavený kus,tak bohužel už k němu nebyla originální krabice. Mám problém s krytem,přesněji se zářivkou.Nevím totiž jakým způsobem se vyměnuje. Víte to někdo?Bohužel mě tam nejde nic povolit. Děkuju za jakoukoliv odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 13:15 Žena Kajka99 [229] – Re: Roby
souhlasím se všemi argumenty proti, ale kdyby si to někdo koupil tak bych to kvůli osvětlení doporučovala místo tradičního osázení konvexní aquascape a na krajích pouze substrát...fakt je to hodně nepraktické...to by chtělo si rovnou k tomu najmout člověka který by se o to staral, že...a pak se ve vhodnosti posouváme pouze do kanceláří a reprezentativních prostor firem atd...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 13:08 Muž Roby [17] – Re: petr85
No, pokud je to horní sklo přilepené k akvariu, tak ta údržba bude opravdu náročná. Oškrabávání řas (sem tam někdy)z bočních skel zvládne snad jenom modelář plachetnic ve flašce. Myšlenku nákupu tohoto setu zavrhuji. Děkuji za důležité informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 12:33 GP – Re: Roby
vypada to efektne, ale jen na elektrice to dela +- 700 rocne navic diky nehodne zvolenemu zdroji svetla, coz nemusi byt moc, pokud se to nekomu libi. dalsi je ta otazka rovnomernosti osvetleni, coz taky nemusi byt super, ale asi by se tomu dalo prizpusobit osazeni... a namatkou jsem to nasel za 2.8k, coz je na mne taky ponekud dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 12:28 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Re: Roby
Naposledy jsem ho viděl tuším v Hornbachu. Osvětlení bude rozhodně nedostatečné, ale hlavní problém bude někde jinde - údržba tohoto akvária se podle mého názoru změní v peklo, porotože jediný přístup je malý otvor nahoře. Snažím se představit si, jak se v tom dá odkalovat (prodávají k tomu našikmo seříznutý odkalovač) a nebo jak se v tom dají vyčistit skla (a to nejen boky, ale i horní strana). Předpokládám, že když do toho strčíš ruku, tak se vytlačí vod a přeteče i ten lem, který je kolem přístupového otvoru...
Navíc je to poměrně drahé a tak ani argument, že se to dá zkusit, tu není příliš na místě. Spíš bych peníze utratil za Nano Cube, když už to má být designově zaměřený set.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 12:18 Muž Roby [17] – FLUVAL EDGE - 23l
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zaptat, jestli někdo provozujete tento designově povedený akvarijní set.
Uvažuji, že bych to pořídil pro méně náročný druh krevetek. Při vyhledávání informací jsem dokonce narazil na nějaké vydeo z YouTube - 2 měsíce po založení. Vypadá to poměrně dobře, akorát se mi moc nezdá to osvětlení. Nevím jestli ty dvě halogenové lampy dosvítí i na boky akvárka. Předem děkuji za Vaše reakce.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2011 22:25 R Muž Silent [5949] – Re: BaBe
Osvětlení v tomto krytu má vodotěsnost IP67 což znamená že podle normy je zcela vodotěsný do hloubky 1 m ponoření po dobu jedné hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 22:21 Muž texis [3] – Re: BaBe
Ahoj, no ja mam teda set uplne jiny, ale je to stejne - tyhle kryty to maji udelane ze jim voda nevadi - a opravdu voda se tam srazi teda fest a zatim sem zadny problem nemel. Mozna to dokonce bylo aj nekde u toho setu napsane ze tomu oroseni nevadi.

T.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 21:58 Žena BaBe [0] – Akvarijní set Aquael Econoline 80 (112 l)
Chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s tímto setem. Objednala sem si ho a zjistila jsem, že nemá pod zářivkou žádný kryt. Zajímalo by mě jestli to nebude vadit při odpařování vody z akvária. Nemůže prasknout nebo zkratovat? Máte to tak také na nějakých setech? Nejlepší by bylo, kdyby mi někdo napsal přímo zkušenost s tímto kompletem, ale uvítám i názory ostatních. Děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 11:19 Pavoukovec – Re: Haimdol
Dobrá, tak budeme testovat, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 11:16 R Muž Silent [5949] – Re: Pavoukovec
To jestli filtr stačí se dá zjistit testy na NO2. Pokud nestoupají tak je filtr dostatečný. Další faktor je nutnost čištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 10:49 Pavoukovec
Nevíme si rady ohledně filtrů :-( Nedávno jsme pořídili set od Eheimu o objemu 63L, ve kterém byl daný filtru Eheim Aquaball 60 www.juwelakvarium.cz/…. Řekla bych, že je to poměrně kvalitní filtr, ale nemůžu si pomoc, zdá se mi, že na takhle malé akvárko má strašně velký průtok i v nastavení na minimum a přitom je psán jako filtr do 30-60L akva - jako ve třicítce si to fakt neumím představit co by to bylo za kolotoč nehledě na to, že by se tam sotva vešel coze Proto jsme do nového setu instalovali filtr Eheim pick-up 2006 www.levnaakvaristika.cz/… z našeho staršího o něco menšího akvárko. Tento filtr je uváděný do 45L, tak přeci jen nám trošku hlodá, jestli bude stačit - můžete mi prosím poradit? Raději bychom v akvárku nechali právě pick-up - vypadá tam mnohem lépe, je menší a průtok vody vypadá, že stačí. Vzduchování máme zvlášť přes vzduchovací kamínek. Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 13:47 Muž krejča [5] – Re: dikard
asi bych doporučl firmu Zekia.:http://www.zekia.cz
sic od nich nic nemám,ale příští nádrž se světlem bude určo od nich :-D ..
slušná cena i provedení..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2011 13:17 Muž Yirka [9118] – Re: dikard
Dal bych přednost tomu složit si to sám. Kryty jsou v prodeji v takových standartizovaných rozměrech, např. zde: www.pet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 13:13 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: Sid
Sid: ako nahle budem mat moznost ihned si pojdem nejake pozret lenze v obchodoch a aj v akvaristikach to maju iba v obycajnych a ked maju tie vypukle tek iba prazdne..... kolegovia maju ale tiez iba s rovnym.... nerad experimentujem tak radsej som napisal sem na forum(necham si poradit od skusenejsich)..... no pozeral som si uz aj ine sety no chcel by do 200 lit no nechcem sa uponahlat s kupou..... mas nejaky set co by si mi odporucil alebo radsej si mam zlozit podla seba(nemam s tym problem ale uz nechcem robit vlasny kryt na akva - neni na to cas)??? vdaka X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 10:41 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: dikard
...od vcera som si pozrel asi tucet fotiek s vypuklim sklom... a su ako bezne nepoznas rozdiel tak potom uz iba to musim niekde vidiet na zivo...
Vřele doporučuji podívat se někde "naživo"; z fotky vás oči bolet nebudou. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 23:29 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
pre tych co necitali par vlakien dozadu: prosim citat a potom reagovat

no cena celeho setu od ferplastu aj s podstavcom je okolo 550€ no aj tak sa mi to zdalo vela tak zatial budem hladat este kvalitny set, zobral som aspon pre manzelkinych skreckov toto za 35€
www.mall.sk/…

tot zatial vse X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 05:01 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: krejča
nechcem oponovat ale od vcera som si pozrel asi tucet fotiek s vypuklim sklom a aj vyfotene rybky s detailom na ich pigment a su ako bezne nepoznas rozdiel tak potom uz iba to musim niekde vidiet na zivo a potom sa rozhodnem do akeho investujem.... ospravdlnujem sa ale vcera som tu cenu este nedostal neviem nevyjadril sa asi caka na nasu fakturu :-D :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 23:59 Muž krejča [5]
No opravdu se do toho dívá blbě,když např pozorujete detailně nějakou rybku,to se nedá..a nedejbože vyfotit nějakou rybku zblízka tone .doteď nepřestanu litovat že jsem si vypouklé akva koupil.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 17:19 Žena Chalybda [55] – Re: GP
To na tom právě miluju! Příjde mi to tak jako trochu 3D (taky do toho čučím dlouho dlouho každý den). Ale je fakt, že rovné se standartními rozměry je praktičtější, co se týče těch už zmíněných výměn (např. nový kryt)apod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2011 16:50 GP – Re: dikard
ono prazdny vypada hezky, ale s tou vodou, to dela peknou cocku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 16:46 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
pravdu povediac som sa este do takeho akvaria nepozeral ale nejak mi to pripomina televizor tak preto som pozeral z vypukleho skla........ no povedal by som ze cistenie predneho ci bocnych skiel som nerobil asi pol roka a riasy nemam iba na jaskynke ale ten pohlad by nekdo mohol vyfotit zbliska aby som mal ako taku predstavu.... vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 16:23 Žena Kajka99 [229] – Re: Sid
to ano a myslím že je to potřeba vzít v potaz velkou měrou. Já jako koníčkář do svého akva čučím v průměru hodinu denně - a to ho mám teprve 4 měsíce. Koukám do něj hodně zblízka a ze začátku mě bolely oči i z pohledu přes rovnou skleněnou tabuli. Určitě je potřeba vzít tenhle aspekt na vědomí, i když to člověka asi samotného nenapadne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2011 16:16 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: GP
Tak, tak. :-)
Špatně se do takového akva kouká. Zdálky ještě - jakž-takž, ale zblízka - hrůzinec. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2011 16:14 GP – Re: petr85
mozma sid myslel spis, ze to deformuje podled, ale to je spis o vkusu a rasy se daji mozna i lepe vzit treba houbickou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 16:11 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Re: dikard
protože se to blbě udržuje - neočistíš to žiletkou. Také až doslouží samotná nádrž to těžko nahradíš novým akvárkem...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:45 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: Yirka
no tak to som si ani ja nevsimol coze sad

no tak to je prilis za to no aj tak som zvedavy mam mat cenu kompletu aj so stolikom tak potom napisem ze kolko.....

Sid: preco nie s vypuklim sklom???????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 13:59 R Muž Silent [5949] – Re: Yirka
Já ten odkaz moc nepročítal. Bez stojanu je to opravdu příšerná cena. V Německu se tyhle nádrže prodávají za podobné peníze ale kompletní. U nás není problém pořídit za polovinu ceny komplet od Eheimu (MP) i se stolkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 13:36 Muž Yirka [9118] – Re: Haimdol
Já rozumím, že jsou značky, které se platí více. Ale jestli však tomu rozumím dobře, ta cena je pouze za nádrž bez stojanu, a to je opravdu mimo realitu. Stojan dalších 200 Euro, takže dát za to skoro 20 000 CZK mi připadne out.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2011 12:50 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: dikard
Nekupujte akva s vypouklým sklem. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 10:09 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: Haimdol
no pockam si na dnesnu cenu aku mi povie riaditel a potom sa uvidi(mam vyhodu teraz pre nich neco robime tak mozno na oplatku ) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 10:07 R Muž Silent [5949] – Re: dikard
Řekl bych to takto. Je to prvotřídní výrobek. Těžko posoudit jestli je to výrazněji předražené, protože výrobky Ferplastu jsou obecně ve vyšších cenových relacích, ovšem za své peníze dostaneš špičkový výrobek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 09:35 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
tato cena pre mna neni konecna mam tam zlavy(nie ako zaaznik), ja mam uz nejake veci od nich a vysoka spokojnost len ano ta cena tam je dost vysoka je to rovnaky pomer ceny a kvality alebo cena prevysuje???
vdaka za postrehy


ps. viac ako 200lit nechcem zatial mam materialy od viac firiem ale tato ma nejak moc kvalitne referencie aj od inych statov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 09:13 R Muž Silent [5949] – Re: Yirka
Akvarijní sety od Ferplast jsou obecně velmi drahé, nicméně jsou velmi kvalitní. Ovšem záleží na zákazníkovi jestli je ochoten dát tak vysokou částku za poměrně malou nádrž, když se za stejné peníze dá pořídit jednou taková jen jiné značky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 09:04 Muž Yirka [9118] – Re: dikard
Je to výrazně předražené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 07:58 Muž krejča [5] – Re: dikard
no nevypadá to špatně,jen ta cena..tos bys měl i 300l za ty prachy.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 07:29 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
chcel by som vediet vas nazor na tento komplet tu je:


www.biga.sk/…


myslim aj s podstavcom, vdaka za odp

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 17:25 pavel.bartek – Re: Pavoukovec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 17:18 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Pavoukovec
www.akvariumonline.sk/… so skrinkou a osvetlením T5 !! 2 x 54 W
a bez skrinky www.akvariumonline.sk/… cena 312 € ;-)
recenzia jedného z majiteľov www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 15:48 Pavoukovec – Re: Ivoš
teda to na tom aukru je megavýhodný, pomalu zvažuju, že ho zkusím koupit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 15:23 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Pavoukovec
Za 4-5.000,- se dá vážně sehnat komplet set těchto či podobných rozměrů z 2. ruky i se skříňkou a osvětlením, dokonce i s vnějším fitrem. A zhruba za toho cca 1/2 roku bude nabídka nejvyšší spoustu lidí tou dobou omrzí akvárka, která dostali pod stromeček.

Anebo tady: aukro.cz/…
Funglovka 240 l i se stolkem za 7.000,-, k tomu dodá venkovní fitr za 1.800,- pokud byste nebyli spokojení s vnitřním, který je v ceně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:53 Muž AG [99] – Re: Pavoukovec
Mám tenhle set doma, ale koupil jsem ho starší na Ebay v DE za 70 EUR (nekupte to) i se skříní. Už z něj byl vyhozený ten filtr, takže s ním žádné zkušenosti nemám. Nahradil jsem ho Atmanem a bioakvacitem. Líbí se mi na něm konstrukce krytu s osvětlením a spodního rámu. Naopak akvárium nemá podélný kant ale jakousi příčnou plastovou výztuhu uychcenou do horního krytu. Originál osvětlení byly u mně 2x38W T8, které jsem vyměnil za 2x55W T5, ovšem s dost podstatnou úpravou té rampy. Skříň je z dřevotřísky ale poměrně dobře řešená a robustní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:36 Pavoukovec – Re: Ivoš
Díky moc za názor, skříňka skutečně není součástí, takže se skříňkou a tím filtrem by to vyšlo cca na 13tis sad Zatím všechno zjišťujem - počítám, že akvárko pořídíme nejdřív za půl roku, takže máme dost času to všechno nastudovat :-) Koukali jsme, že takhle velké samostatné akvárko se dá sehnat cca za 3tis, ale nejhorší je pro nás kryt s osvětlením - v tom se nějak zatím moc nevyznáme - kdyby se koupil kvalitní, tak je to taky dost drahý, takže ono by pak možná vyšel ve výsledku lépe ten set a navíc se mi vzhledově ten komplet se skříňkou líbí. Je to věda coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:29 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Pavoukovec
Teď jsem si všimnul, že stolek není součástí setu..Tak v tom případě bych si to moooooc rozmýšlel hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:27 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Pavoukovec
Mně osobně by vadil ten vnitřní filtr bioflow 3,0. Sice s ním nemám absolutně žádné zkušenosti ale pro akvárium tohoto objemu je daleko vhodnější nějaký vnější fitr - jednak nezabere místo v akváriu, nepůsobí tak odpudivě, nemusí se pořád čistit a tím se vyhneš zbytečnému ráchání v akvárku a rozhodně bude čistit daleko účinněji.

Jinak tenhle set jako takový je velice praktický, především ten dekl, který umožňuje spoustu operací v akváriu provádět bez nutnosti jeho sundání. Co se mi na tomhle setu extra líbí, je ta skříňka, u které nejspíš bude možno vyrovnávat případné nerovnosti podlahy(pokud si špatně nevykládám existenci těch "špuntů" dole).

Pokud je ti plus mínus šumák, kolik za set dáš a připočítáš k tomu cca další 3.000,- za vnější fitr, není to rozhodně špatná volba.

Já osobně nedám dopustit na Aukro či portály typu Hyperinzerce, kde se podobné zánovní sety dají sehnat za poloviční ceny, takže pokud bys chtěl ušetřit, mrkni se nejdřív tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 10:59 Pavoukovec
Můžete mi prosím napsat názor na tento set: www.juwelakvarium.cz/… Díky moc

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588?od=1501