Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 16:38 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Zip81
Slabé světlo a nedostatečný filtr. Setům se vyhni, nejlepší je poskládat si akvárko sobě na míru. Lidi zde ti budou nápomocní při výběru správné techniky a všeho možného ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 15:58 Zip81 – Nové akvarium.
Co říkáte na tohle koupit nekoupit?

www.rataj-spk.cz/…

Prosím o názory díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2018 08:33 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Poweres
Jestli o tom nechceš nic studovat, tak je jedno, jaký set koupíš (rozdíly mezi nimi jsou, ale to si musíš načíst). Ale být tebou bych sehnal set jen s akvárkem a krytem a potom si filtr a topítko dokoupil zvlášť (ty v setech jsou většinou nevhodné).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 08:33 raji Re: Poweres
Pokud s krytem tak třeba: www.rostlinna-akvaria.cz/… nebo: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Jenom filtr bych pro krevetky dal tento: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 08:12 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: afc1886
o.k,.dekuju
a ta tetra popr. neco jineho jen pro krevetky??chtel jsem to mit s plastovym krytem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2018 08:06 R Muž afc1886 [14703] Re: Poweres
Když nechceš číst omáčku kolem, tak za mě akvaria.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 07:51 Muž Poweres [59] - Živorodky – 25 az 30 litru
Dobry den,...nechci cist stovky stranek a hledat.Staci,kdyz mi napisete nazev akvarijniho setu ,kt. je nejlepsi v ramci moznosti.(tetra,diversa,juwel..)nejspise s led svetlem o objemu bud 25 nebo 30 litru
Akvavrium chci jen pro krevetky max.par endlerek.dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 20:30 Muž Driv3r [236] Re: Lennis
LEVNĚJI? sety mají většinou podimenzovaný filtry a světlo takže koupíš set a za par měsícu kupuješ filtr no a pak i světlo. těd je otazka co vyjde levněji, jestli jednorázově dát o trochu více nebo později kupovat nové.a stare hodit do koše hm?

edit sakriš píšu nějak pomalu.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 18:39 123katka Re: RE5PEK7
fuuuf :-D konečne niečo dobre :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 18:36 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: 123katka
Ano palec

A nebo toto:
www.akva-tera.sk/…
ale u tohoto si nejsem jist, jestli pokryje délku akvária 40cm, to by bylo nejlepší osahat někde v akvaristice. 9W by stačilo, to né že ne. To 12W jsem doporučoval především kvůli délce akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 18:29 123katka Re: RE5PEK7
takže takéto svetlo
www.akva-tera.sk/…
+ krycie sklo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 18:25 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: 123katka
Oba dva mají stejnou chybu, kterou bude mít patrně většina krytů, slabé světlo (rostlo by ti jen minimum kytek, jestli vůbec nějaké by dokázaly dlouhodobě prosperovat v tak sklabém osvětlení).
My ti tady dali dobře míněné rady, ale ty je, zdá se, nechceš slyšet a jedeš si to svoje.. tak si ho kup a uvidíš, evidentně chceš kryt za každou cenu.

Na toto akvárium by bylo adekvátní cca 9Wattové LED světlo, nebo 15Wattová zářivka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 18:11 123katka Re: RE5PEK7
a keby som k akváriu 40x25x25 kúpila tento kryt ?
www.akva-tera.sk/…
alebo tento
www.akva-tera.sk/…
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 17:29 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens)Re: RE5PEK7
O tom se nechci a vlastně ani nemohu dohadovat, jak jsem řekla, jsem pouhý začátečník. Informace jsem začala shánět v srpnu, akvárium objednala v listopadu a zprovoznila ho v prosinci. A jako začátečníkovi mi tento set vyhovuje (Tetra AquaArt kompletní akvarijní set Discover Line 30 l (Tetra)). Sama bych si zkrátka s vlastní sestavou neporadila a nestydím se to přiznat. Nakombinovat sklo, podložku, světlo, kryt, filtr, topítko není nic, s čím by si někdo, kdo nikdy neměl akvárium, poradil. I když k setu něco dokoupit musíte, funguje to jako dobrý odrazový můstek.

Mireben – jak jsem řekla, set funguje jako odrazový můstek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2018 17:19 Mireben Re: Lennis
Ahoj, měl jsem podobný názor a také koupil set. Ale byla to chyba, už jsem musel měnit filtr protože ten ze setu byl nedostatečný, v osvětlovacím krytu obě dvě tlumivky, zářivky a stejně je světla málo a budu měnit za led osvětlení.Z celého setu jsem nechal jen akvárko, a horní kryt akvária. Všechno ostatní co bylo v setu bylo nahrazeno.. Akvárium v původním setovém stavu prostě nebude fungovat tak jak by mělo. Dnes už bych se setům rozhodně vyhnul ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 17:05 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Lennis
Nevyjde levněji a na trhu prakticky neexistuje doporučitelný set. Většinou je alespoň něco hodně špatně, nejčastěji slabé osvětlení nebo žalostná kapacita filtračních náplní ve filtrech (celkově setové filtry nestojí za nic).

EDIT: ..ostatně i jako rady, co dostaneš v akvaristikách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:59 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens) – akvárium - set vs po částech
Já jako začátečník s prvním akváriem jsem za set ráda, a také mi přijde, že set vyjde levněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:46 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: 123katka
Jepší jen bílé, než modrobílé.
www.akva-tera.sk/…

EDIT: to druhé je naprd. Nic levnějšího, než LED osvetlenie LFL-CL-450 12w se stejným výkonem neseženeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:44 123katka Re: petulinakk
www.akva-tera.sk/…
alebo radšej taketo ?
www.akva-tera.sk/…
a čo toto ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:39 Žena petulinakk [2016] Re: Kubaa
Kubaa napsal: A nebo to holt udělat bez techniky, i když se to dnes moc nenosí.

Nojo, ale doporučil bys to začátečníkovi, jakým Katka evidentně je?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:39 123katka Re: afc1886
www.akva-tera.sk/…
myslite že by stačilo toto svetlo ? alebo koľko W by malo mať ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:33 123katka Re: RE5PEK7
no tak to asi musím začať šetriť :(
ale filter doma mám ... "bublifuk"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:32 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: 123katka
světlo 600,-
www.rostlinna-akvaria.cz/…
filtr 220+30=250,-
www.akvapotreby.com/…
+
www.akvapotreby.com/…
topítko 200,-
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Zbytek dej za akvárium a kytky. Ale bude to s odřenýma ušima! (nejspíš budeš muset šetřit na kytkách a to není dobře) Být tebou se na to teď vykašlu, než budeš mít alespoň 85-100 EURO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:31 123katka Re: petulinakk
a koľko by ma asi vyšlo krycie sklo ? na akvarko napr. 40x25 ? lebo tie kryty su prilis drahe ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:30 Muž Kubaa [718] Re: petulinakk
A nebo to holt udělat bez techniky, i když se to dnes moc nenosí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2018 16:27 Žena petulinakk [2016] Re: 123katka
Pokud tam chceš bettu tak ti musí jít ještě minimálně aspoň o topítko. Pokud tedy nemáš v bytě trvale saunu.
A nevím jestli si to uvědomuješ, ale pořízením akvárka výdaje za akvaristiku teprve začínají, a mít kvalitní techniku je základ, pak následují rostliny, substrát, další drobnosti okolo - kýbl na výměnu vody atd... Takže jestli opravdu musíš šetřit každé euro, tak to radši ještě počkej a chvíli ještě šetři.

Protože laciné osvětlení, laciná nádrž, atd... se může taky docela prodražit.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:27 123katka Re: RE5PEK7
ano aj mne sa zdalo male pre tie platy ... preto sa najviac oriklanam k tej bete :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2018 16:26 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: 123katka
Podle mě minimální objem, v kterém by platy měly být, je 60 litrů. Jednak jsou pohyblivé ryby, které potřebují prostor a za druhé produkují spoustu detritu. V tak malém prostoru by muselo nastoupit každotýdenní důkladné čištění. Navíc, jak tady zmínili jiní, tyto ryby se časem rozmnoží a v akvárku by nastala díky přerybnění ekologická katastrofa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:23 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: 123katka
Platy i gupky a vlastně jakákoliv ryba si ráda zaplave, takže ty určitě ne do tak malé nádrže. Popravdě 30l akvárko je buď pro mini ryby do 2-3 cm délky nebo pro 1 bettu dlouhoploutvého samce, cokoliv jiného by bylo trápení. Z živorodek tak maximálně rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova, ale i pro tu to bude skoro malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:22 123katka
tak mi poradte ako si do 65 eur zoskladať 25-30 l akvárium ... vobec neviem ... set som chcela hlavne zato že tam je kryt + osvetlenie o ostatne mi nejde :( takže by som potrebovala poradiť lacné osvetlenie
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:21 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens)Re: 123katka
Já mám jen samce betty v Tetra AquaArt kompletní akvarijní set Discover Line 30 l (Tetra), jen u té filtrace si nejsem jistá, jak by na ni reagovaly menší rybky, když tak mrkni na mou prezentaci, mám tam vše, jak jsem zařizovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2018 16:20 Žena petulinakk [2016] Re: 123katka
Já bych si i tu nano kostku radši poskládala sama, ale to asi slyšet nechceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:19 Muž Kubaa [718] Re: petulinakk
Luxus to rozhodně není ani pro bettu. Jako je to lepší než klasické bettárko (vlčák v kleci na králíka), ale pořád je to podstatně méně, než by si ta ryba zasloužila (vlčák v garsonce, dvakrát denně vycházka kolem paneláku). Luxus je to možná pro krevetky. OK pro razborky, minitetry apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:19 123katka
ved som napísala že myslím každé zvlášť ... a aj ja som rozmýšlala že tie živorodky sa mi určite rozmnožia ... preto chcem najviac bettu :) a tu asi aj budem mať len potrebujem poradit s tym akva ... ktore z nich ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:17 Žena petulinakk [2016] Re: 123katka
Pro bettu je to určitě luxus, ale u živorodek nepočítej s tím, že v původním počtu zůstanou dlouho.
A betta plus platy nebo gupky dohromady v 30l hrubého objemu... nemám s tím osobní zkušenot, ale já bych je tam tedy dohromady nedávala.
EDIT - vidím že jsi už upřesnila že ne obojí dohromady, to je dobře.

U všech živorodek ale prostě musíš počítat s tím že jspu to docela velcí zněčišťovatelé vody, a že jejich počet rychle poroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:12 123katka
Chcela by som Bettu ... ale ešte možno Platu (samec + 2 samice) lebo som našla že aj im stači 20 l ... a chcem iba nejake nenaročne rastlinky
EDIT- akože myslim že bud Bettu alebo Platu nie spolu :-D smich alebo ešte gupky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:10 Žena petulinakk [2016] Re: 123katka
Jakou máš v plánu osádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 15:57 123katka
Al e teraz som si pozerala tieto Nano akvária ... čo na ne hovoríte ?
www.akva-tera.sk/…
www.akva-tera.sk/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2018 14:37 123katka
To je už na mňa moc drahé ... ale ak sa mi podarí raz si ho kúpim :) Nakoniec som sa rozhodla že si kúpim všetko zvlášť, žiadny set ale ďakujem za rady :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 13:06 Žena drvi [2894] Re: 123katka
Já bych doporučila některý z těchto setů, ale asi budou finančně náročnější. Zato světlo í filtrace dobrá, topítko se musí dokoupit
www.juwelakvarium.cz/…, určitě ho bude prodávat i někdo na Slovensku.
Stejně tak existuje 30 litrova varianta.
Mám jich doma několik a spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 12:53 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: 123katka
Filtr naprd. a je malé.

Hele, čím větší akvárko, tím lepší. Takže nejlepší, co jsi zatím úkázal bylo 32l a toho bych se držel. Jinak motorem poháněné vnitřní nebo závěsné filtry jsou vesměs všechny špatné, protože do toho výrobci dávají titěrné filtr. náplně. Proto ti doporučujeme bublifuk nebo čerpací hlavu s filtr. molitanem (takový molitan je pak 2-4x větší, než by se vešel dovnitř vnitřního filtru stejné velikosti).

Takže se dívej po setech typu akvárko+kryt+světlo. Nejlíp uděláš a asi i ušetříš, když si filtr a topné těleso koupíš dodatečně. Kup objemově největší set, na který máš peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 12:37 123katka
akvariumkobolka.sk/…
a čo tento ??? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 11:19 R Muž Anthrax [4787] Re: RE5PEK7
Na to jsem se koukal. Ale přišlo mi to neuvěřitelně placaté aby tam něco bylo. :-)

Edit: Teď už je mi to jasnější: shopakva.sk/… :-) Beztak mi to přijde jako pěkná opičárna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2018 11:15 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: 123katka
Zbytečné.. obchodní trik.. kup jednohlavý s větší kostkou. Výhoda tohoto je jen, že můžeš měnit náplně postupně. Ale jinak ano, takový nějaký bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 11:14 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Anthrax
To jo. Ale mrkni na fotky na netu.. ten filtr je podél celého akvárka pod krytem (čili hádám, že by mohl mít dostatečný objem).. ale jinak jsem nebyl schopen o tom filtru nic zjistit sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 11:13 123katka
abc-zoo.sk/…
takyto nejaki filtr ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 11:04 R Muž Anthrax [4787] Re: 123katka
On nemá dokonce topítko vůbec, natož termostat :-) Ten filtr co tam mají je nic moc. Nějak jsem moc nepochopil, přes co to má filtrovat vodu. To mě příjde jak honič vody na n-tou. Betta potřebuje klidnou hladinu. Chtělo by to klasický bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 10:58 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: 123katka
Diversou se už nezabývej, to je o hubu tak tenké sklo (Poláci šetřili na nepsrávném místě).

Souhlasím s kolegou, vítěz není žádný. Nejméně špatný se jeví ten Classica Aqua box. Teď je jen na tobě zvednou telefon a zavolat prodejci a ověřit si, že je sklo alespoň 5mm silné a že lze výstup filtru namířit proti zadní stěně (to je jediná možnost, jak s těmito filtry bettu v akvárku neumlátit). A pokud budou obě odpovědi správně, tak dokup nastavitelné topítko a máš to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 10:57 123katka
Mne sa najviac pozdávalo to Classica aqua. Pretože má 32 l, pre mňa vhodné rozmery, dobrá cena, LED osvetlenie, kryt, filter ... kenže nemá termostat :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 10:48 123katka
Hrúbku toho skla som ani ja nenašla .. :( ale tu sú teda tie lepšie linky (mate tam aj to vybavenie ):
abc-zoo.sk/…
www.aqua-obchod.sk/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.mall.sk/…
www.akvariumonline.sk/…
www.mall.sk/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40865x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588?od=301