Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní set

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 23:02 JoKa Re: romant
vytuním tou hlavou s kostkou, původní honič vody dám dětem na hraní, pořídím reflektory na ty jak někdo napsal archaický zářivky T8 a jde se na věc
Jo jo, však to je to co píšu od začátku. Stejně to musíš poladit (tobě zůstalo holé akvo :-) ), u setu tak jak leží a běží nezůstaneš. A pokud nenarazíš na super akci, tak tě to vyjde dráž... Ano, práci to udělá, ale proč platit víc, než musím?
Ale to by jsme tady mohli být ještě dva dny. Jdu spinkat, dobrou noc...

Edit: a poslední bonmot, tím tuněním se jaksi ztrácí ta výhoda setu - koupit, napustit a začít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:50 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Gingoš
www.akvarium-pavlica.eu/… 550kč

www.akva-tera.cz/… 280kč

molitan tak 100kč

www.akva-tera.cz/… 720kč

nejakej písek 145kč

no a ještě tu zbude 5Kčs a jujce nebo jak řikáme na moravě džuš

hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:48 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Já třeba hrozně rád pracuju s klasickou 112 litrovkou od nenáviděnejch poláků od Diversi. Jak jsem už psal, když je akce ještě výhodnější než obvykle, tak za tu cenu to lehce vytuním tou hlavou s kostkou, původní honič vody dám dětem na hraní, pořídím reflektory na ty jak někdo napsal archaický zářivky T8 a jde se na věc a divil by ses, kolik lidí u toho zůstane a je spokojenejch. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:45 Muž acik [416] Re: romant
o problémech raději nemluv,nebo vypustím akvárko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:45 JoKa Re: Gingoš
Ten odkaz ti nefunguje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:43 JoKa Re: romant
Dobře no, ukecal si mě, je to ta druhá strana mince...
Vrátím se tedy k té původní myšlence... Kdo chce set, hrdě vpřed, svojí práci také chvíli udělá. Však si na mě třeba jednou vzpomene, až si bude drbat hlavu, že ho to všechno (až vyhází a koupí nový filtr a světlo) vyšlo 2x dráž... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:40 JoKa Re: acik
Souhlas, v tomto máš pravdu...
Pak ale zase vyvstává otázka, proč to dělat, když mě to vlastně nebaví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2014 22:40 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Potkávám ty lidi denně, není to zase tak špatný, většina prozře velmi záhy, stačí registrovat co sem denně přichází lidí, kteří jdou pro radu a již mají lehkej či větší problém na triku. Bude to znít možná divně, ale je to dobře, že se tak děje, protože jenom z člověka jenž si uvědomí svoje vlastní chyby bude dobrej akvarista a k tomu co píšeš se propracuje. Jasně že je dobrý mít hodně načteno a vědět jak asi co běží, ale kdo to udělá, je jich málo a tak já říkám, radši si kupte set(o kvalitě nebudu přemejšlet) porejpejte se v tom, udělejte i nějakou tu botu a uvidí se co z vás bude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:39 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Urtman
Tu tvrdou dřinu potvrzuju. Minimálně 1x týdně vláčím do 3. patra s mezipatry starého činžáku bez výtahu v rukách 2 kanystry s vodou najednou a v každém je 30 l vody :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:36 Muž acik [416] Re: Urtman
ono je taky důležité zda člověk - musí dělat údržbu akvária - nebo chce dělat údržbu akvária,protože ho to baví :),ale to je už OT :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:35 Gingoš – akvarijni set
je to tento set cos myslelhttp://www.hornbach.cz/cms/cs/cz/katalogy/katalogy_detail.html?data=data&type=hba&language=cs®ioncat=HBA_0813_CZ_Zoo&onlinekatpage=1®ionver=CZ&valid=16.12.2013
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:32 JoKa Re: romant
ono to kolikrát není o tom chtění či nechtění, taková je doba.
Promiň, ale podle mě je. Kdo je líný trochu hledat a oběhnout pár krámků, tak těžko nebude ve finále flákat údržbu, výměny vody a podobně...
Sám víš nejlépe, že akvaristika není o tom koupit set, nalejt vodu, vypustit rybu a jednou denně nakrmit... Akvaristika je přece i práce a kolikrát i tvrdá dřina...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:29 JoKa Re: Gingoš
A nemám ti ho rovnou i založit, napustit vodou a chodit krmit ryby?? smich
Je to o tom hledání a troše snahy...
Zeptal ses, co je lepší, vyjádřil jsem svůj názor (a i většiny lidí v tomto vlákně) a ne obecnou poučku...
Chceš set, kup si ho, ten co ti radí Turbínka není špatný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:27 Žena Turbínka [2558] Re: Urtman
Za ty peníze když dobře hledáš poskládáš leckdy lepší s tím souhlasím. Já si třeba tohle zmíněné nemohu vynachválit - hyperakce :-) A známe dnešní lidi, chtějí všechno hned a chtějí všechno najednou.
To Gingoš: Nejspíše do vyprodání ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:26 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Pepo, ale ono to kolikrát není o tom chtění či nechtění, taková je doba. Peníz máš, jdeš a chceš koupit, sem se příjdeš poradit, uděláš si názor a jedeš třeba do toho Hornbachu a koupíš. Začínáš, nechceš moc investovat, máš, začneš, jde to, nejde to, skončíš, nebo tě to chytí a pátráš, jseš poučenej a začneš skládat, víš co máš chtít, kde to koupit, máš přeci doma set a stále je co zlepšovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:24 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Gingoš
v hornbachu jen dennerle , jak tam maji set super akce 1000 veci jako bonus tak je to šunt a tahak na lidi,

kolik litru za 1800 ? a co do toho za ryby ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:24 Gingoš – akvarijni set
tak poskládej do 1800
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:22 Gingoš – akvarijni set
do kdy to vtom hornbachu mají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:21 JoKa Re: Turbínka
Já neříkám, že sety jsou cesta do pekel. Já si jen myslím, že za ty peníze, když budu trošku chtít a maličko se posnažím, tak poskládám akvo lépe vybavené a funkční...
Edit: pokud teda zrovna náhodou nenarazím na hyper ultra akci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2014 22:19 Žena Turbínka [2558] Re: Urtman
Já také nepatřím k zastáncům setů, ale jeden se mi líbí. Firma Aquaatlantis, kterou neregistruji dlouho mám moc pěkne provedené sety. Dobře zpracovaná nádrž 63 l hrubý objem, kryt, dostačující osvětlení (verze LED i zářivka), topítko (i když to u většiny setů považuji za zbytečné) a filtr se nemusí hned vzít a vyhodit, je tam čerpací hlava a 4 kapsle (stačí jen vyndat kapsli s aktivním uhlím, nahradit biomolitanem) a až ostatní kapsle doslouží nemusí se kupovat nové, stačí nastříhat filtrační vatu nebo biomolitan do připraveného boxíku. Tenhle set mají teď v Hornbachu ve slevě za 1900 a myslím, že pro začátečníka, který si nechce kupovat akvárium a skládat sám to není úplně cesta do pekel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:15 Gingoš – akvarijni set
a za tech 1800 se neco dá poskládat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   03.02.2014 22:13 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Gingoš
Pro začátek stačí i flaška od okurek, párek pavích oček a hrst jávského mechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:11 JoKa Re: Gingoš
Trošku to přeženu, ale jestli ti stačí Felicia, za cenu Oktávky, tak ano, pro začátek na naučení to stačí... Svojí práci udělá a i ta felcka tě doveze... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:08 Gingoš – set
ale pro začátek by mi nějaký ten set postačil ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:05 rastrot Re: Gingoš
ahoj urcite zkompletovat sety v tehle cene bych nedoporucoval a nebo je lepsi koupi od nekoho na inzerat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:05 Muž acik [416]
beztak je to vše o lenivosti :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:04 JoKa Re: Gingoš
Koukni o pár řádků níž (výš)... Najdou se zastánci setů, ale je jich podstatně méně, než ti, kteří si vše poskládají sami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:03 Gingoš – akvarium
zdravím chtěl bych si pořídit akvárium pro začátek zhruba do 1800kč. Co by bylo pro mě vhodné.Nějaký set nebo rači zkompletovat samostatně.dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2014 21:14 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ak predajcovia, (myslím veľkoobchod) pozorujú čo sa im v skladoch hromadí tovar a nejde predať, tak začnú uvažovať ako manažeri a prídu na to ako to predať. Čo s filtrami, čo hučia, čo s ohrievačmi, čo nejdú na odbyt. Ako naložiť s osvetlením, ktoré je k ničomu, hmmm ne
Strelíme to i tak rozzureny
Schovajte všetko do setu a pribalte k tomu ako darček piesok, samozrejme ten, čo tu stojí už druhým rokom smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:33 Muž patamatix [408] Re: predator3313
Tak to jsi jinde,tento mám a jsem spokojen ;-) Jediná nevýhoda je,že Juwell má atypickou délku zářivek a tudíž tam musíš kupovat tu jejich (cca 300 kč). A vydrží tak půl roku a je třeba je vyměnit,protože sic svítí,tak rostliny přestanou růst. A nahradit obyčejnou(levnou) nejde kvůli té délce. ano
EDIT: Nevím ještě jak šlape jejich filtr,mám vnější Tetratec 700
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:28 rastrot Re: Urtman
to mas pravdu jen je skoda ze ted budu nejakou dobu koukat do prázdného seč krásného velkého akvária kde není ještě ani filtr a o jinem vybaveni ani nemluve ma to jen zabudovane osvetleni a když si predstavi ještě pisek dekoraci atd tak me z toho leti hlava kolem ale postupem casu snad se dopracuji k tomu memu snu mit doma kus krasne vodni přírody.Nechci se unáhlit a všechno uspěchat.Jako se mi to párkrát stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:26 Muž glpetr [69] Re: Designer
ahoj souhlasím, pořídili jsme si tento aqva set ATMAN www.akva-tera.cz/… protože se nám líbilo jeho provedení , nelepené přední sklo a bylo v akci jen za 2500kč a jak to dopadlo, hlučné čerpadlo, atypické zářivkové trubice (590mm) nevhodně umístěné v krytu , vysoká teplota předřadníků. A výsledek, zůstala jen nádrž ostatní vyměněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:24 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
Když je tady taková debata o setech, máte někdo zkušenosti s www.juwelakvarium.cz/… ?
někdo na juwel nadává, někdo to chválí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 18:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Urtman
Nemusi Te to nutne vyjit draz, zvlast kdyz jsou nekdy "akce", a zimprovizovat se da ledacos, ale kdo v mem stylu prilepi zarivky akvarijnim lepidlem primo na dekl a zkonstruuje a nakoupluje monstrum pod honic vody? smich

Nakonec, kdo by pocital par hodin prace pri mizernem platu hloupeho elektronika, ktery v praci stejne jen cuci do PC a taha nejake podivne cary a rika ze kompiluje nejake necitelne klikyhaky :) .

Delam si legraci, ale spocitejte si cas ztraceny jen treba obihanim toho co se musi vymenit, resenim co do sebe nepasuje a jak to udelat, a uz jsou i levne sety uplne jinde... Pritom se to dalo poridit rovnou jak ma byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 18:55 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Za předpokladu, že ten set pořídíš v nějaký supr trupr akci a vytuníš si ho sám, hlavně tím filtrem a i světlem, tak to zajímavý bejt může. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2014 18:44 JoKa Re: acik
Já teda sety nikdy nekupoval. Ale čtu místní zkušenosti. Ono třeba ve finále ten set vyjde o pár korun levněji, ale použité komponenty?
Místo filtru nedostatečný honič vody, místo biomolitanu houbička na nádobí, místo světla tlumený vrhač stínu atd...
No a když to všechno vyhážeš a nakoupíš normální světlo a filtr, vyjde tě to podstatně dráž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 18:43 Muž patamatix [408] Re: acik
Máš recht palec ano Ono lepší to koupi jednou a pořádně,než rádoby výhodný set,kde polvinu musíš koupit znova smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 18:40 Muž acik [416] Re: Urtman
není nic lepší ho než si to poskládat sám,i kdybych měl dát o pár kaček více,ale budu vědět,že mám to co chci... :) palec takže máš pravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2014 18:38 JoKa Re: Devalt
Slyšíš ty rady a doporučení? Setová akvária existují jen díky lidem, co nevědí co s penězi, páč nakoupí a hned všechno nefunkční vyměňují, nebo díky lidem, co si nenechají poradit... :-D
Do které kategorie patříš?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 18:34 Muž acik [416] Re: rastrot
přesně tak,souhlasím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 18:33 rastrot Re: patamatix
ahoj taky jsem naletel na set 60 litru koupeny v Hornbachu po tydnu mi zacal tect.Ale bylo to dobře k tomu ze me to tak vytočilo ze jsem si na to poridil 350litrove na zakazku sice nadhera ale je ještě prazdne nejak mi to dalo financne zabrat tak musim pomalu postupne ale hlavne bych uz zadny levny a maly set nikdy nekoupil Hruza des
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 17:40 Muž patamatix [408] Re: Devalt
Určitě bych hledal,se dvěma zářivkami,ten Resun 800 by možná šel asi tam není filtr což je lepší,můžeš koupit to co třeba a né honič vody jak tam většinou bývají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 13:15 Muž Devalt [12] - AmerikaRe: jamajcan
Diversu nechci po recenzích co jsem na ně četl. A osvětlovcí rampu mít nemůžu přítelkyně má dvě kočky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 13:08 jamajcan Re: Devalt
akvaria.heureka.cz/… www.rostlinna-akvaria.cz/… sečteno,podtrženo,cena cca.stejná,užitná hodnota daleko vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 12:43 Muž Devalt [12] - Amerika – set
co teda tohle ? www.happyzoo.cz/…
bylo by to dostačující? (zatím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2014 20:13 Muž patamatix [408] Re: Devalt
Tak vítej v klubu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 20:12 Muž Devalt [12] - AmerikaRe: patamatix
ne ten už mám :-D chci něco nad 100L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 20:11 Muž patamatix [408] Re: Devalt
Hlavně nekupuj ten "výhodný" set 60l rozměr 60x30x30,mám ho taky Filtr je silný,osvětlení slabé. Nakonec tě ten levný set vyjde jako by jsi koupil vše zvlášť a na poprvé a odpovídající potřebě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:48 Muž Devalt [12] - AmerikaRe: Urtman
řekl jsem že nemám čas obíhat krámy ne že nemám čas na starost o zvířata, a místní krámky typu superzoo jsou trošku předražený u těch kamených obchůdků v centru zas neseženeš co potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:38 Muž ondralomnice [81] Re: Devalt
mrkni se k Paukerovy je to kousek od Liberce a reklamu máš i tady na hlavní stránce

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 40817x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12588?od=951